Ls&ezonden Stukken. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Leest „Onze Eilanden". ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 10 JANUARI 1923. 3 studeeren hun zeker geen kwaad gedaan had, daar zij thans den souffleur een dank baar arbeidsveld verschaften. Tot slot iftg eenige nummertjes van het corps, welke heel goed in de smaak vielen. De voorzitter sloot de avond met de wensch, dat als de vereeniging overhoopt nog eens naar hier zou komen, het publiek in zoo groote getale op zal komen, dat de schade van deze avond daaidoor volkomen gedekt wordt. Te ongeveer middernacht wordt met het bal begonnen, dat echter reeds zeer spoe dig was afgeloopen. Wy kunnen niet nalaten een kleine op merking te maken. Hier wordt zoo dikwijls de verzuchting gehoord: Wat is er hier toch weinig te doen. Maar thans is toch weer duidelijk gebleken dat dit aan eigenschuld; te wijten is Als een vereeniging hier een avond aanbied, welke werkelijk de moeite waard is om bij te wonen, dan zou men ten minste een goed gevulde zaal verwachten, vooral als dat een uitvoering is zooals deze, welke men hier zelden of nooit aantreft. Doch als dan het Hellevoetsluische publiek op zich laat wachten, zoodat de vereeniging een groote strop haalt, (In dit geval werd de schade geraamd op 75 k 80 gulden) dan valt het toch niet te verwonderen als niet alleen zoo'n vereeniging nooit meer terug komt, doch ook een andere vereeniging het niet aandurft om hier een uitvoering te organiseeren. Voetbal. Uitslagen der wedstrijden van Zondag j.l. Hellevoetsluis 1 O. Y. V. 1. Niet ge speeld, wegens niet opkomen van den bonds- scheidsrechter. Crooswijk 3 Hellevoetsluis 3 0 3. Zwaluwen 2 Hellevoetsluis 4 2—3. BRIELLE. Vrijdagmiddag voer het Bel gische schip „Albert I" door de stroom met zulk een vaart tegen de havenkant aan, dat er een gat onder de waterlyn kwam. Echter door er eenige zeilen voor te spannen, wist men zinken te voorkomen en kon men naar de plaats van bestemming doorvaren. Uitvoering Gymnastiekvereniging „Brinio". Vrijdagavond 5 Jan. 1923 had in Hotel „De Doelen" een gymnastiek-uitvoering van bovengenoemde vereeniging plaats, welke schitterend geslaagd mag heeten. Evenals altijd bij de Brinio-uitvoeringen was de zaal goed bezet en de thuisblijvers zullen er waarlijk spijt van gehad hebben, niet naar de uitvoering gegaan te zijn. Omstreeks 8 uur had de opmarsch plaats van alle turners en turnsters, wat meteen donderend applaus begroet werd, gevolgd door no. 1 van het programma Vrije oefe ningen meisjes afd welke keurig afgewerkt werden.'. Vervolgens vrije oefeningen, Brug- en Halteroefeningen door jongens, waarna weder een mooi nummer door de meisjes volgde, nl. Rhytmischeoefeningen; wonder lijk was het om te zien hoe mooi gelijk deze oefeningen op de maat van de muziek werden uitgevoerd, welk nummer dan ook met donderend applaus beloond werd. Hier uit bleek ook duidelijk dat de leider, de heer Treffers, zich tijd nog moeite gespaard heeft. Na eenige standen welke schitterend waren te noemen, trad een korte pauze in. Na de rust volgden hoofdzakelijk oefenin gen door de Dames- en Heerenafdeeling,o.a. Rek, Vrije oefeningen, Brug, Stokoefeningen, Vrije oefeningen en Paardspringen. Tot slot werden eenige standen met licht effect uitgevoerd. Omstreeks 10l/a uur ving het bal onder leiding van den heer M. J. Philipse aan, dat tot diep in den nacht duurde. Nog zij vermeld, dat een lid der vereeni ging „Brinio" den heer Bouma, eenige ad- spiranten-afdeelingen geoefend had, welke oefeningen ook met succes uitgevoerd werden. Veilingberichten van Vrijdag 5 Jan. 1923 der Coop. Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Prei 1,20 tot 4,70 per 100 boa. Peen (koe) ƒ1,— tot 1,70 per 100 kg. Kroten ƒ1,50 tot ƒ2,20 per 100 kg. Knolrapen ƒ1,50 tot ƒ2,40 per 100 stuks. Roodekool ƒ0,80 tot ƒ2,30 p. 100 stuks. Kooi (savoye) 0,80 tot ƒ3,10 p. 100 st. TTi-~ :,GO tot ƒ2,10 per 100 k.g. 'S^JMperen 10.— tot 26,80 p. 100 kg. K&kenappelen 1, - tot 15,30 p. 100 kg. Keukeripereu ƒ9,10 tot 10,80 p. 100 kg. Spruiten ƒ1,— tot ƒ10,— per 100 kg. Knolselderij 0,50 per 100 bos. Selderij 1,50 tot ƒ1,60 per 100 bos. Eieren ƒ12,10 per 100 stuks. VEILINGBERICHT van 5 Jan. 1923 der Coüp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Prei ƒ1,80 tot ƒ2,10 per 100 bos. Kool roode! ƒ1,— tot ƒ3,— p. 100 stuks. Andijvie ƒ0,80 tot ƒ1,20 per 100 krop. Spruiten ƒ6,- tot ƒ23,- per 100 kg. Witlof ƒ13,- tot ƒ21,— per 100 k.g. Kleiperen 9,20 tot ƒ12,10 per 100 kg Ponsperen 7,80 tot 11,30 per 100 kg. Bergamotperen 6,70 tot, 7,10 p. 100 kg. Eieren 10,40 tot ƒ12,20 per 100 st. Goudrennette 5,20 tot, 12,70 p. 100 kg. Bellefleurs 5,40 tot ƒ6,80 per 100 k.g. Appelen (Arm gaard) ƒ14,70 tot 15,20 per 100 kg. DE STATENVERKIEZINGEN. In de gehouden vergadering van den Sta- tenkieskring Ridderkerk van den Vrijheids bond is de definitieve candidateniyst vastge steld als volgt; 1. J. Vlielander (aftr.), te Numansdorp; 2. L. P. van den Blink (aftr.), te Bl'ielle 3 P. S. Overwater, te Strjjen4. mr. L. Trouw, te Brielle5. W. C. van As, te Som- melsdyk6. dr. A. J. Bossers te 's-Graveudeel 7. F. van der Poest Clement, te Poortugaal S. J, Vrjjlandt, te IJsselmonde; 9. P. Een hoorn, te Hoogvliet10. C. Loeff te Zuid- land. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG 10 JANUARI 1923 by alslag in het Hotel „Keuvelaar" te Dirksland, telkens des morgens 10 uur, van onroerende goederen te Dirksland en Melissant. Toe- behoorende aan wijlen den heer Mr. C. P. D. Pape te 's-Gravenhage. Notaris VAN BUDREN. Op DONDERDAG 11 JANUARI 1923, des namiddags 2 uur, in het Hotel „Geluk" te Oude Tonge, van; Een Huis met Schum ann de Schoolstraat, en eenige perceelen Bouwland, in gebruik bij den heer Jan Hartog Adrz., commissionair en koopman aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 10 Januari 1923 des namid dags 2 uur te Sommelsdijk aan de Kaai. Op Donderdag 11 Januari 1923 des namid dags 1 uur te Oude Tonge aan het Tram station. Op Vrijdag 12 Januari 1923 des namiddags 2 uur te Middelharnis aan de Kaai. Op Zaterdag 13 Januari 1923 des namiddags 1 uur te Nieuwe Tonge aan het Tram station. Allen van TIMMERHOUT. Deurwaarder GROENENDIJK. Op DINSDAG 16 JANUARI 1923 bij afslag bij J. Legierse te Oude Tonge, des namid dags 3 uur, van: Een Huis met Erf voor den heer F. Fluit Lz. aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG 18 JANUARI 1923, bij inzet, en Op DONDERDAG 25 JANUARI 1923, bij afslag, telkens des voormiddags 10 uur in het „Hotel Geluk" te Oude Tonge, en Op VRIJDAG 19 JANUARI 1923, bij Inzet, en Op VRIJDAG 26 JANUARI 1923, bij afslag, telkens des namiddags 2 uur in het „Hotel Holleman" te Nieuwe Tonge, van: ONROE RENDE GOEDEREN, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer Mr. C. P. D. PAPE te 's-Gravenhage. Notaris VAN BUUREN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.Stukken die volgens het oordeel der Redactie niet aan den eisch van uiterste beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd. Kopie wordt niet terug gezonden Het zal velen die den feestavond van den PI. H.B.S.-bond op Donderdag j.l. 4 Jan. be zochten, verwonderd hebben, dat reeds om 12 uur het einde aangekondigd werd. Er was nachtpermissie aangevraagd, maar niet gekregen Waarom krijgen alle andere vereenigingen wel toestemming en de H B.S -bond niet Waarom kan bijv. de gymnastiekvereeni ging, waar kinderen aan meewerken van 10 jaar, op een dag midden in de week wel toestemming krijgen, en waarom de Fl. H.B S.-bond, waarvan de jongste leden toch zeker 12 jaar zijn, en die de uitvoering geeft midden in de vacantie, maar tot 12 uur, terwijl bij vorige avonden wel toestemming gegeven werd? Het zal iedereen duidelijk zijn dat hier met twee maten gemeten wordt!! Of moet hier sprake zijn van tegenwerking? EEN BEZOEKER. DRAMA IN EEN BOSCH. Aanslag op een bioscoopeigenaar. EINDHOVEN, 5 Jan. - Te Valkenswaard is gisteravond een opzienbare moordaanslag gepleegd op den heer M. Desmet, directenr- eigenaar van twee bioscopen te Eindhoven. Het drama heeft zich afgespeeld in een bosch nabij Valkenswaard. De dader had het slacht offer per auto naar Valkenswaard gevoerd. Bij het bosch gekomen, wist hij den heer Desmet mede te tronen. Onverhoeds viel hij hem aan en loste een revolverschot op hem. Het schot giDg dwars door het gebit van D., die de vlucht nam, waarop hem nog drie schoten werden nagezonden. Deze schoten troffen hem in den rug. Een worsteling ont stond, waarbij de dader plotseling de revolver voor het hoofd van D. hield. Het schot ging niet af. Toen koos de dader het hazenpad en vluchtte met zijn auto in de richting van Eindhoven. Het slachtoffer kon zich nog tot een nabijgelegen boerderij voortslepen. Daar stortte hij neer en werd hij opgenomen, ba dend in zijn bloed. Na geneeskundige hulp werd hij naar het gasthuis te Eindhoven overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig, zoodat men voor zijn leven vreest. Hij was echter nog gisteravond bij volle kennis en kon worden verhoord. Als vermoedelijke dader is gearres teerd zekere J. K., ongehu\^ en ruim 30 jaar oud, linnenfabrikant. Vermoedelijk heeft men hier te doen met een liefdesgeschiedenis. DE MOORDAANSLAG BIJ VALKENS WAARD. Nadere bijzonderheden. EINDHOVEN, 5 Jan. Omtrent het drama in het bosch by Valkenswaard, dat vooral hier ter stede veel opzien heeft gewekt, vernemen we nog, dat de toestand van het slachtoffer, den heer Desmet, nog steeds hoogst ernstig is, doch vermoedelijk niet direct levensgevaarlijk. Hij blijkt door drie kogels getroffen te zijn en wel één in den arm, één in het schouderblad en één in het hoofd. De kogel in den arm is reeds ver wijderd na een operatie; de andere nog niet. Hedenavond werd de heer D. naardeRönt- genafdeeling van de Philipsfabrieken over gebracht, alwaar opnamen zullen worden gedaan, waarna zoo mogelijk de twee andere kogels zullen worden verwijderd. Nog steeds is de heer D. bij voile kennis en hij kon ten overstaan van den commissaris van politie een volledige verklaring afleggen. Daaruit blijkt, dat hij gisteravond omstreeks halfzeven is opgebeld door zekeren linnenfa brikant J. K. Met dezen K. stond D. in een eenigszins gespannen verhouding, daar de laatste den heer K. verdacht in nauwere rela tie te staan tot zijn echtgenoote. K. beweerde, dat hij hem ten onrechte van ontrouw met zijn vrouw verdacht, doch dat hij wel wist, wie zich daaraan schuldig maakte nl. een zekere B. uit Helmond. Hij wist, zoo ver klaarde K., de plaats van samenkomst, welke geregeld Donderdagsavonds in de bosschen tusschen Valkenswaard en Leende plaats had en bood den heer Desmet aan hem met zijn auto naar die plaats te brengen om zich van een en ander te overtuigen. Er werd toen naar de plaats gereden. Even voorbij Valkenswaard reed K. een boschweg in, ongeveer 2 K.M. voorbij het landgoed „Val kenhof." Daarna stapten zij uit en hadden intusschen reeds met gedoofde lichten ge reden. Zonder dat er iets bijzonders gebeurd was, trok toen plotseling de heer K. zijn revolver en loste een schot op den heerD., dat in zijn hoofd terecht kwam. De heerD wilde vluchten, waarop hem een kogel in den rug werd nagezonden. Toen de heer D. zich omkeerde, kreeg hij een kogel in den arm. Er ontstond een worsteling, waarby de heer K. den heer D. de revolver tegen het hoofd zette en nogmaals aftrok. De revolver weigerde echter. De heer K. rukte zich los en rende naar den auto, waar mede hij wegvluchtte. De heer D. strom pelde het bosch uit en heeft nog ongeveer 2 K. M. moeten loopen voor hij een woning bereikte, waar hij werd opgenomen. Hij baadde in zijn bloed. Onmiddellijk daarna arriveerden dr. Dagevos en de marechaussee ter plaatse. Dr. Dagevos achtte overbrenging van het slachtoffer naar het Gasthuis te Eindhoven noodzakelijk, hetgeen nog dien zelfden avond per auto geschiedde. In Eind hoven werd hij onmiddelijk onder leiding van den commissaris van politie, door de ge- meente-politie in verhoor genomen. Intusschen had de marechaussee van Val kenswaard de Eindhovensche brigade ge waarschuwd ten einde K. te arresteeren. K. was niet thuis, maar zijn vader ver klaarde, dat hij hem sturen zou. Tegen twaalf uur kwam K. zich inderdaad aan de marechaussee-kazerne aanmelden, maar ontkende echter alles. Hij werd in het ziekenhuis met het slachtoffer geconfron teerd. De heer D., die bij zijn volle bewustzijn was, verklaarde onmiddellijk, dat K. de dader was. K. bleef ontkennen. De marechaussee vond echter geen termen aanwezig om K. vrij te laten en deze werd dan ook in voor- loopige hechtenis gehouden. Niet alleen het getuigenis van den getroffene, maar ook van verscheidene aanwezigen zijn zeer bezwarend voor den heer K. De hoed van het slachtoffer is naderhand teruggevonden, terwijl hedenmorgen ook het wapen, een kleine browning, waarmede de aanslag is gepleegd, op een berm tusschen Valkenswaard en Eindhoven gevonden is. Men vermoedt, dat de dader dit wapen op weg naar Eindhoven, heeft weggeworpen. Er wa ren geen patronen meer in. Een gevecht tusschen politie en jongens. BORKEN, 4 Jan. In de grensplaats Borken had gisteren een ernstig gevecht plaats tusschen 30 jongens en twee politie mannen. De laatsten moesten om zich te verdedigen hun revolvers gebruiken. Daarbij werden drie jongens ernstig getroffen en doo- delijk gewond naar het ziekenhuis gebracht. Zes jongens werden licht gewond. (Het dorpje Borken ligt nabij Winterswijk even over de Duitsche grens). Poging tot doodslag. STADSKANAAL, 4 Jan. De Rijkspolitie in Ter Apel heeft te Assen gevankelijk bin nengebracht Marten B. te Weerdingermond verdacht van poging tot doodslag op zyn vrouw. Een liefdesdrama. In de heide bij den Heksenberg onder de gemeente Brunssum, in Limburg, heeft een jongen van 18 iaar, te Brunssum woonach tig, zijn meisje en daarna zichzelf meteen revolverschot van het leven beroofd. De jongen was de zoon van een Duitsche we duwe, die hertrouwd was met iemand uit Amsterdam, die bij haar broer te Brunssum logeerde. De 18-jarige jongen en zijn aan getrouwde tante hadden liefde voor elkan der opgevat, waarvan de familie niet wilde weten. Zij besloten toen, zich van het leven te berooven. Donderdag zijn zij samen ge vlucht zij lieten een brief achter, waarin zy van hun voornemen kennis gaven. Ook bevatte de brief de uiterste wilsbeschikking van het meisje. Reeds Donderdagavond werd een onder zoek ingesteld, doch eerst Zaterdagmiddag werden de beide jonge menschen, dood naast elkaar liggende, in de heide gevonden door den broer van het meisje. ECHTELIJK DRAMA. In Den Haag moet zich Zondagnacht een ernstig drama hebben afgespeeld. In het gezin M., in de Rembrandtstraat hadden man en vrouw na het thuiskomen van den man vannacht twist gehad, welke zoo hoogliep, dat de vrouw in min of meer radeloozen toestand de echtelijke woning verliet, haar beide kinderen, een meisje van en een jongetje van 5| jaar medenemend. Eenige buren, die de vrovw zagen vertrekken, vrees den het ergste en volgden haar eenigen tijd doch verloren vrouw en kinderen ten slotte uit het oog. Maandagochtend werd uit het water aan den Zuid-Buitensingel tegenover het gebouw van den Duinwaterleiding het dochtertje opgehaald, dat onmiddellijk naar het zieken huis werd vervoerd, waar men tevergeefs heeft getracht de levensgeesten by het kind op te wekken. Het ernstig vermoeden bestond bij de po litie. dat ook de moeder en het jongetje te water zijn geraakt. Er werd dadelijk begon nen met dreggen in de Buitensingelgracht. Maandagmiddag halftwee is het lijk van de 35-jarige vrouw opgevischt. MOORD. In het laatst van de vorige week heeft zich te Kerkdriel (Bommelerwaard) een dra ma afgespeeld. Een vrouw, die bij afwezig heid van de gezinsleden door een vriend werd bezocht, is door twee stiefzoons overvallen. De bezoeker werd met spade en riek be werkt; in hopeloozen toestand is hy naar het ziekenhuis in Den Bosch vervoerd. De vrouw, die het huis ontvluchtte, vond men den volgenden morgen verdronken in een sloot. Hotel die ven. Zaterdag zijn in het Hotel des Pays Bas te Amsterdam verschillende diefstallen ge pleegd ten nadeele van logeergasten. Van een dezer, den heer Granaat, zijn de koffers opengebroken. De heer Granaat vermist een aantal sieraden als: een langwerpige gouden broche waarop in het midden een diamant; een bloedkoralen camee, voorstellend een vrouwenkop, in goud gemonteerd en voorzien van een mechanisch knopje, waarmee de camee wordt geopend, die dan een manspor tret laat zien; een antiek zilveren ring met granaten steen; een zwarte koordhanger, waaraan een vierkant stukje bergkristal met in het midden een smaragd; een platina halskettinkje, waaraan 10 a 12 pareltjes en eenige diamantjes; een zilveren toiletspiegel, een antiek gouden ring met zwart manspor tret, enz., ter waarde van eenige duizenden guldens. Ook in andere logeerkamers zijn de hotel- ratten geweest. Van deze diefstallen worden verdacht twee personen, eveneens logeergas ten, die door een kamermeisje werden aan getroffen op een verdieping, waar zij niet thuis behoorden, en, op de vraag, wat zij zochten, een onduidelijk antwoord gaven. De een is ongeveer 31 jaar oud, lang ongeveer 1.65 M.; hij draagt een kleine snor en heeft puisten in het gelaat Hy noemt zich Eugène Herzog. De ander is ongeveer 27 jaar oud van Israëlietisch type, met grooten neus en achterover gekamd haar; hij draagt een don keren jekker met bontkraag en een lichten gleufhoed. Waarschijnlijk zijn zij tijdens hun werk gestoord en hebben zij toen de vlucht geno men. Ren tragisch arbeidsongeval. Te Midcham in Engeland werkten Vrijdag twee arbeiders, vader en zoon, op een dwars balk van een in aanbouw zijnden papier molen. Die dwarsbalk bevond zich 20 meter boven den grond. Vermoedelijk door een rukwind verloor de jongeman plotseling het evenwicht en viel van den balk. De vader wist nog de jas van het slachtoffer te grijpen, en twee seconden lang vastte houden, maar het kleedingstub scheurde door den schok doormidden en de jonge arbeider stortte in de diepte en werd zoo zwaar gewónd, dat hij weldra stierf. De vader deelde later mee, dat, wanneer de jas heel was gebleven, hij ongetwijfeld in den val zou zijn meegesleurd. Een eigenaardige beslissing. Dezer dagen werd voor een der Londenscbe rechtbanken de vraag behandeld, of 'n man zijn vrouw moet onderhouden, als zij in staat is, voor zichzelf te zorgen. Door een gehuwde vrouw was n.l. een verzoek om echtscheiding ingediend, omdat, zooals zij beweerde, haar man haar niet langer wilde onderhouden. De echtgenoot beweerde, dat de vrouw zeer goed zichzelf kon onderhouden. De rechter verklaarde, dat in het algemeen een man zijn vrouw dieut te onderhouden doch, wanneer, zooals wel gebeurt, een arme man een rijke man huwt, behoeft hij haar zeker niet te onderhouden. EEN BRUIDJE EN TWEE BRUIDEGOMS. Dezer dagen kwam aan een Londensch bureau van den Burgerlijken Stand een man van middelbaren leeftijd, die een trouwver- gunniDg aanvroeg. Het meisje, dat hij als zijn toekomstige vrouw noemde, was jong en zeer aantrekkelijk. Zij is nog onlangs met veel succes in een revue in een West-End- Theater opgetreden. De dag van het huwelijk werd vastgesteld, en de trouwlustige heer vertrok. Twee dagen later kwam op hetzelfde bureau een andere man, vrijwat jonger dan de eerste, en directeur van een vermake lijkheids-onderneming in West-End. Ookhy vroeg een vergunning aan vulde die in, en gaf voor zyn toekomstige echtgenoote den- zelfden naam op, en ook denzelfden dag en hetzelfde uur, als de andere gedaan had. Op dien dag dan kwam bruidegom No. 1 hij zeide, dat hij „er maar van afzag", en alleen wilde wachten op het bruidspaar. Spoedig verscheen bruidegom No. 2, en wel in gezelschap van het meisje. De plech. tigheid-werd daarop bepaald op den volgen den Zaterdag. Het blijkt thans volgens de „EveniDg News" dat bruidegom No. 1 een dierbare vriend van het meisje is geweest totdat No. 2 op het tooneei verscheen, die nog grooter genade in haar oogen vond. Volgens het meisje zelf, had No .1 (die zich intijds be dacht) zonder haar toestemming of voor kennis de license aangevraagd en ingevuld. Ik ga met No. 2 trouwen zei het kind, en niet met No. 1, want ik houd veel meer van hem. EEN WONDERBARE REDDING. Uft Blacquru bij Bridgend in Glamorgan (Wales) wordt het volgende verhaal over de redding van een mynwerker aan de Britsche bladen gemeld. Dinsdag jl. viel het dak van een mijngang in, en begroef Stanley Mad- docks, een vervoerder met paard en kar onder 50 ton steenen. Het paard werd on middellijk gedood en de kar verbrijzeld. Wonder boven wonder bleef de man onge deerd. Drie groote stukken steenen waren zoo om en op hem gevallen, dat zij als 't ware een dak boven zijn hoofd vormden, en de rest van de neerstortende brokken kon den tegenhouden. Na 5 uur hard werken wisten zijn kameraden verbinding met hem te krijgen en een zoo groote opening te maken, dat hem drinken en eten kon wor den toegereikt. Zeer verdiensteiyk maakte zich daarbij de plaatselijke geneesheer, die met groot gevaar voor eigen leven, eenige malen door de gemaakte opening kroop, en den bedolven man, die geheel verbijsterd was door den schrik, stimuleerende midde len toediende. Het testament van een zakenman. Dezer dagen overleed te Liverpool oud burgemeester Louis S. Cohen, de eerste bur gemeester dier stad die tevens winkelier was Hij liet een groot fortuin na, meer dan een millioen pd. st., en zijn testament, dat Don derdag j.l. is bekendgemaakt, bevat o.m. de volgende zinsneden: „Ik verzoek en smeek mijn zoons, niet deel te nemen aan speculaties op de effecten beurs of elders. Geld, dat met speculeeren wordt verdiend, wordt stellig weer verloren, en leidt tot verdere rampen en verlies. Voorts is het mijn ernstig verlangen, dat geen mijner zoons, zoolang zij in zaken zijn, zich candidaat zal doen stellen of lid zal worden van het parlement, een gemeente raad of eenig ander bestuurslichaam". Een zaagvisch van 29 voet. Uit Panama wordt aan de „Daily Mail" een verhaal gemeld over een merkwaardigen strijd met een zaagvisch. Mr. Frank Hitchel- Hedges, een bekend amateur-visscher diep zeeonderzoeker kreeg in de buurt van Tabo- guilla Point een zaagvisch aan den haak, die over buitengewone krachten bleek te beschikken. Hij begon, met de kleine vis- schersboot van mr. Hedges met groote snel heid over 400 Meter voort te trekken. Daar bij sloeg hp de richting in naar het jacht van den visscber, en passeerde dit van zoo dichtbij, dat men een lijn naar de visschers- boot kon werpen die daar opgevangen werd en vastgemaakt. De zaagvisch had thans ook het jacht te trekken en hy deed dat met gemak. Hij rukte het van de ankers los, en sleepte het drie uur lang de baai rond. Toen waren eindelijk zijn krachten uitgeput. Vanaf het jacht nam men hem daarop onder schot en joeg hem vijf ontplofbare kogels in de huid, hetgeen aan alles een einde maakte Met groote moeite werd het doode beest daarna op de kust gesleept, en met behulp van het getij op strand gezet. Hij bleek 29 voet lang te wezen en IS voet hoog, terwijl zijn gewicht geschat werd op 21/4 ton. De „zaag" had 18 tanden aan de eene en 19 aan de andere zijde, het gebruikelijk aantal bij volwassen visschen. Bovendien droeg de visch nog 36 jongen bij zich, die naar liet Santo Tomas Hospital zijn gebracht. BRIELLE. Geboren Marinus, z. v. L. v. Dijk en J. J. Kabbedijk; Maarten, z. v. H. v. Citterenen A. de Graaff; Catharina Wilhelmina, d. v. I. G. Knottnerus en E. J. M. van Stein Callenfels. GehuwdJ. ter Beek en L. van de Polder. ROCKANJE. Geboren Ljjntje Diderika, d v. J. Snoeij en L. J. SchoordijkKornelis Abraham,z. v. J. Monster en A R. Stolk Anna Margaretha, d. v. W. de Waal en E. StrikHugo Jacob, z. v. W. Jongejan en A. Broek; Dammis, z. v. L. Klok en T de SnaperChristophorus Ludovicus Walradus, z. v. M. Kap en C. DalmollenPieternella Helena, d. v. J. van Mugteren en M. H. van der BurghReina Maartje, d. v. K. Korevaart en M. Groeneveld. Overleden: Annetje Vy'fvinkel oud 72 j. echtgen. van Jan Groeneveld.

Onze Eilanden | 1923 | | pagina 3