d> Hl Landbouwers, Koopt 0 De wederopbouw van Borculo. DE AVONTUREN VAN DIKKE DORUS. BINNENLAND. Meubel- ag azijn 1 WITTE WINKEL «RITS IHEUBELHAIKL ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1925. Eens kochten we op eene verkooping een zeer oude en primitieve Fransehe machine volgens een absoluut, niet meer toegepast systeem werkende. De machine kon met 450 eieren gevuld worden, doch we legden er slechts 150 in. De temporatuur bleek vol strekt niet te regelen en we verkregen slechts een 80-tal kuikens, allen met afwijkingen als door U bedoeld. Eieren van dezelfde toom, in andere machines gaven de beste uit komsten. U kunt er zeker van zyn, dat ook by U de schuld aan de machine, of de be handeling er van ligt. Wanneer XJ ons van beiden wat meer vertelt, willen we U in particulieren correspondentie nader inlichten. Vragenbus. J. K. Vraagt een middel tegen kalkpooten van zyn kippen. Antio. Besmeer de pooten 's avonds flink met groene zeep. Den volgeuden dag de pooten stevig borstelen met een 5 oreo- liae-oplossing. Gebruik voor dat doel een ouden harden tandenborstel. Na S, dagen de kuur nog eens herhalen. Hok e.d. goed schoonmaken; die kalkpooten worden n.l. veroorzaakt door een mijt. De dieren kun nen er veel last van hebben en er door van den leg geraken. F. H. de J. had enkele „dure" broed- eieren gekocht in het vorig jaar, waarvan hy enkele hoenders opfokte, over welken leg hy' zeer tevreden is. Eén echter produ- ceeerde in dit jaar nog slechts een 30 tal eieren, waaruit hij concludeert, dat hy' met die broedeieren toch is beetgenomen, en men er ook minderwaardige eieren onder gemengd had. Antw. Als men goede broedeieren be trekt, afkomstig dus van eene kip met hooge legproductie, gepaard aan een haan, die van een hen met de zelfde eigenschap pen is voortgekomen, dan mag men ook uit die eieren goede legsters verwachtenmits behoorlijk opgekweekt natuurlijk. Dit wil natuurlijk volstrekt nog niet zeggen, dat er ook niet eens hennen uitvoort komen, die toevallig eens niet aan de verwachtingen beantwoorden, doch door terugslag op wei nig productieve voorouders of andere oorza ken, slechte legsters worden. Dat zijn in- dividueele gevallen en de gemiddelde pro ductie van hennen uit goede broedeieren voortgekomen, moet in ieder geval hoog zyn. Zelfs op de nationale legwedstrijden komen slechte legsters voor. De volgende voor beelden demonsteeren sterk de uiteenloo- pende resultaten. Beste Slechte gemiddelde gemiddelde hen hen v/d b. toom v/d sl. toom le Ned. Legw. 250 69 198 107 2e 264 61 225 119 3e 258 0 215 91 4e 818 1 250 105 5e 270 5 221 111 Ofschoon dus op den Sen Ned. Legwed- stryd een hen slechts 5 eieren legde en één toom slechts een gemiddelde van 111 gaf, werd over alle hoenders toch een'gemid delde van 173 bereikt, dank zij de zeer hooge productie van de hennen, die volkomen aan de verwachtingen beantwoord hadden. Landbouw. Koolzuurbemesting. Het aantal kunstmatige bemestingssoorten, de vervroeging van het product beoogende, zal weldra met één zijn u:tgebreid. Theorie is er over deze nieuwe bemesting, de koolzuur bemesting, in de laatste jaren wel geleverd, maar in de practijk werd ze nog slechts ge brekkelijk toegepast. De heer L. van Hoogendorp te Zeist is enkele proeven gaan waarnemen en wat hij daaromtrent meedeelt is wel zeer interessant. Het opnemen .van koolzuur door de planten is geen nieuwe wetenschap, do<-h al ongeveer anderhalve eeuw oud. Onze landgenoot Inge- hoes stelde omstreeks 1780 vast dat de planten koolzuur opnamen, maar e^rst ruim '•en hon derd jaar later is men den groei der planten gaan bevorderen door kunstmatige toevoer van dit gas aan de lucht, waarin de planten leven, zoodat men kan spreken van koolzuur bemesting. In de gewone lucht komt slechts 0.03 koolzuur voor, doch als men de sterkte opvoert, heeft zulks tot een percentage van 5 eene gunstige uitwerking op de planten. Zonder koolzuurbemesting krijgen de planten dus slechts één tweehonderdste deel van het geen nuttig voor haar groei zou kunnen zijn. De heer van Hoogendorp zag in ons land een vergelijkende proef die over drie komkom- merplanten liep onder een raam met en drie onder een raam zonder koolzuur-bemesting. Het koolzuur werd toegediend uit een kool- zuurcylinder, wat voor proeven goed, maar voor de practijk te kostbaar is. De uitslag was, dat in de bak met koolzuurbemesting de pluk begon, toen in de andere bak de bloei aanving. In Duitschland heeft genoemde heer proeven op uitgebreide schaal gezien, of liever: hij heeft er de toepassing in de practijk kunnen waarnemen. Tot de practijk zijn de Duit- schers, wat de koolzuur-bemesting aangaat, reeds sinds enkele jaren gekomen, dank zij de installaties van de Koolzuur-bemestings- inrichtingen (Kollensaure Dungeanlagen, Er- nastrasse 5) te Essen. Hij 7ag installaties, die het koolzuur verwerkten, dat uit de fabrieks- sciioorsteenen gezogen wordt. Een meer een voudige en overal toe te passen installatie echter trof hij aati in de Stadtgartnerei te Gelserkirchen. Hier werd het koolzuur ver kregen door verbranding van houtskool; dit koolzuur werd door een electrische ventiel door de wasscherij gezogen en de wasscherij wordt het gas voornamelijk ontdaan van zwa- velverbindingen. Het gezuiverde koolzuur kwam door buizen in de kassen en werd door gaten in de leidingsbuizen naar buiten ge perst. Met koolzuur werden o.a. gekweekt kom kommers, Coleus, Fuchsia. Ageratum en Ne- prolepis. De koolzuur-Coleus en Fuchsia's waren te vergelijken met dezelfde planten uit de kas zonder koolzuur; de ontwikkeling van het blad en de kleuren van de Coleus waren beter dan die zonder koolzuur en de bloem rijkheid van de koolzuurfuchsia's was veel grooter dan die van andere planten. Kweekers, die met koolzuur werken, kun nen al aan de dikte van 't blad voelen of de planten genoeg hebben om de toevoer tijdelijk te staken, de ondervinding leerde, dat 's mor gens en 's middags ongeveer 1 tot 2 uur toevoer van koolzuur het gunstigst werkt. Een bedrijfsrekening voor een aanleg van 4 warenhuizen, elk 3,5 bij 25 M. hoog 2M. '700 M'. inhoud geeft de volgende cijfers: Aanlegkosten 519,bedrijfskosten (over 4 maanden) 175. De meerdere opbrengst schijnt b.v. bij kom kommerbeplanting op 90 gesteld te mogen worden. Plukt men normaal 20 vruchten van een plant; bij kuolzuurbemesting zullen er dat 38 moeten zijn, hetgeen een waardever meerdering over bedoelde 4 warenhuizen geeft van circa 900. De meerdere ontvangsten zouden dus in 4 maanden bedragen j 900/ verminderd met 175 bedrijfsonkosten (waar in onderhoud, afschrijving enz. begrepen is) dus f 7.25. De heer van Hoogendorp, de bekende tuin- bouw-specialiteit, meent na zijn ervaringen te mogen vaststellen, dat het toepassen van de koolzuurbemesting niet anders dan gun stige uitkomsten kan geven en dat degenen, die niet achterlijk willen blijven op hunne kweekerij er toe zullen moeten overgaan. Wii voor ons achten het vraagstuk van bui tengewone beteekenis voor den tuinbouw, doch zouden gaarne zien, dat er in ons land eenige uitgebreide vergelijkende proeven ge nomen werden, voor ieder tuinbouwer maar op eigen risico met oeze veel-belovende nieu wigheid begint. 't Is ook nog niet uitgemaakt, dunkt ons, of elke teelt voordeel van deze wijze van kool- zuirbeinesting hebbui zal en daarom ook zouden proeven, waarbij de werking voor ver schillende gewassen werd vastgesteld, zeer nuttig kunnen zijn. Het herstel binnen zes maanden verwacht. Een der ruines zal als een herinnering blijven staan. AMSTERDAM, 19 Aug. Een medewerker van het Persbureau Vaz Dias heeft een bezoek gebracht aan de verwoeste streken in den Ach terhoek en, na al hetgeen reeds over de storm ramp is gemeld, meldt hij o.a. nog het vol gende: Heden, Woensdag, komt liet hoofd van den Rijksgebouwendienst, de heer 1. C. E. Baron van Lynden met een staf ingenieurs om het bouwbureau te installeeren. De Rijksbouw meester, de heer G. B. Bremer, vertoefde gis teren met den architect Westerhout reeds te Borculo in verband met de inrichting van dit bureau. Twee belangrijke kwesties houden thans de autoriteiten, nu deze de zaken rustig kunnen overzien, bezig. De eerste kwestie is: Hoeveel zal de werkelijke schade bedragen, en de tweede: Hoelang zal het duren eer Borculo weer geheel zal zijn hersteld? Wat de eerste kwestie betreft, daaromtrent loopen de meeningen nogal uiteen. Men weet dat de burgemeester van Borculo bij den eer sten aanblik der verwoesting, de schade op meer dan drie millioen gulden raamde. De bekende Amsterdamsche architect, de heer Cuypers, die gisteren met een aannemer uit de hoofdstad de verwoestingen in oogen- schouw nam, verklaarde echter aan den bur gemeester, dat, hoewel het onmogelijk was thans reeds een eenigszins bindende raming te geven, hij niet kon aannemen, dat men met het door den Burgemeester genoemde bedrag van drie millioen gulden zal uitkomen. Andere deskundigen uit de bouwwereld, met wie ik sprak, waren echter optimistischer. Zij meenden dat de herstellingen met twee millioen gulden ruim betaald konden worden. Wat de tweede kwestie betreft, wordt alge meen aangenomen, dat binnen zes maanden alles weer zal zijn opgebouwd. Een veertigtal houten noodwoningen, die door de „Padox" worden neergezet, zullen binnen enkele dagen gereed zijn. Burgemeester De Muralt hoopt, dat het door hem gelanceerde denkbeeld om van de verschil lende gemeenten arbeiderswoningen inplaats van geld cadeau te krijgen, door vele gemeente besturen zal worden overgenomen. Voor twin tigduizend gulden kunnen gemakkelijk drie ar beiderswoningen gebouwd worden en de ge meenten, die daarvoor het geld beschikbaar stellen, zullen dan tevens arbeiders uit hun eigen gemeenten de daaraan verbonden werken kunnen laten uitvoeren, zoodat zij tegelijkertijd eigen werkloosheid bestrijden. De Burgemees ter is voornemens in de gevels van de geschon den huizen de namen te vermelden van de Burgemeesters der gemeenten, die de huizen hebben aangeboden. Op 31 Augustus, den verjaardag van H. M. de Koningin zal de gemeente Borculo voor vreemdelingen worden afgesloten. Des middags zal op Ge markt tusschen de puinhoopen een muziekuitvoering worden gegeven, en daarna zal de burgemeester een toespraak tot de be volking houden. De burgemeester heeft verder zijn collega's in de omliggende gemeenten ver zocht, om op dezen dag in hun gemeenten een specialen kerkdienst te doen houden. De heer De Muralt is van plan om een der ruïnes, ontstaan door de stormramp, te laten staan als een herinnering aan de ramp, die Borculo op 10 Augustus 1925 heeft getroffen. Hoe de dieren zich hielden. Een correspondent van de Tel. schrijft aan zijn blad: Temidden van alle verhalen over het leed der menschen, ook dat der dieren. Ze leven zoo te midden van hun vee die boeren van den geteisterden stillen Achter hoek, en het land bezuiden-en-beoosten-Grave, ze gaan er zoo volkomen in op, dat ook naast de verhalen over eigen schrik en angsten, steeds weer die komen over hun koeien, paar- den en andere dieren. I Daar staat hekleine boerken bij Borculo voor de ruïne van zijn huis. De zolderlast van oogst is gestort in zijn huiskamer, de stallen gekraakt En hij vertelt: En toe docht 'k iniens an de bieste. In stal stond 't peerd. Hij ging zien. Binten, balken, steenen, pannen, stroo een doodscl? zwijgen. En 't peerd is doed, docht'k.En 'kwee niet wèrom.maor 'kroep iniens: Piet!. En hoor ik gelaik vanunder de stienen Piet, die net as smorrges teuge me hinnikt: ik g'ieufde me ooren nie... 'kroep nogereis Piet!... en weur hinnikt het stomme biest. Noe, gebegraipt, wij mit alle man en macht an 't rumen... to we bie 'urn waore, en na een uurken, je zei 't nooit gleuven, haolden we 'm eruit, en-ie had oek niet maer zóó'n wondje! En een andere boer vertelt: Het was net een miraokel, of die biestcn liet weten hên, maor ik zien de kat ze'n jongen voor dê-we zeivers nog iès wisten, ien voor ien de wei in draogen. Det mot noe 't instinct wezen Ik heb er nie meer an gedocht, en kaik.daor eens.Te midden van den chaos van balken, steenen en hooi, heeft de poes zich weer genes teld, ligt men gevouwen pootjes rustig en te vreden te spinnen, met nu reeds kijkende jonge krioelend om haar. Zij had de jongen, als wist ze dat het huis zou instorten, naar de open weide gebracht en daar de tornado afgewacht, de jongen onder haar. Opmerkelijk daarnaast het vaak herhaalde verhaal over menschen, die versuft en totaal verward van angst, de kinderen grepen, naar het open veld droegen, ze daar neervlijden, en, op handen en voeten, gebogen er over ze tegen den moordenden orkaan trachtten te bescher men. Voorbeeld hoe, waar bij den mensch in angst] en schrik het verstand even ophield te werkenhet instinct onmiddellijk de plaats innam. Steeds weerdie verhalen van boeren die vóór het losbarsten van het natuurgeweld in ver bazing hadden gezien, hoe het vee zich plat in de weide legde, paarden zoowel als koeien, den kop afgekeerd van de zijde vanwaar de tornado zou aanstellen. Smatelijk geleden is er ook door dieren, die opgesloten waren tus schen ineenstortend" muren, of getroffen werden door vallende boomen in de weiden. Of andermaal, ondanks hun liggende houding, door den orkaan werden meegesleurd en ge kwakt tegen de prikkeldraad hekken en aldus het lichaam zwaar verwondden. Den dag daar op heeft men nog koeien gevonden met inge wanden uit het lijf gescheurd of geperst, die er met de hoeven in liepen te trappen, zoodat ze moesten worden afgemaakt. BORCULO. Rustig lag het lieve plaatsje In den zomermiddagzon En het scheen of niets ter wereld Daar de rust verstoren kon... Zeven droevige minuten Dag veranderde in nacht, Hoe werd in zoo'n korte wijle Zooveel naam'loos wee gebracht... Storm en noodweer brachten slagen Over de bevolking heen. Huis en hof, verwoest, vernietigd, Ov'ral jammer en geween. Ginds een arm' gewonde grijsaard Die van 't puin niet scheiden wou, Van de plek, die deed 't herinneren, Aan zijn vroeg gestorven vrouw. Daar een dreumes in zijn wiegje, Vèr van moedertje vandaan... Al wat helpen kon is immers, Aan het reddingswerk gegaan. Half verdoofd zijn d'ongelukk'gen Door hetgeen hun is geschied. Zij aanvaarden zij berusten Maar begrijpen doen zij 'tniet... Menschen, die zelf brood verdienden Heel hun langen levenstijd, Zijn nu schuld'loos aangewezen Op ónze barmhartigheid!! Moeders als ge straks uw kindje In z'n eigen bedje legt, En ge denkt aan Burc'Io's kleinen Vraag dan wat uw hart u zegt: Vaders, als ge naar uw huis komt Waar zelfs 't kleinste gerief u wacht, O, wat zou het heerlijk wezen Als ge dan aan Borculo dacht*—. Kom, leef op nu naastenliefde, Kom, leef op nu naastenplicht! Zet uw hart en beurzen open Zelfs de kleinste gift verlicht!! Borculo, je zult het voelen Dat je 'n deel van Neerland zijt! Nooit hebben wij hulp geweigerd, Vroeg men onz' weldadigheid. Stort uw giften, medemenschen, Is uw offertje ook klein, 't Brengt in 't hart dier zwaarbeproefden Weer wat warmen zonneschijn! ANNIE DE HOOG—NOOY. EEN „DROOG" VERHAAL. Ons verhaal speelt in Amerika, de Vereenig- de Staten, die drooggelegd zijn, zooals ge weet. Maar ge zult óók weten, dat de meeste Amerikanen toch niet erg ingenomen zijn met die droogleg-methode en dat allerlei foefjes worden bedacht om toch wat drank machtig te worden. 't Is een wedstrijd in spitsvondigheid ge worden tusschen de „natten" en de drankwet ambtenaren, wier aantal dagelijks groeit. Een leger derzulken trekt het land door, op zoek naar overtreders. Ze mengen zich onder het publiek in trein, bioscopen en schouw burg; ja, zelfs op particuliere partijen en bijeen komsten moet men zich nog hoeden voor ver raad. De een vertrouwt den ander niet. Op het stationnetje van Meranville liep een boertje te wachten op zijn trein. Oud was hij al, maar hij had een paar leepe oogjes in zijn hoofd. Hij droeg een klein mandkoffertje in de hand. Andere wachtenden wierpen steelsche blikken naar het boertje, méér nog naar het mandenkoffertje, dat zoo voorzichtig gedra gen werd en voor elke aanraking met passee- renden werd behoed. De inhoud moest wel kostbaar zijn en de Amerikanen, die elkaar in zekere opzichten kennen, grinnikten het boer tje welwillend toe. Daar kwam de trein. Oef wat zat-ie vol. Geen passagiers stapten in Meranville uit, daartegen moesten verscheidene nieuwe rei zigers nog een plaatsje in de overvolle coupé's zien te veroveren. Ons boertje had de'helft van den trein al nagespeurd zonder een plaatsje te ontdekken. Daar klonk het signaal van ver trek reeds. Resoluut opent hij nu een coupé deur en onderwijl de trein zich al in beweging stelt, wordt de reiziger door welwillende han den in zijn kraag gegrepen en naar binnen in de coupé getrokken. Bij deze beweging echter was het mandenkoffertje in niet on zachte aanraking met den vloer gekomen, wat het boertje een benauwd gezicht deed zetten. Hij herstelt zich echter direct en plaatst het koffertje in het bagagenet op de eenige plaats, die nog vrij was. Voor den nieuwen passagier werd een plaats je recht er tegenover ingeschikt. Met een schu wen blik keek hij nu en dan naar zijn eigendom op. Dat was niet ontsnapt aan de aandacht van den man, die er juist onder zat en die óók plot seling belang in het koffertje ging stellen, na dat enkele druppels van omhoog op zijn knieën waren neergevallen, wat ook het boertje met zichtbare ontsteltenis bleek te hebben opge merkt. De heer grinnikte.Het was de tintelende vreugde van den speurhond, die het wild geroken heeft en zich nu verleiden laat tot een wreed spelen met het slachtoffer, dat hem toch niet meer ontgaan kan. Hij vangt de neervallende druppels op z'n hand op en proeft. „Aha," zegt hij tot het boertje, „dat is goed spul, hè?" „Hm...? Hm...l" De heer vangt weer op, „proeft" hoorbaar, smakkende met zijn tong. Alle medereizigers hebben meelij met het boertje. „Wat is 't? Whisky?" vraagt de heer. „Neen," antwoordt het boertje. De heer grinnikt, proeft nog eens. 161 Dorus en Kar! gingen eerst maar een stukje eten. Dat smaakte hè? Suzanna dacht onderwijl, ik wou dat Hans maar thuis kwam. 162 Hans, -dat was de baas van het spel, een heel gemoedelijke Dorus in het groot. Hij maakte er zich niet druk over oi Su zanna zat te wachten, 163 Mijn naam is Hans Hanssen, zei de dikke meneer. En ik ben Dorus Harkman I Zoo, zei de meneer, en ik geloot, dat je best voor mijn zoontje zou kunnen doorgaan. 164 Suzanna en Karl hadden er schik in, zooals die twee bij elkaar pasten I Een goed stel voor de Kermis, dacht Karl, maai hij zei niets. „Cherry?" vraagt hij. Neen, geen cherry..." De heer proeft. „Likeur? Chartreuse misschien?" Neen," antwoordt het boertje benauwd. De heer proeft, wordt zichtbaar ongeduldig. „Jenever? is het dan jenever...?" „Ook niet," zegt ons boertje. De lieer „kookt", hij proeft en proeft, trekt een naar gezicht en brult: „Maar biwat is liet dan?" .Fox-terrier", zegt ons boertje met nau welijks ingehouden pret. En heel de coupé brult van het lachen, uit gezonderd den beproefden belasting-ambtenaar die spung-nijdig gromt en bromt. Leest de advertentie van Campfens Stoffeerder!] (Adv.) De moord op den inakeluar Busch. Naar de Tel. verneemt, is de instructie in de zaak tegen den aannemer M., die ver dacht wordt den koopman Busch van bet leven te hebben beroofd, thans gesloten. De zaak is naar de openbare terechtzitting verwezen en zal waarschijnlijk half Septem ber bij de Amsterdamsche rechtbank in be handeling komen. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. GOES, 19 Aug. Gistermiddag is op het stationsemplacement alhier de 16-jarige J. Knuist bij het oversteken van de lijn door een aankomenden trein gegrepen. Hem werden beide beenen afgereden. Een uur later is hij in het St. Joanna-gesticht overleden. Twee tachtigjarige oudjes uit hun woning gezet. De familie S. te Rott-Vijlen, bestaande uit twee meer dan tachtigjarige oudjes, die voor ettelijke jaren onder veel belangstelling hun gouden huwelijksfeest vierden, en twee reeds bejaarde zoons, waarvan een idioot is, wer den einoe der vorige week om bijzondere re den op last van den eigenaar door den ster ken arm uit hun schamele woning op straat gezet, aldus de „Limb. Koerier." Geen andere uitkomst ziende, heeft de be klagenswaardige familie haar woonstee in het Rottebosch opgeslagen, in afwachting wat de toekomst zal brengen. Men denkt, dat de gemeente wel ingrijpen zal, om den beiden stokouden ec^tgenooten en hun idioten zoon een onderdak te bezorgen. Een meisje te Rotterdam verdronken. ROTTERDAM, 18 Aug. Vanmiddag is in de Maashaven I beurd. Het 9-jJ het lichterschijl schoon te makl pen van wateif viel zij overbol Haar vader sp bracht haar i durende ruim ademhaling toe! traat, echter Een te hulp c dood constaieel KETELONTl Geen persoonlij eindhoveI digen knal, die! hoord, ontploft! rijwielfabriek tl ketel. Deze expl rieele schade al noeg alle ruiten binnenmuur tof Persoonlijke kwamen niet vei Rooy uit Woenl lichte brandwef handen, t schroeid werd."! goed af. Een stond, toen de i lukkig nog i Op het hoorei vele nieuwsgier! dat er aanstond! de fabriek heer! ERNST 11 Een doodj ROERMONC ren uit Echt, d met een auto 1 de, geraakte vol van den weg, wl beide inzittèndf De heer Wed andere inzitterf zwaar gewond zijn leven. GEMOED! Waar de gen AMSTERDA.I van Amstelveeif Colijn gaarne dat een particui! des nachts aangT politie had kunnf bureau nog g 1 teur met vacaii RADIO Waarom zoudt U Uwe Radio-toestellen elders koopen? Ondergeteekende levert behalve de bekende ontvangers van eigen fabrikaat ook alle toestellen van de meest voor aanstaande fabrieken op dit gebied, en is steeds beschikbaar tot het doen van alle mogelijke herstellingen. Daarom is het eenig goede en gemakkelijke adres voor Goeree en Overflakkee D. BLOKLAND, Voorstraat 128, STELLENDAM. Rookt REGAL CORONAS 10 ct. REGAL RECORDS S ct. Geen betere A. JOPPE, S'DIJK, Tel. 210 SIGARENMAGAZIJN MIDeOLAMDiCN fABRirvaiw EN —BETER TR 60EDK00PER PAfi P>L/lTEriL AnOS< ME PRtPAf*Ttn" 9R CENT PE.R DOObJE ACI«0VEPAI VERKR!KJ&A£IP H.VAN CHM&OOrs-DOORIS- Beslist verkrijgbaar bij: Wed. v.Oosten- brugge te Dirksland, C. de Mooij te Oud dorp en P. Wielhouwer te Middelharnis. »*-MlMOSADRUPPELS-»® Wettig gedeponeerd No. 47541 Werken zacht, snel en onschadelijk Alleen verkrijgbaar: ROTTERDAM - HAAGSCHEVEER 6a MIDDELHARNIS levert tegen de bekende lage prijzen alle soorten MEUBELEN. Tevens JE ADRES voor alle soorten reparatie aan meubelen

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 2