Purol bij Stukgeloopen, Pijnlijke Branderige Voeten Officieele Mededeelingen. 4 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 22 JULI 1925. Ingezonden Mededeellng. bestriding van voor cult uurgewassen scha delijke dieven en ziekten" vervangen door die „tot wering en bestriding van ziekten in cultuurgewassen en van voor cultuur gewassen schadelijke dieren."In 1912 kwam de wet tot stand betreffende in 't wildleven- de vogels, welke inhield algemeene vogel bescherming en toetreding van ons land tot de conventie van Paris. Voorts noemen wi de Paarden wet, de Landarbeiderswet, de Boschwet en de wet op de Ruilverkaveling, de uitbreidingen re organisatie der consuleutschappen op het gebied van land- en tuinbouw, veeteelt en zuivelbereiding. Het spreekt wel vanzelf,dat Van Hoek in al deze zaken een zeer werk zaam aandeel heeft gehad, evenals bij de wet op het Hooger Landbouw- en Veeartseny- kuudig Onderwijs in 1917. In December 1918 werd aan den heer Van Hoek, tegelijk met oud-minister Posthuma, het eere-doctoraat der Wageningsche Land bouw Hoogeschool verleend. In zijn toespraak wees de promotor, prof. J. H. Aberson er op, dat dr. Van Hoek gedurende haast twee decenniën in steeds toenemende mate op de meest krachtige wyze aan de ontwikkeling van hetlandbouw-onderwis had meegewerkt en daarin meerendeels een leidende rol had FLAKKEESCHE BOERENBOND. Kort Verslag van het verhandelde in de vergadering van 't Hoofdbestuur op Donder dag 16 Juli 1925 in Hotel Tabbers te Som melsdyk. Voorzitter den heer P. v. Schouwen, niet tegenwoordig waren van het bestuur de heeren Breen en Sieling alsmede de Af deelingen Nieuwe Tonge en Ouddorp. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en hoopt dat het Hoofd bestuur in zijn nieuwe samenstelling even als vroeger onder de oude wet in eensge- zindheid zal samenwerken en streven naar alles wat den toestand kan verbeteren en de welvaart van ons eiland kan bevorderen Nadat de Notulen der vorige vergadering zijn vastgesteld, wordt mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, onder die welke aanleiding geven tot bespreking komt aller eerst in aanmerking een circulaire waarin wordt verzocht; om finantieelen steun voor 't verstrekken van een blijk van waardeering aan den aftredenden Directeur-Generaal van den Landbouw, Dr. P. van Hoek. De Voorzit ter zegt dat de heer van Hoek zich toch voor Flakkee heeft doen kennen als een bekwaam, welwillend adviseur welke altijd bereid was tot hulp of advies en wiens heengaan inder daad ook voor ons van zeer groote beteekenis is, en met leedwezen werd vernomen, spreker vindt het jammer dat niet evenals bij het aftreden van zijn voorganger een concreter vorm aan de medewerking is gegeven, op welke wijze zal nu worden onderzocht ter wijl spreker adviseert om aan een huldeblijk medewerking te verleenen waartoe besloten wordt terwijl op de eerstvolgende Algem. Verg. hierover nader zal worden beslist. Voorts was ingekomen van particuliere zijde een adres voor den aankoop vanZaai- lijnzaad in Hongarije, daaromtrent nader ingewonnen adviezen waren echter niet van dien aard dat hierop verder kon worden in gegaan, anders was het met van denzelfden belangstellenden particulier ingekomen wenk over den aankoop van Kalizout. In een onlangs te Parijs gehouden conferentie tus- schen de Duitsche en Fransche mijnbesturen was een overeenkomst getroffen dat men geen concurrentie zou voeren en voor eenerlei prijs zoowel aan coöperaties als aan den han del leveren zou, hierover ontspon zich een uitvoerige discussie. Velen wenschten van deze gelegengeid gebruik te maken om voor alle afdeelingen van den Bond in één massa aan te koopen, rekent men dat in Flakkee ongeveer één millioen Kalimest in verschil lenden vorm wordt verbruikt dan geeft dat zeker een belangrijke besparing, anderen daarentegen, hoewel het belangrijke voordeel niet onderschattend vreesden dat de mede werking niet algemeen genoeg zou zijn omdat de tijd van uitstrooien op ver uiteenloopende tydstippen plaats heeft. Eindelijk werd be weerd dat de winst op het kalizout gering is voor den handel en alleen dan van eenige beteekenis wanneer men door vroegen aan koop en in het bezit van goede opslagplaatsen kan profiteeren van de belangrijke prijsre ductie bij vroege levering, tenslotte wordt besloten de Afdeelingen opgaaf te doen ver strekken en nader te beslissen over al of niet aankoopen. In verband hiermede werd het Centraal Bureau uit het Kon. Ned. Landb.- Comité ter sprake gebracht, -waaromtrent nader advies zal worden ingewonnen. Vervolgens wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat in de vorige vergadering van het Dageiyksch Bestuur de Rooster van aftreding b(j loting is vastgesteld. Daarna wordt medegedeeld dat de rekening van het vorig jaar sluit met een voordeelig saldo groot 774,20 en dat men kan begrooten met de in de Statuten genoemde minimum contri butie voor 1925/26 te kunnen volstaan, n.l. elke Afdeeling 5,— 0,05 van elke Hectare grond bij de leden in exploitatie. De gemeente waar de Zomervergadering in 1926 zal worden gehouden zal op de Al gemeene worden bepaald. De Zomerverga dering 1925 welke wordt gehouden tp Som- melsdijk wordt vastgesteld op Donderdag.30 'Juli a.s Eindelijk wordt het Dageiyksch Bestuur opgedragen om als spreker op die vergadering trachten te krijgen Ir. V. R. Y. Croeaen, Voorzitter van het Koninklijk: Ne- derlandsch Landbouw-Comité te 'sGraven- hage. Nadat nu nog in overweging wordt genomen een demonstratie met de moldrai- nageploeg sluit de Voorzitter de vergadering. V ooroef eningen Gewone Vrijwillige Landstorm Oproep aan jongelingen geboren in het juar 1907. Voordeden voor hen die in het bezit zijn van het beioijs van voorgeoefendheid: le. Het bewijs geeft U het recht by in deeling by het leger 4 maanden korter te dienen; gij wordt dus 4 maanden later dan de andere lotelingen opgeroepen. 2e. Het bewijs geeft U recht te worden ingelijfd bij de Infanterie, zoodat U dan den korsten diensttijd te volbrengen hebt, 3e. Indien U niet zyt bestemd voor ge woon dienstplichtige, kunt U de dienstver plichtingen overnemen van een broeder, die wel moet dienen. 4e. Indien U het voornemen hebt U in Nederlandsch-Indië te vestigen kan een ver bintenis op korten termijn worden aange gaan hier te lande, welke diensttijd voor den voorgeoefende slechts 1$ maand be draagt en hem vrystelling geeft van den oefenplicht in Ned -Indië. De oefeningen hebben plaats gedurende 4 uren per week, hetzij in de.avonduren, hetzij des Zaterdagsmiddags, en wel in Uwe woonplaats of in de nabijheid daarvan, af hankelijk van het aantal deelnemers. Er wordt zooveel mogelijk rekening gehouden met de wenschen van de deelnemers. De nieuwe cursus vangt aan 1 October a.s. en eindigt in de maand Februari 1927 met het alsdan af te leggen examen. Middelburg, Juli 1925. De Majoor, Commandant van den Vrij willig en Landstorm Verband Middelburg A. M. MOL. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Zaterdagavond hield de groep Flakkee van de S.D.A.P. een feestavond in Hotel Meijer alhier. De zaal was flink bezet, zoowel door eigen dorpsgenooten als door partijleden uit Oude Tonge en Dirksland. Een kleine bezetting van het muziekcorps „Ami- citia" van Dirksland opende met een vr.oolyk marschje „En Campagne"den avond, waarna de heer J. Blok den aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en vervolgens het woord gaf aan den heer J. Ph. Hoek, die een feestrede hield en memoreerde de overwinning, die de S.D.A.P. in Nederland behaalde. Dan kregen we van enkelejongelui eenige liederen te hooren, gevolgd door eenige mooie nummertjes van het corps. Achtereenvolgens declameerde de heer Beyer uit Oude Tonge eenige gedichten o.a. van Adama van Schel- tema en gaf de heer De Bruin eenige komi sche stukjes te hooren. Alles liep keurig van stapel en werd de avond met een gezellig dansje gesloten. De loting voor de Militie, lichting 1926, is bepaald op Dinsdag 4 Augustus a.s., des voormiddags 9 30 uur op het Gemeentehuis. Zondag 26 Juli zal in de Ned. Herv. kerk gelegenheid tot het bedienen van den Doop worden gegeven. Aangifte hiertoe as. Vrij dagavond 7.30—8 uur in de Kerkekamer. Postduiven-sport. De eerstvolgende buitenlandsche wedvlucht zal worden ge houden met uitsluitend jonge duiven op Zondag 26 Juli en wel vanuit Vilvoorde (Bel gië) afstand 94.740 K.M., waaraan ook de P.V. „Seinpost" zal deelnemen. Des morgens 8 uur zullen de duiven worden gelost, terwyl wederom pryzen beschikbaar worden gesteld. Zondag is in de Geref. Kerk een extra gift van 10 gulden voor de Diakonie-armen gecollecteerd. By de jl. Vrijdag gehouden verkooping van gewassen te velde voor dhr. Dn. Slis werd besteed voor tarwe 228 en 220; erwten 261 en haver 160, alles per gemet. Schoolreis Openbare Scholen. Vrydag j.l. hebben de hoogste klassen dei- beide O. L. Scholen alhier het jaariyksch schoolreisje gemaakt. Voor ditmaal waren de oude platgetreden paden verlaten en in plaats van het traditioneele bezoek aan den Rotterdamschen Dierentuin was dien dag Scheveningen het einddoel. Nadat 's morgens half 7 de stoet was opgesteld, bereikten de leerlingen om 9 uur Rotterdam en half 11 Den Haag. Daar werd in langzaam tempo met de groote toerauto's van deAmovaeen autotocht van ongeveer een uur ondernomen, waarbij de belangrykste en mooiste punten werden bezichtigd, zooals 't Plein met de ministeries, Vyverberg, Paleis van H. M.de Koningin, Vredespaleis, Zorgvliet, Oude Schev. Weg, terwyl één der auto's, die een eenigszin8 andere route volgde, nog een extramooi toertje door 't Haagsche Bosch maakte. Zoo kwamen de jeugdige reizigers omstreeks 12 uur in „De Bataaf", waar ze naar hartelust een tijdlang konden spelen. Toen werd via Witte Brug en Badhuisweg onder 't zingen van vrooiyke liedjes naar de tent van BDe Sierkan" by de Pier ge marcheerd, waar men ongeveer een uur bleef. Helaas was het kwart voor 3 reeds tijd om per stoomtram weer 't Haagsche station te bereiken. Na een genoegiyken tocht kwam het gezelschap half 9 weer in Middelharnis aan, waar ze door de muziek onder enorme belangstelling van hot publiek, waaronder verscheidene raadsleden, werden afgehaald. Op het schoolplein was zooals gewoonlijk de heer van Buuren ter ontvangst aanwezig, die als altijd weer blyk gaf, warm voor het openbaar onderwijs te voelen. Dat ditmaal de heer Burgemeester en de heer Joh. Slis, voorzitter van één der oudercommissies, by de ontvangst aanwezig waven, werd natuur lijk door 'tgeheele personeel ten zeerste op prys gesteld. Op het schoolplein besloten de kinderen met een gezellig rondedansje den voor hen zoo genoeglijken dag. Rest nog een woord van lof voor de goede regeling op tram en tramboot en voor de trouwe mede werking van muziek en politie. VERSLAG van cle Openbare Vergade ring van do Ver. voor Ziekenhuis verpleging in het Zondagsschoolge bouw te MIDDELHARNIS. De Voorzitter den heer C.J.Jansen opent de Vergadering heet de aanwezige hartelijk welkom, en kan tot zyn genoegen zióh in een flinke belangstelling verheugen. De Voorzitter zet daarna voor de Verga dering het doel en het nut van een hier op te richten Vereeniging duidelijk uiteen, en geeft dan het woord aan de Vergadering. Door verschillende personen worden vra gen gesteld, welke allen tot genoegen van de sprekers worden beantwoord. Daarna worden de aanwezigen gevraagd of zij lid der Vereeniging wenschen te worden en blykt dat bijna alle aanwezigen zich als lid opgeven, wat te samen met degenen welke zich reeds eerder opgaven 200 gezins hoofden bedroeg. Besloten werd daarop om door middel van huis bezoek leden en Donateurs voor de Vereeniging te werven, waarvoor zich al dadelijk een 20-tal leden aanmelden. Op voorstel van een der aanwezigen wordt be sloten dat de voorloopige Commissie de zaken tot de eerst volgende Vergadering zal blijven regelen, teneinde dan alle leden aan de verkiezing van een Bestuur kunnen deel nemen. Daarna wordt besloten om degenen die niet ter vergadering aanwezig zijn in de gelegenheid te stellen zich als lid op te geven bij enkele leden van het voorloopig bestuur n.l. voor Sommelsdijk bij G. v. d. Heide, L. Jongejan en A. Hoek en te Middel harnis bij L Vroegindeweij Wz-, C.-v. d. Meijde, H. v. Heest en J. Verbrugge met duidelijk opgave van Naam en voornaam en leeftijd van de leden. Daar niemand meer het woord verlangt sluit de Voorzitter met een woord van dank voor de opkomst de Vergadering. Tot de Rijks Koog ere Burgerschool al hier zijn toegelaten: T. Lodder, Goedereede; C. J. de "Wilde, Nieuwe Tonge; B. de Voogd, H. Koese, E. de Lint, A. Vroegindeweij, P. A. de Jonge, D. A. Slis, E. C. Witsenburg, J. G. J. Geldhof, C. M. M. van Paaschen, A. T. van Dorsser, H. J. Tiemens,C.J. Jansen, te Middelharnis; J. C. van Schouwen, A. H. de Haas van Dorsser, C. de ^Ha-as van Dorsser, P. Oomens, te Oude Tonge; J. P. Geluk, E. S. de Lint, te Den Bommel; M. van der Wende, P. C. J. Voogd, te Goedereede; W. K. E. Warnaer te Dirksland; H. de Vos, J. Akkerman, te Ooltgensplaat; N. Montfrans, K. le Comte, te Sommelsdijk; H. Witvliet, Herkingen, T. R. Robër, Nieuwe Tonge; H. Vetter Lang straat (gem. Ooltgensplaat.) Bevorderd zijn van de eerste naar de tweede as: J. van Buuren, M. van Dorsser, M. Dijkers, J. L. den Hollander, te Middelharnis; A.L. M. Bogerman, S. Kastelein, B. Vis, te D'land; K. van Es, L. J. Koert, te Nieuwe Tonge; P. le Comte, C.M. de Mooy, te Sommelsdijk; J. Parree, te Oude Tonge; H. C. van Splunter, te Den Bommel; W. Wittekoek,teOoltgens- aat. Afgewezen vijf leerlingen. Van de tweede naar de derde klas: H. J. van de Aa, C. A. van Loon, te Oude Tonge; C. Bogerman, J. den Hollander, te Dirksland; H. Dykgraaf, B. J. van Gelder, A. Kornet, Nieuwe Tonge; G. van Eek, M. Langbroek, H. de Voogd, A. van den Berg, C. M. van Eek, H. J. Zoon, Middelharnis; G. C. de Hondt, N. C. A. Lodder, Goedereede; 0.Kastelein, S. C. Groenendyk, A. C. Slis, Sommelsdyk; W. A. van Kempen, Ooltgens plaat. Van de derde naar de vierde klas: G. de Geus, C. A. Holleman, K. E. Waling, M. P. de Wilde, Nieuwe Tonge; H. de Haas van Dorsser, J. Roukema, Oude Tonge; T. W. den Hollander, T. Mosselman, A. D. Slis, F. P. Tiemens, J. C. A. Vroegindeweij, Mid delharnis; C. Koert, A. J. Montfrans. Som melsdyk; C. Poortvliet, Dirksland; W.Pos- tema, Hellevoetsluis; J. M. van der Vlugt, Stellendam. Afgewezen drie leerlingen. Voorwaardelijk zijn bevorderd: J. van der Gevel, Middelharnis, en C. War naer te Dirksland. Van de vierde naar de vijfde klas: F. van der Aa, M. van Loon, A. J. van Schouwen, P. de Vos, Oudo TongeWKoert» J. de Wilde, Nieuwe Tonge; J. L. Koert, L. Jordaan, G. van der Wende, H.D.Hartog, Middelharnis; G. van Montfrans, P. Tieleman, Sommelsdyk; J. W. Rozemond, Dirksland; A. J. Wesseling, G. van Dorsser, G. Posteman, Hellevoetsluis; C. G. Wielaard,S.Korteweg, Ooltgensplaat; J. Zijlstra, Hellevoetsluis. Voorwaardelijk zijn nog bevorderd: 0. den Hollander, Middelharnis; J. T. Heestermans, Oude Tonge. Centrale Veiling te Middelharnis op Maandag 20 Juli 1925, Blauwpitten 5,10 tot ƒ6,— per 100 k.g. Schotsche muizen 3, per 100 k g. Vroege Bonte 5,80 per 100 k.g. Diverse poters ƒ2,10 tot 3,20 per 100 k g. Kriel 1,80 tot 2,20 per 100 k.g. Transparant 26 tot S3 per 100 k.g. Kruisbessen 34 per 100 k.g. Zw. bessen f 45 tot 53 per 100 k.g. Postelein ƒ6,— tot ƒ11,— per 100 k.g. Stoksny boonen 26,70 per 100 k.g. Stamsnijboonen 18 per 100 k g. Wagenaars 11, 15,— per 100 k.g. Dubb prinses 16,tot 18,80 per 100 k.g. Stamprinses J 15 per 100 k.g. Doppers ƒ3,— per 100 k g. Augurken ƒ7,— tot 37,— per 100 k.g. Bloemkool 'le s. 11,— tot 15,80 p. 100 st. Bloemkool 2e s. 5,90 tot ƒ9,80 per lOOst. Bloemkool Be ƒ2,10 tot ƒ6,- p. 100 st. Komkommers 4 90—11,80 per 100 stuks. Sla 2,70 per 100 krop. Andijvie 1,10 tot 3,60 per 100 krop. Roode Kool 9,10 per 100 stuks. Groene savoye kool 7,70 8,70 p. lOOst. Perziken 12,— per 100 stuks. Kipeieren 50 k.g. ƒ5,50; 59 61 k.g. ƒ6,50 6,55. Bruine ƒ7,— tot ƒ7,05 per 100 stuks. Eendeneieren ƒ6,15 tot 6,25 p. 100 stuks. Druiven ƒ65,— tot 66,— per 100 pond. Frambozen 25 tot 29 per 100 pond. Roode bessen 31 per 100 pond. Morellen 35 per 100 pond. Peulen ƒ5,— tot ƒ7,— per 100 pond. Peen 9,50 tot 10,— per 100 bos. Kroten 4,20 tot 5,10 per 100 bos. Boereboter 1,24 tot f 1,26 per pond. SOMMELSDIJK". Bij het hooien had de landarbeider H. D. het ongeluk zich met een rietstoppel aan z'n hand te verwonden even later zwol z'n hand op en constateerde de geneesheer bloedvergiftiging. De loting voor den dienstplicht 1926 zal worden gehouden in de raadszaal te Middelharnis op Dinsdag 4 Aug. a.s. 10.15 uur. Vanuit deze gemeente is reeds een schip met nieuwe aardappelen vertrokken naar 's-Gravenhage. SPORTNIEUWS. M.S. V. V.—U.RO-3. Eindelijk is U.R. er in geslaagd een zoo danige combinatie samen te stellen, dat M S.V.V. dezen keer het onderspit moest delven. Nu, we moeten eerlijk bekennen, onze geel-blauwe jongens hadden bitter weinig in te brengen, hoofdzakelijk tegen de achter hoede, die bestond uit den veelgeprezen Van Swieteren van Sparta en Knape en den doel man van Neptunus I. Dan pas zien we, wat voetballen is, hoe er door die lui met onze jongens werd Reeds dadelijk, bij 't begin al, bemerkten we dat M.S.V.V. een zwaren dobber zou hebben en het verwonderde ons werkelijk dat het nog een half uur duurde, vóór de eerste goal by M.S.V.V. werd gemaakt. Boomsma heeft het doel weer eens ouder- wetsch verdedigd en verscheiden kogels wist hij te verwerken. Maar ondanks de sterke tegenpartij heeft M.S. V.V. nog geen gek figuur geslagen, integendeel, wanneer Bund een mooie door braak, waarvoor de U. R -doelman moest uitloopen, wat kalmer had behandeld, had een tegenpunt onvermijdelyk geweest. Ook dient vermeld een vliegend schot van Jonge jan dat Dekker nog ternauwernood weerde. De rust trad in met 1-0 voor U. R. Na half time waren de gasten in hoofdzaak de baas. Voortdurend ondernemen ze aan vallen, magnefiek gesteund door Von EIck, en na eenigen tijd is het 3-0 voor de Rot terdammers. Jammer dat het den scheids rechter ontging, dat een der goals met de handen door doel werd geslagen. M. S. V. V. evenwel werkt hard en probeert toch nog een tegenpunt te maken. Het lukt haar echter niet en als Bronwasser einde blaast wint U. R. welverdiend. De scheidsrechter voldeed matigjes. De uitgeloofde lauwerkrans werd onder eenige welgekozen woorden aan U.R.over handigd, dat harteiyk dankte en hoopte nog verscheiden malen tegen M.S.V.V. uit te komen. DIRKSLAND. Op verzoek der Oudercom missie der Openb. School te Oude Tonge, zal het Fanfarekorps „Amicitfa" op Donder dagavond a s. de schoolkinderen bij de terug keer van een schoolreisje met muziek ver wolkomen en met muziek naar de school begeleiden. - Dirksland, Melissant, Herkingen De Burgemeester wenscht deze week tot 10 Augustus mot verlof te gaan. Ds. de Blois van Vlaardingen, heeft het beroep naar de Ger. Gem. alhier aan genomen, HERKINGEN. Tot hot beroepen vaneen predikant naar de Gereformeerde Gemeente alhier is een tweetal opgemaakt bestaande uit de Weleerw. Heeren: No. l.Ds. Fraanje te Barneveld, No. 2 Ds. Kersten te Iorseke. Door de gemeente zal, behoudens goed keuring worden overgegaan tot algeheele aflossing van de brandapuitgeldleening, groot per resto 1440,— rentende &j Door deze a/lossing zal de gemeente het volgend jaar haar laatste geldleening aflossen en haar schuld geheel gedelgd zyn. De loting der lichting 192G zal voor deze gemeente plaats hebbeu te Dirksland in de openbare school op Woensdag 5 Aug. a.s. te 1.30 uur. Voor onderwijzeres by de nuttige hand werken aan de openbare school zullen bin nenkort sollicitanten worden opgeroepen. De heer Ch. Bruggeman heeft een partij te velde staande tarwe ondershands aangekocht van den heer W. Mys te Som melsdyk voor ƒ215,— per Voornsch gemet. Verslag van het verhandelde in de Gemeenteraadsvergadering van Her kingen op Vrydag, 17 Juli 1925. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer M. de Geus met kennisgeving. Voorzifter de Burgemeester. Nadat de vergadering door den Voorzitter met gebed is geopend worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris voorgelezen en worden deze onveranderd goedgekeurd en geteekend. le. Worden behandeld de volgende inge komen stukken: a. Een schryven van den heer J.A. Wit vliet alhier, dat hy de benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het Lager onderwijs aanneemt. b. Het in de vorige raadsvergadering ge nomen besluit tot het aangaan eener reke ning-courant overeenkomst met de Bank van Ned. gemeenten is door H.H. Gedepu teerden goedgekeurd. c. Eveneens is van dat College goedge keurd terugontvangen eene wijziging in de gemeente-begrooting 1925 in duplo. d. Vervolgens zijn de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, door B. en W. op genomen, waaruit hleek dat deze met een kassaldo van 10720,62 in orde zijn be vonden. Tegelijkertijd zijn eveneens opgenomen en in orde bevonden de boeken en kas van den Boekhouder van het Algemeen Armbestuur met een saldo van 3929,57J. e. Een schrij ven van Gedeputeerde Staten houdende vaststelling over het loopende jaar van de uitkeering, ingevolge de wet van 24 Mei 1197 op een bedrag van 2382,72. Welke stukken alle voor kennisgeving worden aangenomen. 2e. Wordt genotuleerd, dat aan den ge meenteveldwachter met ingang van 20 Juni j.l. eervol ontslag is verleend uit zijne neven betrekkingen en met 80 Juni d.av, ontslag is verleend als veldwachter. Nieuwenhuize is echter met ingang dier datums als tijdelijk benoemd totdat de gemeente een andere functionnaris zal hebben benoemd en hy zelf in de gelegenheid is eene andere woning op te zoeken. Voorgesteld wordt hem uit zijne tijdelijke functie te ontslaan tegen 1 Maart 1926 of zooveel vroeger of later als B. en W. noodig voorkomt, wat algemeene instemming vindt. 3e. Wordt besloten nu de onderwijswet eene vakonderwijzeres voor de nuttige hand werken met diploma voorschrijft, eerst sol licitanten op te roepen om dan, wanneer er geen gegadigden komen de tegenwoordige helpster te behouden. 4e. Een verzoek van een paar schippers uit deze gemeente om vrystelling van haven geld wanneer zij voor een paar dagen op de Oostzijde van de kaai op de slikken meeren, welk verzoek voor gedomicilieerden wordt ingewilligd. 5e. Wordt met algemeene stemmen be sloten tot algeheele aflossing der brandspuit- leening nog bedragende 2440, 6e. Over het punt om de bouwverorde ning in verband met de rioleering te wijzi gen staakten de stemmen, zoodat dit punt in een nadere vergadering behandeld zal worden. 7e. Wordt goedgekeurd de door den Boek houder van het Algemeen Armbestuur over gelegde rekening, dienst 1924. 8e. Wordt voorloopig vastgesteld de ge meente-rekening, dienst 1924 met een batig saldo van 7197,00$ in gewone en 20,82 in buitengewonen dienst. 9e. Daarna wordt vastgesteld eene wijzi ging in de gemeente-begrooting dienst 1925. 10e. Vervolgens wordt op voorstel van de gemeente Dirksland, als centrumgemeen te voor de Vleeschkeuring, besloten accoord te gaan tot het instellen van een bedryf, omdat dit voor de administratie beter werkt. Daarna gaat de vergadering in geheime zitting over en wordt de openbare vergade ring gesloten. STELLENDAM. Door de garnalenvisschers j is de vorige week 5 dagen gevischt en ge middeld per dag en per vaartuig 65 K.G. bij de pelleryen aangebracht. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, do driemaandeiyksche collecte wor den gehouden voor de byzondere bewaar-1 school. Donderdag 23 Juli a.s. des morgens 9 I uur zal in het gemeentehuis gelegenheid zyn tot kostelooze vaccinatie. Aan den verlofganger D. Kievit van1 de lichting 1919 is door den Minister van I Joorlog uitstel van herhalingsoefeningen ver leend tot uiteriyk 22 Februari 1926. UOEDKKREDE. Onderstaande zeevisschers Lbben de afgeloopen week schade geleden Jjob. van Dam had een schade van 150, Ijf. Lokker 100, T. Grinwis 100, G. Tanis 1/50, W. Lokker 60, P. Redert 76, Joh. franis 40. OUDDOUP. De afgeloopen week werdén loor de garnalenvisschers van 800-350 K.G. rgrnalen per week en Schuit gevangen en tan de pellery afgeleverd. Onze dorpsgenoot W. Melcher is dezer lagen geslaagd voor het eind-examen tech- jische school te Amsterdam, Alhier zyn 20 personen gearriveerd van ie Chr. Mulo School uit Rotterdam en heb- ten kort by strand tenten opgeslagen om ier 14 dagen te vertoeven. Verhuring van Landeryen op Zaterdag [8 Juli Van den heer C. Mastenbroek Mz., voor jen tyd van 9 jaren. Perc. 1 gr. 1 Gem. 74 R., KI. Grinwis J.Pz 136 per gemet. Perc. 2 groot 1 Gem. 5 R., E. Hoek Abr.z., 150 per gemet. Perc. 3 gr. 105 R., Wed. KI. Pikaart ƒ156 ier gemet. Van den heer T. Hameeteman te Gouds- raar d voor 10 jaar. Peïc. 4 gr. 1 Gem. 162 R., M. Tanis If 115,50 per gemet, Ben. f 385. 1 Perc. 5 gr. 1 Gem. Ill R., KI. Westhoeve 102,75 per gemet, Ben. f 493,33. Perc. 6 gr. 2 Gem. 40 R., T. Grinwis J.T.z., 128 per gemet, Ben. 341.97. Perc. 7 gr. 285^ R., Joh. Hameeteman Cz. I 57,10 per gemet, Ben. 326,07. I Perc. 8 gr. 2 gem. 57 R.; KI. Westhoeve Jz. 164,25 per gemet, Ben. 878,43. Van dezelfde voor 9 jaren: Perc. 9 gr. 2 Gem. 42 R., Joh. Hameete- jman Cz. 160,50, Ben. 953,37. Perc. 10 gr. 1 Gem. 220 R., Joh. Hameete man Cz. 130, Ben. 774,28. Perc. 11 gr. 1 Gem. 284 R. Joh. Meijer Thz. 175,20, Ben. 877,36. Perc. 12 gr. 1 Gem. 155 R., Jan Tanis Tz. 136,50 per gemet, Ben. 530,88 Van den heer T. Lodder Kz. te Baarn Perc. 13 gr. 2 Gem. 94£R., ƒ106,20. Het woonhuis bewoond doorL.Neder- 'eld, staande aan de Weststraat, is Zaterdag >ij afslag verkocht en afgemijnd door G. v. |Oostenbrugge, voor 4300. NIEUWE TONGE. Wegens het schoon* [maken van het kerkgebouw zal a.s. Zondag [geen godsdienstoefening worden gehouden. Ten keuze van P.C.T. en D. B., alhier [doet zich een geval van Roodvonk voor, Dezer dagen kwamen over deze ge- [meente een tweetal ooievaars. Daar deze niet iederen dagen boven onze gemeente worden waargenomen, hadden zy veel bekijks. a.s. Zaterdag zal de postduiven vereen. ,De Gevleugelde Bode" een vlucht houden iet jonge duiven vanuit Velvoorde (België) [afstand 89.743 K.M. Eenige kinderen van P. N. alhier waren aan het spelen bij een strooklampje. Daar izy in het bezit van lucifers waren, staken [zij het klampje in brand. Met eenige emmers ivater was men den brand spoedig meester. OUDE TONGE. H. Heestermans had het tongeluk zoodanig zyn pols te verwonden dat geneeskundige hulp noodzakelijk Door den heer G. van Veen is een post- [duif gevangen. Op de ring stond 8687 No. 23 België 349976. Zondag a.s. hoopt in de Ned. Herv. kerk 'op te treden onze vroegere leeraar ds. Ver kerk thans te Puttershoek. De kostelooze inenting zal plaatsheb ben Woensdag 29 Juli a.s. ten huize van den Gemeente-geneesheer. OOLTGENSPLAAT. Vrydagmiddag ont stond een hevige ruzie tusschen de buren den Luchtbal. P. L. dit ziende, meende Jartij te moeten trekken voor de zynen en verwondde vrouw. Van Putten zoodanig met aen riek in haar arm, dat de hulp van Dr. Indtz moest worden ingeroepen. Haar doch ter had een hoofdwonde bekomen met een tder voorwerp. P. L. werd in den loop van !en middag gearresteerd, terwijl de voor- 'erpen, waarmede de verwondingen waren toegebracht, werden in beslag genomen 'aterdag werd de arrestant, na een volle- iige bekentenis te hebben afgelegd, ter be schikking gesteld van den Officier van Jus- tie te Rotterdam. Zondagmiddag omstreeks 3 uur arri veerden bier de twee kanoroeiers van uit 'openhagen op hun reis naar P&rtys. Na een talf uur oponthoud vertrokken zy naar lansweert, alwaar zy hoopten te overnach ten. Vrijdagmorgen heel in de vroegte heeft en zich toegang weten te verschaffen tot e woning van den bakker J. C. de Ruiter, la alles te hebben overhoop gehaald ver rok men. Een rijwiel van den bakkers- necht, werd meegenomen. ion tweetal verdacht doende personen in botsing met den nachtwaker en den ge meenteveldwachter to Ooltgensplaat. Van Zaterdag op Zondag, des nachts kwart 'oor één, stonden de nachtwaker R. Paasse en de gemeenteveldwachter L. Jordaan te Posten, toen een tweetal zeer verdacht uit rende personen naderden. Beide individuen Telden aangehouden, doch dezen verzetten zich hevig. Een kon waarby de nachtwak bewusteloos tegen de: Den veldwachter, difl arresteeren, kreeg eel arm en tegen het hol booswichten gelukte I met achterlating vanl een 40 M. lang touwl Daarna werden ztM maatregelen genomf vluchtelingen geen naar den overkant te' aanbrak arriveerde mede lang werd gez< Zondagmiddag wei zet door den rijks velt buitengewoon gemeei Vliet, de veerschippe Jac. van Nimwegen motorry wielpolitieagc Rotterdam. Per moti kant gevaren naar d] Opeens zag men aan in het gras liggen. D lijk de vlucht, toen motor naar den kant gon een goedgeslaagc door de korenvelden enkele schoten moe: overgeven. Het blek P. H. Westen en de beiden wonende te j is een oud-dorpsgenc goed den weg weet in werden overgebracht lokaal en des avonc verhoor onderworper te hebben schuldig kleine diefstallen als schoenen en een 40 kenden deze diefstal en de politiemannen By het arresteeren e het gemeentehuis w gierigen aanwezig. Nader vernemen ter Jordaan naar eei| dam is vervoerd. HELLEYOETSLU Kerbert is overgeg; de 2e klasse der Mi( bouwschool te Deve De jongeheer J School voor M.U.L.' het toelatingsexame te Rotterdam. Mej. B. v. d. is te Rotterdam ges van onderwyzeres. De postduivei Zondag een wed vb afstand 86 K.M. De Gebrs. Looy 1,7,13| 2,10,19,20, 22, 25, 2| J. v. Hartingsveld Baiyon 8,17,18,24 ;l Groeneveld 12, 21. Voetbaluitsll H.V.V. Hellevoetsl V.I.O.L.A. 0-8. De loting voo| lichting 1926, zal plaats hebben in he O.L. School, alhier. Donderdag 23 v.m. 9 tot 12, bests gelegenheid tot aa lingen, geb. tyd vak 1920, voor de Open Vry dag 24 Juli van de school voor stapje maken naar Een gedeelte zal per fiets gaan, terwy trekt. De P.V. „De I jl. een wedvlucht i; Breda (Afstand 4S E behaald als volgt: H Hokke 2 en 3, P.S 12, H. Schol ten Donderdagavoi in het Herv. Evang K. Zuiderduin, evan| Feestavom Woensdag 15 Jul goedgekeurde gem „Zanglust", Directe. Zuiderduin, BescheJ heer, Burgemeester van den heer D. K. v ter sluiting van d Zangwedstrijd. Hoewel men in i op- of aan het wa was de zaal toch allen wat temperatu gevallen daar alle bet in de zaal best Dat het geen gev wel reeds de bloeit Na allen hartelijl heeten, deelt de Vc mede, dat dezen av< aanleiding van hel financieel als morel vaartsdag gehouden-1 zyn er eenige fout.ejJ gaf voor 'teerst eej maar denken, dat Voorzitter brengt, o lust niet alleen aar doch ook aan haar! toch ook ruim li Groene Kruis en bc

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 2