VROOM DREESMANN Groote Reclamedag [ANDELSADRESBOEK I0EZEMSINGEL196 ROTTERDAM IEUBELVERVAARDIGING SS. ga a SMAAKVOLLE MEUBILEERING is bet die ze ook repareert! ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ROTTERDAM ELKEN DINSDAG >r Dordrecht en Omstreken IEUBELEN - TAPIJTEN - GORDIJNEN Leerling-verpleegsters. KINGA'S UIERZALF tKENHANDEL HUISKES APON No. 77. 8 Aug. 1925 Voeten PUROL 2 5. quelte vanaf f 34,50; prima Schuiftafels f 19, f '23, enz Eiken Salontafel eldgarnituren. prima, prima, f 165, f 190, f 210, enz. Linnenkasten, Boe- i, enz.Bloemtafels, Kapstokken. Oud-Hollandsche Meubeltjes enz. enz. totterdam. KRU1S1FIKX A AANSTOOT, loek SI. JANSTRAAT. Tele!. 13294. Binnenweg-Hoog.tr. Jonker f ran** trast Vsn derTakstraat Zie dan de Etalage*! De prijzen geiden alleen yoor dlMdyj ONZE EILANDEN VAN ZATEKDAB 8 AUGUSTUS 1925. la alle afdeelragen extra voordeelige aanbiedingen ïende de namen en adressen van alle ingeschrevenen in het elsregister der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor DRECHT en OMSTREKEN, uitgegeven met medewerking van de |r, een onmisbare vraagbaak voor handel en industrie. Prijs Fl. 1.75. DC Men bestelle bij den boekhandel. "99 3— Drukkerij en Uitgevers-Mij. „De Vlijt", ARNHEM igstraat 14/15 Teleph. 1388 Postrekening 40740 ïJAAML. VENN. H.W. TOLENAAR's WONINGINRICHTINGEN iESTEL DAAR EN U ZIJT TEVREDEN. Aan de PSYCHIATRISCHE INRICHTING .MAASOORD" der fnte ROTTERDAM te Poortugaal, kunnen wegens uit- ng in verband met verkorting arbeidstijd geplaatst worden: It aanvangssalaris bedraagt ƒ550.na het le examen 650. It 2e examen 750.benevens kost, inwoning en bewassching. li salaris voor gediplomeerden bedraagt 1750.tot 2200.— jaarlijksche verhoogingen van 75.Voor kost en inwoning dan de helft van het minimum afgetrokken. Ivenstaande. salarissen worden verminderd met 6 j voor pen- :bijdrage, benevens 2 voor algemeene salariskorting, illicitanten, die minstens 18 jaar oud moeten zijn, gelieven zich elijk met opgave van levensloop en referenties aan te melden Directie te POORTUGAAL. voorkeur hebben zij, die uitgebreid lager of middelbaar onder lebben genoten. DE roEVLUCHT- VAN DEN 7EEHOUDER1 het van ouds bekende middel tegen zeere spenen bij het vee. Werkt verzachtend en genezend bij harde en ontstoken uiers. In busjes van I 0.50 en 11. Bij Drogisten en Winkeliers Te MIDDELHARNIS bij P. WIELHOUWER. toGSTRAAT 279, bij het Viaduct - Tel. 9238 - ROTTERDAM Stoffen Kleermakersfournituren Manchester streept Engelsch leer Billart- en Bestuurstafellaken Gevestigd 1882 WEEK-REVUE. Wat gaat het toch eigenaardig toe in het leven. Geen dag gaat voorbij of men leest in de kranten van moord en doodslag; véél aan dacht wordt er niet eens meer aan die berich ten besteed, wanneer de kop niet mat de woorden „massa-moord" den lezers beduidt, dat er toch heusch wel iets bijzonders te be- griezelen valt. Men moordt uit roofzucht, uit sexueele prikkeling of ook wel eenvoudig, omdat de een tot een andere politieke partij behoort dan de ander. Sinds de menschen elkaar in den grooten oorlog bij millioenen geslacht hebben, telt een menschenleven niet. Moorden in het klein echter is bij de wet ver boden, moorden in het groot is een welgevallig werk, heet vaderlands-liefde. We willen met deze woorden geen propaganda maken tegen militaire afweer, die ook voor ons land wat God verhoede wel eens noodzakelijk zou kunnen zijn, doch betoogen, dat er veel bloed in de wereld stroomt niet zoozeer door het staal van den individueelen sluipmoordenaar dan wel door den georganiseer den aanval van z.g. beschaafde volkeren. Zoo'n aanval heeft met vaderlandsliefde niets te maken; doch heeft dezelfde beweegredenen als de overval van den ellendige, die rustige burgers doodt om dezer spaarduitjes te bemachtigen. Zou er in China bloed van Chineezen ge vloeid hebben, wanneer Engeland en Japan daar geen materieele buit te zoeken of te ver dedigen hadden? Zouden Spanje en Frankrijk één kogel over gehad hebben voor de kale rotsen van het Riff in Marokko, wanneer de bodem geen rijke mijnen in zich verborg? In vuur en bloed tracht het „beschaafde" Europa iiare posities buiten dit werelddeel te handhaven, maar vele volkeren hebben ge noeg van de Europeesche methoden afge keken om thans te weten, hoe ze zich van hare' overweldigers hebben te ontdoen en op den duur zullen de Europeanen zich toch niet handhaven. Dat moge men ook in Nederland bedenken. Naarmate het volk in lndië zich meer ontwikkelt en dus rijp en geschikt wordt voor zelfbestuur, bereikt men minder met ge weld, meer echter met het tegemoettreden aan het volk in een geest van waardeering en vriendschap, die samenwerking tot gevolg moet hebben. Wanneer we daarnaar streven, beveiligen we ook op de beste wijze de econo mische belangen, die we in lndië hebben. „Wat gaat het toch eigenaardig toe in het leven", zoo begonnen we ons artikel en we vertelden van dood en vernietiging, die overal gezaaid worden. Men telt geen levenEn toch, elk individue op zich zelf, hoe hecht het aan het leven en hoe vreest ook hij den dood, die het leven van een ander niet acht. Onlangs stonden in Cairo de moordenaars van den. Sirdar terecht, ze bleken ook nog andere moorden op hun geweten te hebben. Toen de doodstraf tegen hen werd uitgespro ken, zakten enkelen in elkander, anderen moes ten worden ondersteund en schreiden als kin deren. Zij', die het leven van anderen genomen hadden, sidderden, toen ze ook op hun beurt naar dat groote Onbekende verwezen wer den. De hoofddaders van den aanslag op de Kathedraal in Sophia waarbij 200 onschül- digen, waaronder vele vrouwen en kinderen om het leven kwamen, ook zij hebben gerild, toen ze onder de galg stonden en tot het laatste oogenblik hoopten ze op begenadiging door den koning. Wat het leven beteekent.we kunnen het dagelijks om ons heen zien, zeker, het wordt dikwijls gevloekt en gesmaald door de gezonden, omdat ze den dood veraf wanen. Wee echter als men dien riader meent. Zelfs de mensch, wiens leven een marteling is, die de vreeselijkste pijnen doorstaan moet, hij hoopt nog en wil het leven tenminste zoolang mogelijk rekken. 1 „Wat gaat het toch eigenaardig toe in het leven." Door onvoorzichtigheid, misdaad en oor log vallen dagelijks duizenden menschen- levens. Om dat succes te bereiken worden mil lioenen besteed aan kanonnen, geweren en ammunitie. En terwijl de menschen voortgaan elkaar te slachten zijn er geleerden, die hun leven in dienst der menschheid stellen door te zoeken naar oorzaak en genezing van gevaar lijke ziekten. Meerdere van zulke onderzoe kers gaven met grootschen moed hun leven toen denke aan de proeven met radium toaar hun dood was niet vruchteloos, want de "ncnschheid werd door hun werk gebaat. Een der vreeselijkste ziekten is wel de k-an- fcr. Er zijn misschien kwalen, die met haar lelijk te stellen zijn in de verwoestingen, welke 'ij aanrichten, zooals tuberculose, syphilis e.a. maar al die ziekten laten den lijders nog hoop. h kunnen nog genezen en zelfs in het laatste Radium hopen de patiënten nog. De lijders san kanker hebben een bijna volstrekte zeker heid, de zekerheidvan den dood. Dat maakt he ziekte haast niet te doorstaan. Twee Engelsche geleerden werkten al jaren fim tenminste de verwekkers van kanker te 'inden. Is eenmaal de oorzaak gevonden im- toers, dan beteekent dat de halve genezing to kan fnen in ieder geval met kans op succes "aar bestrijdingsmiddelen gaan zoeken. Ze hadden eindelijk resultaat. Dc mare daarvan heeft over heel de wereld ^klonken en hoop in duizenden harten doen ontstaan. Welk een verdienste hebben die geleerden zich ten opzichte van de menschheid verworven! Hoeveel schooner toch is hun taak, menschenlevens te redden, vergeleken bij het moorddadig oorlogsgedoe. En toch, het land, dat voor dat moorddadig oorlogsgedoe tallooze millioenen over heeft, geeft slechts den allerkrenterigsten steun aan de geleerden, die hun kankeronderzoek willen voortzetten, zoodat deze voor dat doel nu een som van 12000 pond onder het publiek bij elkaar moeten bedelen.... En wij zelf, zijn wij ook wel rechtvaardig tegenover zulke onderzoekers? Hun namen hebben in de laatste weken voortdurend in de kranten gestaan. Kent ge ze nog, lezer? Maar wél weet ge natuurlijk, dat de generaal Lyautey en Naulin Pétain op het oogenblik de leiding hebben van de Fransche „operaties" in Marokko. Ge kent natuurlijk ook de maarschalken uit den grooten ^oorlog, ook dengene, die één arm in den strijd verloor en thans met zijn eenen .overgebleven arm bij alle parades ge kiekt en gefilmd wordt. Maar kent ge ook dien dapperen Franschen geneeskundige, die bij proeven met radiumstralenjwaaraanjduizenden hun herstel danken, eerst zijn eenen arm ver loor, tenslotte zijn tweeden en die daarna ook zijn leven aan de menschheid ten offer bracht? Wat gaat het toch eigenaardig toe in het leven. Stukgeloopen, branderige, door eelt of knellend schoenwerk pijnlijk ge worden voeten, verzacht en geneest men met 30-60-90 ct. (Adv.) Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Mej. E. J. te Rotterdam voor het examen Nuttige Hand werken. Postduiven-sport. Uitslag van de wed vlucht vanuit Soignies (België). Afstand 132,092 K.M. le prijs F. Redauer, Middelharnis. 2e, 4e, 5e, 16e en 22e pr. J. J. Nipius M'harnis. Be prijs G. Buur veld Middelharnis. 6e, 19e, 23e en 24e prijs L. Wessels, S'dijk. 7e prijs L. Bund—Zaaijer, Middelharnis. 8e prijs J. Jordaan 9e en 20e prijs J. Dorsman, Ooltgensplaat. 10e en 14e prijs J. v. d. Welle, 11e en 13e prijs A. Schuurman, Sommelsdijk. 12 prijs L. Vis, Sommelsdijk. 15e en 17e prijs J. Koevoets, Sommelsdijk. 18e en 21e prijs S. Looij, Middelharnis. Loslating 's morgens 8 uur. Aankomst eerste duif 10.26.57 uur, laatste duif 11.16uur. Het binnenhalen en dorschen der tarwe is hier in vollen gang; de opbrengst is van 20 27 HL. per gemet; de pry's is 13£cent per kilo. De uitkomst der erwten bedraagt gemid deld 20 H.L. per gemet en worden verkocht voor 18 a 19 cent per kilo. Tot voorzitter der Ned. Herv. Zondags- schoolvereeniging is gekozen dhr. A. Schelle- vis Jz., die de benoeming heeft aangenomen. Gevonden en ter gemeente-secretarie gedeponeerd een portefeuille, inhoudende een abonnementskaart R T.M en een slap boord. Centrale Veiling te Middelharnis op Woensdag 5 Aug 1925. Blauwpitten 4,10 tot 5,60 per 100 k.g. Vroege Blauwe 3,70 p. 100 kg. Vroege Witte 2,70 - 3,60 per 100 k.g. Eerstelingen j 2,70 per 100 k.g. Diverse poters 2,10 tot 2.30 per 100 k g. Stoksnij boonen 16,00-/30,70 p. 100 k.g. Stamsnijboonen 20,— p. 100 k.g. Dubb. prinses ƒ7,— tot ƒ15,— per 100 k.g. Enkele prinses 10,— tot ƒ15,10 p. 100 k.g. Wagenaars 3,80 per 100 k.g Stamslaboonen ƒ10,80 tot ƒ11,60 p. 100 k g. Boterboonen 2,80 p. 100 k.g. Zure appels 15,— tot 36,— p. 100 k.g. Postelein 11,— p. 100 k.g. Augurken ƒ12,— tot 56,— per 100 k.g. Komkommers 0,30 tot 11,80 per lOOst Meloenen 38,— tot ƒ70,— per 100 stuks. Bloemkool le s. 6,50 tot 10,70 p. 100 st. Bloemkool 2e s. f 2,80 tot 10, per 100 st. Bloemkool 3e s. 0,95 tot 2,70 p. lOOst. Andy vie 2,20 tot 2,70 per 100 stuks. Roode Kool 6,90 tot 10,50 p. 100 stuks. Tomben 10,— per 100 pond. Blauwe Druiven 0,58 tot ƒ0,59 per pond. Kroten 1,30 tot 1,80 per 100 bos. Peen 6,— tot 6,40 per 100 bos. SOMMELSDIJK. M. v.B. had het ongeluk dat haar fiets onderuit gleed en deze onder de pooten van een paard terecht kwam. Het rjjwiel werd totaal vernield, z(j zelf bekwam geen letsel. Toen het zoontje van A. W. K. alhier op een met tarwe beladen wagen wilde klim men, viel h(j, met 't gevolg dat h(j een der wielen van den wagen over het lichaampje kreeg. Met zware inwendige kneuzingen werd het ventje opgenomen en in de ouderiyke woning gedragen. Voetbal. Zaterdagavond speelt een com binatie, van M.S V. V. te Dirksland tegen „Dirksland" aldaar. Een beker is voor den wed8tr(jd uitgeloofd. DIRKSLAND. De wijziging van de alge meene politieverordening dezer gemeente, ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage. B(j de gehouden aanbesteding voor het maken van een duiker voor rekening van den polder Oud Kraajjer en Nieuwland is als volgt ingeschreven; J. G. Noordyk 1554,- W. Polder 1688,— L.Guldemeester&L. Zoom 1717, Het werk is aan den laagsten inschry ver gegund. LOTING DIENSTPLICHT. Lichting 1926. 1 Jan Leendert Warnaer br.d. 2 Abraham Bogert br.d. 3 Krjjn Razenberg 4 Marinus van Sint Annaland 5 Jan van Putten 6 Danker Adriaan Rozemond 7 Willem Stolk br.d. 8 Marinus Grevenstuk br.d. 9 Jan de Leeuw 10 Jan Lisseveld br.d. U Albert van den Hoek br.d. 12 Bastiaan Leendert Geldhof 13 Jan Leendert Groenendijk br.d. 14 Jan Willem de Bonte 15 Leendert van Dongen br.d. 16 Cornelis Wolfert br.d. 17 Willem Jacob van Vossen 18 Johannis Lugtenburg br.d. 19 Hendrik van Putten br.d. 20 Pleunis Okker 21 Leendert Cornelis Klootwyk 22 Laurens Robjjn 23 Johannis Hameete 24 Anthony van Gulik 25 Pieter Roodzant br.d. Aren van den Doel br.d. 27 Arij van der Maas 29 Jacobus Struik. Gedurende het tweede kwartaal 1925 werden door den Keuringsdienst van Waren in deze gemeente genomen 37 inspecties winkels, 10 monsters melk, 9 monsters an dere waren. 4 party en afgekeurd en 2 waar schuwingen uitgereikt. De landbouwknecht J. Koedam reed piet een voer erwten en had het ongeluk, dat de leidsels der paarden om den domp van het wiel vast raakten. Bij zijn poging om die leidsels los te krijgen geraakte de midden vinger van zijn linkerhand daarin vast en daar de paarden doorliepen werd dat lichaamsdeel totaal afgesneden. Dr. Sneijders de Vogel legde een noodverband en verwees den gewonde naar het ziekenhuis te Rotter dam, alwaar K. verder ter behandeling is opgenomen. HERRINGEN. Aan H. Nieuwenhuize alhier is bij beschikking van den Pensioen raad d.d. 30 Junij.l. een pensioen toegekend als gemeente-veldwachter. Door het breken van een halster ge raakte de paarden van den landbouwer E. Kastelein op hol. Gelukkig liep alles zonder ongelukken af. Uitslag der loting, Dienstplichtlichting 1926. No. 1 J. Witvliet, 2 Cornelis Melissant, 3 Abraham Stoffel van der Velde, 4 Ruilof Witvliet, 5 Wouter Martinus van der Veer, 6 Marinus Kalle, 7 Johannis Logmans. STELLENDAM. Uitslag loting: 1 G. C. Jansen, 2 A. Kievit, 3 J. van Oostende, 4 J. L. van Oostenbrugge, 5 J. Moijses, 6 H. Groo- tenboer, 7 M. van Lenten, 8 B. J. Kooyman, 9 A. van Heemst, 10 L. Koese, 11 Cs. Keijzer, 12 M. Kievit, 13 J. Troost, 14 A. Human, 15 W. C. Keijzer. Donderdagmorgen ging van A. Verhoeve een span paarden op hol. Bij kavel Elf gingen de paarden en wagen in de bermsloot. Het ongeval liep met eenige materieele schade af Doopvaders, die hun kinderen Zondag a.s. in de Ned. Herv. kerk wenschen te laten doopen, moeten daarvan aangifte doen Zater dagavond a.s. in de kerkeraadskamer. GOEDEREEDE. Uitslag loting Nat. Mil. C. Br een 5; C. Grinwis 4; P. Grinwis 1; J. Hakkenbrak 2; D. Lokker 6; K. Tan is 3 en J. v. d. Wende 7. OUD DORP. Uit deze gemeente zijn ver trokken: Abr. v. d. Klooster naar Brouwers haven, J. v. Leuven en gezin naar Dordrecht en M. v. d. Kreeke naar 's Gravenhage. Uitslag loting 1926, P. Boelaars 1M. Bakelaar 2A. v. d. Linde 8; A. Hoek 4; G.v. Koppen 6Joh. C. Nuy 6B. v. Splunder 7 J. de Vogel 8 J. Bezuyen 9; Joh. H. Molcker 10; P.Sau- difort 11 C. M. v. Diggelen 12; T. v. d. Boke 13 D. Flikweert 14 J. Sandifort 15 J. Kastelein 16P. Heerschap 17C. v. d. Linde 18W. E Hameeteman 19J. Tanis 20; A. Westdjjk 21; J. Duvalvois 22; T. Witte 23'; W. Bakelaar 24; G. Tanis 26; J. Tanis 26; L. Westdorp 27; L. Moerkerk 28; P. Fiege 29; H. Breen 80. Hy en Zij. Zjj hield zoo veel van hem maar hy ook van haar. Zy had evenwel geen rywiel om ry toertjes te maken, zoo besloot de jongeling die tot over de ooren verliefd was, haar een fiets te geven zonder zich te bedenken dat het nog wel eens gedaan kon raken met de liefde tusschen hun twee. Zoo gebeurd© het ook. Het ten geschenke gegeven rijwiel werd echter niet terug gegeven en zoo gebeurde het dat de jongeling zijn oude liefde op het strand in Ouddorp trof bij een ander met de fiets door hem ten geschenke gegeven. Dat was wel wat te kras en h(j verlangde ook het rywiel terug. Dat ging toch niet zoo gemakkeiyk en 't werd zoo erg dat de politie ter plaatse een minneiyke schikking trof. De jongeling zag echter met tranen in de oogen zyn oude liefde achterna en wel op zyn fiets en wat wel het ergste is, in ge zelschap van een Hier geldt ook het spreekwoord: „Zoo de vogel op de wif zit schiet er een ieder op, of oude liefde roest niet. NIEUWE TONGE, Uitslag der loting voor de Nat. Militie: 1 D. v. d. Ouden, 2 H. J. Vreeswyk, 3 J. Holster, 4 J. van Balen, 5 P. Holleman, 6 W. A. v. d. Maden, 7 J. Timmer, 8 P. van Prooyen, 9 D. Kats, 10 J. Looy, 11 L. Bydevaate, 12 M. W. Volaart, 13 C. v. d. Maden, 14 W. van Moort, 15 E. van Zielst. Tegen een persoon uit Dirksland is by de loting een proces-verbaal opgemaakt we gens diefstal van een flesch drank. OUDE TONGE. Bij de loting voor den dienstplicht, lichting 1926 werd geloot, als volgt: 1 H. van der Jagt (brd.), 2 A. J. Jacobs (brd.), 3 A. Versaevel (brd 4 A. Tyi, 5 W. de Berg (brd.), 6/Fr. M. van Dongen, 7 J. Kar- duks, 8 C. Los, 9 J. Buscop, 10P. S. Beyer, 11 W. 't Hart, 12 C. Kroon (brd.), 13 W. Kamp (brd 14 D. v. d. Tol, (brd.), 15 P. A. Oomens, 16 M. v. St. Annaland, 17 H. Hartman, 18 Joh. Terhoeve (brd.), 19 P. Bierbooms (brd.), 20 A. M. Koppenaal, 21 C. Stassen (brd.), 22 P. Groenendijk (brd.), 23 M. A. Stoop, 24 W. Luyendyk, 25 C. S, Both, 26 M. Tuns, 27 M. v. A Ouden (brd28 J. Hameeteman. De heer Chr. Osseweyer had het ongeluk met een motorfiets te vallen. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. OOLTGENSPLAAT. Bevolking: De vol gende personen zyn uit deze gemeente ver trokken: Mej. S. van der Welle, naar Rot terdam,Benthuizerstraat 101a; Mej. Jannetje Overbeeke, naar Oude-Toüge; Mej. J. L. Bruggeman, naar Spijkenisse; J. J. van de Swaluw en gezin, naar Den Bommel en T. F. van Dam en gezin, naar Den Haag, Noorderbeekstraat 58,; Ingekomen is: Mej. Cornelia Kastelein, van Oude-Tonge. De loteling J. C. van Ree had onder het hard fietsen het ongeluk zoodanig te vallen, dat men hem in bewusteloozen toe stand, per auto naar zijn ouderlijke woning moest vervoeren. Mej. B. van der Ende, onderwijzeres aan de Openbare Lagere School no. 2, heeft tegen 1 October a.s. ontslag aangevraagd, als zoodanig. By den heer G. van Nimwegen ont stond brand in een vuilniston, na het in werpen van nog niet geheel gedoofde houts kool. Van de ton bleef niets over. Verdere uitbreiding van den brand werd door bijtijds optreden voorkomen. De uitslag van de loting voor de militie lichting 1926 was als volgt: 1 H. J. M. van Oorschot, 2 L. Knöps, 3 D. Kievit, 4 L. H Kor te weg, 5 J. A. van Kempen, 6 G. P. Mar kus, 7 Jan Kreeft, 8 J. M. van Oostende, 9 A. de Waal, 10 A. Hotting, 11 H. Troost, 12 L. J. Wouters, 13 J. 0. van Ree, 14 Jacob Huijer, 15 Jacobus Kamp, 16 D. Vermaat, 17 P. Q. J. Boets, 18 Jacob Kreeft, 19 A. van Nimwegen, 20 T. van Dam, 21 T.E. van de Swaluw, 22 E Hotting, 23 A. Groenendijk, 24 Jacobus P. Dorsman, 25 J. Hotting, 26 F. Brands, 27 C. Troost. 28 P. Korteweg, 29 L. J. van Gurp, 30 Jac. Dorsman, 31 G. van Dam, 32 K. Braber, 33 Adr. Bakelaar, 34 A. Kromdyk. DEN BOMMEL. Uitslag der loting voor de Nat. Militie: 1 E. A. Jacobs. 2 J. van Zanten. 3 A. de Jong. 4 G. G. Hoozemans. 5 J. Mosselman. 6 A. C. Koppenaal. 7 A. Meyer. 8 M. Wagemans. 9 E. H. Leeflang. 10 A. Donkersloot. 11 C. Kornet. 12 J. Holleman. 13 J. Florijp. 14 G. F. Moerdijk. 15 I. du Pree. 16 D. Westdyk. 17 N. Kerpel. 18 A. v. d. Linde. 19 A. P. Mulder. Van deze lotelingen hebben 12 vrystelling wegens broederdienst. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De uit slag der loting voor de Nat. Militie in deze gemeente is als volgt: lJ.Hoedeman; 2 P. Arensman; 3 M. Kop penaal 4 P. J. Kreeft5 I. van Biert6 T. Mul der; 7 M. A. Magielsen; 8 E C. Vroeginde- weij; 9 F. J. Knoop. Woensdag j .1. werd alhier door schipper 0. J. Goumare de eerste nieuwe tarwe ge laden van den landbouwer J. Korteweg. De schipper vertrok nog Woensdagavond daar mee naar Rotterdam. In het tuindorp stond een paard en wagen van J. W. een oogenblik onbeheerd Het dier meende wel naar huis te kunnen gaan, doch de brug is te smal om den wagen door te laten. Het paard stapte daardobr op de brug mis en viel. Men was verplicht de leuning aan eene zijde te verwijderen en liet toen het paard in de kreek rollen, waar uit men het met veel moeite tegen den hoo- gen steilen kant kon optrekken. Uitslag der werkzaamheden van den Keuringsdienst 2e kwartaal 1925 in deze gemeente: inspectie van winkels 20; aantal genomen monsters, volle melk 18, andere waren 6; totaal partyen ter plaatse afge keurd 4aantal waarschuwingen 4proces sen-verbaal 1. Ds. Polhuijs alhier is herbenoemd tot lid van de Gezondheidscommissie. Op het Telefoonkantoor alhier zyn de vorige maand behandeld 27 telegrammen, 428 gesprekken en 12 oproepberichten. Op Zaterdag'8 Augustus begint op beide scholen alhier de vac&ntie. HELLEY0ETSLUI8. Mej. J. S, de Smit van hier, onderwyzeres aan een Byzondere School te Ryswyk (Z.H.) is geslaagd voor de hoofdacte. Uitslag van de op Maandag jl. gehou den loting, lichting 1926. 1 Leendert Tuk, 2 Gerardus C. Carlebur, 3 Cornelis H.Hoo- genboom, 4 Pieter G. de Graaf, 6 Jan L. Grumke, 6 Simon Konljnendljk, 7 Ary Rozenberg, 8 Jan van Gelderen, 9"'Jacob van Oorschot, 10 Pieter den Broeder, 11 Meindert 0. Lingbeek, 12 Pieter Rietdyk, 13 Francois G. van Os, 14 Benjamin Lan- gendoen, 15 Berend Schoonbeek, 16 Abraham van der Vaart, 17 Bartel Padmos, 18 Arie van Sintmaartensdyk, 19 Dirk Eradus, 20 Bastiaan van de Breevaart, 21 Pieter van Beek, 22 Leendert Pille, 23 Johan A. de Smit. Heden Zaterdagmiddag 3 uur zal Helle- voetsluis 4 een vriendschappeiyken voetbal wedstrijd spelen tegen BriDio 2 uit Brielle. De Postduivenvereniging „D O. S." zal Zondag 9 Augustus a.s. een wedvlucht met jonge duiven houden vanuit Mons (België) afstand 150 K.M. Nederlaagwedstryden op Zondag 9 Aug. Hellevoetsluis I R.E. S. I uit Rotterdam. Aanvang 2 uur. Hellevoetsluis II R.E.S. II. Aanv. 4 uur. Hellevoetsluis III Blauw-wit I van Mid delharnis. Aanvang 11.30 uur. Maandag 10 Aug. a.s. 's avonds half acht zal de Gemeenteraad een openbare vergade ring houden ten Raadhuize. De Gemeenteraad van Nieuwenhoorn heeft niettegenstaande het adres van de inwoners dat in ons nummer van 1 Aug.j.l. is vermeld, besloten haar eerstgenomèn be sluit, om de M. U. L. O. slechts te subsidi eeren, indien de andere gemeenten dit ook doen, niet te wijzigen. Het programma voor het concert op de tent, te geven door R.T.M. Harmonie kapel, Dir. M. van der Hor, op heden Zater dagavond 8 uur luidt 1. Le Volontair, marsch H. Colint 2. Le Lion de Belfort, ouv. Ed. Dewalle 3. Simple Comma Bonjour, id. J. v. Tricht 4. Folette, valse Deladreve 5. Bon Chance, marsch, Salion 6. Caprice sur la Opera Norma, Bellini 7. Salut a Louvergne. marsch, Belleflumme 2 en 3 van het programma zullen 13 Aug. op het concours te Goudswaard worden uit gevoerd. ROCKANJE. In verband met 't Kon. Be sluit van 31 Juli jl., waarbij Mr. F. L. J. Ram- bonnet met ingang van 1 Aug. werd benoemd tot Burgemeester van Schoonhoven, werd hem in de voltallige raadsvergadering op heden, in tegenwoordigheid van vele bestuur-colleges, gemeente-ambtenaren en een talrijk belang stellend publiek op zijn ingekomen verzoek door den Raad op de meest eervolle wijze ont slag verleend als Burgemeester van Rockanje, 'onder dankbetuiging voor de vele en gewich tige diensten onderzijn zes-jarig Burgemeester schap der gemeente bewezen. Met een terugblik op wat er onder zijn be stuur in de gemeente tot stand kwam en met dank voor de medewerking hierbij van B. en W., den raad en andere bestuurslichamen ondervonden, nam hij van die allen met de beste wenschen voor den stoffelijken en gees telijken bloei van Rockanje hartelijk afscheid, waarna tal van toespraken volgden; prijzende de groote werkkracht van Mr. Rambonnet, zijn humanen zin, zijn krachtige handhaving van orde en tucht en stipte onpartijdigheid en ook met betrekking tot de bevordering van 't vreemdelingenbezoek, zijn wakker initiatief, waarvan ook op dit gebied veel goeds het ge volg was. Tenslotte dankte de nieuw-benoem- de voor al die woorden van dank en goede wenschen. Schoonhoven krijgt zeer zeker een flinke Burgervader, 't Ga hem wel! De schoolkinderen der hoogste klasse van de openb. school van den heer Van Wijk maak ten verleden week Donderdag, begunstigd door uitstekend weer, onder leiding van hoofd en personeel een uitstekend geslaagd school reisje naar Den Haag en Scheveningen en keerden 's avonds na veel genoten en vetjl belangrijks gezien te hebben in de beste orde en dankbaar naar Rockanje terug. Aan allen die tot de mogelijkheid van daf reisje mee werkten, in 't bizonóer hoofd en personeel, een woord van dank. VEILIN GSB E RICHT van 5 Augustus 1925 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Radijs 1,90 tot 2,50 per 100 bos. Postelein 2 tot ƒ6 per 100 k.g. Aardappelen 3,80 tot 7,30 per 100 kg. Poters 2,30 tot 4,20 per 100 k.g. Frambozen 0,67 tot 1,37 per k.g. Roode bessen 0,40 tot 0,64 per k.g. Witte bessen 0,43 per k.g. BI. druiven 0,92 k g. Booneu dubbele st. ƒ8,101. ƒ15,10 p. 100 k.g. Booneu enkele st. 14 tot. 21 p. 100 k g. Booneu st.s. 20,— tot 24,- per 100 k.g. Boonen stamsnij 6,60 tot 10,60 p. 100 k.g. Boonen perfect IS, tot ƒ26,— p. 100 k.g. Boonen stoksny 10 tot 26,— per 100 kg. Komkommers (w.) 2,— tot ƒ7,per 100. Augurken 0,13 tot 1,18 per kistje. Kroten f 1,90 tot 3,10 per 100 bos. Kool (roode) S,— per 100 stuk. Kool (savoye) 3 tot 6 per 100 stuk. Bloemkool I f 8,— tot 13,— per 100 st. II 4, tot 6, per 100 st. Uien 7 per 100 k.g. Tafelperen 12 tot 51 per k.g. Tafelappelen 8 tot 36 per k.g. Meloenen 0,21 tot 0,62 p. stuks.

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 5