WOENSDAG 8 APRIL 1925 I Oïïicieele Mededeelingen. AAN HET ALTAAR. GRENADINE5AU5 Prijs per kwartaalf I Losse nummersf 0,076 Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Sij contract aanzienlijk korting. Diimstutiiibiedingon en Dienstaanvrugen 6 f i,per plaatsing tot ecu maximum jj vun 10 regels elke regel meor 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No, 15 Voorstraat Middelharnis. 7E JAARGANG. - N°. 44 INENTING. Burgemeester en Wethouders van MID DELHARNIS brengen ter kennis, dut op Donderdag, den 0 April 1925, des nuinid- dugs vier ure, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting of heriuenting ten huize van Dr. C. F. Arends. Middelharnis, 4 April 1925. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. L. J. DEN HOLLANDER De ouders worden verzocht hun trouwboekje mede te brengen. BEZUINIGEN. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht heeft de heer Walrave Boissevain de vorige week voor de Ned. Maatschij. voor Nijverheid en Handel (Dep. Utrecht) en de Vereen, tot bevordering van vermindering van gemeentelijken belas tingdruk een rede gehouden over bezuiniging bij onze openbare lichamen. In het verslag van deze rede vonden we verschillende belangwekkende opmerkingen en cijfers, welke naar het ons voorkomt, onder de aandacht verdienen gebracht te worden cok van onze lezers. De constitutioneele lichamen, de lichamen die de bevolking vertegenwoordigen, hebben de laatste jaren, meer en meer hun taak uit het oog verloren. Het zijn niet meer de uit voerende lichamen, die de groote uitgaven doen, maar de gekozen vertegenwoordigers van het volk, die, in plaats van remmend op te treden tegenover de regeering, aansporen tot uitgaven." Het zijn thans niet de armen, die de dupe worden, zooals dit in de dagen voor de Fransche revolutie b.v. het geval was, maar het zijn nu de bezittende klassen, die ten bate van de gemeenschap als het ware worden uit gebuit. Het aanbinden van een revolutionaire beweging kan men van deze groepen moeilijk verwachten, maar dit neemt niet weg,, dat daarom niet zou kunnen worden ingegaan op hun klachten en gestreefd worden naar ver mindering van lasten in verband met het invoeren van meerdere bezuinigingsmaatre gelen. Van 1914 tot 1925 stegen de Staatsuitgaven van J 258.981.279,— tot 691. 447.741,—, dus met 275 terwijl de bevolking slechts aangroeide van 6.212.697 zielen tot 7.300.000. Gaat men de verschillende departementen na, dan ziet men, dat de uitgaven voor onderwijs sedert 1914 zijn gestegen met 405 Deze stijging was een gevolg van de onderwijsgelijk- stelling. Deze pacificatie is tot stand gebracht door een zevental fractieleiders, maar, zoo verklaarde eens een rechtsch minister, men had wel zeven financiers naast hen mogen plaatsen om hen te temperen in de onvermij delijke opdrijving der uitgaven als gevolg van deze bevrediging op onderwijsgebied. De uitgaven van het Departement van Fi nanciën stegen in hetzelfde tijdvak met 286 voor het grootste deel droeg de verhooging der pensioenlasten hieraan schuld. De begroo ting voor Arbeid, Handel en Nijverheid steeg met 474 gevolg van de sociale wetgeving. De uitgaven voor de Nationale Schuld stegen met 298 voor meerdere rente en aflossing op leeningen. FEUILLETON. VAN E. WERNER. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE). 62) „Iets, dat gij met al je slimheid toch niet ont dekt hebt," antwoordde Gunther lakoniek, ter wijl hij de deur achter beiden sloot. „Franciska, houd je bedaard! Ik had er ook niet de minste gedachte van; en Lucie heeft in dit ganschen ge val van het begin af zoo eigendunkelijk gehandeld, dat ik ook de beslissing wel aan haar alleen moet overlaten. Het kind, dat wij beiden nog als zoo kinderachtig beschouwden, heeft ons een geduchte kool gestoofd. Het wist meer de dulden en te verzwijgen, maar op het juiste tijdstip ook beter te handelen, dan wij alleen te zamen. Wij zullen nu afwachten, of dat gesprek daarbinnen werkelijk met een afscheid eindigt of met iets anders. Ik vrees bepaald het laatste." Onderwijl was Bruno zoodra hij de deur ge sloten zag, het jonge meisje genaderd. „Lucie, ik heb nog éene vraag, die gij mij be antwoorden moet, eer iik heenga, 't Is mij nog altijd duister, wat je bewogen heeft, om je in het treurspel te mengen, dat zoo even zijn eind heeft bereikt. Wie heeft je eergisteren naar mij ver- Avezen? Gij wist toen al met zekerheid, wat ieder ander nog slechts vermoedde, dat graaf Rhaneck vermoord was; gij wist, dat mijn getuigenis je Rekent men nu, dat de bevolking jaarlijks vermeerdert met 125.000 130.000 zielen, dan zal het duidelijk zijn, dat al bezuinigt men ook in de toekomst, men toch tevens bedacht moet zijn op een noodwendige uitgaven-ver meerdering in verband met den geregelden bevolkingsaanwas. Reeds nu besteden staat en gemeente per jaar 90 milliocn aan onder steuning. Men zal hiermede niet kunnen blijven voortgaan, doch naar andere hulpmiddelen moeten omzien.. Een daarvan is de droogmaking van de Zuiderzee. Maar men verkrijgt daardoor een provincie welke niet grooter is dan Zeeland en welke niet meer dan 250.000 inwoners zal tellen. Bovendien zal het 30 jaar duren eer deze nieuwe provincie er is. Een ander middel is het financieel steunen der emigratie. Reeds thans wordt de emigratie zooveel mogelijk bevorderd, maar er zal steun verleend moeten worden uit de openbare kassen. De 90 millioen, welke nu aan uit- keeringen besteed worden van werkloozen, zullen voor een deel aangewend dienen te worden om hen, die zich elders een bestaan willen trachten te verwerven, geldelijk daarbij te helpen. Wat de stijging der belastingen aangaat, vindt men b.v. voor Utrecht deze cijfers. In 1914 bedroeg daar de belasting per inwoner J 14,19, in 1925 is dit geworden 51,74. Het totaal der belasting steeg van f 1.766.000, tot 6.101.000,een stijging van 345 De verschillende belastingen tezamen Be lemmeren tegenwoordig in hooge mate de ka pitaalvorming. Zij brengen de menschen er toe, om het land te verlaten. Verscheiden heffingen, die een verbetering van de financiën teweeg zouden kunnen brengen, werken in tegengestelden zin. Werd het successierecht alleen besteed voor delging van staatsschuld en voor kapitaalvorming, dan was tegen deze heffing niets te zeggen. Thans echter gaat de opbrengst verloren in de gewone uitgaven van den Staat, zoodat een zuivere kapitaalsver nietiging plaats heeft. Hoewel in mindere mate dan bij de successierechten het geval is, heeft zulk een vernietiging van kapitaal ook plaats in sommige opzichten door de samengaande heffingen der vermogens- en inkomstenbelas ting. Door verdere bezuinigingen zal getracht moeten worden deze vernietiging van kapitaal te keeren en den algemeenen belastingdruk te verminderen. Dat bezuiniging mogelijk is, bleek uit een vermindering der reis- en ver blijfkosten en het druk- en bindwerk bij de posterijen met 50 in twee jaar tijds. De uitgaven voor hulp- en tijdelijk personeel ver minderden in een paar jaren met 5 millioen, of 62J Met dergelijke voorbeelden voor oogerfmoet men wel de conclusie trekken, dat er in de Staatsdiensten dikwijls met het geld gesmeten wordt. Na er ten slotte nog eens op gewezen te hebben, dat wat in den mobilisatietijd noodig was ten aanzien van de steunverleening bij werkloosheid thans dreigt te worden een pre mie op de luiheid, zoodat uitgaven van dezen aard aan scherpe critiek onderworpen dienen te worden, komt de heer Boissevain tot enkele conclusies: Op vermindering van uitgaven zal de be lastingbetalende burgerij zelve voortdurend met klem moeten blijven aandringen. De ver tegenwoordigende lichamen bleken wel in staat de uitgaven op te voeren, maar toonden zich onmachtig om deze te verminderen tot het broeder de vrijheid kon teruggeven, en toch was dat getuigenis mij maar ééns, tegenover de prelaat, over de lippen gekomen. Behalve den prior en ons beiden kon niemand 't weten wie heeft het je verraden?" Lucie hief beschroomd de oogen tot hem op cn weer overtoog een doodelijke bleekheid haar lief gelaat, toen zij aarzelend zeide: „Ik wist niets, ik had alleen een vermoeden cn Goddank, dat dit vermoeden niet gegrond was! Ik vreesde een andere, nog veel verschrikkelijker ontknooping ik dacht dat gij uzelf zoudt moeten opofferen, om Bernhard te redden!" Bruno week ontzet achteruit. „Mijzelf?" Dat wil zeggen dat gij mij voor den schuldige hieldt?" Het jonge meisje gaf geen antwoord en zag beschaamd voor zich. „Ik moet toch wel iets van ccn moordenaar aan hebben," hernam hij op bitteren toon. „Ook graaf Rhaneck koesterde denzelfden argwaan. Daarom trokt gij je dus zoo angstig terug, toen mijne hand 't waagde, de uwé aan te raken I Voor u was zij natuurlijk met bloed bevlekt!" ..U, g'j zaagt er ook zoo ontzettend uit, toen gij mij de in kerk verliet," zeide Lucie, opnieuw hui verend bij die herinnering. „Ik kon uw blik, den toon van uw stem niet vergeten !En kort daarop viel dc graaf, viel op uw weg en daarbij dien samenloop van omstandigheden, uw geheimzinnig stilzwijgen als gijzelt geweten hadt, wat ei' toen op uw voorhoofd stond geschreven, toen gij mij alleen achterliet ge zoudt mij niet beknorren over een dwaling, die niemand zoo zwaar als ik- zelve heeft geboet1" Ook thans stond hij weer op zijn voorhoofd, die dreigende rimpel, die haar toen zoo verschrikt peil, dat overeenstemt met de verminderde welvaart. In belangrijke gemeenten dienen commissies uit de burgerij zich bezig te houden met het nagaan der gemeentelijke uitgaven, om zoo noodig haar bezwaren daartegen te kunnen inbrengen. Gedeputeerde Staten zullen uit de tfegrootingen van gemeenten moeten verwerpen de uitgaven, die de draagkracht der ingezetenen te boven gaan. Vermindering der te zware inkomsten- en vermogensheffingen dient te worden nagestreefd. De overheids bemoeiing moet worden vereenvoudigd; de staatsmachine zal zoo goedkoop mogelijk die nen te werkengeen nieuwe belastingen mogen worden opgelegd. Specht INGEZONDEN MEDEDEELING. NUTSSPAARBANH MIÖDELHA&NIS-SQMMELSDIJK. KANTOOR VOORSTRAAT 5 - MIDDELHARNIS Kantooruren dagelijks van 9—12 uur vm. en 2—4 uur nm. Maandag en Donderdag nm. 6 tot 7 uur. Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne ten kantore verstrekt. Spaart, opdat gij oud van dagen, Anderen niet om hulp hoeft vragen. Plaatselijk JMieuws. MIDDELHARNIS. Zondagmiddag heeft in het café Zaarjer aan de Prinses Juliana- weg een vechtpartij plaats gehad. Van betrouwbare zijde vernemen we: Toen de ongeveer 26-jarige B. V. zich ver kleed had om te gaan voetballen in het voor voetballers bestemde lokaal van den kastelein Van Gent, en vroeg, hem toch te zeggen, waarom Van Gent er op tegen had, dat V. met z'n stiefdochter liep, maakte Van Gent zich hierover zoo boos, dat hij V. dreigde met een revolver overhoop te schieten. De daad bij het woord willende voegen greep hij naar een laatje, waarin zich vroeger altijd een revolver zou bevinden. V. wachtte niet af en belette v. G. om het laatje te openen. Nog meer boos hierover greep v. G. een stoel en sloeg V. daarmee, doch V. pakte den stoel af. Toen greep v. Gent een fiets pomp en sloeg daarmee, doch miste en de pomp viel op den grond. Toen Van Gent de pomp opraapte en weer wilde slaan, werd ook V. eindelijk boos. Een zeer kort gevecht van man tegen man volgde en Van Gent werd van voor het buffet in de gang ge slagen, waar hij uit z'n neus bloedend en huilend van pijn bleef liggen. De zaak is in handen der politie, die verder mag onderzoeken hoe deze onverkwikkelijke liefdesgeschiedenis in elkander zit. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer Ir. J. A. Mijs te Gouda is met ingang van 14 April a.s. benoemd tot Scheikundig Ingenieur bij de Bataafsche Petroleum Maatschappij, en wordt voorloopig te werk gesteld aan het laboratorium dier Maatschappij te Amster dam. De A N.W.B. en de K.N.A.C. hebben ieder een bijdrage van 200,— toegezegd voor de verbetering van een bocht in den weg Middelharnis-Sommelsdijk. had. Al de hardheid en stugheid, die in de natuur van den jongen man lagen, schenen teruggekeerd, terwijl hij somber en met half afgewend gelaat vóór zich zag, alsof hij haar dat wantrouwen niet kon vergevenmaar toen Lucie hem nu zacht ter zijde sloop en hij zijn naam voor de eerste maal van hare lippen hoorde, toen dat fluisterend uit gesproken „Bruno!" zijn oor trof en hare oogen tot hem opzagen, toen ontplooide zich die rimpel en verdween de harde uitdrukking, alsof een zachte hand liefderijk over zijn gelaat was heengevaren. Die blauwe oogen waren wellicht het eenige op de geheele wereld, dat op die onbuigzame natuur invloed uitoefende, jnaar ze waren hier ook al machtig. „De misdaad gold mij, Lucie," zeide hij zacht. „Ik was het uitverkoren offer! Dc duisternis, die rondom de kloof heerschte, deed de hand van den moordenaar mistasten; dc overeenkomst tusschcn ons beider gestalten, de donkere mantel, dien wij beiden droegen, hebben den raaf in het ongeluk gestort, 't Was hetzelfde uur, hetzelfde oogenblik, dat ik eiken dag langs de kloof kwam; ware ik op mijn gewonen tijd gegaan, ware ik Otfried slechts een enkele minuut vóór geweest, ik zou in zijne plaats in den afgrond zijn neergekomen. Wat mij in dc kerk terughield, wat mijn leven redde „Ik weet 't!" viel Lucie hem nauwelijks hoor baar in de rede. Zij herinnerde zich haar maar al te goed, die vurige hartstochtelijke betuiging zijner liefde, die zijne redding was geweest; gedurende al dien tijd had zij deze immers geen minuut ver geten. „Ik bereikte dc brug op hetzelfde oogenblik, dat dc graaf naar beneden werd geworpen," ging hij op doffen toon voort. „Tc laat om de moord M.S. V. V. Door de vele onaangenaamheden die ver schillende leden hebben ondervonden met den eigenaar van het thans in gebruik zjjnde kleedlokaal, is door een sportliefhebber een renteloos voorschot verleend voor het bou wen van een kleedlokaal op het voetbal terrein, welke binnen 14 dagen in gebruik zal worden genomen. Zaterdagmiddag viel het ruim 2-jarig zoontje van H. v. d. Kooy van den zolder. In bewusteloozen toestand en met een gapen de wonde boven het oog werd het kind opgenomen. Door den drogist P. Wielhouwer werd het eerste verband gelegd en vervol gens werd het kind naar dr. Knüps vervoerd. Bij de Openbare lagere scholen alhier zijn j.l. week 30 meisjes en 29 jongens als nieuwe leerlingen aangegeven. a.s. Vrijdagavond 6.30 uur zal in de Ned. Herv. kerk godsdienstoefening worden gehouden door ds. den Oudsten en in Geref. Kerk ook te 6.30 uur door ds. G. van Velzen. Voor herhalingsoefeningen zullen dit jaar onder de wapenen moeten komenH. de Blok van 20 April t/m 2 Mei Trein-afd., 's Her togenbosch; W. Blok en B. Dubbeld van 27 April t/m 9 Mei Kust-Artillerie, Den Hel der; J. den Boer van 14 Mei t/m 30 Mei Veld-Artillerie Legerplaats bij Oldenbroek. Voetbal. Bij de Zaterdagmiddag ge houden wedstrijd tusschen „Olympia" en Volharding II" wist laatstgenoemde een 3—0 overwinning te behalen. Gedurende de week van 30 Maart tot 4 April zijn bij den Correspondent der Ar beidsbemiddeling als werkzoekenden inge schreven 27 veldarbeiders en 5 diepzee- visschers. Maandagmiddag had de heer L. Nieuw- landhet ongeluk met zyn auto aan deRot- tumburgerweg in de sloot te rijden. Na veel moeite gelukte het de auto weder op den kant te brengen. Met eenige materieele schade, doch gelukkig zonder ongelukken liep dit af. Indien de deelname voldoende zal zijn, zal nog één keer een cursus Machineschrijven op Zaterdagmiddag in de Openbare Lagere school worden gegeven. Datum van aanvang zal dezer dagen per advertentie worden be kend gemaakt. Reeds bestaat gelegenheid om zich bij L. Kruik, Maarland 57, Brielle, voor dezen cursus op te geven, waar tevens inlich tingen te bekomen zjjn. Centrale Veiling te Middelharnis op Vrydag 3 April 1925. Spinazie 27,10 per 100 k.g. Kleiperen 14,70 tot 18,70 per 100 k.g. Peen 1,70 tot 1,90 per 100 k.g. Blauwput Aardapp. 5,30 p. 100 kg. Knollen 3,80 tot 8,80 per 100 stuks. Kipeieren 51-53 kg. 4,90-ƒ5,25; 60-61 kg. 5,85-/ 5,95; 62 k.g. ƒ6,- tot 6,85. Eendeneieren 5,40 tot 5,65 per 100. Ganzeneieren 14,50 per 100. Boereboter 1,04 tot 1,07 per pond. Aanvoer 9600 kipeieren. 2314 eendeneieren. 23 ganzeneieren. Centrale Veiling te Middelharnis op Maandag 6 April 1925. Bravo aardappelen 7,20 per 100 k.g. te verhinderen, en vroeg genoeg om den moor denaar nog te herkennen, die bij het hooren van mijne voetstappen de vlucht nam. Er bleef geen tijd over, hem te achterhalen en ter verantwoor ding te roepen; ik snelde zoo schielijk ik kon naar de naaste woning om met de bewoners daarvan de kloof te onderzoeken. Wel vermoedde ik, dat hulp hier niet meer kon baten, maar toch moest al ge proefd worden en al het andere hiervoor achter staan. Den volgenden dag vernam dc prelaat uit mijn mond, wat voor hem geen geheim meer kon' zijn; want ik had zelfs geen oogenblik getwijfeld, wie in de plaats van zijn neef de bedoelde persoon was geweest. Hij legde mij het zwijgen op, zeggende dat de zaak nu toch niet meer te verhelpen was; nog eens, voor de laatste maal, eischte hij van mij blinde gehoorzaamheid, en ik gehoorzaamde hem tot op dat oogenblik, toen ik van u vernam, wat er op het spel stond!" Zijne borst hijgde en zijn gelaat stond weer even somber als voorheen, terwijl het jonge meisje ieder woord van zijne lippen opving. „Men wilde mij nu ook nog dwingen," hernam hij, dc tanden op elkander klemmende. „Verbeeld je, Lucie, zelfs nu nog! Maar met dien beleedigcnde eisch werd ook tevens dc laatste band verbroken, die mij nog door gewoonte en opvoeding aan het klooster verbond. Wij hebben met elkander afge rekend. Ze zullen mij mijn gansche leven met den vinger nawijzen als een trouwcloozc, een mein* ecdigc ik heb lang genoeg voor dit woord als voor een schrikbeeld gesidderd nu wil ik 't onder dc oogen zien!" Lucie hief schielijk het hoofd op! „Wilt ge de orde verlaten? En ook uw kerkgenootschap?" „Ik moet wel. Geen andere keus blijft mij over. INGEZONDEN MEDEDEELING. \-t£tUÓ eenpa/ye Kriel 1,70 per 100 k.g. Bloemkool 18,— per 100 k.g. Spinazie 25,— tot 26,10 per 100 k.g, Schotsche muizen zetpoters ƒ1,80 p. 100 k.g. Blauwput ƒ4,— p. 100 k.g. Kipeieren 5052 k.g. 5,05 per 100 stuks. 60-62 k g. 5,90 - ƒ6, - p. 100 st. Eendeneieren 5,20 6,05 per 100 stuks. Ganseieren 17,80 per 100 stuks. Boereboter 1, 1,11 per pond. Aanvoer: 8250 kipeieren. 1304 eendeneieren. 6 ganseieren. SOMMELSDIJK. Het 4-jarig dochtertje van M. v. d. S. werd door een auto aange reden. Het liep alles goed af, de kleine be kwam slechts enkele schrammen. Van de heeren Mijs—Koert alhier, moest een rund uit nood worden geslacht. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd en in den grond gestopt. SPORTNIEUWS. Voetbal. De wedstrijd M.S.V.V. Dirksland ging Zondag niet door. In de tweede afd. Bekerwedstrijden speelde M.S.V.V. II—Vol harding II. Het was een mooie gelijkop- gaande wedstrijd, die in een 2—1 overwin- wing voor de gasten eindigde. De heer Van Wijk leidde. Voor de a.s. Paaschdagen staan op het programma le Paaschdag M.S.V.V. I-B.A.S. I (Rot terdam) Bekerwedstrijden. 2e Paaschdag M.S.V.V. I—Excelsior-com- binatie. (2e kl. N.V.B.). Bij goed weer zal de sportliefhebber weer wat te zien krijgen. Woensdagavond 15 April zal in de zaal van den heer Touw aan den Langeweg, te acht ure, een bijeenkomst worden gehouden ter onderlinge bespreking van het actueele vraagstuk: „anti-militarisme", waarvoor de heer P. C. de Jonge uit Amsterdam een inleidende rede zal houden over het onder werp „Vrede door nationale ontwapening". Ieder belangstellende voor dit probleem is welkom, speciaal de jongeren Door den vleeschhouwer M. Hammel- burg, Marktveld alhier, is een kampioenos aangekocht en heden geslacht. Van dit schoone dier zullen velen wel een stukje lusten. Verleden Donderdag had de eindles plaats aan den landbouwcursus in tegen woordigheid van den Rijkslandbouwconsu- lent, den heer Van Riel en van de Commissie van Toezicht. Een diploma werd uitgereikt aan de leer lingen J. C. Born te Middelharnis, J. v. d. Broek te Sommelsdijk, M. K. van Eek te Middelharnis, Corn. Kieviet te Sommelsdijk, K. Kwak te Melissant, J. A. de Lint te deh De roomsch-katholieke kerk neemt mijn ontslag nooit aan, zij geeft den eens tot haar dienst ge"- wijden priester nimmer de vrijheid terug, voor haar blijf ik ten eeuwigen dage de ontvluchte, de vogel vrijverklaarde monnik, in welke andere betrekking ik ook in de wereld moge optreden. De vrijheid is voor mij niet bestaanbaar met zulk een opvatting en iedere schrede daartoe voert mij ten verderve. Ik keer tot het geloof terug, waarin ik geboren en gedoopt ben; diegenen mogen dit verantwoorden, die mij buiten mijn weten hieraan ontrukt, die mij door hun slaafsche opvoeding de oogen ver blind hebben, totdat ikzelf den keten slaakte ik ken thans mijn plicht en neem dc toekomst in mijne eigen hand!" Lucie antwoordde niet, maar zij weerstreefde ook niet langer, toen hij thans hare hand greep en haar hartstochtelijk aan zich trok. „Lucie! Volgens uw geloof wordt tegelijk met al de andere ketenen nu ook dc band verbroken, die mij tot dusver van alle aardsch geluk scheidde. Ge hebt voor mij gebeefd, van het eerste oogen blik af, dat ik je ontmoette, ge hebt mij ontweken en ontvlucht, hebt mij van de ontzettendstc aller misdaden verdacht, en toch weet ik sedert ons gesprek van gisteren in het gebergte, dat het geen haat was, die je uit mijne nabijheid dreef, dat ik je niet hopeloos beminde. Kunt gij vertrouwen stellen in een man, die zijn nieuw leven met een meineed begint, beginnen moet, zoo hij zich nog een toekomst wil scheppen? Kunt gij een levenslot dcclen, dat wellicht gelukkig, misschien ook ramp zalig zal zijn? Wordt vervolgd

Onze Eilanden | 1925 | | pagina 1