Rheumatiek, Influenza, Gevatte Koude, Kiespijn ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 1 NOVEMBER 1924. deze aanvulling wenschen. Met algemeene stemmen wordt besloten dit verbod op te nemen, eveneens de bepaling dat het verboden is, zittende op een rijwiel zich te verbinden aan een vervoermiddel met het doel zich daar door mede te laten sleepen. 5. De adviezen van de Gezondheidscom missie tot onbewoonbaarverklaring van de woningen C. no. 100, 101 en 102. Na discussie wordt met 6 stemmen deze onbewoonbaar- verklaring uitgesproken. Tegen stemde de Heer Kramer. De Voorzitter leest een adres van de dis trictarbeidsbeurs om subsidie. Spr. zegt dat die evenals het vorig jaar is uitgetrokken. Daarna wordt gelezen een adres van de jeugd bond tot afschaffing van alkoholhoudende dranken. B. en W. stellen voor hierop afwij zend te beschikken, daar deze vereeniging pas is opgericht. Na discussie stelt de Heer Spuij- broek voor 25,te geven. De heer Vijfvinkel 15,Eerstgenoemd voorstel wordt verwor pen met 5 stemmen. Voor stemden de Heeren v. d. Velde, Spuijbroek. Het voorstel van den heer Vijfvinkel om if 15,te geven wordt aangenomen met 4 stemmen. Tegen stemden de Heeren Langerveld, v. d. Ban en Trouw. Het voorstel van den heer v. d. Velde om de bestaande vereeniging beoogende het zelfde doel 25 te geven, wordt verworpen met 4 stemmen. Voor stemden deiheeren v. d. Velde, Spuybroek en Vijfvinkel. Het voorstel van den heer. Vijfvinkel om 15 te geven wordt aangenomen met 4 st. Tegen stemden de heeren Langerveld v. d. Ban en Trouw. Genieentebegrooting 1925. Algemeene be schouwingen. De heer v. d. Velde zegt zich niet te kunnen vereenigen met het "beleid van B. en W. als hij nagaat dat voor het arm wezen 5.850,is begroot en er slechts 4.625,is uitgegeven. Behalve dat deze menschen in slechte woningen moeten huis vesten, krijgen ze niet meer bedeeling dan vanaf 1,en niet hooger dan ƒ5. Met de verhuring van de landerijen moeten de men schen tegen elkaar opbieden, terwijl die goe deren juist voor de armen zijn geschonken. Voor onderhoud wegen was ƒ700 uitgetrokken, terwijl slechts 423 in 1923 werd uitbetaald. Voort| hebben de ambtenaren eene karige bezoldiging. Voor het lager onderwijs is ook niet veel gedaan. Er moest gevochten worden om het vervolgonderwijs te geven. Wat de belastingpolitiek betreft wordt ontevreden heid opgewekt door de meestgegoeden te ontlasten. De VOORZITTER zegt dat niets gemakke lijker is dan critiek uit te oefenen op een be grooting. De posten op de begrooting worden artikel- voor artikel voorgelezen. Het ligt voor de hand als er een post te hoog of te laag is daarover te spreken. Het beleid van het Gemeentebestuur kan niet beoordeeld worden door op bepaalde cijfers af te gaan. Wat armen-zorg betreft mag het bedrag der bedeeling niet afhangen van hetgeen daar voor als ontvangst geboekt is. Het bedrag dier uitgaaf zou ook hooger kunnen zijn. Spr. zou betreffende de pachten der landerijen weieens een oplossing willen zien die steek houdend is. We hebben daarover genoeg ge hoord bij de aanbesteding der ophaling van de asch en vuilnis, afgezien nog van hooger toezicht. Het rioolvraagstuk en de woning toestanden zijn dingen die niet zoo gemakke lijk zijn geheel in orde te doen brengen. Mede werking van de eigenaren beteekent niet veel. Ten slotte is het ondoenbaar een politiek te voeren waar aan allen zonder onderscheid hun goedkeuring kunnen geven. De belas tingen voor de ingezetenen behoeven gelukkig niet opgevoerd te worden. De heer Kramer bespreekt de wenschelijk- heid om de Fransche lessen buiten de gewone schooluren weder in te voeren. Er zijn thans 9 leerlingen die elk 1,50 per maand daar voor betalen, een bedrag dat wel wat hoog is. De heer v. d. Velde gaat met den heer Kramer daarin mee en zou ook gaarne zien dat het 7de leerjaar weer tot zijn recht kwam. De Voorzitter zegt dat het erover gaat of de kosten opwegen tegen het resultaat dat daar van verwacht kan worden. Na verdere dis cussie worden B. en W. uitgenoodigd met voorstellen te komen teneinde omtrent het gesprokene eene regeling te treffen. Aldus wordt besloten. Opcenten vermogensbelasting. De heer Kra mer heeft bemerkt dat deze opcenten tot 50 zijn teruggebracht. Spr. vraagt of hetDag. bestuur hierin homogeen was, daar de Voor zitter destijds ook. tot de heffing van 100 heeft medegewerkt. Spr. stelt voor het voor stel van B. en W. niet aan te nemen. De heer Kramer zegt dat destijds ook de opcenten grondbelasting tot 80 zijn verhoogd en de opcenten op de personeele belasting tot 70. Er dient rekening gehouden te worclen met de ingezetenen die te Hellevoetsluis forensen- belasting betalen, welke belasting niet mee valt. Spr. zegt dat de thans zittende wethou-, ders bezig zijn hun eigen zak te spekken, i De heer Langerveld zegt dat het belasting- j gebied door de wetgever is verruimd en daar- van door het gem. Bestuur gebruik is gemaakt, Nu het cijfer van de Hoofdelijken Omslag is verlaagd, meenden wc dat het ook billijk was de opcenten op de vermogensbelasting te verminderen, Men moet niet vergeten dat deze tot den hoogsten trap zijn opgevoerd. I Wordt men bij de Rijks Ink. belasting eens gegrepen, door de 100 opcenten wordt men bovendien wel 3 maal aangepakt. De heer v. d. Velde zegt dat dc forensen niet verlaagd j zijn en dus de gefortuneerden niet behoeven te dalen. Spr. ziet hierin eene klasse bevoor-1 rechting. De Voorzitter zegt dat bij de invoering niet bekend was dat de H. Omslag zoo zou 1 meevallen. De opcenten op de grondbelasting I zijn niet verminderd om de eigenaren die1 Ingezonden Mededeelingen. Geen beter middel hiertegen dan Mijnhardt's Sanapirin-tabletten buiten de gemeente wonen mede te laten be talen. Het motief om alle opcenten tot het hoogste bedrag op te voeren is thans ver- vallen. Het voorstel van den heer Kramer wordt gesteund door den heer Spuybroek. In stemming gebracht zijnde wordt het voor stel verworpen met 4 stemmen. Voor stemden de heeren v. d. Velde, Kramer en Spuybroek.1 De vergadering, aangevangen voorm. 9 uur, wordt te 12 uur geschorst tot 's nam. 6 uur. De Voorzitter heropent de openbare ver gadering. De heer v. d. Velde wenscht de post belasting publieke vermakelijkheden te doen vervallen. Aangezien dit voorstel niet gesteund wordt, komt het niet in stemming. De heer v. d. Velde stelt voor de heffing der premiestorting door de ambtenaren van 64 te doen vervallen. De heer Spuybroek steunt dit. .In stemming gebracht zijnde wordt het verworpen met 5 stemmen. Voor stemden de heeren v. d. Velde en Spuybroek. De jaarwedde van den lieer Feiten wordt van 700 gebracht op 900. De gratificatie van den volontair van 150 op 250. De lieer v. d. Velde stelt voor de subsidie voor de burgerwacht ad. 25 te schrappen. De heer Kramer steunt dit. Het voorstel wordt met 4 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren v. d. Velde, Kramer en Spuybroek. De heer Kramer stelt voor de uitgaven voor school-1 reisjes van 60 op ƒ100 te brengen. Dit voor stel wordt 'verworpen met 4 stemmen. Voor stemden de heer v. d. Velde, Kramer en Spuy- broek. De lieer Kramer stelt voor 3000 af te trekken van den H. Omslag en die bij on voorziene uitgaven te voegen. De heer v. d. Velde steunt dit. In stemming gebracht zijnde wordt het voorstel verworpen met 4 stemmen.1 Voor stemden de heeren v. d. Velde, Kramer en Spuybroek. De begrooting in haar geheel in stemming gebracht zijnde wordt aange- monen met 5 stemmen. Tegen stemden de heeren v. d. Velde en Kramer. j Voorstel opheffing uitbreidingsplan. De voorzitter zet uiteen dat wegens toename der bevolking de gemeente destijds verplicht was dit plan vast te stellen. Nu zijn daarin aangewezen de bestaande wegen, waaraan ge bouwd kan worden. Ook zijn daarop aange wezen geprojecteerde wegen. Nu gebeurt het dat men wenscht te bouwen en dat bij onder zoek blijkt dat op het bouwterrein zulk een geprojecteerde weg is, dan mag daar niet ge bouwd worden. Het is niet te ver wachten dat in de naaste toekomst die geprojecteerde wegen noodig zijn omdat voor de aanbouw nog vol doende plaats is aan de openbare wegen. Na verdere overwegingen en discussie stelt de Voorzitter voor bij" de bevoegde autoritei ten de noodige inlichtingen te vragen. In de rondvraag vraagt de heer v. d. Velde of de commissie tot werkverschaffing al bijeen geroepen is. De Voorzitter antwoordt dat hij de heeren zal vragen. De heer Spuybroek vraagt of het Dag. Bestuur goed wil letten op-de wegen. De Voorzitter antwoordt dat er vol doende grint aanwezig is. Daarna wordt de vergadering gesloten. Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente Sommelsdijk op Donder dag 30 October des namiddags half vier. Voorzitter Burgemeester Den Hollander. Aanwezig alle leden met uitzondering van den heer Mijs. De VOORZITTER opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. De goedkeuring van Ged. Staten over de gemeente-rekening, dienst '22. b. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij terug werd gezonden de verordening tot heffing van leges op de uit te geven jachtacten, waar bij de aanmerking werd gemaakt, dat 50 werd geheven. VOORZITTER zeide dat dit een volgend jaar wel gewijzigd zal kunnen worden. I c. Schrijven waarbij de benoemde heeren regenten van het Burg. Armbestuur en Wees huis hunne benoeming aannamen. d. Verschillende dankbetuigingen voor be noemingen als helpsters aan de Bewaarschool. e. Een schrijven van den A. N. W.B., waar- bij werd aangedrongen op den aanleg van rij wielpaden. I VOORZITTER zeide dat hier de wegen over het algemeen te smal zijn om er een rijwielpad af te nemen, zoodat het adres voor deze ge-1 meente eigenlijk geen waarde heeft. SLIS merkte op, dat het van het eind van den molen tot aan het eind der huizen, naar Dirksland, zeer geschikt zou zijn om een rijwielpad aan te leggen. Voorzitter zeide over- weging toe. 3. Wijziging Politie-verordening. VOORZITTER zeide dat er niets in ver anderd was, dan het nu verboden is om binnen de 100 M. uit de kom der gemeente klampen I hooi of stroo of andere licht brandbare stoffen te plaateen. Dit geldt ook voor de buurtschap Kralingen. Daartoe werd met algemeene stemmen be- sloten. 4. Begrooting Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis '25. KIVIET bracht namens de commissie van onderzoek rapport uit en deelde mede dat de commissie geen aanleiding heeft gevonden niet tot goedkeuring der Begrooting-te mogen ad- viseeren. Alzoo werd deze vastgesteld. 5. Rekening Gasfabriek over '23. Ook hierbij adviseerde de commissie tot goedkeuring over te gaan, waartoe werd be sloten. Batig saldo 12598,42 Echter had de commissie wel eerst bezwaar tegen een post, groot 1797,die bestemd was om schade te dekken, die zou kunnen voortvloeien door stakingen in de kolenmijnen, enz. VOORZITTER deelde mede dat dit eigen lijk meer de post voor onvoorziene uitgaven is en dat die omschrijvingen er eigenlijk maar bij gegeven zijn om ook uit te laten komen, dat daaruit een strop kan ontstaan. LE COMTE vond, dat straatverlichting hooger moet geraamd worden. Spreker vond de gasprijzen hier zeer hoog, en meende dat het niet aanging, dat eerst de gemeente goedkoop gas had voor straatverlichting daarna nog een aandeel in de winst en de burgers die lasten feitelijk moeten opbrengen. BLOK zeide, dat die kwestie van die straat verlichting hem zoo helder is als koffiedik. Hij meende dat de gemeente verleden jaar per branduur betaalde, terwijl Middelharnis dit niet deed, en dat, indien tusschen deze twee gemeenten verschil is omtrent een of ander, dat Ged. Staten daarin uitspraak moe ten doen. Dat over dat boekjaar reeds een ver rekening heeft plaats gehad, die eigenlijk nog niet op een besluit of goedkeuring van Ged.Sta ten berustte. VOORZITTER gaf toe, dat dat besluit nim mer is afgekomen, hij zou dan ook op spoedige afdoening aandringen. VAN N1MWEGEN vond dat ze de bemoei zucht van Ged. Staten wel konden missen en vroeg of het niet mogelijk was dergelijke dingen bij stemming te laten beslissen in een gecom bineerde vergadering van beide raden. SLIS merkte op, dat we hier weliswaar wat duur gas hebben, dat hier het spreekwoord kan gelden duurkoop, goedkoop, omdat de kwaliteit van het gas haast onverbeterlijk is. Besloten werd de post zoo te laten staan en Ged. Staten opmerkzaam te maken op het ver schil tusschen de gemeenten. VOORZITTER deelde op een vraag nog mede, dat een bestemming voor de winst tege moet gezien kan worden. De Gascommissie zal haar Voorstellen binnenkort indienen. 6. Begrooting Gasfabriek '25. Deze werd op verzoek der commissie van onderzoek goedgekeurd, tot een bedrag van 123805,—. 7. Begrooting Grondbedrijf '25. Ook deze werd goedgekeurd. De bedragen der kosten evenals van de andere begrootingen en reke ningen werden ons door tusschenkomst van vrienden medegedeeld, wijl ze op de verga dering fiiet werden genoemd. 8. Genieentebegrooting dienst '25. Ingezonden Mededeeling. KEELPIJN? CAJRUSOL, 30 cent per doosje. DE TOOVEPPASTILLE. Bij Uw drogist. De commissie deed bij monde van den heer Kiviet haar verslag. In de eerste plaats vroeg de commissie of er uitkeering werd gedaan aan brandmeesters bij brand. VOORZITTER zeide dat dat meer een vorm i in die post is, omdat ze precies volgens model is opgemaakt. Op een vraag over de veemarkt, in verband met een post voor kosten op de halfjaarlijksche veemakrt, werd door den voorzitter mede gedeeld, dat die verordening tegen de volgende vergadering ter tafel zal worden gebracht. De post voor riolen enz. vond de commissie zeer laag. VAN N1MWEGEN deelde daarover verder mede, om een bijzondere reden voor den heer KIVIET, dat de commissie gaarne zag dat die post zoodanig werd verhoogd, dat de Van Gor- kumstraat in het komende jaar kon worden gerioleerd, daar dat toch zeer zeker voor alles noodzakelijk is. VOORZITTER zeide, dat hij liever dat werk niet uit de gewone dienst zag bestreden, doch, omdat er toch een geheel plan moet worden gemaakt voor dc rioleeringen, alles gelijk ge schiedde en dan daarvoor een leening aan te gaan. VAN NIMWEGEN drong aan reeds nu een post op de begrooting te zetten en dit niet te laten draaien op de groote reparatie, omdat dat toch nog wel een jaartje zal uitblijven. Hiertoe werd nu besloten. Verder vond dc commissie de posten voor haven, straten en kaai zeer laag geraamd, ge zien de uitgaaf in '24. VOORZITTER zeide dat er in die post van '24 een gedeelte van de leening voor den kaai muur was verwerkt, zoodat dit meer geleek dan het in werkelijkheid was. Ook dc raming voor dc begraafplaats vond dc commissie te laag, mede in verband met het nieuw aan te leggen kerkhof. VOORZITTER zeide dat dit alleen voor de oude begraafplaats is, daar alle kosten voor dc nieuwe zullen moeten worden bestreden uit een leening. Voorts had cfe commissie geen aanmerkingen waarna kon worden overgegaan tot behande ling post voor post. Bij de uitgaaf werd het eerst halt gehouden bij de salarissen van de ambtenaren ter secre tarie. De VOORZITTER deelde mede dat er was ingekomen een verzoek van den eersten ambte naar ter secretarie, om verhooging van salaris. B. en W. stelden voor om dit op dc norm te verhoogen, alzoo met ƒ200, en dus te brengen op 1200. Ook de tweede ambtenaar had verhooging gevraagd, zoodat werd voorgesteld die met 100 te verhoogen en alzoo te brengen op 700. M. JOPPE zegt zich wel te kunnen vereeni gen met het voorstel voor den eersten ambte naar, doch niet met dat voor den tweeden. Deze laatste zag hij gaarne ook met ƒ200 ver hoogd. Het voorstel B. en W. annex M. Joppe werd daarna met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij verteringen van commissies vond Blok het wel zeer krenterig en schamel, dat op raadsvergaderingen niet eens een kopje thee werd gepresenteerd. SLIS zeide, dat zulks weer is afgeschaft, omdat het wH eens vervelend was, dat ze in geheime vergadering thee kwamen brengen, Toch werd besloten voor gemeente-rekening weer een kopje thee te consumeeren ter raads vergadering. Bij de brandweer merkte BLOK op dat de geheele brandweer-organisatie in de war is, en drong op spoedige verbetering aan. VOORZITTER zeide, dat de nieuwe ver ordening reeds klaar is en dit dus zeer spoedig ter behandeling zal worden aangeboden. LE COMTE vroeg het woord bij Openbare Werken. Spreker meende, dat 300 toch geen beloo ning is voor een gemeente-opzichter in een gemeente als deze. Hij stelde dan ook voor deze te verhoogen tot 600. VOORZITTER zeide, dat de opzichter ver leden jaar 600 extj;a gehad heeft. LE COMTE vond ƒ300 ook voor het gewone werk nog te laag en stelde voor, als alle extra vergoedingen moeten vervallen, zooals dat nu besloten is te Middelharnis, het dan vast te stellen op 800. Le Comte vond echter geen steun voldoende om zijn voorstel in stemming te krijgen. Daarna stelde hij voor ƒ600 zonder extra's. Dit voorstel werd met algemeene stem men goedgevonden. LE COMTE vroeg ook om te verbieden den verkoop van goederen in zalen, zooals dat bij Tabbers wel eens gebeurt, daar de Mindenstand hiervan veel schade en ongerief ondervindt. VOORZITTER deelde mede dat zulks niet kan worden verboden. BLOK drong aan den los-vasten gemeente werkman voor vast te benoemen, daar deze toch het geheele jaar in diëtist is. Dit zal door Voorzitter worden overwogen met den op zichter. BLOK zag ook gaarne een post voor werke- loozenzorg op de begrooting. Spreker zeide hier wederom als verleden jaar vergeefs naar te hebben uitgezien en meende dat het ver leden jaar ook wel is noodig geweest als men in de kerk een collecte daarvoor moet houden. Hij stelt voor ƒ2000, dit vond niet voldoenden steun, evenmin als ƒ1500. Op ƒ1000 werd de steun verleend en werd dat voorstel aange nomen. SLIS zag echter liever, dat er voor werk verschaffing een bedrag werd uitgetrokken. VOORZITTER zeide dat het toch niet wordt uitgegeven voor andere doeleinden, als de nood daartoe niet dwingt. Daarna werd de gemeente-begrooting vast gesteld op een bedrag van 119.026,04^. De kapitaal-dienst in ontvang en uitgaaf op 10829,39. Er werd definitief'besloten om het land van den heer G. Joppe aan den Molenweg alhier, bestemd voor een nieuwe begraafplaats, aan te koopen voor de som van ƒ9000, KIVIET vroeg in de rondvraag of de wegen buiten den molen al voor rekening der diaco nie zijn in onderhoud. VOORZITTER zeide bekend te zijn met den ergerlijken toestand daar en de diaconie te zullen verzoeken dit zoo spoedig mogelijk in orde te laten brengen. BLOK vroeg nog naar diezelfde kwestie over het lossen van kolen bij de gasfabriek, die Dorsman in den raad van Middelharnis ter sprake bracht. VOORZITTER antwoordde bevestigend. Daarna sluiting. Vergadering van de Afd. DEN BOM MEL van de Z.-Holl. Vereen. „Het Groene Kruis", op 27 October. Nadat de notulen waren gelezen en on gewijzigd werden goedgekeurd, worden de ingekomen stukken behandeld, die voor kennisgeving worden aangenomen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester blijkt, dat over 1923 de ontvangsten bedroegen 584,58 en de uitgaven 94,89, zoodat er een batig saldo bleek te zijn van 489,69. De heeren Wes terweel en Mooljaart, die de bescheiden na zagen, teekenden de rekening vooraccoord. Hierna leidde de heer Drenth den beschrij vingsbrief in, en na eenige, meer uitvoerige bespreking van de punten XII en XIII, krjjgt de te benoemen afgevaardigde blanco mandaat. Punt XIII van den beschrijvings brief wordt tegelijk behandeld met punt 7 van de agenda, dat luidde: „Bespreking van de wenscheiykheid en de mogelijkheid om te komen tot het oprichten van een baker cursus". Nadat dit punt breedvoerig is be sproken, en van verschillende zijden is be keken, wordt het bij stemming met alge meene stemmen aangenomen. Het plan zal verder worden uitgevoerd en door den se cretaris zullen de voorbereidende maatregelen worden getroffen. De te benoemen afge vaardigde zal zich op de Alg. Vergadering met een der H. B. leden in contact stellen en nog eenige nadere aanwijzingen vragen, omdat het Afd. bestuur nog geen tijd kan bepalen niet wetende wanneer een cursus leidster beschikbaar is. Als afgevaardigde wordt met alg. stemmen gekozen de heer P. Bisschop, en als plaatsvervanger de heer P. G. Jacobs. Beide nemen hun benoeming aan, Voor bestuursleden der Al'deeling worden met bijna algemeene stemmen de aftreden de leden, de heeren Ir. C. Brinkman en P. Bisschop herkozen. By de rondvraag stelt de heer Geluk voor een zuurstofapparaat aan te koopen. Deze zaak, die reeds een punt van overweging had uitgemaakt by een paar bestuursleden, werd zonder hoofdeiyke stemming aange nomen. Nog wordt ten slotte de zaak dei- ziekenauto besproken en in verband hier mee het ziekenhuis-vraagstuk nog eens onder de oogen gezien. Mocht het autover voer tot stand komen, dan wordt in over weging gegeven by de R. T. M. aan te kloppen, om voordeeliger tarieven by het overzetten der zieken-auto te verzoeken. Hierna sluiting. MIJNWERKER. Eiken dag staat in de kranten Weer het zelfde soort bericht Van den man, die in de mijnen Viel als offer van zyn plicht, 't Breken van een van de kabels, 't Vallen in een diepe schacht, Hoeveel jonge mannen, vaders, Worden dood naar huis gebracht? Wat gebeurt er als er brand komt? Als 't een overstrooming wordt Kent u het bericht: „ontploffing"? Of: „de mijn is ingestort'? Aan den leek past de critiek niet Over het bestuurs-beleid, Over al of niet voldoende Zorgen voor de veiligheid... Vol vertrouwen daalt hij neder Met een opgewekt gezicht En de zwarte zware zwoeger Doet in 't diepst der aard zyn plicht. En het kan hem héél niet schelen, Of het zonnetje wel schijnt, Daar hij immers met zoo velen, Onder in de aard verdwijnt! Eiken nieuwen mooien morgen Daalt hy in de mynschacht af Om daar steenkool te gaan graven En misschien zijn eigen graf. Niemand hoort de somb're klanken Van zijn ondergrondsche lied, Niemand denkt er aan „bedanken": Er is volop anthraciet. (Tel.) CLINGE DOORENBOS. Burgerlijke Stand. SOMMELSDIJK. Geboren: Hendrina, d. v. Jacob Kransse en Jannelje Verweij; Arendje, d. v. Wouter Wie laard en Cornelia Koning. DIRKSLAND. Geboren: Johanna, d. v. L. A. Baart en A. de Brujjn. Getrouwd: Marinus Poortvliet, j.m. 22 j. te Sommelsdijk en Maria Stolk, j d. 20 j. alhier. MELISSANT. Ondertrouwd: H. Hogchem j.m. 26 i. en W. Michel j.d. 18 j. Getrouwd: L. J. Vogelaar j.m. 26 j. en J. Goedegebuur j.d. 21 j. Overleden: Levenloos kind van H. van der Mast en K. van der Veer. Predikbeurten. Zondag 2 November 1924. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vin. en 's av. ds. Deu Oudsten. Sommelsdijk, vm. dhr. Bournan van Stellendam en 'sav. ds. Van Montfrans. Dirksland, vm. leeskerk en 'sav. ds. Van As. Herkingen, nm. ds. Baardslag uit Melissant. Melissant, vm. ds. Baardslag. (Doop). Stellendam, vm. ds. Van Montfrans uit S'dijk en 'sav. dhr. Rouman. Goedereede, vm. ds. De Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. De Gidts uit Goedereede. Nieuwe Tonge, vm leeskerk en nm.ds. Polhuijs uit Stad aan 't Haringvliet. Oude Tonge, vm. en 'sav. ds. Bax. Ooltgensplaat, vm. leeskerk nm. ds. Den Oudsten uit M'harnis. Lungstraat, vra. en nm. dhr. Vetter. Den Bommel, nm. ds. Van As uit Dirksland. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nm. leeskerk. Hellevoetsluis, vm. ds. Timmer. Nieuw-Helvoet, vra. ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. ds. de Voogd v. d.Slraaten. Rockanje, vm. ds. Witkop. Oostvoorne, vm. ds. Brinkerink. Vierpolders, vm. ds. Knottnevus uit Brielle. Zwartewaal vm. ds. Bartstra. Heenvliet, vm. ds. Romein. LUTHERSCHE KERK. Hellevoetsluis, nm. 4- uur dhr. Spliethof uit Rotterdam. PROTESTANTENBONI). Somraelsdyk, (Langeweg) 's av. 7 uur, ds. Priester uit Nieuw Helvoet. Brielle, (Kerkstraat) vm. ds. G. A. Lolcama uit Bergen op Zoom. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Van Velzen. Melissant, vm. en 'sav. dhr. v. d. Lugt. Stellendam, vm. en 'sav. ds.Bouma uit R'burg. Ouddorp, vm. en nm. ds. Dienier. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad aan't Haringvliet,vin. en 'sav. ds. De Graafi'. Hellevoetsluis, vm. en 'sav. leeskerk. Nieuw-Helvoet, vm. en 'sav. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Melissant, vm., nm. en 'sav. leeskerk. Stad a.'I Haringvliet, vm.,nm.en'sav.leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm. en 's av. dhr. Schothorst van Lunteren.

Onze Eilanden | 1924 | | pagina 2