WEDSTRIJD Vieuwjaarswenschen. GROOT£ VERLOTING >uto, Eiken Ameublement, Motorrijwiel, Nieuwjaarswenschen Administratie „Onze Eilanden". A. WIELHOUWER dverteert in Onze Eilanden. Het Grijze Huis" te Putten Q/d Veluwe. Officieele Mededeelingen. Ingezonden Stukken. ADVERTENTIE-KLEUREN firma ANTH. JURGENS WOENSDAG 19 December 1923 Dit blad verschijnt iederen Woens dag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 6e JAARGANG. - N°. 14. toegestaan bij Kon. Besl. van 12 April 1923 25000 loten f 1,« per lot. 00 prijzen, waaronder 6 hoofdprijzen, als: issette tafelzilver, Ventileerende Vulhaard, Eiken Buffet, en voorts: ij wielen, Gouden en Zilveren dames en heeren Horloges, enz. >ten verkrijgbaar bij: Mej. Wed. KNOPS, den heer VAN KEEKUM en den heer JAN VREESWIJK, allen te Dirksland. 1 ■mTTWWVTYW.'fftiMf IHIÜ'Hi'ifWnilfl '■mMngTEWr—MB—i Evenals vorige jaren bestaat er gelegenheid om in het laatste |jmmer van het jaar, dat ditmaal Maandag 31 December verschijnt, plaatsen. Het voordeel van het plaatsen eener nieuwjaars- fcvertentie boven het rondzenden van kaartjes, springt duidelijk li het oog als men op de hooge posttarieven Iet. In alles tracht men ^genwoordig de uiterste zuinigheid en besparing toe te passen. Ilereerst moet men op de kleintjes passen en daar behooren ook e portokosten toe, die de som van onze zoogenaamde kleine uit- aven niet weinig vergrooten. Eik kaartje dat ge verzendt kost u minstens 5 cents. Wie een itgebreiden familie- en kennissenkring heeft, is dus met een adver- :ntie veel goedkooper uit dan wanneer hij aan allen een kaartje :uurt. Doch er zijn nog andere voordeelen. Eerste voordeel. Het plaatsen van een nieuwjaarsannonce is |oedkooper dan het rondzenden van kaartjes. Tweede voordeel. Door het plaatsen van een advertentie |espaart gij uzelf het vervelende werk van talrijke adressen schrijven. Derde voordeel. Door het plaatsen van een advertentie zijt ge Ir zeker van, dat uw wensch op tijd komt, waar gij nooit zoo vast p kunt gaan, wanneer ge kaartjes per post verzendt. Immers is de ost door drukte overstelpt. Vierde voordeel. Als ge een advertentie plaatst, is het uitge- toten, dat gij iemand vergeet en hem of haar daardoor krenkt, 'at u toch allicht gebeuren kan, wanneer ge kaartjes verzendt. Plaatst dus uw nieuwjaarswensch in ons blad, ze worden Jangenomen door alle plaatselijke agenten, correspondenten en lechtstreeks door ons Bureau. De prijs bedraagt slechts f 0,50 per 5 regels, elke regel lieer 10 cent. Aangenaam zou het ons zijn indien met de opgave niet tot de |aatste dagen werd gewacht. imnnuiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnr NG No. 99 SOMMELSDIJK het bekende magazijn, levert U in KACHEL- en VLOERZEIL, COCUSARTIKELEN, iESTIKTE en WOLLEN DEKENS VACHTEN, PLUCHETTE voor OVERGORDIJNEN en kortom alle Winterartlkelen, het beste tegen den laagsten prijs. Vraagt prijzen aan of reizigers bezoek. Veel geld betaal ik voor oud Goud, Platina, Diamanten en Goudgeld. Alléén Maandag 17 Dec. a.s. van 9-3 uur in Hotel SPEE, Sommelsdijk. Aanbevelend, Mevr. M1NKEN. INENTING. Burgemeester en Wethouders van MID DEL HA RN IS brengen ter kennis, dat op Donderdag, den 20sten December 1923, des -namiddags vier m e gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooae inenting of horin- enting ten huize van Dr. Arends. Middelharnis, 17 December 1923. De Secretaris. De Burgemeester, NIJGH. L J. DEN HOLLANDER. De ouders worden verzocht hun trouw boekje mede te brengen. Eerbied en Gehoorzaamheid. „Vrees God en houd Zijne geboden, want dit betaamt allen menschen". Er spreekt in het boek Prediker een man tot ons, die hec leven gekend heeft. Hij was iemand, die alles had of althans alles krij gen kon wat voor geld te koop is. Maar hij heeft in dien zin het leven en den nood des levens gekend, dat hij den arbeid en de teleurstelling der menschen gezien heeft, en tot de slotsom is gekomen: „het is alles ijdelheid en kwelling des geestes". Hij heeft ook over het wereldbestuur nagedacht: „deze moeilijke bezigheid heeft God den kinderen der menschen gegeven om zich daarmee te vermoeien". Maar ook dat was moeite in zijn oogen. Hij heeft de zoogenaamde be schavingsgeschiedenis nagegaan en met bit tere ironie uitgeroepen: „Wat voordeel heeft eeij mensch van al zijn arbeid, dien hij arbeidt onder de zon?" En toch, een on- geloovige is hij niet geworden. Vooral uit het laatste hoofdstuk van zijn boek, waarin hij het resultaat van zijn overleggingen weerlegt, blijkt dat. Hij schildert daar het langzaam afgebroken worden van ons uit wendig leven, maar is zich toch bewust dat ons bestaan een geestelijken inhoud heeft en neemt ten slotte van ons afscheid met het diep ernstig woord, dat ik hierboven afschreef: „Van alles wat gehoord is, is dit het einde van de zaak: „Vrees God en houd Zijn geboder". Is er niet in die woorden iets dat ons bijzonder aangrijpt? Het leven verwart de zielen en slechts zelden vindt men iemand die vasten grond onder de voeten heeft. In dac „Vrees God en houd Zijn geboden" is echter een vaste grond. Zij zeggen ons dit: Laten eerbied en gehoorzaamheid de lei dende machten van uw leven zijn. En als wij ons daaraan houden, vinden wij vasten grond. Onafhankelijk van verdere wereldbe schouwing, ten volle onafhankelijk van allerlei dat voor ons geloofsleven waarde heeft of schijnt te hebben, blijft de over tuiging, dat eerbied en gehoorzaamheid de machten moeten wezen, die ons leiden en bezielen. Daar zijn wel oogenblikken in ons leven, waarop wij uitroepen: er is niets, neen niets waarvan ik zeker benEr is niets waaraan ik mij vast kan houdenMaar op hetzelfde oogenblik gevoelen wij dat dat niet waar is. Wij weten dat eerbied en gehoorzaamheid altijd ons bewegen en be zielen moeten. Maar is dat hetzelfde als God vreezen en Zijn geboden onderhouden? Ik houd het er althans voor, dat het een of het ander voe ren zal. Wat is het wonder des levens? Niemand kan het omschrijven of bepalen. Allerminst waar het in zijn hoogste openbaring voor ons staat als leven der menschelijke per soonlijkheid. En dat leven groeit, beweegt zich in ons zelf. Wie daarvan doordrongen is, beseft iets van 't geen de vrome Israëliet onder „vreeze des Heeren" verstaat. Het beteekent niet veel of hij zich al in theorie godloochenaar noemt. Hij weet: ik draag een wonderen schat bij mij om en ik ben daar verantwoordelijk voor. Van dien won deren schat, mij geschonken, kan ik wat goeds maken, 't Hangt van mij af. Maar ik kan hem ook verwaarloozen of schenden. De hooge macht, die 't wonder des le vens in mij schiep, heeft dit in mijn hand gelegd. Wie dat gevoelt, buigt zich en wordt ootmoedig. Hij aanvaardt eiken dag het leven eerbiedig. En wie dat gevoelt, wordt ook gehoor zaam; hij wil Gods geboden houden. Hij zal ze misschien niet altijd kennen; wel eens j verlegen staan over den weg,, dien hij zal j hebben te verkiezen. Maar hij zal zich zei ven en dienstknecht weten: iemand wien door een Meerdere een taak is opgelegd. Hij kan en zal dwalen. Maar de hoofdstem- j ming van zijn leven, die telkens over- i heerschc en overwint, is de stemming van j gehoorzaamheid. Hij wacht op het gebod, tracht dit te verstaan en is bereid om te doen wat zijn hand vindt om te doen met Zijn macht. „IJdelheid der ijdelheden, het is alles ijdelheid", zoo zegt de vrome Thomas a Kempis in zijn wereldberoemd boekje over de navolging van Christus; „dit alleen uit gezonderd: God te vreezen en zijn geboden te onderhouden". Wie dit erkent, mist nooit vastheid en levensgrond. N. A. C. I Ingezonden Mededeelingen. Bij hoest of keelpijn geb'uikl men liet beste Tnermo Tabletten. Doozen •100 lab!. SO ct. en 200 Tabl. 4". ct. Bij apolli en drogisten. Kuilen veratn woordelijkheid iler Reductie. Stukken die volgens het oordeel der Redactie niet aan den eiseli van uiterste beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd. Kopie wordt niet terug gezonden Geachte Redacteur! Ziekenhuis of Zieken-Auto? Hel ingezonden stuk van den heer Van [Jzerlooy in Uw blad van 15 Dec. 1.1 inzake het vervoer van de zieke vjouw uit Herkin- gen deed bij mij de volgende vragen rijzen. Toen ik enkele weken geleden voor de weldadigheidsbazar van het Hoefijzerverbond verschillende personen te Middelharnis en omgeving bezocht, werd mij van meer dan één zijde meegedeeld, dat er vroeger ook al eens zulk een bazar gehouden was. voor een ziekenhuis op Flakkee. Men deelde mij zelfs mee, dat er toen een vrij groote som bij een gebracht was, men sprak wel van vierdui zend gulden, dat ergens op rente gezet en beheerd werd. Ik zou nu gaarne van goed ingelichte zijde antwoord wenschen op de volgende vragen: le Bestaat dit fonds, hoe groot is het, wie beheert het, enz 2e. Er bestaat hier groot verschil over de vraag of een Ziekenhuis op Flakkee mogelijk is, in elk geval is er vrij wat kapitaal voor noodig. En daar genoemd bedrag, stel liet is er, nog op geen stukken na voldoende is, en dadelijk hulp gewenscht is (men leest het weer in genoemd stukje) wilde ik't pu bliek de vraag stellen, of men niet beter direct een solide ruime Zieken-Auto (op Rot terdam en elders) kan aanschaffen, ook al moest het Ziekenhuis er wat om uitgesteld worden. In afwachting, Üw belangstellende Mevr KAPPETE1N. meen-lieerschend materialisme van demo ralisatie vaak 'n dringende eisch, in de kin derharten zaden te leggen van Liefde en Waar heid, en hun te leeren, reeds nu, sterk en flink te zijn, trouw aan het goede, opdat zij later, vaak gewetenlooze materialistische maatschap pij, trouw zullen blijven aan het hoogste in henzelf, trouw aan Liefde en Waarheid. Mej. Suze Groshans, de bekende, sympathie ke presidente van den Kinderbond, zou U veel kunnen verhalen omtrent mooie resultaten, bij vele jonge menschen door den Kinderbond bereikt. En de kinderen zelf gaan, o zoo graag, naar de bijeenkomsten van hun bond, waai mooi verteld of mooi voorgelezen wordt, waar ook wel eens ontwikkelde spelletjes worden gedaan, of 's zomers, naar buiten gewandeld! Zouden alle kindervrienden en -vriendinnen die instemmen met het doel en de werkwijze van den Kinderbond en bovenal zij, die de leiding van één of meer clubjes (van 8 10 kinderen, één of meer uurtjes in de week; aan huis of in 'n daartoe gehuurd lokaal) zich schriftelijk willen aanmelden bij een der drie onderstaande adressen? Bij voldoende belangstelling wil één der leden van het Hoofcdbestuur, b.v. Mej. Suze Groshans, gaarne op een nader te bepalen datum een lezing over den Kinderbond komen houden. Kindervrienden en -vriendinnen, meldt U aan. Moge de afd. Middelharnis van den Ned. Kinderbond groot en bloeiend worden, opdat zij haar zegenrijke invloed in vele kinderhart jes zal mogen uitstorten en aldus velen helpen om later, groote menschen geworden, op hun beurt hun mede-menschen ten zegen te zijn! Mej. A. KOLFF, Voorstraat. Mej. O. HANSEN, Ring. Mej. L. WESTERBAEN-SCHM1DT, Leerares H. B. S., Zandpad 304. Middelharnis. V/cnr Ha i OMrrvTïw" /~V Voor de jeugdige Onze Eilandenlezers van 14 jaar en jonger (kinderen van abonné's en mede-lezers) hebben wij een kleurenwedstrijd georga niseerd, een nuttige tijdpasseering voor de lange winteravonden. In dit nummer van Onze Eilanden vindt U een groote advertentie van de Deze moet worden gekleurd, waarvoor men behalve zwart nog drie andere kleuren mag gebruiken, naar eigen keuze Er mogen dus, buiten 't zwart waar deze in is gedrukt, slechts DRIE KLEUREN IN VOORKOMEN Diegenen, die deze pagina 't aardigst kleuren, krijgen heel aardige cadeaux, die ze deels zelf mogen uitkiezen. WF ZES prijzen dus zes kansen De inzendingen te adresseeren aan den Heer D. P. J VAN EESTEREN, Middelharnis, en ze worden tot uiterlijk 29 DECEMBER ingewacht Voeg bij de inzending een apart stukje papier, waarop voluit Uw naam en adres staat vermeld. In den linker-bovenhoek van Uw enveloppe te vermelden «WEDSTRIJD" De eerste prijs is een c a de au ter waarde van VIJF GULDEN, naar eigen keuze DE NEDERLANDSCHE KINDERBOND De Nederlandsche Kinderbond, afd. Middel harnis, herleeft! Voorzeker een verblijdend be richt voor diegenen onder de Kindervrienden en -vriendinnen alhier, die met doel en werk wijze dezer vereeniging bekend zijn. Eenige jaren geleden had, door Hare bezielende lei ding, Mevrouw Van den Broek de vereeni ging tot bloei gebracht, doch na het vertrek dezer warm-voelende kindervriendin naar Den Haag, begon de afdeeling in onze plaats helaas te kwijnen en... stierf? Neen, gelukkig niet; 't was slechts 'n lange winterslaap. Nu ont waakt zij weer, en, naar wij willen hopen, vol frissche kracht en moed! Reeds hebben eenige dames zich bereid verklaard, een deel van Haren tijd en Hare krachten aan dit werk te zullen geven. Voor hen nu, die met het doel dezer vereeniging nog niet bekend zijn, wil ik gaarne een kleine uiteenzetting geven, de Statuten tot leiddraad nemend. Reeds 20 jaar lang verricht de Ncd. Kin derbond, goedgekeurd bij Kon. besluit d.d. 13 Aug. 1903, door heel ons land, op opvoed kundig gebied, zijn heilzamen arbeid. De ver eeniging is opgericht door een vrouwen-comité, met het doel om bij de kinderen, het volk dei- toekomst rechtvaardigheid en mededoogen aan te kweeken jegens al wat leeft, en ruw heid en baldadigheid tegen te gaan." ,Zij tracht haar doel te bereiken door: j. liet houden van bijeenkomsten op ge regelde tijden met clubjes van een zeker aan tal kinderen, onder leiding van commissies leden, die met het doel instemmen en geacht kunnen worden voor die leiding geschikt te zijn; b. door het verspreiden van goede lectuur; c. door huisbezoek cn het geven van mo- reelcn steun of raad waar die gewenscht of noodig blijkt te zijn." Uit liet bovenstaande blijkt duidelijk, dat de Kinderbond zeer zeker mooi en goed werk verricht en dat liet bestaan eener afdeeling in iedere plaats ten zeerste gewenscht is. Zoo ooit, dan is het juist nu in deze tijden van alge- Melissant, 14 December 1923 Geachte Redactie Met de opneming van het volgende zou U me zeer verplichten: Wanneer een oningewijde in de Maas- en Scheldebode het Verslag leest van de laatst gehouden Raadsvergadering te Melissant op Woensdag 5 Dec. j.l., moet hij wel tot de conclusie komen, dat de Openbare School alhier met de dure belastingcentjes der Burgerij op gewezenlooze wijze omspringt, en dat alleen op de hier bestaande Christelijke School de noodige zuinigheid betracht wordt. Het publiek krijgt zoo den indruk, dat de Chr. School een koopje is, en dat cle Openbare er de duurte inbrengt. In mijn kwaliteit als hoofd der O. S. voel ik me daarom verplicht tegen schandelijke misleiding en schijnheilig bedrog op te komen, en wel met alle kracht, die in me is, wanneer onedele handen zich uitstrekken om een onverdienden, blaam te werpen op een school, die me lief is. Ziedaar dan, geachte lezer, wat ik tot verdediging van die school in het midden heb te brengen. In het Raadsverslag staat: „Het blijkt, dat de openbare school alleen voor verwarming en licht ƒ600,noteerde," terwijl even te voren de Chr. School een pluimpje werd gegeven wegens „betoonde zuinigheid." Ik heb wel meer leugens gehoord en gelezen, doch nog nooit één "zoo groot, zoo infaam gemeen als deze. Overtuigd, dat wij, onder wijzers, zoo goedkoop mogelijk met vuur en licht omgaan, ben ik dan ook direct op onder zoek ter Secretarie gegaan, waar ik eenige dagen later, na bekomen verlof van den Burgemeester, inzage van betrokken stukken mocht nemen. En wat bleek me? In bedoeld bedrag ad 600,(eigenlijk 606,08) was begrepen: a. de prijs van een zekere hoeveel heid turf, loopend over twee jaar, te zamen ƒ102,80 b. aan petroleum voor de lampen 11,20 c. aan kolen158,78 d. aan schoonhouden gedurende liet gelicelc jaar163,40 c. aan kosten voor den grooten schoonmaak63,10 aan reparaties9,59 g. aan vegers, dweilen, bezems, enz. 14,17 li. aan wit- en timmerwerk 83,04 Totaal ƒ606,08 zoodal gedurende dat jaar aan vuur cn licht in werkelijkheid slechts werd hesteed /'51,40 -4- II ,20 -f- 158,78 samen 221,38, waar mede zonneklaar liet bewijs geleverd is, dat genoemde som ad 606,08 een bijna drie dubbele leugen is. Wat te denken van een Dagelijksch Bestuur, dat zoo weinig op de hoogte bleek te zijn der uitgegeven gelden, dat het, staande dè Ver gadering, de aanwezige Raadsleden niet van haver tot gort kon Inlichten? Ik mag toch niet veronderstellen, dat men op dat moment een welkome gelegenheid vond om de O. S. een duw te geven? Een eeresaluut breng ik hier aan den lsten Wethouder, den heer L. van Beek, die reeds, zoo spoedig mogelijk zijn drukke werkzaam heden dit eenigszins veroorloofden, eveneens ter Secretarie een onderzoek had ingesteld, waar hij tot genoegen mocht constateeren, dat er een grove dwaling in het spel was. Nu nog wat, iets echts Melissantsch, waaruit blijkt, dat hier, misschien nog meer dan elders, op onwaardige wijze tegen de O. S. te velde wordt getrokken, en op bedriegelijke wijze belastingbetalers en andere burgers worden ingelicht, om hen, die van verre staan, zand in de oogen te strooien, met de heimelijke bedoeling hen tot volgelingen van onwaardig christelijk of politiek gedoe te maken. Er I staat in bedoeld verslag: „Het aantal leerlingen dezer school be draagt 77. Dat is dus 18,31 per leerling. „Berekend over een vol jaar heeft de bizondere „school 1024 x 18,31 is 1876,774. De „bizondere school geeft als onkosten slechts op „een bedrag van 1012,30. Een bewijs, dat „deze school zeer zuinig met de financiën is „omgegaan." Tegen de berekening is niets te zeggen: die is wettisch cn in overeenstemming niet de L. O. Wet. Of ze van moreele zijde gezien, strict eerlijk is, twijfel ik met grooten twijfel. Wat toch is het geval? De O. S. is reeds een gebouw van -± 43 jaar oud, de Chr. S. staat nog. maar een jaar of dertien, verschil 30. jaar. Beide gebouwen zijn ongeveer even groot, dat der openbare is zelfs iets grooter. Natuur lijk kost een ouder gebouw heel wat meer aan onderhoud; daar bovendien nog verschillende vereenigingen er hun tehuis hebben: Muziek vereniging. Christelijke Zangvereniging (heusch, 't is waar!) en er ook Wapenhandel, Stembureau bij verkiezingen, vergaderingen en uitvoeringen van allerlei soort in gehouden worden, worden de jaarlijksche kosten van onderhoud nog iets liooger. Alles is hier, in de Chr. S. niets, of zoo goed als niets. Straks komt hier misschien nog een Veiling van groenten of een Afslag van visch. (De Melis- santenaars zullen mij begrijpen). Vaak is hier een deurknop stuk, daar een ruit; hier een sleutel afgedraaid, daar een slot geforceerd; nu eens een deur of bank, dan weer een muur of lambrizeering beschadigd; de vestibule en liet leegstaande lokaal zien er soms beestachtig uit, cn dan moet de werkster komen om een cn ander op te redderen. Dit alles zeg ik niet om genoemde vereenigingen, enz. te weren, juist integendeel: misschien gevoel ik wel wat te veel voor het verecnigings- levcn. Basta dus hierover! Doch één ding is zeker, en blijft een feit: 't onderhoud kost meer! Dc kosten worden nu aldhs verrekend: Naar den toestand over het vorig jaar ont vangt, of liever: kAn de Chr. S. van elke 100,die voor de openbare uitgegeven wordt ontvangen (102J 77) x ƒ100, 133,11, dus een goede dertig gulden meer. Wat een bof! Binnen afzienbaren tijd staan groote kosten voor de deur: het plat is lek, in de vestibule regent liet soms net zoo hard als buiten; de goten moeten worden vernieuwd; I ook moet dë school zoowel uit- als inwendig noodig een verfje hebben, enz. enz. Wat zullen dan de broeders juichen! Neen, geachte Heeren van den Gemeente raad, neen, geachte Burgers van Melissant, de Chr. Sell, is U een strop. En maak je belastingpapiertjes maar klaar! De Burgemeester had m.i. dit moeten zeggen: „Ziet u, Heeren, de Chr. Sell, heeft recht „op 1876,774, dat is volgens de L. O. Wet. „Doch dat en dat en dat en dat „en dat overwegende, kan ik me begrijpen, dat „het onderhoud van de O. S. veel meer kost. „Hier profiteertde Chr. S. van! Hoe lam- „lendiger de toestand van het gebouw der „O. S. wordt, hoe meer de Chr. S. er wel bij „vaart. Denk om de breuk (1024 77 x Het „zou gewetenloos zijn, als de" broeders het „volle bedrag ad 1876,774 zouden willen „opstrijken ook al zou de" Wet zulks toe- „laten. Doch prent het in Uw gedachten, en „laat ons eerlijk blijven: ook de O. S. komt „een woord van lof toe voor betoonde zuinig- „heid." Ook aan U, den hr. J. Sieling, 2e Wethouder, een kort woord tot U persoonlijk. In bedoeld verslag staat: „Wethouder Sieling (Platte- „landër) slaakt de verzuchting/ dat liet „vroeger een betere tijd was, toen hielden de „schoolmeesters zelf de lokalen schoon." Ik dank U voor Uw schoone woorden. Is 't een aardigheid of een domheid? Of is 't om den onderwijzersstand een duwtje naar be neden te geven? Ik weet liet niet! De Burge meester heeft U op Uw plaats gezet. Ik zou aan diens woorden heel wat kunnen toevoegen, doch ik wil niet, gedachtig aan deze woorden: Die zich zelven vernedert om anderen te vernederen, vernedert zich zelven het meest. U, mijnheer de Redactuer, dankend voor de verleende plaatsruimte, noem ik mij hoog achtend, C. A. Backf.r. Hoofd der Openbare School te Mellissant. Plaatselijk Meuws. MIDDELHARNIS. In den Kerkeraad der Geref. kerk z\jn aan de beurt van aftreding ouderling P. H. Mans en diaken M. Driesse. Tegen-candidaten zjjn G. Nieuwland J.Pz. en C. Esselink. - Van den Bond van Christel. Handels- en Industrieelen Middenstand is alhier een afdeeling opgericht, welke het geheeleeiland omvat. Als voorzitter zal fungeeren de heer J. Dijkers uit Sommelsdjjk, terwijl mede zitting in het bestuur hebben de heeren Maan uit Sommelsdijk en Van der Vlugt uit Stellendam. - Te IJmuiden is van de beugvisscherij binnengekomen de vischsloep M A. 57 „Nely" schipper Abr. Jongejan met 1550. - Douderdag 20 eu Vrjjdag 21 dezer, des vm. van 9-12 en nm. van 1-7 uur. zal aan de leden van het Onderling Begrafenis fonds 0,50 per lid worden terugbetaald op liet kolenerf aan den Visschersdjjk. - Dit seizoen zijn alhier ruim 8J millioen kilo's suikerbieten aangevoerd. Prijs per kwartaal f Losse nummers f 07' Advertentie» v. 1—6 regels f 1.20 Elke reyel meer f 0.20 8ij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dionslnaii vragen T I,per plaatsing tot eon maximum van 10 regels; elke regel meer lf> mul. Heerenbaai D 50 ets. per ons pakje C 40 B 36 A 30 Sleuteltabak Blauw 24 ets. per ons pakje. Rood 18 Groen 16 Bruin 14 Varinas 25 ets. per half ons pakje.

Onze Eilanden | 1923 | | pagina 1