ST. J PRflTTS REGULATEUR BINNENLAND. j^jEUBEL- AGAZIJN Stoomwasscherij „VOORNE& PUTTEN" Matige prijzen. Helder waschgoed M. SPOON Az. DE AVONTUREN VAN DIKKE DORUS. DISINFECTANT Openbare Vrij will. Verkoopiog VERSLAGEN. Burffeï O ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 11 JULI 1925. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Wanneer bereikt kan worden, dkt geen enkel veehouder meer verdacht vee ter markt voert, dus wanneer onder zyn beslag mond en klauwzeer is uitgebroken, dan heeft men, volgeus dr. H. in het serum een sterk wapen, oui de verspreiding tegen te gaan. Tot de vele veeartsen, die in ons land in zake de bestr\jding van mond-en klauwzeer inet behulp van serum en zoo mogeiyk ook van smetstof zich zeer verdienstelijk heb ben gemaakt, behoor en de heeren Kuiper, te Alphen a. d. Ryn en O verbosch te Gouda. Zy brachten het eerst in toepassing het in spuiten van bloed of bloedserum van aan deze ziekte geleden hebbende runderen, die op weg naar herstel z|)n, en wel bij runderen, die aan besmetting blootstaan. Vooral by kalveren zyn prachtresultaten bereikt. Echter is het serum van Riems achtmaal sterker en dus spreekt het vanzelf, dat al leen reeds daarom het gewenscht is, serum te betrekken van een dgl. instituut; maar niet alléén wegens de meerdere hoogsvaardigheid, óók met het oog op debenoodigde hoevéélheid serum is dit gewenscht: Ten oerste, omdat lang niet alle veehouders genegen zijn, hun goede bloeddieren voor een aderlating be- schikbaar te stellen, en verder, omdat zulke dieren niet altyd in voldoende mate te vinden zijn. Zoowel door dr. O verbosch, als door dr. Kuiper zijn reeds eenige honderden runderen geënt in N.-Holland, nadat onder één of meer beslagen de ziekte was geconstateerd. Daar bij maakte zij gebruik van serum èn smetstof, tegelyk ingespoten en waarmee zij onvatbaar heid van het nog niet aangetaste vee hopen te bewerken, o.a. teTvvisk, Wieringerwaard en Oostwoud, terwijl de regeering plm. 400 bees ten behandelde in den Megenschen Ham. De Holl. Mij. v. Landbouw werkt mee tot deze entproeven en de Friesche Mij. is in dezelfde richting werkzaam. Vooral in N.-Holland leeft onder de boeren thans het gevoel, dat enting van vee moet worden aangemoedigd en dat er behoefte bestaat aan voldoende hoeveelheid ho< waardig serum, niet alleen, om verspreiding der ziekte van veemarkten en -tentoonstel lingen uit tegen te gaan, maar last not least ook het export-vee er mee te be handelen. Nu heeft men in ons land niet de beschik king over een voldoende hoeveelheid serum. De Rijksseruminrichting te Rotterdam heeft nog slechts de beschikking over 20 runderen, die mond- en klauwzeerserum leveren, het geen natuurlijk véél te weinig is voor ons veerijk land. In deze behoefte dient dus zoo spoedig mogelijk te worden voorzien door aanvulling uit Riems. Waar echter landbouw en veeteelt zulke voorname takken van ons volksbestaan zijn, moet het in de toekomst, volgens dr. H. zóó worden, dat ook hier een afzonderlijk mond- en klauwzeer-instituut tot stand komt. Dr. H. gaf ons verschillende wegen aan, om dit te bereiken. Allereerst zou kunnen worden getracht, er by de regeering op aan te dringen n.l. door middel van de orga nisaties van boeren en handelaars om zulk een instituut op te richten. Aangezien echter de kosten zeer hoog zijn, is het zeer de vraag, of de regeering daartoe onder de tegenwoordige omstandigheden te vinden zal zijn. Dr. H. kon geen begrooting van kosten geven, maar wèl was hem bekend, dat de architect Van der Lip te Utrecht, dieeven- eens een bezoek bracht aan 't eiland Riems, de kosten taxeerde op 400.000, waarbij dan plaats zou zijn voor stalling van maxi maal 500 ossen en 100 varkens, terwijl een abattoir en koelhuis daarbij inbegrepen zijn. De benoodigde fondsen zouden ook bijeen gebracht kunnen worden door het heffen van een hoorngeld, een nieuwe belasting voor de veehouders. Maar ook hiertoe zal de regeering wel niet overgaan, terwyi van een vrijwillige heffing niet veel terecht zal komen. Met een bedrag van 20 ets. per rund zou het benoodigde bedrag bijeengebracht kunnen worden, want de sterkte van don glasfabriek „De Schie"by het monteeren van hoorn veestapel bedraagt ruim 200.000 stuks, een transportbaan twee hulpmonteurs, de Ten slotte zou het groot-kapitaal misschien te bewegen zyn, zich voor deze hoogst be- langryke zaak te interesseeren, m. a. w. een particulier mond- en klauwzeer-instituut met toestemming en onder contróle der regeering. Maar waar het hier in de eerste plaats gaat om de belangen van boeren en handelaars, zou volgens dr. H nog een andere weg in geslagen kunnen worden, nl. de heffing van eeu extra-marktgeld van b.v. 25 ets. over een zeker aantal jaren. Beider belangen zijn geconcentreerd op de veemarkten en deze vormen immers het groote gevaar voor de verspreiding der ziekte die jaarlijks zooveel geldeiyke schade veroorzaakt aan deze beide groepen. Ten slotte hebben wij dr. Hoefnagel nog gevraagd, of hy veel steun ondervindt by zyn denkbeelden. Hy antwoordde ons hierop: Vooraanstaande collega's hebben my ver klaard, dat myn streven allen steun verdient. Er zyn er echter óók nog velen met goed klinkende namen, die voor de oprichting van een dergeiyk instituut Diets gevoelen, maar het is m|j een groote voldoening, dat mannen als prof. De Blieck en collega Veenbaas, directeur van den vee-gezondheidsdienst der Friesche Mij. ten volle met mfjn denkbeeld sympathiseeren". INGEZONDEN MEDEDEELING. ZOETE ZOETEKOEK-HERINNERINGEN. Het gebeurde weer in 't dorpje, 't Wonderplekje van Flakkee, Waar twee brave kiezers treurden Over plattelanders wee. Het ging om het stemmen-aantal, Dat zou worden uitgebracht Op den Boer van Hekelingen (Die nu in z'n vuistje lacht!) Ze stonden zich „warm" te maken, Het gold hier man tegen man, Tot opeens één van de twee riep: „'kWaag er alle koeken an! Ied're stem boven de honderd Die Boer Braat de wacht insleept, Daar zet ik een koekje boven. 'kWil niet, dat men met mij dweept." Toen de stembus had L Trok de koekenman een snuit, Want er kwamen er geen honderd, Maar twee-honderd-dertig uitl Weldra dus zal men nu hooren Uit dien wonderlijken hoek: Dat riolen over-Ioopen Door de plattelanders-koek! S. M. J. N. Een dolle koe. VELZEN, 7 Juli. Gistermiddag zou men een koe naar de slachtplaats van den slager K. alhier vervoeren. Het beest was echter zoo woest, dat de geleiders het met de grootste inspanning niet konden houden. De politie heeft toen het wilde dier op straat doodgeschoten. Onder vallend yzer bedolven. Een monteur gedood. SCHIEDAM, 7 Juli. Gister zijn op de DuitscherF. M. en de Schiedammer De Gr. onder vallend yzer bedolven. De laatste is he dennacht in het ziekenhuis alhier overleden. Inbraak in een juwelierswinkel. Toen de winkeljuffrouw van den juwelier G. B. aan de Soetensteeg alhier vanmorgen den winkel geopend had, by afwezigheid van den eigenaar, die in het filiaal te Scheve- ningen vertoefde, zag zy met één oogopslag, dat vannacht een brutale diefstal in het winkelpand had plaats gehad. De geheele uitstalkast bleek leeggehaald, en verder was de geheele winkelinventaris doorzocht. Daar het pand aan de voorzijde geheel geblindeerd is, zyn de inbrekers vermoedeiyk over de daken en door een naastbyiiggend pand binnengedrongen. De politie, die onmid dellijk een uitgebreid onderzoek insteldevond spoedig sporen van braak, die naar andere panden voerden. Volgens een voorloopige schatting is er voor een bedrag van ongeveer J100 000 aan paarlen, briljanten en goud gestolen. Werklooze onderwijzers. Volgens de Rott zyn er op het oogenblib by het bijzonder en openbaar onderwys 2000 acte-bezitters, die nog zonder betrekking zijn. Na de examens zal dit aantal worden ver meerderd met pl.m. 700. Weer een mijnongeluk. HEERLEN, 6 Juli. In de staatsmijn „Hendrik" te Brunssum is hedenmorgen de 14-jarige J. Scherber, wonende te Brunssum en werkzaam op de mijn, voor het lezen van kolen, tusschen een kettingbaan be-1 kneld geraakt. Het hoofd en een been wer den verbryzeld. De dood trad onmiddellijk in. I Een en ander is te wy ten aan onvoorzich tigheid van den jongen. Spoorwegongoval tc Amsterdam, Vanmorgen omstreeks 8 uur is op het stationsemplacement Yan het Willemspark- wegstation te Amsterdam een personentrein, die om halfacht uit Aalsmeer was vertrok ken, op een rangeerende goederentrein uit Uithoorn geloopen. De beide locomotieven botsten tegen elkaar, tengevolge waarvan de eerste beide wagons van den personen trein, een bagagewagen en een comparti ment tweede klasse, in elkaar schoven en van den goederentrein de postwagen en een waterwagen in elkaar zyn gedrukt. In het eerste compartiment van den in elkaar geschoven personenwagen zat de heer K. uit Amstelveen, geëmployeerde van de Rotterdamsche Bank. Deze geraakte in het compartiment met zijn beenen bekneld. Hij moest uitgezaagd worden, en het duurde ruim een uur, voordat hij was bevrijd. Hy is per auto-brancard naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. De stoker van de locomotief van den personentrein, J. M. uit Hoofddorp, is op last van den heer Heyermans, directeur van den geneeskundigen dienst, eveneens naar het ziekenhuis overgebracht, ofschoon hy geen ernstige zichtbare verwondingen had opge- loopen. De conducteur R. v. d. V. uit Uithoorn, die in den bagagewagen van den personen trein zat, is aan de armen verwond, doch behoefde niet naar het ziekenhuis te worden vervoerd. In het tweede compartiment van den in elkaar geschoven personentrein zaten twee heeren, die beiden niet ernstige verwondin gen opliepen en na verbonden te zyn, huis waarts konden gaan. Verder werden enkel^personen licht ge kwetst. De schade is vr(j belangryk. Van de beide locomotieven zijn de buffers en de buffer- balken geheel verbrijzeld. De locomotief van den goederentrein werd bovendien geheel ontzet door het breken van de dry fas. De schade aan den bagagewagen en den perso nenwagen van den personentrein is vrij aan- zieniyk, en ook zijn twee wagons van den goederentrein ernstig beschadjgd. Daar het station Willems Parkweg slechts langs een enkel spoor te bereiken is, en het ongeval juist gebeurde op het begin van het emplacement, konden een gedeelte van den morgen geen treinen het station binnen komen of verlaten, zoodat de treinendienst ernstig gestoord werd. Na halftwee had men de iyn echter weer vry. De oorzaak van het ongeval staat nog niet met zekerheid vast. Zeer waarschijniyk if het, dat de machinist van den goederen tiein het stoomsignaal van den rangeerën- den trein niet heeft gehoord en daardoor doorgereden is. Volgens verklaringen zou op het laatste oogenblik getracht zijn, een botsing te voorkomen door het veiligheids signaal voor den personentrein op onveilig te zetten. De machinist van den personen trein verklaart evenwel, dat het signaal op het oogenblik, dat hy het passeerde, op veilig stond. Verschijnselen van krankzinnigheid. Gisteravond is te IJmuiden binnengeko men de stoomtreiler Nelly IJM 9, die slechts drie dagen uit was. By een lid van de be manning hadden zich op zee verschynselen van krankzinnigheid voorgedaan.De 25-jarige tremmer R. S. uit Amsterdam had zich eenige uren in een luchtkoker verstopt en was daarna in het want geklommen met een stuk yzer, van waar hy allen bedreigde, die hem wilden naderen. De schipper besloot toen terug te keeren. By aankomst te IJmui den zat de man nog in den mast. Per auto werd hy naar Amsterdam overgebracht. Tragisch geval. ECHT, 8 Juli. Gisteren zat de 60-jarige W., wonende alhier, in de tram te Roermond, toen hy plotseling onwel werd. Het was be kend, dat W. aan toevallen leed en vermoede- lyk kreeg hij weer een aanval. De man wilde plotseling uit de tram springen. De conduc teur hield hem echter vast, doch toen deze hem een oogenblik losliet, om aan de noodrem te trekken, sprong W. uit den in volle vaart zijnden wagen. Ernstig gekwetst werd hij op genomen. Hy overleed helaas na enkele uren, DOOR ZIGEUNERS AANGERAND EN BEROOFD. De vermoedelijke daders aangehouden. VENLO, 8 Juli. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur kwam M. J. alhier zich beklagen op het politiebureau, dat hij, ko mende van Kaldenkerken, op Nederlandsch gebied was aangevallen door drie Zigeuners, die, na hem eerst mishandeld, geslagen, zand in neus en mond geduwd te hebben, hem bewusteloos aan den weg lieten liggen. Toen hy na eenigen tijd weder bijkwam merkte hij, dat hy beroofd was van onge veer 25 gulden en een portemonnaie. Een onmiddellijk door de politie ingesteld onder zoek leidde tot de arrestatie van de ver dachte wagenbewoners, de gebroeders Stein- bach en A. Roode, die op de kleine heide met anderen hun tenten hadden opgeslagen. Het onderzoek is in vollen gang. Het ver miste is nog niet gevonden. EEN AUTO-ONGELUK BIJ OOSTERBEEK. ARNHEM, 8 Juni. Hedenavond had op den Vtrechtschen weg tusschen Afnbem en Oosterbeek en even voorby het viaduct nabij Oosterbeek, een ernstig ongeluk plaats. Twee marktkooplieden reden in een Ford auto, welke beladen was met ry wielbanden, van de markt te Wageningen naar Arnhem. De auto reed volgens ooggetuigen zeer snel en ging bovendien eenigszins zig-zag over den weg. Juist bij het nemen van de bocht vóór het viaduct, welke eveneens in zeer snel tempo werd genomen, liep de rechter band van den auto leeg. De auto vloog daarop over een lengte van circa 80 meter over het rijwielpad. Daar reden juist een heer en dame uit Renkum. Doordat de dame vooraan reed werd de heer het eerst tegen den grond ge slingerd. Hy werd zwaar gewond naar het Elizabethsgasthuis te Arnhem vervoerd. De dame liep lichtere kwetsuren op. Terzelfdertyd kwam echter nog een wiel rijder uit de richting Arnhem, die eveneens op het rijwielpad reed. Deze" liep slechts eenige ontvellingen op en verwondde het linkerbeen. Ook hy werd in het gasthuis op genomen. De rijwielen van de beide heeren werden totaal vernield. Een der marktkooplieden,dierechtopacfa. ter in den auto stond op bet oogenblik, dat de aanryding plaats had, werd uit den wa^l geslingerd en bekwam een diepe wonde evei) boven het linkeroog. Hy werd als derde ma: in het gasthuis opgenomen. De politie was spoedig ter plaatse, natu den auto in beslag en stelde den bestuurde: van den auto, zekeren H. G., in verzekerd* bewaring. EEN BRUG TE LEMMER INGESTORT. Drie wagens niet hooi in den Lemster Ujjn, De voerman en de paarden gered. LEMMER, 8 Juli. De veehouder Hui- tema alhier reed hedenmorgen met drie wagens, geladen met hooi en getrokken doo> twee paarden, over de brug by de stroom' sluis. Toen hy midden op de brug was g&, komen, stortte deze in en geraakten paardcj en wagens in het diepe vaarwater van decj Lemster Ryn. Huitema wist nog tydig het bruggehoofd te grijpen en zich te redden, De in den Ryn zwemmende paarden werde:| met groote moeite gered. De brug was ver- nield. Huitema ïydt groote schade aan wa- gens en hooi. Daar de electrische kabel ovei de brug was beschadigd, is men hier te- plaatse zonder electrische kracht en licht] GROOTE M0RPHINE-8M0RKEL ONTDEKT. Activiteit van een Rotterdamsch expediteur] ROTTERDAM, 7 Juli. Dank zy de activj. teit van een bekend expediteur hier ter stede is men er in geslaagd een groote morphia smokkel op het spoor te komen. Men heef: beslag gelegd op een party bedwelmende middelen van niet minder dan 75.000. De party is naar het hoofdbureau van politie ge bracht en daar opgeslagen. De geheele zee- ding was afkomstig van Bazel en moest i:| opdracht van een firma te Hamburg iD tran sito via Rotterdam naar Dairen, in Mantsjoe- rye en Peking worden verscheept. In werkt ïykheid was het de bedoeling van de versche pers om de partij achter te houden in New York en Tampico Ze bestond uit 84 kisten ei: moest met twee scheepsgelegenheden woi den vervoerd. Op den vrachtbrief stond vermeld, dat del kisten koffie, zeep en gecondenseerde mellj bevatten. Nu was het eenigen tijd geleden gebeurd dat een aantal kisten, die gloeilampen heette: te bevatten, doch bedwelmende iniddelei inhielden, Amerika waren binnengesmob' keld. Te New York werd bet complot echte:, ontdekt en stelde de Amerikaansche regee ring de reederij aansprakeiyk voor de boete van £5.000. Ten einde te voorkomen dat het schip aan den ketting werd gelegd, heeft de ree derij noodgedwongen betaald. Maar ze stelde intusschen te Rotterdam den expediteur op haar beurt aanöprakeiyk, met het gevolg dat de expediteurs in den vervolge hunne waakzaamheid hebben verdubbeld. Toen dan ook by het ontvangen van de 34 kisten argwaan werd gekoesterd, heeft men 23 kisten aan de Wilhelminakade op geslagen en de rest in entrepot. Vervolgens namen beambten van de douane heden verschillende steekproeven. Nu ware: bij de party drie kleine kisten, en daar de groote kisten zwaar vepakt wareD, en voor zien van zware bouten, welke men als lie! ware onder enorme lakken had verstopt, opende men om te beginnen liever een detj kleine kisten. Deze kleine kisten waren echter gehee!| gevuld met de aangegeven goederen. Niet tevreden met dit resultaat besloo'. men ten slotte ook nog steekproeven tel nemen met een der groote kisten. Metveej moeite werd een dier kisten geopend inderdaad kwamen ook. hier doozen zeep tf| voorschyn, zooals de vrachtbrief aangaf. Maar toen men een laag doozen zeep ver- wyderd had, stuitte men op een tweed; laag kleinere kisten, die omgeven waren dooi doozen zeep. Deze als het ware ingeslote: doozen, waren van blik. Nadat men eet dezer kistjes te voorschijn had gehaald, et het opende, stuitte men op een blikken dei Na dit opengesneden te hebben, vond me: eerst 'n aantal doozen met onschadelijk pharmaceutische preparaten. Maar daarondej NIEUW-HELVOET. NIEUW-HELVOET. DE TOEKOMST VAN HET PLUIMVEE HEBT U ZELF IN HANDEN door 't gebruik van Maakt Uw dieren sterk voor den komenden ruitijd, brengt jonge hennen spoedig aan den leg. REINIGT DE HOKKEN MET werkt ook geneeskrachtig. Levering van Modelhokken en Stallen, ook volgens teekening. Viïegenverdrijver, Genees- en Ontsmettingsmiddelen gegarandeerd. SCHUURMAN'S Pluimveeartikelenhandel Christ, de Vrieslaan - MIDDELHARNIS op Donderdag 23 Juli 1925, ii,ti. S uur (Z.T.) te OoLTOENSPLAArin hotel .Hobbel" van GRANEN en andere VELDGEWASSEN. Aangiften kunnen alsnog worden in gediend ten kantore van Notaris AKKERMAN. trof men groote bussen morphine aan. De Inspecteur opi Toen men daarop ook de andere groote seerde om een nieil kisten opende,- ;bleken ze alle op dezelfde constateerde met wyze behandeld te zijn. Ze bevatten eerst kwestie te Langstrfj een laag artikelen, welke in den vrachtbrief vermeld waren, waaronder men dan de tweede kisten vond. Zoo kreeg men kisten met een laag bussen gecondenseerde melk, wederom andere met een laag koffie. Nadat dit alles geconstateerd was, werd de politie met een en ander in kennis gesteld. De geheele partij, behalve de drie kleine kisten, die geheel gevuld waren met de aangegeven artikelen, werd daarop in beslag genomen. Een arrestatie kon niet plaats hebben, daar geen vervoerder aanwezig was. Men zal trachten te Bazel den afzender te vinden. De partij wordt verbeurd verklaard en ten bate van het ryk verkocht. Vliegensvlug kleedde de kleine Dorus zich aan, tot hij weer de kleine Dora was van eerst. Karl hielp gauw eventjes en {maakte toen dat hij weg kwam. 138 En toen gauw naar den tuin, waar meneer om politie stond te schreeuwen. Wat was hij blij toen zijn dienstbode weer terecht was,. 139 „Kom hier, kindl" riep hij en zette haar op zijn schouders. Hij was een beetje ver knocht aan zijn klein meisje. 140 „Nou gauw naar binnen en dan gauw eten koken, hoor Doral Want ik heb honger ge kregen van den schrik." Vergadering van don Raad der gemeente Ooltgensplaat op Woensdag 8 Juli 1925, des avonds 7 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Na opening werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Missive van het Ministerie van Onder- ys, Kunsten en Wetenschappen, waarbij werd medegedeeld, dat de gemeente aan de Rijks Hoogère Burgerschool te Middelharnis moet bydragen 196S.64 over 1924.Zoodat deze blijft 1945 38. b. Idem van het provinciaal Bestuur van Zuid Holland, vermeldende dat dejaarlyksche uitkeering naar het aantal inwoners ƒ6126.72 bedraagt. Een schrijven van het Provinciaal Be stuur betreffende het houden van een jaariyk- sche paardenmarkt en elke week een vee markt te Dinteloord. d. Missive Ged Staten, waarby goedkeu ring van bet. raadsbesluit tot conversie der geldleeningen a 10 000,—, e. Bedryfsoverzicht gasfabriek Oost-Fl3k- kee van de Maatschappij Mabeg, waaruit bleek, dat het netto verlies over de maanden Maart en April 1925 5572,88 bedraagt. Ingediend werd het verslag van den toe stand der gemeente, welke ter visie voor de raadsleden werd nedergelegd. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat in de vaca ture Breemah, voor de betrekking vau Hoofd aan de Openbare Lagere School te Langstraat slechts 2 sollicitanten zich hadden aange meld, de heeren W. J. van der Lelie, Hoofd eener Christelijke school te Sassenheim en h. J. Sleyboer Lzn., eerste onderwyzer aan de Openbare Lagere School te Bansweert. was en hoopte da kwam. Alzoo besll Hierna werden el in de begrooting De voorzitter del bezoek aan Ged. S® heffingspercentage I zal worden goedgl Verder werd bel te gaan bij de Ooi alhier groot lirl tyd van 10 jaar, I In de rondvraal vrongel voor, om al zoeken, het heffel van iederen gasl omdat de versprei heffing werd aanl aarde gevallen w;l dat men de gas vel van deze 20 cent I De voorzitter vl vergadering van cl gevallen en dat tl deze 20 cent per^B Hy wenscht vastl Mabeg gesloten cl zeide spreker gev^| mak, want als aanhouden zooals^B wanneer het ccH 145000,— verli^| geen concessies I belangstelling n.-^| deskundig technici werd gerekend bij een verbruikl begrijpt hij bij el niet, dat er zulk^l leden worden. Op een vraag I antwoordde de aan de Galathee^B door den aannerl^ heer. De heer Pil 1344,terwijl f 1000.— kost. Hierna waarna terwyB kost. I na ging dl i de voorzl MIL' Geboren: Jacol Gans; Aagje Adil en J. C. v. d. SU Overleden: M echtgen. van E. I ST Geboren: Jacol A. Kievit; Simoi Later en P. deG

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 2