10 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 28 N OY EMBER 1925. Donderdagavond is te Kampen binnen gebracht, naar de N. R. Ct. meldt, een tjalk uil deze gemeente, die in den storm van Woensdag zijn' roer op de-Zuiderzee had verloren. Alhier is procesverbaal opgemaakt tegen D. Vr, wegens het niet aanvragen van een rentekaart. Men zij dus gewaarschuwd. Vorige week werden van hier pl.m. 2900 balen uien, 2520 balen paardenpeen en 1160 H.L. aardappelen verscheept. Voetbal. Zondag gaat M.S.V.V. bij Spjjkenisse op bezoek. M. S.V.V. 2 speelt niet. H.ËRKINGEN. De algemeene vergadering van het Groene Kruis zal door omstandig heden in plaats van Donderdag worden ge houden Vrijdag 27 November a.s. te 6^ uur in de school. In de woning plaatselQfc^omerkt No. 53 komt een geval van besmettelijke ziekte Dyphtheritis voor en een geval van Rood vonk. Aan de bode van het Groene Kruis is onder dankbetuiging van de vele en goede diensten daaraan bewezen, met ingang van 1 Maart 1926 eervol ontslag verleend. De dankstond voor den oogst in de Geref. Kerk zal alhier gehouden worden op Woensdag 2 December a.s. onder leiding van Ds. du Blois te Dirksland. Alsclan zal er des voormiddags, 'snamiddegs en des avonds dienst worden gehouden. Het Christelijk mannenkoor alhier is ontbonden wegens te weinig- deelname. De bietencompagne alhier kan wat den aanvoer betreft als geëindigd worden be schouwd. Alleen liggen nog eenige scheeps ladingen bieten op de kaai voor vervoer naar de fabriek Door het Bestuur der Zondagsschool worden gelden per inteekenlyst ingezameld om de kinderen der Zondagsschool met Kerstfeest te trakteeren. STELLENDAM. Zaterdag, 28 Nov. a.s. zal ten gemeentehuize gelegenheid zijn tot koste- looze inenting. De toewijzing van de voor inlijving be stemde dienstplichtigen der lichting 1926 is als volgt geregeld: H. Grootenboer, zeemilitie, le ploeg, garne- zoensplaats Den Helder, tijdvak van inlijving I Maart 1926; G. C. Jansen, 14e Reg. infan terie. 2e ploeg, Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 1923 Juli 1926; A. Kievit Szn., 14e Reg. infanterie, 2e ploeg, Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 1923 Juli 1926; Matth. van Lenten Gzn., 14e Reg. infanterie, 3e ploeg, Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 48 October 1926; J. L. v. Oostenbrugge, I4e Reg. infanterie, 2e ploeg Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 1923 Juli 1926; J. v. Oostende, 14e Reg. infanterie, 2e ploeg Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 1923 Juli 1926. Aan A. de Jager alhier is vergunning ver leend tot oprichting eener inrichting tot het drogen van visch en vischafva! op een perceel gelegen aan den Korteweg. Ingevolge de Hinderwet is door B. en W. aan A. J. de Later de aangevraagde vergun ning tot oprichting eener garnalendoppen- drogerij geweigerd. Door den hevigen storm van Woensdag is aan vele gebouwen schade toegebracht. Vele pannen werden vernield. Vooral van de Herv. Kerk werden vele pannen afgerukt. Van de muziektent werd het halve dak wegge slagen. GOEDEREEDE. Donderdagavond gaf de Goereesche Jazzbandclub in Hotel de Gouden Leeuw een goed geslaagde uitvoering. Er werd opgevoerd. De Controleur der slaap wagens, blijspel in drie bedrijven. Het stuk werd zeer goed gespeeld en was het voor het opgekomen publiek een gezellige avond. Er was bal na. Donderdagmorgen bij het verhalen van zijn schip in de haven alhier, had schipper K. Sandifort het ongeluk met de schroef tegen de steenglooiing te komen en de schroef_stuk sloeg, waardoor hij een belangrijke schade opliep. In deze gemeente heeft de storm van Woensdag veel schade aangericht. Vooral de pannen der daken moesten het ontgelden. OUDDORP.Tijdens den storm van Woensdag is. van de cichoreifabriek „de Onverwachts" ruim 50 pannen stuk gewaait. Bij KI Hamee- teman werd een groote boom ontworteld en de schuur van de Klepperstee gedeeltelijk inge drukt. Den heer C. Kaptijn Pz. is gekozen als bestuurslid der cichoreifabriek „de Ouddorp". De rekening der Ned. Herv. Kerk ligt ter inzage bij den heer A. Pape. NIEUWE TONGE. J.l. Zondag ziin in de Ned. Herv. Kerk alhier eenige nagiften inge komen voor de oogstcoilecte te zamen vor-: mende een bedrag van 70,zoodat de collecte tot op 't oogenblik in totaal heeft op gebracht 428,—. Naar ons wordt medegedeeld zullen de werkzaamheden in de cichoreifabriek „De Onderneming" alhier nog eenige weken blijven voortduren. De aanvoer van cichorei heeft hog voortdurend plaats. Bij enkele landbou wers staat er nog heel wat van deze vruchten velde. Het woonhuis en erf annex slagerij, van den heer A. van Driel alhier, is onderhands ver kocht aan den heer Jansen te Dussen. De woonhuizen met erf, van .den heer C. van den Berge alhier zijn ondershands ver kocht aan de wed. J. Duijm te Oude Tonge. OUDE TONGE. Mej. de Wed. C. van den Berge had het ongeluk zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Dinsdag a.s. zullen de catechisaties weer, een aanvang nemen. De verkoop van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht circa J 300,—. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk een aparte collecte worden gehouden tot dek king der kosten van het schilderwerk. Tijdens den hevigen wind zijn van de R. K. Kerk en andere gebouwen veel pannen van de daken gewaaid. Door den storm van Woensdagmiddag moesten eenige geladen schepen die reeds waren weggevaren weer terugkeeren. OOLTGENSPLAAT. De oogstcoilecte in de Ned. Herv. Kerk gehouden heeft totaal opgebracht 352,24 Voor de nauwkeurige bijhouding der bevolkingsregisters, worden belanghebben den aangeraden, verhuisbiljetten ter secre tarie tijdig te halen of te brengen. Bij ver zuim zal proces-verb3al worden opgemaakt. Vermoedelijk zullen voor de militie lichting 1927 slechts 22 personen worden ingeschreven, tegen 42 bet vorige jaar. Terwjjl de gasfitter L. Doordujjn Don derdagmorgen het gasbuizennet aan den Molendijk herstelde, is hjj door de ontsnap pende gassen bewusteloos geworden. Per auto werd hy naar zjjn woning vervoerd. Dr. Endtz verleende geneeskundige bulpen slaagde er in met een zuurstofapparaat uit Oude Tonge hem by te brengen. By de op Donderdag j 1. gehouden stem ming voor twee notabelen der Ned. Herv. Kerk, werden de beide aftredende beer en M. van Oostenbrugge en P. van Rossum herkozen. Met ingang van 1 December a.s. is tot kommies bij de belastingen alhier benoemd de heer W. Hartman te Losser. Woensdag werd in Hotel Moelker een buitengewone ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank gehouden. Aanwezig waren 116 leden. In verband met de inwerking treding der Wet op de Coöperatieve Ver- eenigingen werden de Statuten gewijzigd overeenkomstig de bepalingen van die Wet. Ook werd een nieuw Huishoudelijk Regle ment vastgesteld. Verder werd besloten een afzonderlijke Spaarbank op te richten, die precies zal fnnctioneeren als de bestaandei Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de volgende zaak: P.L arbeider alhier, is door de Rechtbank te Rot terdam wegens een zedenmisdrijf veroor deeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Het Hof verminderde de straf tot 3 maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis. Dezelfde beklaagde is voorts door de Rotterd. Rechtbank, wegens mishandeling, veroor deeld tot 4 m'aanden gevangenisstraf. In deze zaak werd de straf verminderd tot 3 maanden DEN BOMMEL. De miUtieplichtigen A. Kreeft, F. v. d. Plaat en J. Kievit moeten op 18 December a.s. te Oude Tonge hunne rijksgoederen inleveren. Door den storm die in den nacht van Woensdag op Donderdag woedde, zjjn een paar groote stukken zink van de woning bij de Openbare School losgerukt en naar be neden gekomen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De oogst coilecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht de som van ruim 370, De aanvoer van suikerbieten is ge ëindigd, zoodat de bergen van bieten op de kaai nu ook spoedig zullen vex Iwenen zjjn. Op de weegbrug zjjn ruim 11 millioen bieten gewogen. P. Arensman, J. Hoedemans en M. A. Magielsen van de lichting 1926 zullen tus- schen 19 en 23 Juli a.s. worden ingelijfd bjj het 14e Regiment Infanterie. HELLEVOETSLUIS. Alhier is opgericht een Middenstandsvereeniging voor Hellevoetsluis en Nieuw-Helvoet. Het voorioopig bestuur be staat uit de h.h. P. S. C. van Kralingen, Voorz., J. v. Engelen, Secretaris, J. Klop en J. Moer man, den. Adviseur is de neer Mr. W. C. J. A. Nijgh. De heer H. van Harten alhier is geslaagd voor het diploma van 3de stuurman groote vaart. De heer M. Pfister, klerk bij het Departe ment van Koloniën is-evorderd tot Adjunct- Commies bij hetzelfde Departement. Maandag a.s. zal een Derde Nutsavond worden gehouden met viool en piano. De tooneelvereeniging „Comoedia" zal 10 December a.s. voor de Vereeniging Nut en Genoegen" te Oostvoorne opvoeren net too- neelstuk „De Violiers" van W. Schuurman. De eerst-aangewezene Ingenieur te Ber gen op Zoom zal op Zaterdag 5 December a.s. v.m. half twaalf in het bureau van de Genie alhier aanbesteden het éénjaarlijks onderhoud van Militaire Gebouwen en werken alhier en te Brielle. Raming 4200, Voetbalwedstrijden op Zondag a.s.; R.V.B. 2e Klasse B. Hellevoetsluis I Pechvogels I 2 uur. Reserve 2e Klasse D. Hellevoetsluis 11— C,V.V. 4. Aanvang 12 uur. Woensdag 25 November j.l. gaf Hel- voet's Gemengd Koor V.I.O.L.A., Directeur de heer Ph. Vermaat, in de Casinozaal voor een' goed bezette zaal een uitvoering. De voorzitter, de heer S. C. Bronnewasser, opende met een kort welkomstwoord en rele veerde even de verrichtingen van V.I.O.L.A. gedurende het laatste jaar, waarin tweemaal een eerste prijs in de Superieure afdeelrg werd behaald, te Nieuw-Helvoet ea te Goudswaard. Hij dankte de leden voor hun volle mede werking en vooral den directeur voor zijn lei ding en sprak de wensch uit dat V.I.O.L.A. nog vele prijzen mag behalen onder den heer Vermaat. Nu kregen we het koor te hooren. Dit zong Salve Regina van H. Oberhoffer; Heer' waar Gij zijt, woont de vrede van W. F. Kools en Zomerregen van J. G. C. van Herwaarden, waarna een kleine pauze, opgevroolijkt door een mooi stukje muziek viool met piano. Vervolgens zong het koor Marcia Funabre van O. Koop en kregen we een gedwongen pauze, opgevroolijkt door piano en viool en onder schitterende schemerverlichting van eenige kaarslampen. De electrische verlichting liet V.I.O.L.A. in den steek en hoewel dit nu reeds de derde maal was, dat bij een uitvoering noodverlichting moest zijn, is in de Casinozaal daarvoor nog niet gezorgd. Alles zat dus bij het licht van enkele kaarsen. V.I.O.L.A.'s be stuur heeft zelf nu maar de handen uit de mouw gestoken en is op zoek gegaan naar een gaslamp, die de heer Hartogh welwillend in gebruik gaf. Met veel moeite is het gelukt deze aan een gasbuis op het tooneel te bevestigen, zoodat dit nu goed verlicht was en V.I.O.L.A. kon na een lang oponthoud haar zangprogramma met Lente van P. Hartog en Des Nachts van Fr. Schmid afwerken. Nu kregen we weder een pauze van 30 mi nuten, waarna opgevoerd werd het kluchtspel in 3 bedrijven „De Kilometervreter". Een zeer ingewikkeld stuk en ook moeilijk te spelen. Om het geheel weer te geven zou ons te ver voeren en daarom laten we de inhoud achter wege. Het stuk werd op zeer goede wijze vertolkt, vooral Mina, dienstmeisje bij Forster, speelde haar rol uitstekend. Mimiek was uitmuntend. Auguste, dienstmeisje bij Seefeet, voldeed ook goed, echter te veel een glimlach op het ge zicht. Een beetje meer letten op gelaatsuit drukking, zou geen kwaad kunnen. Hierin was Otto Kugelberg, toen hij idiote vader moest zijn uitstekend. Allen hebben hun rol echter goed vervuld en het stuk is dan ook goed geslaagd. Het grimeeren, dat nu voor het eerst in handen was van den heer Ju, was heel goed. Veel beter dan het grime was bij de uitvoe ringen van V.I.O.L.A. in het vorige seizoen. Het moeielijkste baantje da* van 'soufleur werd nu ook het slechtste vervult. Hij was zeer goed te hooren, zelfs wanneer de spelers hem niet noodig hadden, waardoor zij allicht eens van hun stuk worden gebracht. De zangnummers werden allen goed ge zongen. Dit zijn we trouwens zoo van V.I.O.L.A. gewoon. Het vioolspel van den heer Burger was als van ouds, dus, heel goed, terwijl ook de pianist zeer goed voor zijn taak berekend was. Wij gelooven wel, dat hij wel verlangd al hebben, dat er één of twee andere toetsen op de piano hadden gezeten. Daar V.I.O.L.A.'zelf, nu het eiectrisch licht defect raakte, voor noodverlichting moest zorgen, kon liet bal pas zeer laat beginnen. Onder leiding van den heer M. Dijk, wer- echter nog gezellig tot half drie gedanst, waar na alle toehoorders voldaan en V.I.O.L.A zeker tevrec, huiswaarts keerden. BRIELLE. Maandag bereikte ons de treu rige tjjding dat onze stadgenoot P. van Adrighem Lzn. te Utrecht bjj het verhalen van een schip overboord geslagen is en ver dronken. Dezer dagen werd de hit van den heer G. alhier, een poot afgereden door een auto. Het beest werd afgemaakt. Tjjdens de storm van Woensdag zjjn wjj weer van eiectrisch licht verstoken ge weest. Dank zjj het vlugge handelen van het personeel enz is een en ander weer spoedig herstel^. Woensdag heeft een scheepje dat hier ter stede bieten zou inladen voor de haven in nood gezeten. Na het hjjschen van de noodvlag heeft de veerboot hulp verleend. ROCKANJE. Verleden zomer werd onze aan dacht gevraagd door Mej. Dr. C. Popta, Con servatrice der afdeeling visschen van de Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Lei den tot zoo mogelijk het opsporen aan Rockan- jes strand van eierdoozen, waarvan van andere zijde er reeds 4 aan het museum werden aan geboden, en waarvan men niet wist. >r die met stroom en wind van het noorden waren aan gespoeld, of dat de noordelijke rog van deze eierdoozen den laatsten tijd aan onze kust voorkwam. Wij hadden verleden week een verzameling eierdoozen ter afzending naar het museum gereed, toen Cornell's Vermeulen Sr. de man. die indertijd den beiangwekkenden Zeeduivel van het strand ons bracht, nu met een pracht exemplaar van een Netelrog ons kwam ver rassen, dien wij, evenals den Zeeduivel voor 't museum aankochten. Na toezending bleek de rog te zijn: de Raid maculata, waarvan het museum maar één jong exemplaar bezit. „Dus is deze rog," schreef ons Dr. Popta, „zooveel grooter zijnde dan ons exemplaartje, met meer kenmerken van het volwassen dier voor het museum een aanwinst. Mocht er weer eens wat zijn, dan doet U het museum een genoegen dat te schrijven. Op deze wijze maakt U zich voor de Vaderlandsche collectie evenzeer nuttig, als U dit voor Rockanje is, wat de mooie bank aantoont". Vermeulen vond het exemplaar levend, maar om het te kunnen vervoeren moest hij het dooden, wijl het met zijn dicht met groote stekels bezetten langen staart zijn handen dreigde open te scheuren, bij welke manoeuvre er soms vergifs (scheiding jn de scheurwond komt, zooals bij ommigestekelroggen, waar van naar de N R.CrL van 1.1. Zaterdag morgen meldde het aquarium van de Lon- densche diergaarde in het bezit van een exem plaar van dien zeer zeldzamen en terecht ge- vreesden steekrog kwam. De Vbde op Rotterdam, Noteboom, zorgde voor „orgvuldige verpakking en snelvervoer van onzen rog, die daardoor in uitstekenden staat in Leiden arriveerde. We hopen dat Ver-1 meulen nog veel merkwaardigs aan ons strand vinden moge, wat hem bij zijn dagelijkschen gang langs zee wel toe te vertrouwen is. Post en Telegraphie. SINT NICOLAAS. De directeur van het postkantoor alhier maakt bekend, dat op de dagen voorafgaande aan het a s. St. Nicolaasleest het postkantoor alhier op de gewone uren zal zijn openge steld voor het a mnemen van postpakketten. Op Zaterdag 5 December zullen üe kantoren te 6 uur 's avonds worden gesloten. Den afzenders wordt aanbevolen: a. de pakketten zorgvuldig en vooral stevig in te pakken. Verpaksing in slappe karton nen doozen of dunne houten kistjes beveiligl in den regel den inhoud niet voldoende; b. zorg te dragen, dat de adressen van de pakketten en de adreskaarten duidelijk en gelijkluidend zjjn; voorts een afschrift van het adres in het pakket te sluiten; c de adressen bjj voorkeur op de omslagen der pakketten zelf te schrjjven. Adressen op papierstrooken behooren met goede gom, ljjm of stjjfsel deugdeljjk op de pakketten te worden vastgehecht Adressen met lak vastgehecht laten licht los en zijn daarom niet toegelaten; cl naam en adres van den afzender dui deljjk op de strook van de gewone adres-- kaart te vermelden; vermelding van naam en adres van den afzender mede op het pakket verdient aan beveling, echter zoodanig dat geen verwar ring kan ontstaan met het adres van den geadresseerde; e. met de verzending niet te wachten tot 4 of 5 December doch de pakketten reeds eerder ter post te bezorgen; Pakketten op 5 December aangeboden kunnen, wegens den daarop volgenden Zon dag grootendeels eerst op 7 December op hunne bestemming zjjn. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG 2 DECEMBER 1926, des uamiddags 2 uur, teSommelsdjjkaan den Langeweg, gebouw „Harmonie", voortzet ting van de verkooping van heerencos- tuums, overjassen, jekkers, regenjassen, kinderpakjes, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op DONDERDAG 3 DECEMBER 1926, bjj Veiling, in café Kejjzer te Den Bommel en Op DONDERDAG 10 DECEMBER 1925, bjj Afélag, in café Van der Plaat, aldaar, beide dagen des namiddags half acht uur van een Burgerwoonhuis aan de Voorstraat te Den Bommel, kad. Sectie B., no 140, groot 69 cA. VrjJ van huur en dadeljjk te aan vaarden. Breeder omschreven bjj biljet. Ten verzoeke van Mej. de Wed. P. van Splunter aldaar. Notaris AKKERMAN. Op DONDERDAG 8 DECEMBER 1925, bjj Inzet en Op DONDERDAG 10 DECEMBER 1926, bjj Afslag, telkens des avonds 7 uur in het hotel Rjjke te Sommeldjjk van een huis met landbouwschuur en Mestputplaats te Sommelsdjjk. Ten verzoeke der Erven van Mej. Wed. T. van den Doel. Notaris VAN BUUREN. Op VRIJDAG 4 DECEMBER 1926, des avonds 7 uur, in hotel Van den Doel, bjj veiling, en Op VRIJDAG 11 DECEMBER 1925,'s avonds 7 uur, in hotel Keuvelaar, te Dirks land, afslag van een Landbouwstelling, nabjj Dirksland op Kralingen, bewoond door H. Zoon Czn. Notaris VAN DER SLUYS. Op DONDERDAG 10 DECEMBER 1926, te Ooltgeosplaat, in „Hotel Hobbel" bjj Vei ling en Op DONDERDAG 17 DECEMBER d.a.v., aldaar in „Hotel Moelker", bjj Afslag en eventueel bjj naasting, beide dagen des nam. half drie ure, ten verzoeke van de Directie der V.N Flakkeesche Klompen- fabrieken .INTRA NOS", publieke ver koop vanHet voor 5 jaar geheel nieuw ge bouwde Fabrieksgebouw, staande aan de halte Langeweg der R.T. M. te Ooltgens- plaat, benevens de daarbjj staande twee Arbeiderswoningen, met tuinen en bouw land, alsmede alle macherieën dier fabriek, als: Een Brons ruw-oliemotor 52P K.enz Notaris AKKERMAN. DE STORM VAN WOENSDAG. Men meldt ons uit Enkhuixen: Te Enkhuizen kwam heden telefonisch be richt van den burgemeester van Wervershoof, dat bij den Drechterlandschen dijk een vis- schersvaartuig was gestrand. Een sloep van genoemd vaartuig werd op den dijk geworpen. Later is het vaartuig zelf door den stormwind voortgedreven tot bij de havenmond van Enk huizen, waar het met behulp van de burgërs gelukt is het schip, de aak Lemmer 75, binnen te brengen. Het tuig was geheel vernield. Van de Enkhuizer visschersvloot, die door den storm werd overvallen, zijn nog op zee de E. H. 15, schipper P. Buis; E. H. 18, schipper B. Jeltes, E. H. 94, schipper Wouter Moens. Van deze 3 vaartuigen is op het oogenblik nog niets bekend. De U. K. 151, schipper Hakvoort, kon heden de Enkhuizer haven niet bereiken. Het vaartuig heeft thans een ankerplaats gevonden achter den Oostelijken leidam van het Krab bersgat. Een later bericht meldt: De 3 Enkhuizer visschersvaartuigen, die heden tijdens het visschen door den storm werden overvallen, zijn terecht. Ze hebben, hoewel met groote moeite, de Medemblikker haven weten te bereiken. De Harlinger boot Prins Hendrik is heden van Enkhuizen uitgevaren, maar moest wegens den storm terugkeeren. De Urker boot Insula heeft heden nog wel den tocht Urk-Enkhuizen volbracht, maar is niet meer uitgevaren. Te Amsterdam. Een fabrieksschoorsteen omgewaaid. Men meldt ons: Hedenmiddag heeft boven de hoofdstad een hevige storm gewoed, die op verschillende plaatsen in de stad schade heeft aangericht. Voor zoover bekend hebben zich daarbij geen ernstige persoonlijke ongelukken voorgedaan. In de Govert Flinckstraat woei een schutting om. Zij kwam terecht op een juist per rijwiel passeerenden politie-agent. Deze werd van zijn fiets geslingerd. Hij bekwam slechts lichte ver wondingen. Aan den Haarlemmerweg is de bijna 20 M. hooge fabrieksschoorsteen van de Kon, Email leerfabrieken van Posthumus ten gevolge van den storm omgeslagen. De schoorsteen kwam in de fabriek terecht. Een gedeelte der fabriek werd verwoest. Op de plaats, waar de schoor steen in de fabriek stortte, hadden even te- vqren zes arbeiders gewerkt. Was het ongeval even eerder gebeurd, dan zouden zeer zeker slachtoffers te betreuren zijn geweest. Thans kreeg niemand letsel. Op vele plaatsen in de stad werdep boomen ontworteld en vlogen dakpannen van de hui zen. Ook in de haven heeft de storm schade aan gericht. Verscheidene aanvaringen hadden plaats, welke zonder ernstige ongevallen af liepen. Te 's-Gravenhagc. De storm, welke den geheelcn avond woed de, heeft hier en daar nog al wat schade aan gericht. Ontelbare malen is de brandweer moeten uitrukken om assistentie te verlcencn. Vooral boomen. daken, schoorsteenen, schut tingen bij bouwwerken, ruiten enz. moesten het ontgelden. Op het Bezuidenhout, precies tegenover de Rijnstraat, is een groote boom finaal afge knapt. Het gevaarte kwam terecht op de draden voor de electrische tram Leiden- Scheveningen; deze braken eveneens door, met het gevolg, dat het tramverkeer stop stond. Vijf of zes personen zijn onder en vallende boom geraakt, zonder dat hierbij ernstige on gelukken zijn gebeurd. Alleen een dame kreeg een bloedende hoofdwond en is door den gc- neesk. dienst in den centr. post verbonden moeten worden. Ook in de binnenstad ondervond het tram verkeer groote stagnatie. Marktberichten. Centraio Velling to Middelharnis op Dinsdag 24 November 1925. Goudreinet 2e /ll,— tot12,40per 100k.g. 8e J 6,80 per 100 k.g. Huismanszoet 19,80 per 100 k.g. Bellefleur 9,60 per 100 k.g. Spruiten 14,80 tot 17,- per 100 k.g. Kipeieren 60 k.g. 11,-. 60 k g. 14,30. Kipeieren Bruine 14,40 per 100 at. Eendeneieren 9,o6 per 100 stuks. Savoye kool 4,80 tot 9.80 per lOOstuks. Witte kool J 10,80 p. 100 st. Bloemkool 8e s. 5,10 tot ƒ5,60 per lOOst. Andjjvie 0,96 per 100 krop. Boereboter 1,20 tot 1,25 per pond. VEILINGBERICHT van Dinsdag 24 November 1925, der Coöp. Brielache groenten- en fruitveiling. Prei 3,60 tot 5,- per 100 boa. Aardappelen 4,30 per 100 k.g. Blauwe druiven ƒ1,— per k.g. Peen 7,40 per 100 bo3. Peen (koe) 2,60 per 100 k.g. Kroten 3,20 tot 3.40 per 100 K.G. Kool roode 1,80 tot 6.90 per 100 stuks. witte 8,30 per 100 stuks. savoye 3,10 tot ƒ9,- per lOOstuks. Bloemkool J 9,90 per 100 stuks. Andjjvie ƒ0,20 tot 0,90 per 100 krop. Uien 5,60 tot 6,80 per 100 k.g. Tafelappelen 16,- jot 22,- per 100 kg. Tafelperen ƒ22,- tot 83.- per 100 k.g. Keukenappelen ƒ7,— tot ƒ21,—p. 100k.g. Keukenperen 24,— per 100 k g. Spruiten 3,70 per 100 k.g. Knolselderjj 1.80 tot 3.90 peT 100. Seldecjj ƒ1,- tot 1,80 per bos. Mispel 13,- per 100 stuks.

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 10