L VROOM DREESMANN Groote Reclamedag .BERT HEIJN IMDdB I TWEEDE BLAD 1 F KOFFIE MET KOEK ELKEN DINSDAG ock, de Koopman van Venetië. RIMA ALLERHANDE voor 18 cent. TTENTIE! )EAUX-Zandpad, MIDDELHARNIS. J. BEDEAUX ONZE EILANDEN ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 18 APRIL 1925, ROTTERDAM Binnenweg- Hoogttr. Jonkerfrans» traat Van der Takstraat Zie dan de Etalages 3e prijzen gelden 3ll66n voor dien dag In alle af deel in gen extra voordeelige aanbiedingen itaande Tramstation OUDDORP )UWBURGTENT OH!*BAKKER ZATERDAG t8 APRIL a.s. te Buitengewone Voorstelling Ridder Drama in 6 Bedrijven, verder reclame. Aanvang 8 uur. HEB BE B ATERDAG 18 APRIL tot en met VRIJDAG 24 APRIL tankoop van ieder half pond Koffie EEN HALF POND van ons bekend ze Koffieprijzen zijn: 85, 110, 120, 130, 135 per pond. Zie onze Etalage MIDDELHARNIS R.No. 129 I B0 EB|| BBB ite adres voor ORGELS, GRAMOPHOONS, VIOLEN, GRAMOPHOONPLATEN (steeds de nieuwste nummers), OA'S, FLUITEN, enz. is )RGEL koopen Is een zaak van vertrouwen. i steeds eerste kwaliteit ORGELS met 10 jaar schriftelijke egen scherp concurreerende prijzen, drie maanden es. Oude Orgels worden Ingeruild. Reparatie-Inrichting, emtnen en schoonmaken van Orgels. Minzaam aanbevelend, Zandpad, Middelharnis zijn pijnlijk en kunnen Iemand bot mooiste levensgenot vergallen. BH)f «r 1™ langer mee loopen, maar verwijder ze direct door KUKIBOL-EJksteroogen- plelater, ook eeltknobbela, barde huid en wraOen ve^- dwllneo «r Dilnloos en ving door. Het kuuikoij. Voetbad van Dr. Lampe het transptmemn der voeten tegen en beaorgt lok- |#|J VBgiQl kere, droge voeten, t Is alleen met dat zulke schitterende resultaten bereikt worden. De KUKIROL-prepareten hebben millioenen menschen geholpen ze zullen ook U helpen. Middelharnis beslist verkrijgbaar bij P.WIELHOUWER Zandpad 344. No. 46. 18 April 1925 Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Uitslag van de gehou den aanbesteding voor het bouwen vaneen landbouwschuur in den Van Pallandtspolder. Timmerwerk P. Roozendaal, Pernis 92S4,— C. de PU per, Piershil 8982,— P. van Rixoort, alhier. 6630,— Langbroek Van Hulst,alhier. 6495,— A. van den Doel, Souimelsdyk 6444,44 G. van Eek, alhier5298,— Metselwerk: L. Buurveld, alhier. 12.340 1750 W J. Mackloet, Sommelsd. 10.200 1560 g* A. J. Dijkers, alhier 10.080 2150 a C. Boeter, Sommelsdijk 10.060 2200 J. Boeter, alhier 9960 „2100 Smidswerk A. Witvliet L. Nieuwland, alhier 3974,— Gebr. De Mooij, Sommelsdijk 3940,— C. Vis, Sommelsdyk 3020,— G. Nieuwland, alhier 2847,— Schilderwerk P. J. Bruggeman, Den Bommel 593,- C. van Beek, Sommelsdijk 560,— A. Bruggeman, Stellendam 555,— A. van Strien, alhier 495,95 In Massa: Langbroek Van Hulst, alhier 21.582,— De op den Tweeden Paaschdag gehou den verkoop van speldjes voor het Hoef ijzer-verbond, ten doel hebbende de uitzen ding van zwakke kinderen naar een her stellingsoord heeft 60,— opgebracht. Gevonden voorwerpen. Op het gemeente huis zijn gedeponeerd een ring met sleutels en een ring met huissleutels; bij J. v. d. Slik in de Nieuwstraat een zilveren broche. De rechthebbenden kunnen zich aldaar ver voegen. Postduivensport. Op Zondag 19 April a.s. zal de eerste buitenlandsche wedvlucht met oude postduiven worden ondernomen vanuit Lier (België), afstand 74 K.M. Terwyl het zoontje van A van Dongen uit Dirksland boven op een kapwagen zat welke door de Nieuwstraat reed, viel het ventje er af en kwam met het hoofd op steenen terecht. Bij den winkelier A. Visser binnengebracht constateerde de ontboden geneesheer hersenschudding. Woensdag was hij zoover hersteld dat hij per auto naar de ouderlijke woning kon worden vervoerd. Door den storm Donderdagavond voer de tramboot bij het binnenkomen op den Oostdam en woei bezijden de haven. Een paal werd afgevaren. Verder hadden geen ongelukken plaats. Onze vroegere dorpsgenoot, de 17-jarige J. Maliepaard, stoker bij de R.T.M. is te Brouwershaven doodgereden. De C. v. P. te Zandvoort geeft belang hebbenden ernstig in overweging, alvorens in relatie te treden, hetzij op handels- of verzekeringsgebied met Geert Sietsema, geb. te Roden (Drenthe, 16 Maart 1878) assura deur, wonende Hoogeweg 9 te Zandvoort, inlichtingen by hem, C. v. P., in te winnen. De Off. v. J te Dordrecht geeft een ieder, die neiging gevoeld om prijsvragen, welke door de wed. P. A. Duer-Meijer, Donksche- laan 53 te Bolnes, in dag- of weekbladen worden gesteld (b.v. in Het Leven van 21 Maart 1.1.) te beantwoorden en de gevraagde gelden in te zenden, in overweging voor zichtigheid te betrachten en, alvorens tot inzending van oplossing en geld over te gaan, zich te oveituigen of op nakoming van be loften omtrent pryzen gerekeDd kan worden De betonwerker A. v. d. Velde klemde met de werkzaamheden zoo ernstig zijn hand, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was Gedurende de week van 6 tot 11 April zijn by den correspondent der Arbeidsbe middeling als werkzoekenden ingeschreven: 11 land-arbeiders en 6 diepzeevisschers. Dinsdag 28 April a.s. zal het 25*jaar geleden zyn dat de heer B den Hartog in dienst trad by de R.T.M. Genoemde heer is tha^is kapitein op de tramboot Hellevoetsluis- Middelharnis Woensdag is alhier een vreemdeling aangehouden, verdacht van inbraak, die Donderdagmorgen door de r(jks- en gemeente- veldw. naar den aangewezen plaats werd gebracht. Deze week z(jn alhier 2 koeien en 3 kalveren uit nood geslacht. BU het te Utrecht gehouden Mercurius- Leeraars-examen, Handels-correspondentie Fransch, is geslaagd de heer Dr. J. A. A. Vrijdaghs, Leeraar Ryks-H B S. alhier. De onlangs, ten onzen kantore gedepo neerde gevonden sleutels zyn nog niet afge haald, de rechtmatige eigenaar kan deze alsnog bekomen. Gentr. Veiling te Middelharnis op Vrydjig 10 April 1025. Spinazie ƒ27,70— 29,40 per 100 kg. Kriel 1,80 perlOOk.g. Armgaard 17.— per 100 k.g. Zure appels ƒ15.— per 100 kg. Bloemkool 14,- tot ƒ21.— per 100 k.g. Kipeieren 50-62 k.g. 4,50- 5,75; 60-62 kg. ƒ5,25 5,9ü; 62-63 kg. 5,40; Barne velders ƒ5,70; per 100 k.g. Eendeneieren 5,20 tot ƒ5,70 per lOOstuks Ganseieren ƒ14,— tot ƒ14,14 per lOOstuks. Bloemkool ƒ7.— Knollen 2,70-4,70 alles per 100 stuks. Boereboter 0,92 tot 1,09 per pond. Aanvoer: 11650 Kipeieren. 2311 Eendeneieren. n 18 Ganseieren. Centrule Veiling te Middelharnis op Dinsdag 14 April 1925. Spinazie 27,70 tot 28,50 per 100 k g. Eigenheimer poters ƒ2,- per 100 kg. Bloemkool 6,60 per 100 k.g. Kipeieren 5u—52 k.g. 4,50 per 100 stuks. 60 62 kg J 5,30 - ƒ5,40p. lOOst. Eendeneieren 4,85 tot 5,50 per 100. Boereboter 0,98 tot 1,01 per pond. Aanvoer 7500 kipeieren. 600 eendeneieren. SOMMELSDIJK. Op Zondag 26 April, 's morgens 10 uur, hoopt voor de Vrijzinnig Hervormden op te treden ds. M. v. d. Vegte, predikant te Den Haag in de zaal van den heer Touw aan den Langeweg alhier. Vraagstuk der Nationale Ontwapening. Woensdagavond jl. had in de zaal van den heer Touw alhier een byeenkomst plaats ter bespreking van het vraagstuk der Nationale Ontwapening. Ruim 30 personen waren tegenwoordig toen de heer De Jonge uit Amsterdam zijn inleiding begon en het wezen van den oorlog uiteen zette, en aantoonde hoe ondeugdelijk dit middel is om een conflict tusschen Staten te beslechten op een wijze die het rechts-ge- voel niet bevredigd. Niet altijd heeft de krachtigste het recht aan zijn zijde. Spreker zette daarna glashelder uiteen, dat de Staat als product van historische ontwik keling bestemd is om te verdwijnen en plaats te maken voor een groote rechtsgemeem schap, die de heele wereld zal omvatten. Dan eerst zal de oorlog niet langer het geluk der menschen bedreigen. De pacifisten verwach ten allerminst dat ze den aard van de men schen kunnen verbeteren, maar wel zijn ze er van overtuigd dat het mogelijk is te voor komen dat onderlinge oneenigheid tot die ontzettende menschenslachtingen zal voeren. Nederland kan en moet hierin voorgaan door tot ontwapening te besluiten. Ieder, die het ernstig meent met zijn afschuw van den oorlog moet daaraan medewerken. In de eerste plaats ieder Christen. Spreker zeide verder dat het heel goed mogelijk is om bijbelteksten aan te halen, maar de geest van Jezus' leer is anders Stel U Jezus voor, zegenend de menschen, die vervuld van haat elkaar om vermeende Staatsbelangen bestrij den ten doode toe. Na het beëindigen van de door de aanwezi gen met aandacht gevolgde rede, bewees een warm applaus de instemming. Na een kleine pauze bestond gelegenheid tot gedachten wisseling met den spreker, waarvan door Mej. J. H. Mijs en de heeren H. Pen, M. J. Noordijk en C. v. d. Boogert werd gebruik gemaakt. De gesprekken waren zeer geanimeerd en de heer De Jonge wist de vragen prachtig te weerleggen. Daarna werd een lijst ter inteekening voor gelegd als bewijs van instemming, waarop door bijna alle aanwezigen werd geteekend. Een voorloopig Comité zal het houden van spreekbeurten in het volgend seizoen voor bereiden en trachten op Flakkee de ontwape ningsgedachte te doen ingang vinden. DIRKSLAND. Zaterdagavond te 9 uur werd de Polderopzichter, de heer Kres op gebeld door den Sluismeester en werd hem door deze meegedeeld, dat aan den Haven- dijk bij het Sas een vrouw aan den dijk lag, die hevig kermde en verzocht hem om hulp voor die vrouw te zenden. De heer Kres begaf zich toen naar den rijksveldwachter doch deze verklaarde in deze geen hulp te kunnen bieden, maar gaf den raad zich tot den Burgemeester te wen den. Ook deze kon geen hulp bieden. Daar dus de meest bevoegde autoriteiten geen hulp konden bieden nam de heer Kres zelf die taak op zich en huurde een auto waarin bij en dokter Sneijders de Vogel plaats namen en zich naar de aangeduide plaats begaven Zij vonden daar een omstreeks 50-jarige koopvrouw, die verklaarde ernstig kramp te hebben. Zij had geen geld bij zich en kon daarom geen plaats krijgen in een logement. Geen der nabij wonenden was bereid de vrouw in de schuur of huis op te nemen en daarom werd zij naar het polderschuur- tje gebracht en op een door den sluisknecht verstrekt matras neergelegd en met zakken en een deken toegedekt. De dokter diende haar de noodige geneesmiddelen toe waar door de vrouw iets beterde. Ware het dus niet dat den heer Kres zich het lot der arme vrouw had aangetrokken dan was zij zeer zeker van koude en ziekte aan den dijk gestorven. Daarom van deze plaats onze warme hulde aan den redder van dit menschenleven. Terwijl het zoontje van A. J.v.D. al hier te Middelharnis eenige goederen moest laden en daartoe boven op den vrachtwagen klom liep plotseling het paard door, waar door de jongen van den wagen viel en met het hoofd op de steenen terecht kwam Nadat hij by een familielid was te bed ge bracht verklaarde dokter Arends dat het ven t.je een hersenschudding had hekomen en dus niet vervoerd mocht worden. Maandagavoud is togen J. Hameete procesverbaal opgemaakt doordat hy na 6 uur over den Straatdyk fleste. DEKKINGEN. De vorige week werden al. hier door Dr. C. van Gelder 5 kinderen kos. teloos gevaccineerd. Door het gemeentebestuur is thans de Openbare school, die door een tusschenschot in 2 lokalen was ingedeeld, in een lokaal gewyzigd. In deze gemeente komt ten huize van Onderlangs no. 85a een geval van besmet- telyke ziekte, Dyphtheritis voor. STELLENDAM. Door de garnalenvischers is de vorige week 5 dagen gevischt en ge middeld per dag en per vaartuig 85 Kg. bij de pelleryen aangebracht, terwyi 200 man den voor eigen rekening werden verzonden. Een 3-jarig kind van H. v. Seters al hier viel in een onbewaakt oogenblik in een welput. Met de grootste moeite werd het kind door den timmerman v. Koppen gered, die zich voorover in den put liet neerzak ken, terwyi anderen hem by de beenen vasthielden. De collecte voor de bewaarschool in de Ned. Herv. kerk gehouden, heeft opgebracht de som van 134.— De vorige week werden van hier ver zonden 400 HL. koepeen en 120 HL. aard- De heer P. D. Holleman alhier is aan gezocht als jurylid te fungeeren op de te Groningen te houden bakkerij tentoonstelling. GOEDEREEDE. Ds. F. de Gidts heeft be dankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Tholen. De Noordzeevisschers hebben wegens het ruwe weer een schadelijk week gehad. A. van Splunder had door het scheuren van zijn vischnetten een schade van ƒ180, Joh. Orgers 80, en J. 't Mannetje 60. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week van 3-4 manden garnalen per dag gevangen en voor eigen rekening naar buitenland gezonden. Door het Musschengilde alhier worden de doode musschen gekocht voor 5 cent per stuk. Op Maandag 20 April 's avonds 7 9 uur bestaat gelegendheid tot aangifte van schoolkinderen die 1 Mei op de Chr. School wenscht geplaatst te zijn aanmelden bij het Hoofd der School. Vergadering van Stemgerechtigde inge landen op Woensdag 29 April vm. 10 uur in 't Hotel de Gouden Leeuw. Vergadering van Stemgerechtigde In gelanden van den polder de Rooklaasplaat op Maandag 27 April vm. 10 uur in't Hotel de Gouden Leeuw, ter vaststelling der Re kening over het dienstjaar 1924 en de be grooting 1925. In deze vergadering zalvm. 10 -12 uur verkiezing worden gehouden van een Heemraad, wegens aftreding van den heer F. den Eerzamen Azdie wegens den hoogen leeftijd niet meer herkiesbaar is. Indien een herstemming noodig is, zal deze worden gehouden op den zelfden dag van 4 6 uur. OUDDORP. De visscher M. Sperling had tijdens het binnenloopen met zijn motor blazer het ongeluk op de blazerschuit van Jan Witte te loopen en wel zoodanig, dat hij genoodzaakt is op de scheepswerf te laten herstellen. Mej. A. v. d. Voorde is geslaagd voor de na-akte voor christelijk volksonderwijs. De Schouwburgtent. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal Zaterdagavond alhier worden opgevoerd het bekende stuk „De Koopman van Venetië." Bij de opvoering van dit stuk te Oude Tonge zag de directeur zich genood zaakt een talrijk publiek af te wijzen, daar geen plaats meer onbezet was. Wij twijfelen niet of ook in deze gemeente zullen velen dit stuk gaan zien De heer Groene woud zal Maandagavond a.s. in Hotel Akershoek, namens den Vry- heidsbond een politieke rede houden. Door J. Mierop is ter gemeente-secre tarie een verzoekschrift ingediend voor ver gunning voor den verkoop van sterken drank in 't klein in het middelste gedeelte van zyn woonhuis aan de Weststraat. De Noordzee visscher A. Sperling had deze week een schadepost van ƒ150, door het breken en scheuren van zijn vischtuigen. De heer P. Voogd Pz. is periodiek aftredend als Heemraad van den polder de Plas. In de afgeloopen week werden door de garnalenvisschers van 200—300 kg garnalen per week en schuit gevangen. In de weervisscheryen werden 13 zalmen gevangen. Er worden in deze gemeente pogingen aangewend tot oprichting van een 4ezang- vereeniging. NIEUWE TONGE. Tegen een persoon» alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het werpen van graszooden op den openbaren weg. By publicatie is medegedeeld, dat op Zaterdag 25 April a s. des avonds tusschen 6 uur en half zeven gelegenheid zal bestaan voor de aanmelding van kinderen welke op 1 Mei a.s tot de school moeten worden toege laten. By publicatie is bekend gemaakt, dat in- schryvingsbiljetten voor het vervoer van 350 M3 grint van de kaai te Battenoord naai de bakken, moeten worden ingeleverd voor 21 April a s ter Gemeente-Secretarie. Tegen v. Z. te Middelharnis en Z. te Dirksland is op de 2e Paaschdag proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding van het Motor- en Rywielregl., resp. ryden zonder licht en geen richting aangeven. Van den heer v. d. B. alhier is een rywiel-belastingmerk 1925 van zyn rtywiel ontvreemd. OOLTGENSPLAAT. De uitslag van de gisteren gehouden aanbesteding voor de levering van 690 M3. onderhoudsgrint ten behoeve van de gemeente is als volgt: 580 M3. aan de haven te Ooltgensplaat en 110 M3. aan de Sluisschehaven. W. Kieboom, Gorinchem 3,51 per M3. aan de haven te O'plaat en 3,56 per M3. aan 'de Sluisschehaven. C. Grinwis, Ouddorp 3,67 per M3. aan de haven te O'plaat en 3,72 per M3. aan de Sluisschehaven. K. M. yan Dijke, St. Philipsland 3,51 per Ms. aan de haven te O'plaat en 3,51 per Ms. aan de Sluisschehaven. W. Leeuwenstein, Sliedrecht 3,38 per M3. aan de haven te O'plaat en 3,38 per M3. aan de Sluisschehaven. P. Teunisse, St. Annaland 3,27 per M3 aan de haven te O'plaat en 3,27 per M3. aan de Sluisschehaven. Donderdagmorgen omstreeks 9.30 uur, geraakte tijdens een hevigen storm, de Steenbergsche boot, de vroegere Bredasche boot, in het Oost Hellegat aan den grond, met het gevolg dat het schip kantelde en in minder dan geen tijd in de diepte verdween. De kapitein van de tramboot, die kort in de buurt was, had een en ander zien aan komen en spoedde zich naar het zinkende schip. Naar veel moeite kon men de be manning, bestaande uit drie personen, na deren en behouden aan boord van de tram boot halen. De Steenbergsche boot was ge laden met hout en stukgoederen op weg naar huis. Een woord van hulde aan den kapitein en -de bemanning van de boot der R. T. M voor de betoonde hulp, waardoor de tram boot een uur vertraging kreeg, mag hem niet worden onthouden. De heer P Bom, ambtenaar te secre tarie alhier had het ongeluk met zijn rijwiel in de sloot te rijden, wegens den feilen wind. Het kostte hem veel moeite zichzelf te red den. Zeer verschrikt vervolgde hij zijn weg Onder het vee van den landbouwer A. van Vugt is mond- en klauwzeer uitge broken. Aanbesteed is het rijden van 690 M3. onderhoudsgrint ten behoeve van de gemeen te, waarvan de uitslag is als volgt: a. 400 M3. van Ooltgensplaat naaT den Langeweg en AchthuizenM. Korteweg a 1,24, J. van Dravik h f 1,06 en P. Troost Dz. a 0,86 per M3. b. 110 M3. van Ooltgensplaat naar den Galatheeschen dijk en 70 M3. in het dorp Korteweg 1,09, J. van Dravik k 1, D. van Kempen k 1,024 en Jan Hotting k 0,95 per M3. c. 110 M3. van Sluisschehaven naar den Galatheeschen dijk: J. van Dravik a ƒ0,98 en P. Troost E>z. k 0,89 per M3. Het woonhuis van den heer B. Markus, staande in de Tuinstraat is ingezet door den heer L M. Dorsman Lz. op 1470. De volgende personen zijn uit deze ge meente vertrokken: P. Q. J. Boets, naar Monster; gezin A. van Wijk, naarNumans dorp, S Beijer, naar Ellemeet; G. Mol naar Vierpoldersgezin P. J. Henning, naar Raalte gezin D. Kievit naar Den Bommel enM.C. van de Swaluw, naar Oude Tonge. Inge komen zijn: H. Kobus, van Oude Tonge; gezin T. Kievit van Den Bommel en gezin L Koppenaal, van Den Bommel. Door Mej. Wed. J. Okker is vergunning aangevraagd om een benzinemotor van ten hoogste 6 P K. te mogen plaatsen in perceel B No. 137, tot het dry ven van smederij machines. Mej. S. P. Beijer, helpster aan de ge meentelijke bewaarschool heeft tegen 1 Juni a s. ontslag aangevraagd. Het bouwen van een nieuw woonhuis voor den landbouwer W. C. van Kempen, is opgedragen voor het timmerwerk aan J. J. J. Heintjes en de firma Mosselman en Korteweg; voor het metselwerk aan J van Ree en Gebrs. Smeets; voor het schilders- werk aan G. van Nimwegen en voor het smidswerk aan Wed. J. Okker. STAD AAN 'T HARINGVLIET Door de gemeentepolitie alhier is proces-verbaal op gemaakt tegen D. Veldhoen en [M. A. Buskop wegens openbare dronkenschap. Tegen J. J. Nipius alhier is procesver baal opgemaakt wegens rijden zonder licht en wegens rijden met een snelheid boven het maximum. HELLEVOETSLUIS. Door de werkende leden van Pijnacker's kinderkoor is een zilve ren medaille beschikbaar gesteld voor de afd. Kinderkoren voor liet concours van de Zangv. „Zanglust" alhier op 21 Mei a.s. Voetbaluitslagen. Ie paaschdag: Hellc- voctsluis 1Sccuritas I 10; Hellevoetsluis II Securitas II 30. 2c Paaschdag: Hellevoetsluis 1— M.A.A.A.S. 1 1—4; Hellevoetsluis II—M.A.A.S. II 0—2. Zondag 12 April le Paaschdag hield de INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. T&s-n. A J 1* W 7 lOu/C A.JP LiitC nice. ^oomoMs«,e« A JPoiAH-G/>ownac* m*»>><i - A.J.P. s VAMLLE-CPEMEPUDDINÖ MET BE3SEMSHUS ONGEREGELD GOED. We hebben aan onze lezers eenige bizondere en zeer interessante mededeelingen te doen. We hebben namelijk bezoek gehad van een onzer wakkere poiitie-agenten, die ons het zeer schoone en sympathieke bericht bracht dat door Piet C. var Gent, caféhouder aan den Prinses Julianaweg te Middelharnis een aan klacht tegen ons is ingediend wegens eenvou dige beleediging. Wij hebben namelijk een berichtje geplaatst in de „Onze Eilanden" van eenige keeren terug, waarin in zeer sobere woorden het verslag wordt gebracht van een geweldige knockpartij tusschen gemelden café houder Piet C. van Gent versus B. V., waarin gemelde caféhouder Piet C. van Gent, door B. V. wat men pleegt te noemen is tot moes en pap geslagen. Gemelde caféhouder Piet C. van Gent voelt zich heftiglijk beleedigd. Volgens gemelden caféhouder Piet C. van Gent is de toedracht, zooals wij die gemeld hebben, geheel anders. Bij dorpsgeruchten heb ben wij vernomen de lezing van gemelden café houder Piet C. van Gent, als zou deze achter de toonbank hebben gezeten en toen achter in den rug met een stoel geslagen zijn. Een zeer geloofwaardig bericht, vooral als men bedenkt dat geen enkel glaasje met deze acro batische toer vernield werd. Gemelde caféhouder Piet C. van Gent vindt onze lezing, waarin verhaald werd als zou hij B. V. gedreigd hebben overhoop te schieten, beleedigend. En dat is jammer. Want wij zijn niet gewend iemand te beleedigen. Ook niet gemelden caféhouder Piet C. van Gent. Maar toch moet ons eens iets hartigs van het lijf. Moet, geachte lezeres en lezer. Want gemelde caféhouder Piet C. van Gent, die nu wegens een zéér dubieus geval van beleediging, in elk geval een zeer onopzettelijk geval ons vervolgt, is iemand, die af en toe op zeer gespannen voet staat met de justitie. Zelf hebben we hem een keer hooren vragen aan den kantonrechter: „Waarom zoekt U me toch zoo?" Gemelde caféhouder Piet C. van Gent heeft onder anderen verleden jaar nog moeten schok ken wegens mishandeling van F. v. ,L. Daarom heeft hij natuurlijk, nu hij eens een keer ge ducht onder handen genomen is, een aanklacht ingediend. Vrouwe Justitia, de kameraad van meer gemelden Piet C. van Gent, zal uit mogen maken of deze mishandeling eigenlijk geen wettige zelfverdediging van V. is geweest. Gemelde caféhouder Piet C. van Gent heeft een schitterende serie veroordeelingen wegens overtredingen van de MiddelharnLsche ge meenteverordeningen achter den rug. Gemelde caféhouder Wij stoppen, geachte lezers. Vrouwe Jus titia laat het zwaard der Gerechtigheid boven ons arm journalistenhoofd hangen aan een zijden draad, die nu elk oogenblik kan gaan afknappen en ons kan trefffen. Wij stoppen nu, geachte lezeres en lezer van dit ongeregeld goed, maar wij beloven U een vervolg en een verslag van de rechtzitting. Altijd wanneer deze schoone geschiedenis doorgang vindt. Anders natuurlijk niet. J- B. postduivenvereeniging „De Luchtpost" een wedvlucht van Rotterdam, afstand 24 K.M. De prijzen vielen als volgt: Vermaat 1ste en 2e; B. Boere 3e, 6e en 10e; Geluk 4e; Gebr. Groeneveld 5e, 7e 8e en 15e; B. Schoormans 9e en 10e; C. Gardeniers 12e; J. Mooldijk 13e; en J. Vlekke 14e. Zondag 12 April hield de postduivenver. D. O. S. Jiaar eerste wedvlucht van Rozendaal, afstand 43 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: B. Konijnendijk 1-3-11-12; H. v. Essen 2-19; J. Hartingsveid 4-5-7-8; L. Dijk huizen 6-9-10; L. Langendoen 13; A. Koste!" 14-17-18; Looij 15-16-20. Aankomst eerste duif llu. 42, laatste duif 12 u. 12. Zaterdag 18 April 1925 zal de Tooneelver. „Ontwikkeling na Arbeid" onderafdeeling van de Muziekvereeniging „Excelsior" een" too- neeljuitvoering geven in de zaal van den heer L. Scheygrond en daar opvoeren „Het Lied van Moeder." Seriewedstrijden H.V.V. Hellevoetsluis op Zondag 19 April a.s. Hellevoetsluis I Eureka I. Aanvang half drie. Donderdagavond 23 April 1925 hoopt D.V. in de vroegere Marine Cantine voor te gaan Ds. K. Groen, predikant der Chr. Geref. Kerk te Zwijndrecht. Aanvang geen acht uur doch half zevenToegang vrij. Liefdadigheidstentoonstelling. De lief dadigheidstentoonstelling zal gehouden wor den van 12 Mei tot en met 15 Mei in het Militairen Tehuis. Dinsdag 12 Mei 's avonds 7 uur zal de opening plaats hebben en verder zal deze liuisvlijttentoonstelling geopend zijn op 13, 14 en 15 Mei a.s. van 3 u. tot 10 uur. Vanaf heden kan men artikelen inzenden bij liet Comité, terwijl er ook nog gelegenheid bestaat tot inschrijving voor" de poppen- tentoonstelling. Zondag 19 April a.s. zal de postduiven vereeniging D. O. S. een wedvlucht houden vanaf Lier. Afstand 85 K.M. Naar wij uit goede bron vernemen zaj

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 5