indarts KROS sen Woonliuls nut Grond KOOPT bij die firma's die in dit blad Adverteeren. Vacantie PUROL n Donderdagyan 9 tot2oar MBÖOTDIENST Openöare Vrijwil!. Verkooping VERKOOPING WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1925 Dames- en Meisjeskleeding. DE BERENBURCHT. 1IDDELHARN1S-S0MMELSDIJK. 2 5. rug langskomende kin- :ou een groot bezwaar teentjes zouden in diepe bodem voor voetsteun rgen, opdat de voetjes sen kunnen komen en ken. (De lederen tas- corryders naast de wie- n.i. by doorsiyten der de spaken komende, en veroorzaken). Man- l der zaak achteruit van s ze in de klem raken, en zien het kind lichter tor vallen, veroorzaakt erszins in los zand en t wegstreken aan, staan evenveel bloot vooral manier van veel chauf- mgs de sturen der flet- ie Laakbrug—Rijswyk- iff- N BOOM GEREDEN, onen licht gewond, ug. Hedenmiddag te n auto uit Vlissingen, waren gezeten, op den geslipt en tegen een inzittenden zyn licht bevindt zich mevrouw ote van een der direc- jchapplj „Zeeland". De terzyde zwaar bescha- daar de motor door het had, zonder hulp den en. direct geneeskundige beurten. agustns 1925. IERVORMDE KERK. vruyt uit Nieuwe Tonge apchen uit Ooltgeosplaat. Polhujjs uit Stad aan 't ds. Baarslag, ds. de Gidts uit Goede- av. ds. AddinkuitHeeze. ds. Van der Eoojj uit skerk en 'sav.ds. Kruijt. lax. Vetter uit de Langstraat Den Rommel, nm. ds. Bax uit Oude Tonge. Stad aan 't Haringvliet, vin. en 'sav. ds. Polhuys. Uellevoetsluis, vin. en 's av. dhr. Van der Ent van Rboon. Kieuw-Helvoet, vm. ds. Priester. (Vredespreek, Collecte en Doop.) Nieuwenhoorn, vm. ds. de Voogd van der Straa- ten. Roekanje, vm. ds. Trouw uit Haarlem. Oostvoorne, vm. ds. Bouga, Doopsgez, pred, to Dantumawoude. Vierpolders, vm. ds. Kanis uit Stolwijk. Abbenbroek, vm. ds. Wanrooy. Zwartewaal, vm. geen dienst. Ueenvliet, vm. geen dienst. Geervliet, geen opgaaf. Simonshaven, geen opgaaf. PROTESTANTENBOND. Brielle, vm. 10 uur, ds. Mackenzie, Rem. pred. te Amsterdam. GEREFORMEERDE $ERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Van Velzen. Melissant, vm. en 'sav. dhr. v. d. Lugt. Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgeosplaat, vm. en 'sav. ds. De Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaalsma. Stad aan't Haringvliet, vm. en nm.ds.de Graaft'. Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet. geen opgaaf. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan't Haringvliet, vm.,nm. en'sav. leeskerk GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. leeskerk. Herkingen, vm. en 'sav. leeskerk. Een dure logé. De Maharaja van Patiala, een schatryke Britsch-Indische vorst, die Zaterdag in Lon den zal aankomen, heeft in het bekende Londensche Savoy hotel de gehe'ele vijfde verdieping voor zich en zijn hofhouding tydens den duur van zijn verbiyf in de hoofdstad van het Britsche rijk afgehuurd. Deze vy'fde verdieping is bekend onder den naam van de „millionairs-verdiepiDg". De vorst brengt zijn eigen chef-kok mede. Deze zal de spijzen voor den vorst, bereiden, waar aan deze gewend is. Hij heeft zich ten over vloede verzekerd van de hulp van een der Fransche koks van het hotel, zoodat de vorst zich ook aan de allerfijnste Europeesche gerechten tegoed kan doen. Voorts staat een twintigtal bedden ter beschikking van den Maharaja, verscheidene zitkamers, een bi bliotheek en andere vertrekken. Alle ver trekken zyn vorstelijk gemeubileerd en zul len een paleis in het klein vormen. Als zyner waardigheid zal door den Maharaja een tulband worden gedragen, doch verder gewone Europeesche kleedy. De vorst is van plan, een officieel bezoek aan het Engelsche koningspaar te brengen. erzachting en genezing van stuk- jen voecen, zadelpijn, schrijnen uid en zonnebrand, is het nood- k op reis altijd voorzien te zijn en Doos 30-60-90 ct. OHANDEL J. C. HARDON Jr. maïsü ea Stsmmen m Orgels ea Piano's. prima gebruikte Plano's voorhanden. DAG HOTEL MEIJER MIDDELHARNIS, IDELHARNIS-ROTTERDAM v.v. via VLAARDINGEN .MIDDELHARNIS" enstregeling invangende 5 Juni 1925 ran Middelharnis Maandag en Dinsdag deiharnis 4.20 vm. A.Ylaard. 6.50 vm.* A. Rotterdam 7.50 vm. ■Jge dagen (beh. Zon- en Feestd.) deiharnis 6.30 vra.A.VIaard. 9.00 vm, terdam 10 00 vm. A. Brielle 10.25 vra.§ van Rotterdam Maandag en Dinsdag terdam 2.15 nm. V. Vlaard. 3.10 nm. f A. Middelharnis 5.30 nm. rlge dagen (beh. Zon- en Feestd.) terdam3.15nm V.Viaard.4.10nm. »lle 2.40 nm.§ A. Middelharnis 6 30 nm. lansiuiting op den trein van 7.07 vm. 26 vm. van Vlaardingen. aansluiting op den trein van 9.14 vm. Gaardingen. aansluiting op den trein van 2.50 nm. i. ie Vla a uiting c 55 nm. te Vlaardingen. >7 nm. te Vlaardingen. aansluiting op den trein van 3.35 nm. zigers voor de richting Brielle resp. ïlhamis te Vlaardingen overstappen. Als Peeatdagen zijn te beschouwen jaarsdag, 2e Paaschdag, Hemelvaartsdag, Pinksterdag en de beide Kerstdagen. op WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1925, 's voorm. 10 uur (Zomertijd), te.STELLENDAM, ter herberge van A. KAASHOEK, van: in kavels 6, 25 en 45 van den Een- drachtspolder en in kavel 6 van den Halspolder, ten verzoeke van den Heer D. GOEKOOP te GOEDE REEDE. 2—1 Notaris VAN DER SLUYS. Openbare V'erkooping op Woensdagen 19 en 26 Augnstus 1925, telkens 's av. 1\ uur (Zomer tijd) te Middelharnis", in „HOTEL MEIJER", bij veiling en afslag van (eeuwigdurende erfpacht) te Middel harnis, aan het Zandpad, kad. Sectie B No. 1985, groot 50 centiaren, be woond door den Heer Dd. de Haas, dadelijk te aanvaarden-; ten overstaan van Notaris VAN DER SLUIJS te Dirksland. 31 van Meubilaire 6oederen, Timmer mansgereedschappen, voorraad Timmerhout, enz. Ten verzoeke van de Erven van den heer P. MEIJER, Middelharnis. Op Vrijdag 14 Augustus 1925, des nam. 2 uur (Zomertijd). Om contant geld. Notaris VAN BUUREN. Prijs per kwartaal. f I, Losse nummersf 0,07' Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstnanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 rogels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij ,,0nze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 7E JAARGANG. - N°. 78 Landbouw. DIE RIJKE BOEREN. Evenals in de oorlogsjaren begint ook thans weer de legende van de „rijke boeren" opgeld te doen. De melk is duur, voor groenten wor den in de winkels buitensporige prijzen ge vraagd en met het fruit is het al precies eender gesteld. De aardbeiencampagne is achter den rug en de bekend geworden omzetcijfers geven nieuwe stof voor critiek op de woekerwinsten van tuinders en boeren. Uit die cijfers toch blijkt, dat alleen in Noord-Holland meer dan 7 millioen kifogram aardbeien geveild zijn en dat de gemiddelde prijs, dien de tuinders wis ten te verkrijgen ongeveer 43 cent per Kilo gram was. Inderdaad, die prijs is mooi, maar fruitteeft is een speculatief bedrijf. Zijn er geen vette jaren dan zou de tuinder ook niet in staat zijn om de magere jaren te lijden. En wat die hooge winkelprijzen betreft van melk, vleesch, groen ten en fruit, men moet niet vergeten, dat het product van den winkelier betrokken, reeds door vele handen gegaan is, die van den pro ducent, n.l., den opkooper, grossier en winke lier, die behalve hun winst ook nog vaak hooge verzendkosten op het product moeten leggen. De tusschenhandel is daarbij nog vaak ge biologeerd door de oorlogswinsten en weet zich nog maar moeilijk aan de economische veranderingen aan te passen. We wilden daar mee maar zeggen, dat boer en tuinder aller minst alleen aansprakelijk zijn voor de ver koopsprijzen aan het publiek. Bovendien: de producten van land- en tuin bouw moeten meer opbrengen dan vóór den oorlog. De laatste jaren doet het gebrek aan grond zich zéér sterk gevoelen. De boeren stand heeft steeds zijne natuurlijke uitbrei ding ondergaan. Dat was niet erg, zoolang in de meerder behoefte aan grond ter bebouwing kon worden voorzien, doch dat is sinds jaren niet meer het geval. Voor de boerenzoons is geen grond meer beschikbaar. Wèl doet de Ned. Heidemaatschappij, wat zij kan en wor den zoo veel mogelijk woeste gronden in ont ginning gebracht, maar de daardoor verkregen aanwinst houdt lang geen gelijke tred met de vermeerdering van de vraag. Het gevolg daarvan is, dat öf de zoons van boeren thuis blijven en het land van den vader helpen bebouwen, öf dat die landerijen verdeeld worden en gesplitst. Zoowel in het eene als in het andere geval moet de grond dus méér opbrengen, wat eensdeels in de ver hooging van den prijs van het product ge vonden moet worden, anderdeels door een meer intensieve bewerking van den grond. De hoogere prijs kan op het oogenblik nog worden bedongen, omdat de oorlog nog zoo'n economische chaos in de omringende landen achterliet, dat daarheen een groote uitvoer van landbouwproducten plaats neeft. Prijzen echter zijn geheel onderhevig aan de wet van vraag en aanbod en daarom zullen boeren en tuinbouwers er op moeten rekenen, dat de J.JANSEN -SOMMELSDIJK HET VOORDEELIGST ADRES VOOR (Adv.) FEUILLETON. prijzen, thans nog gemaakt, zich op den duur niet kunnen handhaven. En wat de intensieve grondbewerking be treft: de landbouwscholen hebben ten deze véél nut gesticht. Door oordeelkundigen ver bouw, waarbij de te telen producten elkander opvolgdn, vooral ook door kasbouw, halen de tuinders thans uit den grond, wat er met eenige mogelijkheid maar te bereiken is. Doch ook hier is een grens en die schijnt bereikt. Daarmee is het groote landbouwprobleem gesteld. Ons land heeft een te veel aan landbouwers en de omvang daarvan zal steeds grooter worden met het gevolg enorme pachtprijzen en de onmogelijkheid een behoorlijke winst te behalen. Nu reeds wordt met groot begeeren gewacht op de Zuiderzeegronden, maar de eerste uit gifte van een paar duizend hectaren zal eerst over zes jaren kunnen plaats hebben en de laatste gronden komen pas, als alles goed gaat, over 30 jaar vrij. Daarbij is statistisch vast te stellen, dat de landbouwersstand zich in hetzelfde aantal jaren weer zóó zal hebben uitgebreid, dat de grondnood 11a die uitgifte nog nijpender zal zijn dan thans. De regeering overweegt nog méér maat regelen. Eene commissie onderzoekt de moge lijkheid om het vuil0* der groote steden, in plaats van het te verbranden, naar de woeste gronden te vervoeren en die daardoor vrucht baar te maken. Zonder cijfers te geven be grijpt men zóó wel, dat zoo'n maatregel, hoe nuttig ook, toch ook maar een lapmiddeltje kan zijn. In ons land is voor de oplossing van het Iandbouwersvraagstuk ten slotte geen oplos sing. Kunnen de landbouwerszonen in andere bedrijfstakken geen opleiding en plaatsing vinden, dan rest hun slechts de emigratie. Natuurlijk zijn daaraan ook groote moeilijk heden verbonden, maar 't kan niet anoers. In Frankrijk zijn goede gronden duur. Voor Canada bestond oorspronkelijk veel animo, maar de ervaringen, door velen daar opgedaan, zijn niet erg bemoedigend. Het klimaat is een groot bezwaar, niet alleen om de lange en strenge winters, maar ook omdat de zomers er zóó onberekenbaar zijn, dat het bedrijf vol komen speculatief wordt. Eén goede zomer kan flinke winsten geven, maar er zijn zoo heel veel magere jaren, waarin de boer zijn oogst ziet verdrogen en verdorren op het land. Daarbij komt de groote eenzaamheid. De Hollandsche boer is door organisatie, door lectuur, door landbouwscholen een vrij ont wikkeld mensch, die zijn eischen, al zijn ze ook bescheiden, aan het leven stelt. Canada kan slechts degenen ontvangen, die héél hard werken willen, zonder van het leven iets te vragen, dat aangenaam is. Van meerdere zijden wordt in den laatsten tijd de aandacht op de groote Zuid-Ameri- kaansche republiek Argentinië gevestigd. Het klimaat is er tropisch, maar dat verdragen de meesten over het algemeen beter dan de langdurige en sombere Canadeesche winters. Op voordeelige voorwaarden schijnt er genoeg goeden grond te verkrijgen en vooral in de veeteelt moet er voordeel te behalen zijn. We vonden daaromtrent eenige bijzonder heden in „Les Anales de la Sociedad Rural", het orgaan van de grootste Argentijnsche landbouwbonden. Er is de laatste jaren nog al veel Hollandsch melkvee naar Argentinië geëxporteerd en de resultaten zijn schitterend. De goe<Je eigenschappen van dat vee blijken DOOR NATALY VON ESCHSTRUTH. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 29) „Alle twee, waarde freule, het eene staat u zoo goed als het andere." „Laten we eens zien of het den modernen Par sifal van den Burcht „Hoogenstijn" boeit schertste de hertog en ging direct tot freule van Spengelenburg zich wendend voort: „Wat zegt u er van ,mijn waarde, dat de jaloersche moeder Harteleed, anders gezegd gravin Meta.. eindelijk den zoo lang weggestopten zoon zijn vrijheid, heeft geschonken?" „Ik verneem zoo even met verbazing, Konink lijke Hoogheid, dat graaf van Hoogenstijn zich hier in dc residentie ophoudt." „Zelfs in uw onmiddellijke nabijheid is hij te kijk! Hebt u nog niet in de loge tegenover u een blonden man gezien, die volstrekt niets van een woudlooper heeft?" Wanda zag den spreker met wijd gespalkte oogen aan. „Die vreemdeling... is die dat, Koninklijke Hoogheid?" „Wel zekerl U hebt dus ook een geheel andere verschijning van den kluizenaar uit het Berenhol u voorgesteld?" „Vindt u wezenlijk, vader, dat hij zoo geheel gelikt is door Europeesche beschaving?" lachte prins Karei knipoogend: „De jas van onberispe- i lijke snede en de das début de sircle doen het toch niet alleen. Ik vind, dat de graaf, in weerwil van al het goud op snèe, waarmee men hem „opnieuw ingebonden" heeft, toch nog wel uitziet als een wat bestoven foliant, dien men opdiept uit een wormstekig archief." Een hoorbaar gelach. De hertogin en een der vleugel-adjudanten zijn er bij gekomen en nemen met veel belangstelling deel aan het gesprek; ze moeten ook lachen over de zonderlinge verge lijking van den prins, maar alleen de hertog schokt wat ongeduldig met de schouders. „Motiveer je gevoelen, Karei!" zegt hij kortaf, „wat geeft je het idee van „bestoven" bij zoo'n bloeiende, reusachtige gestalte van den jongen man?" „Zijn toilet niet, dat hebben we al geconsta teerd I" vervolgt de prins met ondeugend flikke rende oogen, „ik houd het er zelfs voor, dat Par sifal het modernste parfumgeurtje op zijn zakdoek heeft, dat weleer door bloemenmeisjes is bereid. Maar.de toon is het, die dc muziek maakt en de wijze waarop iemand zijn klceren draagt, is een maatstaf, iets beslissend voor zijn individu aliteit 1" „Zeer juist, maar hoe dan draagt graaf Kuno Kracht zijn jas?" „Als een man, die zich zeer vreemd en zeer onbehagelijk gevoelt in het nieuw fatsoen." „Zoo? dat is mij nog niet gebleken!" „Let eens op hem! leder van zijn bewegingen iS gegeneerd, ongeschikt, in één woord „beer achtig!" Men kan het den jongen kluizenaar aan zien, dat hij meer gewoon is met knuppels er op ook op de in Argentinië geboren nakomeling schap te zijn overgegaan. Was de Argentijn sche boer 10 jaar geleden nog tevreden met eene gemiddelde productie van 5 Liter melk per koe en per dag, dat gemiddelde bedraagt thans 15 Liter. Een koe, uit Hollandsche ge- impotreerde dieren geboren, behaalde een record-productie van 50,270 K.G. in 24 uur, met een vetgehalte van 2,95 In één jaar tijds gaf dezelfde koe een gemiddelde van 33 K.G. per dag. Het Hollandsche vee blijkt in Argentinië zéér goed te aarden. De boeren zullen goed doen met andere inlichtingen in te winnen over de mogelijk heden, in Argentinië en de regeering kan hen daarbij krachtig helpen. Er moet tenslotte toch eene oplossing ge vonden worden. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. NUTSSPAARBAN& KANTOOR VOORSTRAAT 5 - MIDDELHARNIS Vraagt thans ten kantore der Nutsspaarbank inlichtingen tot verkrijging van EEN SPAARBUSJE VOOR UWE KINDEREN. Busjes worden gratis in bruikleen afgestaan. Bevorder den Spaarzin Uwer kinderen door hen de gelegenheid te geven hunne Spaar penningen in een Spaarbusje der Nutsspaar bank te deponeeren. Wij lezen in het verslag ingevolge artikel 13b der Statuten, over het jaar 1924 (2e Boekjaar), der Onderlinge Bedrijfsvereniging „Land- en Tuinbouwbelang", gevestigd te 's-Gravenhage, uitgebracht en goedgekeurd in de Ledenvergadering van 30 Juli 1925, te Utrecht, o.a. het volgende: Het is ons aangenaam te kunnen consta- teeren, dat het jaar 1924 een in vele op zichten voorspoedig jaar voor onze-vereni ging is geweest. De financieele uitkomsten zijn bevredigend geweest, en geven aanleiding om den leden 15 procent van het bedrag, dat als voor schot is betaald, terug te geven, waardoor de omslag 23£ lager is dan de Rijks- premie. In het jaar 1924 werden aangemeld 719 schadegevallen en wel 37 van vrouwen en 682 van mannen. 29 door gebruik van voertuigen bewogen door dieren of personen; 4 door gebruik van voertuigen bewogen door andere middelen; 1 door gebruik van vaartuigen; 20 motor- en gewone rij wielen, waarvan 1 door gebruik van motorfiets; 38 door omgang met paarden; 36 hoornvee; 5 andere dieren! 9 werktuigen mét me chanische inrichtingen 1 door omgang met werktuigen zonder mechanische inrichtingen; 95 door val van het slachtoffer, voor zoo ver niet behoorende tot een andere rubriek; 56 door val van een voorwerp: 79 knellen, schrammen, stooten; 52 vertillen, verrekken, verstuiken; 150 gebruik van gereedschap; los te slaan, dan een tooneelkijker te hanteeren!"' „Mij verrast het meest de uitdrukking van zijn gezicht!" bracht de hertogin in het midden, „zonder twijfel is dc graaf wat men noemt „een mooie man!" Zijn trekken hebben iets edels, ik zou bijna zeggen iets heldhaftigs, maar de uit drukking er van ontneemt hun geheel dit karak ter!" „Hij is door al het nieuwe bevangen!"... „En dat dan ook met recht! Zijn oogen hebben een bijna kinderlijke uitdrukking, zoo naïef als hij, kijkt nauwelijks een bakvischje den boel aan! Wat hij denkt en gevoelt, spiegelt zich af op zijn gezicht, dat heb ik tijdens dc voorstelling waargenomen. Als hij het in de gaten krijgt, dat aller oogen van het publiek op hem gevestigd zijn, wordt hij verlegen als een bedeesd juffertje, ik wil zelfs wedden, dat hij een kleur krijgt!" „Dat alles komt mij niet voor als een gebrek." „Zeker niet, maar ook niet als een voorrecht voor een man." „Wc moeten in aanmerking nemen hoe ont zettend groot dc omkeer der levensverhoudingen voor den arme zijn! In verre eenzaamheid groot gebracht, staat hij zoo plotseling voor den bonten, hooggezwollen stroom van het leven ccncr groote stad. Vroeger er aan gewend, dc altijd strenge, energieke moeder aan zijn zijde te hebben, een moeder, die alles voor hem bedenkt en bestuurt. is hij plotseling alleen aan zichzelf overgelaten en moet hij, zonder stuur en kompas, door den stroom van hem geheel vreemde toestanden laveeren." „Staat hij thuis heel en al onder den invloed zijner moeder?" „Spreekt vanzelf! Hij zal nu wel voor de gravin, •15 wonderinfectie goen te water geraakt; 1 den electrischeri stroom; 21 diverse oorzaken; en 107 geen bedrijfsongeval, waarvan er 89 niet- en 18 gevallen als bedryfsziekte in behandeling zyn genomen. Omtrent den duur der arbeidsgeschikt heid wordt opgemerkt, dat: 68 gevallen een duur hadden van minder dan 3 dagen; 531 gevallen een duur hadden van 3 tot 42 13 gevallen een duur hadden van 42 tot 75 dagen (voorloopige rente); 9 gevallen een duur hadden van 75 tot 100 dagen (voorloopige rente); 7 gevallen een duur hadden van meer dan 100 dagen (voorloopige rente); 2 gevallen van blijvende invaliditeit; en geen geval met doodelijken afloop. Yan de 7 voorloopige rentetrekkers met een duur van meer dan 100 dagen zullen er vermoedelijk 5 invalide blijven: 1 fractuur rechter elleboog en onderbeen; 1 peespanaritium linker ringvinger; 1 kneuzing rechter borsthelft; 1 scheurwond linker duim; 1 hoofd- en schouderfractuur. Er blijkt verder uit 't verslag dat er een getroffene was, die sterk van simulatie en aggravatie verdacht werd en op advies van onzen Medischen Adviseur is opgenomen in een Internaat voor ongevalspatienten, waar uit hij na pl.m. 5 maanden totaal genezen is ontslagen. Voorts dat de reserve voor nog verschul digde en begroote uitkeeringen op 31 Decem ber 1924 en de contante waarden voor de vermoedelijk blijvend invaliden van 1923 en 1924 werden vastgesteld op 32.373,255. De reserve voor rentetrekkers werd per 31 December 1924 berekend en bedroeg 27628,-. Onze administrateur, de Ongevallen-Ver zekering-Maatschappij „Fatum", heeft voor administratiekosten in rekening gebracht een bedrag van 1,44 per 1000,— loon. Het voorschot werd berekend naar een premievoet, die 10 procent lager was dan de Rijkspremievoet: Voor veehouders ƒ12,96. voor landbouwers 12,24, voor tuinders 7,20 per 1000,— arbeidsloon. Aangezien zooals reeds gezegd, de ver kregen resultaten aanleidiDg hebben gegeven om 15 procent van het voorschot terug te geven, bedraagt de omslag: Voor veehouders 11,02, voor landbou wers 10,40, voor tuinders 6,12, per 1000,— loon. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Zaterdagmiddag sloeg aan het Binnenpad een wagen beladen met erwten omver van den landbouwer M. v. d. S. wat grootendeels in de sloot terecht kwam. De voerman en een jongen bevonden zich op den wagen, welke het er gelukkig goed afbrachten. Van de peulvruchten ging veel verloren. Postduiven-sport. Op Zondag 16 Augus tus zal door de P. V. „Seinpost" worden deelgenomen aan een wedvlucht met jonge duiven vanuit Chimay (België), afstand 190 595 K M. in de uitoefening van allen practisclien arbeid, een steun zijn, maar vrouwe Harteleed even goed als een „hooge overheid" beschouwen, zooals de oudere Parsifal, voordat een drang naar daden dezen in de wijde wereld brengt." „De toestanden moeten thans prachtig zijn op den Berenburcht. Men zegt, dat de gravin zich volkomen heeft gerehabiliteerd en het verloren fortuin glansrijk heeft teruggewonnen!" „Hoed af voor zulk een voortreffelijke vrouw, die iedereen dc hoogste achting en eerbied af dwingt! Wat deze Berin voor. haar welp heeft gedaan, zal geen man haar licht nadoen!" „Zij moet een door en door geniale landhuis houdkundige, een geboren agrariër zijn. Natuur lijk is er ook veel geluk bij geweest. Dc omstandig heid alleen, dat de oude Wattenburg zijn zoon verloor en nu niet veel belang meer stelt in grond bezit. Hem alleen heeft ze het toch te danken, dat ze „Walsleven" zoo „stuksgewijs" terugkoopen kan. „Heel gauw zal het goed wel weer in haar volle bezit overgaan. Dc oude opzichter heeft onlangs onzen chef der domeinen verteld, dat de gravin al twee jaar geleden het landgoed had kunnen koopen, het geld lag er contant voor gereed. Maar ze is zoo erg voorzichtig, dat ze nooit geheel haar beschikbare fondsen uitgeeft, maar altijd rekening houdt met alle mogelijke gebeurlijkheden, misgewas enz., als het er op aankomt gaten te stoppen met kapitaal!" „Zeer schrander en verstandig bedacht! Ik ben in gespannen verwachting, den zoon te lecren kennen, om te zien, of hij geërfd heeft van den grootcn aanleg zijner moeder 1" „Voorloopig maken moeder en zoon nog een Doordat een paard van den landbouwer Jb. Koert,» hetwelk voor een wielslede was gespannen op hol sloeg, viel de bouwknecht Matth. van Wezel van de slede af en bezeerde zich zoo ernstig dat hy zich onder genees kundige hulp moest stellen. Het paard kwam in de sloot terecht en werd na veel moeite weer op den kant gebracht. De landbouwer K. v. d. Velde beeft zyn woning aan de le Lijnbaanstraat onder hands verkocht aan dhr. A. A. C. But. Tegen een 3-tal rondreizende kooplie den is door de gemeente-veldwachter proces verbaal opgemaakt wegens openbare dron kenschap. Als gevolg van eenige ruzie werd een dochtertje van M. van Wezel door een ander meisje in het water geduwd. Op het hulp geschrei kwam de moeder met nog een andere vrouw aanloopen en begaven beiden zich te water, zoodat ze al spoedig den drenkeling op den kant hadden. Met z'n drieën konden ze druipnat naar de woning. De metselaar P. v. d. Valk viel met zijn werkzaamheden van een stelling en bezeerde zich zoo ernstig dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Vrijdagavond gaf de Muziekvereeniging „Sempre Crescendo" haar derde zomercon- cert in de tentophetBurgem. Boumanplein alhier. Alweer kunnen we niet anders zeg gen, dan dat het concert uitstekend is ge slaagd. De vele nummers, w.o. 't bekende Lutspiell-ouverture, Vieux Cameraden enz., waren magnefiek. Eveneens werden de con coursnummers voor Overschie uitgevoerd en het dwong ons bewondering af, hoe uitste kend die er in zaten. We wenschen „Sempre" veel succes op het Concours op 12 Augustus. Nog steeds is de verlichting in de tent er niet. Met een paar lampjes behelpen de muzikanten zich zoo goed en zoo kwaad het ging. Is er nu onder al dat publiek, dat altijd de concerten bijwoont, niet één te vinden, die zich over dit euvel ontfermt en door een actie op touw te zetten of iets derge lijks de verlichting in de tent tracht aan te brengen. Ook zou het overweging verdienen dat in de politie-verordening werd opgenomen, dat het loopen om de tent, tijdens het concert, ten strengste werd verboden. Centrale Veiling te Middelharnis op Yrydag 7 Augustus 1925. Blauwpitten 3,80 tot 4,50 p. 100 kg. Poters 2,20 per 100 k.g. Fransche Suikerperen 37 per 100 k.g. Postelein ƒ2,60 tot 11,— per 100 k.g. Appels val ƒ7,— tot 7,60 per 100 kg. Early Victoria 29,— tot 31,60 p. 100 k.g. Stamsnijboonen 13,— tot ƒ17,— p. 100 k.g. Stoksnijboonen 11.50 tot ƒ31,— p. 100 k.g. Dubb. prinses 7,80 tot 9,60 per 100 k.g. Enkele prinses 8.70 tot i3,20 p. 100 k.g. Stokprinses 15,— per 100 k.g. Augurken ƒ7,— tot 51,— p. 100 k.g. Blauwe druiven 60,— tot 61 p. 100 pond. Kipeieren 50 kg. ƒ7, 59—60 ƒ7,90 ƒ8,25. Bruine 7,95 tot 8.70 per 100 st. Eendeneieren 6,80 tot 7,80 per 100 st. Kalkoeneieren 8,25 per 100 st. Bloemkool le ƒ6,— tot 12.20 p. 100 st. Bloemkool 2e ƒ3,— tot 6,SO per 100 st. Bloemkool 3e ƒ1.— tot 3,SO per lOOst. Savoye kool 11,70 per 100 stuks. tien uit!" zei prins Karei, met leuk ophalen zijner schouders. „Wat wil dat nu zeggen?" „Wel zij is de één en hij de nul!" Wederom een gesmoord gelach, ailecn de hertog gaf, met een afkeurenden trek om de lippen, den zoon een tik met den hadschoen tegen den arm en zei: „Onverbeterlijke spotter! Bij jou en je beklagenswaardige mama is liet helaas omge keerd!" In de corridors liet zich liet teeken van de schel hooren. De hooge personen traden, na zeer min zaam afscheid te hebben genomen, weder in de loge en Wanda snelde, onder beleefde afwijzing van vereerend geleide, naar hare moeder terug. Zij baalde snel en onrustig adem, in hevige opwinding klopte haar het hart in den boezem. Stilzwijgend nam zij plaats: een somberen, bijna verachtefijken blik wierp zij op den graaf van Hoogenstijn, die zicli op dat oogenblik met stra lende oogen voorover boog en volstrekt er geen geheim van maakte, dat hij verrukt was haar weder te zien. Dus het zoontje der moeder uit het Berenhol was de moedige 'redder, die met zulke geweldige vuisten hare sïcde had opgericht, zoodat dc koet sier er niet van kon zwijgen; hij was dus de be leefde heer, die haar van den grond had opgetild en met zulk een onverholen bewondering liaar had aangezien, dat zij glimlachen moest, tegen wil en dank! (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 1