-g. Insulaire HypotlieBKIiank Pandbrieven Vacantie PUROL Een hevige Cycloon teistert Oost-Nederland. DE AVONTUREN VAN DIKKE DORUS. mtÊtm mm ■m: eubel- t Vl. AG AZIJN I. J, COOP. ST00MZU1VEL- k MELKPOEDERFABRIEK pasteuriseerde Roomboter: ruim 14% millioen gulden 5 Pandbrieren a 101 a 100" HOEST GIJ 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1925. den afzet, doch een veiling waar doorloopend flinke partyen aanwezig zfln, heeft nimmer gebrek aan kooplust en bedingt ook inden regel de hoogste prflzen. De practyk bewijst dit dagelflks. Tot het welzijn van den land' bouw ware het te wenschen, dat ook onze landbouwers het nut er van leerden inzien althans op doortasten aanstuurden. Vanuit een veiling gaat een opvoedende kracht, die niet te onderschatten is. Nimmer hebben ze er te Ouddorp over gedacht om hunne eieren te sorteeren in groote en kleine en bruine. Dit hebben ze geleerd door hunne veiling en het levert hun aanmerkelijk voordeel op. Een veiling is een doorloopende tentoonstelling van goede en slechte producten. Op een vei ling wordt men geprikkeld om zijn product in een zoo goed mogelijken toestand af te leveren, dit in verband met den te bedingen prijs. Een veiling leert ons ongemerkt sor teeren en verpakken, waardoor ons product naam krijgt en meer wordt gevraagd. By gebrek aan eenig product kost het geen moeite om afzetgebied te vinden en te be houden, ten bewijze de mobilisatietijd, doch by normale productie heeft men zijncliön- teele, evenals iedere handelaar in welke branche ook, behoorlijk te bedienen. Dit drage men niet op aan anderen, doch daar voor dient men zelf te zorgen. Doet men dit niet, dan wordt men onge twijfeld door zijne concurrenten verdrongen; De Veilingmeester. Yerslag van de vergadering van den Baad der Gemeente Sommelsdljk op Donderdag 13 Augustus des namid dags half vier uur. Voorzitter Wethouder Joppe. Afwezig de heeren Gidion en Mys. 1. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Een missive van Ged. Staten waarby zy adviseeren om het rijden met tractors door de gemeente met kammen niet te ver bieden. Gezien de strenge maatregelen die dan getroffen dienen te worden stelde voorzitter voor hierop niet verder in te gaan. Blok deelde nog mede dat een tractor met een band om zijn kammen niets waard is op den weg, daar de trekkracht voor een zeer groot percentage verloren gaat. b. De goedkeuring van Ged. Staten over verschillende raadsbesluiten; c. Idem over de marktverordening; d. Procesverbaal van de kasopname bij den gemeente-ontvanger waaruit bleek dat een bedrag van 1.611,94 in kas was overeen komstig boeken en bescheiden. e. Een schrijven van het polderbestuur, waarin mededeeling werd gedaan dat het zich niet verplicht by te dragen in de kosten van den geplaatsten kaaimuur. Blok zeide het vreemd te vinden dat in 1913 wel is bijgedragen en dat in 1924 dat zelfde polderbestuur nu een andere houding aanneemt in eenzelfde kwestie. Le Comte zeide dat de havencommissie door den Raad genegeerd is, waardoor de polder het wettelijk recht heeft verkregen zich zonder bijdrage aan deze zaak te ont trekken alhoewel zulks verre van fraai is te noemen gezien de houding in andere ge vallen. Spreker zeide dat indien de haven commissie met den raad medegewerkt had, de polder verplicht geweest was de helft te betalen. Voorzitter zeide dat de havencommissie maar een knecht is van den Raad dus hier voor geen reden is om den raad in zijn geheel iets te verwijten. Le Comte gaf toe dat de polder mogelijk niet verplicht zou kunnen worden om de helft in de kosten van dien kaaimuur te betalen, maar toch zedelijk verplicht is de helft in de kosten voor waterkeering bij te dragen. Kiviet zeide dat hij, als voorzitter van den betrokken polder, niet veel wil zeggen, maar dat het contract zich absoluut niet aan den tegenwoordigen tijd aanpast en drong op annuleering en verbetering daarvan aan. Blok zeide dat het hier tegenwoordig een treurige toestand is, nu de gemeente steeds overhoop ligt met het polderbestuur dat bijna in zijn geheel tevens raadslid is. Thans moe ten dezelfde personen voor twee zaken strij den en m.i.z. is dat niet vereenigbaar. Naar aanleiding van Kiviet vroeg spreker, of er nog bezwaar was als de polder soms met andere voorstellen voor een nieuw contract ter tafel kwam, om het oude te annuleeron. f. Een schrijven van de Ingelanden van het Oudeland, waarin mededeeling wordt gedaan dat zij voor den nieuwen weg naar de begraafplaats,jaarlijks/" 100,— onderhoud zullen betalen en dat voor de heul een be drag ineens van ƒ800,— zal worden bijge dragen. Blok vond die vergoeding zeer gering voor het belang dat de polder by het totstand komen van dien weg heeft. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. g. Een schrijven der schoolcommissie waarin wordt aangedrongen om de kachels en pijpen in de O. L. School voortaan een paar maal per jaar te poetsen, daar deze er zeer onoogelljk uitzien. Voorzitter zeide zulks toe. h. Een schrijven van de gemeente Mid- delharnis, waarbij mededeeling werd gedaan dat de vacature, ontstaan door het overlij den van de Ruiter, in de gascommissie reeds is vervuld. i. Een verzoek van den heer R. Touw om restitutie van het vergunningrecht. Wordt toegezegd. 3. Aanbieding gemeenterekening '24. Voorzitter deelde mede dat deze rekening sluit met een voordeelig saldo van ƒ13339,55J. 4. De begrooting '25 werd met enkele al en overschrijvingen gewijzigd. 5. Verzoek brugwachter Soldaat. B. en W. deelden mede dat zij het schrij ven van dezen functionaris hebben onder zocht en dat daarbij is gebleken, dat het niet de wH van Soldaat is geweest een dergelijk schrijven tot ons te richten, maar dat het een opzet is van iemand die dat alzoo wilde en dat Soldaat maar heeft on derteekend. Gebleken is echter dat hij op heden met een verhooging van 50. - tevreden zou zijn. Spreker zeide dat met de begrooting dan gezien kon worden hoe het voor vast te dat hetgeen in geheime vergadering wordt besproken in de café's wordt behandeld, en drong aan de leden voortaap geheimhou ding op te leggen. Spreker zeide dat ook o.a. was gezegc dat hfl en Blok met de vuisten voor elkaar moeten hebben gestaan in de vorige ver gadering en verklaart dat zulks, evenals Blok, wel onbekend zal zijn. Ook van deze plaats durf ik wel te zeggen dat die vrije Zaterdagmiddag een Nationaal Schundaul is. Voorzitter vond het ook niet netjes dat dit publiek gemaakt wordt. Blok zeide dat de gemeentewet hem het recht geeft, hetgeen hij noodig acht uit ge heime vergadering naar buiten te brengen mits geen geheimhouding wordt opgelegd. Spreker merkte echter op dat zulks uitslui tend kan geschieden wanneer er een ge meentebelang in het spel is. De wet geeft uitdrukkelijk de splitsing aan door te spreken van besloten en geheime zitting. Betreffende den vrije Zaterdagmiddag wensch ik er nog dit aan toe te voegen dat de gemeente daarmede de wet overtreedt en zij zich daar toch al reeds aan schuldig maakt daar zfl langer dan 8£ uur per dag laat werken, of heeft de gemeente van de arbeidsinspectie een vergunningsrecht tot overwerken? G. Joppe was het niet met Blok over deze kwestie eens, ook Le Comte niet. Van den Doel vroeg nog iets onverstaan baars over gas op Kralingen. Blok vroeg nog waarom die heul tweemaal Voorzitter zeide dat zulks noodig was. Le Comte 'deelde mede dat hij daarvoor in geheime vergadering wel een andere ver klaring geven kon. Daarna sluiting. INGEZONDEN MEDEDEELING. Slis vroeg om niet tot verhooging over te gaan, en nieuwe sollicitanten op te roepen tegen het oude salaris zijnde 300, M. Joppe verklaarde zich, gezien de mo tieven waaronder dit verzoek is gedaan tegen verhooging. Officieel is over deze aangelegenheid niet gestemd of besloten, of het voorstel is aan genomen of verworpen??? 6. Verzoek ontslag tegen 15 Sept. a.s. van mei. Boon, werd verleend op de meeste eer volle wijze. 7. Verordening heffing en invordering weegloon. Voorzitter deelde mede dat dit jaarlijks vastgesteld dient te worden. Besloten werd de oude verordening al weer vast te stellen. 8. Aangaan geldleening. Voorzitter stelde voor tot het aangaan van een geldleening voor de diverse werken en aankoopen, groot 31400,— tegen een rente van 5 Af te lossen in 29jaarlijk- sche termijnen van 800,— en 41jaariyk- sche termijnen van 200, Alzoo werd besloten. 9. Aangaan kasgeld leening. Besloten werd tot het aangaan van een kasgeldleening groot ƒ3600, tegen een rente van 6 10. Verpachting Vischrecht haven. Voorzitter deelde mede dat op tijd geen enkele inschrijver was opgekomen. Dat daar nog wel verzoeken zijn ingekomen welke hy liever in besloten zitting behan delde. 11. Uitloting obligaties. Uit geloot werden van de leening 1895 No. 2, van 1908 No. 15 en van 1920 No. 9. 12. Benoeming commissie van onderzoek voor de rekening van de Gemeente, Burger lijk armbestuur en Weeshuis '24. Na verschillende stemmingen werden be noemd de heeren le Comte, Blok en Slis. 13. B. en W. vroegen machtiging om tij delijk een helpster bij de handwerken aan te stellen. Waartoe werd besloten. 14. Rondvraag. Kiviet zeide dat het treurig is te noemen Ter .verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen der huid en zonnebrand, is het nood zakelijk op reis altijd voorzien te zijn van een Doos 30-60-90 ct. Borculo en verschillende dorpen verwoest. Duizenden dakloos. Een schade van millioenen. Een hevige cycloon-achtige wervelwind is Maandagavond over het Oostelijk gedeelte van Noord-Brabant, Gelderland en Overijsel ge streken. Verschillende plaatsen werden totaal verwoest, andere hevig geteisterd. De cata strophe nam den omvang aan van een natio nale ramp. Wij laten hier de verschillende berichten volgen, die ons er over bereikten. Toen het noodweer over deze streek kwam opzetten, heeft Borculo vermoedelijk den zwaarsten druk gekregen in een typhoon, die in luttele minuten het stadje tot een puinhoop maakte en geen huis ongerept liet. De beide torens zijn omgeworpen en tot gruis geslagen. De huizen zijn omvergeworpen. Een fabriek is verbrand. Het station en de R.-JK. Kerk lig gen beide plat tegen den grond. Het is zooals ons vannacht de burgemeester van dit onge lukkigste aller oorden, Jhr. de Muralt, zei: „Ik heb gezien hoe het in België er uit zag, toen het zevenmaal was gebombardeerd door de Duitschers, maar dit is erger, veel erger nog." Jhr. de Muralt verklaarde, in zijn woning te zijn geweest, toen de ramp plaats greep. Hij waakte bij zijn echtgenoote, die ziek te bed lag. Hij beschrijft het orkaangeweld als over eenkomende met een typhoon, die als zoodanig nog het meest de nauwe straten der stad teisterde. Een geweldig oorverdoovend gekraak maakte hem duidelijk, wat er gebeurde. Hij boog zich over zijn vrouw ter bescherming van haar lichaam en wachtte zoo af, hoe het met hem gaan zou. Hulp van noodel De burgemeester verklaarde ons, dat hier, wat ook gebeure, het Rijk moet ingrijpen om hulp te bieden. De materieele schade schatte hij op 4 millioen gulden. Van de 5000 inwo ners, die het nijvere stadje telde, zijn er zeker 2000 volstrekt dakloos, de anderen wonen nog in de puinen. Hier zal, zeide hij, het rijk moeten betalen met of zonder een daarnaast werkende lande lijke steunactie, want de bevolking van Borculo zelf is niet finantieel krachtig en thans door de ramp geruïneerd. De bevolking, die dezen nacht grootendeels in de buitenlucht door bracht, moet, zoo zei ons de burgemeester, in een half jaar een nieuwe stad hebben en dat kan, als de regcering niet talmt met het be schikbaar stellen der noodige middelen. In Borculo is letterlijk geen huis gespaard. Hedenmorgen te 9 uur kwam een groep Bor- culo-ers bijeen in het gemeentehuis of althans in een nog behouden gebleven deel er van, om onder leiding van burgemeester Muralt een comité te stichten tot regeling van het red dingswerk. Men zal ook de hulp van goede menschen vragen, die de Borculosche kinderen willen opnemen. Spontaan namen velen al kin deren op; hun hart was goed voor buiten- landsche kinderen, die geen dak meer boven het hoofd hadden, ze zijn nu bereid, de getrof fen iandgenootjes te verzorgen, en velen zullen het met hen doen. De op straat als versuft rondloopende be woners zeggen niet veel:' ze zijn er nog niet toe in staat. Ze zeggen wel, later op straat te zijn gevlucht, van goed weten is weinig sprake. Enkelen waren erger dan wezenloos, een man gaf teekenen van krankzinnigheid na het gebeurde en werd weggebracht. Anderen zijn nog geheel van streek. De puinhopen zijn enorm. Wij baanden ons een weg door wat eens straten waren: daar liggen nu de binten en balken dooreen, halve daken kromgewron- gen, ijzeren steunpalen der electrische en tele foonleidingen omgevallen, boomen, stukken huisraad, glas en wat niet al! Het zijn letter lijk de scherven van een verwoeste stad: een sigarenfabriek van de firma Van Dassen brand de nog, toen wij te Borculo waren. De brand weer kan haar niet naderen, brande wat brandt, en er is ook geen water, want de wa- I terleiding is defect geraakt. Gelukkig, zoo zei ons de burgemeester, die den geheelen nacht op het terrein bleef, is de geest der bevolking voortreffelijk, zij draagt gelaten haar leed. Een schrikkelijk feit moet de instorting der beide torens zijn geweest; de massieve toren der Hervormde kerk is tot de helft afgebroken, en op en naast de omlig gende huizén terecht gekomen. Ook de toren der Katholieke kerk is afgebroken, de Her vormde kerk is gedeeltelijk ingestort, de Ka tholieke kerk zwaar gehavend. Uit het post kantoorgebouw greep de typhoon een stuk weg van de bovenverdieping. Het nieuwe ge bouw der spaarbank is bijna geheel ontred derd. De spoorweg is beschadigd, een trein werd uit de rails gelicht/éeuwenoude boomen braken af en vielen om, verpletterende wat er onder stond. Een motorfiets lag op 200 meter afstand van de garage waar ze was neergezet, de garage zelf werd een puinhoop. Zoo is Borculo thans na een langen windhuil, die Maandagavond in een angstwekkende duis ternis alles wegzoog! Laten we hopen, dat niet nog meer slacht offers hun leven er bij hebben ingeboet, want nog liggen de puinen hoog: wie weet liggen daar nog dooden onder, want men kan nog moeilijk er op aan, dat geen vermissingen zijn gemeld. Borculo, de bekende marktplaats van vee en paarden, zal in maanden en maanden geen her berg kunnen geven aan haar gewone bezoekers. Arm Borculo! Als door een aardbeving geteisterd. Het stadje ziet er uit of een aardbeving het geteisterd heeft. Alle ruiten zijn uit de wonin gen geslagen, gedeelten van huizengeraamten zijn slechts nog over gebleven. Een wonder mag het heeten, dat gelukkig slechts vier doo den te betreuren zijn, zij hebben zich uit de neerstortende huizen niet meer kunnen redden. Het zijn de 30-jarige slagersknecht Nijen- huis, het 9-jarig zoontje van den. timmerman Grooters en de 60-jarige schilder G. Gustho- ven, terwijl de naam van het vierde slachtoffer nog onbekend is. Het genoemde knaapje werd door een ont wortelden boom verpletterd, de beide oudere slachtoffers onder hun instortend huis be dolven. Het aantal gewonden, waarvan velen zwaar gekwetsten, loopt in de 200; een'deel van hen wordt in enkele, nog gedeeltelijk gespaard gebleven gebouwen in de gemeente verpleegd, terwijl velen naar elders zijn vervoerd. De doktoren, Ten Bockel, Huinink en Plantenga, hebben het gemeentehuis tot ambulance inge richt, terwijl voorts medici uit Zutphen en Barchem, alsmede een hoofdverpleger uit het Oude en Nieuwe gasthuis te Zutphen de eerste geneeskundige hulp verleenden. Toen wij ik met een kind van een jaar op den arm en een vrouw met een 4-jarig meisje aan de hand uit ons huis vluchtten, vertelde ons een bewoner van het voormalige Borculo, zagen we reeds den geheelen kerk toren in balken en splinters op den grond liggen, terwijl dakpannen en steenen van de instortende huizen ons om de ooren vlogen. Alles moet zich in enkele seconden, den tijd, dat wij naar beneden vlogen, hebben afge speeld. Zeer vele huizen zijn reeds verlaten, het huisraad is onbeheerd achtergelaten. De lange dorpsstraat is wel het ergst geteisterd, de straat is een ruïne. Huis aan huis zijn de bo venverdiepingen ingestort of de daken afge slagen. Balcons werden afgerukt en liggen tusschen het puin, een wieg lag aan den kant van den weg. De palen der electrische cen trale zijn afgeknapt of omgebogen. In een café was de zolder naar beneden gekomen, een meubelwinkel vertoonde een totale verwoes ting. Er was blijkbaar niets heel gebleven dan een tweetal luie stoelen, waarop de eige naar zich behagelijk op straat had uitgestrekt. Alleen een uithangbord was verder het bewijs dat hier eens een fietsenwinkel was geweest. Het intérieur vertoonde slechts eenige ijzer geraamten, waartusschen geheel gaaf eenige fietslantaarns lagen. Flarden van gordijnen wapperden uit de ruitlooze ramen, waarvan de kozijnen waren meegesleurd, beddegoed hing in wanorde uit de daklooze zolderver diepingen. Van een heeren-kleedingmagazijn was het bovenste gedeelte totaal vernield, de winkel zelf was herschapen in een chaos. Al leen hingj er nog onberoerd een rijtje keurige overhemden, geprijsd en wel, als een tarting aan de woeste elementen. Hoe zeer de typhoon heeft huisgehouden, blijkt wel uit het feit, dat men in een sloot zilveren trekpotten drijvende heeft gevonden, afkomstig uit een veertig Meter verder het dorp in gelegen zilverwinkel. Vooral in de buurt van het huis van den burgemeester is ernstig huisgehouden. De spoortrein Ruurlo-Borculo is uit de rails gerukt. De burgemeester heeft zich met een oproep tot de omliggende gemeenten gericht, om de kinderen der'zwaargetroffenen Borculo-ers tot zich te nemen. Men twijfelt niet, of den kinderen der gan- sche bevolking want allen zijn dakloos zal liefderijke opname bij particulieren wor den aangeboden, ten einde de ramp, aan Bor culo overkomen, ook in dit opzicht te verlichten In de omgeving van Cuyk. CUYK, 11 Aug. Het dorp Zeeland is gisteravond door den orkaan, die boven deze streek woedde, grootendeels verwoest. Volgens hier ontvangen geruchten zouden te Graspeel, Trent en Oventje bijna alle huizen tegen den grond zijn geslagen. Onder de vallende balken werden een 17- jarige jongen en een 12-jarig meisje gedood. Vele personen werden gewond. Hoe de storm te Didam woedde. Verscheidene boerderijen vernield. DIDAM, 10 Aug. Hedénavond heeft zich in de omgeving van Didam een noodweer ont last, zooals zelden in ons land is voorgekomen. Tegen halfzeven kwam de bui uit het Zuiden aanzetten. Een hevig onweer, gepaard met een slagregen, was de inleiding. Daarna kwam een stevige wind opzetten, die allengs in kracht toenam. Plotseling bemerktën de verschrikte bewo ners van Didam, dat van de.Zuidzijde, van den kant van de Babbericher Allee, een hoos kwam aanzetten, een wervelwind, die met geweldige kracht alles wat hij op zijn weg tegenkwam, in het rond smeet. Het allereerst werd de boerderij „Veldhoeve" van baron Van Dordt tot Medler aangetast. Deze stortte geheel in elkaar. De bewoners bevonden zich binnenshuis, hadden zich achter een stuk muur verscholen en zijn wonder boven wonder aan den dood ontsnapt. De wervelwind vervolgde daarna zijn weg en 157 Karl vroeg Dorus, direct met hem op stap te gaan. Dan gaan wij samen op reis zei hij m'n zuster is hier met den wagen. En den avontuurlijken Dorus stond dit wei aan. Kijk, ginds zijn ze er all Susanna zoo heette Karl's zuster stond op den uitkijk, waar ze bleven, Hi Dofus had al gauw een aardig hoedje gevonden en voelde zich al thuis in de zigeunerwereld. De volgende week vertrekken xe hoorl Kijk maar uitt eenige panden in De landbouwschl schadigd. Het nieul is een puinhoop. I De geheele aanbl is als die van eenT gebied. Overal zijrf van het noodweer I weg is bezaaid met) en afgeknapte booni telefoondraden sleii hengsels. Van veel I ken geslagen. Hoe| orkaan was moge I boom 60 a 70 Met) De Of het juist is, d| ontwortelde of knapte doormidden alle boomen van de boomgaarde. Het volgende slachtoffer was de boerderij van den landbouwer Wolsing; de schuur en het achterhuis stortten in. Daarna kwam het café van Ketel aan de beurt, dat gelegen is in de buurtschap Dijk onder de gemeente Didam. Het dak werd van het huis afgeslagen, een gedeelte van het achterhuis stortte in en al het meubi lair werd vernield. Toen ging het voorste deel der boerderij van den landbouwer Radema er aan. Deze vluchtte met zijn gezin in den kelder en bleef daar een half uur, terwijl boven hen het dak en eenige muren instortten, vensterruiten werden in gedrukt en de meubels kort en klein geslagen. De wervelwind trok voort in Noord-Ooste lijke richting. Plotseling sloeg de bliksem in J in de boerderij van den landbouwer Huls- millioen beloopt,' isl donk, welke vlam vatte. De bewoners wilden te zeggen, maar ze» vluchten, doch werden tegengehouden door aangetaste gebied dl den orkaan, waarvan de boerderij nu het i worden, slachtoffer werd. Het woonhuis werd gedeelte- j Want over de geh lijk vernield; het achterhuis is ingestort. Met Uden zijn meer hui. groote moeite werden nog twee paarden ge- kom van de gemeentV red, die bekneld waren geraakt. De geweldige wel nergens de verj wind had intusschen de vlammen gedoofd. *1 De daggelders-woning van Vroon was een nieuwe prooi van den orkaan. De man en vrouw bevinden zich in het voor huis met de kinderen, toen dit gedeeltelijk in-1 stortte. De bewoners vluchtten naar buiten, doch werden gegrepen door den wind. De man werd opgenomen en een tiental meters verder neergesmakt en de vrouw onderging hetzelfde lot en bleef bewusteloos liggen. De woning ligt geheel tegen den grond. Een varken werd gedood, een koe kon nog juist gered worden. Daarna sloeg de storm het huis van den dag- looner Mennink tot een ruïne. Het vee werd gered. Het halve huis van den daglooner Thuss werd daarna tegen den grond geslagen. Daarna was het weer een boerderij en wel van den landbouwer Loeters, welke het ont gelden moest; en ten slotte trof de wind de )oerderij van de weduwe Raben, waar twee koeien werden gedood. De storm heeft zich daarna verplaatst in de richting van Beek, waar het hemelvuur ook pend beeld geeft als I van Hengelo naar Dl zagen wij daken, dil waaid en boomen, F Hier toonde men wieken van wat eenf raderen, die nog evel Verder was een J waaid en hét rietl Hooibergen en oogsï verspreid. Dit is zoo| in N.-Brabant. De burgemeester vj De burgemeester f Doedens, met wien schatte het aantal vl 55, d.w.z. verdeeld o| Uden, Vlas, Peel, De schade wordt jj ook hier is een hulpJ de burgemeester vol secretaris, secretaril hoofd der school, de[ en het lid der Provil DE EERSTELING;' te BRIELLE. „LAUREAAT" van het Internationaal Instituut voor Voe dingsmiddelen en Gezondheidsleer te Parijs. Tevens met Goud bekroond te i-Gravenhage, Utrecht, Brussel, Sent, Parijs en Londen, te Ant werpen met 't Juweelen Kruis en te Torino met den Eerebeker. Noteert van af heden voor eerste kwaliteit By afname van minstens 5 K.G. slijk a f 2.70 per K.G. By afname van minstens 20 K.G. gelyk f 2.50 per K.G. Levering franco Tramstations Flakkee. Telef No. 3 - Telegramadres Zuivelfabriek. Aanbevelend O. BOLHUIS, dir. te ZIERIKZEE. in omloop voor Verkrijgbaar: /O 0 2/0 A IUU /o, bij de bekende Heeren Agenten en Correspondenten. SatxoTrwnt m t fhstil7a5 f Hn^WSTCJICRK 1 I Mv*N Gin born* f LWJ *iA.ori 'Acwao W DOORN. beslist verkrijgbaar bijP. Wielhouwer. Middelharnis; N. J. Boer, Sommelsdijk; Zaaijer-Teepe, Dirksland; C. de Mooij, Ouddorp; v. d. Maden, Oude Tonge; W, Bout. Brittle. Motor- en Aulobez Uw belang is vakkundig orl van Uw motor en auto. Dat aller deert U een steeds gereedstaande Dat is juist wat U verlangt. Bcg om niet zelf aan Uw motor tc|| want dat kost U ongetwijfeld gel vakkundige behandeling, alleen ge zeker en bovendien goedkoo) het oordcel van een vakman t aankoop en vertrouwt niet te licE de mecning van menschen diJ de praktijk zijn opgeleid. Vraagt daarom eens prijs en v den van een beter soort wagen H. J. CAMPFEN Chr. dc Vrieslaan, MIDDEL! Ajent der Indien Molorrijwk Mi

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 2