Msvermaak geeft ruwe huid ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 9 DECEMBER 19 25. ste gevaar, want hun macht is op dit oogen- blik nog le groot. Het lag en ligt dus voor de hand, dat de Middenbedry ven en de Midden- handel worden aangetast. Het is evenwel niet alleen van de zjjde der overheid dat de Mid denstand gevaren te duchten heeft. Het groot kapitaal heeft eveneens de intentie om den middenstand öf te verdry ven, öf van zich afhankelijk te maken. Op het Middenstands congres in 1921 te Rotterdam gehouden, zyn daarvan ergerlijke staaltjes medegedeeld. Toen werd aangedrongen op het vormen van een krachtig Middenstandskapitaal, dw.z een krachtig Middenstands-bankwezen. Beide pogingen worden gemakkelijk gemaakt door duizenden kleine Middenstanders, die met onvoldoende vakkennis en onvoldoend kapi taal begoncen, veel liever zetbaas worden dan zelfstandig te blijven. En dan nog liever van de Gemeenschap dan van het groot-kapitaal. Ondanks dit alles blijft het een feit, dat de Middenstand niet overbodig is. Zijn verdwij nen zou niet alleen de vorming-van een aantal „cultuurcellen" onmogeiyk maken. Daardoor zou ook de arbeidersmassa nauwe lijks komen te staan tegenover een allesbe- heerschende overheid, zooals in Rusland;of tegenover een allesbeheerschend groot-kapi taal, zooals in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika Met alle gevolgen die daaruit voortspruiten. Het is misschien niet ondien stig later het een of ander daarover mede te deelen. H. A. R. Plaatselijk Nieuws. M1DDELHARNIS. De aangifte voor de Militie (personen welke in 19u7 zijn geboren) moet geschieden in de maand Januari op het gemeente-secretarie en meer bepaald op Donderdag 7 Januari 's morgens van 10 tot 12 uur. De Collecte voor de Zending, uitgaande V3n de Ned. Herv. kerk, zal voortaan om de drie maanden langs de huizen worden ge houden. Alsdan zal een busje worden ge presenteerd. De slagersknecht Math. Smit had het ongeluk met de flets omver te vallen, waar- by hjj een vry ernstige wond aan z\jn been opliep en zich onder geneeskundige hulp moest begeven. De laatste suikerbieten voor de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek te Dinteloord zijn Maandagmiddag gescheept, zoodat hiermede alle suikerbieten weg zyn. In den kerkeraad der Geref. kerk zyn voor 3 vacatures-ouderling candidaat gesteld de heerenJ. de Bakker, Anth. Driesse, C. Jonker, J. Pranger, Abr. v. d Tol en Joh. Verduin. Voor 1 vacature-diaken de heeren M. v. d. Slik en J. Sprong. Zondag had een schoorsteenbrand plaats by H Kryger op het Zandpad. Met enkele emmers water was men het vuur spoedig meester. In de Ned. Herv. kerk ia tot ouderling gekozen de heer L. Koote en tot diaken de beer J. Numan. St. Nico lans op de bewaarschool. Het jaariyks weerkeerende kinderfestyD. Sint Nicolaas op de bewaarschool. De kleine hummels, de broekemannetjes en rokkevrouwtjes aan de goede zorgen van mej. Sonnevelt toevertrouwd waren op hun paaschbest uitgedost, toen de oude Sint plech tig binnentrad, terwyi de kinderen hem een welkomstliedje toezongen. De klassen werden bewonderd, de kinder tjes geprezen en een hand gegeven, omdat ze allemaal nu zoet waren, enz. enz Toen mochten eerst de op een n3dejongstenhun spelletjes spelen voor zyn Eminentie. Een spelletje van vogels, die vry willen zyn om hun kindertjes te voeren. Tot belooning grulde de Sint met pepernooten. De één-jaar ouderen kwamen toen aan de beurt, het liedje van den schoenmaker. En de jongetjes klopteh, sneden en naaiden dat het een lieve lust was. En ook thans beloonde de Sint hen met pepernooten, waarnaar gretig gegrab beld werd. De hoogste klas kwam het laatst. Dit zy'n de fermsten, de grootstendie had den ook het zwaarste spelletje, het lied van den boer, die maait en zaait, die ploegt en egt, enz. enz. Maar ook hierover was de Sint tevreden en mochten ook zjj grabbelen naar de pepernooten die uitgestrooid werden. In het binnenjokaal had daarna het uit- deelen van verdere geschenken plaats, sui kergoed en speelgoed, van alles wat. Toen ging de Sint weg, naar be^ warme Spanje terug de kinderen zeer vergenoegd achter latend. Er waren vele moeders meegekomen. Jam mer is echter dat het speellokaal zoo klein is, zoodat alleen de ouders van de spelende kin deren bij het spelen tegenwoordig konden zyn. Maar ook zy hadden plezier in het ge noegen der kinderen. Centrale Telling te Middelharnis op Vrjjdag 4 December 1925. Goudreinet le 18, tot ƒ21,- per 100 k g. 2e 11,- tot ƒ12.60 p. 100 k.g, Spruiten 12,- tot ƒ19,70 per 100 k.g. Voerpoters 1,06 per 100 k.g. Kipeieren 50 k.g. 11,55 per 100 stuks. 60-61 kg. 14,50 tot ƒ15,:" Kipereren Bruine 14,75. Eendeneieren ƒ9,05 ;Pelepetaaneieren ƒ10,40 alles per 100 stuks. Savoyekool 5,80 tot 6,80 per 100 st. Witte kool ƒ2,- tot 3,10 per lOOstuks Boereboter 1,25 tot 1,30 per pond. Uien veiling van Donderdag 3 Dec. 1295. Gewone uien ƒ2,84 tot 2,85; Grove uien 1,96 tot 2,35; Drielingen 1,90 tot 2,21; Pickles 5,15 tot 5,25 alles per baal van 50 k.g. en inclucief baal. Uienveiling van Maandag 7 Dec. 1925. Gewone uien 2,91; Grove uien ƒ1,93; Drielingen 2,24Pickles ƒ5,— alles onder het merk U. C. B. en per baal van 50 K.G., inclusief baai. Gewone uien 2,24 tot 2,50; Grove uien 1,69Drielingen ƒ2,— Pickles ƒ5, Deze niet onder het merk, doch per b van 50 K G., inclusief baal. SOMMELSDIJK. Door het winterachtige weer waren Woensdag j.l. ter markt slechts enkele biggen en wat pluim vee aangevoerd. In November hebben zich 8 personen in deze gemeente gevestigd, t. w. 3 mannen en 5 vrouwen, terwyi er 11 vertrokken, t. w. 3 mannen en 8 vrouwen. Voetbal. Wegens ys vermaak zyn Zondaj geen voetbalwedstryden gespeeld. DIRKSLAND. Dienstplichtigen van d< lichting 1910, moeten de aan hen verstrekte ryksgoederen inleveren in de Openbare Be waarschool alhier, op Vrijdag 18 December a.8. nm. 1 uur. Op het terrein van de Gasfabriek is een koe verbrand van den landbouwer B welke koe gestorven was aan miltvuur. Voor de verbranding waren 4500 turven noodig. Van den landbouwer Labeur viel op den Gelderschen dyk één zy'ner paarden dood neer. Het paard was verzekerd. HERKINGEN. By den landbouwer H. Dorst alhier is onder zyn vee mond- en klauwzeer uitgebroken. De besmetteiyke ziekten Roodvonken Diphtberitus zyn thans in de woniDg ge merkt 53 geweken verklaard. De plaatselijke afdeeling van den Vry- willigen landstorm hield j.l. Zaterdag schiet- wedstryd. De uitslag was: Corn, van der Wende 88 punten le prys een zakportefeuille. K. Witvliet 8-3 punten 2e prys een por- teraonnaie. L van der Sluys 84 punten 3e prys een kistje sigaren. A. de Geus Cbz. 81 punten 4e prys een tabakspy'p. VERSLAG der vergadering van de IJsclub „DEKKINGEN" te Her- kingen, op Donderdag 3 December 1925, 's uv. te halfzeven uur, in het café vau dhr. Grinwis alhier. De Voorzitter J. G. Noordyk kon wegens omstandigheden deze vergadering niet bij wonen. De vice-voorzitter, de heerJ. M. van Eek opent te 6.30 uur deze vergadering met de leden een harteiyk welkom toe te roepen. Aanwezig waren 42 leden. Daarna worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. Daarna worden door den voorzitter 2 leden benoemd tot het nazien der rekening, n.l. de heeren J. van Wageningen en L Klem, die bij monde van den heer van Wageningen verklaren, dat de rekening in orde is. De ontvangsten 1924/ 1925 bedroegen 73,57$, de uitgaven 73,57$ Saldo nihil. Het tegoed by de Spaarbank be droeg 53,331. Over de ingekomen stukken, betgeen nogal besprekingen uitlokte, zou nog nader worden beslist. Was thans aan de beurt wyziging regie ment, achtereenvolgens werden behandeld de artikelen 7, 9 en 15 welke eenigszins werden gewyzigd en aangevuld Dit geschiedde met algemeene stemmen Volgt even een kleine pauze. Onderwyi werd de zaak in orde gebracht voor de bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren J. G. Noordjjk, J. M. van Eek en A. de Geus, resp. als voorz., vice-voorz. en secr.-penn., beide eerst genoem den stelden zich niet meer herkiesbaar, laatstgenoemde wel. Na stemming verkregen de heeren A.de Geus 32 stemmen, A. de Geus Wzn, 19 st. en L. Klem 17 st. Gekozen de drie genoemde heeren, welke allen hun benoeming aanne men. Daarna had nog een stemming plaats, wegens bedanken van den heer Jac. van Putten. In diens plaats werd gekozen P. Hogerwerf. Ook deze neemt de benoeming aan. De voorzitter feliciteert deze heeren, hopende, hoewel htf voortaan geen deel meer uitmaakt van 't bestuur, zy allen toch een drachtelijk mogen samenwerken Was nog te behandelen een voorstel van het bestuur om den oud-voorzitter en vice-voorzitter te benoemen tot eereleden. Dit geschiedde met algemeene stemmen. Hierna volgde de gratis verloting, welke uit een tiental mooie pryzen bestond, die door den voorzitter aan de winnaars worden uitgereikt. De agenda hierna afgewerkt zy'nde en niemand meer het woord verlangende wordt deze vergadering door den voorzitter, met dank aan de leden voor hunne opkomst, gesloten. dubbelschroefs motorreddingsboot, lang 17$ M. en breed 3$ M. met 2 motoren 40 P K. elk, welke boot te Stellendam zal worden gestationeerd. Op Maandag 14 December a.s.'s avonds 6$ uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, stemming worden gehouden ter verkiezing van Ouderlingen en Diakenen. - De vorige werden van hier verzonden 1000 H.L. aardappelen, 600 balen peen en 450 balen uien. GOEDERKEDE. Als zeldzaamheid kan gemeld worden, dat de afgeloopen maand 1 geboorte plaats had en geen enkel sterf geval of huwelyk plaats had. - De afgeloopen maand werden aan het Telefoonkantoor 67 telegrammen behandeld, terwyi 557 gesprekken werden gevoerd. OUDDORP. Zaterdag werd alhier de red dingsboot beproefd, welke goed geslaagd is. In de Geref. kerk is tot ouderling ge kozen K. J. Spee en tot diaken E.Sandifort. - Onder de leerlingen der Zondagsschool in den Oost dyk is voor het te houden Kerst feest 35 gecollecteerd. Wegens vertrek uit de gemeente hoeft Dr. Greup tegen 1 Maart ontslag aangevraagd. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 3 dagen gevisoht er gemiddeld per dag en per vaartuig 95 K.G. by de pellerijen aangebracht. J. de Blok heeft aangekocht een jachtje gemerkt B. R. M. 28. om daarmede de gar- nalenvisschery uit te oefenen. Door de Z.H. Reddingsmaatschappij it aan de firma De Jong te Vlaardingen opge dragen de levering van een nieuwe stalen INGEZONDEN MEDEDEELING. verzacht iiuaiiiiiiin geneest - De afgeloopen week werden door de garnalenvisschers van 90 -150 kilo garnalen per week en schuit gevangen. Sardyn van 3 5000 kilo. Schubben van 60 - 250 kilo per week. A.s. Vrydagraiddag 2.30 uur zal alhier vergadering van den Gemeenteraad plaats hebben. A.s. Dinsdag- en Woensdagavond hoopt cte Muziekvereeniging „Juliana" een uitvoe ring te geven in de oude school. Ds. J. Schoppenhouwer van Amsterdam heeft het beroep naar de Doopsgezinde kerk alhier aangenomen. NIEUWE TONGE. Maandagmorgen j.l. werd door den omroeper alhier aangekon digd, dat de ysbaan des middags geopend zou worden. En omdat op de z g. Vlakte wegens water gebrek geen Ijs aanwezig is, moest men ongeveer een half uur loopen voordat men de ysbaan heeft bereikt. De tent voor het opbergen van rywielen, eenige jaren geleden voor rekening van de IJsclub vervaardigd, kan dus thans goede diensten vervullen. Aan de kaai te Battenoord zyn gedu rende de afgeloopen bietencampagne aange voerd 6.700.000 K.G. suikerbieten. Naar men verneemt zullen de werk zaamheden in de cichorei fabriek „De Onder neming" alhier deze week eindigen, daar er nog enkele landbouwers zyn die hun cicho rei nog gedolven op het land hebben liggen, doch ze door de sneeuw en de vorst niet kunnen afleveren. OUDE TONGE De dienstplichtigen van de lichting 1910, alsmede de dienstplichtigen van oudere lichtingen (landmacht), zullen hun goederen moeten inleveren op Vrydag 18 December a.s. in de Vergaderzaal School straat 12 alhier. Als nagift voor de collecte tot dekking der kosten van het schilderwerk in de keik is ingekomen ƒ25, Maandag j.l. kwam Sint-Nicolaas de kleintjes der Bewaarschool vergasten en tracteerde hen op speculaas. Alhier worden gelden ingezameld om de kinderen der Zondagschool „Obadja" een prettig Kerstfeest te bereiden. Onze dorpsgenoot Adr. Kievit, in dienst bij de militaire politie t.e Nieuwersluis, wordt overgeplaatst naar Nijmegen. Op de wekelykscbe veemarkt werden aangevoerd 8 stuks vee, 20 biggen en 1 mand kippen. Handel vlug. OOLTGENSPLAAT. De verordening op de heffing van leges ter gemeentesecretarie, vastgesteld op 24 September j.l. is by Kon Besluit van 19 November goedgekeurd en treedt in werking op 8 December a.s. Gevonden voorwerpen: Tabaksdoos, zakmes, hamerenkele wollen handschoenen, 6 portemonna es en een ceintuur. Inlich tingen ter gemeentesecretarie. Alhier is een tweede postduivenver- eeniglog opgericht genaamd „Gevleugelde Post". Voorzitter is M. Breeman Dzn. en secretaris C. Korteweg A.Jzn. Tot ouderlingen der Ned. Herv. Kerk zjjn herkozen de heeren D. Korteweg en C. de Vos en in de plaats van den heer A. Braber Czn. werd tot diaken gekozen de heer Jac. van Gurp. Alle heeren hebben hun benoeming aangenomen. DEN BOMMEL. De woning aan deVoor- 'straat alhier, A 50, is by de veiling ingezet door den heer M. Mooyaart voor 1510. Naar men ons meedeelt zal Zondag a.s. in de Ned.'Herv. Kerk alhier optreden do heer Van leperen, godsdienstonderwijzer te Asperen. Maandagmorgen kwam een schip met kolen geladen voor de haven, doch door het vele ys kon het niet binnen komen. Men hoopt dat het met de opkomende vloed zal gelukken het vaartuig binnen te krygen. HELLEVOETSLUI8. Tot leden van de commissie voor de Waterleiding zyn her benoemd de hh. Frydal en Haas. Aan het postkantoor Hellevoetsluis en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand November 1925 ingelegd 20.561,31; terugbetaald 12.614,55. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 16 516. De Schaakclub „Hellevoetsluis" is voornemens een Jeugdschaakclub op te richten zyode een onderafdeeling van ge noemde club. Jongelui die bekend zyn met hetschaken en zy die het gaarne willen leeren gelieven zich aan te melden by de hh. Suer, opzichter der Genie en J. S.Robert, resp. secretaris en penningmeester derver- eeniging. Naar Rotterdam zyD overgebracht de alhier wonende personen J. d. L en Th. D. wegens inbraak op 28 Nov. jl. inhetmaga- n der Waterleiding aan de Kanaalweg, waaruit voor een waarde van 190 ge stolen werd. Bovendien hebben deze beide personen zich nog schuldig gemaakt aan diefstal van 25 flesschen wyn van een motorvrachtboot alhier. Do wijn is gxootendeels gekocht door den caféhouder L alhier, bij wien de politie deze in beslag nam, terwyi ook een flesch by den caféhouder T. te N. Helvoet werd gevonden. Voorts hebben zy nog getracht eenige inbraken te plegen, die echter niet gelukt zyn. Met ingang van 1 December jl. is be noemd tot Ryksarbeider by zee- en haven werken, alhier, de heer J. Vlot te Hardings- veldt. De uitslag van do door de Genie ge houden aanbesteding van het éénjarig onder houd van militaire gebouwen en werken, alhier en te Brielle (Raming 4200,-) is ais volgt: A Spoor Gzn. Nieuwenhoorn 4393.— D. N. Bout, Brielle 4400.- A. v. d. Hoek, Heenvliet 4600.— P. Essenberg, Alhier ƒ4620.— J. v. d. Linde. Brielle ƒ4650.— J. Breevoort, Vlaardingen 4700.— Woensdag 16 December a s n.m. 3 uur zullen de dienstplichtigen van de lichting 1910, onderscheideniyk behoord hebbende tot de landweerlichting 1917 en tot oudere landweerlichtingen, hun militaire Ryks goederen moeten inleveren In het Gymna stieklokaal der O. L. Scholen aan het School plein, wyk C no. 88. Sint Nlcolaasavond is hier op zeer kalme wyze voorbygegaan. Verkleedtu zag men byna niet. De aardigheid schynt er af te gaan, 't wordt tenminste elk jaar minder. Op straat was het gewoon Zaterdagavond drukte. De buurtver Hoofdwacht-, Nieuw- en Peperstraat heeft den kinderen in den voor avond een feestje bereid, terwyl de leden voorts in het café van den heer Uiterlinden den avond verder doorbrachten met een dansje en harmonicamuzek Jammer genoeg is deze avond, die werbeiyk in het begin gezellig was, in duigen gevallen door een bokspartytje. Zaterdag a.s. zal de Muziekvereeniging „Excelsior" in de zaal van Mej. de Wed L. de Pyper, aan de Straatweg, een uitvoe ring geven. Chbaret-Avond. De verecnigiog „Volksonderwijs" heeft, zooals wellicht ieder bekend is, een zeer nuttig werk verricht door het initiatief te nemen tot oprichting van een cursus in Handwerken, die gezien het groot aantal deelneemsters, biykt te voorzien in een wer- keiyke behoefte. Ten einde het „Volksonderwijs" mogelijk te maken dit mooie werk te biyven voort zetten, is besloteD tot het houden van een Cabaret-avond op Maandag 21 en Dinsdag 22 December a.s. in „Casino", waarvoor de netto opbrengst aan deze cursussen ten goede zal komen. By de samenstelling van het programma voor dezen avond is gestreefd naar verschei denheid en zoo zullen muziek,zang,tooneel en dans elkaar afwisselen. Het geheel beloofd een gezelligen avond en men zal goed doen nu reeds één van deze beide avonden vry te houden. Zateidag 19 December a.s zal de Tram- harmonievereeniging in de Casinozaal een uitvoering geven. Hoewel het ys nog zeer gevaariyk is, werd Zondag j.l. reeds druk schaatsen ge reden op de Vestinggracht tusschen De Beer en Brielsche Brug. BRIELLE. Op de 1.1. Vrydag gehouden eieren veiling waren aangevoerd: 2629 kippeneieren 13,70 per 100 990 bruin 14,30 100 400 kl 9,90 100 19 eendeneieren 10,60 100 Voor het Geuzengesticht zy'n ingeko men gelden in totaal J 162,81. De IJsbaan is heden Dinsdag officieel geopend. Maandag werd el- reeds druk schaat sen gereden. De booten beginnen belemmering van het ijs te ondervinden. Na&r wy vernemen zal de Torpedo alhier weer eenige scheepjes opslaan in de voormalige sloepenloodsen. Het begin van een terugkeer der torpedo YEILINGBERICHT van Vrydag 4 December 1925, der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Poters 1,40 per 100 k.g. Peen (koe) 3,20 tot 3,40 per 100 k.g. Kroten ƒ8,- per 100 k.g. Knolrapen ƒ4,- per lOu stuks. Kool joode ƒ5,— per ICO stuks. Witte kool 5,60 per 10U stuks. Savoye kool 4,40 tot 9,10per lOOstuks. Bloemkool J 10,20 tot 19,60per lOOstuks. Andijvie 1,80 per lco krop. Uien 6,20 per 100 k.g. Tafelappelen 0,20 tot 0,27 per k.g. Tafelperen 0,31 per k g. Keukenappelen ƒ18,- tot 27,- per 100 k.g. Spruiten 8,80 tot 29 60 per 100 k.g. Knolseldery ƒ6,- per 100 kg. Selderij 2> tot 4,90 per bos. Eieren 16,20 per 100. V BI LINGSU ERIC UT van 4 December 1925. der Coöp Tuinbouw- en Veiliugsvereeniging „Oostvoorce". Prei 2,80 tot 7,10 per 100 bos. ruineboonen 0,19 per k g. Knolrapen 2.90 tot 8,40 per 100 stuk. Kool (roode) 5,40 tot ƒ8,- per loOstuk. Kool (savoye) ƒ4,60 tot ƒ6,- per 100 stuk. Boerenkool 65 per krat. Tafelperen 8 tot 26 per 100 k.g. Tufelappelen ƒ7,- tot ƒ21,— per 100 kg. Spruiten ƒ7,- tot 29,- per 100 k.g. Knolseldery 8,10 per 100 k.g. Mispels 0.14 tot 0,17 per k.g. Kipeieren netto 13,50 tot ƒ14,— per 100. Eendeieren 9,80 per 100. Aanvoer 2623 stuks. DE JUWEELEN EENER VORSTIN. Wut de Engelsche koningin aan edelge steenten bezit en hoe *U bewnnrd worden. Tot de meest vermaarde collecties edel- steenen behooren de juweelen der Engelsche Koningin. Het is een onmogeiykheld gebleken, de juiste waarde van dit geweldig bezit te taxeeren, daar er zich tal van prectosa by bevinden, die eenig zyn. Zooals vanzelf spreekt, is er een speciale bewakingsdienst, die den verantwoordeiykcn plicht vervult er zorg voor te dragen, te verhinderen dat niet alleen er ook maar het geringste van ont vreemd wordt, maar tevens de verzorging op zich neemt van het voor don dag halen en weer wegleggen der edelstcenoD. Een bekwaam ingenieur heeft teveDS de vitrines gemaakt, waarin deze schatten ge borgen worden. Een Ingewikkeld knopsysteem is aange bracht waardoor het inogeiyk is, wanneer het noodig mocht biyken, alle vitrines in den grond te laten verdwenen Hoewol dag en nacht bewaakt, worden des nachts de vitrines onder sterkstroom geplaatst, zoodat, mocht het onmogelyke gebeuren, dat een indringer ongemerkt de zaal zou bereiken, h(J met den dood deze stoutmoedigheid zou moeten bekoopen. Het bekendste kleinood harer collectie draagt de Koningin eiken dag: een zeldzaam schoon paarlencollier, dat door een paar oor knoppen gecompleteerd wordt. Men herinnere zich nog den sensationeelon verkoop die by Christie plaats vond en waar- by een harer schoonste paarlen geveild werd ten bate van het Engelsche Roode Kruis- fonds. Gekleurde steenen zyn by de Konink lijke familie sterk favoriet. De collectie smaragden is van een onschatbare waarde. Tijdens hare verloving ontving PriDses Mary een groot aantal met diamanten afgezette saphieren. haar zoowel door Viscount Las- celles als door den Koning cadeau gemaakt. Amethysten worden veelvuldig gedragen door de leden van het Koninklijk Huis. De hert.oein van York draagt by feestelijke ge legenheden het huwelijksgeschenk van den Koning: een tiara bestaande uit Perzische Turkooizen, met diamanten bijeengehouden. Het publiek krijgt een enkele maal gelegen heid de vermaarde schatten van uit de verte te aanschouwen. By gala-voorsteliingen in Covent Garden is er een schat aan juweelen te zien. waarmede alleen het vermaarde „dia manten hoefijzer" in de loges dermillio- nairs in het New Yorksche Metropolitan Theater kan wedijveren. By zulk een gelegenheid draagt de Hertogin vaD Portland, den beroemden Portland-dia mant, een steen van abnormale grootte. De paarlen, die eens de ongelukkige Marie An toinette toebehoorden, sieïen nu het halsje van de hertogin van Marlborough. Haar vader, een Amerikaansche multi-millionair, vond dat een gepast huwelijkscadeau. Ware hy bygeloovig geweest, hy had zijn

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 1