VOLLE MELK De Landhaaien van Rotterdam EERSTE BLAD Hotel MEIJER, Middelharnis Geeft U op als Abonné Ensemble SOLSER HESSE MEUBELEN en aanverwante Artikelen ERKOOPING EUBILAIRE GOEDEREN e STAD AAI 'I HARINGVLIET Openbare Vrijwil!. Verkooping Bouwmanswoning sn Schuur, met poten Tuin en Erf. ZATERDAG 3 OCTOBER 1925 Beëindiging Zomertijd. Financieel Overzicht. DE BERENBURCHT. Pluimveeteelt. NUTSSPAARBANK MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK KANTOOR: VOORSTRAAT 5, MIDDELHARNIS Rentevergoeding 3.6 Spaarbusjes voor kinderen VERSLAGEN. 1 925. W-ONDERLINGE. over Augustus, hetwelk van de plaats gehad heb ei Zuid-Holland over die aantal eenigszins dat rk van 1923/24 overtreft, t, is, dat Overüakkee aan idelyk demonstreert deti en vooral de toenemen- te dier leden, iet aantal ongevallen van ot 31 Augustus 1925. 924/25 11S 70 79 47 46 34 29 224 647 1923/24 82 45 80 65 4S 42 10 624 September 1925. De Secretaris van de P. O. C. Överflakkee. A. W. KEIJZER. Burgerlijke Stand. DIRKSLAND. Ondertrouwd: D Vermeulen j.m. 86j.en K. C. Poortvliet j.d, 26 j. M. Brooshoofdj.m. 28 j. en C. Hagens j d. 25 j. DEN BOMMEL. Geboren: Leendert, z. v. R. Bakelaar en E. Tamboer. Overleden: Cornelia van Vliet 59 j.echtg. van S Burgers; Cornelis Kornet 1 m. z. v. H. Kornet en M. H. Driesse. HELLEVOETSLUIS. Bevallen: L. Kramer-Mosterdjjfe d.E.de Vries-Roelfs z. W. Baanstra-"Walbroek d. Getrouwd: M. Wallenaar jm. 81 jr. en J. H. Theuret jd. 31 jr. BRIELLE. Geboren: Aartje, d. v. A. van der Wal en J. W. Kouwenhoven. Overleden: Wilhelmina Knape, oud 73 j. wed. van J. D. v. Rij. DE V ÖCtsflEEPEN Maandag 5 October, 8 uur OPVOERING VAN: Een tijdbeeld in 5 bedrijven met Zang, door JOH. LEMAIRE. Zangteksten CHEF v. DIJK. Muziek O. v. AERSCHOT (Enorm Succes) "W Zie verder aanplakbiljetten. Entree f 1,25 plus 10 Auteursrecht Plaatsbespreking als naar gewoonte. NA AFLOOP BAL op WOENSDAG 30 SEPTEMBER a.s. VAN ONZE ZAAK IN Uitsluitend door goede waar te leveren, hopen wij het vertrouwen waardig te maken. WIJ N HOFF KROOS, Vingerling - MIDDELHARNIS - Tel. No. 32 li VAN Donderdag 1 October des nam. 3 uur, zomertijd verzoeke van den WelEd.ZeerGel. tDr. HANEDOES van Almkerk Notaris VAN BUUREN 47541 et wettig gedeponeerd nummer de Mimosa druppels r den bloedsomloop en zijn n verkrijgbaar WITTE WINKEL agscheveer 6* Rotterdam Op DONDERDAG 22 OCTOBER I92S, te OOLTGENSPLAAT, in Hotel „MOELKER", bij Veiling; en op DONDERDAG 29 OCTOBER 1925, aldaar, in Hotel .HOBBEL" bij Afslag, beide dagen 's avonds half 8 uur van: Een goed onderhouden te Ooltgensplaat, aan den Oudelandschendljk, kad. Sectie A nos 419 en 1255, samen groot 11 Aren 41 c A. Thans bewoond door Mej. J. BRABER Cd. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Prijs per kwartaal. f I, Losse nummersf 0,07" Aiivertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dieustuaiibiediugen en Dieustuanvragen t 1,per plaatsing tot een maxiiuum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door do N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. Noi 15 Voorstraat Middelharnis. 7E JAARGANG. - N°. 93 In den nacht van Zaterdag 3 op Zondag 4 October zal de .Zomertijd eindigen. Men diene dus de uurwerken gedurende één uur stil te zetten. Hoewel de beurs geregeld vast blijft en de rubberafdeeling nog steeds de afdeeling is waar veel omgaat, neemt het publiek toch lang zamerhand een meer gereserveerde houding aan en bij vele bezitters van rubberaandeelen openbaart zich de wensch er uit te loopen. Men voorspelt reeds weken lang een reactie en gelooven wij dat deze niet ver meer af is. Beleggingswaarden blijven goed op koers, de omzetten zijn gering. Ook Bankaandeelen zijn vast hoewel ook hier de omzetten weinig te beteekenen hebben. In de afdeeling industrieele waarden vorm den Jurgens aandeelen de hoofdschotel. De open brieven van van Oss houden de belang stelling in deze aandeelen gaande. Toch inte resseert het publiek zich er niet erg meer voor, wat voorbij is is voorbij, men houdt zich meer bezig met de oogenblikkelijke toestand en die is wat de margarinefabrieken betreft zeer goed. De belangstelling voer kunstzijde-aandeelen is aanmerkelijk bekoeld en brokkelden de koersen eenigszins af. Vast waren aandeelen Holl. Draad en Kabel, die een tiental pro centen monteerden. Van Mijn waarden waren aandeelen Redjang Lebong zeer vast op Indische aankoopen, ter wijl daarentegen aandeelen Siloengkan niet verkoopbaar waren, hoewel toch de laatste noteering 105 was. Petroleumwaarden waren verlaten evenals Scheepvaartwaarden. De Rubberafdeeling is eigenlijk de eenige afdeeling waar nu eens veel in omgaat. Hoewel de prijs van het product nog al stationnair blijft, schijnen tot op heden de koopers van aandeelen het van de verkoopers te winnen. Tot men algemeen tot winstneming overgaat en dan kan een groote reactie niet uitblijven. In sympathie met de Rubber waren ook Tabakaandeelen zeer vast gestemd. Natuurlijk een gevolg daarvan dat de tabaksmaatschap pijen ook groote Rubberplantages bezitten. Ook Theeaandeelen waren tijdelijk meer ge vraagd op koersverbetering van het product. De wisselmarkt trok de aandacht door een scherpe daling in Noorsche Kronen. Men zegt dat de daling van New-York uitging. Francs bleven ongeveer hetzelfde, terwijl Ponden iets in koers afbrokkelden. De volgende dividendbewijzen zijn betaal baar gesteld: No. 10 gewone aandeelen Vlissingen Katoen- fabrieken J 150, No. 95 gewone aandeelen Norfolk Western met J 42,60. Leest de advertentie van Campfens Stoffeerderij (Adv.) FEUILLETON. DOOR NATALY VON ESCHSTRUTH. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 44) De blik der spreekster trof als een stoutmoedige uitdaging den Beer van Hoogenstijn, die zeijgend naast haar zat, en voor zich bleef staren op het vorstelijk wapen .n zijn bord. Hij zag de uitdruk king niet in haar oogen, hij hoorde alleen wat zij zeide, en zijn aanvankelijk zoo gloeiend gelaat ver bleekte min of meer. De aanzittenden wisselden verbaasde blikken met elkander. Heidler mompelde zeer geamuseerd: „Drommels, mijn waarde freule, dat was nog al op den man af!" Daarop bracht een tegenover zittende Kamerjonker het gesprek met zenuwach tige haast op een ander thema en wikkelde Kuno Kracht, met in het oog loopende vriendelijkheid, in een gesprek. Wanda echter wierp zegevierend het bekoorlijke kopje in den nek, en richtte weer uitsluitend tot Heidler het woord. „Hij moest toch eens van mij hooren, waar het op staat 1" fluisterde ze opgewonden. Schande noem ik het, als iemand, die feitelijk tot een Parsifal is opgegroeid, volstrekt niet tot het bewustzijn komt van zijn Berenkracht en „het zwaard laat roesten m de hal", inplaats van het tot roem en eer van zijn vaderland te smeden in het vuur!" Vragendeze rubriek betreffende, kun nen door onze abonnees gezonden worden aan „De Combinatie", De Vliegerstraat 13b, Rotterdam Postzegel van 10 cent insluiten. (Nadruk verboden). WINTERZORGEN. De natuur heeft ons op ondubbelzinnige wijze den aanvang van den winter aangekon digd. Dat jaargetijde brengt voor den pluim veehouder bijzondere zorgen mee. Zijn over jarige kippen zijn nog ten deele in den rui en loopen half „gekleed" rond in najaarsstormen en regenbuien. Door het verstrekken van een goed voer en een goede beschutting, helpen we de dieren. Een weinig lijnzaad en vooral de pitten van zonnebloemen zijn nu zeer goed voor haar; het nieuwe veerenpakje wordt er stevig en mooi glanzend door. De jonge hennen kunnen elk oogenblik den leg beginnen. De nesten daarvoor zijn natuur lijk reeds klaar; ze moeten in het half-donker geplaatst zijn en tijdig genoeg'worden aan gebracht. De jonge dieren gaan reeds dagen lang vóór ze 't eerste eitje voortbrengen op onderzoek uit en inspecteeren dan de leg- nesten. Zijn die met strooisel gevuld, dan gaan ze er in krabben en gooien ze alles er uit. Laat ze daarom eerst de nesten maar eens leeg krabben, doe er vervolgens zeer weinig strooisel in en naarmate de beesten er aan wennen, méér. Tenslotte deponeert men er een steenen ei in, wat vooral niet vergeten mag worden. Jonge dieren, die nog nooit een ei zagen, bezien het eerste product van haar legvermogen met groote nieuwsgierigheid en gaan het ook bepikken. Gaat het ei daarbij stuk, dan zullen ze ook proeven en hebben ze zich de ondeugd van het eierenvreten eigen gemaakt, een ondeugd, die men ze haast on mogelijk kan afleeren. Hebben ze tijdig met steenen eieren kennis gemaakt en deze naar hartelust bepiktvdan toonen ze voor het eerste werkelijke ei geen verdere belangstelling meer. Jonge kippen willen in den aanvang ook nog al eens windeieren leggen, die bij breuk worden opgeslobberd en aldus evenzeer tot eieren- vreten kunnen leiden. Het leggen van wind eieren moet dus worden voorkomen. Geeft den dieren wat kalkpuin in de ren en voeg, zoo noodig wat gemalen krijt door het ochtend- voer. Het leggen van eieren wordt bevorderd door een goed verteren van het voeder, waar toe we steeds een bakje me.t grit ter_beschik- king van de kippen stellen. Grit bestaat uit gemalen zeeschelpen, fijne steentjes, scherp zand e.d., welke stoffen het voer in de krop helpen malen; de kippen nemen er gaarne van. Een bakje met houtskool, waar ze ook'graag wat uit nemen, bevordert de spijsvertering. Een der noodigste voedingsstoffen is, ook 'in den winter, groenvoer, hoe moeilijk er dan ook aan te komen is. Kan men dit vitamine-rijk voer in den winter volstrekt niet verkrijgen, dan is ruwe levertraan, door het ochtendvoer. gemengd, een goed middel ter vervanging De z.g. suikerbieten echter en knolrapen kan een ieder zich toch wel voor weinig geld ver schaffen. Zoo'n biet of raap snijdt door men midden en zet de helft dan vast op een groote spijker, die men in een paal van de ren ge slagen heeft. De kippen pikken de vrucht ge heel uit. Ontkiemde haver is mede een uit stekend groenvoer. De haver strooit men in platte zinken bakken, die men geregeld met De heer van Heidler behoorde tot het slag van lieden, die hun licht met voorliefde ten koste van anderen ontsteken. En daar het zijn ijdelheid streelde, door het bekoorlijkste van alle jonge jonge meisjes gevierd te worden als een held, zoo bluschten zijn scherpe aardigheden nog het laatste vonkje sympathie, dat in het hart van Wanda voor den Beer van Hoogenstijn had geflikkerd. Het souper liep ten einde. Toen men opstond, om weer naar de balzaal zich te begeven, keerde freule van Spengelenburg zich voor het eerst weder eens naar haren buurman rechts, en beant woordde zijn zwijgende buiging slechts met een kort, vluchtig knikje. Ze wilde hem niet aanzien, maar heel toevallig toch trof haar blik zijn schoon gelaat en zijn helder blauw oog. Welk ern uitdrukking lag daarin! Niet meer de geestdriftig» verrukking, zooals die anders haar had toegelachen, maar een smartelijke, verwijtende droefenis, zooals een danig doorge haalde knaap kan kijken, voordat de waterlanders voor den dag komen. Met een haastige beweging keerde Wanda zich af. Ze had het kunnen uitschateren. De jonge Parsifal, die achter den boezelaar van Vrouwe Harteleed komt uitkijken I De jonge Parsifal, die den weg nog niet heeft gevonden naar Vrouwe Aventiure, die ook nooit ofte nimmer een plaats zal innemen onder de ridders van Amfortas, levenslang de beklagenswaardige dwaas zal blijven, zooals hij op zijn ploegknol heen draaft uit den voorvaderlijken Burcht! Ja, Wanda zou willen lachen, zoo de Hoogcn- j stijner haar niet al te zeer toescheen als de ridder natte zakken afdekt. Na 14 dagen is de haver sterk ontkiemd en kan men ze als een koek in reepen snijden en aan de kippen voeren. Tegen strenge winterkoude beschermt men de dieren het beste door ze goed in beweging te houden. Zorg voor een dik krabbed in de ren en hark daar geregeld het hardvoer door heen. Heeft men groenvoer, dan hangt men dat in de hoogte, zóó dat de dieren er naar moeten springen. Is de kou zeer streng, dan mag men ze des avonds wat mais voederen. De toevoer van buitenlucht in de rennen mag bij vorstweer natuurlijk nooit te groot zijn, maar nimmer mogen de ventilatieschuiven geheel Worden dichtgesloten. Bij strenge vorst is het zeer goed om kam en kinlellen om de 4 k 5 dagen met vaseline in te smeren. Overi gens is een overmatige zorg voor warmte eer der nadeelig, dan dat ze den dieren goed zal doen. Sluit men ze in kleine bedompte nacht hokjes op, dan ontwikkelt zich daarin een te groote warmte en is deze oorzaak, dat de kou, zoo gauw de beesten buiten komen op de sterk Ingezonden Mededeeling. voor alle Spaargelden. De Nutsspaarbank Middelharnis-Sommelsdijk is aangesloten bij het Nederlandsch Spaar bank-Bureau en verzekert den inleggers daardoor de meest mogelijke zekerheid tot terugbetaling der belegde spaarpenningen. worden GRATIS in bruikleen afgestaan. nog langer duren. Men herkent ze aan het niezen der beesten, aan het gapen, schudden met den kop of den aanslag aan neusgaten en oogen. De ziekte is zeer besmettelijk en zoo gauw men een aangetast hoen ontdekt, doet men goed haar af te zonderen. Heeft men véél zieke dieren, dan is afzondering niet gewenscht en kan men de kippen beter laten uitzieken. Is de bek door slijm of aanslag ver stopt of vertoonen oogen of neusgaten aan slag, dan .moeten deze met boorwater worden afgewasschen om den aanslag te verwijderen; de oogen kunnen met boorzalf worden inge smeerd. De ziekte kart worden voorkomen door reinheid, het geregeld ontsmetten van hokken, zitstokken en legnesten, het voorkomen van tocht en vooral door het zuiver houden van de gevaarlijkste besmettingsbron: de drinkbak. Los steeds 5 gram kopervitriool op in elke liter water; dat houdt het drinken absoluut kiemvrij en heeft bovendien nog een genezende werking; het werkt b.v. afdrijvend op wormen. Bij zeer groote koude en bij nat en guur weer houde men de hoenders in de stallen. verwarmde kop versierselen slaat en deze doet bevriezen, wat een groot lijden ten gevolge heeft. Ook bij de hevigste koude moet men voor behoorlijk drinkwater zorgen. Tegenwoordig gebruikt men meest ijzeren bakken, die beter schoon te maken zijn dan de steenen fonteinen, welke laatste bij vorst makkelijk stuk vriezen. Bij vorstweer kan men de drinkbakken 4 a 5 maal per dag met lauw water vullen en deze na eenige minuten telkens weer leeggieten; men brengt echter ook wel kleine brandende lampjes onder de ijzeren bakken aan, die dan zóó gesteld en beschut moeten worden, dat brandgevaar uitgesloten is. De meest gevreesde hoenderziekten in den winter zijn diphteritis, pokken en snot. Tegen beide eerstgenoemde ziekten heeft men zich door tijdige enting der dieren kunnen vrij waren. Wie dat niet heeft laten doen, heeft zéér veel kans met deze allerbesmettelijkste ziekten te kampen te krijgen. Tegen snot heeft men nog geen middelen gevonden en de meeste hoenderhouders zullen ook dezen winter vooral als hij nat is wel weer de ziekte onder hun pluimvee ontdekken. Er sterven niet veel dieren aan, maar ze kan zéér hard nekkig van aard zijn en zes weken of zelfs van de droevige figuur. Ze bijt zich op de lippen en fronst het voorhoofd. „Jammer van deze reuzengestalte I Eeuwig jammer 1" Ernstig en zwijgend staat Kuno Kracht in de balzaal en ziet werktuigelijk neer op de dwarre lende rijen, die, als in een wild droomgezicht, voor zijn oogen verdwijnen. De muziek lokt met zoete walstonen, hij hoort ze niet. In zijn ooren klinken slechts de woorden van Wanda, de onbegrijpelijk wrecde woorden, dat zij niet houdt van de zee. Zijne zee. De heerlijke majestueuze, onbegrij pelijk schoone zee, door geen dichterlied ooit genoegzaam te prijzen, door geen menschelijk oog met verzadiging te aanschouwen l Zijne zee! en zij houdt er niet van. Zij noemt ze vervelend, traag en onbevallig! En zelf heeft ze oogen, die de kleur dezer zee weerspiegelen, groenachtig, grijsblauw.schit terend als paarlmoer... donker en licht tege lijkertijd, belichaamde waterdroppels! Hoe is het mogelijk, dat zij, wat hij als het liefste, het heerlijkste prijst en hoogacht, waaraan zijn hart hangt met innig zielsverlangen, dat zij zoo iets veracht en van zich stoot I De zee! De blauwgolvende, oneindige zee, wier branding de polsslag is der eeuwigheid, wier zonnige glimlach de weelde is der bruid, wier toornig* onstuimig golfgebruis de stem is van den Ongeziene! Ach, dat zc hem zoo iets kan aandoen! Den bitteren spot harcr. woorden, die zijn per soon, als een „armzalige roeier", zoo ontbloot van VERSLAG van de vergadering van den Raad der gemeente Oude Tonge, op Dinsdag 29 September des voormid dags half elf uur. Voorzitter Burgemeester Van Schouwen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. 1. Na opening werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd, na een opmerking van den heer Prince, betreffende het gesprokene over de palen voor de brug van het smalle pad. 2. Ingekomen stukken: a. De goedkeuring van Ged. Staten over genomen raadsbesluiten. b. De goedkeuring over de gemeente- begrooting dienst '25, met toevoeging van enkele onbeduidende opmerkingen. c. Een verzoek van R.K. Vereen. Moeder- schapszorg te Heerlen om een jaariijksche subsidie van 25, B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. Waartoe werd besloten. d. Een verzoek van Districtsarbeidsbeurs te Rotterdam om een jaariijksche bijdrage. B. en W. meenden dat van dat instituut hier weinig voordeel genoten werd en stelden derhalve voor hierop afwijzend te beschikken, waartoe met algemeene stemmen werd be sloten. e. Een verzoek van het gemeentebestuur van Zoeterwoude, om adheasie te betuigen aan een besluit v-an dien raad, zijnde het ver zoeken aan de Tweede Kamer om tot afschaf fing van den Zomertijd over te gaan. G. C. VAN SCHOUWEN meende dat een dergelijke adhaesie-betuiging in de lijn van de geest onzer bevolking.lag en stelde derhalve voor aan het ingekomen verzoek te voldoen. Daarna werd het voorstel van Van Schou wen in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Het verslag van den toestand der ge meente over '24. Dit wordt ter visie gelegd. 3. Aanbieding gemeente-rekening over 192 Gewone dienst. De ontvangsten bedroegen 119.447,04. De uitgaven bedroegen j 116.682,21. INGEZONDEN MEDEDEELING. allen heldenmoed veroordeeelen, die van hem niets anders getuigen, dan te zijn een wezen zonder verdienste, dat zijn genoegen vindt in roemloos kinderspel dat had hij ternauwernood gehoord en ook geen acht erop geslagen. Hij was te argeloos, te onervaren, om op derge lijke toespelingen te letten. Hij gevoelde zich slechts pijnlijk aangedaan door den smaad, dien zij had geworpen op zijn gelief koosd element, de trotsche, de geweldige zee! Uit den mond van ieder ander zou zulk een oordeel hem tot toornige tegenspraak hebben geprikkeld. Maar tegenover Wanda van Spengelen burg deed hij er het zwijgen toe, door de onver klaarbare bevangeheid, waardoor hij, reeds bij de eerste ontmoeting met haar, werd aangegrepen. Hoe onverschillig en koud kon het hem laten, of vreemde menschen de zee liefhadden, al dan niet; alleen van die ééne zou hij het zoo gaarne hooren en zich gelukkig erdoor gevoelen.maar juist die wendt onverschillig het bekoorlijk hoofdje af, en is zoo hardvochtig, zoo gruwelijk en verstan deloos in haar oordeel Ja, verstandeloos! Immers ze kent de zee toch niet! Die acht dagen in Herirgsdorf hebben haar slechts een Hauw cn onbeduidend rijke, ecuwig wisselende zee, een beeld, dat, door al de eigen aardigheden vai' een modebad verduisterd, met kortzichtige oogen werd aanschouwd! Kuno Kracht haalt zwaar adem. Ach, kon ze maar leeren zien en begrijpen! De snellcvendc menschen eener wereldstad, die een paar vluchtige weken van het jaar doorbrengen aan het strand, om hun moede levensgeesten op te frissehen aan Gods versterkenden adem, zij Alzoo sluitende met een batig saldo van J 2.764.83. Kapitaal dienst. Ontvangst 23.602,55; Uitgaaf 23,599,50, Batig saldo 3,05. 4. Aanbieding rekening van Algemeen Armbestuur over 1924. De ontvangsten bedroegen J 16.153,29, de uitgaven 6,382,92, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van j 9.790,37. 5. Aanbieding rekening over 1C24 van den Boedel Dabbe. Ontvangen was een bedrag van J 4 525,214, uitgegeven was 2 269.42zoodat de rekening sloot met een voordeelig saldo van 2 255.79^ 6 Aanbieding rekening over '24 van het Weeshuis In totaal was ontvangen j 529,90 en uit gegeven een bedrag van J 437,44, zoodat ook deze rekening sloot met een voordeelig baldo groot J 92,46 11 Tot leden van de commissie van onder zoek voor deze rekening werden na gehouden stemmingen benoemd de heeren Snijder, Beijer en Van Loon, die zich allen deze benoeming lieten welgevallen 7 Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1926 Deze begrooting werd aangeboden met een ontvang en uitgaaf van 116 389,90 be treffende de gewone dienst, en de kapitaal- dienst met een ontvang van J 5 103,u5 en een uitgaaf van j 5.000,alzoo met een batig saldo van f 103,05. 8. Aanbieding begrooting dienst 1926 voor het Algemeene Armbestuur. De ontvangst was geraamd op 14.370,36£, gelijk aan de uitgaaf. 9. Aanbieding begrooting dienst '26 van den boedel Dabbe. De begrooting was in ont vangst en uitgaaf geraamd op J 5.388,53£. 10. Nog werd aangeboden de begrooting voor het Weeshuis met een ontvangst en uit gaaf van 326,46. 11c. Tot leden van de commissie van on derzoek van deze begrootingen werden na gehouden stemmingen benoemd de heeren G. C. van Schouwen, W. Los en van den Boogert, die allen deze benoeming aannamen. 12. Benoeming leden Commissie van Toe zicht op het L. O. DE VOORZITTER deelde, mede dat/door de stichting der Bijz. School dit college dient te worden uitgebreid met 2 leden en B. en W. beveelt daarvoor aan den heer M. Faas, hoofd dier school, en den heer Van Loon. Na stemming bleken beiden benoemd te zijn. De heer van Loon deelde reeds mede deze benoeming te zullen aanvaarden. 13. Aflossing en aangaan geldleening. DE VOORZITTER deelde mede dat er nog twee leeningen loopen van de gasfabriek tegen voor thans hooge rente. B. en W. stellen daarom voor deze leeningen 6 te converteeren in 5 leeningen. De eene leening daarvoor heeft Voorzitter reeds een aanbieding gehad en stelde daarom hebben geen tijd, om tot het besef te komen van de verheven schoonheid der Natuur. Zulke menschen flaneeren, onder het spelen van muziek, zitten in elegante restauraties, kijken slechts naar toiletten, hebben alleen oor en oog voor de duizend nietigheden, die de godin der Mode en van den Smaak hun voorzet, als het menu aan den disch der twintigste eeuw. Geen blik werpen ze nauwelijks in hun eigen onrustig gemoed, daargelaten, dat ze iets kunnen gevoelen voor de heerlijkheden van den onmetelijken, den onafzienbaren Oceaan Ach, zoo hij, de kluizenaar, wiens hart en ziel zijn samengegroeid met de ongerepte wonder wereld van het zeestrand, zoo hij dit verheven paradijs eens voor de schoone spotster Wanda van Spengelenburg mocht ontsluiten! Een diepe zucht ontsnapt zijne borst, de muziek zwijgt, en naast hem klinkt de stem van gravin Sevarille, die hem opschrikt uit zijn droomen. XIV. „Zoo... ziet men u eindelijk dan eens terug, voortvluchtige van uw vaandel!" dreigde hem glimlachend de gravin met den waaier. „Als van den aardbodem verdwenen waart u, toen wij dat recht genoeglijk en gezellig hoekje gevormd hebben Hoe erg jammer toch, dat u aan ons kringetje ontbrak, buiten twijfel zoudt u zich hebben geamuseerd t'" „Dat geloof ik zeker, gravin!" Dit klonk bizonder ernstig, bijna berustend. „Hoe is het u wel gegaan, heer graaf?" Wordt vervolgd.

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 1