PLANTA 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 21 OCTOBER 1922. ze hebben af te geven en tot welken prijs En de Besturen der zusterafdeelingen in de steden, zouden zy niet de moeite willen doen mogelijke bestellingen hunner stadge- nooten op te nemen en eenige leiding geven aan het eventueel uitvoeren daarvan? Mij dunkt, met wat goeden wil ware hier ook door de Eollandsche Maatschappij van Landbouw een goed werk te doen, een werk, van hetwelk direct menig landman zou kun nen profiteeren en tevens menig stedeling; een werk, waardoor indirect platteland en stad nader tot elkaar werden gebracht. Zou het de overweging niet ten volle waard zyn? Zoo ja, zegt het dan voort! Doch wacht niet te langAls de vorst ons komt over vallen is de kans voorby. G. van der Molen. Landbouwkundige. Vlaardingen, 17 October 1922. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.Stukken die volgens het oordeel der Redactie niet aan den eiscb van uiterste beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd. Kopie wordt niet terug gezonden Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U onderstaand in Uw veelgelezen blad te willen opnemen, waar voor by voorbaat myn dank. Ploegdemonstratie Voorne en Putten. Naar aanleiding van een ingezonden stuk onder bovenstaand hoofd in het blad van 4 dezer, van den hand van den heer C. Bresyn, te Middelharnis wil ik beleefd het volgende opmerken. Bij het doorlezen van dit stukje treft hetjmy, hierin niet anders te vinden dan een opgeschroefde aanbeveling van een zeker merk ploeg. Behalve verschillende opjuistheden vind ik hierin een zeer party dige oordeelvelling, vooral als de heer B schryft: „Eenparig was dan ook het oordeel dat het door dezen ploeg gepresteerde supe rieur was" betreffende Melotte ploeg. Immers zy, die bij deze demonstratie niet aanwezig waren die er wel waren, weten beter zouden meenen, dat de andere ploegen niets presteerden. Wat is echter het geval; volgens owpar- tydig oordeel van het grootste deel der a wezige landbouwers, was het geleverde werk van Melotteploeg en van Brabanconneploeg geiyk. Zelfs was by een diepgang van cM. de Melotte op een maximum, doordat de ashouder den grond raakte, terwyl de Brabanconneploeg nog ruim 5 cM. dieper kon gaan. Ook de trekkracht benoodigd, was voor den Brabanconneploeg zeker niet meer, onder overigens geiyke omstandigheden. Een verdere onjuistheid is, alle andere ploegen „systeem Melotte" te noemen, waar om niet „systeem Brabanconne"? Wat de beoordeeling van een draaibaar voorstel aan gaat, wordt dit door den heer B. afgekeurd omdat 'n trekketting niet goed functionneerde, Wanneer men bedenkt, dat aan de Braban- conneploegen het eerst draaibare voorstellen werden toegepast en nadien ook andere fabri katen (eveneens Melotte) ermede werden uitgerust, zal men een dergelyke beoordee ling op de juiste waarde schatten. Ook wat de constructieve beschouwing betreft schynt de heer B. wel wat vluchtig te werk te zyn gegaan. ZEd. schryft nl. wel dat er geen mech. regulateur en twee staarten aan de Brabanconaeploeg zyn doch vergeet te ver melden dat deze ploeg is uitgerust met ver stelbare sleepzolen en dubbele handsvatten (waardoor de ploeger niet gebukt behoeft te werken). Alhoewel het myn bedoeling geenszins was, zoo ver over deze aangelegenheid uit te weiden, meende ik toch ter wille van een onpartydige lezing ervan, een en ander onder de aandacht te moeten brengen. En ik ben er dan ook van overtuigd, zoo opöoereeen Overflakkee een dergelyke demonstratie zou worden gehouden, uitslag en beoordeeling van de landbouwers nagenoeg gelyk zal zyn als teNieuwenhoorn. Oostvoorne. Hoogachtend, D. H. JAS, Landbouwer Het is toch spotten, met alle begrippen omtrent gezondheidsleer, of zijn bevoegde autoriteiten van meening, dat de reizigers stoffer en blik mee zullen brengen, om zelf den boel eens te reinigen. Hopende dat aan dergelyke toestanden eens een einde komt, verblijf ik, den heer Redacteur dankend voor de verleende plaats ruimte. CRITICUS. Wat in bovenstaand stukje staat is geheel juist, ook wij vinden dergelyke toestanden allertreurigst. Wanneer men de tarieven nagaat, dan kan men toch ook wel recht hebben op een behoorlijk gereinigde zitplaats. JRed. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van onderstaand feit, ver zoekt ondergeteekende U beleefd volgend schryven in Uw blad te willen opnemen. Ik maak veel gebruik van de lyn Rotter dam - Hellevoet8luis der R. T. M. en Zaterdag 7 October vernomen hebbende dat een nieuwe dienstregeling was verschenen, toog ik uit om zoo'n gids te bemachtigen. Op de voor pagina stond vet gedrukt 8 October, dus niemand kon anders denken, dat ook met ingang van dien datum de dienstregeling begon. Maar op 8 October kwam ik voor een probleem, 5 30 uur zou de tram vertrek ken en ging ook tegen tyd naar het station, maar de tram was reeds vertrokken. Is het nu verantwoordeiyk dat de datum van aan vang op een pagina met heele.fyne lettertjes gedrukt staat, waar honderden menscheu nooit naar kyken? Is het niet de plicht der My. zulke toestanden te vermyden? Ik hoop dat by een nieuwe dienstwyziging dergelyke wantoestanden achterbiyven. Op nog iets wilde ik de aandacht vestigen. Het i3 my al meermalen opgevallen, dat sommige wagons en vooral die der eerste klasse, tusscbenbeide in een ergeiy ken staat van vervuiling verkeeren, wel zoo, dat wan neer men een voorwerp een weinig onzacht op een kussen zet, het stof je om deooren vliegt. Dit toch vooral is streng te laken, daar men soms genoodzaakt is, met veertien personen, twee uur door te brengen in een .hokje" van zes M'. Geachte Redactie. Gaarne zagen wy onderstaand in uw veel gelezen blad opgenomen, in tegenspraak van het plaatseiyk bericht van Hellevoetsluis omtrent de voetbaluitslagen. By voorbaat onzen harteiyken dank. Onder gemelde voetbaluitslagen staat ver meld, B. F. C. I - H. V. V. III kon niet doorgaan daar B. F. C. over geen voetbal kon beschikken. Dit is echter geheel onjuist, beter was het geweest indien er gestaan had B. F. C. I - H. V. V. III 3-0, want er is wel degelyk gespeeld, echter tien minu ten voor het einde sprong de laatste bal, wat de H. V. V. aanvoerder reden vond om dezen wedstryd over te spelen. Reeds was men een nieuwen bal halen, waarom verzocht werd eenige minuten te wachten, wat H. V. V. echter niet wilde doen, toen deze dan ook arriveerde was H. V. V. reeds vertrokken, de nederlaag van 3 0 met zich nemende hetgeen heusch geen schande was, want er waren dien dag wel meer vereenigingen die klop gehad hebben. Echter wordt beleefd verzocht in het vervolg, wie het dan ook zy niet meer te vermelden dat B. F. C. over geen voetbal kan beschikken, doch denjuisten uitslag te vermelden. Dikwyis hebben wy tegen H. Y. V. gespeeld, dan weer verloren wfj, dan weer wonnen wij, doch altyd was de verhouding vriendschappelyk. Dat die zoo biyven zal is de wensch van Het Bestuur der voetbalverg. „B. F. C." Ingezonden Mededeeling. JURGENS' PLANTENBOTER nmDen QÜ0311SB VERSLAGEN. IJsclub Middclharnis-Sommelsdyk. Vergadering van Woensdag 18 October, des avonds 8 uur in „Hótl Meyer" alhier. De VOORZITTER opende de vergadering, waarna de notulen der voorlaatste vergade ring werden voorgelezen. v. ECK had hierover een kleine opmerking, volgens hem was in deze notulen een per- sooniyke meening uitgesproken door de zin snede „door de heeren v. Eek en v. d. Meer werden eenige verwarde discussies gehou den." Hy achtte dat zulks niet de kern van notulen weergeeft. De Voorzitter was het met den heer v. Eek hiermee eens. De secretaris kon zich niet verantwoorden omdat deze tusschenty'ds ont slag had genomen. Hierna werden ze goed gekeurd. De VOORZITTER deed verder mededeeling dat de le Vliegers zijn gehuurd en stelde voor, om indien de mogelykheid bestaat dat de baan in gebruik genomen zou kunnen worden, borden te plaatsen met „verboden toegang." Niemand kan zich dus dan op de baan begeven, mitsdien hy lid of houder van een dagkaart is. HOSSEN was van meening dat die borden niet veel zouden helpen, en zag liever de geheele baan afgeheind. De VOORZITTER zeide dat ook te Stellen dam de baan open ligt en dat daar de perso nen welke zich op de baan begeven, zonder daartoe recht te hebben worden verbaliseerd, hetwelk daar zeer goed werkt, zeide echter, dat dwangmaatregelen zooveel mogeiyk ver meden zullen worden. Wilde personen laten rondgaan door de beide gemeentes, die leden aanwerven. HOSSEN zeide dat, Indien de baan wordt gezet, dan de menschen zelf zich komen aanmelden om lid te worden. VOORZITTER vond deze regeling wel goed maar... de financien laten zulks niet toe. Hierna kreeg de heer de Voogd het woord die zeide op half on verstaan bare, onverschil lige wyze dat indien de baan wordt afgezet, dat men dan wel een regiment soldaten kon laten aanrukken om bet publiek van de baan te houden. Hy vond die huring onzinnig, en had het nog wat gevonden als de 2e vliegers gehuurd waren. VOORZITTER deelde mede dat indiende eerste vliegers b.v. versleten zijn dat dan de tweede wel gehuurd zal kunnen worden. DE VOOGD had nog een argument, n.l. dat vele gezinnen de contributie niet kunnen of willen missen en bedankte gelyk als lid. HOSSEN zeide niet te kunnen begrypen, dat de Voogd in dien zin kon spreken, daar een eerste vereischte om de yssport te laten bloeien is, een vrye eigen baan. DE VOOGD zag gaarne menschen aange steld, om de orde te bewaren op de baan, VOORZITTER zeide, dat reeds 7 of 8 com missarissen hiervoor zijn. DE VOOGD vroeg nog of ook alle kinderen dan lid moeten worden. VOORZITTER antwoordde, dat dan gezins- kaarten verstrekt worden, zoodat voor f 2,50 per jaar alle leden van het gezin recht heb ben om op de baan te ryden. v. ECK zeide dat Voogd nu leeuwen op den weg zag, wat later katten zullen biyken te zyn, en stelde voor verder niet op derge lyke argumenten van de heer de Voogd in te gaan. KERN wilde, om leden aan te werven een advertentie in de beide plaatseiyke bladen laten plaatsen, met vermelding van adressen waar men zich kon opgeven als lid. VAN ECK stelde voor om de eeuwkanten langs de baan vry te laten voor het publiek. VOORZITTER was van meening dat men het publiek ook dan weer spoedig op de baan zou krygen, en zyn streven was om steeds te werken op en met den goeden wil van het publiek. Het bestuurslid van der Meide deed nog weer een ander voorstel om leden te werven. Hij wilde Middelharnis en Sommelsdljk in w(jken verdeelen en door leden laten be werken. Voorstel Van der Meide werd aan genomen. VAN DER MEER stelde voor om de Burgemeester en Kljksveldwacht te verzoe ken hun medewerking te verleenen, om de baan vrij te houden. BRUINSEL wilde den-driehoek vry hou den voor de kinderen. VOORZITTER zeide dat dit door de con- tröle en orde moeiiyk te handhaven zal zyn. ZOON stelde voor bet polderbestuur te verzoeken, hun medewerking te willen ver leenen om als het vriest het water op een zelfde hoogte te houden om bolys aan den kant te vermyden. Dit zou door het bestuur worden overwogen. - Een andere v. d. Meide stelde voor, om biljetten te laten drukken en dan op te han gen in sigarenwinkels en scheersalons en dan te trachtten om daar tevens de inschry- ving open te stellen. Ook dit werd aangenomen. Hierna werd gelegenheid gegeven om zich aan te melden voor werving van leden. Ondanks de medewerking van den heer v. d. Meer, moebt het niet gelukken een lyst te krijgen, daarom werd besloten eenige dames te verzoeken, HOSSEN vroeg naar de nieuwe statuten en het huishoudeiyk reglement. VOORZITTER zeide, dat deze binnenkort verkrijgbaar zullen worden gesteld voor 25 cent. Dan werd overgegaan tot het benoemen van 2 bestuursleden. Werden benoemd de heeren v. d. Meor en Kern, welke deze be noeming gaarne aannamen. HOSSEN vroeg naar de presentieiyst, daar deze niet was geteekend en was van mee ning dat personen aan de stemming hadden deelgenomen, welke nog geen lid waren. De Voorzitter zeide dat die personen zou den toetreden als lid en dat het teekenen der presentieiyst een verzuim was. Daar niemand meer het woord verlangde sloot omstreeks half tien de voorzitter de vergadering. Wat betreft de opkomst kunnen wy nog melden dat, al was dit vergeleken by andere keeren heel goed, het nog zeer treurig ge steld is. Ruim 40 personen waren aanwezig. Wy hopen ook, dat, nu de IJsclub over een eigen baan beschikt, alle personen, die zich zoo gaarne met schaatseneden vermaken, zich zullen opgeven als lid, opdat het bestuur ook in de gelegenheid worde gesteld om te kunnen doen ten gerieve der leden, wat het moet doen. heer Joppe, wiens echtgenoote deze wel dadigheidsinstellingen zoo mild heeft be dacht. Hierna werd door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en werden onveranderd goedgekeurd en geteekend. Uit het verslag van den penningmeester over het flnancieele der vereeniging bleek ons dat de rekening over het afgeloopen jaar een ontvang had van 2588,50 een uitgaaf van 1411,976 alzoo een batig saldo van 1176,425 Uit het financieel verslag van de zuster vereniging „Wykverpleging" bleken de ont vangen bedragen te hebben 2521,156 de uitgaven 2569 405 IIKT GROENE KRUIS. Vergadering op Donderdag 19 October des avonds 8 uur in de zaai van den deer Brinkman. De Voorzitter, Dr. KnOps, opende de ver gadering, hy deelde mede dat het hem aan genaam was, te kunnen mededeelen dat de vereeniging er financieel goed voor stond, dat het ledental steeds toeneemt en dat ondanks de aanschaffing van een duizend gulden materiaal er nog een voordeelig saldo is. Hy gaf zijn volle tevredenheid te kennen over de deelneming aan den bakercursus, welke verleden winter gehouden is. Vond het een welaangename taak te kun nen mededeelên, dat door wyien mej. A.v. Weel, echtgenoote van G. Joppe, een bedrag van f 500 vry van successierechten is ge legateerd aan Het Groene Kruis en f 600 aan de Wijkverpleging en vond het dan ook zijn plicht nameDs de vereeniging van deze plaats dank en hulde te betuigen aan den alzoo een nadeelig saldo Yan 48,25 De Voorzitter deelde mede dat het nadeelig saldo van de wykverpleging wordt gedekt met het voordeelig saldo van „Het Groene Kruis" zoodat deze vereeniging ook niet met tekorten behoeft te tobben. Deze rekeningen werden door de heeren Zaayer en v. Eek gecontroleerd en na een kleine opmerking goedgekeurd en geteekend, Benoeming bestuurslid. De Voorzitter deelde mede dat den heer Mys aan de beurt van aftreding was, maar als zoodanig herkiesbaar is. Na stemming bleek do heer Mys met 12 stemmen te zyn herbenoemd, welke deze benoeming zich weer liet welgevallen. Bespreking algemeene Vergadering. Door de Voorzitter werd de agenda vluch tig nagezien en werd halt gehouden by het punt Voordracht met lichtbeelden over de dnnkioatervoorziening ten Plattelande" door de Directeur van het Ryksbureau voor drink watervoorziening. De Voorzitter was van raeening dat dit punt een zeer belangrijk punt was, en dat ook hier aller aandacht verdiend omdat zeer veel slecht water wordt gebruikt. Hy stelde daarna voor een afgevaardigde naar die ver gadering te zenden en te trachten die myn heer ook hier, en indien het een nuttig effect geeft, ook nog op meerdere plaatsen op ons eiland een dergelyke voordracht te te laten houden. Weliswaar is hier veel tegenkanting voor een waterleiding, doch spreker was van meening dat zoo iets juist een stoot in de goede richting zou kunnen geven. v. d. Meide zag liever dat eerst het rap port van het onderzoek werd afgewacht, dat de vereeniging van B. en S. heeft laten in stellen. De Voorzitter zeide dat hy, naar aanleiding van een vorig rapport overtuigd is dat hier wel een waterleiding tot stand zou kunnen komen. Ook Burgemeester Den Hollander zeide van dezelfde gevoelens te zyn betreffende de waterleiding en deelde mede dat v»n de flakkeesche bevolking tegen een waterlei ding bleek te zyn. Dit werd afgeleid uit het feit, dat 4 gemeenten niet eens de subsidie voor onderzoek hebben willen toestaan. Spre ker was wel overtuigd dat een waterleiding voldoende water zou kunnen leveren, hy nam een voorbeeld aan het eiland Walcheren, hoe daar uit een betrekkeiyk klein stukje duin water voldoende wordt te voorscbyn gebracht. Mys stelde voor den heer Den Hollander uit te noodigen om de algeineene vergade ring te gaan by wonen, omdat deze veol voor een waterleiding voelt, dat wel gebleken is op een der vergaderingen van B. en S. waar hy het voorstel tot onderzoek weder indiende. Hy stelde verder voor, die gemeenten te bewerken waar men het meest tegen een waterleiding was. De Voorzitter gaf nog enkele voorbeeldon van het slechte water dat gebruikt wordt, daar alle bewoners in de ring te Sommelsdljk slecht water hebben. Hy wees verder op het feit, dat velen op den kerkregenwaterbak z(jn aangewezen, welke z.g. zeer goed moet z(jn, doch dat een onderzoek destyds is Inge steld, waaruit bleek dat dit water absoluut slecht is. De heer Den Hollander zeide reeds ook kennis te hebben gemaakt met een slechien regenwaterbak, dat hy er een metselaar by gehaald had en tot antwoord kreeg, dat hier zooveel van dergelyke trassen zyn, waar niets aan te doen is. Een onderzoek by hem bracht echter aan het licht dat zyn regenwaterbak rechtstreeks verbinding had meteen riool. En hy was ook van meening dat er vermoe- ïyk vele zullen zyn, welke in dien toestand verkeeren. Hierna zeide de heer Den Hollander, dat het hem aangenaam was als afgevaardigde naar die vergadering te mogen gaan. A. Krijgsman vroeg of het wel in de lyn van het Groene Kruis lag om hieraan mede te werken, hy was van meening dat het plan voor een ziekenhuis meer op den voor grond diende te staan. De Voorzitter zeide dat het wel zeer juist was, dat het Groene Kruis zich met deze aangelegenheid bemoeid, nu het de kans heeft om op schitterende wyze de noodzakeiykheid ervan te bewyzen. v. Eek vroeg nog een plaatsvervanger afgevaardigde te benoemen. By aclamatie word hy zelf daarvoor aangewezen. v. d. Meide merkte op dat geen kinder ledikanten beschikbaar zyn en stelde voor deze aan te schaffen. De Voorzitter zeide dat de kas zulks nu wel toeliet, en zeide toe dat een zestal zal worden aangeschaft. Moelker vroeg meer publiciteit te willen geven aan de vergadering, daar het met het bezoek zoo treurig gesteld is. De Voorzitter zeide dat reeds telken jare is getracht de vergaderingen drukker be zocht te krygen, doch dat de sympathie voor de Groene Kruis-vergaderingen niet op te wekken is. Hy zeide dat het grootste aantal leden nog maar 35 is geweest dat de ver gadering bezocht eD het daarna steeds sta tionair is gebleven namely k tusschen 10-15 personen. Zoo ook thans omvatte de geheele vergadering 15 personen, Bestuur en al in begrepen. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering. Ook wy vinden het treurig dat zoo weinig biyken van belangstelling worden getoond voor deze zoo nuttige instelling. BINNENLAND. EEN VERLOREN GEWAANDE ZOON TERKCliT. Na 30 jaar in de onderlyke woning teruggekeerd. 's-GRAVENHAGE, 17 Oct. Destyds heb- ben wy reeds byzonderheden meegedeeld over den man, die eenige maanden geleden zich ten huize Yan het echtpaar Ten B. aan de G. M. Smitstraat alhier vervoegde, waar hy mededeelde, dat hy de zoon was, die 30 jaren geleden het ouderlyke huis was ont- loopen en sindsdien niets meer van zich had laten hooren. De beide ouders die hun zoon reeds lang dood waanden, hechtten aan de mededeelingen van den man geen waarde, wat tot gevolg had, dat hy wederom vertrok. Eenigen tyd na het verschynen van den man stierf de bejaarde heer Ten B. en nam de weduwe haar intrek by een familielid te Brummen. Een dochter van het echtpaar bleef in de G. M. Smitstraat wonen en zy was het die, toen er jl. Zaterdag een man voor het raam van haar woning verscheen, in dien man haar dood gewaandeü broeder herkende. Toen hy ais 17-jarig jongmensch, aldus het verhaal aan zyn zuster, die het op haar beurt hedenmiddag weer aan ons vertelde, de ouderlyke woning had verlaten, is hy aan het reizen en trek kon geraakt. Toen in 1914 de oorlog uitbrak, wilde de Duitscho regee ring, niettegenstaande hy Hollander was en zich als zoodanig kon legitimeeren, hem by het Duitsche leger iniy ven en naar het front zenden, een handelwyze, waartegen hy ten sterkste protesteerde. Ten slotte werd hy naar Rusland gezonden, waar hy na de ge vechten, belast was met het byeenbrengen en daarna begraven van gesneuvelden. Hy wi3t echter te ontvluchten en is na eenige jaren van reizen in Arnhem terecht gekomen, waar hy zyn ouders ging bezoeken, die zoo als te begrypen was, deu man, die intusschen den 47-jarigen leeftyd bereikt had, niet meer herkenden. Thans is de verloren zoon terecht en ver toeft hy by zyn moeder te Brummen. Echteiyk drama. AMSTERDAM. 18 Oct. In don nfgoloopen- nacht hebben eenige agenten een 31-jarigo kellner aangehouden, die in z\jn woning aan de Haarlemmerstraat een revolverschot op zyn vrouw had gelost. Sluwe oplichters. De politie te Zeist heeft do hand gelegd op een tweetal sluwe oplichters, moeder en dochter De W. Deze dames hobben reeds vele jaren lang een deel van het land bereisd en gelogeerd in hotels en pensions, zonder te betalen. Laatsteiyk hebben ze te Zeist weer een drietal maanden in een pension vertoefd. Toen ze merkten, dat de pension houder haar begon te wantrouwen, vertrok ken ze per auto naar een andere gemeente, waar ze terstond weer haar intrek namen in een bekend hotel. Verschillende hotel houders hebben vorderingen op dit tweetal van 800 k f 1000. De dochter, die steeds do besprekingen voerde, is aangehouden on ter beschikking van de justitie gesteld. De moeder is 84 jaar oud. (N.R Crt Ren tegenvaller. HAARLEM, 16 Oct. Te Haarlem hebben drie personen getracht een 14-jarigen kan toorbediendeder Haarlemschemachinefabriek van een trommel te berooven, onder voorge ven, dat zy van het kantoor waren en dat er nog geld in den trommel moest gedaan wor den. De trommel werd afgegeven, maar. geld zat er niet in, alleen papieren en teeke- ningen De drie daders zyn door de politie opgespoord. Zün vader bestolen. DEVENTER, 16 Oct. - Alhier is zekere A. F. V., afkomstig uit Glane, gearresteerd, die aan de Nationale Bankvereeniging alhier een obligatie ter verzilvering had aangeboden, welke hy met 4 andere ter waarde van 2300 totaal, door insluiping uit een kast in het huis van zyn vader te Glane had ontvreemd. Het geval te Bergen. AMSTERDAM, 18 Oct. - Er komen thans hoe langer hoe meer dingen uit, die een eigenaardig licht werpen op de handelwyze van zuster Da Silva-Pereina, wier optreden ten opzichte van een oude dame en haar zoon in het stadje Bergen zulk een sensatie heeft verwekt. Zoo is aan het licht gekomen, dat de zuster, in den tyd, toen z\j nog to Arnhem woonde, de dame verschillende kef- ren naar een waarzegster wist te krygen, die haar adviezen, soms de meest zonderlinge, it. Nu is aan het licht gekomen, dat zuster Da Silva die, zooala men weet, zich ten onrechte voor heilpaedagoge en zelfs voor verpleegster heeft uitgegeven eenige uren te voren met de waarzegster conferenties had. Op deze wyze werden de slachtoffers gemaakt.

Onze Eilanden | 1922 | | pagina 2