ging. az-bank AK 1 ;N" - BRIELLE. 75 ct. uhtpunt. VOLKSWARENHUIS Nationale Bankvereoniging k der Centrale Boaz-Bank Hoogstraat311-313-Groene Zoom204 t in Onze Eilanden. EERSTE BLAD ratieve Centrale tarrente 4 een Costuum te doen aanmeten. ZATERDAG 10 MAART 1923 VRIJE BAAN. Donderdag, OUDDORPFLOHIL Vrijdag, OUDE TONGE Landbouw. STIGD TE UTRECHT iran 19 Nov. 1914 Staatscourant van 4 Dec. 1914 No. 285. ijk gewijzigd bij akte van 6 September 1919. juranl van 29 September 1919, No. 208. Deposito's en opzegging nd nden 3'/2% 4 4 Va ekening-Courant eren van Wissels en Kwitanties, voor Industrie, Handel en Landbouw. O/ /O- en worden gewaarborgd behalve door de be- trale Boaz-Bank, door de onbeperkte aansprake- bij de Centrale aangesloten Plaatselijke Banken. bijschrijving om de 3 maanden. Absolute geheimhouding. g in effecten. Geen Valuta zaken. voor OUDDORP: J. MIEROP Jz Molen- ITTING: Vrijdagavond van 68 uur. ROTTERDAM [fonderstaande Z6£T lage prijzdl CONFECTIE. Jongeheeren Costuums met lange en korte pantalon, nieuw ste modellen, vanaf f 8.50, f 12.50, f 17.en hooger. Blousepakjes en Sportpakjes groote collectie, van af f 3.— en hooger. Overhemden met stijf boord van af f 2.25. Dassen zeltbind. en gem. dassen van af f 1.30 Bedrijfskleed/ng alle soorten, prima afwerking en goede pasvorm. f 12 50, f 16.- 18.90. Prima Regenjassen i) van af f9.50, ger. LDING NAAR NAAT. - Engelsche stoffen Prima afwerking ostuum naar maat van af 45.- SCHOENEN. maten Winterpantoffels ie„> nz. lageprijz -i. edkoope aanbieding. f 4 50 Jongensschoollaarzen van af f 3 50 f 5 75 Sandalenf 2.10 Restanten met 10 en 15 korting, eopend van 97 uur. - Zaterdag tot 10 uur. Toegang vrij. Lift gratis. per halfpondspak ook in ons en 2 ons pakjes J Prijs per kwartaal. f I, Losse nummers f 0,07" Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dieiistauiivragon f ger plaatsing tot een uinxiuiuin van 10 regels; elke regel meer 15 eeut. Dit blad verschijnt iederen Woens dag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 5E JAARGANG. - N°. 36. BEZUINIGING. I. Het is niet dan met een bezwaard ge moed, dat ik over dit onderwerp het woord vraag. Immers over bezuiniging is al zoo vaak het woord gevoerd, dat ik mijn stem bijna niet durf verheffen in het harmo nisch orkest van bezuinigings-zangkoren. Evenwel is hun geluid te monotoon, hun gezang is te abstract. Daarom wil ik op mijn manier meedoen, hoewel ik vrees een dissonant te zullen doen klinken. Mijn uitgangspunt is dit: alle bezuini gingsmaatregelen behooren het initiatief der bevolking te prikkelen. Dit kan het beste geschieden door een laag salaris, dat evenwel vergroot kan worden door harder werken. Ik zal dat met eenige voorbeelden duidelijk maken. Leden der Tweede Ka mer zullen genieten ƒ5000,— honorarium. Vele leden dier Kamer bekleeden andere betrekkingen. Men vindt bijv. de combi natie met het lidmaatschap van Gedepu teerde Staten, gevende 4000,Dit nu lijkt me zeer verkeerd. Beide betrek kingen zijn berekend op de arbeidskracht van één man. Bij haar cumulatie zal de betrokkene aan elk der twee minder moeite gaan besteden, terwijl hij toch het volle salaris geniet. Deze toestand kweekt in de hand: verslapping van het verantwoorde lijkheidsbesef. Derhalve zal de wet dienen te bepalen, dat bij combinatie de inkom sten van één dier betrekkingen met 40 verminderen. Een voorbeeld vindt men bij hem, die van meer dan één plaats tege lijk burgemeester is. Als tweede voorbeeld wensch ik te nemen het middelbaar onderwijs. Voor 1924 lesuren wordt de ieeraar betaald met een aanvangsjaarwedde van 3500. Afgezien nu nog van de onbillijkheid, dat de één voor 19 lesuren ƒ3500,ontvangt en de ander hetzelfde bedrag voor 24 les uren komt het me voor, dat een oude regeling, waarbij de ieeraar betaald werd per lesuur 2 per uur" meer geschikt is om den individueelen arbeidslust meer te prikkelen. Gevolg minder leeraren en dus bezuiniging. Men zl ke de bezuiniging niet in het vergrooten ter klassen boven de 25 leerlingen, want at leidt tot slecht onderwijs. Een derde voorbeeld wil ik nemen bij de combinatie van het lidmaatschap der Tweede Kamer met de betrekking van wethouder eener groote gemeente. Een vierde in de combinatie Tweede Kamer lidburgemeester. Mijn aanval is niet tegen de combinatie gericht maar tegen het feit, dat elk der gecombineerde be trekkingen toch het volle salaris blijft geven. Ik zou de bezuiniging willen verdeelen in een passieve en actieve. Met de passieve versta ik het stopzetten van alle nieuwe FEUILLETON. .sji?- VAN WERNER. Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE). 40) „Is 't dan iets z<5o vreeselijks, dat ik van je verg?" vroeg Wildenrod, wat toegeeflijker ge stemd. „Ge behoeft niets anders te doen dan te zwijgen en dit nare uur te vergeten. Ik heb je willen ontrukken aan het leven, dat ge met mij hebt moeten deelen, nog eer je de oogen daar omtrent opengingen, en nu red ik ons beiden tege lijk. iu werp het verleden achter mij en begin een nieuw leven. Hier te Odensberg opent zich voor mij een nieuw, uitgestrekt veld, en Dernburg zal 'n nuj vinden, wat zijn zoon niet voor hem wezen kan. Gij wordt Erik's vrouw. Hij heeft je lief, hij vergoodt je zelfs, en gij kunt hem gelukkig ze've gelukkig worden aan zijne zijde." Hij boog zich tot haar over en zijn stem klonk zacht en overredend; maar zijne zuster hief de oogen met een onbeschrijfelijk droeve uitdruk king tot hem op. „Hoe zal ik Erik's nabijheid nu nog kunnen ver dragen, zijn teedere betuigingen nog aanhooren? Straks zijn die weinige minuten al een foltering voor mij geweest. En als ik Runeck weer ont moeten en in zijne oogen dezelfde doodelijke ver achting lezen moest als van morgen, zonder dat Ik daartegen kon opkomen de verachting van dien Runeck —1" uitgaven: dus geen periodieke verhooging, geen kindertoeslag bij vermeerdering van het aantal kinderen, geen aanstelling van nieuwe ambtenaren, geen nieuwe werk- loozenuitkeering, geen nieuwe bouwpre- mies, geen nieuwe bijzondere scholen. Onder de actieve bezuiniging versta ik: het ver minderen der bestaande uitgaven. Beide stelsels behooren gelijktijdig te worden toegepast. Het behoort derhalve niet mogelijk te zijn, dat zittende ambte naren in salaris verminderen, terwijl nieu we worden aangesteld. Salarisverminde ring der ambtenaren acht ik verkeerd. Men verinindere hun aantal. Het resultaat is hetzelfde. Ontevredenheid wordt voor komen. De arbeidslust geprikkeld. De ambtenaar, die jaren achtereen in den letterlijken zin des woords honger lijdt, gevoelt, dat zijn arbeid hooger wordt ge waardeerd. Ik wil hierbij over eenige pun ten mijn opinie zeggen. Het spoorwezen. Ik geef hierbij ais voor beeld van een ondoelmatig beheer het vol gende geval, in 1920 heeft de Ned. Spoor op het station 's-Gravenhage een seinhuis gebouwd. Toen het klaar was, bleek dat de verwarming vergeten was. Men heeft toen in de fundeering gaten moeten hak ken om de buizen der centrale verwarming te leggen. Thans staat het seinhuis nog ongebruikt en ziet het er niet naar uit, dat het gauw in gebruik zal worden ge nomen. Doelmatig zou het tevens zijn, zoo de spoor overging tot afschaffing van con ducteurs. Dan wordt het publiek opgevoed in het reizen. Men sluite zelf de portieren en men kijke goed uit of men den juisten trein en het juiste station heeft bereikt. In plaats van met 3 kan men dan met één conducteur per trein volstaan. Volgens mijn meening werken de conducteurs in bijv. de sneltreinen RozendaalAmster dam, een traject van 4 uur, slechts 1 uur, t. w. op de stopplaatsen, waarbij hun werk alleen bestaat in het schreeuwen en in het dicht doen der portieren. Naarmate het genus-conducteur uitsterft, in die mate voltooit zich de opvoeding van het publiek in het reiswezen. Ook kleede men de con ducteurs in het burger, hun controle wordt er des te effectiever door. Vloot. Wij zijn in het bezit van ongeveer 8 schouten-bij-nacht en vice-admiraals en rt 30 kapiteins-ter-zee en een ongeveer even groot aantal kapiteins-luitenants-ter zee. Maar schepen ontbreken. Onverschil lig of er een nieuwe Vlootwet tot stand komt, is dit aantal belachelijk groot. Wij gelijken op een land als Venezuela en der gelijke, waar op elke matroos één admiraal voorkomt. Men schafte dat decoratieve gedeelte onzer marine eenvoudig af. Leger. Veranderingen in de organisatie behooren niet gepaard te gaan, met stand plaats veranderingen. Zooals nu gebeurt in verband met de reorganisatie der artil lerie. Verandering in de kaderopleiding zijn noodzakelijk in den geest als aange- Uit dit laatste woord klonk wanhopige droef heid. Wildenrod wierp haar een vorschenden blik toe. „Vreest ge dan zoo voor zijne verachting?" vroeg hij langzaam. „Maak je maar nietongerust! Na dat laatste tooneel zal hijzelf elke ontmoeting vermijden en zich in geen geval meer in den fami liekring vertoonen. Laat ai het andere maar aan mij over. Ge behoeft niets anders te doen dan Je kalm te houden en te zwijgen. Belooft ge mij dat?" „Ja!" kwam 't nauwelijks hoorbaar over Cecilia's lippen. Oscar boog zich tot haar over en gaf haar een kus op het voorhoofd. „Dat's goed! En nu zal ik je toch waarlijk alleen laten; ons gesprek heeft je vermoeid, zooals ik zie." Hij wendde zich naar de deur, maar bleef hier nog even staan en wierp haar een doordringenden blik toe: „Egbert Runeck is onze vijand, een dood vijand, die ons beiden ten vai wil brengen en wiens overmoed ik ten koste van eiken prijs moet fnui ken. Vergeet dat niet!" Cecilia gaf geen antwoord. Zij beefde echter van het hoofd tot de voeten, toen de deur achter haar broeder dichtviel. De waarheid, die hij niet meer voor haar trachtte te verbergen, had haar tot in het diepst van hare zie! getroffen. De bonte, schitterende wereld van vreugde en genot, die zij tot dusver alleen had gekend, lag in puin aan hare voeten, de rots was gespleten wdt verborg zich in hare diepte? Verscheidene weken waren omgegaan, de lente had afscheid genomen en de zomer was in al zijn pracht aangebroken. Te Odensberg begon men reeds toebereidselen te maken voor de huwelijks geven in de artikelen van den heer Door man, hoewel ik hierbij nadrukkelijk het feit wensch te constateeren, dat genoemde heer het recht mist thans in zijn odium cum dignitate daarvoor op te komen, om dat zulks zijn taak was geweest tijdens zijn secretaris-generaalschap aan het Dep. van Oorlog, welke taak door hem blijkbaar althans ten dezen aanzien niet voldoende is vervuld. Burgemeesters. Reeds is elders (door Mr. Van Poelje en Buriks) de wenschelijkheid betoogd ons generaliseerend stelsel der Gemeentewet af te schaffen. Miniatuur gemeenten van 5000 zielen en minder be hoeven waarlijk geen afzonderlijk ambte naar, die niet een volle dagtaak, voor de werkkracht van een man, 's morgens voor zich heeft. Men kan hier gerust volstaan met de Fransche maire. Arbeidswet. Verandering onzer Arbeids wet in den zin van de Fransche is noodig. Principieele instelling van de 48-urige arbeidsweek. De uitvoering zij overgelaten aan de kringen der belanghebbenden. Stopzetting van de werkioozen-uitkee- ring en aanmoediging der emigratie, door de som, anders aan werkloozen uitgekeerd, te leenen aan hen, die wenschen te emi- greeren. Leening, door een privaatrechter lijke organisatie, die aldus gemakkelijker het verhaalsrecht kan uitoefenen dan de staat. Stopzetting van het verieenen der bouw- premies. Reeds.nu zijn er huizen te veel! Cijfers als van Mr. Methorst zijn prachtig. Maar het is er mee gesteld als met alle wiskundige berekeningen tijdens den oor log gemaakt van Duitsche en Engelsche zijde ten aanzien van de wereld-tonnen- maat. Van Duitsche zijde om te betoogen, dat de geallieerde vloot „binnenkort" ver nield zou zijn, van Engelsche zijde om te bewijzen, dat de scheepsruimte nog jaren na den oorlog onvoldoende zou zijn. Ten platte lande is deze premieverlee- ning eer bespotting en een aanmoediging der weelde. De boeren bezitten geld genoeg om zonder premie te bouwen. Zij zouden toch bouwen; doen het alleen luxueuser, nu zij van overheidwsege daartoe in de gelegenheid worden gesteld. Hoewel in be ginsel een voorstander van bijzonder on derwijs, zie ik mij thans genoodzaakt ook stopzetting van alle nieuw-bouw van scho len voor te stellen. Ten slotte: schrapping aller non-activi- teits-tractementen der leden der Tweede Kamer. Deze mogen zeer tevreden zijn, zoo hun oorspronkelijke betrekking voor hen openblijft. Het komt me noodzakelijk voor, in het belang van onze parlementaire zeden, klachten en beschuldigingen tegen minis ters, levenden en dooden, te slaken. Eén argument wil ik daarvoor aanvoeren. Men ga eens na wie den tnoreelen moed hebben gehad zich in de Tweede Kamer door tegenstemmen te verzetten tegen de Ar beidswet 1919. Laten zij, die toen vóór stemden, zich thans in hun beschuldiging tegen den minister Aalberse matigen. Wij allen hebben schuld. Minister Aalberse waarschijnlijk de meeste, maar het gaat niet aan hem met verwijten te overladen als thans geschiedt. Laten wij eendrachte lijk samen werken om Nederland uit het moeras te halen. Noodig is daarom een snel wettelijk ingrijpen. Laat men niet beweren, dat de Tweede Kamer tot snel wettelijk ingrijpen ongeschikt is. Zij was daarvoor geschikt in Aug. 1914. Waarom zou zij het thans minder zijn, nu de nood even hoog of misschien wel hooger is? Voor zooveel in het bovenstaande par- tieele wettelijke maatregelen zijn bepleit, wil ik deze nog aanvullen met een generale regeling. De minister van Financiën worde premier, geen voorstel tot verhooging der begrooting wordt gedaan zonder zijn goed keuring. Hem worden opgedragen binnen twee maanden voorstellen tot bezuiniging te doen, waardoor de begrooting met min stens 100 millioen worde verminderd. MR. W. J. C. A. NIJGH. Ingezonden Mededeelingen. Kantoor MIDDELHARNIS. ZITDAGEN - tijdens BEURS. Woensdag, SOIYIMELSDIJKTABBERS Donderdag, DIRKSLAND. v. d. DOEL plechtigheid, die in het laatst van Augustus zou plaats hebben. Bij die gelegenheid had men plan, een groot feest te geven, waarop al de bloedver wanten en vrienden der familie Dernburg zich vereenigden, en terstond daarna zou het jonge paar de huwelijksreis naar het zuiden aanvaarden. Ook de beambten en arbeiders van de fabrieken te Odensberg wilden het feest niet onopgemerkt laten voorbijgaan, 't Was een hulde aan hun chef bij het huwelijk van zijn eenigen zoon en erfge naam. De directeur stond aan het hoofd van een commissie, die een luisterrijken optocht beraamde, en allen waren vol ijver bij de zaak. Maar ondanks deze feestelijke voorbereidingen hing er toch een soort van wolk over het heeren huis en den geheelen familiekring. Dernburg zelf was door allerlei omstandigheden en voorvallen uit zijn humeur; de aanstaande verkiezingen voor den rijksdag begonnen zelfs zijn Odensberg in gisting te brengen, en hij wist maar al te goed, dat ook hier influisteringen en ophitsingen plaats hadden. Openlijk geschiedde dit wel is waar niet, déarvoor hield hij de teugels te straf; maar hij vermocht niet dat geheime en juist daarom zoo gevaarlijke drijven te verhinderen, waarmee de partij der sociaal-democraten op zijn tot dusver zoo onaangetast domein stroopte en stap voor stap voorwaarts drong. Bovendien baarde Erik's gezondheid hem op nieuw groote zorg en had hij bijna alle hoop moe ten opgeven om zijn zoon, zooals hij gedacht en gewenscht had, zijne voetstappen te zien drukken. De jonge man was voortdurend zwak en ziekelijk en moest steeds zooveel mogelijk ontzien worden, zoodat er van geregelde bezigheid geen sprake kon zijn. En bij dit alles kwam nog Wildenrod's Bond van bietenverbouwers. Gisteren vergaderde een groot aantal bie tenverbouwers in Caland om tot definitieve oprichting te komen van een Bond van bie tenverbouwers in deze provincie. De heer J. Timmers, uit Poortugaal, lid van het voorloo- pig bestuur, gaf een overzicht van de toestan den in de suikerindustrie, voor zoover dit den bieten verbouwers aangaat. Er zijn slechts twee groote lichamen, die bieten koopen, nl. de Coöperatieve en de Centrale Suiker maat schappij. Als de Coöperatie eenmaal aan haar kwantum toe is, blijft alleen de Centrale, vervolgde spr., over en bepaalt den prfis dan naar eigen goeddunken. Daarom moeten de bieten verbouwers zich vereenigen en trach ten te bereiken, wat voor den eenling niet mogelijk is Is dan Gij de Centrale Suikermaatschappij niets te bereiken, dan kan worden overwogen de bieten in het buitenland te doen verwer ken, of tot oprichting te geraken van eon nieuwe coöperatieve fabriek. Gevraagd is, aldus sprwat de Centrale voor de bieten van deze campagne denkt te besteden. Direct antwoord is daarop echter niet verkregen, doch op een hoogen prjjs behoeven de bieten verbouwers niet te rekenen. De Centrale schijnt wel eenig respect te hebben voor or ganisatie. In N. Holland heeft men nl. aan biedingen gekregen op basis van deauiker- noteering. De heer Homan v. d. Heyde van de fede ratie van bietenverbou wers gaf een overzicht van het ontstaan der Federatie. Spr. betreur de het, dat de provincie Zuid-Holland nog niet was aangesloten. Wat de prijsbepaling der bieten betreft, kon spr. mededeelen, dat dit jaar voor het eerst (morgen) tusschen de Centrale Suikermaatschappij en de Federatie overleg wordt gepleegd Niet direct een voor deel zal afwerpen, doch het prijs decreteeren is afgeloopen. Verder is door de Federatie overleg gepleegd over de controlemaatrege len by bietenleveringen. De laboratoria van verschillende fabrieken werden mede door toedoen der Federatie gemoderniseerd. Ook heeft men de arbitrage er door gekre gen tot oplossing van geschillen tusschen leverancier en fabrikant. Ten slotte zijn er reducties op spoor- en tramvrachten inge steld. Ook hoopt de Federatie de pulplevering in betere banen te leiden. De heer Bultman, uit Haarlemmermeer sloot zich geheel bij vorigen spr. aan. Veel animo, aldus spr. bestaat er niet voor den bietenbouw. De onkosten bij dezen teelt zyn zoo hoog, dat er een goede prys bedongen moet worden om dit bedrijf maar eenigzins rendabel te maken. Bij een suikerprijs van ƒ38 zooals op het oogenblik, acht spr. een bietenprijs van 20 heusch niet overdreven Spr. be twijfelt echter of de Centrale dezen prijs zal besteden. Nadat tot oprichting van den bond was besloten werd het bestuur gevormd door de volgende heeren; D. J. Am pst te Gouds waard; J. Hopman, te Waddingsveen; W, Dam Rz., te Ridderkerk; J. Timmer Jr.,te Poortugaal; D. H. Jas, te Oostvoorne; H. Glerums, te Werkendam en I. de Wilde te Moercapelle. De bestuursfuncties zullen on derling worden verdeeld. Besloten werd een afgevaardigde voor Zuid- Holland te zenden naar de conferentie tus schen de Centrale Suikermaatschappy en de Federatie. Hierop ging de vergadering over in een huishoudelijke. huwelijksaanzoek en Maja's genegenheid voor hem, die zij openlijk bekende, maar die Dernburg met de grootste verwondering, ja, blijkbaar met tegenzin had vernomen. De baron had nog denzelfden dag, toen hij het jonge meisje zijne liefde verklaarde, hare hand aan haar vader verzocht, maar was hier op een veel beslister tegenstand gestuit, dan hij zich had voorgesteld. Hoe ingenomen Dernburg ook per soonlijk met hem was, zoo wenschte hij voor zijne dochter toch een anderen man dan Oscar, en de gedachte dat het zestienjarig kind de vrouw zou worden van iemand, oud genoeg om haar vader te zijn, ging evenzeer zijn begrip te boven als dat Maja die liefde zou beantwoorden. Zijn lieveling kreeg 't, wel is waar, door haar bidden en smeeken gedaan, dat hij niet bij zijn aanvankelijke weige ring bleef; doch hij was niet te bewegen reeds nu zijne toestemming te geven. Hij verklaarde, dat zijne dochter veel te jong was om zich nu reeds voor haar geheele leven te verbindenze moest nog wat wachten, zichzelve leeren kennen over twee jaar en niet eerder mocht er iets van trouwen inkomen. Dus wachten! Dat was een kwaad, een onmoge lijk woord voor den man, die met elke minuut moest rekenen en toch bleet hem voorloopig niets anders over, daar Maja aan zijn invloed onttrok ken werd. Hij had natuurlijk na dat aanzoek een zachten, maar toch duidelijken wenk gekregen, dat het dagelijksch samenzijn onder deze omstan digheden niet kon worden voortgezetmaar Odens berg thans te verlaten, stond gelijk met zijn spel verloren te geven. Hij moest immers een waak zaam oog op alles blijven houden en het gevaar trotseeren, dat hem sedert die bedreiging van VOOR DEN TUIN. Wij ontleenen aan hot 1 natste nummer vai het weekblad „Floralia" de vo'eendo wh- ken VASTE PLANTEN Waar het noodig is vaj-te pi over planten, kan zulks heti ?den. Er zijn wel van dieplai u -t. huis gaan. d w z. ze maken vh. ujri a, waar door ze een groote opp lakt» beslaan, ter wijl in het midden 1 zoo'n pol weinig levends te vinden is. Dei gelijke planten wor den opgenomen, gedeeld, waarbij men zorg draagt de stukken niet te klein en alleen de buitenste deelen der oude plant te nemen. Alvorens opnieuw tot planting over te gaan, wordt de grond goed losgemaakt en van ver teerden mest voorzien. Waar nog planten noodig zijn daar andere gestorven zijn, enz, is het nu tijd deze te bestellen. Runeck als een onweerswolk boven het hoofd hing. En hij moest ook zijne zuster ter zijde blij ven, om zeker te zijn, dat zij de haar afgeperste belofte hield ze was ongelooflijk veel veranderd sedert dat ongelukkige uur. En zoo had hij dien wenk niet willen begrijpen en was gebleven. Maar toen nam Dernburg met zijn gewone doortas tendheid een besluit en zond zijne dochter bij een bevriende familie te logeeren. Eerst bij het huwe lijk van haar broeder zou zij terugkeeren. Egbert Runeck was van Radefeld gekomen om zijn chef het gewone rapport te doen. Hij placht al sinds verscheidene weken zich bij deze gelegen heid alleen in de studeerkamer op te houden en terstond weer heen te gaan, als de zaken waren afgehandeld; aan den familiekring scheen hij geheel vreemd te zijn geworden. Dien dag had hij Erik echter voor het eerst weer eens opgezocht, die hem met blijde verrassing, maar ook met ver wijten ontving. „Laat gij je eindelijk weer eens zien! Jk dacht al, dat gc mij geheel vergat en ons huis in den ban hadt gedaan. Alleen papa krijgt je van tijd tot tijd te zien." „Ge weet, hoe druk ik 't heb," antwoordde Egbert ontwijkend. „Mijn werk „Ja wel, jc werk is altijd een geschikt voor wendsel! Kom aan, blijf nu een poosje praten ik ben blij, je eens ongestoord voor mij alleen te hebben." f Wordt Vervolgd).

Onze Eilanden | 1923 | | pagina 1