Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. VERS ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 13 MEI 1925. f MIDDELHARNIS. Gedurende de week van •1 i in. 9 Mei z|)u b^j den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkzoekenden in geschreven: 7 land-arbeiders en 3 diepzee- visschers. Postduiven-sport. Op Zondag 17 Mei zal door de P.V. „Seinpost" worden deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk), af stand K M. 250.673. De loslating zal plaats hebben 's morgens 7 uur. Wederom zullen geldprijzen beschikbaar gesteld worden. Vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis op Donderdag 14 Mei 1925 's namiddags drie ure. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeeling rekening en begrooting Gezondheidscommissie. 3. Wijziging gemeentebegrooting 1924, 4. Beslissing inzake verbetering weg naar tramhaven. 5. Voorstel afbraak gekocht huis, hoek Nieuwstraat Westdyk. 6. Machtiging verhuring pakhuis Nieuw straat. 7. Gemeenschappelijke regeling en keur loonen vleeschkeuring. Voetbal. Zaterdagavond speelde Volhar ding II tegen H B.S. I. Daar laatstgenoemde met 10 man in 't veld kwam, waaronder nog 2 invallers, werd deze wedstrijd vriendschap pelijk gespeeld, dus niet voor de seriewed- strijden. Hoewel Volharding eveneens met 10 man speelde wist zy een 3-0 overwin ning te behalen. Voor de rust was het een mooie, gelijkopgaande wedstrijd. Door het slechte spel der vleugels van Volharding, gingen vele mooie kansen verloren. Na de rust was. Volharding beslist in de meerder heid, wat zij in 3 goals wist uit te drukken Scheidsrechter Van Wijk leidde dezen wed strijd tot aller tevredenheid. Van den landbouwer G. Bom moest een melkkoe uit nood worden geslacht. Het dier is voor de consumptie afgekeurd. Door den zoon van den heer Pape werd eenigen tijd geleden een ballonnetje opge laten, waaraan een briefje was bevestigd met het adres van afzending. Hierop ontving hij het volgende schrijven: Domkerke, 1925. Het ballonnetje gevonden te Domkerke in het Sintsche veld nabij Te Toren. Adres: Maurice Bruggeman, Landbouwer, Domkerke, Ruysselede (België). Zondag is in de Ned. Herv. kerk een extra gift van 10 gulden voor de Diakonie gecollecteerd. Zondagavond is uit baldadigheid een koperen raam-beschermer van het winkel raam van P. v. d Stad afgerukt en is nog bij eenige andere bewoners op de Westdijk een ruit ingedrukt. Centrale Veiling te Middelharnis op Vrijdag 8 Mei 1925. Spinazie 0,95 tot 5,10 per 100 k.g. Rabarber 4,70 Radijs 3,50 per 100 bos. Bloemkool le ƒ24,10 ƒ25,10 per *100 stuks. Bloemkool 2e 13,70 tot ƒ17,— p. 100 st. Bloemkool 3e 10,— tot ƒ13,— p. 100 st. Boereboter 0,85 tot 1,05 per pond. Kipeieren 5051 kg. ƒ4,60— 4,65, 60—62 kg. ƒ5,65 o,70 Eendeneieren 4,40— ƒ5,50 alles per 100 stuks. Aanvoer 10868 stuks eieren. 64 pond boter. Centrale Veiling te Middelharnis op Maandag 11 Mei 1925. Spinazie 6:80 tot 10,40 per 100 kg. Postelein 81 per 100 kg. Rabarber 4,40 tot 4,70 per 100 bos. Bloemkool le 28,30 per 100 stuks. Bloemkool 2e 22,50 p. lOOst. Bloemkool 3e 9,60 tot 13,10 per lOOst. Kropsla 7,70 per 100 stuks. Kipeieren 50 kg. ƒ4,75—4,80, 60—61 kg. ƒ5,70-/ 5,85, 73 kg. ƒ6,40. Bruine Kipeieren 5,95-/ 6,20 p. 100 st. Eendeneieren ƒ4,— tot ƒ5,70 p. 100 st Boereboter 0,75 tot 1,04- per pond. Aanvoer: 9006 stuks eieren. SOMMELSDIJK. Een zoontje van A. A. v. d. P. werd zoodanig door een hond in zijn arm gebeten, dat geneeskundige behandeling noodzakelijk bleek. SPORTNIEUWS. M.S.V.V. Herraes-D.V.S. 0-1. We mogen trotsch zyn op het succes van onze geel-blauwen als we dezen uitslag lezen. We mogen het een mooie prestatie noemen, dat de Schiedammers het niet verder konder. brengen dan 1 - 0 in hun voordeel en dat nog wel door een fout van do M S.V.V.-achter- hoede. En toch bad een gelijken uitslag de juiste verhouding beter weergegeven. MS.V.V., die met drie invallers in het veld komt, trapt af. De Schiedammers nemen dadelyk het offensief over en zetten de onzen danig aan 't werk. Echter wordt goed ver dedigd en als de voorhoede losbreekt, zendt Jongejan een gevaarlijk schot in, dat de H.-doelman ternauwernood kan keeren. De gasten geven spoedig blijk over hetere bal-routine te beschikken en hun aanvallen worden gevaarlijker en talrijk. Dehalf-linie en achterhoede der geel-blauwen verdedigen uitstekend, doch konden niet beletten dat de aanvallen onschadeiyk werden. Al spoedig komt een penalty in het voordeel der Schie dammers, die echter vriendschappelijk wordt genomen. Kort daarop krygt H. weer een strafschop te nemen, die zeker in het doel was verdwenen, als L. Bund niet op de juiste wyze het leer keert. Dan waagt onze voor hoede weer een aanval, en het schot, dat volgt, wordt ten koste van een hoekschop keurig gehouden. Hennes is weer aan 't woord. Haar binnen- trio geeft kort samenspel te zien, toat even wel verdienstelijk wordt onderbroken door het op tyd ingrypen der half-linie. De gasten biyven toch de baas en als met behulp van een onzer haifspelers de bal op Boomsma ^vordt gespeeld, verdwynt het leertusschen de palen, 0—1. Dan is een weinigje verslapping by de geel- blauwen merkbaar, wat zich gelukkig spoedig herstelt en met meer vuur wordt aangepakt. Jammer, dat de voorhoede, voornl. de linker vleugel zoo weinig presteerde, waarop de meeste aanvallen doodliepen. Ook het buiten spel-zetten werd door de gasten toegepast, waarmede ze ook veel succes hadden. Het gevolg was, dat M S.V.V., ondanks haar pogen om den stand geiyk tekrygen, daarvoor geen kans zag. De penalty, die in het voordeel der onzen viel, werd eveneens vriendschappeiyk behandeld. De rust ging in met 1 0 voor Hermes-D.V.S. Na half time scheen ons M S.V.V. sterker. De aanvallen van haar kant werden talrij ker en de Schiedamsche keeper maakt ken nis met eenige harde kanjers van Van Hemert. De doelman verdedigde subliem. Even latei- gaat Jongejan er met het leer van door en vlak voor doel schiet h|j jammerlijk naast. Hermes legt ook een schepje op, doch vin den de geel-blauwen in goede verdediging. Zij krijgen nog eens een vrije schop te nemen, doch schieten niet in. Verscheiden doorbraken van AI.S.V. V.-zijde hebben geen resultaat. Tweemaal weet D. Bund mooi voor te geven, doch zijn voorzetten worden onbenut gelaten. O.i. als de links-binnen meer doorzet, d.w.z. niet te bang is wan neer men b|j hen invalt, is meer succes te wachten. Geen der beide ploegen vindt het doel meer, heel jammer voor M.S.V.V., die zeker een tegenpunt toekwam. Toch kunnen we tevreden zijn, en we mogen 0 1 voor M.S.V.V. geen nederlaag noemen. Scheidsrechter Ruijlof leidde de alleszins niet gemakkelijken wedstrijd onberispelijk. HERRINGEN. A.s. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk des namiddags te 2 uur op te treden Ds. De Gids uit Goedereede, bij welke gelegenheid tevens de doopabe- diening zal plaats hebben, waartoe doop- ouders worden uitgenoodigd Zaterdagavond tusschen 6 7 uur in de consistorie. Door de goedkeuring van het raadsbe sluit tot het in bruikleen afstaan van het middelste schoollokaal aan de Bijzondere school zijn thans twee lokalen definitief aan die school toegewezen. Tot lid der plaatselijk schoolcommissie is, in de vacature van den heer M. de Geus, benoemd, de beer J. A. Witvliet. Het aandeel, dat de gemeente over 1926 aan de gezondheids-commissie, volgens ingediende begrooting, zal moeten betalen bedraagt 24,23. Door de gemeente zal een rekening courant worden geopend bij de Bank van Ned. Gemeenten. GOEDEREEDE. Onze dorpsgenoot, de heer Vogel verkreeg op de postzegel-tentoonstel ling te Parijs voor zijn verzameling postzegels uit Oberschlesien en Nieuwe Republiek een verguld zilveren medaille. Onze dorpsgenoot J. C. van den Berg is geslaagd voor het candidaats-examen Rech ten Universiteit Amsterdam. OUDDORP. Van den landbouwer Joh. Hameeteman is een paard gestorven en van de Wed. T. Tanis een koe. Beiden zijn onder politietoezicht begraven. Door de garnalenvisschers werden de vorige week van 400 -450 K.G. garnalen per week en schuit gevangen. De weervis- scherljen leverden 24 zalmen op. Op Vrijdag 15 Mei a.s. 's avonds 6 uur zal er in de oude school algemeenè vergade ring plaats hebben van de Coöperatieve Boe renleenbank. De agenda bevat: 1. Opening. 2. Aanwijzing van een secretaris en twee stemopnemers. 3. Rekening en verantwoording van het boekjaar 1924. 4. Vaststellen van het salaris van den kas sier voor 1925. 5. Verkiezing bestuurslid wegens periodie ke aftreding van den heer C. Tanis K.Pz. 6. Verkiezing lid van den raad van toezicht wegens periodieke aftreding van den heer C. Breen Pz. 7. Verkiezing twee plaatsvervangende be stuursleden. 8. Mededeelingen rondvraag en sluiting. Mej. G.W.Melcher alhier slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het Pontdiploma Machineschryven. Genoemde mej. Melcher was leerlinge van de cursus in Middelharnis. NIEUWE TONGE. Maandagmorgen had het zoontje van A. van Dr. alhier het ongeluk in de Kerkgracht te vallen. Twee personen, A. v. A. en B. v. d. B. zagen dit. Zonder een oogenblik te aarzelen, sprong van A. te water en haalde het jongetje op het droge. Op Zaterdag 16 Mei 1925, fs av. te 7 uur, zal in de hulpschool alhier een ledenvergade ring worden gehouden der afdeeling Nieuwe Tonge eu Omstreken der Z.-H. vereeniging het Groene Kruis. Punt van behandeling: Aanvraag van den Kerkeraad derNederl. Herv. gemeente om een subsidie voor de wykverpleging. Opkomst wordt dringend verzocht. Vlucht van de PostduiYenvereen. „de gevleugelde bode" vanaf Vilvoorde, afstand 89.743 K.M. Uitslag: P. Slis 1,A. Mans 2, R Koert3 en 5, P. A. Koster 4, A.J. Nagtegaalen J.Droo- ger 6, 10 en 11, K. van Es 7, B. de Wilde 8, G. Knöps 9 en 12. OUDE TONGE. De collecte gehouden in de Ned. Herv. kerk voor Leerstoel en studie fonds heeft opgebracht ƒ163,35. De gem. zangvereeniging „Excelsior" gaat met Hemelvaartdag naar het concours te Hendrik Ido Ambacht. Zondag a.s. hoopt de heer Vetter uit de Langstraat de morgenoefening, in de Ned. Herv. kerk te houden, wegens afwezigheid van ds. Bax. Van den heer Joh. Stoop brak eên koe een poot. Het dier is naar de noodslacht- plaats gebracht en geslacht. OOLTGENSPLAAT. Door den gemeente en den rijksveldwachter is proces-ver baal opgemaakt tegen een persoon in deze "ge meente, die verdacht wordt van schending der openbare eerbaarheid. De volgende personen zyn uit meente vertrokken: Mej. L. Kloet, naar Den Bommel; P. J. M. Fabert naar Oude Tonge; J. J. Fabert, naar Oudenbosch; C. J. Holt- kamp, naar R|jswyk; Mej. E. Koning naar RotterdamMejJ. Koning, naar Rotterdam Mej. H. M. Jegen, naar Oegstgeest; P. H. van Lent, naar Amsterdam en C. F. E. Querelle, naar Harenkarspel. Ingekomen zijn: Gezin A. de Berg, van Melissant; gezin H. Rozenheek, van Som- melsdyk; H. de Berg, van Den Bommel en Wed. H. C. Warnink Hoogenstyn, van Schiedam. Gevonden en ter gemeentesecretarie gedeponeerd een portemonnaie. De heer M. Breeman is voornemens tegen 1 Juni e.k. ontslag dan te vragen wegens ziekte als hoofd der Openbare School te Langstraat. Ds. J. Japchen, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, hoopt zjjn intree rede te houden op Zondag 7 Juni a.s. des namiddags 2 uur, na des morgens bevestigd te zijn door zyn broeder, Ds. Japchen van Hei- en Boeicoop. Onder hetv vee van den landbouwer J. L. de Vos is mond- en klauwzeer uitge broken. DEN BOMMEL. Donderdag jl. werd het dochtertje van den landbouwer v.K.,datop den d|j k aan het spelen was, door een ledigen grintwagen overreden. Het meisje kwam er gelukkig zonder ernstig letsel af. Aan den Burgemeester is verlof ver leend om zich, voor herstel van gezondheid, van 5 tot 26 Mei buiten de gemeente op te houden. Voor de Nat. Militie zijn voorgoed onge schikt verklaard M. van Dyk, E. Keu velaar, A. v. d. Maden en J. v. Putten, terw|jl tijdelijk zijn afgekeurd N. Kerpel en G. T. Moerdijk. Op 5 Juni a s. zal te Oude Tonge het onderzoek plaats hebben der groot-verlof gangers van de lichtingen 1912 en 1916; voor deze gemeente 'snam. half twee. HELLEVOETSLUIS. Aan het postkantoor Hellevoetsluis en daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1925 ingelegd 12.057,69 en terug betaald 26.670,41. De repetitie-avond van Hellevoets Klein k Capella Koor is verzet van Woensdag- op Vrydagavond. Er kunnen nog eenige sopra nen en tenoren als lid toetreden. Op een Z.boot liggende op 'sRyks Marinewerf is een doode postduif gevonden, welke aan een concours meevloog. Licht blauwkras N 9-23-23953. Concoursring S 747. De heer Cornelis de Pijper heeft verlof gevraagd voor den verkoop van alcoholhou dende dranken, anderen dan sterken drank in de beneden-voorzaal van het perceel, plaatseiyk gemerkt A 52 en gelegen aan de Westkade. Voor het opmaken van stukken be treffende vrijstelling wegens broederdienst wordt voor lichting 1926 ter Secretarie zit ting fgehouden op Woensdag 20 Mei 1925 van 9 tot 12 uur voormiddags. B|) den heer L. Hokke aan den Straat weg is een postduif komen binnenvliegen, gemerkt N 9-24-27.124. Zaterdag 16 Mei 1925 zal de Burgemees ter van Nieuw-Helvoet als beschermheer vau 'sRyks Marine Kapel alhier, aan deze ver eeniging een vaandel uitreiken in de zaai van mej. de Wed. L de Py per. Iedereen heeft gratis toegang. De muziekvereeniging zal eenige num mers ten beste geven, terwyi verder de avond zal worden opgeluisterd door de Tooneel en Sportver. „Kunst en Sport na Arbeid" met de stukjes: Je Reinste Parel, Levensdwang en 't Portretje. Aanvang 7.30. Plaatsbespreking 's namiddags 2—3 u. 10 cent per plaats. Bal na By den heer W. Baiyon Haarlemmer straat 76 is met de eigen duiven komen binnenvliegen een roode postduif gemerkt N 1.24 57646. Gummiring R 256. Binnen eenige dagen zal hier en elders een collecte worden gehouden voor de Natio nale Stichting Tehuis voor alleenstaande blinden van alle Gezindten te Wolfhezen. Daar in dit Tehuis alleenstaande onver mogende blinden van alle gezindten worden opgenomen en het geheel afhankelyk is van de nationale mildadigheid en de inkomsten de uitgaven niet overtreffen, wekken wij een ieder op met milde hand aan deze collecte te geven. Zondag hield de postduiven ver. „De Luchtpost" een wedvlucht vanaf Ede, afstand 100 K.M. De pijjzen werden behaald als volgt. J. Mooldyk 1-3. G. Spoon 2-7-12. G. Schoo- remans 4-6-17. Gebr. Groeneveld 5-1013-14. Joh. Bummeester 8. J. Vlekke 9. C. Geluk 11. H. van Harmeien 15 D. Scholten 16. B. Boere 18-20 en G. Stoekenbroek 19. Helvoet's Gemengd koor „V.I.O.L A." heeft besloten deel te nemen aan het con cours te Goudswaard dat 13 Augustus 1925 gehouden zal worden. Voetbaluitslagen van Zondag 10 Mei 1925. Serie wedstrijden v.v. Hellevoetsluis. Hellevoetsluis I—R.F.C. III, 1—2. Als we Hellevoetsluis in het veld zien komen met: Duisterhof Steenkist. Roodhorst Hage Ket Baiyon Walbroek Th Hoogk. D. Hoogk. Mos. v. d. Wal zien we al dadelyk dat er natuuriyk weer invallers z|jn voor spelers, die maar zonder te waarschuwen wegbiy ven, hetgeen vooral met dezen wedstryd beroerd is, daar R.F.C. een pittige ploeg is en H. dus zoo sterk mogeiyk op moest komen. Maar we mogen niet klagen over de invallers, want zy hebben best ge- Het is een prettigen wedstryd geweest, met heel mooie momenten, maar ook met wel eens oogenblikken van krukken, zoowel van H. als van R.F.C. Het spel is nog maar een minuut of 10 oud, of R.F.C. weet de leiding te nemen door een mooi schot, buiten het bereik van den doel- verdediger, daar Steenkist door zyn opstellen den bal een andere richting gaf. H. geeft den moed niet op en we zien even een paar mooie aanvallen geleid door Mos, Ket en Walbroek, echter zonder resultaat. R.F.C. pakt flink aan en van weerszyden wordt heel goed gespeeld. R.F.C. heeft spoedig weer succes en 't is 2-0. En nu bemerken we dat er een anderen geest in Helvoets elftal zit, want zy geven niet op, waartoe zy anders (achterhoede uit gezonderd) nogal eens geneigd zyn, integen deel zy gooien er een schepje op en allen doen hun best. In de voorhoede vlot het samenspel goed. De half-linie geeft goed aan en de backs van H. hebben zich hersteld en zyn er weer goed in, terwijl Duisterhof een paar ballen mooi verwerkt. De voorhoede van R. F. C. is goed, mooi samenspel. De wedstrijd is het aankijken zeer zeker waard. Onverwachts een stevige aanval van R.F.C. waarby Steenkist reddend optreed en den bal aan Baiyon doorgeeft, die op zyn beurt den bal by Mos doet belanden. Deze passeert den halfback van R.F.C. keurig, geeft mooi voor en v. d. Wal brengt den stand op 2-1. R.F.C. verslapt een weinig terwyi H. flink biyft aanpakken, maar v. d. Wal is niet schotwaardig, terwijl als een ieder denkt „dat wordt 2 2" Th. Hoogkamer niet durft of zenuwachtig is. Het spel gaat van doel tot doel en met 2-1 voor R.F.C. gaat de rust in. Na de thee zien we dat H. eenige wyziging in de ploeg heeft gebracht, welke echter mis schien beter achterwege had kunnen biy ven. De tweede helft is niet zoo vurig als de eerste. Toch is het spel nog goed, al worden er weieens ballen verknoeid. R.F.C, 3 had geen succes meer, doordat Steenkist en col lega op hun post waren, terwyi het schot er by R.F.C.'s voorhoede ook uit was door missen. Een fout van Helvoets voorhoede was, dat de bal teveel in het midden gehouden werd. Voor half time verdeelde v. d. Wal het spel wel, maar na half rust was dit min der. Mos stond steeds ongedekt, maar werd veronachtzaamd. De ballen, die hy nog eens kreeg verwerkte hy heel goed, maar zonder succes. Was het spel van H. meer op de vleu gels gespeeld, dan zou de uitslag misschien na de rust anders geworden zijn. De wed stryd is in goede verstandhouding gespeeld. - Hellevoetsluis 2—R.F.C. 4 1 1. - By gunstig weder zal a.s. Donderdag 14 Mei door Helvoet's Gemengd koor„V.I. O.L. A." een concert gegeven worden op de muziektent. Aanvang 9 uur. - By de Liefdadigheidstentoonstelling zal lederen avond Radiomuziek gegeven worden. Zondag 10 Mei j.l. hield dp Postduiven- ver. D.O.S. een wedvlucht van uit Mons (België) afstand 150 K.M. Loslating half tien. De pryzen werden behaald als volgtP. de Graaf 1, H. v. Essen 2-5-7.-11-16. B. Konynendyk 3 - 4- 6 -10-18. W. Baiyon 8, A. de Koster 9, L. Dykhuyzen 12-14. J. Hartingsveldt 15. De eerste duif bereikte haar hok 11.42.60 en de laatste duif 12.58 63. Donderdag 14 Mei zal in het Evange lisatie gebouw optreden dhr. Zuiderduin, Evangelist te Rockanje. Vrydag 15 Mei a.s. zal in de Casino zaal van den heer D. K. v. d. Berg een Nutsavond worden gehouden, waarby zal optreden de heer Nyiand uit den Haag met muzikale voordrachten. Aanvang half negen. A.s. Donderdagavond acht uur zal de Jongel. Ver. wederom een Radio-avond hou den in de lokalen der Zondagsschool van de Ned. Herv. Kerk. In de plaats van Mej N. Bradus is als hulp onderwijzeres der Bewaarschool aan gesteld Mej. W. Kerkhoven. BRIELLE. Zondag 1.1 speelde W.R.W. 1 tegen V.F.C. van Vlaardingen voor de W.R. W. serie en verloor met 4 1. Naar men zegt zal door de Mij. Voorne's Duin een belangrijk deel der duinen tusschen Rockanje en Oostvoorne voor de exploitatie beschikbaar worden gesteld, en zullen golf en tennisbanen worden aangelegd. Vóór de verkiezing op 1 Juli a.s. zullen voor de Vryheidsbond alhier nog een drietal sprekers optreden, o.a. Mr. Dresselhuis. De waterstand welke door de hevige regenval en het stuk zijn der watermachine erg hoog was, is thans zeer laag geworden, doordat de watermachine voortdurend het water naar buiten maalt. By Kon. besluit van 5 Mei is, met in gang van 1 Mei aan P. Schuurman eervol ontslag verleend [als leeraar aan de Rijks- hoogereburgerschool te Brielle. Op de 1.1. Vrydag gehouden eieren- veiling waren aangevoerd: 36179 kippeneieren (wit) 5,80 per 100. 8960 kippeneieren (bruin) 6,25 n 2708 eendeneieren 5,40 10 kalkoeneieren 11,— n 4 ganzeneieren 13,— OOSTVOORNE. Eieren veiling: 21486 kippeneieren (wit) 5,60 per 100. 4200 kippeneieren (bruin) „6,— 649 eendeneieren 5,10 VEILINGSBERICHT van Vrijdag 8 Mei 1925 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 1,50 tot 7,10 per 100 krop. Radys 1,80 tot 3,70 per 100 bos. Postelein j 27,— tot 28,— per ben. Spinazie ƒ6,— tot ƒ9,— per 100 k.g. Aardappelen 4,20 per 100 k.g. Aardbeien 1,78 tot 1,98 per k.g. Zuring 34 tot 55 per krat. Peen ƒ6,— tot f 24,- per 100 bos. Bloemkool I 18 tot 39 per 100 stuk. II 7 tot ƒ21 Rbabarber ƒ5,— tot f 9,70 pér 100 bos. Witte Asperges 0,95 tot 1,19 per bos. Blauwe 0,33 tot 0,62 per bos. Kipeieren Netto 5,60 tot ƒ6,— per 100. Eendeieren 5,10 per 100. Aanvoer 26835 stuks. DEN BOMMEL. Geboren: Petrus, z. v. D. Broeders en J. Legierse; Antje, d. v. J. Zuijdijk en J. J. Fokker. Ondertrouwd: L. Remus, 28 j. en D. de Vos 26 j. BRIELLE, van 1 8 Mei. Ondertrouwd: Wilhelmus Cornelis Simons en Hedwig Dekkers. Overleden: Wouter Verduyn den Boer, 1 j. 11 maanden. ZUIDLAND, van 1-30 April. Geboren Stijna Lena, d. v. H. v. d. Burgh en C. v. Wamelen. Abraham, z. v. Jac. van Meggelen en A. Schrijver. Elisabeth, d. v. L. Kraaljenbrink en M. E. van der Meer. Hendrik, z. v. J. van Kempen en L M. Quak. Getrouwd: C. van Se venter, wedn. v. G. J. van Sintmaartensdijk met M. v. d. Wel, wed. van C. Kranenburg. OverledenPieter Ruigendyk. echtg. v. R. de Hoog, oud 68 j. Meyer Levie, oud 68 j. echt. v. B. Elekan. OOSTVOORNE. Geboren: Roeland, z. v. C. Nolde en G. Wageveld; Anton Pieter, z. v. W. v. d. Blink en L. Wezemer; Henderina Kaatje, d. v. J. J. Schipper en K. Vermeulen. Ondertrouwd: J. Beijer en M. Klok; J. Dijk man en N. den "Bakker. Gehuwd: J. D. van Beelen en C. D. J. Stans. H. C. Gorzeman en N. van MarionW. Noor- dcrtneer en L. J. Comijs; D. Blaak en J. B. Scheijgrond. Overleden: Klaas Scheijgrond, 83 j., echt genoot van J. Enimerzaaï; Ernst Frederik August Rosberger, 69 j., echtgenoot van J. F. C. Koek. V1ERPOLDERS. Geboren: Jacob Jacobus, z. v. J. M. v. d. Poel en N. PI. Rietdijk; Herman, z. v. I. Looij en J. v. Linden. Gehuwd: H. C. v. Marion met M. Polder vaart. OUDENHOORN. Geboren: Maartje, d. v. A. Manintveld en L. Blom; Frans, z. v. F. van Buren en M. Poldervaart; Adrianus, z. v. W. v. d. Waal en R. Knegt; Heintje, d. v. A. Rietdijk en C. van den Berg, Ondertrouwd: A. Hokke en T. J. de Winter; M. Poldervaart en E. Niemann. Getrouwd: J. A. Roos en F. Rietdijk; A. Hokke en T. J. de Winter; M. Poldervaart en E. Niemann. SPIJKEN1SSE. Geboren: Juliana, d. v. P. J. Oorebeek en E. StolkLeendert, z. v. P. Luiten en T. H. v. Genderen; Jacob, z. v. M. van Hamburg en P. Barends; Job, z. v. H. P. Verweel en J. H. Smits. Ondertrouwd: D. Stolk, oud 86 j. en J. E. Vogelaar, oud 26 j.C. M. Oosterlee, oud 29 j. en A. H. Groeneveld, oud 23 j. Getrouwd: P. Rietdijk en J. M. Luiten. Overleden: M. Versluis, oud 86 j., wednr. van C. Mastenbroek. HEKELINGEN. Geboren: Kommer, z. v. L. van Trigt en J. H. van der Wagt; Dirk, z. v. J. Kranen donk en M. L. Paul; Hendrika, d. v. W. van der Stelt en E. Moree; Pieter, z. v. P. Piek en J. Oostdijk; Jan, z. v. A. Muizer en J. van Pel. Ondertrouwd: A. Berkhout, oud 22 j en C. Wandemaker, oud 17 j. Getrouwd: W. Verwaal en D. Hordijk; A. Farenhout en N. Oorlog; A. Molendijk en A. van der Sluis. Overleden; D. de Vries, oud 64 j., echtgen. van A. Berkhoff; L. van Leen, oud 79 j., wednr. van M. Mastenbroek. Op verzoek. Van één onzer abonné's van ons eiland ontving ik een aardig briefje, waarin by zyn compliment maakte over het gedichtje, voor komende in O. E. van j.l. Zaterdag, over Ouddorp. Hy verzocht me tevens een ge dichtje op te maken over het vertrek van de politie van Herkingen, en nog wel in Flakkeesch dialect. Ik doe een mensch graag een plezierdaar gaat-ie dan. An den diender. Goeie, beste, trouwe diender Van het Haarekensche land, Wat h&'k daer hoare ver telle', Doe je noe je waark an kant? Ka'je 't hier soms niet best wennen, Wor'je dat gejakker moe? Heale beste, braove diender Waer gaê je dan noe naer toe? Wie mot noe de klokke luuë In hem opwinne pesant? Wie mot noe biljetjes plakke Van den Burgerlijke Stand Wie mot noe oens huus schoanhouwe Ons moai, ruum gemeantehuus Wie mot er noe geld ontvangen Als schepen komme deur de sluus O, haevenmeaster, klokkeluuër, O, bode in peliesjeman, Zal er nog wel éantje weze', Die 't waark noe overneme kan? Afijn me zalle mar beruste; Me zalle zien wat 't worre mot. Want je begriept wel, aol dat nieuwe Plokt oak au de gemeante-pot! S. M. J. N. Tarwe ruim aaDgl kwaliteit pryshoudeiJ tot 14,26. Extra bil betaald. Kwaliteit v de allerpuik8te soorteil terwyi overigens m lagere prijzen was u Rogge 14 - 14,751 Gerst Chevalier I Haver vaster geatl Erwten. Kleine ƒ12,50-16 Schokkeil gestemd 16-22,5(| Bruine boonen onl erboven betaald. Alll GROENTEN, FRUI'l AMSTERDAM, lil Malta's spring per kfl onveranderd. Aanvofl HUIDEN, LEER, I ROTTERDAM, lil was in de afgeloopel werden slechts enkfl soorten verkocht. I Door de veldarbeiH aan de markt onbfl zeer beperkt en var| werd een gedeelte tl plaatst. Alleen prima vlasH werd tot vorige we Hei seizoen kan I eindigd beschouwd VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 11 Mei. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 573 vette runderen, 293 vette kalveren, 177 schapen of lammeren, 1145 varkens. Prijzen per J K.G.: KoeieD 37£ tot 40 c.58 tot 62 c.; Ossen 47£ tot 49~c.; 54 c.; 59; Stieren 40 c.; 45 c.; 50 c.; Kalveren 65 c.; 75 tot 774 c.; S5 tot 90 c.; varkens 37 c.; 38 c.; 38£c.; Schapen 26 tot 33 c.; lammeren 25—35 per stuk. De aanvper van koeien en ossen was ruim. De handel* was matig en de prijzen onder gingen bijna geen verandering. Stieren waren flink aangevoerd. De handel was traag en de pry zen waren iets minder dan vorige week. Vette kalveren waren ruim ter markt. Be handel was minder goed en de pryzen waren vry wel gelijk aan die der vorige week. Voor enkele puikbeste kalveren werd nog tot 5 cent boven noteering besteed. Schapen en lammeren met zeer kleinen aanvoer. De handel was stug en de pryzen waren iets styver. Voor enkele puikbeste varkens werd nog iets boven noteering be taald. Er werd bijna uitsluitend voor het binnenland gekocht; alleen voor België wer den eenige varkens gekocht van 100 tot 120 K.G. APELDOORN, 11 Mei. Eieren. Aanvoer 150.000 stuks van 6-7, middelmarkt ƒ6,50 de 100 stuks Handel vlug. TIEL. 11 Mei. Boter. Aaüvoer 30 K.G., Prlis 1,80—2; voorts 60.000 eieren, prys 5-6 de 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 11 Mei. F|jne Zaden- (Boereunoteering) Karwy'zaad 2S tot ƒ30, blauw maanzaad 40-43, kanariezaad ƒ22 tot 24, geel mosterdzaad 30-32, bruin mosterdzaad 65-70, koolzaad 30-35, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, II Mei. Binnenlandsche granen en peulvruchten: Verslag van di van den geme op Donderda Tegenwoordig al Burgemeester. Na opening met der vorige vergad anderd goedgekeur le. Worden behi komen stukken: I a. Een schrijve:! Hondt, M. v. d. Vil tende hunne aannJ leden der commissi verzuim. b. Alsvoren van] Com. v. T. op hetl c. Verslag der Ga zeteld te Middelhal d. Idem van aq e. Idem van den district Dordrecht, leden ter secretari f. Verslag van op het lager onde] g. Bericht van Helden, dank zeg gratificatie over 1' h. Proces-verb; Gem. Ontvanger, en kas in orde w: eens is geschied het Burg. Armbesi i. Van den Mi: dat aan de gemee leend inzake arbei j. Goedkeur in gl Gemeente-begrootl k. Goedkeuring in bruikleen afstaaj lokaal aan de bij stukken worden nomen. 2e. Wordt goef rekeniüg der Gi 1924, alsmede aai missie voor 1926 drage van 24 3. Wordt beslj aan de Bank van Bank een rekenii 4. Worden bei van Onderzoek v de begrootingen en C. van der V 5. Is ingekom latie-aftrek van d< ter, secretaris en Aan Ged. Stat' de oude regeling behouden en voo| de voorgestelde. 6. Volgt goedl de Gemeente-begl 7. Vervolgens A tot het aanbreng! meentebegrootindj ziging geen twya 8. Hierop voll inkomsten-belast fi '26, wat wordt b| 9. Van M. del dat deze ontslag! van toezicht op jj Van die ComnM volen en door li staande uit de hl 2 J. A. Wit vin Riedijk 2 en Wil zoodat laatstgen<U 10. Volgt on tl De heer Nieuwe» as. ontslag uital;1 als haven meest cl bode, scbooukoufi ker, klokluider, I slag hem tegen verleend hoewel! digheden nog ga bl|ift bekleeden, weder in de vac! 11. Door de van Toezicht op

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 2