RN1S. EERSTE BLAD nationale Bankvereenipg le&ez&i ntoonstelling (eau A. L. VAN DORSSER Iter dam nums Voorjaar 1923 A-COSTUUMS deelige aanbiedingen in Hoeden en Mode-Artikelen: HE VAN POND Oe leyering ian 2030 M3 PRUISI SCHE ONDERHOUDSGRINT. ter keuze ran het Bestour, voor den wal of op den wagen, eventueel op den wal. ^SIGARENen SIGARETTEN Specialiteit in ZANDBLAD SIGAREN JOCKEY 5 ct. ÏTEN Ijs» bij .SDIJK. WOONHUIS ZATERDAG 7 APRIL 1923 VRIJE BAAN. Landbouw en Veeteelt. este Wagenstraat [ten openen wij met eene I'UUMS, waaraan wij deze week het zer etalages gewijd hebben, verzicht te kunnen verkrijgen, etaleeren leur en op dessin. ie moeite van een bezichtiging over overzicht geven van het allernieuwste eren: pop 2 knoopenop 3 knoopen en iin met allerlei getinte strepen. Iote ruiten in diverse tinten, uwe, grijze en andere stoffen met witte, iwe, groene en paarse strepen. :eds uit Donegal, Yorkshire en Harris. Albert Costuums loopen vanaf f 9.50 blauw serge costuum f 36.» concurrentie zijn onze f 32.- en f 39.- n solide genoemd kan werden Is In ECLA Costuums vereenlgd. :ial de Prijs- ;ste en aardigste )orden, t p. stuk 1.65 On0ekend voordeellg Prachtige en solide Overhemden met extra boord f 2-90 3.50 - 4 50 RECLAME slappe hoeden 1 2.75 3.50 - 4.50 •RIAiA lULDEN IlR 14 ct. p. doos 1. 6 per doos ]poets)7ct.p.d. per ons 20 ct. per ons 10 ct. per ons 10 ct. f lOct.peistuk i v, 12 en 15 ct. Iper ons FF1E en THEE RTIKELEN als J1TS en KOEK J ct. per pond 8 ct. peT pond 20 d. pond verrassing 44 ct. per pak LIGHT ZEEP, RAND,TWINK VERHOOGING. Het BESTUUR van den Polder DIRKSLAND c a. is voornemens op ÏO April a-s., des v.m. 11 uur In het Gemeentehuls te Dlrksland aan te besteden: Bestekken zijn tegen betaling van 50 cents verkrijgbaar bij den Secre taris. Dirksland, 26 Maart 1923. Het Bestuur voornoemd: De Secretaris: De Voorzitter: J. ROOIJ. C. WARNAER. O Grootste keuze in: klas fabrieken. SIGAREN vanaf 4 ct. p. stuk MT WEDER ONTVANGEN A anbevelend, Sigarenmagazijn, MIDDELHARNIS. Verwacht! „EUAS" 6 ct. de beste Te huur gevraagd voor direct of later een flink Woonhttis te NieuweTonge of Sommelsdljk, Brieven met opgaaf van prijs, kamers, enz. Letter H Bureau van dit blad. f*rl)8 per Kwartaal f I Losse nummers f 0 07' Advertentiën v. I6 ragals f 1,20 Elke regel meerf 0.20 gij contract aanzienlijk korting. l)f0iistauiibi(Miiii^6ii en Dienstaanvragon f 1,per plaatsing tot een maximum va» 10 rogeiis; ellu> rflgol mmvr 15 Oit blad verschijnt iederen Woens dag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 5E JAARGANG. - N°. 43. De Statenverkiezingen. De Statenverkiezingen, die in de ko mende week moeten plaats hebben de eerste stemming geschiedt Maandag in Limburg, en dan volgen op Woensdag, Donderdag en Vrijdag de andere provin ciën zijn natuurlijk van belang voor de provinciën zeiven, omdat daarbij weer voor vier jaren lang over de richting van het provinciale beleid, en indirect over de samenstelling van de colleges van Gedeputeerde Staten, zal worden beslist. Maar de groote beteekenis van de ver kiezing schuilt ditmaal toch hierin, dat de Staten-colleges, die nu moeten worden gekozen, over enkele maanden tot ver kiezing van de geheele Eerste Kamer zul len moeten overgaan. Ook de Eerste Kamer zal dan volgens het beginsel van evenredige vertegen woordiging worden samengesteld. Hoe dit precies in zijn werk zal gaan, is nog niet uitgemaaktmen weet dat daaromtrent een ontwerp bij de Tweede Kamer aan hangig is, dat binnenkort in openbare beraadslaging zal komen. Een ontwerp, overigens, waartegen ernstige critiek kan worden geldig gemaakt, en dat dan ook wel niet ongeamendeerd tot de Eerste Kamer zal doordringen. Doch wat er ten slotte in zal worden gelezen, reeds nu staat vast, dat het voor alle partijen, die aan de Statenverkiezing deelnemen, van het hoogste belang kan zijn, zoovelen mogelijk der hunnen in de Statencolleges te brengen. Het merkwaardige is name lijk, dat, daar het kiescollege voor de Eerste Kamer zoo uiterst klein is, het spoedig zal voorkomen, dat één stem meer of minder in de Staten soms over een Eerste Kamerzetel zal beslissen. Wij hebben dit nagerekend ten aanzien van de provincie Zuid-Holland, en zullen het eens met enkele voorbeelden duidelijk maken. Als leiddraad voor onze becijferingen hebben wij daarbij het thans aanhangige ontwerp voor de verkiezing van de Eerste Kamer genomen, waarin Zuid-Holland als één zelfstandige kieskring is gedacht, die 12 Eerste Kamerleden verkiest. De Staten van Zuid-Holland tellen op het oogenblik 17 Roomsch Katholieken, 17 anti revolutionairen, 8 christelijk-histo- rischen, 21 sociaal-democraten, 14 leden van den Vrijheidsbond, 3 vrijzinnig-demo craten, 2 communisten. Brengt nu de aan staande Statenverkiezing hierin geen ver andering, dan zal, indien er in de Staten geen „stembuscoalities" worden gesloten volgens het ontwerp der regee ring, Zuid-Holland naar de Eerste Kamer afvaardigen 3 Roomsch-katholieken, 3 anti revolutionairen, 1 cbristelijk-historische, 3 sociaal-democraten en 2 leden van den Vrijheidsbond. Doch thans enkele verrassende uitkom sten, indien de Statenverkiezing een paar kleine veranderingen aanbrengt in de ge-1 talsterkten der Statengroepen. Het een- voudigste is het geval dat onder de pro- testantsch christelijke groepen er eene kleine verschuiving plaats grijpt, in dezen zin nemen, wij eens aan dat de anti-revolutionairen één zetel verliezen en dus op 16 komen en de christelijk histo-1 rischen 1 zetel winnen en op 9 komen. Het gevolg daarvan zal zijn, dat de anti revolutionairen 1 Eerste Kamerzetel ver liezen en de vrijzinnig-democraten er een verkrijgen! Een tweede geval, dat ook volstrekt niet tot de onmogelijkheden behoort. In dien bij de Statenverkiezing de sociaal democraten één zetel verliezen en de vrij zinnig-democraten er één winnen, de eer sten dus op 20 zetels komen, delaatsten op 4, dan krijgen de vrijzinnig-democraten voor Zuid-Holland een vertegenwoordiger hunner partij in de Eerste Kamer, en ver liezen hetzij de Roomsch-katholieken, hetzij de anti-revolutionairen er één 1 Dit zijn merkwaardige uitkomsten, ge volg van verplaatsing van slechts één stem in de Staten. Er zijn er meer te berekenen, ook zelfs indien in de Staten in het ge heel geen verandering komt, doch er we) stembus-coalities worden gevormd. Het bovenvermelde staatje van Eerste Kamer leden n.l. hebben wij, gelijk gezegd, ver kregen door uit te gaan van de veronder stelling, dat alle partijen op zich zelve zouden stemmen, zonder met andere in pourparlers te vervallen. Geschiedt dit iaatste wel, en verbinden b.v. de sociaal democraten en de vrijzinnig-democraten hunne lijslen, dan wordt er 1 vrijzinnig- democraat tot Eerste Kamerlid gekozen en valt één R. K- of A. R. af. Verbinden de vrijzinnig-democraten en de Vrijheidsbond hun lijsten, dan moet er over één Eerste Kamerzetel worden geloot tusschen een R. K-, een A. R. en een V. D. (Bij al deze berekeningen wordt verondersteld, dat alle Statenleden bij de Eerste Kamer-verkiezing present zijn.) Doch die loting zal weer worden voorkomen, indien ook de A. R. en de C. H. hun lijsten verbinden, gelijk ook in het zooeven eerstgenoemde geval, waarin de sociaal-democraten met de vrij zinnig-democraten zouden samengaan, de A R. en C. H. door verbinding van hunne lijsten de Roomsch katholieken de verlie zende partij kunnen doen zijn. Krijgen in de Staten de cbristelijk-historischen 1 zetel minder en de Vrijheidsbond 1 zetel meer, dan kunnen weer de vrijzinnig-democraten en de Vrijheidsbond door hun lijsten te verbinden aan de R K. of A R. een Eerste Kamerzetel afhandig maken Enz. Gelijk het in Zuid-Holland kan gaan, kan het in de drie andere kieskringen, die het ontwerp der regeering in het leven wii roepen, evenzeer gaan. Dit alles is de speling van de overschotten, die wellicht in geen systeem van verkiezing geheel te vermijden is, en van „verbindings' tactiek. FEUILLETON. VAN E. WEfNER. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE). f47) Hiermede begaf hij zich naar de kamer van zijn Ineef, dien hij hier nog aantrof. De jonge man was lal gereed om uit te gaan. Hoed en handschoenen [lagen op de tafel naast een groot blauw cahier; •maar hij stond zelf voor den spiegel en beschouwde net groote belangstelling zijn eigen dierbaar ik. r -lij vertrok wat aan zijn das, streek zich met de hand door het blonde haar en deed zijn uiterste best om zijn nog zeer in de beginselen aanwezig 'kneveltje een f linken draai te geven. Eindelijk scheen Dagobert met het voorkomen van zijn uitwendigen mensch tevreden. Hij trad een paar schreden achteruit, legde plechtig de hand op de maag, zuchtte hartbrekend en begon toen op halfluiden toon iets op te zeggen, wat de dokter, die dit alles van den drempel met toe nemende verbazing aanzag, niet kon verstaan. Een poos staarde oom Hagenbach zijn neef met de grootste verbazing aan, maar toen kon hij zich niet langer goedhouden. „Jongen, hebt gij 't in tat hoofd gekregen?" riep hij knorrig. Dagobert schrikte en bloosde tot achter de ooren van verlegenheid. „Ik geloof, dat ge op eens stapel- gek zijt geworden," ging zijn oom voort, terwijl Jij op hem toetrad. „Wat moeten al die kuren en 'ratsen beduiden?" „Ik ik leer Engelsche woorden," verklaarde Dagobert. De dokter schudde wantrouwend het hoofd. „Engelsche woorden? Met zulke hart brekende zuchten? Dat's een wonderlijke manier van leeren." ,.,'t Was een Engelsch vers, dat ik nog eens Och, oom, als 't u belieft, geeft dat hier dat zijn mijn opstellen!" Als een roofvogel schoot Dagobert op de tafel en het blauwe cahier toe, maar te Iaat de dokter had 't al opgeslagen en begon er in te bladeren. „Waarom mag ik dit niet inzien? Gij behoeft je toch niet over je werk te schamen en schijnt al goed gevorderd. Maar de juffrouw heeft ziph ook moeite genoeg voor je gegeven en ik hoop, dat gij je niet ondankbaar daarvoor zult betoonen." „Ja, zij leerde ik leerde wij leerden stamelde Dagobert, blijkbaar volstrekt niet weten de wat hij zeide, daar zijne oogen steeds in doods angst op de hand van zijn oom waren gevestigd, die het eene blad na het andere omsloeg, terwijl hij droogjes opmerkte: „Nu, als ge haar bedankt en dan op die manier stottert, zal ze daarvoor wel niet zeer gesticht zijn Wel, komaan, wat is dét?" Zijne aandacht werd getrokken door een los ingelegd papier, bij welks gezicht zijn ongelukkige neef liefst in den grond had willen verzinken. „Aan Leonie!" las Hagenbach verbaasd. „En dat nog wel een vers! „O, wees niet boos, als ik aan uwe voeten Neen, maar, wat beteekcnt dat?" Dagobert stond vóór hem als een op heeterdaad betrapt misdadige, tcrwij! de dokter het vers las, dat niets minder dan een liefdesverklaring in optima forma aan de heimelijk aangebeden leer- Het is dan ook niet om critiek uit te oefenen op het regeéringsontwerp, dat wij een en ander in het licht stellen, al valt te dien aanzien misschien uit het boven staande ook wel de conclusie te trekken, dat een ontwerp, dat vier keer gelegen heid geeft tot zulke wisselvalligheden, het af moet leggen tegen een systeem, dat dit slechts eenmaal kan doen. Doch hier over willen wij het thans niet hebben. Wat wij slechts in het licht willen stel-> len is dit en daarmede volstaan wij voor heden dat winst of verlies van ook slechts één zetel in één der Staten colleges, practiscli kan beteekenen winst of verlies van een Eerste Kamerzetel Er moet dus voor alle partijen veel aan ge legen zijn, bij de Statenstembus van de komende week zoo sterk mogelijk ver tegenwoordigd te zijn. Is het dan noodig, een speciaal beroep op de vrouwen te doen, om hun burger plicht nauwgezet na te komen, en allen op het appèl te verschijnen? N.R.C, Ingezonden Mededeelingen. Kantoor MIDDELHARNIS. ZITDAGEN - tijdens BEURS. Woensdag, SOfflfflELSDIJK. TABBERS Donderdag, DIRKSLANOv. d. DOEL Donderdag, OUDDORP FLOHIL Vrijdag, OUDE I0NGEGELUK Men doet de eerste stappen tot ver- betering van den rundveestapel op Uverflakkep en Goeree.Landbouwers helpt gezamenlijk deze actie steunen Te komen tot een zoo hoog mogelijke rendabiliteit van ons bedrijf, is een voor waarde, die de boer in deze dagen telkens ZH.er ernstig onder 't oog moet zien Doch hierop volgt onmiddellijk de vraag: waar kleven nog fouten, hetzij groote of kleine? Deze belangrijke vraag laat zich ontleder in mterdere kleine vragen, want - ka» men zich afvragen was het wel juist gezkn van den landbouwer op Flakkee, dat nij zijn bedrijf op steeds meer eenzijdige w(jze ering uitoefenen? Immers de laatste tien jaren, in 't bizonder gedurende den oorlog, werd de akkerbouw op Flakkee over- heet schend, wat tot gevolg had, dat tal van weiden uit ons bedrijf zijn verdwenen Onze Fiakkeesche boerderijen zijn de laatste jaren vervormd tot eenzijdige akkerbouw bed1 ij- ven, want ten gevolge van de hooge prijzen van verschillende handels- en speculatieve gewassen werd het weiland gescheurd, op dat ipen zich zooveel mogelijk op de teelt meesteres bevatte en de eeuwigheid dier gevoelens met de plechtigste eeden bezegelde. 't Duurde een geheele poos, eer Hagenbach de zaak begreep zoo wonderbaarlijk kwam ze hem voor. Maar toen ze hem helder voor den geest stond, barstte er een onweer met donder en weer licht boven het hoofd van den armen Dagobert los. Deze liet zich een tijdlang geduldig de les lezen, maar toen het onweer geen eind wilde ne men, begoh hij van zich af te spreken. „Oom, ik ben u veel dank schuldig," zeide hij plechtig, „maar waar 't de heiligste gevoelens van mijn hart betreft, eindigt uwe macht, zoowel als mijne gehoorzaamheid. Ja, ik heb Leonie onuit sprekelijk lief, ik aanbid haar en dat is toch geen misdaad!" „Maar 't is een domheid!" riep de dokter toor nig, „een domheid, zooals nog zelden of nooit is vertoond! Een jongen, die nauwelijks de school heeft afgeloopen, die nog niet eens student is verliefd op een dame, die zijn moeder kan wezen! Dat waren dus de „Engelsche woorden!" Die lief desverklaring hebt gij voor den spiegel ingestu deerd! Nu, ik zal juffrouw Friedberg eens omtrent haar leergierigen pupil inlichten, en dan sta de hemel je bij! Ze zal diep verontwaardigd ze zal woedend zijn als ze t' hoort." Hij vouwde vergramd het rampzalige blad in vieren en stak 't bij zich. De jonge man zag zijne verzen, die hij in het zweet zijns aangezichts aaneengesmeed had, in den zak van zijn ongevoe- ligen bloedverwant verdwijnen, en met den moed der wanhoop keerde ook zijn zelfgevoel terug. „Ik ben geen jongen meer," verklaarde hij met opgeheven hoofd. „Gij hebt geen flauw besef van de gevoelens, die de borst van een jong man doen van voornoemde akkerbouw gewassen kon toeleggen. Echter wat hiervan te denken, nu de toe standen de laatste twee jaren zoo sterk veranderd v.\jn? want we moeten toch be kennen, dat door dien eenzijdigen akkerbouw het evenwicht min of meer in ons bedrijf verstoord is. We maken ons bedrijf echt wankelbaar, wanneer we met de zeer spe culatieve gewassen van de laatste jaren blij ven doorgaan. Laten we dus als landbouwers trachten, dat in de komende jaren het wei land in onze bedryven zijn belangrijke plaats vindt teruggegeven. Tevens, omdat veel bouwland meer geschikt is voor weiland dan voor akkerbouw. Echter meerdere aanleg van weiland, brengt ons nog niet, waar we wezen moeten. Aan onzen veestapel op Flakkee is de laatste jaren zoo goed als niets gedaan, terwijl juist tal van andere streken in Nederland de rundvee fokkerij krachtig ter hand ge nomen hebben. In vergelijking dus met andere deelen van ons land zijn we eigenlijk achteruitgegaan, wat zeer zeker niet bemoe digend is ten opzichte van de rendabiliteit van ons bedryf. Dit is in hooge mate te be treuren, wat niet wegneemt, dat het laatste toch waar is, want wie het pas-aangevoerde niet direct wil aannemen, kan een verge lijking trekken tusschen het rundvee op den fokveedag, die verleden jaar te Sommelsdijk werd gehouden en gehouden fokveedagen in andere streken van ons land. Willen we dus ons bedrijf rendabel inrichten waarmee bedoeld wordt, dat iedere honderd gulden die in den veestapel wordt vastgelegd, een zoo hoog mogelijke zuivere opbrengst oplevert dan is het noodzakelijk, dat we de zaak krachtig aanpakken. We moeten ons als eisch stellen, dat we op Flakkee willen hebbeD de zwartbonte koe met krachtigen en soliden bouw, doch daarnaast moet gezorgd worden dat onze veestapel gecontroleerd wordt op melk- en vetproductie, maar niet minder, dat men de beschikking heeft over goed manne lijk fok materiaal. Doch op welke wij£§ kan dit mooie doel bereikt worden Welnu, teneinde hierover te beraadslagen zijn Zaterdag 31 Maart eenige landbouwers in Hotel Tabbers, te Sommels dijk bij elkaar geweest. Overtuigd, dat de veestapel op Flakkee hoog noodig verbeterd moet worden, kwam men tot onderstaande conclusie, n.l. „dat een Centrale Fok ver- eeniging of Stierhouderjj op ons eiland dient te worden opgericht, die zoo noodig kan zorgen voor keuring der melkkoeien, voor controle op de melk- en vetproductie en voor het ter dekk ng stellen van goede stamboek-stieren". Men was van oordeel, dat een oprichtings vergadering spoedig van de te stichten organisatie dient te worden samengeroepen. Naar aanleiding daarvan werd besloten zich in verbinding te stellen met bet Ned. Rund veestamboek, waarvan hoogstwaarschijnlijk de Hoofd-Inspecteur het doel der voorop gezette actie op bovengenoemde vergadering zal komen uiteenzetten. Teneinde de zaak goed voor te bereiden werd een Commissie benoemd bestaande uit de heeren M de Haas. Sommelsdijk 'voorloopig voorzitter); K. H van Beek, Melissant, (voorloopig secretaris); J. A Slis, Middelharnis; G. L. Warnaar, Dirksland en J. den Boer, Herkingen. Deze commissie, koestert de hoop, dat zij voor het slagen gloeien uw hart is al lang dood en gestorven. Als men al grijs en kaal begint te worden Hij zweeg plotseling en trok zich ijlings achter den grooten leunstoel terug, daar oom Hagenbach die geen toespelingen op zijn vergrijzen kon dulden, dreigend op hem toesnelde. „Wilt ge wel eens zwijgen!" riep hij woedend. „Grijs en kaal? Hoe oud denkt ge dan dat ik ben? Verbeeldt gij je soms, dat je erfoom eerstdaags zal opstappen? Daaraan denk ik nog lang niet, hoor! Ik ga nu met je gerijmel naar juffrouw Friedberg, en gij kunt onderwijl aan dè gevoelens, die je borst als jongeling doen gloeien, naar hartelust luchtgevcn. Een alleraangenaamste bezigheid!" „Oom, ge hebt geen recht mijne liefde in een bespottelijk daglicht te stellen," zeide Dagobert neerslachtig, nog altijd achter zijn stoel staande; maar de dokter was al de deur uit en liep naar zijn zitkamer, waar hij hoed en stok kreeg. „Grijs cn kaal!" bromde hij binnensmonds. „Domme jon gen! Ik zal je mijn „al lang dood en gestorven" hart eens leeren kennen. Ge zult verbaasd op kijken!" En hiermee begaf hij zich met vlugge schreden naar het heerenhuis. Leonie Friedberg zat aan de schrijftafel en sloot juist een brief, toen de geneesheer binnentrad. „Zijt gij daar, dokter?" vroeg zij verwonderd. „Ik verwachtte eigenlijk Dagobert. Hij is anders altijd zoo stipt op zijn tijd." „Dagobert komt vandaag niet," zeide Hagen bach kortaf. „Waarom niet? Is hij ongesteld?" „Neen, maar ik heb hem huisarrest gegeven dien verwenschten jongen!" „Ge behandelt dien jongen man te streng nog altijd als een kind, hoewel hij twintig jaar isl" van deze zoo belangryke actie voor Flakkee den ruimen steun van de belanghebbenden zal mogen hebben, want is men eventueel ver hinderd de oprichtingsvergadering, die onge twijfeld 't laatst van April zal plaats hebben, bij te wonen, laat men dan even zijn instem ming betuigen door zijn advieskaart te zen den aan den voorloopigen secretaris. Men lette dus goed op de bekendmaking in de eerstvolgende nummeTS van dit blad en werke dan krachtig mee tot het welslagen van deze actie STIERENKEURING TE HEENVLIET. Onder behoorlijke belangstelling van de zijde der fokkers vond Donderdag de disricts- stierenkeuring te Heenvliet plaats. Van de 56 aangegeven bleven slechts eenige exemplaren afwezig. De bekroningen kunnen eerst later worden- medegedeeld. De stieren boven 3£ jaar worden dezen zomer op afstammelingen gekeurd. De rang orde, waarin zij in de verschillende klassen werden geplaatst is de volgende: Driejarige stieren. 1. Jan XI van A. M. van Dorsser te Helle- voetsluis. 2. André van C. Rodenburg te Zw artewaal. Tweejarige stieren. 1. Andries Nico Lucht en Veld van H. Noordermeer Hekelingen. 2. Tip-Top van j. van Walbeek Oudenhoorn. 3. Simon III van Iz. Tol Simonshaven. 4. Mars van Jac. v. d. Linde Vierpolders. 5. Kooistêe's Dorus VU van As. Vijfvinkel Lzn. Nieuwenhoorn. 6. Gerard van A. Blok Czn. te Heenvliet. 7. Ceres van C. L. Roest Heenvliet. 8. Piona's Cesar van W. van Noort Hekelingen. 9. Mentor van A. H. van Soest Oudenhoorn. Éénjarige stieren. 1. Jonge Ceres IV van W. Scheijgrond Bzr Vierpolders. 2. Kooistêe's Dorus XV v- Vijfvinkel Lzn. Nieuwenhoorn. 3. Orlan P. C. Oosthoek Spijkenisse. 4. Neger I van Art. Spoon Nieuwenhoorn. 5. Kooi Dorus XIII van A. Vijfvinkel Lzn. Nieu hoorn. 6. Albert van J. v. d. Ban Pzn. Nie Helvoet. 7. Daan van L. v. d. Hoona» Abbenbroek. 8. Emir van C. van Beek Li Nieuwesluis. 9. Marinus Pel van H. Have. kamp Nieuwenhoorn. 10. Roland van P. Bies heuvel Nieuwenhoorn. 11. Herman III van A. M. van Dorsser Hellévoetsluis. Het gehalte der stieren was over het alge meen vrij goed, vooral onder de tweejarigen waren zeer goede exemplaren. Voor een exem plaar werd te vergeefs 2000 geboden. Ver schillende pinkstieren werden verhandeld van J 350 tot 750. Een jonge stier no. 3 werd aangekocht voor Ned.-Indië. De fokkerij be weegt zich op „Voorne en Putten" in de voor uitgaande lijn. jammer dat zoovele practische fokkers het groote nut van eene doelmatige teeltkeus niet willen inzien. YOOR DEN TUIN. De volgende practische wenken en raadge vingen ontleenen wij aan het weekblad „Flo- ralia". KNOLBEGONIA'S. Het wordt nu ook tyd, de knolbegonia's te voorscbyn te halen Ook voor deze ver dient het aanbeveling ze eerst in een warme kas te laten ontspruiten, terwijl we ze, wan neer ze wat geschrompeld mochten zijn, re gelmatig te besproeien waardoor ze spoedig zwellen en opDieuw uitloopen. De dokter luisterde nauwelijks naar dit verwijt; hij nam een stoel en ging op vergramden toon voort: „Daar heeft hij me nu weer iets fraais aan gevangen! Ik had 't graag voor u verzwegen om u de ergernis te besparen, maar 't gaat niet ge moet 't vernemen." „Mijn hemel, wat is er dan gebeurt?" vroeg Leonie ongerust. „Toch niets ernstigs, hoop ik?" Hagenbach's gezicht stond wel is waar ernstig genoeg, toen hij de dichterlijke ontboezeming van zijn neef uit den zak van zijn jas te voorschijn bracht en deze met een onheilspellend gebaar aan Leonie overhandigde. „Lees!" Leonie gehoorzaamde. Zij las al de coupletten met een onbegrijpelijke kalmte van het begin tot het eind; zelfs speelde haar daarbij een glimlach om de lippen. Hagenbach, die vergeefs op een uit roep van verontwaardiging wachtte, zag zich ein delijk verplicht haar eenige inlichtingen te geven. ,,'t Is een vers," zeide hij. „Ja, dat zie ik." „En aan uw adres." „Dat denk ik ook, daar mijn naam er boven staat. Waarschijnlijk van Dagobert?" „En dat doet u zeker héél veel plezier?" riep Hagenbach driftig. „Gij vindt 't zeker heel aardig en prettig, dat hij „zijn hart aan uwe voeten" legt. Zoo heet 't immers in dat gerijmel." Leonie haalde nog altijd glimlachend de schou ders op. „Gun uw neef maar zijn jonge dweperij daarbij is niet het minste gevaar. Ik heb er wezen lijk niets tegen." (Wordt vervolgd.

Onze Eilanden | 1923 | | pagina 1