BINNENLAND. Burgerlijke 8tand. Marktberichten. 1924. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 20 AUGUSTUS 192 4. 3 7,- tot 17,70 p. IOOk.g. per 100 k.g. tot 16,70 per 100 k.g. 0 tot 16,70 per 100 k g. ƒ6,90 tot 9,80 p. 100 k.g. per 100 k.g. per 100 k.g. - tot 19,50 p. 100 k.g. 9,90 per 100 k g. tot 11,- per 100 k.g. )t 2u,— per 100 k.g. 6,- per 100 k.g. tot 49,— per 100 k g tot 46, - per 100 pond. ot 3,80 per 100 krop. 8,80 per 100 bos. 2,80 per 100 bos tot 7,35 per 100 stuks. 100 stuks, per 100 stuks. 7,— tot 25,— p. 100 st. tot 17,- p. 100 st. ,40 tot ƒ6.- per 100 st. 0 tot 6,80 per 100 st. tot 13,70 per lOOstuks. ,50tot ƒ3,70 per lOOstuks. tot 15.— per lOOstuks tot ƒ7,— p. lOOstuks. tot ƒ48,— per lOOstuks. an den Raad der gemeente RN IS, op Donderdag 1924, des namiddags drie uur. behandelen "tukken. Ant. Krijgsman c.s. inzake d. van actie-tram om jaar van 5, ..pacht J. Kievit en H. J. dleening (aandeel), zake aanschaffing kosten gemeente-opzichter inzake meentebegrooting 1924. etters, periodieke aftreding Vroegindeweij. v. d. Sluijs om schade nd. derzoek rekeningen Arm- "emeenterekening 1923. ntebegrooting 1925. slachtplaats-noodslachting. 'eurmeester. proeping sollicitanten Ge- straatnamen huizen Dii- roos. aterdag j.l. ontving de i dat de hier thuis behoo- de Graaf in den Rijn bij nken bij een poging om allen zoontje te redden, e droeviger daar het on^e- den is dat van hetzelfde zoontje bij Nijmegen ver blijft met een talrijk ge ren achter. e dorpsgenoot D. Bink dag voor de hoofdacte. NIEUWS. ok D.V.V. met twee elf van een dertigtal suppor- maar konden de twee Z.V.V. 1 en 2 wegens de iet geheel uitspelen, eerst, maar al dadelyk na al spoedig 3 doelpunten te -witten waren nog niet men er al maar beter in. htsachterspeler komt in we uit een vrije schop het egenpunt geboren, want pelens in de meerderheid It de regen by stroomen heidsrechter het beter het mer voor de rood-witten t uit kondeq spelen, want r niet verloren van Z.V.V. opgehouden en zal Z.V.V. Eerstgenoemde wint den 'nd in den rug. Al dadeljjk d-witte doel, doch stuiten stel backs dat wel als het gerekend mag worden. Wekke den bal, bij schiet doch laat den bal glippen ippen b\) om het leer door zoo dus nam D.V.V. al het was hun aan te zien - oesten winnen. Fanatiek en zij bezorgen doelman h er doorheen komen zij y'd zit D.V.V, geducht op g op het Z.V.V.-doel, doch r niet meer, en moet deze oor half time wegens den den en was de tijd te kort et helder hemelblauw en ammer voor D.V.V. want V.V. wei als overwinnaar getreden was en Z.V.V. 1 geslagen zou hebben. D.V.V. den lauwertak en wedstrjjd beschikbaar te verwachten is van het ch was er voor D.V.V, 1 In hotel van Nassau rs ieder een club-insigne, asje met rood-wit strikje aveerd, welk geschenk werd. en Dirksland8chen sport liefhebber namens alleu voor den mooien prijs dien hy voor hen beschikbaar had gesteld en hoopte dat het steeds op ieders borst mag prjjken, zoodat zy D.V.V. boog mogen houden en wenschte tevens dat velen dat goede voorbeeld mogen volgen, om zooveel als in hun vermogen is, de voetbalsport te steunen en dan zal zeker de Dirbslandsche voetbal nog lange jaren over het veld rollen en steeds meer en meer toeschouwers op het D.V.V. terrein mogen ontvangen. DEKKINGEN. Bij het spelen had het zoontje van M. de Geus het ongeluk een arm te breken. Het zoontje van H. H. had het ongeluk toen hy op de kaai over een loopplank op een sehip wilde komen, daarvan in de kaai te vallen tusscheu den wal en het schip. De vader bemerkte eenige ©ogenblikken daarna dat het kind in het water lag, en kon dit nog bijtijds redden. Verleden week Vrijdag geraakte een paard van den landbouwer A. J. den B. in een nieuw gemetselden welput Nadat allerlei pogingen waren aangewend om het paard uit zyn netelige positie te verlossen, moest men tenslotte overgaan den welput uit te breken en een loopgraaf te maken, waarna het gelukte het paard te verlossen. Door den Gemeenteraad is besloten de legesverordening aan te vullen, door leges te heffen op jachtakten 3,— per stuk. De Heer A. van Bochove heeft wegens vertrek naar Rotterdam ontslag genomen als lid der Commissie van toezicht op het lager ouderwijs en als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Ter benoeming van lid van het College an Zetters wegens periodieke aftreding der Heeren J. M. van Eek en A. Mans, worden voorgedragen inet den eerstgenoemde, de Heer C. van der Velde. Door de Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs is in de vacature van een lid in die commissie, wegens vertrek van den Heer A. van Bochove, de volgende aanbeveling ter benoeming opgemaakt: no. 1, J. W. van Houdt, hoofd der bijzondere school; no. 2, A. C. de Graaf, onderwijzer. De landbouwer C. J. v. d. Velde, heeft zyn tractor met d'orschmachine overgedaan aan eenige landarbeiders. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen gevischt en ge middeld 74 K.G. bij de pellerijen aangebracht. Een huis en schuur aan de Molenkade, voor rekening van W. Blokland, geveild, werd ingezet door M. Mijnders op 2075. Door J. van Dam Pz. is te Goedereede aangekocht de blazerschuit G.O. 12, om daar mede de garnalenvisscherij uit te oefenen. Zaterdag 23 Augustus zal publiek wor den aanbesteed de levering van kolen voor de openbare school en de gemeente-secretarie. GOEDEREEDE. De heer J. v. d. Velde uit Ouddorp heeft de benoeming aan de Bijz. School op het Havenhoofd aangenomen. OUDDORP. Door de garnalenvisschers zijn de afgeloopen week 40 Kilo garnalen per dag gevangen. Zaterdagavond zijn hier klavers verkocht van de 2e slag .voor 50—ƒ60 per gemet. Eenige perceelen bouwland werden verhuurd van ƒ40 97 per gemet. Onze dorpsgenoot K. Mierop, commies Rijks belastingen en accijnzen, stand bij - ...j i plaats Filippine, wordt met 21 Aug. over geplaatst naar ljmuiden. Tegen Woensdagavond 6,30 uur n.t. is een gemeenteraadsvergadering belegd. Alhier is opgericht een vereeniging tot verkrijging van plaatsjes of losse grond voor landarbeiders. Tot voorzitter is gekozen de heer C. K. Lodder. NIEUWE TONGE. Dezer dagen stierf van den heer G. H. V. alhier een zijner paarden. Voorzeker een groote schadepost. Tegen K. te Sommelsdijk is proces-ver baal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Op 7 Aug. j.l. werden een duif van den heer A. van Rumpt en een van den heer C. A. Holleman alhier te Londen opgelaten. Deze dieren in 1923 geboren zijn voordien niet in het buitenland geweest. De heer Buitenhuis die ze meenam liet de vogels los bij regen achtig weer en sterken tegenwind. Die van Van Rumpt keerde weer op 9 Aug., die van Holleman welke naar den toestand van den vogel te oordeelen opgevangen is geweest, Zaterdag 16 Aug. Beide dieren hebben jongen, welke door de thuisblijvende resp. vader en moederduif werden onderhouden. Bij de op Zaterdag j.l. door de „Gevleu gelde bode alhier gehouden vlucht met jonge duiven van Tilburg, was de constateering als volgt: 0 C. A. Holleman 1 en 2, G. Knops 3. D. de Witte 4, A. van Rumpt 5 en 6, Buurreld Mh. 7 8 en 10, S. I. Nagtegaal 9, A. Mans Mdh. 11 en 12, C. den Hollander 13 Kosten 14. De eerste duif legde den afstand 60 K.M. afin 40 min. terwijl 1 t/m. 8 elkander onmiddellijk opvolgden. OUDE TONGE. Door den heer J. Buscop zijn de eerste uien verscheept naar Rotterdam. OOLTGENSPLAAT. Bjj de landbouwers J. Boets en W. J.Gebuys ia onder het vee raond- en klauwzeer uitgebroken. Onder het anoden van maanzaad had de landarbeider D. Kamp Jzn. het ongeluk met een sikkel een stuk van een zUner vingers af te snijden. Dr. Endtz verleende heelkundige hulp. DEN BOMMEL. Tegen den 16 jarigen A.W. is procesverbaal opgemaakt wegens verduis tering. HELLEVOETSLUIS. Donderdag a.s. zal de Afd. Nieuw-Helvoet e. o. van de Neder- landsche Vereeniging tot Afschaffing van AlcoholhoudendeDrauken een huishoudelijke vergadering beleggen in de Marine Cantine. Aanvang half acht. In verband hiermede zal er as. Zaterdag geen bijeenkomst van den J. V. O. zijn. Zondag j.l. moest van wege het slechte weer de wandeltocht, welke uitgeschreven was, vervallen. Bij gunstig weer en voldoende deelname wandelen we Zondag a.s. Afmarseh half drie van het Gallasplein. Voetbal. Uitslagen der wedstrijden van Zondag j.l.: Hellevoetsluis 1 De Duiven 1 1 1. Hellevoetsluis 2 De Duiven 2 1 3. DE FIETSTOCHT VAN V. I. O. L. A. Begunstigd door mooi weer werd Dinsdag 12 Augustus jl. door 32 leden van Helvoet's Gemengd Koor „V. I. O. L. A." een fietstocht gemaakt naar den Haag en Scheveningen. Ongeveer half zeven had de start plaats van den Oostzanddijk en werd via Brielle, Maassluis en Delft om half elf Den Haag bereikt. Spoedig waren de fietsen in een garage veilig opgeborgen en kwamen we terecht in de „Poort van Kleef", waar onder een gezellig stukje muziek de mee genomen broodjes, enz. met graagte ver dwenen. Nadat allen wat uitgerust waren, werd opgebroken met het doel een bezoek te brengen aan de Gevangenpoort. Hier wachtte ons de eerste, doch eenige teleur stelling. Er stond al zoo veel publiek te wachten, dat het te lang zou duren, eer wij ook eens aan de beurt zouden komen. Hierdoor niet ontmoedigd, gingen we naar het Museum Mesdag in de Zeestraat, waar van alles te zien was. Vooral het panorama van Scheveningen was werkelijk buiten gewoon om te aanschouwen. Daarna werd het Vredespaleis bezichtigd, hetgeen ook alleszins de moeite waard bleek te zijn. Nu werd Scheveningen opgezocht, waar" in de omgeving van de Pier in een schaduwrijk plekje eerst .weer wat gebruikt werd. Hierna ging de club uiteen en kon ieder op de manier, welke hij de beste achtte, volop genieten van het strandleven. Om 4 uur was het verzamelen geblazen en ging het met lijn 9 naar het Station H. S. M. in den Haag. In de onmiddellijke nabijheid hiervan waren onze fietsen gestald, zoodat om 5 uur de stoet gereed was voor de terugreis. In „Den Hoorn", even voor Schipluiden werd nog een half uurtje vertoefd om ten slotte het laatste gedeelte van den tocht te aan vaarden. In opgewekte en vroolijke stem ming arriveerden we te half tien weder te Hellevoetsluis. We kunnen niet anders zeg gen, dan dat dit reisje in alle opzichten als schitterend geslaagd mag heeten, te meer daar geen noemenswaardige ongelukken aan de fietsen voorkwamen. Alleen was het jammer, dat niet alle leden in de gelegen heid waren dit reisje mede te maken, doch we hopen een volgenden keer zulks wel het geval moge zijn. BRIELLE. Dezer dagen kwamen de auto bussen* van de heeren Hoogwerf en van Noort zoodanig met elkaar in botsing dat de bus van den heer H. de reis niet kon voortzetten. Op de 1.1. Vrijdag gehouden eieren veiling waren aangevoerd. 25656 kippeneieren opbrengt 7,20 per 100. 287 eendeneieren opbrengst J 6,50 per 100. 15 kalkoeneieren opbrengst 10,—per 100. Heden worden de graven der Gorcum- sche Martelaren bezocht door een processie uit Vlaardingen. Zondag reed aan den Oostvoornschen weg een luxe auto zoodanig tegen een tele foonpaal dat hij omkantelde en in de sloot terecht kwam. De bestuurder kwam met een nat pak vrjj. Het ongeluk was te wyten aan woest rijden. VEILINGBERICHT. van Vrijdag 15 Augustus 1924, der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Kropsla 1,20 per 100 krop. Radijs 1,20 per 100 bos. Aardappelen 3,30 tot 4,50 per 100 k.g. Poters ƒ2,- tot ƒ3,40 per 100 k.g. Frambozen 0,74 tot 1,47 per k.g. Bessen (roode) 0,45 per k.g. Blauwe druiven 0,74 tot 1,09 per k g. Pruimen (bl.) 0,28 per k g. Pruimen (w.) 0,42 tot 0,72 per k.g. Krozen 0,13 tot 0,29 per k.g. Braam 0.35 per k g. Boonen dubb. st. 13,30 tot ƒ17,20 p. 100 k.g. Boonenenkele st. 17,50 tot ƒ18,70 p. 100 k.g. Boonen stamsnlj /4,— tót 12,10p. 100 k g. Boonen perfect 19,50 tot 22,— p. 100 k.g. Boonen stoksny 18.60 tot 24, p. 100 k.g. Komkommers (w.) 1,80 tot ƒ6,90 per 100. Augurken 0,4 tot 0,80 per 100. Peen 3, - per 100 bos. Kroten 0,70 tot 2,50 per 100 bos. Kool (roode) 1,30 tot ƒ4,30 per 100 stuks. (savoye) 4,90 per 100 stuks. Bloemkool ƒ2,— tot ƒ15,20 per lOOstuks. Uien 3,80 tot 4,40 per 100 k.g. Uien 8,10 per 100 boa. Sjalotten ƒ5,— per 100 k.g. Tafelappelen 18,— tot ƒ54,— per 100 k.g. Tafelperen ƒ3,— tot 19,per 100 k.g. Keukenappelen ƒ9,— tot 14,—per 100k.g. Keukenperen ƒ2,— per 100 k.g. Tomaten f 5,— tot 21,10 per k.g. Meloenen 0,22 tot 0,43 per stuk. Eieren 7,70 tot ƒ8,— per 100. VEILINGSBERICHT van Muaudag 18 Juli 1924 der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Kropsla 1,10 per 100 krop. Postelein 13,per 100 bos. Aardappelen 3,60 tot 6,10 per 100 k g Poters 2,40 tot 3,90 per 10ü k.g. Blauwe druiven 0,98 tot 1,12 per k.g. Pruimen (bl.) 0,23 tot 0,24 per k.g. Pruimen (w) 0,44 tot 0,48 per k.g. Krozen 0,14 tot 0,1G per k.g. Perziken ƒ5,— toe 11,— per 100 stuks. Moerbeien 0,78 per k.g. Boonen dubb. st. 17,30 tot 23,60 per k g. enkele ƒ19,20 tot ƒ22,80 per 100 k.g. Boonen stamsnij ƒ8,90 tot ƒ14,60 per 100 k.g, Boonen perfect 20,80 tot 23,80p. IOOk.g, Boonen stoksnij ƒ18, tot ƒ23,10 per 100 k.g. Komkommers (w.) ƒ2,90 tot 4,80 p. 100 k.g. Augurken 42 tot 78 per 100 k g. Kroten 8,10 per 100 bos. Bloemkool 0,21 tot 15,50 pei 100 st Andijvie 2,80 per 100 krop. Uien 3,80 tot 27,— per 100 kg. Tafelappelen ƒ18.— per 100 k.g. Tafelperen ƒ17,— tot ƒ24,— per 100 k g. Keukenappelen 4 tot 14 per 100 k.g. Keukenperen 3 tot 6 per 100 k g. Tomaten ƒ1,20,50 per Kg. Meloenen ƒ0,08 tot ƒ0,36 per stuk. ADAM IN WANHOOP. AMSTERDAM, 16 Aug. 't Mocht wel niet van de politie, maar ze hadden het er toch op gewaagd en waren 'n bad gaan nemen in een toevallig meertje tusschen plan-Westen het Ruy terkwartier. Zij knapen-van-onder-de-wet als ze waren namen dat bad zoo natuurlijk mogelijk en hadden daartoe al hun dienstdoende klèeren op den berm van de plas gedeponeerd. Lustig plasten ze rond alsof er geen politie bestond. En ze waren niet de éénigen die hier de wet overtraden. Want andere bengels waren bezig een ander element ongeoorloofd te gebruiken; zij stookten van krullen een vuurtje. Het noodlot wilde, dat de vlammen van het verboden vuurtje voedsel zochten en vonden in een van de hoopjes jon gen skieeren, zooda nig dat van dat hoopje spoedig niets dan 'n paar schoenen, 'n kous en wat asch restten. Daar stond de jeugdige eigenaar van wat ééns 'n jongenspakje was, even moedernaakt als wanhopig Een kring van nieuwsgierigen ommuurde al gauw de plaats der tragedie. Twee agenten pér fiets kwamen er op af, overzagen in en kele seconden de pijnlijke situatie en namen den jeugdigen Adam, nadat een der kamera den diens jasje, dat juist nog den buik van het slachtoffer kon bedekken, dezen had afge staan, mee naar 't bureau. Hier werd de knaap voorloopig in 'n deken gewikkeld totdat z'n moeder, inmiddels gewaarschuwd, met reser- vekleeren was gearriveerd om haar zoontje de redding te brengen waarnaar hij, nog na-bib berend van schrik en koude, allang gesnakt had. DE GEVOLGEN VAN EEN AANRANDING. Een meisje gewond. GRONINGEN, 14 Aug. Hedennacht werd op het Emmaplein alhier een heer aangerand en mishandeld door een schipper. Op de komst van de politie nam de aanrander de vlucht. De agent volgde hem tot aan zijn schip, liggende in het Verbindingskanaal. De schipper en de overige bemanning van het vaartuig bedreigden daarop den agent met vaarboomen en kolenscheppen. Deze loste daarop een revolverschot in de lucht, en toen dit geen indruk maakte, vuurde hij op het schip. Het schot trof een 18-jarig meisje A. H. in de borst. Toen werd het verzet op gegeven. De aanrander werd gearresteerd Lyk aangespoeld. ZIERIKZEE, 14 Aug. Door visschersis aangebracht het lijk van de 19 jarige jonge dame, die op 12 dezer, nadat zij zich naar hot strand van Westenschouw had begeven, niet te Ellemeet, waar zij logeerde was terugge keerd. Men vermoedde, dat zij van een der strandhoofden was afgegleden. Het lijk werd gevonden op de Zeehondenplaat in het Brou- wershavensch gat. ONGEVAL BIJ EEN VUURWERK ONTSTEKING. Een ontploffing. ALKMAAR, 14 Aug. Tjjdens het vuur werk te Bergen aan Zee geraakte door on bekende oorzaak een negental teertonnen met ontploffingsprojectielen, die een voor een in brand moesten worden gestoken, tegelijkertijd in brand, waardoor 'n hevige ontploffing ontstond. Het gevolg was, dat in verschillende pensions verscheidene ruiten werden ingedrukt. Een vuurwerkmaker be kwam verwondingen aan hals en handen, doch kon een poos later zijn medewerking aan het afsteken van het vuurwerk ver- leenen. Het vuurwerk was overigens een succes en werd door duizenden uit de ge- heele omgeving bijgewoond. MOTOR-ONGELUK TE 'S-GRAVKNHAGE Ken wielrijder overreden en gedood. 's-GRAVENHAGE, 16 Aug. Gistermiddag om vier uur "heeft op den Leidschen straat weg een ernstig ongeluk plaats gehad. De 18-jarige A.A. P. B inelkhandelaar, wonende in de Laan van N. Oost-Indie, reed met een motorrijwiel op den Leidschen straatweg, by Marlot. Door een tot nu toe niet vast staande oorzaak heeft de motorrijder den 34-jarigen A.A. B. uit de Stuwstruat, die op een fiets denzelfden weg ging, overreden. Volgens den motorrijder zou hij deu wiel rijder hebben aangereden doordat deze on verwachts was overgestoken. Het onderzoek heeft echter uitgemaakt, dat de remmen van het motorijwiel geheel versleten waren. Het moet dus nog worden uitgemaakt in hoeverre de motorrijder schuld heeft. De wielrijder werd in bewusteloozen toestand naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, waar hij in den loop van den nacht overleed. In verband met dit ongeluk verzoekt de commissaris van politie in de afdeeling C. een ieder die van het ongeluk getuige is geweest, zich bij hem te vervoegen tot het geven van in lichtingen. In het bijzonder verzoekt hij den onbekenden vrachtrijder, die het rijwiel naar huis heeft gebracht., zich tot hem te wen den. De motorrijder is in arrest gesteld en zijn motor in beslag genomen. MOORD. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks U/4 uur hoorden verschillende menschen een hartverscheurenden gil, komen de uit de richting van den Wolfshoek alhier. De wachthebbende inspecteur van het politie bureau in de Groote Paauwensteeg, de heer J. A. Kwast, aldra gewaarschuwd, spoedde zich derwaarts en vond in de deuropening van pand No. 10 aan den Wolfshoek een be- wustelooze vrouw liggen, wier kleeding met bloed doortrokken was. De omgeving was ge heel met bloed bevlekt. Voorzichtig werd de vrouw naar het ziekenhuis gebracht waar men haar toestand dadelijk hoogst ernstig inzag. Twee uren later is zij aldaar overleden. Zij was in de hartstreek door een messteek ge troffen, die vermoedelijk den dood ten ge volge heeft gehad. Vóór haar overlijden heeft de inspecteur van politie dé heer H. W. Holsteyn, toen zij bij kennis was gekomen, haar kunnen spreken. Zij verklaarde te zijn C. de G., 43 jaar oud, en sedert Januari van dit jaar gescheiden te leven,van haar man A. S. van denzelfden leef tijd, vroeger schipper, doch thans bierbotte- laar en wonende op het Vasteland. Zij ver klaarde van haar man, die haar dikwijls mis handelde, in Januari te zijn weggeloopen, nadat hij haar met haar drie kkinderen in nachtgewaad de straat had opgejaagd. Verder verklaarde zij, dat haar man haar in den nacht van Zaterdag op Zondag voor het café Tivoli op den Coolsingel, waar zij als werkster werkzaam is, heeft opgewacht en haar vroeg of zij bij hem wilde terugkeeren, wat zij weigerde. Hij is daarop met haar mede- geloopen tot voor haar woning aan den Wolfs hoek waar hij haar plotseling met een mes een steek in. de borst gaf. Zij zakte ineen en van hetgeen er verder gebeurd is herinnerde zij zich niets. De havenarbeider P. L., op het Strooveer woonachtig, heeft den moord zien plegen. Hij bevond zich op dat oogenblik in een walhuisje aan den Wolfshoek en zag een man en een vrouw, die woorden hadden, over de Keizer- brug komen. De vrouw werd door den man den Wolfshoek opgetrokken en ongeveer voor het café de Nieuwe Pijp beetgepakt. Hij sloeg zijn linkerarm om haar middel en maakte met de rechterhand een stekende beweging naar de borst van de vrouw, die hevig gilde. Daarna liep hij weg in de richting van de Leuvehaven waarin hij volgens de meening van dezen havenarbeider vermoedelijk zijn mes heeft geworpen. Onder het geroep van: „houdt hem" liep de havenarbeider P. L. hem na door de Korte Wijnstraat en Posthoornsteeg, met het gevolg dat hij voor de Keizerbrug door den nachtwaker P. K. werd gegrepen en aan de politieagenten, die kwamen aanloopen, over geleverd. De handen van den aangehoudene, den. reeds genoemden schipper A. S., waren met bloed bevlekt. De aangehouden schipper heeft erkend zijn vrouw, van wie hij de laatste maanden ge scheiden leeft, op den Coolsingel, aan haar werkhuis te hebben afgehaald en met haar naar haar huis te zijn geloopen, doch ontkent den moord gepleegd te hebben. Hij zegt haar alleen te hébben geslagen. Vandaag is hij ter be schikking van. de justitie gesteld. De heer Idolsteyn heeft voorts nog verschil lende getuigen gehoord, die verklaren dat de aangehouden schipper zich uitgelaten heeft als zou hij zijn vrouw naar het leven staan. EEN SNIJPARTIJ. TILBURG, 17 Aug. Gisterenavond circa 7 uur bevond de beruchte Tinus van Aarle zich in het café van Gaillard aan de Varkens- markt alhier. Nadat hij twist gezocht had, greep hij een bierglas en sloeg daarmede zeke ren v. d. Berg op het hoofd, waarna hij dezen, die de bcenen nam, nog een messteek in den arm ^toebracht. Ongeveer een uur later trof v. d. Berg met eenige vrienden den vechters baas weer. Van A.'s vrienden trokken echter partij voor hem en bij een vechtpartij, welke ontstond, werd Van Aarle zoodanig met een mes toegetakeld, dat hij een zestal grootere en kleinere wonden aan het gelaat bekwam. Zijn linkerwang werd van den mondhoek tot I aan 't oor tot liet tandvieesch toe open gehaald. Later bij den Geneesk. Dienst was v. j A, nog zoo opgewonden, dat, toen zijn gelaat op verschillende plaatsen gehecht moest wor den, hij door politiemannen geboeid in be-1 dwang inocst worden gehouden. Vermoedelijk zijn deze wonden door een vriend van v. d. Berg, G. genaamd, toegebracht. De politic onderzoekt. TUSSCHEN FAMILIELEDEN. AMSTERDAM, 17 Aug. Gisteravond om streeks half twaalf kreeg de politie van het bureau Warmoesstraat de mededeeling, dat een ernstige vechtpartij ontstaan was 111 een logement, gevestigd aan de Gelderschekade, Bij onderzoek bleek,'dat er tusschen familieleden een vechtpartij ontstaan was, waarbij het nogal rauw toeging. Een aldaar inwonend kostganger, die de twistenden wilde scheiden, werd door een messteek in de lendenstreek gewond. In bewusteloozen toestand werd hij per auto brancard van den Geneeskundigen Dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. De dader werd door de politie gearresteerd en overgebracht naar het bureau Warmoesstraat. NATUURGENEESKUNDE. Een vrouw te Vlissingen was sedert eenigen tijd lijdende aan een borstkwaal. Zij is daar voor sinds drie maanden onder behandeling van een „natuurgeneeskundige", zekeren B., die te Rotterdam een inrichting heeft voor natuurgeneeskunde en o.m. ook op gezette tijden spreekuur houdt te Middelburg. Dit heerschap vraagt als honorarium van ƒ20 tot ƒ40 per visite. De vrouw, die hij te Vlissingen onderhanden had, is Vrijdag j.l. overleden. Begin Augustus moet de „geneeskundige" deze vrouw gead viseerd hebben een pas geboren hondje den hals af te snijden, het dan onmiddellijk open te snijden en daarna op de wond te leggen en het daarop 24 uur te laten liggen. De vrouw moet dit advies hebben opgevolgd; het resul taat is geweest, dat zij, 11a hevig lijden, zonder verder eenige medische hulp te hebben ge kregen is overleden. Het lijk van de vrouw is door de politie in beslag genomen en de heer B. is Zaterdag te Rotterdam gearresteerd en vervolgens naar Vlissingen overgebracht. Uit Bussum wordt aan de Tel. gemeld: De expediteur v. d. B. had een familie van hier naar Den Haag verhuisd. Maar de reke ning, die hij er over indiende, was, volgens de familie, veel te hoog. Men kwam overeen, dat, daar de familie Zondag een bezoek aan oude kennissen alhier zou brengen, v. d. B. daar zou komen om over de rekening te spreken. Zon dagmiddag nu vervoegde de expediteur zich bij bedoelde familie aan de Mecklenburglaan. De besprekingen hadden echter niet het ge- wenschte resultaat. De expediteur maakte zich hierover zoo woedend, dat hij zijn schul denaar aanviel en hem zoolang sloeg, dat de man bewusteloos bleef liggen. Diens echtge- noote, die haar man wilde helpen, gaf de woes teling een stomp in den buik, zoodat zij een dubbele breuk bekwam. De familie, in wier huis het tooneel zich af speelde, wilde de politie opbellen, doch de woesteling kwam op het telefoneerende meisje aan, sloeg haar den hoorn uit de hand en rukte het telefoon-toestel van den wand. Op het geschreeuw en tumult merkten de overburen het geval. Zij telefoneerden om assistentie van de politie. Toen deze verscheen had v. d. B. reeds de vlucht genomen; hij bleef den geheelen dag onvindbaar. Vandaag is hij in zijn woning gearresteerd. De toestand van het mishandelde echtpaar is zeer ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk. Zij mogen echter niet naar Den Haag worden vervoerd. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Leendert Driesse, 25 jaar en Jannetje Vol werk, 21 j; Anthonie Mans 30 j. en Maatje van der Baan, 29 j. Gehuwd: Dirk Huibrecht Knape, 26j.en Jacoba Johanna Bienefelt, 27 j. DIRKSLAND. Getrouwd Pieter Tanis, j.m. 24 en Maria in 't Veld j.d. 27 jaar. MELISSANT. GeborenJohanna, d. v. A. Bogert en M. BaanMaggelina, d. v. A. L. Groenendijk en M. van der Maden. Overleden Joh. Gootjes oud 81 j.; E. Both oud 56 jaar. OUDDORP. Geboren: Neeltje, d. v. D. Grin wis en H. Klepper; Willempje, d. v.,L Bosland en G Breen; Grietje Jozina d. v. M. Tanis en J. Kaptijn; Klaartje d. v. K. Breen en L v. d. Bok; Jannetje, d. v.H v. Hoven en K. Jong ste; ICoinmertje, d v. J. Mastenbroek en A. Tanis; Pietertje en Lena, dochters van Job P&dmos en Jannetje Tanis. OndertrouwdPieter van Huizen37 jmet Pietertje v. d. Wende 83 j. OverledenJob Mierop 61 j echtgenoot van Maatje Tanis; Hendrika v. d. Berg89 j. wed. van P. HeerschapPieter Tanis 80 j ec.htg. v. Adraantje TanisLena Sperling oud 4 jaar, d. v. M. Sperling en Willemina Busgaard. Cor nelia Mastenbroek 27 j. ochtg. van Klaas Mierop; Leendert Tanis 25 j.z. v. Dirk Tanis en Cornelia Pikaart. DEN BOMMEL. Geboren: Klaas, z. v. Job Mijs Jobzn. en E. van Es. Ondertrouwd: L. Melissant Lzn. 27 jr. en N. C. Bouman 28 jr. Overleden: Arendje van der Gjjze 41 jr. wed. van R. Tiéleinans. Adrianus Pieter Tielemans 14 jr. BRIELLE, van 8-15 Aug. Geboren Johanna Willemlintje, d. v. L. v. Eljsden en W. de Kievit. Jan Pieter z. v. J. P. Kraayeveld en W. de Geus. Ondertrouwd L. Braber en A. Oudenaarde. GehuwdP. C. Jansen en A. Tuk. Overleden Wilhelm Frederik Spoor 3 m Vee en Paarden. ROTTERDAM, 18 Augustus. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 264 vette runderen, 257 vette kalveren, 691 schapen of lammeren, 1354 varkens. Prijzen per half k.g.: koeien 45—55—57£—60—62|—65 ct., ossen 52-56- 61 ct., kalveren 7077i87190 ct., schapen 3641 ct., varkens 39^-40-^41 ct., lammeren 30—36 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was redelijk. De handel was tamelijk en de prijzen onder gingen bijna geen verandering. Vooral de beste beesten bleven nog duur. Vette kalveren waren goed aangevoerd. De handel was iets williger en de prijzen gingen niet lager. Schapen en lammeren met minder aanvoer en matigen handel. De prijzen bleven ongeveer op dezelfde hoogte. Enkele beesten gingen iets boven noteering. De aanvoer van varkens was iets ruimer. De handel was kalm en de prijzen waren on geveer gelijk aan die der vorige week. Het buitenland koopt lusteloos. AMSTERDAM, 18 Augustus. Veemarkt. Aanvoer 317 koeien le kwal. 1,251,30, 2e 1,101,24, 3e 90 cents; 20 stieren, 90 c. 1,05; 80 melk- en kalfkoeien 375—500; 92 vette kalveren le ƒ1,021,10,2e kwal. 94c. tot 1,02, 3e kwal. 8294 ct.30 nuchtere kalveren 2030 ct.; 30 schapen 3648 c.; 115 lammeren 3644 ct.658 vette varkens Holl. le kwal. 98 ct.1,2e 9496 ct., overzeesche en Geldersche le kwal. 98 ct. 1,5 paarden. UTRECHT, 18 Augustus. Aan de heden alhier gehouden paardenmarkt waren 500 paar den en veulens aangevoerd. Handel gedrukt. Prijzen waren als volgt: weeldepaarden ƒ400— 550; werkpaarden ƒ200400; oude paarden ƒ100225; twee-jarige veulens ƒ220350 jonge veulens 80175; hitten ƒ150350. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 18 Augustus. Eieren. Aan voer 100.000 stuks 7,258,25, gemiddeld 8. Handel kalm. TIEL, 18 Aug. Eieren. Aanvoer 50.000 st. 6,507,50 de 100; voorts 30 K.G. boter, ƒ2,20—2,50. Granen, Meel en Oliën. ROTTERDAM, 18 Aug. Binnenl. Granen. Tarwe. Jarige tamelijk ter markt hooger ver kocht. Van nieuwe tarwe was het aanbod nog niet van beteekenis. Rogge ƒ11 tot 11,50. Gerst chevalier 13 tot 13,25. Winter 12,50 tot 13,25. Haver 11 tot 11,50. Kleine groene erwten naar kwalitiet van ƒ16 tot 19. Kroon niet getoond. Schokkers naar kwaliteit van 16 tot 19 Alles per 100 kg AMSTERDAM, 18 Aug. Buitenl. granen. F.a.g.-condities. Mais Java mixed disp. 204, La Plata aangekomen 203, id. stoomende 203, di. geladen/geladen 204. Gerst Zuid-Russische disp. Zaan 265. Rogge. Zuid-Russische disp. 12. Lijnkoeken SK disp. ƒ13,75, Amerikaansche 13,65. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 18 Aug. Heden waren de prijzen der Aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 2,803,50. Zeeuwsche eigen heimers 2,502,80. Geldersche blauwpitten 3,604, blauwe eigenheimers 2,603, poters 1,50—2,30. Ov'ermaasche blauwpitten 68 c. per kg., met tamelijken aanvoer, tame- lijken vraag." Zeeuwsche eieren 78 per 100 stuks. AMSTERDAM, 18 Aug. Aardappelmarkt. Aanvoer Zeeuwsche bonte 44,50; eigen heimers 2,753, blauwe 'eigenh. 2,60 3,25. Hillegommer eigenheimers 4,805,20. Aanvoer 5 ladingen of 1320 H.L. NAALDWIJK. 16 Aug. Groote veiling der Ver. Westland Groene "priumen ,f 3,624 per 25 Kg., uien 2,782,96 per 50 Kg. Aan voer 5312 kin pruimen, 1361 baal uien." Huiden, Leer, Wol en Diversen. ROTTERDAM, 18 Aug. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 65 kg^ blauw, schoon, 4000 Groningsch 1,702.10. 500 kg. Holl. geel 1,70—2. Zelfverminking uit liefde. Te Genève heeft zich een vreemdsoortig drama uit liefde afgespeeld. Zekere ryke in dustrieel Possi, had een jonge buitengewoon mooie vrouw getrouwd. De man, die zeer ja- loersch was, beschuldigde zyn vrouw voort durend, dat zij de aandacht van andere man- men trachtte te boeien. Thans beeft mevrouw Possi tot een vreeseiyk middel haar toevlucht genomen, ze heeft nl met behulp van een bytend vocht haar gezicht dermate verminkt, dat het voorgoed met haar schoonheid gedaan is. Ze verklaarde dit te hebben gedaan „om gelukkig te kunnen zijn," De moeder der vrouw heefteen aanklacht bij de rechtbank tegen haar schoonzoon ingediend wegens „wreedheid" jegens zijn echtgenoote Maar mevrouw Possi zelf is komen getuigen, dat deze aantijging onwaar was, en voegde er aan toe: „Ik kon de mannen niet beletten mijn schoonheid te bewonderen en my er complimentjes over te maken, maar voortaan zullen zy rnjj uit den weg gaan, en dan zal ik gelukkig zjjn. Ik heb mfin man een bewys van mijn liefde gegeven."

Onze Eilanden | 1924 | | pagina 3