nieuwe Arbeiderswoningen en Winkelhuis J. C. DE GAST Marktveld Somnielsdijk. BINNENLAND. Ingezonden Stukken. Te koop aangeboden: Benoodigd kapitaal 300,—. Restant op zeer voordeelige conditiën. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 29 MAART 192 4. den door het Vreemdelingenverkeer. Leden van het Vreemdelingenverkeer zullen de be zoekers rondleiden. De uitvoering van de Tooneelvereeni- ging „Kunst en Vriendschap" gehouden 1.1. Vrijdag in hotel „de Doelen" was zeer slecht bezocht. Aan het stuk dat gekozen was, was het toch ook niet te wy ten, daar dit zeer mooi was en ook goed opgevoerd werd. Opgevoerd werd het Geueraalsvrouwtje en Eeue huis houdster. Alle rollen werden goed gespeeld, zoodat het dus voor devereeuigingtehopenis.dat, als zy op Rozenburg een uitvoering gaan geven, hetgeen naar wy vernemen het plan ia, zy de zaal beter bezet zullen vinden. Woensdagavond gaf de gymnastiekver eeniging Brinio haar jaariyksche uitvoering in hotel de Doelen alhier, voor een dicht bezezte zaal onder leiding van den heer Treffers. De oefeningen welke uitgevoerd werden getuigden van ernstige oefening welke zoo wel leden als directeur aan den dag hebben moeten leggen om deze resultaten te reiken. Zoowel heeren als dames werkten zeer goed hetgeen ook bewezen werd door het langdurig applaus dat er voortdurend volgde. Waren het voor de pauze allemaal gym nastische toeren en vrije ordeoefeningen na de pauze kregen we iets nieuws te zien en wel Klompendans uitgevoerd door de meisjes, hetgeen veel by val vond, hierna volgden de Indische dansen, uitgevoerd door de dames, welke eveneens veel bijval vonden. Door mej. Bolhuis was te voren nog een stuk pianomuziek ten gehoore gebracht Door de klompendanseresjes werd haar een vaas met tulpen aangeboden. Na afloop werd den heer Treffers namens de vereeniging een rookstel aangeboden. Toen het program ma afgeloopen was, werd een aanvang ge maakt met het bal hetgeen onder leiding stond van den heer Filipse, hetgeen tot laat in den nacht duurde. Bestuur, leden en directeur kunnen weder om met genoegen op dezen goed geslaagden avond terug zien. Algemeen wordt verzocht aan de inwo ners van Brielle, om ter gelegenheid van 1 April as. Dinsdag de vlag uit te steken, ten einde mede in verband met het bezoek der Haagsche vereeniging een feestelijk aanzien te geven. Floralia-Tentoonstelllng. Bekroningen. Witte Eyancinten. Ie Prijs: No. 220 Pieter Kruijt en No. 255 Aaltje Luijendijk; 2e Prijs: No. 190 Willem Kwak, Heiltje van Leeuwen; 3ePrijs; Jan van Driel, Anna Elderkamp, Bernard Lourens en Toosje Schipper; Zeer eervolle vermei ding: Cornelia C. van Eijsden,Frederik van Leeuwen, Arentje Smit; Eervolle vermel ding: Grietje G Bakker, Francina Schudde- beurs. Roode Hyancinten. 2e Prys: JacobaRademaker; 3e Prijs: Jan van der Does; Zeer eervolle vermelding: Wilhelmina Jacoba Betist, Wilhelmina J. Jansen; Eervolle vermelding: Hilda Trouw, Teunis Stolk. Blauwe Hyancinten le Prijs: Pietertje A. Klok; Simon J. Mol; 2e Prys: Pieter Stolk; 3e Prijs: Leendert Rademaker, Arie M Swemle; Zeer eervolle vermelding: Metha Kruijt, Christana F. S. Reevers, Elisabeth Smit; Eervolle vermel ding: Peternella A. C. de Bruijn, Adriana P. Zoetemeyer. Tulpen. le Prijs: Pietertje A. Peters; 2e Prijs:' Jan van der Does; Pietertje A. Klok; 3e Prijs: JacobSchuddebeurs; BeppieBlokland; Helena J. P. G. van der Velde; Zeer eer volle vermelding: Grietje Hagen; Lijntje P. KruikEervolle vermelding: Toosje Schipper. Witte Narcissen. le Prijs: Pietertje A. Peters; 2e Prijs: Wilhelmina J. Jansen; 3e Prys: Grietje G Bakker; Helena P. J. G. van der Velde; Zeer eervolle vermelding: Johan Zoetemeijer; Jansje A H Kwak; Jacob Schuddebeurs. Gele Narcissen. le Prijs: Elisabeth Smit; 2e Prys: Arentje de Boo; Gerard Hage;3e Prijs: Lena J. Zoete meijer; Bertha Kruit; Zeer eervolle vermei ding: Johanna van der Voorde; Eervolle vermelding: Wilhelmina G. Lourens; Jan netje Overbeek; Leendert Rademaker. Bovenstaande opgaven zijn de prijswin naars van de heden middag geopende FIo- ralia-tentoonstelling. Ingezonden Mededeeling. Influenza en griep kan men het beste bestrijden door het gebruik der Sannpjrin-Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Mishandeling. Te Middelburg is Maandagavond een ern- tig geval van mishandeling gebeurd.Tusschen den 3'J-jarigen van F. wonende aan den Zuid singel. gehuwd en vader van 6 kinderen, en de medebewoners van het huis was over een oude veete reeds meermalen ruzie ontstaan, waarbij de politie eenige malen tusschenbeide moest komen Maandagavond, toen v. F zich naar de plaats begaf, stonden O zijn zoon en zijn dochter hem op te wachten en vielen hem aan, waarbij zll hem ernstig toetakel den, zoodat de aangevallene later op medisch advies naar het Gasthuis moest worden ver voerd, hy had wonden aan rug, het hoofd eu verbloedingen op den rug. De politie hield de aanvallers aan, die bekenden, vader en zoon werden in arrest gehouden, doch de dochter werd op vrye voeten gesteld in ver band met huiseiyke omstandigheden. Dins dagmorgen was de toestand van F. nog zoo, dat gevaar voor zyn leven niet geweken is. Redster gehuldigd. Men schryft uit Helder: Men zal zich herinneren, dat ten vorigen jare de 18-jarige Frouwtje Koorn uit de Binnenhaven te Helder een 4-jarig meisje redde. Zonder aarzelen sprong zy gekleed en al te water en wist het reeds zinkende kind te redden. Van verschillende zyden is het moedige jonge meisje voor deze spontane daad gehuldigdde buurtbewonersgaven haar een gouden horloge, en nog tal van andere huldebe wy zen kreeg zyThans is ook officieel haar optreden gehuldigd; zy ontving Dins dagmorgen uit de handen van den burgemees ter van Helder de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon, haar door de re geering toegekend. POGING TOT DOODSLAG TE 's-GRAVENHAGE. De duder gearresteerd. 's-GRAVENHAGE, 26 Maart. In den afgeloopen nacht is hier ter stede aan de Nieuwe Haven een poging tot doodslag ge daan. Omstreeks een uur liep daar zekere H. G., een 42 jarige handwerker, in beschon ken toestand. De man viel veel voorbijgan gers lastig, o.m. ook den 22-jarigen H. M., wonende aan de Nieuwe Haven, die voor de deur van zyn woning stond. Vermoedelyk verkeerde G. in de meening, dat hy in het huis van bedoelden M. nachtverblyf kon krijgen, althans hij vroeg daarom. De heer M., die merkte in welken toestand G. ver keerde, was op diens bezoek niet gesteld en probeerde G. met een zoet lijntje weg te krijgen. Dat was G. blijkbaar niet naar den zin en hij werd zelfs handtastelijk, doch later scheen de zaak weer bijgelegd en staken G. en M. zelfs een sigaret op. Plotseling trok daarop G. evenwel zijn mes en stak daarmee H. in den onderbuik, hem zwaar verwonden d.G. sloeg daarna op de vlucht, maar op aanwijzing van eenige voor bijgangers werd hij door een agent van politie gegrepen en naar het politiebureau geleid. Door de zorg van den gemeentelijken Eerste Hulp-dienst werd de zwaargewonde M. per auto naar een ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De commissaris van politie, de heer Kramer, was spoedig op de plaats van het misdrijf aanwezig en heeft nog in den afgeloopen nacht in het ziekenhuis den aangehoudene met den ver wonde geconfronteerd, die in G. pertinent den persoon herkende, die hem had gestoken. Niettegenstaande ook verschillende getuigen G. als den dader aanwezen, blyft deze hard nekkig alle schuld ontkennen en zegt zich van het voorgevallene niets te herinneren. G., die woonachtig is in een vaartuig gelegen aan de Slachthuiskade, is in voorloopige bewaring gehouden. Het mes, waarmee de verwonding is toegebracht, is nog niet ge vonden. (Corr. Bur.). Gevaarlyk Snoepgoed? s-GRAVENHAGE, 25 Maart. Een heer, wonende aan den Rijswijkschenweg alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan dat zijn drie kinderen ongesteld zijn geworden, ver moedelijk door het gebruiken van snoepgoed, dat onder den naam van spek in den handel wordt gebracht. Een groote partij van dit snoepgoed is door de politie ia beslag ge nomen en ter onderzoek naar den gemeen- telyken keuringsdienst gezonden. (Corr. Bur.). Onder de tram. Te Bommel wilde een ongehuwde, 26- jarige reiziger op een in beweging zijnde markttram van de B.S.M. springen, toen hij kwam te struikelen. De vier wagens gingen over den ongelukkigen heen; den man werden beide beenen afgereden. Hy stierf onderweg naar het ziekenhuis. Vondsten in Twente. Men meldt ons nog dat by het verder af graven van den belt bij Enter men opnieuw eenige urnen en andere potjes, waarschijniyk tranenpotjes, gevonden heeft. "Wat gevonden wordt vormt een loonende by verdienste voor de arbeiders. Grif gingen eenige urnen k 2, - van de hand; het laatstgevonden tranenpotje a 4, wat scherven h 1,50. EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. VELP, 25 Maart. Bij een schoenwinke lier alhier vervoegde zich een circa 25-jarig net gekleed man, met het verzoek een paar heerenschoenen te willen bezorgen aan een adres aan de Roosendaalschelaan. Toen de loopjongen met de schoenen aan het opgegeven adres kwam, stond de be wuste persoon in den tuin van het opgegeven perceel. Hy vroeg aan den jongen of hy terug kon geven van een bankbiljet van 100,-. Dit kon de jongen niet, en hy stelde daarom voor even terug te gaan naar den winkel om wisselgeld te gaan halen. Toen de jongen daarop met het wisselgeld, circa 78,— terug kwam, nam de man dit van hem in ontvangst, waarby hy tegelljker- tyd vroeg nog even een paar rubberzolen voor hem te gaan halen, die dan daarna tegeiyk zouden worden verrekend. De jongen, die echter nog geen bankbiljet van ƒ100,— had ontvangen, ging in goed vertrouwen naar den winkel terug. Toen hy even daarna weer aan het adres aan de Roosendaalschelaan met de rubber zolen terugkwam was de man met de 'schoenen en het geld verdwenen. Het adres aan de Roosendaalschelaan is een onbewoond perceel. De politie heeft de zaak in onderzoek. (V.D.) VALSCUE BANKBILJETTEN EINDHOVEN, 26 Maart. De recherche alhier heeft een valsch bankbiljet van ƒ40 in beslag genomen, hetwelk ter betaling was aangeboden aan het correspondentschap van de Nederlandsche Bank alhier. Wyi 't in den laatsten tyd meermalen voorkomt, dat valsch papieren geld wordt uitgegeven, waarschuwt de commissaris van politie alhier, hierop nauwlettend toe te zien. Door hem wordt onmiddellijk bericht ver zocht, indien valsch bankpapier wordt ont dekt. De volgende kenmerken van valsch- heid zyn aan het in beslaggenomen biljet waarneembaar. Het voelt slap aan De lito- graflsche verzorging is zeer slecht, o.a. is de ondergrond te licht van kleur, de woorden der strafbepaling zyn onleesbaar, het water merk ontbreekt en het seriemerk is A Z 079141. Er blijken vele valsche biljetten in omloop te zyn, ook van ƒ60. Vermoed wordt, dat deze biljetten in Duitschland vervaar digd worden. HARLINGEN, 26 Maart. De politie alhier heeft een valsch bankbiljet van zestig gulden in beslag genomen. Een wereldbereizende familie. De heer Weston, uit de Oranjerivier kolonie, maakt per auto een reis om de wereld, vergezeld door zijn vrouw en drie kinderen. De familie Weston vertoefde gis termorgen gedurende korten te Arnhem met haar zeer ruime reisauto. Van daar is de familie via Doorn naar Hilversum vertrokken voor een bezoek aan het Kruger-huis. Lang blijft de heer Weston niet in ons land. Na een bezoek aan Amsterdam en Marken hoopt hij nog gelegenheid te hebben om de tulpenvelden in bloei te zien. Daarna ver trekt hij naar Zuid-Afrika tot regeling van zijn zaken (hij is farmer) Een groot deel van Europa heeft de heer Weston in het jaar, dat hy reizende is reeds bezocht, ook Turkye en de Balkanstaten. Voordat hij in Nederland kwam, vertoefde hij te Berlijn. Na zijn oponthoud in Zuid Afrika wordt de reis, welke in het geheel negen jaar zal duren, voortgezet; in de eerste plaats wordt China bezocht, dan Japan en ten slotte Amerika. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.Stukken die volgens het oordeel der Redactie niet aan den eisch van uiterste beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd.Kopie wordt niet terug gezonden) Opoe en haar Tydgeestbriefje! 'tls zoo'n opgewekte oude, Al is ze bijna tachtig jaar, Ze kan nog meedoen als de beste, Als „'tstel" is by elkaar. Dan vertelt ze van haar spelen, Bij „de Tijdgeest" of „de Staat", Van haar prijzen en haar niéten, Daar ze geen trekking overslaat! Ze speelt al vyf-en-dertig jaren, „'n Twintigie" in de loterij, 't Regende maar altijd nieten, Een flinke prijs was er niet bij. En had ze weer een niet getrokken, Dan nam ze altijd 't besluit: „tls voor 't laatst, ik zou je danken, Ik schei er nou 'n keer mee uitl" Maar bij de volgende trekking, Probeerde zij 't nog een keer; Eén kansje zou ze nog eens wagen, Dan deed ze 't beslist niet meer! Aandachtig volgde ze de trekking, Was 't weer 'n niet dan riep ze luid „Ik vind 'tzonde van m'n centen, Nu schei ik er voor goed mee uit!" En als ze dan somwijlen hoorde, Dat die of die gewonnen had, Dan zei ze: ,,'t scheelde maar 'n beetje, Of 'k had 'n duizendje gehad!" En als er nieuwe briefjes waren, Dan zei ze met 'n leuken snuit: „Ik zal 't toch nog maar eens wagen, Als 't weer 'n niet is, schei 'k er uit!" Had ze soms 'n „eigen-gelletje" O, dan was ze al weer blij, Drie-vijftig was toch zoo'n bap'taal niet, Voor haar was ook de kans er bij. En dan maar in de krant aan 't zoeken, Tot dat je hoorde 'toude lied: „Ik schei er uit, daar staat m'n nummer, tls waarempel wéér 'n niet!" Terwijl 'k dit liedje zit te schrijven, Kijkt ze wéér „De Tijdgeest" na, Zonder bril nog, zeer aandachtig, Slaat ze al die nummers g&. Plots roept ze: „wel allemachies, Ik heb 'n prijs - 't is honderd pop 'k Heb lang gewacht en stil gezwegen, Nu geef ik toch den moed niet op!" OOM KOOS. VERKOOPINGEN. Op Donderdag 3 April 1924, 's morgens 10 uur ten huize van den Heer J. den Ouden aan den Katerwaalschen dyk te Abben- broek van 1 paard (merrie) 11 jaar, 10 koeien, en 2 vaarzen, gekalfd hebbende of nog moetende kalven, eenige kalveren, Karos, Lattenkar, Hondenkar, Eenpaards- ploeg, 2 Eggen, Handhooihark, Bietensny- der, Bascule met gewichten, koperen Kan nen met Trechter, Sny machine, Holstein- karn, Paardentuigen, rol Prikkeldraad, Mestvaalt, enz. enz. Inlichtingen geven de verkooper en Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Woensdag 9 April 1924, des voormiddags half tien, (Zomertyd), verkooping van 7 Paarden, 40 Koeien, waarvan 30 kalf- koeien, diverse landbouwgereedschappen, alsMaaimachine, aardappelrooimachine, sproeimachine, snymachine, bietensny- machine, ploegen, eggen, sleehek, kettin gen, tonnen, party hout, enz.enz.eneenig huisraad. Inlichtingen geven de verkooper P. J. VAN DE ZANDE te Spykenisse en Notaris J. M. KORTEWEG te Heenvliet. Op Maandag 14 April 1924, 's middags 12 uur, veiling, en Op Dinsdag 22 April 1924, 's middags 12 uur, in het Hotel „de Nymph" te Brielle, afslag van het Huis met Schuur, bevattende stalling voor 4 koeien, kippenschuur van 13 x 3 M., Varkenshok, Erf, Tuin en Boomgaard, groot 6 A 20 c.A., (erfpachts- grond) aan den Rattendyk in het dorp. Wyk 2 No. 55. Inlichtingen geven de verkooper de Heer G. HOKKE Sz. te Vier- polders en Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Pluimveehouderij. BARNEVELDSCHB KIPPEN. Cleveland's Opfokvoeder en Droogvoeder- bakjes voor de Kuikens. Be Oprechte Haarlemsche Courant van 19 Maart 1924 bericht: Elders in ons blad vinden de lezers een aanbieding van de N V. Bertel's Olie fabrieken te Amsterdam, waarin worden aangeboden gratis Oranje Kuiken-droogvoederbakjes aan de afnemers van Cleveland's Opfokvoeder voor de Kuikens. Wy hebben de bakjes gezien, keurig afge werkt en voor 't doel byzonder geschikt. De oudste firmant der N.V. de heer Bertels Sr. was reeds voor meer dan 30 jaar de grootste kippenhouder te Barneveld op de Veluwe. Destyds hebben wy hem op zijn landgoed „de Biezen" bezocht en duizenden met ons. Behalve zyn „persvoedernïethode" trokken de hoenders de aandacht. Hy hield toen „AmerikaanscheNuthoenders", die geworden zijn „de voorloopers van de Barnevelders" .En reeds in 1899 (27 Januari) kon de heer Bertels in 't Pluimveeblad „Avicultura" over hoen ders schrijven: Zij groeien snel op en zijn uitstekende wmfer-legsters, het vleesch is blank, sappig en zeer malscbi. Be eieren zijn groot en van eene mooie roodbruine kleur; de dooier, het voedzaamste deel van 't ei, is grooter dan van andere eieren en de voe-1 dingswaarde dus grooter. Wij achten het van groot belang, dat de jonge kippen dadelijk groote eieren van 60—70 gram leggen. De smaak der eieren is overheeriyk zoet. De Amerik. Nutshoenders zijn zeer sterkze zoeken zelf goed voedsel en zijn uitstekende moeders". Zulk adellijk bloed hebben de Barnevelders in hun aderen, al zyn ze niet alle van „vreem de smetten" vry gebleven. Maar op'toogen- blik, door nationale fokking, is de Barnevel der toch een bijzonder beste kip gebleven, één van onze beste. En om nu de verspreiding van de Barnevelders te bevorderen en tevens haar klanten finantieel tegemoet te komen, biedt de firma Bertels aan ééndagskuikens tegen minder dan den hal ven handelsprijs, uit de broeierijen van eerste klasse fokkers. Behalve Barneveldsche kuikens, worden op verlangen ook andere rassen geleverd. Een prima voeder als Cleveland's Opfok - voer, gratis droogvoederbakjes en dan kui kens tegen sterk gereduceerden prijs, 't wordt den pluimveehouders, die zelf niet kunnen laten broeden en toch gaarne hun eigen beestjes zelf opfokken, wel gemakke lijk gemaakt. Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Jan, z. v. J. ter Steege en L v. d. Sluis; Jan, z. v. P. Groen en C. Krijger.. DIRKSLAND. Overleden: Hillia van Bodegom. 69 jaar, echtgenoote van Leendert van Prooyen. DEN BOMMEL. Geboren: Martiintje, d. v. W. Verkerke en J. v. d. Wende; Maria, d. v. A. do Jong en J. Riemens. Overleden: Antje Hoederoans 72 j. wed. van G. Ripmeester; Jacob Bakker, 87 j. wed. van C. L. Katterlé. STAD AAN 't HARINGVLIET. Geboren: Bastiaanlje, d. v. Pieter van der Valk en Trijntje Cornelia van der Ivooij. Getrouwd: Jacob Fris, 25 j en Krijntje van Dijk, 26 j. Predikbeurten. Zondag 30 Maart 1924. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, 'sav, ds. Van As uit Dirksland. Soinmelsdyk, vin. (H. A.) en 's av. ds. Van Montfrans. Dirksland, rm- ds. Van As. Herkingen, vm. ds Bus uit Ouddorp. Melissant, vm- dhr. Blinde. Stellendam, vin. leeskerk en ura. ds. De Gidts uit Goedereede. Goedereede, vm. ds. De Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. Bus. Nieuwe Tonge, vm. ds. Kruijt en 'sav.leeskerk. Oude Tonge, vm. ds. Polhuijs uit Stad a/t II. Ooltgensplaat, vm. leeskerk en nm. ds Kruijt. Deu Bommel, vin. en nm dhr. Bouman uil Stellendam. Stad aan 't Haringvliet, vm. leeskerk en 'sav. dhr. Blinde, oud zendeling, collecte voor de zending. Hellevoetsluis, des morgens half 10 uur en'sav. 6 uur ds. Timmer. Nieuw-IIelvoet, des morgeus hall 10 uur, ds Priester. Nieuwenhoorn, des morgens half 10 uur, ds. Brinkerink van Oostvoome. Rockanje, geen dienst. Oostvoorne, 's morgens 10 uur, ds. de Voogd van der Straaten van Nieuwenhoorn. Vierpolders. des morgens half 10 uur. ds Zwiep. Zwartewaal. 's morgens half tien uur ds. Bartstra. Heenvliet. vm. 10 uur ds. Romyo. Abbenbroek, vm. half 11 ure ds. Wanrooy. PROTESTANTENBOND. Bielle,(Kerkstraat) vm. ds. Hoevers uit Den Haag. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. Melissant.vm.en 'sav. ds Van Velzen uit M'harnis. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Bouma uit R'burg. Ouddorp, vm. en nm dhr. v. d.Lugt uit Melissant. Ooltgensplaat. vm. leeskerk en 's av. ds De GraafF uit Stad aan 't Haringvliet. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Scbaafsma. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. De GraalF en nm. leeskerk. Hellevoetsluis, 'sav. leeskerk. Nieuw-Helvoet, vm. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Melissant, vm., nm. en 'sav. leeskerk. Herkingen, vm., nm. en 'sav. leeskerk. Stad a, 't Haringvliet, vm nm. en 's av. leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. 10 uur en 'sav. 6 uur leeskerk SOMMELSDIJK. Op Zondag 6 April 's morgens 10 uur, hoopt voor de Vryz. Hervormden op te treden Ds. W. D. M. Baar pred. te Alkmaar, in de zaal van den heer Touw aan den Lange- weg alhier. DAGBOEK TAN EEN AUTOBUS Op Maandag reed een autobus Al in een boerensloot; Drie menschen waren licht gewond, Zes nat en één morsdood. Op Dinsdag viel een autobus Behoedzaam van een dijk, Zes menschen werden licht gewond, Drie stikten in het siyk. Op Woensdag reed een autobus Op een collega aan, De passagiers zyn welgemoed Naar 't ziekenhuis gegaan. Op Donderdag kwam 'n autobus Te slippen in een bocht, Doordat bestuurder-conducteur Juist wissel-centen zocht. Op Vry dag werd een autobus Uit de rivier gehaald, Men gaf correct de centen t'rug Aan wie reeds had betaald. Op Zaterdag reed 'n autobus Den stoomtram achterop, Dat vriend'iyk stoomtuig nam gastvry De tien gewonden op. Op Zondag maakt' een autobus Een sal-auto-mortaal, Hy reed te hard, maar 't liep goed af: Men vloog in het kanaal. En Maandag weer een dikke boom, Dinsdag dwars door een muur, Woensdag een fletser overhoop Door een „defect aan 't stuur". Een daver donder doodenrit Van Koning Willekeur, Want „alles" heet maar autobus En „alles" heet chauffeur. CLINGE DOORENBOS. Hy kwam er niet af. „Het spyt me verschrikkelijk, maar ik heb voor dien avond een afspraak, die ik niet meer ongedaan kan maken, zoodat ik onmo gelijk uw weldadigheidsconcert bijwonen kan Maar ik apprecieer het doel zeer en zal dan ook met. m(jn geest bij U zijn." Prachtig! En waar wenscht U dat uw geest zal zitten? Ik heb hier kaarten voor tien gulden, vijf gulden en een ryksdaalder." te SOMMELSDIJK. Inlichtingen verschaft de heer

Onze Eilanden | 1924 | | pagina 10