KENDE KWALITEIT VROOM DREESMANN Groote Reclamedag TWEEDE BLAD N BlGGELAAR Co., Roosendaal. ONZE EILANDEN ELKEN DINSDAG bij BOEZEMSINGEL 196 ROTTERDAM MEUBELEN TAPIJTEN - GORDIJNEN oomwasscherij ORNE& PUTTEN" atige prijzen, lder waschgoed M. SPOON Az. 5 cent voor een eksteroog No. 81. 22 Aug. 1925 192 5. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1925. 5 ROTTERDAM Binnenweg-Hoogttr. Jonker frane.tr aat Van derTakatraat 2Ue dan de Etalages De prijzen gelden alleen voor dien dflfl ln alle afdedingen extra voordeelige aanbiedingen NAAML.VENN. H.W.TOLENAARs WONINGINRICHTINGEN MEUBELVERVAARDIGING a a R SMAAKVOLLE MEUBILEERING BESTEL DAAR EN U ZIJT TEVREDEN. EUW-HELVOET. NIEUW-HELVOET. Verkrijgbaar bjj alle Boekbandelaren. is zektc niet veel en toch blijft menige lijder aan eksteroogen maar voorttobben en het mes of z.g. goedkoope middelen gebruiken in plaats van de eksteroogen radicaal door Kukirol te verwijderen. Een pakje Kuklrol-ekstaroogan pleister ii voldoende voor 12 lof 15 clcateroogen en Icott «lechl» 60 cent. du« voor boogilens een Huiver per ekiteroog i» U er zondeT pun en zonder gevaar van bevrijd. H" Kuklrot-voatbad van Dr. Campe reinigt en versterkt voeten en peren en Is het beste middel voor voctvehorglng. 't Gloeien en branden houdt er door op- Kuklrol-stroolpoedor tegen het trampireeren der voeten. Onder de armen «ns. neemt de onaangename lucht weg. Verkrijgbaar bij Apoth. en alle goede Drogisten. Weiger alle namaak of z.g. „evengoede" middelen. Er bestaat geen beter middel dan Kukirol. Let op den naam, het merk en de Hol- J J landscbe verpakking. Vraagt grv„. lezend,ng der leer,i,',e brochure „Dn fulsta varzorgIng dar vooton" door Dr. P. Netto, per briefkaart of door inzending dexet advertentie als drukwerk met 2 etj. gefrankeerd, oooef vermelding van Uw adres op de enveloppe. M.V. Drogerijen Maatschappij, Schlekode 24 4 Rotterdam. .Mieenvertegenwoordigers der KtlklroMabriek. grootste fnbrick der wereld voor preparaten ter verzorging der voeten. In Middelharnis beslist verkrijgbaar bij P. WIELHOUWER Zandpad 344. O, Eil. De groote stad. Als de struisvogel achtervolgd wordt door menschen of sterkere dieren, of de woestijn stormen het zand torenhoog optrekken en voortstuwen, dan steekt hij op het moment, dat het gevaar hem niet meer te ontkomen l|jkt, den kop in het zand, omdat hij dat gevaar dan niet meer zien kan en hij in zQn naïviteit meent, dat het dan ook niet meer bestaat. Menschen doen in het leveh vaak óók zoo; men zegt van hen dat ze een struisvogel politiek voeren- Daaraan dachten we, toen we ons af vroegen, of we een artikel zouden „durven" schrijven over de slechtheid en verdorven heid, die men in de groote steden aantreft. Ja, daar behoort inderdaad moed toe. Zoo velen immers meenen ook tegenwoordig nog, dat het geen pas geeft om over be paalde onderwerpen te spreken of te schrij ven. Zeker, er bestaat veel slechtheid in de wereld, düt weten ze ook wel, een ont stellend groot percentage der bevolking loopt tegenwoordig met geslachtsziekten rond en menige buitenman, op bezoek in de groote stad, wordt er uitgeschud, maar tóch over zulke dingen liever maar niet spreken. Tóch zullen we het er maar eens op wagen, overtuigd als we zijn, dat duizenden van veel moreele en lichamelijke ellende bevrijd gebleven zouden zijn, als ze het gevaar ge kend hadden. Aanleiding tot het schrijven van dit artikel is een publicatie van het dagblad „Voor waarts" in Rotterdam, welke publicatie deze week in boekvorm verschenen is en heel veel sensatie heeft gewekt. In verband met enkele belangrijke beroovingen van den laatsten tijd heeft een redacteur van genoemd blad uitgebreide onderzoekingen in die stad ingesteld en wat hij daarvan heeft weer gegeven, is inderdaad ontstellend. De „Voor waarts" is een socialistisch dagblad en de redactie bespreekt de feiten van haar, in dit geval zéér eenzijdig standpunt. Al de ellende wordt natuurlijk geweten aan de kapitalis tische samenstelling van den staat en als remedie wordt aanbevolen eene samenleving „gegrondvest op gemeenschapszin, orde en recht." Dat is natuurlijk larie. Zoolang de men schen geen- engeltjes zijn, zullen toestanden als de redactie van het blad beschreven heeft, blijven bestaan en niets waarborgt ons nog, dat in een socialistischen staat die vervorming tot engeltjes met succes onder nomen zal kunnen worden. Over de prosti tutie in het communistisch Rusland zijn in den laatsten tijd feiten bekend geworden, die ten hemel schreien. De publicatie van de „Voorwaarts", thans in boekvorm verschenen, is voorzien van een voorwoord van Mr. C. F. J. G-ombault, sub stituut-officier van Justitie bij de rechtbank te Rotterdam. Deze heer waardeert het bij eenbrengen van het materiaal, erkent, dat de weergave juist en niet overdreven is, maar hy is zelf geen sociaal democraat waarschuwt tegen eenzijdige conclusies, als zouden de toestanden voortkomen uit de huidige maatschappelijke vormen. Hij zegt; „De maatschappelijke orde, hetzij die is „communistisch, socialistisch of anders „zins, dwingt tot het bestaan van derge, „lijke groote sociale kwalen en nooden- „omdat ze wortelen in het menschelijk „wezen en daarin alleen". Jammer, dat de „Voorwaarts" zich niet naar dat verstandig woord gericht heeft. We on derschrijven de meening van den substituut geheelalleen zouden we het woordje „dwingt" vervangen willen zien door „geeft aanleiding". Ieder normaal mensch beschikt over de kracht om zijn hartstochten te be dwingen. of ze in normale banen te uiten, en als er mannen en vrouwen zijn, die zich door uitspattingen ongelukkig n^aken, dan is dat, óf doordat ze hot slechte gewild hebben, bf doordat ze uit onbekendheid met de feiten het gevaar onderschat hebben, toen ze al eens 'n keer buiten de schreef gingen. En wat zjjn nu de feiten? Allereerst is het een feit, dat in Rotterdam en in steden als Amsterdam en Den Haag zal het niet beter zjjn ongeveer 4000 meis jes en vrouwen van prostitutie leven. Over het algemeen moeten al die menschen een harden strijd om het bestaan voeren. Zij worden aan de eene zijde uitgebuit door de souteneurs, den mannelyken aanhang, die op de inkomsten dezer vrouwen parasiteerten anderzijds door een aantal ploertige huisjes melkers. Van een behoorlijken huiseigenaar kunnen die vrouwen natuurlijk ter uitoefe ning van haar bedrijf geen kamers betrekken en daarom zijn ze aangewezen op de enkele individuen, die in de binnenstad een groot aantal krotten in eigendom hebben met het doel om die aan de prostituée's te verhuren. Do vrouwen huren dan een kamer met kook gelegenheid of keukentje en betalen schrik barende prijzen. Ze moeten wel en zijn met handen en voeten aan hun beul overgeleverd, daar ze anders op straat staan. Voor zoo'n kamertje, waarin wat vodden als meubilair staan, moeten ze 3 gulden per dag aan huur betalen en voor den Zaterdag en Zondag 12,50 gulden extra. Zijn de vrouwen achter in het betalen van huur, dan wordt het ontbre kende geleend - ze krijgen het geld dus niet in handen tegen een rente van 50 cent per j dag en per gulden. Een soort verplichte win kelnering brengt nog meer geld iu het laadje. Bü zoo'n zaak varen de huiseigenaren natuur lijk wèl! Steeds meer huizen worden hun eigendom en de heeren rijden in auto's rond. De vrouwen zijn geheel in hun macht. Willen eens een paar dagen de stad uit, naar familie b v., dan moeten ze eerst „verlof" vragen en als „schadevergoeding" 10,— per dag betalen. Vindt een eigenaar een vrouw des avonds op haar kamer, zonder een man, die by haar op bezoek is, dat heeft ze een gulden „boete". Ze moet de straat maar op en zien te verdienen 1 Om aan hare verplichtingen togenover den huiseigenaar te kunnen voldoen en te kunnen leven hebben die vrouwen dan ook een inko men van circa ƒ100,— per week noodig, wat voor 4000 vrouwen 400.000 gulden per week beteekentDikwyis weten de vrouwen geen uitweg meer en aangezet door de soute neurs komen ze er toe beroovingen te bevorderen. Alleen over 1924 wordt het in Rotterdam geroofde geld op 1^ ton gouds geraamd 1 Dat geld echter is nog niet het ergste. Beroovingen zyn lessen voor de onverstandige wellustigen soms wel een beetje erg dure lessen. Erger is de moreele en lichame- ïy'ke ellende door de ontucht verwekt. Om te kunnen leven en eiken dag haar 3 gulden huur en des Zondags de 12,50 „extra" aan den huiseigenaar te kunnen af dragen, moet er natuurlijk „gewerkt" worden. De ontvangsten „per visite" zijn niet groot - in de beruchte buurten van de binnen' stad schijnt het „tarief" een gulden te zLjn en dus moet er véél bezoek ontvangen wor den. De vrouwen erkenden zelf, dat dit veelal van 10—20 maai per avond plaats heeft! Men kan in een krant niet tot détails afdalen, maar ieder overwege debeteekenis daarvan maar eens voor zich zelf. Dkt zal echter een ieder wel duidelijk zijn, dat zulke toestanden het heerschen van de vreeselijke ziekten ten gevolge moeten heb' ben en ook de verspreiding er van. En we achten ons tevreden, als de pro vinciale lezer van dit artikel het gevaar, dat hem in de stad bedreigtwat hooger is gaan aanslaan. Duizenden vrouwen azen, loeren op haar prooi, die ze hebben moeten om ver der te kunnen leven. Laat degenen, die maar „eens één keer uit" zijn en in dat geval meenen wel eens 'n buitenissigheidje te kunnen doen, bedenken, dat „één keertje" voldoende is om zich zelf ongelukkig te ma ken en de kinderen tot in ver nageslacht. En dat de moeders, wier kinderen de „trek naar de groote stad" aanvoelen, eens goed bedenken, dat er onder de 4000 prostituée's van Rotterdam maar betrekkelijk weinig geboren Rotterdamschen zijn! Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Terwijl Woensdagavond de koopman J. M, Polak zich met zyn kar met koopwaar waarvoor een hit was ge spannen, aan het Schelppad bevond, strui kelde Let dier en sloeg voorover, zoodat een gedeelte van de koopwaar over den grond rolde en bij zelf van de kar viel. Nadat de strengen waren losgemaakt, werd het zaakje weer in orde gebracht en liep dit met eenige schade af. Donderdag 27 Aug. 'sav. 7 uur, hoopt in het Zondagsschoolgebouw aan het Zand pad op te treden ds. Pauwe uit 's-Gravenhage. Het huis van dhr. D, de Haas aan het Zandpad is ingezet door -Kr. van Putten op 1420,-. Het zoontje van den koopman C. Roet- man werd, bij het oversteken van den West- dijk, door een fietsrijder zoodanig tegen de straat gereden, dat de ontboden geneesheer een ernstige beenkneuzing constateerde en het kind eenige weken rust moet houden, Woensdagavond kwamen een viertal kinderen terug van de Vacantie-kolonie „Ons Genoegen" te Oostvoorne. Het was aan de kinderen te zien, hoe ze daar 5 weken van de zee- en boschlucht hadden genoten. Het Bestuur van de afd. „Hoefijzerverbond" die de kleinen heeft uitgezonden, hebben eer van hun werk en het is te hopen dat nog velen mogen toetreden als lid der af deeling, opdat een volgend jaar het Bestuur in de gelegenheid wordt gesteld een nog grooter aantal naar genoemde inrichting te kunnen zenden. Postduiven-sport. Uitslag wedvlucht van de P.V. „Seinpost" op Zondag 16 Aug. van uit Chimay (BelgiS), afstand 190,595 K.M. Ie, 2e, 8e en 12 prys J. Dorsman, Ooit- gensplaat. 3e en lie prjjs J. J.Nipius,Middelharnis. 4e en 13e prijs F. Redauer, Middelharnis. 5e en 15e prfis L. Wessels, Sommelsdyk. 6e, 9e en 14 prjj s A. Schuurman, 7e prijs S. Looij, Middelharnis. 10e prys J. Koevoets, Sommelsdyk. 16e prys L. Vis, Sommelsdyk. Loslating vm 7 uur. Aankomst eerste duif 10 6,32; laatste duif 10.39.16 uur. Als blijk van waardeering is den heer P. Jongejan, voor zyn 25-jarig Agentschap van de Levensverzekering-Mij. „Utrecht" een zilveren medaille en een cadeau onder couvert overhandigd. DE RAMP TE BORCULO. Door de vele berichten welke reeds in ons blad voorkwamen over den stormramp in Oostelijk Nederland, behoeven wenietnadbr te verklaren wat met het bovenschrift be doeld wordt. Zooals velen uwer wel al gelezen zullen hebben zyn verschillende comité'singesteld, welke ten doel hebben gelden in te zamelen tot leniging van den nood in de geteisterde streken. Ook hier heeft onze Burgemeester Don derdag een vergadering belegd waar een commissie is gevormd om ook hier evenals in alle andere plaatsen van Nederland een collecte te houden. Wy meenen dat een aan beveling haast overbodig zou moeten zyn, toch willen we nog even in herinnering brengen welke schade aangericht is en wat Nederland to dien opzichte doet. De schade aan huizon en andere vaste goe deren waarvan Borculo een plaatsje als de onze in den Achterhoek van Gelderland, het meest te lyden heeft gehad is geraamd op 8£ millioen, zegge Acht en een half millioen gulden. Flinke collectes worden overal gedaan. H. M. de Koningin gaf 10.000, het Ame- rikaansche roode Kruis 25,000, de straat collecte te Borculo bedroeg Maandagavond reeds ver over de 100 duizend gulden. Het Rotterdamsch comité was Vrijdagavond reeds tot f 175.000 gestegen. Honderdtallen gemeenten helpen den nood lenigen op diverse manieren. Ook ver buiten onze grenzen worden collectes gehouden, maar nog lang is er natuurlijk niet genoeg en daarom zal ook U hier dezer dagen een lijst worden gepresenteerd om Uw bijdrage ter leniging van den ontzettenden nood te kunnen afdragen. Wy twijfelen niet of ieder is doordrongen van het feit dat Nederland in zyn geheel moet helpen en daarom hebben wij het volste vertrouwen dat Middelharnis zal toonen ook een steentje van niet te ge- ringen omvang zal by dragen om het lot van velen onzer landgenooten te verzachten. HET KONINGJNNEFEEST. Zooals de oranje aanplakbiljetten al-aange kondigd hebben, viert Middelharnis weer een feest. Verleden j$ar is reeds besloten te trach ten jaarlijks een feest te vieren op Koningin- ne-verjaardag en daarin zal ook dit jaar de commissie weerslagen, wanneer het weer en publiek daartoe een heel klein weinig willen bydragen. De oude feestcommissie is op een paar ver gaderingen, die voor dit feest gehouden zijn, ontbonden en daarvoor is opgericht een ver- eeniging „Feestcommissie Middelharnis,1 met als leden een groot percentage der oude feestcommissie en voorts enkele nieuwe le den, welke nu in de commissie zijn opge nomen. Middelharnis denkt feest te vieren op Woensdag 2 September a.s. De dingen die op dien dag te gebeuren staan, zijn vrij wel gelijk aan die van het vorig jaar. Enkele wedstrijden zijn bijgevoegd, nl. zwemwedstrijd voor jon gens en ouderen, etalagewedstryd, verdeeld in drie catagoriën, vliegerwedstrijd voor de kinderen, terwyl er voorts nog, als er vol doende deelname is, gehouden zal worden een wedstryd in hindernisryden met auto's en mororfietsen. Het programma zal verder wel aanwijzen, wanneer, hoe en waar alles zal geschieden. Ook zal getracht worden de schoolkinijpren, die toch ook in de allereerste plaats een feestdag dienen te hebben, te trak- teeren. Daarvoor zal eehter, zooals verleden jaar een beroep gedaan worden op onze bur gerij. Hiervoor zullen vermoedelijk leden der feestcommissie een iy*st komen prese'nteeren en wij hopen, dat hij of zij, die wat voor de kinderen te missen heeft, ook iets voor de kleinen zal afstaan. Hoe gauw is een kinder hand niet gevuld, en hoe gaarne ziet een ouder geen opgewekte kinderen? Daarom, tast ook voor dit doel in de beurs en stelt degene die met de lijst komt niet teleur, maar geeft mild voor onze kleinen, naar Uwe krachten. Gezien het programma, twijfelen we niet of het zal een aangenamen dag, vol afwisse ling zijn, en we kunnen gerust aanbevelen, die dag te reserveeren voor het feest te Middelharnis. „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfhezen. Naar wy vernemen zal de jaarlijksche collecte, ten bate van de Nationale Stichting: „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfhezen eerstdaags plaats hebben. In dit Tehuis, waarin on vermogenden geheel koste loos opgenomen zijn, is plaats voor blinden uit 'net geheele land en van elke Godsdienst en overtuiging. Reeds vanaf de oprichting bleek, uit het groote aantal aanvragen om opname, hoezeer naar deze instelling werd verlangd en nog steeds komen aanvragen om opname in. Om de stichting in stand te houden, de talrijke verpleegden hetnoodige te verschaffen is er zeer veel geld noodig, zoodat de uitgaven nauweiyks door de in komsten worden gedekt. Blind 1! Wilt ge U even verdiepen in de beteekenis van dit woord: Slechts één oogen- blik nadenken over de mogelykheid, dat gij-zelf blind waart? Zyn de blinden niet bijkans de ongelukkigste stervelingen in onze veeleischende samenleving en mogen wy hen zonder meer laten dolen in dien nacht waarop geen dageraad volgt?Moeten wfi niet juichen dat er een mogelijkheid bestaat om het bittere lot van die stakkerts iets te verzachten? De Stichting te Wolfhezen moet zoo goed als geheel van Nationale liefdadigheid be staan Laat toch ieder helpen naar ver mogen! Houdt allen Uw gift gereed! Centrale Veiling te Middelharnis op Woensdag 19 Aug. 1925. Lemoen appels 17,70 tot 24,—p. lOOk.g. Frambozen app J 14,- per 100 k.g. Zure appels 6,70 tot. 17,— p. 100 k.g. Lelline 17,70 per 100 k.g. Val 5,50 tot 11,— per 100 k.g. Clapps 35,— tot 44,- per 100 k.g. Blauwpitten 6,60 tot 6,10 per 100 k.g. Poters 1,40 per 100 k.g. Augurken ƒ7,— tot 37,— per 100 k.g. Prefect zonder draad 11,— tot 13,70 per 100 k.g. Dubb.stamprinses ƒ3,10 tot ƒ7,70 p. 100 k.g. Enk. stamprinses ƒ1,— tot 12,80 p. 100 k g. Stokprinses 13,40 tot 13,80 per 100 k.g. Stamsnijboonen 3,80 tot f 8,70 p. 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ4,70 tot 24,— p. 100 k.g. Reine Vict. 48,— per 100 pond. Gele pruimen 36 per 100 pond. Tomaten 7 tot ƒ11 per luO pond. Komkommers 1,90 tot 3,90 per 100 stuks Meloenen 28,— tot 70,— per lOOstuks. Peiziken J S,50 tot 15?,80 per 100 stuks. Reine Vict. 3,10 tot 3,30 per 100 st. Bloemkool le 14,— tot 14,10 p. lOOst. Bloemkool 2e ƒ4,- tot 4,90 per 100 st. Bloemkool 3e 0,60 tot 5,70 per 100 st. Savoye Kool 13,10 per 100 st. Roode Kool ƒ11,— per 100 stuks. Rabarber 2,90 tot 3,70 per 100 bos* Peen 6,70 tot 6,80 per 100 bos. Kroten 1,80 tot 5,10 per 100 bos. Andijvie 1,70 tot 3,90 per 100 «krop. SOMMELSDIJK. In de vacatures van on derwijzeres aan de O. L. S. alhier zal niet meer worden voorzien, zoodat met twee leer krachten minder zal worden volstaan. SPORTNIEUWS. Zooals gemeld komt a.s. Zondag hetR.V.B.- elftal een propaganda-wedstrijd spelen tegen een Eiland-elftal. Het R.V.B.-elftal zal als volgt opstellen: Schellen (O.D.I.) v. d. Hoek Aarnoudse (V.D.L.) (D L.V.S.) Spruijssers Versluis v. Weert (Overmaas) (Overmaas) (D.L.V.S.) Bijl v.d. Linde Viola Verbeek Antony (A.V.S.) (Goal) (Coal) (Musschen) (Coal) Scheidsrechter M. Dyk. Het Eiland-elftal: Haak Bout Rostema Mol v. Hemert H'sluis W.R.W. W.R.W. O.V.V. M S.V.V. Joh. Groenendijk Gerritsen Moerman (Dirksland) (H'sluis) (0 V.V.) Zaaijer de Troije (M.S.V.V.) (W.R.W.) Groenendijk (D'land.) Wat het Eiland-elftal zal presteeren tegen de getrainde Rotterdamscbe ploeg, zullen we afwachten. In de pauze wordt nog athletiek gedemonstreerd. De wedstrijd begint half 'twee. Ty'dens den wedstrijd wordt gecollec teerd voor de slachtoffers van Borculo. Laat dit een succes zijn. De wedstrijd Hellevoetsluis-M.S.V.V, welke Zaterdagmiddag zou worden gespeeld voor Borculo, is door omstandigheden een week uitgesteld. DIRKSLAND, Tot Voorzitter en leider •der Gymnastiek ver. „Olympia" is in de plaats van den heer J. v. Dongen, welke bedankt heeft, gekozen de heer M de Bonte. Toen j.l. Dinsdag de timmerman v. L. zijn kippen wilde voederen bemerkte hij dat de dieren schuw in een hoekje van het hok zaten en veel losse veeren in het rond lagen. In overpeinzing verdiept over de oorzaak kwam een wesp hem tot de werkelijkheid terug roepen daar deze aanstalten maakten haar giftangel in zijn vleesch te steken. Daar v. L. zich dat niet liet welgevallen sloeg hij rond zich heen maar tot zijn schrik, kwam een groote zwerm wespen op hem af waarvoor hij het wyselijk vond op de vlucht te gaan. v. L. verzocht een paar bijenhou ders hem te helpen bij de opsporing van het wespennest. De bijenhouders, voorzien van een masker plus een benzinelamp had den spoedig het nest, dat zich onder het kippenhok bevond, ontdekt en met de bran dende benzinelamp onschadelijk gemaakt. Daar v. L. wat ai te onvoorzichtig had ge holpen liep deze menige steek in zijn rech terarm op waardoor thans zijn arm hevig is opgezwollen en deze slechts zeer moeilyk kan gebruiken. Twee der kippen lagen den volgenden morgen dood in het hok als gevolg van de vele wespensteken die deze hadden ontvangen. Het nest was buitengewoon groot. HERRINGEN. Door den jongenheer St. v. d. Velde is een postduif gevangen welke gemerkt was: 1925 Beige 6404732 PHDheu Bogerhofstraat 85 Bruxelles. Onze dorpsgenoot Christiaan Kalle is benoemd tot tijdeiyk onderwijzer aan een der scholen te Lisse. Onder leiding van een alhier opgericht Comité, wordt langs de huizen der ingezete nen een collecte gehouden, waarvan de op brengst zal dienen tot lenigen van den nood der door de stormramp van 10 Augustus getroffen streken. Een uitvoerige en warme aanbeveling voor deze collecte is niet noodig; een ieder weet., dat de behoeften groot zijn, en geve dus naar de mate van zijn krachten. Moge ook thans weder blijken, dat de reputatie van Herkingen als een gemeente, waar de ingezetenen gaarne en ruim geven als het er op aankomt nooden te lenigen, geen ydele isl STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 6 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 100 K.G. by de pelleryen aangebracht. Door Rijks- en gemeentepolitie is tegen een 4-tal bestuurders van /motorrijtuigen proces-verbaal opgemaakt wegens het niet. kunnen toonen van een ry- of nummerbewys, INGEZONDEN MEDEDEELING. Van den landbouwer N. J. Nieuwen- huizen stierf Woensdag op het gors onder deze gemeente een 2-jarige stamboekmerrie. Het cadaver is onder politietoezicht be graven. De publieke verkobping van 2e slag klavers ten verzoeke van den heerD.Goekoop te Goedereede, Dinsdag 1.1. alhier gehouden, heeft opgebracht de som .van ƒ902. Gemid deld 15 k 19 cent per Voornsche roede. Door den gemeenteveldwachter alhier is tegen 2 personen proces-verbaal opge maakt wegens het ry den op een fiets zonder licht. GOEDEREEDE. De oudste ingezetene dezer gemeente, de wed. K. v. Wijk is op 91-jarigen leeftijd overleden. OUDDORP. Donderdagavond gaf het Mu ziekgezelschap Juliana en de zangyereeniging een uitvoering en werd tevens een collecte gehouden voor de noodlijdenden in Borculo. Eenige dames hadden zich beschikbaar ge steld om met gesloten busjes rond te gaan. De opbrengst was 213, Het 4-jarig zoontje van A. Moerkerk geraakte onder een wagen en verwondde zich zoodanig dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. De vacantie op de openbare school op het dorp is deze week geëindigd terwfil de vacantie op de openbare school in den Oost- dijk a.s. Zaterdag pas begint. De garnalenvisscher Th. Grinwis had met het binnenkomen van de Haven het ongeluk een klap van de giek op zijn arm te krijgen, zoodat hij eenige dagen rust zal moeten houden. Half om half. Kees de vrachtrijder had aan de haven een onbemerkt ongeluk gehad, daar zijn wagen was gebroken. Hy was reeds een eind met het voorstel weggereden. De achterste helft was boven op den dyk bly ven staan, wat groote pret veroorzaakte. De vrachtrijder bleef lachende zitten. Hij zeide: als het maar niet in Onze Eilanden komt te staan, want dan lachen ze nog meer. NIEUWE TONGE. Het geval van „Rood vonk" ten huize van A. v. A. Jz. alhier kan als geweken worden beschouwd. Alhier is een commissie gevormd voor het inzamelen van gelden ten bate van de geteisterde streken in ons land. Zaterdag j.l. hield de postduiven ver- eeniging alhier een vlucht met jonge duiven vanuit Chimay, afstand 185.503 K.M. Los sing: 11.30 uur. Uitslag: C. A. Holleman: 1 en 3; G. Knops: 2; A. Mans: 4; D. Buitenhuis: 5. Aankomst eerste duif: 3.47.36. OUDE TONGE. Door de Mij. tot detail verkoop van petroleum de „Automaat" is vergunning gevraagd tot het plaatsen van een ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftapinrichtiug op liet perceel kadastraal bekend Sectie C. no. 24S9 en gelegen aan den Oostdijk. L. A. Mooyaart had het ongeluk van een stellage te vallen, en zich zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp noodza kelijk was. OOLTGENSPL A AT. Door allerlei oorzaken moet het schoolfeest met de kinderen van de Openbare Lagere School worden uitge steld tot na de vacantie, welke eindigt den 8 September a.s. De dag der bespreking met de ouders en belangstellenden zal nader worden bekend gemaakt. Het gemeentebestuur is voornemens in de volgende week een comité te vormen tot leniging van deu nood door den storm ramp te Borculo en andere gemeenten. Reeds waren er plannen voor een geldinzameling voor hetzelfde doel gemaakt door de muziek - vereeniging „Uitspanning door Inspanning", waarvan nu zal worden afgezien. De heer H. de Lange Jr. is tegen 1 September as. benoemd tot tijdelijk leeraar in de scheikunde en natuurkunde aau het Gymnasium te Leeuwarden. STAD AAN 'T HARINGVLIET, Deland bouwersknecht P. K. alhier was bij zyn baas C. A. bezig een tarweklamp te zetten, toen hy bij ongeluk een schoof in het aan gezicht kreeg en een scherpe stoppel een zijner oogen zoodauig verwondde, dat hij genoodzaakt -was geneeskundige hulp in te roepen. Op advies van den dokter heeft hij zich naar een ooglljdersgesticht te Rotterdam begeven. De koopman P. B. alhier reed Woens dag j.l. te Middelharnis op de fiets, waarop hij een mand met 250 eieren had. toen uit een straat een vrachtauto van v.S. uit Oude Tonge, zonder signaal te geven, achteruit kwam ryden. B. werd aangereden en sloeg met fiets en eieren tegen den grond, waar door van deze laatste weinig goed overbleef

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 5