VROOM DREESMANN Groote Reclamedag Piano of Orgel Firma A. S. J. DEKKER te GOES TWEEDE BLAD 400 Orgels en Piano's ELKEN DINSDAG Insulaire Hypotheekbank HoofdmagazijnenGOES, magazijnen (^ROTTERDAM en UTRECHT m an en bevriezen van rilleglazen, enz. enz. gebruik kost. der Harley Davidson motoren. uigen. ONZE EILANDEN RECHTZAKEN. 1924. ROTTERDAM Binnenweg - Hoog»tr. Jonker (rants tra at Van der Takstraat Zie dan de Etalages De prijzen gelrien alleen voor dien dag In alle afdeelingen extra voordeelige aanbiedingen De Pandbrieven der te Zierikzee mogen in aanmerking komen voor een alleszins soliede en goed rendeerende belegging. Zij behooren tot de Fondsen, in welke de Rijksverzekeringsbank hare gelden belegt. Aan Pandbrieven in omloop voor raim 12 millioen gulden. Verkrijgbaar 5'/2 °/0 pandbrieven a 99 °/0 en 6 pandbrieven a 100 °/0 bij Heeren Agenten en Correspondenten. Wanneer U wellicht reeds eens heeft overwogen over te gaan tot den aankoop van een raden wij U aan, thans onze prijzen en conditiën te vragen. Naast verschillende gebruikte instrumenten bieden wij aan tegen ZEER VOORDEELIGE prijzen. Extra aanbieding van ORGELS welke nieuw zijn doch alleen ter demon stratie gebruikt in onze Magazijnen. Nieuw is Uw waarborg Nieuw geeft fabrieksgarantie en waarborgt vredes-materiaal. Franco levering - Betaling naar keuze Inruilen van gebruikte Instrumenten Schrijft heden om prijslijst en ge'illustreerden Catalogus aan de ANT ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 30 AUGUSTUS 192 4. No. 84. 30 Aug. 1924 WIELRIJDERS. lieden de belastingplaatjes, Want aan alles komt een end, Ook aan 't uitstel van den fiscus En 't geduld van den agent. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Naar wij vernemen is bij Koninklijk besluit van 14 Augustus j.l. aan de Commissie tot verkrijging van een nieuwe muziektent alhier goedkeuring ver leend tot het aanleggen en houden van een loterij. Er zullen 2500 loten van één gulden wor den uitgegeven en hebben wij gehoord dat de le prijs zal bestaan uit een prachtig Salon-ameublement en verder diverse huis houdelijke en luxe voorwerpen. De heer S. B. Polak van Vlissingen heeft aan den voorzitter der Commissie 5,— af gedragen als bijdrage voor de nieuwe muziek tent. Als oud-inwoner van Middelharnis voelde hjj zich daartoe gedrongen, een bewijs hoe hij nog met Meneerse meeleeft. Wie volge zijn voorbeeld? Onze vroegere dorpsgenoot de heer B' Albregts Jz., thans leeraar in het schilderen aan een Nijverheidsschool te Dordrecht, slaagde te 's-Gravenhage voor de akteN.e. aanteekening Nijverheidsonderwijs. Van de beugvisschery zijnteIJmuiden binnengekomen de vischsloepen MA 42 „Albatros" schipper C. Koster met 1390 en MA 57 „Nelly" schipper A. Jongejan met 1408 besomming. Postduiven-sport. Bij de Zondag 24 dezer gehouden wedvlucht niet jonge duiven van uit Noyon (Frankrijk) afstand 253 K.M. zijn de prijzen behaald als volgt: I Slis le, 5e, 10e en 11e prijs; P. de Gans 2e prijs; A Schuurman 3e prijs; Gebr. Jongejan 4e en 9e prijs; L. Verhage 6e prijs; C. P. Korte- weg 7e prijs; J. J. Nipius 8e en 12e pry's; J. Grootenboer 13e prijs. De duiven werden losgelaten om 8 uur 40 min. De eerste arriveerde 12.31.39 uur, de dertiende om 1.2.48 uur. Door den chauffeur I. v. d. N. werd Woensdag met de auto een handwagen van den koopman De Gans uit Sommelsdyk in tie kaai gereden. Nadat de kar op den wal was gehaald, bleek dat er nogal eenige schade aangericht was Verder hadden geen onge lukken plaats. Donderdagmiddag sloeg de hit van den vrachtrijder L. Driesse in den Ring op hol. Door dhr. Nipius werd het dier gegrepen, zoodat verdere onheilen konden worden voorkomen. Dinsdag viel het zoontje van A. van Gelder in de kaai. Gelukkig werd het spoe dig opgemerkt, zoodat het v(an een wissen dood werd gered. De directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier deelt mede,dat op 30 Augustus het kantoor voor den postdienst om 2 uur zal worden gesloten; de laatste bestelling wordt opgeheven. Centr. Veiling te Middelharnis op Woensdag 27 Augustus 1924. Landsgewas poters 1,65 per 100 k.g. Handperen 10,10 tot 11,— per 100kg. Zure appels 8,10 tot 13,40 per 100 k.g. Zoete appels 15 tot 16 per 100 k g. N.H. Suikerperen 5,70 tot 12,60 p. 100 k.g. Claps favorite 10,80 tot ƒ20,— per 100 k.g. Stoofp. 12 tot 12,60 per 100 k.g. Jutteperen ƒ8.60 tot 16 per 100 kg. Dirkjesperen 4,80 tot 8,50 per 100 k.g. Keswick app. ƒ7,- tot ƒ13,70 per 100 k.g. Cox pomona ƒ5 tot 6 per 100 k g. The Quween ƒ11 tot 13,90 p. 100 k.g. Zomerbergemotp. 16 per 100 k g. Postelein ƒ8,- tot ƒ10,- per 100 k.g. Augurken 49,— per 100 k,g. StoksnUb. 12 tot 37 per 100 k.g. Stamsnijb. 15,— tot 26,— per 100 k.g. Early Victoria ƒ11,— tot ll,80p. lOOk.g. Stokprinses 21,— tot 27,— per 100 k.g. Spekboonen 15 per 100 k g. Stam prinses ƒ16,- tot 27,— per 100 kg. Gele pruimen 35 tot 39 per 100 k g. Blauwe druiven 27,— tot 32,- p. 100 p. Perziken 2,50 tot 10,- per 100 stuks. Bloemkool le ƒ17,- tot 26,- per lOOst Bloemkool 2e ƒ9,- tot 15,- p. 100 st. Bloemkool 3e ƒ5.- tot ƒ8,- per 100 st. Gr. savoyekool 5,70 tot 10,70 per 100 st. Gele Savoyek. 12,— per 100 stuks. Roodekool 4,40 tot 7,20 per 100 stuks. Komkommers 2,50 tot ƒ7,— per 100 st. Meloenen 40,- tot 51,- per lOOstuks Celline appels 14,70 tot 18 per 100 k.g. Diverse afval appels en peren 4 tot ƒ6,10 per 100 k.g. Peen 3,30 per 100| bos. Kroten 1,70 tot 3,10 per 100 bos Selderij 1,50 per 100 bos. SOMMELSDIJK. Onze dorpsgenoot de heer J. C. v. Gent is geslaagd voor de hoofdacte. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een tweetal jeugdige personen wegens het stelen van krozen en tegen een drietal jongens wegens vuurtje stoken. Voetbul, M. S.V.V. speelt Zaterdag een wedstrijd tegen Veteranen op het feestter rein te Middelharnis. DlltKSLAND. De loting van den dienst plicht 1925 zal voor deze gemeeute plaats hebben in de Opeub. School alhier, op Woens dag 3 September a.s., des nam. 2.45 uur. Tevens zullen hier loten de gemeenten Som- melsdljk, N. Tonge, Herkingen en Melissant. Aan den heer M. Klink is vergunning verieend tot het bouwen van een woning aan de Straatdyk. Ged. Staten van Z -H. hebben het ver zoek van het Gemeentebestuur tot het uit breiden der gasfabriek, ingevolge de Hinder wet, ingewilligd. Dienstplichtigen van de lichting 1925, die tot gewone dienstplichtigen worden be stemd en gedetacheerd wenschen te worden te Haarlem, moeten zich schriftelijk wenden tot den Commandant der Schoolcompagnie van den Motordienst te Haarlem. Mej. L. Kastelein slaagde j.l. Donder dag te Rotterdam voor het examen „Nuttige handwerken". J.l. week werden van hier vervoerd: 3600 balen uien, 400 balen koepeen en 7500 H.L. aardappels. Het l(jk van den 9-jarigen Arie de Graaf, die op 16 Aug. j .l. te Emmerik verdronk, is j.l. Vrijdag te Millingen, bij Nijmegen, op- gevischt en aldaar begraven. Uitslag van de gehouden onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een woon huis voor de heer M. Klink alhier: Metselwerk. D. Gestel en Moojaart 2200,— L. Zoon en L. Guldemeester 2450,50 Timmerwerk. P. C. v. Eek1645,- J. Both1645,- D. Roodzand1540,— Smidswerk. J. A. S. de Lignie 145,35 Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. HERRINGEN. Op de kaai bestaat weder om gelegenheid tot berging van suikerpeen. Zij, die een plaats tot berging van bieten voor het a s. seizoen verlangen, dienen hunne aanvragen vóór 5 September a.s. ter secre tarie in te leveren. Ter benoeming van 2 leden in het College van Zetters voor 's Rijks Directe belastingen is de volgende aanbeveling op gemaakt: No. 1 J. M. van Eek, No. 2 C. van der Velde, No. 3 D. van Weel en No. 4 M. de Geus. STELLENDAM. De vissehers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en daarbij gemiddeld 70 K.G. garnalen per dag en per vaartuig gevangen. Van den landbouwer J. Mijs teD en Bommel is een l£-jarige vaars, weidenden in den Kroningspolder alhier, aan boudvuur gestorven. Het dier is onder politietoezicht begraven. De afslag van de verkooping van een woonhuis met schuur en erf aan de Molen kade alhier, ter verzoeke van W. Blokland, ingezet door M. Meinders alhier op 2075, is niet doorgegaan wegens het niet aanwezig z^jn van koopers, zoodat het beschouwd werd als te zijn aangeloopen. M. Jansen alhier had Maandag het on geluk met zijn handen in aanraking te komen met de schaafmachine van v. Oostenbrugge met dit gevolg, dat hij 3 vingertoppen van de rechterhand en een top van de linkerhand ernstige bezeerde. Tegen M. B. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het stelen van boom vruchten. Tegen M. Z. uit Dirksland is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden op een motorrijwiel zonder licht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de bliksem ingeslagen in eenige telefoon palen in den Plaatwegen in den Middelweg. De vrouw van A. v. d. N. was haar pas gekocht biggetje kwijt. Ze vond het even later in den tuin van haar buurman. Toen ze het wilde pakken, duwde het dier tegen een kelderraampje en rolde hierdoor in den kelder van de buurvrouw, juist midden in een bord met haring. Natuurlijk werd hier om gelachen. Vrouw v. d. N. betaalde de schade, door het dier aangericht en sloot haar biggetje weer in het hokje. GOEDËRËEDE. De loting Nat. Mil. voor deze gemeente zal gehouden worden te Oud dorp op Donderdag 4 September. OUDDORP. Naar men verneemt zal dooi den nieuwe predikant van de Doopsgezinde kerk ook een Zondagschool worden opge richt, wat weer een uitkomst voor de kin deren is daar er hier op dorp geen bestaat. De vrouw van Joh. Breen had het on geluk met een ketel kokend water zich zoodanig aan haar rug te branden dat ge neeskundige hulp noodzakelijk was. NIEUWE TONGK. De bouw der 13 land arbeiderswoningen is thans zoover gevorderd dat volgende week allen onder het dak ko men Vermoed wordt dat zij einde October geheel voltooid zullen zijn. Binnen enkele weken zal de nieuwe luidklok in den toren alhier arriveeren. OOLTGENSP1.AAT. B. en W. hebben uil- geloot: van de 64 gemeenteleening 1921, groot ƒ20.000, de obligatie N. 8, groot ƒ1000 en van de 61 leening 1921, groot 12.500 de obligation Nos. 15, 16 en 21, ieder groot 500. De heer G. Mookhoek zou een hond, die bekneld zat, uit zijn benarde positie bevrijden. Dit werd door liet dier echter verkeerd be grepen en beet hein in zijn hand, waardoor een zeer ernstige wond ontstond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De beroepen predikant, Ds. N. C. Bakker te Benschop, zal in de Ned. Hcrv. Kerk op treden op Dinsdag2 September a.s., des avonds 6 uur. B. en W. hebben bij het brandweercorps ljenoemd tot Opperbrandmeester: L. Dorsman Jzn.; Brandmeesters: Joh. Korteweg Wz. en P. van Kempen Lz.Assistent-Brandmeesters: A. Hobbel C.W.z. en D. C. v. d. Velde; Slangen- bewaarder: P. C. van der Mast; Klokluiders: J. S. v. d. Mast en J. D. Tiggelman; Lid van het Brandpiket: J. van Hassent Az. en Pom- pers: A. Buscop, C. Hotting, K. Hotting Ez., L. Kloet en J. Duim. De bakkerspatroons hebben den brood prijs met 2 cent per 800 gram verhoogd, zooclat het bruinbrood thans kost 17 cent en het wit brood 20 cent. DEN BOMMEL. Door Jan Donkersloot in de Zuidzij is in 't land een kaart gevonden, afkomstig van een ballonwedstrijd van de Grand Bazar Francais te Middelburg. De kaart, die het adres droeg: WillemHuibregtse Gravenstraat Middelburg, is door den vinder op de post bezorgd. STAD AAN T HARINGVLIET. De loting voor de Nat. Mil. voor deze gemeente zal plaats hebben op Dinsdag 2 September a.s. in de raadzaal te Middelharnis. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn van den landbouwer W. J. de Wachter alhier tijdens het hevig onweer twee paaiden in de wei door den bliksem gedood. De heer 0. J. Sterk, burgemeester en Secretaris dezer gemeente, heeft een verlof gekregen van 25 Augustus tot 20 September a.s.; tegen 1 November as. heeft hij als zoo'dang ontslag aangevraagd. Bij den landbouwer D. Vogelaar trapte een paard in een zeishet dier heeft verschrik kelijk veel bloedverlies gehad toch bestaat er veel kans het in het leven te behouden. Het Duitsche kind, dat gedurende 9 maanden door den heer C. J Sterk is verzorgd geworden, zal met de eerstvolgende gelegen heid naar Duitschland terugkeeren. De gemeente-rekening, dienst 1923, is voorloopig vastgesteld op: gewone ontvangsten 37506,73 uitgaven39174,32 stad, met vlaggen voorop trokken zij de stad door, terwijl zij verschillende inrichtingen en ook den Brielschen toren bezochten. - - Naar wij vernemen zal de dienst van den lieer Tieman met de Paclaug op Vlaardingen na beëindiging worden voortgezet. Vermoedelij |ijk zullen wij dus deze dienst kunnen behouden De muziekvereeniging Livertatis Primi- tiae zal ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin een concert op de Markt geven. VËILINGSIIKRICliT vuil Woensdag 27 Augustus 1924 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Radijs 3,60 per 100 bos. Postelein 6,— tot ƒ9,- per 100 k.g. Aardappelen 3,20 tot ƒ6,— per 100 k.g Poters 1,40 tot ƒ3,— per 100 k.g. Roode bessen 0,58 tot 0,69 per k.g. Blauwe druiven 0,62 tot 1,— per k.g. Pruimen (bl.) ƒ6,— tot f 32,— per 100 k.g. (w) ƒ18,— tot ƒ41,—per 100kg Victoria 0.28 tot 0,46 per k.g. Tonneboers 0,16 tot j 0,24 per kg. Boonen dubb.stam ƒ12,60 tot19,80 p. 100 kg. enk. 13 tot 28 p. 100 k.g. stamsnij 3 tot 19 p. 100 k g. perfect f 21 tot f 30 p. 100 k.g. stoksnij ƒ8 tot 32 p. 100 k.g. Komkommers (w.) ƒ2.30tot ƒ4,80p.lOOst. Augurken 0,16 tot 1,14 per kistjes. Peen 2,80 tot ƒ6,— per 100 bos. Kroten 1,90 tot 3,50 per 100 k.g. Kool (roode) ƒ4,— tot ƒ6,— per 100 stuk. (savoye) ƒ3,— tot ƒ5,— per 100 st. Bloemkool ƒ6,— tot 20,— per 100 stuks. Uien 2,50 per 100 bos. Peren 0,02 tot 0,26 per k.g. Tafelappelen 0,03 tot 0,30 per k.g. Spruiten 0,07 tot 0,13 per k.g. Tomaten 0,06 tot 0,21 per k.g. Meloenen 0,13 tot 0,41 per stuk. nadeelig saldo-1667,59 buitengewone ontvangsten 10800,— uitgaven 10768,40 voordeelig saldo. 31,60 De raad dezer gemeente heeft aan het Weeshuis over 1925 een subsidie verleend van 250, Een verzoek van de tramwegmaat- schappij om subsidie werd door den Raad HELLEVOETSLUIS. Vanwege de gemeen- te werd alhier aanbesteedHet verrichten van straatwerken in de gemeente (c.a. 800 M2.1 herbestrating). De uitslag was: C. G. van Saarloos438,— P. v.d. Straatenen L.A. de Pauw 585,— Hms. van Leeuwen665,60 allen te Hellevoetsluis. j Voetbalnieuws. A.s. Zondag zal alhier Hellevoetsluis 1 een match spelen tegen Transvalia 3 van Rotterdam, spelende lekl. res. der R.V.B. Voor deze wedstrijd is door1 een sportvriend een zilver kruisje beschik-1 baar gesteld. Voorloopige competitie-indeeling der R. V. B. 2e klasse A.: EE.V.; Eureka; Hellevoetsluis; O.V.V.; Wit Rood Wit; Musschen en Poseidon. Reserve 2e klasse B.: Wit Rood Wit 2; Excelsior 4; Het Wes ten 2; de Transvaliaan 2; D. L. V. S. 2; Hellevoetsluis 2. Van de lagere klasse is nog geen indee ling bekend. NIEUW-HELVOET. Mej. P. Touw alhier, onderwijzeres aan de 2e O.L.S. te Nieuw- onderwijzeres aan de 2e O.L.S. te Nieuwen- hoorn, gaat met pensioen haar betrekking na een 33-jarigeil diensttijd, vaarwel zeggen I In deze gemeente komt een geval van Diphtheritis voor. BRIELLE. B1j K. B. is tot Ontvanger der Registratie en Domeinen benoemd de heer M. W. F. Beijerinck, thans in gelijke functie, werkzaam te Goes. Dezer dagen is in Duitschland een vreese- j lijk ongeluk gebeurd hetgeen aan niet minder j clan vijf personen het leven kostte. Onze vroe-1 gere stadgenoot de lieer Kuijper met zijn twee- mastschip is overvaren, waardoor liet schip binnen enkele minuten gezonken is hetgeen aan man, vrouw en drie kinderen liet leven kostte. De twee knechts, die op liet dek ver toefden konden zicli door in den. mast te klim- j men redden. Een der geredden was een Bricl- Icnaar, zekere van Knape. I Dezer clagen werd de stad bezocht door een groot Padvinderskorps van buiten de Arrondisseinents-Rcehtbank te Rotterdam. (Kamer van Vacantie.) Diefstal. De 28-jarige losse werkman C. L., gedeti neerd alhier, bekende in den nacht van 5 op 6 Mei j.l. uit een aardappelput van den landbouwer A. M. van Dis uit Oude Tonge een partij aardappelen ontvreemd te hebben. Hij had dit gedaan, zoo vertelde hij, in ver- eeniging met zekeren P. v. d. M. en v. d. H., zou volgens hem de hoofddader geweest zijn. Beklaagde had de zakken opgehouden, ter wijl v. d. M. deze volschepte. Ook had hij geholpen, de zakken op een wagen te leggen. De wagen was naar de schuur van een zwager van beklaagde, zekeren D. Pr. gereden, deze was van de zaak op de hoogte. Getuige A. M. v. Dis verklaarde, in den vroegen moregen van den 6en Mei ontdekt te hebben, dat er aardappelen uit zijn put gestolen waren. Hij waarschuwde een paar rijksveldwachters die het spoor van den wagen volgden en zoo bij D. Br. terecht kwamen. Dit leidde tot de ontdekking van de daders. Het O. M. waargenomen door mr. C. F. J. Goinboult, requireerde 8 maanden gevange nisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar eri onder bijzondere voorwaarden. Mr. A. Bosman, als verdediger optredend, vroeg beklaagdes onmiddellijke invrijheids- stelling. Na raadkamer wees de rechtbank dit ver zoek af. Vervolgens had zich te verantwoorden de 45-jajrige losse werkman J. v. d. M., ge detineerd, eveneens beklaagd van dezen aard appeldiefstal. Hij ontkende pertinent iets met deze zaak uitstaande te hebben. Hij was, zoo vertelde hij, dien avond om negen uur naar bed gegaan en zou nadien niet meer zijn uit gegaan. Als eerste getuige werd de veld wachter C. van Antwerpen gehoord. Deze verklaarde, na de waarschuwing van Van Dis, dat er uit. zijn put aardappelen ont vreemd waren, met een collega een onderzoek ingesteld te hebben. Hij vond een karrespoor dat naar de schuur van Pr. leidde. In die schuur trof hij toen zakken met Red-Star aardappelen het merk dat v. Dis vermiste aan. Getuige A. M. v. Dis legde thans gelijke verklaringen als in de vorige zaak af. De beklaagde uit de vorige zaak, thans als getuige gehoord, deed eveneens een gelijk verhaal. Beklaagde zei, dat deze getuige onwaar heid sprak. Hij zou dit doen, met de bedoeling hem opzettelijk zwart te maken. De rechtbank begaf zich hierop in raad kamer waarna zij gelastte, dat alsnog getuige D. Pr. gehoord zou worden. Deze verklaarde met v. d. M. en L. af gesproken te hebben aardappelen te gaan stelen. Later had hij van het plan, om zelf mee te doen, afgezien. Wel had hij den beide anderen zijn kist en wagen geleend. Zijn zakken hadden zij maar uit zichzelf mee genomen. Beklaagde, nogmaals ondervraagt, bleef bij zijn ontkenning. Het O.M. zèide het wettig en overtuigend bewijs geleverd te achten. De beweringen werden niet alleen door de verklaringen van de getuigen geheel gelogenstraft, maar zij wer den bovendien nog weerlegt, door wat de vrouw van beklaagde, bij het verhoor voor den rechter-commissaris verteld heeft, zou zij haar man ook al zwart hebben willen maken? Spreker gelooft, dat deze vrouw van het platteland, een vrouw is, die nog haar geloof heeft. Dit deed haar de waarheid zeggen, ook al klonk deze ten opzichte van haar echt genoot ongunstig. Spreker requireerde één jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Offerhaus, pleitte vrij spraak, subsiaair een Jier-onderzoek. Vervolgens had dezelfde beklaagde zich te verantwoorden wegens een aardappel-dief stal. Ditmaal gold het de ontvreemding van een partij aardappelen, ten nadeele van zekeren Th. Segers te Den Bommel, omstreeks 18 Maart j.l. Ook in deze zaak ontkende beklaagde per tinent. Na het getuigenverhoor zeide het O.M. in deze zaak het bewijs niet geleverd te achten, weshalve hij vrijspraak requireerde. Mr. Offerhaus ook thans voor beklaagde optredend, refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. De Rechtbank veroordeelde Donderdag il. nog: C. L., 28 jaar, los werkman te Den Bommel, wegens diefstal van aardappelen, tot 8 maan den gevangenisstraf, voorwaardelijk, met 3 jaar proeftijd. Beklaagdes invrijheidstelling werd gelast. VERKOOPINGEN. Op MAANDAG I SEPTEMBER 1924, des nam. 6 uur (n. t.), aan de Kaai te Middel harnis; Op DINSDAG 2 SEPTEMBER 1924, des nam. 6.30 uur (n. t.), aan de Kaai te Sommelsdijk; Op WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1924, des nam. 6.30 uur (n. t.), aan het tramstation te Ooltgensplaat; Op DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1924, des nam. 6.30 uur (n. t.), aan de Kaai te Stad aan 't Haringvliet; Op VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1924, des nam. 6.30 'uur (n. t.), aan het tramstation te Achthuizen; Op MAANDAG 8 SEPTEMBER 1924, des nam. 6.30 uur (n. t.), aan het tramstation te Oude Tonge; Op DINSDAG 9 SEPTEMBER 1924, des nam. 6.30 uur (n. t.), aan het tramstation te Nieuwe Tonge, van Timmerhout. Deurwaarder P. J. GROENENDIJK. Op Vrijdag 5 September 1924 bij Inzet en Op Vrijdag 12 September 1924 bij afslag tel kens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van een huis met schuurtje en erf aan den Ring te Middelharnis. Be woond door den heer T. Looij aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 16 September 1924 te Achthuizen in café „Koenraads" bij veiling en Op Dinsdag 23 September 1924 aldaar in café „Buijs" bij afslag, beide dagen des nam. 3 uur, (n.t.) ten verzoeke van dhr. C. Huys- mans aldaar, van: Perceel 1. Een Brood- bakkerij te Achthuizen met annex woon huis met afgepaald gedeelte Erf daarachter gelegen. Perceel 2. Een Winkelhuis met woonhuis en erf aldaar, verhuurd aan den heer Wagemans voor 3,50 per week. Perceel 3. Een Winkelhuis met woonhuis en erf aldaar, verhuurd aan den heer Adr. Huijsmans e a. voor 6,50 per week. Perceel 4. Een Tuin, gelegen aan den Gala- theschen dijk aldaar, groot 4.90 A. (29 R.). Perceel 5. Een arbeiderswoning aldaar, naast voormelden tuin, met daarachter gelegen afgepaald gedeelte erf. Perceel 6. Een Arbeiderswoning aldaar, naast de vorige met daarachter gelegen afgepaald gedeelte Erf. Perceel 7. Een Arbeiders woning aldaar, naast de vorige, met daar achter gelegen afgepaald gedeelte Erf. Per ceel 8 Een Tuin aldaar, naast voormelde woning, verhuurd aan den heer J. de Waal Jz. voor 10,— per jaar. Aanvaardingen betaling den lsten October 1924. Alles breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Jan, z.vau J.Bouman en M.Noor- dijk; Henderina, d. van T. M. Lugtigheid en P. van Eek; Philippus, z. van S.van Gronin gen en E, Vijfhuize; Mietje, d. van J. Lang broek en J. Knops; Adriana Antje, d. van A. Krijtenberg en M. v. d Linde; Hendrik Teunis, z. van T. Noordijken M.Schol; Hui- bertus, z. van H. Overweel en A. M. Goede- gebuur. Getrouwd: P. L Meerleveld, 21 j. en Th. Kryger, 19 j. Overleden: A. van Putten, 94 j. wedr.van A. van Putten. SOMMELSDIJK. Geboren: Maria Cornelia, d. van Lourus Edewaard en Jannetje Cornelia Admiraal Breur; Johanna, d. vanDingeman van Heemst en Dirkje Kransse; Adrianus Aart, z. van Abraham Vijfhuize en Dingena Berkenboscb. DIRKSLAND. Geboren: Jacomijntje, d. van Leendert van Okkenburg en Cornelia van 't Hof; Cornelis, z. van Maarten Jongejan en Johanna Aagje van den Doel. Ondertrouwd: Paulus Dingemanse, 40 j. (te Rotterdam) en Johanna Slis, SS j. Overleden: Willemina Lodder, 81 j. wed. van Cornelis van Es; Marina Tamboer, 58 j. echtg. van Cornelis van den Houten. DEN BOMMEL. Geboren: Hugo Adrianus, z. vanT.Kreeft en M. van NieuwaalLaurens, z. van J. v. d. Welle en A. Koppenaal.

Onze Eilanden | 1924 | | pagina 5