KOFFIE, Til m H.H. Landbouwers, Koopi BINNENLAND. Hoofdpijn DE AVONTUREN VAN DIKKE DORUS. N.V. Handelmij. I MIDDELHARNIS. G. V] OOSTI SPECIAAL ADl 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1925. ïyk was. Voor kinderen organiseert zy een wedstryd met 1000 pryzen met als hoofd- prys een rywiel in luxe monteering of een compleet radiotoestel. Voor de ouderen bedraagt het bedrag aan geldpryzen ƒ20.000, voorde winkeliers boven dien nog -1000. De firma Jurgens wil trach ten het publiek bezig te houden en haar product Lotus het onderwerp van den dag te maken, wy wenschen de firma met al deze wedstryden succes. EEN GEVAARLIJK INDIVIDU GEPAKT, tiet bezoek vau een inbreker in een boerdery. ROTTERDAM, 25 Aug. - Maandagmor gen in alle vroegte heeft in de boerdery van den landbouwer Groenenboom een inbraak met geweldpleging plaats gehad. Op een zolderkamertje sliep de dienstbode, de 28-jarige M; C., in een ledikant, terwijl in dezelfde kamer in een bedstede de 30-jarige dochter des huizes, T. Groenenboom, ter ruste lag. Te halfzes werd de dienstbode plotseling wakker en bemerkte zij, dat er een man in de kamer stond. Zoodra deze zag, dat hij ontdekt was, sprong hy op het bed toe, haalde een groot mes te voorschijn en schreeuwde: „Je geld, of je leven, en houd je mond!" De man sleurde daarop het meisje uit bed en dreigde haar te zullen vermoorden als zij niet zei waar het geld van Groenenboom was. Het meisje verklaarde, dit niet te weten, waarop een hevige worsteling volgde. De dienstbode wist zich plotseling te ver plaatsen in de richting van de bedstede en daar de dochter te wekken, doch de man beval ook deze te biyven liggen, of anders haar te zullen vermoorden. De dienstbode sleepte hij mede de trap af, doch op de onderste trede wist zij zich los te rukken en te ontkomen. Zij vluchtte den koestal en de schuur door, waarna zij op het erf kwam, steeds achter volgd door den man met 't mes. Luidkeels schreeuwde zy om hulp, hetgeen de aandacht trok van den 23-jarigen arbeider C. J. v. d. B., die in den tuin achter het huis aan het werk was. Te zamen met nog een knecht begonnen zij den man, die op de komst der knechts de vlucht had genomen, te achtervolgen over den Dortschen Straatweg en den Groenen Hilledijk. Bij de Voorde verloren zij hem uit het oog. De beide knechts waarschuwden onmiddellijk een agent van politie, die op De Dreef woont. Per fiets zette deze de achtervolging voort'. De dienstbode had bij de achtervolging ontdekt, dat de man tijdens de worsteling zijn broek gescheurd had. Er werd dus naar een man met een gescheurden broek gezocht. Inderdaad slaagde men er in, hem des middags op den Oostvarkenoordschenweg te arresteeren. Het bleek de 24-jarige smid J. A. v. H. uit IJselmonde te zijn, die den vorigen dag uit dé strafgevangenis te Rotterdam was ontsla gen, waar hy wegens diefstal met braak negen maanden gezeten had. De" man werd overgebracht naar het bureau Nassaukade. Aanvankelijk ontkende hij alle schuld, doch hedenmorgen legde hij, na een scherp ver hoor een volledige bekentenis af. Vroeger was hy bij de familie Groenenboom geweest en dus volledig met de situatie op de hoogte. Des morgens had hij den tijd, dat Groenen boom de koeien molk, afgewacht, om het huis binnen te komen. Er wordt niets ver mist. Het mes is op het erf teruggevonden. DE WEDEROPBOUW VAN BOBCULO. De eerste bewoners van het „Cycloon-park". BORCULO, 25 Aug. De daklooze inwo ners betrekken geleidelijk de woningen in het z.g. „Villapark Cycloon"; by na een twintigtal gezinnen is reeds geholpen. Op de lijst der huisvestingscommissie staan intusschen 60 h 70 namen van aanvragers. Niet alle woningen worden op genoemd terrein gebouwd, ook staan er eenige afzonderlijk op particulieren grond. Natuurlijk zal het comité het liefst de woningen op een centraal punt zien. De nog niet geholpen gezinnen leven zoo goed en kwaad als het kan in hun ruïnes.Maar er zyn er onder, die gevaariyk worden door haar gescheurde muren. De commissie voor voedselvoorziening heeft de verstrekking van levensmiddelen in natura uit de gezonden voorraden beëindigd, Een 15-tal gezinnen, wier verzorgers door de ramp buiten staat zijn te werken, wordt steund door verstrekking van bons voor levensmiddelen. Ondertusschen vertoonen de straten een levendig beeld. Allenvego wordt geklopt en gehamerd, een druk vrachtautoverkeer heeft plaats, waartusschen zich de boerenkarren, die puin wegvoeren, bewegen. Komt het voor, dat een vrachtauto, met balken beladen, by den ingang van een nauwe straat biyft ste ken, dan is in een oogenblik een file van voertuigen gevormd. Gelukkig weet de politie dergeiyke stagnaties spoedig te verhelpen. Van de militairen bemerkt men overdag weinig, zij zijn thans druk bezig de wegen buiten de kom vrij te maken van gevallen boomen. Te midden van al die drukte vond het gemeentebestuur heden nog tijd, een krans te leggen op het graf van den voor veertien dagen overleden gemeentebode, den heer Hendriksen, bij wiens begrafenis offiicieele deelneming toen achterwege moest blyven, Ook de oud-burgemeester, de heer H. P. J. Bloemers, was aanwezig bij deze plechtigheid waarbij jhr. de Muralt woorden van waar deering sprak. UIT BORCULO. De kerk, die ruïne zou blyven. Men meldt óns uit Borculo: Kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente alhier hebben besloten een commissie in te stellen voor den wederopbouw der verwoeste kerk, waarvoor zij steun zullen vragen aan de Synode, de Vereeniging van Kerkvoog dijen, het gemeentebestuur en het Nationaal Steuncomité. Gevraagd zal worden iemand aan te wijzen, die met voorzitter en secre taris der Kerkvoogdij in dit comité zal zit ting nemen. Een en ander is het uitvloeisel van het onderhoud met ds. mr. Bartels, secretaris der Vereeniging van Kerkvoog- dyen in Nederland. De wederopbouw. De heer G. J. Pastel Hzn., te Lochem, heeft de leiding van het bouwbureau voor den opbouw in geheel Gelderland overge nomen. Hulp voor den tuinbouw. Naar wij vernemen, heeft de heer A. Schut te vaer, rijkstuinbouwconsulent te Zutphen, na een bezoek aan Borculo bet initiatief ge nomen tot een oproep, gericht tot de Neder- landsche tuinders en kweekers, met het doel dat zij hun zwaar in hun bedryf getroffen pollega's te Borculo zullen helpen door finan cieel en steun, opdat zij dat bedryf weer zullen kunnen voortzetten. Blijkens mededeeling van den rijkstuin bouwconsulent zou het den tuinbouw, bij algemeene deelneming in een steunactie, licht vallen hun beroepsgenooten te Borculo op de been te helpen. De groep der tuin bouwers is landelijk wel zoo groot, dat zij in staat zal blijken om een paar door de stormramp zwaar getroffenen onder hen den last te verlichten. Langenboom en Zeeland. De deskundige commissie heeft volgens de Meier Crt. de R.K. Kerk, de molen en tal van nog ten deele overeind gebleven wonin gen in Langenboom, in Oventje etc. afge keurd. De kerk moet geheel worden afge broken; zoo ook de molen in 't Oventje en bedoelde huizen. De kerk en de molen zijn thans met hout en draad afgerasterd. Men meldt aan de 's-Hert. Crt. uitUden: De school te Langenboom zal gedeeltelijk worden afgebrokenhet dak is thans geheel verwijderd en binnen korten tijd hoopt men met het bouwen te kunnen beginnen; ook te Langenboom zijn verschillende noodwo ningen ingericht en worden nog dagelijks nieuwe bijgebouwd. Het huis van den heer Schoonwater is men geheel aan het ver nieuwen; steenen, pannen én verder benoo- digd materiaal zijn reeds aangevoerd. Met de kerk en klooster te Langenboom heeft men nog geen aanvang gemaakt. Wel is men op 't oogenblik aan het werk met het stichten van een tent, alwaar de Eerw. Paters tydens de werkzaamheden verbonden aan de op- bouwing van kerk en klooster zullen kunnen verbiyven. Voorloopig wordt des Zondags en ook door de week de II. Mis gedaan in het patronaat, dat byna niets door den storm heeft geleden. Ook te Zeeland wordt druk gewerkt. Over het werk der soldaten der genietroepen is men uitstekend tevreden. Dagelijks worden groote autovrachten planken en verder be- noodigd materiaal aangevoerd, voor het bou wen van noodwoningen in de verwoeste streek. Dit alles doet ons denken aan het voormalige vluchtelingenkamp te Uden. Ook de bevolking van Zeeland is uitstekend over het werk der genietroepen tevreden, waarvoor dan ook een woord van lof hier zeer zeker op zyn plaats is. Hulp van kippenhouders. De 'sHert. Ct. meldt: Het Hoofdbestuur der Roermondsche Eier mijn heeft aan deeierverzendvereenigingen een brief gericht met het verzoek om ge durende een week een cent per ei af te staan voor de slachtoffers van den storm in deze provincie. Voor ieder is dat betrekkelyk weinig en toch als men ziet dat op de Roer mondsche eierveiling op een dag ruim t\ millioen eieren worden aangevoerd (wat dus een afdracht van 20.000 zou kunnen be- teekenen) dan beteekent deze cent per ei een belangrijke steun. Uit Ottoland melt die correspondent van het blad dat de Eierbond Zondag vergaderde en met algemeene stemmen besloot in het verzoek te treden. Voorloopig geen invordering van belasting. DEVENTER, 25 Aug. In antwoord op een verzoek van den burgemeester van Borculo heeft de minister van Financiën goed gevon den, dat ten aanzien van hen, die door de stormramp aanzienlijke schade hebben ge leden, voorshands geen maatregelen tot in vordering van de personeele belasting en van de inkomstenbelastingen enz. moeten wor den genomen. Wie heeft een wagon cokes aangeboden? 's-GRAVENHAGE, 25 Aug. Een hande laar in brandstoffen deed aan het Huisves- tings-comité te Borculo een gratis aanbod van één wagon cokes ter distributie onder de slachtoffers van den ramp te Borculo. Door een ongelukkig toeval is deze brief verloren gegaan, alvorens deze door de centrale admi nistratie was ingeschreven en beantwoord. De milde gever wordt verzocht zyn aanbod te herhalen. INGEZONDEN MEDEDEELING. bedaart spoedig door het gebruik van Hoofdpijntabletten Buisje 60 ct. Mijnhardt De onwettige loting. Men schryft ons uit Gorinchem: Bij de loting voor de nationale militie, die op 10 dezer alhier ten raadhuize plaats had, bleek zooals reeds gemeld is voorden laatsten loteling geen lot meer in de kom aanwezig te zyn. Later is dezen loteling no. 16 ter hand gesteld en op dat nummer werd hij ingeschreven. De loteling protes teerde en 41 lotelingen met hem. Het zeldzaam voorkomende geval heeft het gevolg dat de commissaris der Koningin uitspraak gedaan heeft tot vernietiging van deze loting. Er zal dus opnieuw geloot moe ten worden, tot ergernis van hendiehooge nummers hadden getrokken. Auto-ongeluk. Gisterochtend is een auto, waarin de eigenaar de heer S. Wierdsma, uit Yelp,-en de heer en mevrouw Pahud de Mortanges uit Arnhem gezeten waren, op het Janboers wegje onder Kamperveen, bij de Zuiderzee straatweg, na het passeeren van een honden kar tegen een boom gereden, met het gevolg, dat de heer Wierdsma op den weggeslingerd werd, en mevrouw Pahud In een sloot te recht kwam. De heer Pahud kwam onder den auto en eveneens in de sloot terecht. De heer Wierdsma kon mevrouw Pahud redden, en met behulp van een juist passeerenden wachtmeester der maréchaussee en den veld wachter van Kamperveen, Mondriaan, is ook de heer Pahud uit de kap van den auto ge haald. Hy bleek echter reeds te zyn over leden. ERNSTIG AUTO ONGELUK BIJ WKZtfP. KAMPEN, 26 Aug. Op den straatweg by Wezep is een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto kwam in een sloot terecht. Voorin zat de heer Wichers Wiersma uit Yelp en mevrouw Pahud de Montanges uit Arnhem. Deze werden licht gewond. De heer Pahud, die achterin was gezeten, kwam onder den auto, en werd gedood. Mooie giffen. Een koperen echtpaar te Utrecht heeft, blykens het Utr. Predikbeurten blad, ver schillende schenkingen gedaan1000 voor de slachtoffers van dè stormramp; 1000 voor de samenwerkende zendingscorporaties; 500 voor den terreinaankoop der Wilhel minakerk (de te stichten Hervormde Kerk in het Wilhelminapark te Utrecht); 500 voor de Vereeniging Kinderzorg indeprov. Utrecht; 500 voor de Ned.Herv.Diaconie te Utrecht; 100 voor elke predikantswyk in de Ned. Herv. gemeerite te Utrecht; ƒ200 voor de Stadszending te Utrecht; en voorts belangryke giften voor tractatie van weezen, ouden van dagen en blinden. Diefstal in een belastingkantoor. Een dienstmeisje van den heer B., te Kerk- rade, ging voor haar patroon belasting betalen en kreeg 28 zilverbons van 2.50 mede, vertelt de „Maasbode". Toen zij aan het loket kwam, bemerkte zij tot haar grooten schrik, dat ze geen geld meer had, ofschoon ze zeker wist, dat ze het geld nog had toen ze in het kantoor kwam. Ze deelde haar bevinding mede aan den beambte aan het loket en ook de aanwezige inspecteur der belastingen, die zyn kantoren heeft in hetzelfde gebouw als de ontvanger, werd gewaarschuwd. De beambten werden een voor een ondervraagd en ook zekere G., die pas sinds 1 Augustus als wachtgelder in dienst was getreden. Ook deze beweerde bij hoog en laag, dat hij niets van het geld wist en toen de inspecteur dreigde de politie te zullen waarschuwen, gaf G. te verstaan, dat hij zich dan zeer zou verheugen, want hy wist van het geld niets. De commissaris van politie kwam en bij fouilleering vielen de zilverbons onder de armen van G. uit. Ontkennen kon niet meer baten. G. is ter beschikking van de justitie gesteld. De rywielbelasting. Naar de Tel. verneemt, wordt in verschil lende kleine gemeenten waar des Zondags geheele drommen wielrijders doortrekken, die dag door de politie en de belastingambtenaren bij voorkeur gebruikt om te controleeren, of de rijwielen wel van het vereischte belasting plaatje zyn voorzien. De brigadier-majoor der ryksveldwacht te Weesp heeft op die wijze des Zondags al heel wat rijwielen in beslag genomen, wanneer hij door de fietsers niet opgemerkt, op het bankje van den brugwach ter aan de Vechtbrug, een voor hem gun- stigen „waarnemingspost" had uitgekozen. De vele overtredingen, welke bij de door Weesp passeerende wielryders geconstateerd werden, schijnen de aandacht van den inspec teur der belastingen ook op het landeiyke Muiden gevestigd te hebben, waar de stroom van doortrekkende fietsers ongetwijfeld nog grooter is dan te Weesp. Een gevolg hiervan was, dat men j.l. Zondag niet minder dan 6 ambtenaren in Muiden aan den controle- arbeid druk bezig was. De oogst was echter niet groot. Slechts vier wielryders werden er op betrapt, dat zij niet aan den belasting plicht hadden voldaan. Maar voor één hunner zal het muisje nog een staartje hebben, aan gezien hy een belastingplaatje 1924 aan zijn fiets bevestigd had. Toen hij hierover onder handen genomen werd, verklaarde hij, niet te weten, dat hij met een waardeloos be lastingplaatje reed. Hij had het gekocht van een „onbekende" pp het Waterlooplein te Amsterdam. Maar'de politie geloofde er niet veel van on maakte procesverbaal op. Landbouw. Administratie van den landbouw. Wie wil blijven Die moet schrijven. Algemeen is men het er over eens, dat tegenwoordig in elk bedryf administratie noodzakeiyk is. Niet alleen in handel en industrie, doch ook in den landbouw is zy zeer zeker geen overbodige luxe, doch nood- zakeiykbeid geworden, niet alleen om te die. nen als verantwoording tegenover den fiscus öf als contröle over de bezittingen en schul. den, maar tevens voor den bloei van het bedryf zélf; de administratie dient dus ooi- een bedryfsecon'omische strekking te bezit ten. Zonder veel extra moeite kan de admi- nistratie dusdanig ingericht worden, datzlj van groote economische waarde is voor den landbouwer. Zy zal dan den landbouwer behoeden voor het feit, dat hy in het ééne deel van zijn bedrijf al te stiefmoederlijk te werk gaatj en in het andere deel uitgaven doet, die bij lange na niet een evenredige opbrengst geven. Het motief: „Vader heeft het ook zoo gedaan en is ryk geworden" is gelukkig al- lengs aan het verdwijnen en het conserva tieve van dit idee is spoedig aangetoond: le. vader leefde onder heel andere om standigheden, dan de tegenwoordige; 2e. het is de vraag: hadden de zaken, met invoering van een doelmatige administratie, niet nóg beter kunnen zyn? 3e. Geld verdienen is zeer zeker de hoofd zaak, doch staat dit nu geheel op zichzelf, afgescheiden van alles? zooals bijv. de ver zamelwoede'van vreemde postzegels of anti. quiteiten Een koopman, fabrikant of landbouwer, die enkel en alleen dat doel beoogt, ('t is trouwens praktisch ondenkbaar) mag, dunkt mij, nauweiyks aanspraak maken op zijn kwaliteit als zoodanig. Een ondernemer, in welk bedryf ook, dient te weten het hoe en waarom van de ver kregen resultaten; hij dient niet slechts de kast van het bedrijfs-uurwerk te kennen, doch elk rad en elke as en hun functies, De landbouwer in kwestie dient dus ook zijn bedryf tot in alle deelen productief te maken, er uit te halen, wat er in zit. en hy kan dus niet volstaan met een oppervlakkige beschouwing van zijn landerijen en een mor* genwandelingetje langs de dreven hy heeft meer te doen, anders worden eenerzijds kosten verspild en anderzyds ten onrechte bezuinigd. Nu begrijpt ieder, dat des landbouwers hersens niet in de allereerste plaats gespitst zijn op letters en cy'fers. Hier verkeert hij echter in dezelfde omstandigheden als de koopman en de fabrikant. Ook zij laten die cijferbeweging aan anderen over. Waar nu bij den landbouwer de administratie betrek kelyk eenvoudig en weinig tydroovendkan zfin, behoeven ook de kosten niet hoog te zijn en zullen deze de 20 a 25 gld. per maand wel niet te boven gaan. In normale jaren zal de winstmarge dit offer wel veroorlooven, het komt trouwens veelvoudig het bedryf ten goede. In een volgend nummer willen wij trach ten tot een eenvoudige beschouwing te ge raken van de genoemde aanvulling, die wy dan voortaan exploitatie-rekening zullen noe men. Daar deze beschouwing van theoretisch standpunt uitgaat houden wij ons voor prak tische wenken ten zeerste aanbevolen. (Adres Redactie Onze Eilanden). Sommelsdyk 1925. A. A. v. d. P. Gemengd Nieuws. ONRUST IN DEN BELGISCHEN CONGO. 50 inboorlingen vermoord. KAAPSTAD, 22 Aug. Berichten uit Elizabet-hville melden een poging van een bende inboorlingen, die door godsdienstig fanatisme waren bevangen, om in debuuit 165 Den volgenden dag gingen ze op weg. Dorus was op 't paard geklommen. Hans Mansen zat boven op den wagen en Karl liep er naast te wandelen. Kijk maar op 't plaatje, 166 's Avonds was het pas gezellig, dan speelde oom Hans op de harmonica. Dorus danste er bij. Dat vond hij leuk, hoori 167 En 's avonds kroop Dorusje in een kist onder den wagen. Wees jullie maar blij, det je in een bed kunt slapen hoori Want Dorus had het soms erg koud, Na een lange reis zagen ze in de verte een stad liggen. Daar gingen ze nu op af. Dorus was erg nieuwsgierig hoe het daar weer zou zijn, Koninginnefeest te Op WOENSDAG 2 SEP TEMBER a.s. zullen de vol gende wedstrijden worden gehouden I. Ringrijderij op rijwielen (eenigs- zins versierd) voor dames en heeren (inleg f 0,50). II. Wedstrijd van versierde fietsen voor dames en heeren (inleg f 1) III. Wedstrijd van versierde Rijtui gen en Automobielen (inleg f 3.) IV. Ringrijderij met Paard en Rijtuig (inleg f 5,-) V. Ringrijderij met Motorrijwielen (inleg f 5,—) VI. Ringrijderij met open Automo bielen (inleg f 5, VII. Wedstrijden in hindernisrijden met Rijwielen, Motorrijwielen en open Automobielen (inleg voor Rijwielen f 0,75) (inleg voor Motorrijwielen f2,50) (inleg voor open Automobielen f 2,50) VIII. Volksspelen voor jongens en meisjes van 10 tot 16jaar(inleg f 0,20 per persoon). IX. VliegerwedstrijdenvoorJongens beneden 16 jaar (inleg f 0,10) X. Zwemwedstrijden (inleg f 0,50 voor Heeren, f 0,25 voor Jon gens. beneden 15 jaar). XI. Etalagewedstrijd. Rubriek I. Voedings- en Genot middelen. Rubriek II. Kleeding, Manufac turen enz. Rubriek III. Meubelen en Aar dewerk. (Inleg f. 2,50 per rubriek). Aanmelden vóór 27 Augustus bij P. H. Boekhoven, Oostdijk. Deelnemers (ook van buiten Mid- delharnis) moeten zich voor 1 Sep tember a.s. opgeven voor: No. I, II, V, VI en VII bij W- KNÖPS, Hobbemastraat, Tel. No 43; No. Ill en IV bij J.P.TIMMERS, Voorstraat No. VIII en IX bij J. WIELAARD, Nieuwstraat., Telefoon No. 53; No. X bij ANTH. VISSER, Nieuw straat. Het Bestuur der Vereeniging Feestcommissie Middelharnis" L.J. DEN HOLLANDER, Eere-Voorzitter. Gt. VAN ECK Az., Voorzitter. J. A. SLIS Dz., Plaatsvervangend Voorz. H. A. VAN DER MEER, Secretaris. P. H. BOEKHOVEN, Plaatsverv. Secr. J. P. T1MMERS, Penningmeester. J. H. DEUS, W. KNÖPS. C. J. CAMPFENS, A. STRUIK Sr., ms, -j -ftf NU IS Hï Wij hebbej l Alïeenverko j welke I Regenjassen erl Bestuursleden. van Sakania (Belg. Congo) een opstandige beweging te begiunen. Vijftig inboorlingen werden door hen vermoord. Een afdeeling inheemsche politie die was afgezonden, om den opstand te onderdrukken, werd met ver liezen teruggeslagen. De Belgische autori teiten hebben troepen uit Elizabethvilïe ge zonden. DE KETELONTPLOFFING TE NEWPORT. Reeds 56 dooden. LONDEN, 22 Aug. Uit Jjtew-York wordt gemeld, dat volgens de jóngste berichten het aantal slachtoffers van' de ketelontplof- fiug aan boord vau de pleizïer^oot voor New port gestegen is tot- 56 dooden. Van de hon derd gewonden zfin nog 27 in het ziekenhuis. Drie hunuer verkeeren in levensgevaar. Een infame grap Ongeveer een week gleden is tijdens een donkeren, regenachtigen nacht uitNewport (Engeland) eeu 21-jarig meisje verdwenen. Na haar verdwijning werden de heuvels en rivieren in de omgeving der stad direct nauwkeurig doorzocht, zonder dat echter ook maar het geringste spoor vau de ver miste kon worden gevonden. Thans heeft haar familie een schrijven ont-, vangen, dat eenige hoop heeft gegeven.dat het. verdwenen meisje nog in leven is, in dien men hier ten minste niet - zooals de politie-autorl een gemeen® schrijven wel over hun dl te maken. Zm komen ongei ontvoering 1 gen, doch dJ haar ouders I kers bereid. I vrij te laten 1 Volgens hl om 2 uur vl gechlorofornl legd, echter j worden gepil daad is gesl met: „De zvl Zooals echl hier met eerl en zij speurtp van het epis^ NOODWEER Groote over marseilJ ten in Zuid-J hevig onwedf daarmede gejb verscheidene i geloopen. Brj wegen gedeel is aanzieniyk

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 2