ScT.REEP .DEAU CADEAU larts KROS Leest„Onze Eilanden" Leest „Onze Eilanden" MEÏ CADEAUX [OR HANDZAAIMACHINE [OR HANDWIEDMACHINE WEEST WIJZER miDDELHARNIS-SOHIMELSDUK. Doorloopeiv SÉ sr3S derjurken Bébé-artikelen J.Jansen, Sommelsdijk ien- en Tulen Kleedjes Corsetten r: KUlur 11 idGldSg van 9 tOt 2 uqi rkmeisje -J- Voor de Vrouw. SASTE - arten. WOENSDAG 13 MEI 1925 KANTOOR VOORSTRAAT 5 - 1ÏIIDDELHARNIS DE BERENBURCHT. Land- en Tuinbouw. jcr DRAAGT UITGEBREIDE CADEAULIJST. icht den naam„sickesz"op de verpakking. De één geeft cadeaux, de ander prachtige japonnen voor 2,45. Deze prijzen zijn lokkend, doch als men de stof in de vingers krijgtkoopt men ze niet! Maar wij gaan door onze Japonnen te leveren tegen zeer scherp coneurreerende prijzen. Solide stoffen - Chique modellen I I foop van een nieuwe (ertig gulden, geef ik een nieuwe |t allernieuwste model teensprijsvanwied-,aanaard-DIlVinT STAD AAN 'T pchlnes en onderdeelen aan: HARINGVLIET HOTEL MEIJER IDELHARNIS, igd een tar oud Br. Tehuis v. Haringvliet 35, IDAM. en betaalt niet te veel. Fonkelnieuw bandnaaimacliine 36.—, bijna nieuw Handmach. 25 gtd., trapmach. 17 50, schrift, gar. Vermeulen's Naaimachinehandel, KIpstr. 12, ROTTERDAM. Vraagt onze middelen ter regellngvan den bloedsomloop. Falen nooit. Inlichtingen gratis, ook per brief. 165a - Rotterdam. fel 1925. rORMDE KERK. ds. Deo Oudsten. Moot/raus. i Van As. lontfrans uit '-lijk. Isav. ds. Baardslag. Ihr. Bonman. (ts. om. ds. De Gidfs leeskerk. iDoop). fait Oude Tonge. Vetter. b(js uit Stad aan 't H. I ds. Polhugsen 'g av. fester. van Zwartewaal. ïerink. brooy. ktra. (Bidstond voor PROTESTANTENBOND. Brielle, vin 10 uur, Mej. Tony de Ridder van Oosterbeek. (Collecte voor 't Hoofdbestuur.) GEREFORMEERDE KERK. Middelbarnis, vm. en 'sav. leeskerk. Melissant, vm. en 's av. dhr. v. d. Lugt. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds De Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsraa. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. ds. De Graa/T. Hellevoetsluis. vm. ds. Wpsterbugs. Nieuw-Helvoet. 'sav. ds. Westerbugs. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. leeskerk. Herkingen, vm- en 'sav. leeskerk OUD GEREFORMEERDE GEMEENTE. Melissant, vm., nm. en 'sav. leeskerk. Stad aan't Haringvliet,vm.,nm. en'sav.leeskerk iiiiiiijjiiiiiiiiiiiiniiiiw tiinroimjiiiiinnuiiiiiiiiiiiiiiiimniniiiiimmummiiimiiiiHiraminuimmiiraniimiimmii Prijs per kwartaal. f I. Losse nummersf 0,07' Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. DieiisluanbitHlingen en Oieiistttiiuvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederer. Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No 15 Voorstraat Middelbarnis. 7' JAARGANG. N°. 53 WAAROP WORDT GEWACHT? De vraag: „Waarom is het Nieuwe Tarief van invoerrechten nog niet ingevoerd?" is reeds van vele zijden gesteld, en daarbij uitten sommige vragers dan hun bevreemding, dat de betreffende wet, die ten vorigen jare door de Regeering met zooveel haast er werd door gejaagd, tot dusver buiten toepassing is ge bleven, terwijl anderen berekenden, hoeveel millioenen door dit verwijl reeds voor de schat kist zijn verloren gegaan. De handel, die het verhoogde tarief aller minst verlangt, ondervindt nu bovendien de nadeelige gevolgen van de onzekerheid, met uitzondering van sommige importeurs, die in de gunstige positie verkeeren, dat zij het niet- verschuldigde invoerrecht alvast op hun prij zen kunnen leggen. Daarentegen verliezen de protectionistische ondernemers hun geduld, omdat het zoo lang duurt, alvorens het hun te beurt gevallen voordeel wordt gerealiseerd. Zooals men weet, is de Tariefwet voor een gedeelte in werking getreden. Dit gedeelte regelt alleen het instellen van de Tariefcom- missie, d.i. het lichaam, dat de geschillen, waartoe de uitvoering van het nieuwe Tarief aanleiding zal geven, heeft te berechten. In middels wacht de invoering van het nieuwe Tarief op het Koninklijk Besluit, waardoor het overige gedeelte der wet van kracht wordt. Waarom dit Koninklijk Besluit nog niet is verschenen? Verschillende redenen heeft men hiervoor reeds hooren opgeven, met name vrees voor represaillemaatregelen van het buitenland; moeilijkheden, die zich als gevolg van de gebrekkige techniek bij de toepassing van het nieuwe Tarief zullen voordoen; wach ten op het advies der Tariefcommissie, ten aanzien van het samenstellen van de lijst der goederensoorten, die, hoewel in het wetsont werp oorspronkelijk van invoerrechten vrij gesteld, toch belast zullen blijven. Voor de waarschijnlijkheid van ieder dezer redenen valt wat te zeggen. Zoo is in verband van de eerstgenoemde reden bekend, dat in de Duitsche pers, reeds van de indiening van het wetsontwerp af, is aangedrongen op het nemen van tegenmaatregelen. In Duitschland valt echter een kentering waar te nemen in de stemming ten aanzien der beschermenden handelspolitiek. En in het Engelsche Lagerhuis werd geïnterpelleerd naai aanleiding van de voortdurend grooter wordenden invoer van Twentsche manufacturen, terwijl in de Engel sche dagbladen de aandacht werd gevestigd op den toenemenden invloed der Twentsche textielindustrie op de Britsch-lndische markt. Trouwens ook in de staatsstukken, gewisseld bij de behandeling van het Tariefontwerp in de Staten-Generaal, was reeds sprake van de maatregelen dezerzijds in toepassing te brengen ten opzichte van andere landen.' Hieromtrent verklaarde de Regeering toen in de Memorie van Antwoord, dat deze matei ie in "een andere wet moest worden geregeld, een wet, waarvoor het initiatief niet moest uitgaan van den Minister van Financiën. Daarbij werd medegedeeld, dat de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zijn aandacht op het onderwerp bij voortduring gevestigd houdt. Bij de mondelinge gedachtenwisseling noemde Minister Colijn ook nog den Minister van Buitenlandsche Zaken, als degeen van wien dergelijke maatregelen moesten uitgaan. Na het algemeen oordeel kan evenwel van den tegenwoordigen functionaris, minister van Karnebeek. het nemen van het initiatief in deze bezwaarlijk worden verwacht. Inmiddels werd, nadat de wet in het Staats blad was verschenen, van goed-ingelichte zijde vernomen, dat bij de Regeering in overweging was het samenstellen van een z.g. vechttarief, waarvoor het heffingspercentage van het nieuwe tarief tot op het dubbele zou worden verhoogd. En nu wat de technische bezwaren betreft. De aanleiding tot de indiening van het wets ontwerp was volgens de toelichting der Regeering gelegen in de noodzakelijkheid eener technische herziening van het Tarief. De meerdere opbrengst scheen slechts een bijkomstigheid te zijn, terwijl de Regeering de mogelijkheid, dat protectionistische bedoe lingen bij haar zouden hebben voorgezeten, ver van zich af wierp. De- bestaande wet zoo betoogde de Re geering was inconsequent en willekeurig, verleende in sommige gevallen averechtsche bescherming en had aanleiding gegeven tot geschillen. De breedvoerige uiteenzetting in de memorie van toelichting maakte evenwel den indruk, dat de gebreken waarin een twee-en-zestigjarige praktijk correctie had aangebrachtnogal waren opgeblazen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. NUTSSPAARBANK Vraagt thans ten kantore der Nutsspaarbank inlichtingen tot verkrijging van EEN SPAARBUSJE VOOR UWE KINDEREN. Busjes worden gratis in bruikleen afgestaan Bevorder den Spaarzin Uwer kinderen door hen de gelegenheid te geven hunne Spaar penningen in een Spaarbusje der Nutsspaar bank te deponeeren. FEUILLETON. DOOR NATALY VON ESCHSTRUTH. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 4) Agatha slaakte een diepen zucht. Dat krachtvolle schoone meisje, dat als ecne Walkyre een schichtig ros kan temmen, is toch maar een zwak, liefhebbend, deemoedig en teeder vrouwtje, dat zich door den vurig beminden man, zonder verwijt en tegenspraak, in het verderf laat storten. Haar vader was met blindheid geslagen, toen hij van de trotsche vastberadenheid harer inborst gewaagde. En toch... hoe had het te voren niet wonder baar in de fluweelzachte duivenoogen geweerlicht, toen ze de mogelijkheid bedacht, dat de man, die voor haar het begrip vormde van alle edele vol maaktheid, in staat zou kunnen zijn een geweten- Iooze, een slechte daad te begaan. Verbergt zich onder de blanke duivenwieken dan toch de weerspannige nek der berin? Welnu, of ze ooit zeJf voor zich en haar bestaan zal moeten strijden, zij de schatrijke gravin van Hoogenstijn, of wel, dat zij het niet doet en zwak en hulpeloos door den metalen tred van het noodlot wordt achterhaald tante Agatha heeft op dit uur voor de arme verblinde gezorgd voor haar en haar kroost eveneens. Nu eerst is zij kalm en gerust, nu ziet ze met Dat door de nieuwe wet de techniek inder daad is verbeterd, mag thans ernstig worden betwijfeld. Zoo zou een van de grondslagen van het nieuwe tarief zijn, dat de levensbe- noodigdheden, die als regel door de minder- kapitaalkrachtigen worden gebruikt, en de hulpmiddelen der voortbrenging vrij zouden zijn. Van dit beginsel wijkt de nieuwe wet echter in ernstige mate af. Niet alleen, dat de goederensoorten, die volgens het ontwerp vrij zouden worden gesteld, door het later tusschen- geschoven art. 43 belast blijven, met de be doeling den betreffenden industriëelen deze „steun" te laten (dus uit zuiver protectionis tische overwegingen).Maar bovenal was op dit principe reeds van den aanvang af inbreuk gemaakt door het ontwerp zelf, dat de goede ren, die in overeenstemming met de boven- gemoende grondslagen vrij zouden zijn, onder het tarief bracht als „toonbankartikelen" en belastte met 8 Talrijk waren de amendementen, waardoor getracht werd deze tegenstrijdigheid te onder vangen. De minister wees, op een enkele uit zondering na, al deze amendementen van de hand, soms om principiëele redenen, meer malen uit financieele overwegingen, maar in de meeste gevallen op grond van onuitvoer baarheid wegens bezwaren van technischen aard. De amendementen werden verworpen op dezelfde wijze, waarop art. 43 werd inge voegd, en tenslotte de geheele wet werd aan genomen, dat is: bij stemming van rechts luchtig hart neer op al de glinsterende pracht die haar schellen schijn werpt over krans en sluier der jonge bruid. De kamerheer was binnengekomen. Hij droeg zijn elegante hofuniform, die weleer zijn krachtige gestalte zoo bizonder kleedde. Ook heden stapte hij, in weerwil van zijn kruk, het hoofd fier en trotsch opgeheven, voort en een uitdrukking van groote voldaanheid en zelfgenoeg zaamheid lag op zijn ijzeren wezenstrekkentoch waren ze vaal en grauwachtig, en meer dan ooit te voren viel het krampachtig trekken zijner grijze wenkbrauwen in het oog. „Ik ben blijde, dezen dag nog te beleven 1" had hij 's morgens gezegd, „hij sluit mijn leven af naar wensch." Nu gleed zijn blik met voldoening langs het jonge paar een meesmuilend hoofdknikken toen bood hij zijn zuster Agatha den arm het had althans allen schijn ervan in werkelijkheid echter was zij het, die herp geleidde. „Kom, trouwe pleegmoeder, onze wagen wacht." De beide oudjes verwijderden zich, en Fredcrik Karei sloeg den arm nog inniger om de bekoorlijke bruid, die in de residentie voor de meest gevierde schoonheid doorging. Hij zag haar diep in de ernstige blauwe oogen, die hem'als verheerlijkt met zalig bewustzijn tegenschitterdcn. „Nu zijt ge de mijne, Metal" fluisterde hij, en zijn frisch, schoon, levenslustig en lachend gelaat werd overtogen door een hoogrooden blos. „Voor tijd en eeuwigheid 1" „En ge zult nooit een ander meer liefhebben dan mij?" Hoe kunt ge zoo iets vragen I" tegen links. Inmiddels legden al die onoverkomelijke technische bezwaren zij mogen in sommige gevallen den minister niet onwelkom zijn geweest nu juist geen gunstige getuigenis af omtrent de deugdelijkheid en de doeltref fendheid van de, door den minister boogelijk geroemde techniek, die nochthans niet in staat bleek, de beginselen en systemen, welke aan de wet ten grondslag waren gelegd, tot uitvoering te brengen. Het kan niet anders of die technische onvolkomenheid zal zich bij de toepassing wreken. Het publiek, de Tarief commissie en de douane-ambtenaren zullen het ervaren. Het argument der technische moeilijkheden schijnt wel de meest waarschijnlijke te zijn onder de redenen, die zijn genoemd voor het wachten met invoering van het Tarief. Volgens officieuse berichten kan de inwerking treding „vermoedelijk niet eerder dan tegen 1 Juli worden verwacht." Op de Tariefcommissie kan het wachten niet meer zijn. Misschien heeft zij niet heel veel haast gemaakt, doch haar advies in ver band mét art. 43 is nu voor eenige weken bij de Regeering ingekomen. Thans wordt, volgens de bovenbedoelde berichten, afgewacht het verschijnen van een bewerking van de nieuwe Tariefwet, met de gecompleteerde alphabetische lijst, uit te geven vanwege het Departement van Financiën, Deze uitgave kan ongetwijfeld een middel zijn om moeilijkheden te voorkomen, en dit laatste kan de Regeering juist „tegen 1 Juli" niet geheel onverschillig zijn, al is te voorzien,a dat ondanks dezen maatregel er na de invoe ring van het Tarief nog vele teleurgestelden en ontevredenen züllen blijken te zijn. Maar toch rijst de vraag: Zou de Regeering de verkiezingen willen afwachten, en zouden daarvoor dan dieper liggende motieven aan wezig zijn? Klaarblijkelijk bestaat de buitengewone spoed niet meer, die ten vorigen jare werd betracht, toen het erom ging de nieuwe tarief wet in het staatsblad te krijgen, om welke reden toen zelfs de adviezen van colleges al de Nijverheidsraad en de Kamers van Koop handel niet werden afgewacht. Zou de Regeering misschien inzien, dat het niet zou zijn een daad van wijs beleid om aan den vooravond der verkiezingen een wet in werking te stellen, waarvan de gevolgen zoo moeilijk zijn ongedaan te maken als een tariefs- verhooging, en zou zij er de voorkeur aan geven af te wachten, wat de naaste toekomst zal brengen? Worden in deze niet nieuwe.gezichtspunten geopend door hetgeen onlangs de heer van der Voort van Zijp, 'het voormalige Anti revolutionaire Tweede Kamerlid, zeide in de rede, waarmede hij, als tijdelijk voorzitter van de Nationale Unie, de algemeene vergadering inleidde van deze nieuwe vereeniging, die zich tot taak heeft gesteld de klove tusschen de rechtsche en linksche partijen te overbruggen? De publieke uitlatingen besprekende, welke van gezaghebbende persoonlijkheden van links en rechts waren vernomen, naar aanleiding van het door de Nationale Unie tot de aan verwante partijen gerichte staatkundig advies, haalde de heer van der Voort van Zijp, volgens de dagbladverslagen o.a. aan de woorden van het R. K. Kamerlid, den heer Feber, die, met duidelijke instemming weergevende hetgeen z.i. het doei der Nationale Unie is, zeide: „De weg is, elk zijn beginselen handhaven ,en dus Hij lachte bijna overmoedig. „En nooit zult ge een geheim voor mij hebben, klein meisje." Hij dacht wel niet aan iets bepaalds bij deze vraag, want doordringend zag hij haar niet aan, doch trok haar hoofdje nog vaster aan zijne borst en drukte de lippen liefkoozend op de bloeiende mirte in haar hoofdhaar. Hij zag niet, hoe zij trilde, hoe ze verbleekte; hij verwachtte ook nau welijks een antwoord, maar vervolgde na eene pauze; „Je lieve oogen verraden mij toch alles, laat me dagelijks erin lezen, dat gc gelukkig zijt! Waar lijk, Mcta, geen tnensch kan een meer vastberaden, redelijker bedoeling hebben dan ik, om alles in het werk te stellen, ten einde je een zonnig en heerlijk leven te verschaffen. Men zegt wel is waar, dat de weg ter helle met goede voornemens is bezaaid, maar dat is een dwaasheid, want ons gemeenschappelijk pad voert onmiddellijk naar den hemel! Meta - hebt ge mij lief?" Als een snik klonk het van haar lippen, zij gaf hem antwoord met een kus. Zonnegloed bescheen het paar. fn haar hart evenwel was een schaduw gevallen, die somber en zwaar bleef hangen, want bij al haar geluk, als van een schootien droom, liet een smartelijke kreet zich hooren in hare ziel: „Tante Agatha waarom hebt gc mij diit aangedaan 1" II. De graaf van Hoogenstijn en zijn jonge bekoor lijke gade golden voor het gelukkigste echtpaar in den lande. Niet, omdat pracht en weelde hen omgaven, het eigen partijverband, en Verder niet meer politieken strijd voeren, dan noodig is, en dus al die objecten, op welker bodem het beginsel niet is gelegen, van den aanvang af, buiten het gedrang van den strijd te stellen." Verder citeerde de heer Van der Voort van Zijp de rede, die de Christ. Historische oud- ininister De Geer, op verschillende plaatsen heeft gehouden, en waarin deze met nadruk wees op het groote gevaar „van het herleiden van allerlei materieele quaesties tot religieuze quaesties" en den eisch stelde, „dat de neutrale zone niet mag worden ingeperkt." En ten slotte maakte de heer van der Voort gewag van de woorden, gesproken door Mi nister Colijn, die als leider der Anti-Revoluti onaire partij zich in zijn Deputaten-rede heeft bereid verklaard, „toe te geven, dat de reden is om te overwegen of er niet sommige vraag stukken zijn van algemeen nationale beteeke- nis, voor welker oplossing een breedere bas is wenschelijk is, dan die welke samenvalt met de grensscheiding tusschen rechts en links." Als onze handelspolitiek wordt gebracht buiten het gedrang van den strijd der poli tieke partijen, als deze materieele aangelegen heid wordt gehouden buiten de regilieuze quaesties, en erkend wordt te zijn een vraag stuk van algemeen nationale beteekenis, voor welker oplossing een breedere basis wensche lijk is, dan is de Handelsvrijheid bij het Nederlandsche Volk veiling! INGEZONDEN MEDEDEELING. doorzitten., zadelpijn.,! kunt gij afdoende en vlugl k genezen, mef AKKERi/ Kloosterharen^ Bijt niet. DE TUINBOU W-ONDERLINGE. Hoewel voor Overflakkee van minder be teekenis als de Landbouw-Onderlinge, is het toch geweuscht voor de enkele tuinbouw- oedrijven in dit eiland, een en ander mede te •ieelen uit het jaarverslag van de „Tuinbouw- Onderlinge." Is de Landbouw-Onderlinge onderverdeeld in 10 Provinciale Verzekeringsvereenigingen, welke elk voor zich als hervezekeraar optre den bij ongevallen welke langer duren dan 42 dagen, of den dood ten gevolge hebbende T.-O bestaat uit ééne Nationale vereeniging welke het geheele land omvat. Heeft men in Zuid-Holland, b.v. alléén 38 afdeelingen, bij de T.-O. is het geheele land verdeeld in 58 afdeelingen, waarvan Hoorn de grootste in leden (624) en Tilburg met 11 leden de kleinste is. In betaald arbeidsloon is Lisse met 1.827.557,de grootste en omdat zorg en'verdriet hun vreemd waren, omdat zij alles bezaten wat het hart vreugde verschaft en het leven bekoorlijkheid bijzet, maar omdat zij elkaar uit waarachtige, innige liefde gehuwd hadden. Op Meta's verlangen had het jonge paar de wittebroodsweken op den Berenburcht Hoogen stijn doorgebracht, en een paar dames en heeren, die op hun doorreis door het land eenige uren op het oude slot hadden vertoefd, roemden ten zeer ste het schijnbaar geluk van burchtheer en slot voogdes. De stilte en eenzaamheid van dit verblijf was Meta bizonder sympathiek, terwijl de levens lustige echtgenoot zeker alleen uit galanterie en in den roes van de eerste huwelijksmaand zich deze vrijwillige ballingschap had opgelegd. Natuurlijk zal het jonge echtpaar reeds bij den aanvang der groote wedrennen zich vertoonen op de „turf" en den winter in dc'residentie door brengen. Graaf Frederik Karei had dit plechtig beloofd en zeer vergenoegd erbij uitgezien; ook Meta zou aanminnig hebben geglimlacht, maar heimelijk toch een zucht hebben geslaakt! Of zc jaloersch is en den echtgenoot liefst in de klooster-eenzaamheid van den ouden Beren burcht gevangen houdt? Best mogelijk. Maar wee dan de jonge vrouw! De erfheer van Hoogenstijn is nooit een heilige geweest en heeft er ook volstrekt geen aanleg voor, om zijn leven in zak en ascli te slijten. Meta was immers zeer schoon, en dat zij den jongen „viveur" door haar uiterlijke bekoorlijkheden in boeien had geslagen, was licht te begrijpen, maar of zij ook dc middelen zou bezitten hem op den duur te boeien? Zij loopt van geestigheid niet over, zij is vol- INGEZONDEN MEDEDEELING. VI JpCiotlZ«-<j<j€oti 'tj20 JCoC. 2/tfct 'AVuXdZno AT U.I. cei q& t ooit rtoq dtu/to-ncL float. CfC Xt-nQ( tuit toCA&nd iOce,t. touOOiriGfABBItn A JPOLArC— GOQfiIMGE./* A.JP.5 VANILIE CREMEPUDDIHG Schoor! met 26.230,— de kleinste. Dit eiland behoort bij de afd. Rotterdam, welke afd. 329 leden telt met een arbeidsloon groot 1.051.297. Het aantal leden bedroeg op 31 October 1924 6360, met een arbeidsloon groot 18.147.940,— voor geheel Nederland. Het aantal ongevallen bedroeg in totaal 957, waarvan in de afd. Rotterdam 62. Wordt de omslag bij de L.-O. voor elke Provinciale Onderlinge afzonderlijk bepaald, waardoor Groningen over 1924 betaalt 0.85 tegen Utrecht 1,50 en Zuid-Holland 1,27 per- 100,— loon; bij de T.-O. wordt de omslag over 't geheele land berekend en bedroeg in 1924 0,70 per 100,arbeidsloon. Het Bestuur van de T.-O. bestaat uit de heeren: Jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk, 's Gra- venhage, Voorzitter. B. Ruijs, Dedemsvaart. W. D. Keessen Azn, Aalsmeer. Herman Looijmans, Oudenbosch en S. Zeeman, Zuid-Scharwoude. Het lid van de P.O.C. Rotterdam van de T.-O. A. W. KEIJZER. Herkingen, 8 Mei 1925. MOGEN WIJ STRAFFEN? 't Is een netelige kwestie, Want zie: deze school-blijf-straf Is toch feit'lijk nog het ergste Voor de(n)gene, die haar gaf. 3Zij" kan niet naar haar beminde, „Hij" niet naar zijn meisje of vrouw, En ze zitten, dood onschuldig, In het tluffe schoolgebouw. Dwangarbeid in meesters tuintje? Wieden van des meesters pad? Helpen aan het wasch- en strijkgoed En de zandbak van de kat? Dat heeft óók al weer zijn tegen, Want dan wordt hy aangeblaft Waarom heb je er vanmiddag Niet -een paar voor mij gestraft En, als zoo iets zou gebeuren, Hoor je zeker binnenkort, Dat des kinds invrijheidstelling Telkens wéér vergeten wordt. Maar zou het niet mog'lijk wezen, Dat men alle soorten „straf" Doodeenvoudig in de handen Van de Pa's en Moeders gaf? 's Middags 'n kaartje mee naar huis toe, 't Geen Papa dan pa-rafeert, 's Morgens toont de kleine zondaar: Wissel is gehonoreerd. CLINGE DOORENBOS. iiiiiiniiuiiiiiniiiniiioiiiinuHiiiiuiiniiniuniiiiiuiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiniiiiiiiniiHiniiiiui IllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllIllUllllUIIII strekt niet wat men „amusant" noemt. Tot dusver heeft Frederik Karei niet in het oog loopend den levenslust van gevallen engelen bot gevierd en zich bij het baccarat beter geamuseerd dan in de salons van den demi-monde. Maar een karakter als van den jongen milüonair zou men op den duur niet kunnen vertrouwen, de ver veling kweekt vaak luimen aan en grillen, waaraan vroeger niet werd gedacht. Een jaloersche vrouw evenwel is altijd een ongeluk, zoowel voor zich zelf als voor hare omgeving. Als een man vanzelf niet op dwaze gedachten komt, dan is het een jaloersche vrouw die er hem op brengt! Haar eeuwige beschuldigingen, haar wantrouwen wijzen hem den weg. Wel heeft men aan Meta steeds een groote zachtmoedigheid en toegevendheid waargenomen en zelfs haar kamenier heeft na vier jaren nog verzekerd, dat haar lieve freule de belichaamde goedheid was des harten Of dit duifje zon der gal nog zoo blijven zal, als zij een Berin van Hoogenstijn zal zijn geworden? Souvent femme var iel Jaloezie is een ziekte, die zoo ineens ontkiemt en zaad schiet, als onkruid op bet veld. Zeer zeker het toekomst-huwelijk der Hoogcn- stijns vormde in dc residentie het onuitputtelijk thema, waarop aan dc theetafel en in de salons met evenveel belangstelling in alle tonen werd gevarieerd. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 1