ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1922. 5 No. 86. 9 Sept. 1922. Plaatselijk Nieuws. MIDDELllARNIS. De eertsvolgende wed vlucht, waaraan ook door de Flakkeesche Postduiven-vereen. Seinpost" zal worden deelgenomen, is bepaald op Zondag 10 Sept., vanuit Schaerbeek (België). Loslating vm. 8 uur. Te IJmuiden is van de beugvisschery binnengekomen de vischsloep MA 54 „Tooa" schipper H. Groen met ƒ1200 besomming. Het door den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier opgemaakte tweetal zynde ds. Koster van Wouterswoude en ds. Van Toorn uit Rotterdam, is van den Culator terug ontvangen en aan genoemd College goed keuring verleend, eerstgenoemden predikant te beroepen. Woensdag had de heer C. A. Tiemens, tijdens een pleizierreisje te Ouddorp. het ongeluk aldaar te vallen en een beentje in z(jn pols te breken. J. Taaie Mz. had Woensdag het onge luk met zjjn handtusschen een boormachine bekneld te geraken en een gedeelte van een vinger af te klemmen. De goederen van wyien dhr. Joh. Jac. Nipius alhier werden gecombineerd afgesla gen door: Koop 1, 2 en 3 door A. Nipius alhier op 3900Koop 4 en 5 door Kr. van Putten alhier op ƒ1675; Koop 6, 7, 8, 9 en 12 door I. Mosselman, Nieuwe Tonge op ƒ4265 (aangeloopen); Koop 10 door I. Gouswaart, Sommelsdyk op ƒ810 (aangeloopen); Koop 11 en 18 door J. Vroegindewey K.Dz. alhier op ƒ2080 (aangeloopen); Koop 14 en 15 door I Mosselman, Nieuwe Tonge op 1706; Koop 16 door A. Witvliet Bz. alhier op 376. Totaal ƒ14710. De inzet was ƒ18995. ORANJEVEREENIGING Mitldelharnis— Sommelsdijk. In de vergadering van 6 Sept. jl. ge houden in het lokaal van den heer Brink man van de nieuw opgerichte „Oranjever- eeniging Middelharnis-Sommelsdijk" wer den de statuten vastgesteld. Het doel der vereeniging is hetorganiseeren en leiding geven aan feesten ter gelegen heid van: a. verjaardagen van het Koninklijk Huis; b. nationale feestdagen; c. alle andere gebourtenissen die aanlei ding tot feesten geven. Als leden kunnen worden aangenomen, alle personen, die don leeftijd van 18 jaar hebben boreikt en met het dool der ver eeniging instemmen. De minimum contri butie bedraagt 1.—. Donateurs zijn z(j die de jaariyksche con tributie betalen van f 2,50. In verband met de herdenking van het jubileum van H. M. de Koningin in 1923 spreken wy den wensch uit, dat vele leden zullen toetreden tot de nieuwe vereeniging. Aanmelding kan geschieden bjj de heeren A. ZaaUer en J. H. Dejjs te Middelharnis en A. J. van Hemert te Sommelsdyk, en voor de buiten do kom dor gemeente wonenden by den heer C. Bresyn. Centr. Veiling te Hiddelhnrnis op Woensdag 6 Sept. 1922. Andy vie ƒ2.— per 100 krop. Kroten ƒ0,90 p. 100 bos. Kropsla 0,60 tot 0,70 per 100 krop. Komkommers 0,80 tot 0,70 per JOO st. Meloenen ƒ0,18 tot ƒ0,65 per st. Bloemkool ƒ6.- tot ƒ8,- per 100 st. Roodekool 7,50 tot 7,90 per 100 st. Savoyekool ƒ18,- tot ƒ13,40 p. 100 st. Stoksnyboonen ƒ1,80 tot. ƒ24,— p. 100 kg. Stoksuiker ƒ10,40 tot ƒ11,60 per 100 kg. Stamsuiker 7,80 por 100 kg. Eigenheimers 1,70 tot ƒ2,— per 100 kg. Perziken ƒ1,10 tot ƒ11,— per 100 stuk. Blauwe druiven ƒ84,80 tot ƒ35,70 p. 100 p. Witte ƒ19,10 tot ƒ20,- p.lOOp. Zure appelen 2,50 tot 5,70 p. 100 kg. Peren (beurré de merode) ƒ8,90 p. 100 kg. Peren (claps favorite) ƒ8,— tot ƒ12,— per 100 kg. Diamantperen ƒ8,— tot 10,—p. 100 kg. Jutteperen ƒ9,- tot 12,- p. 100 kg. Kippeneieren 8,90 tot 9,70 per 100 st. Eendeneieren 8,90 per 100 st. Aanvoer 4040 stuks. SOMMELSDIJK. Woensdagavond gaf dan eindeiyk de muziek-vereeniging „Sempre Crescendo" ook in deze gemeente een con cert, dat welgeslaagd mag beeten. Alsaltyd mocht Sempre zich ook hier verheugen in een talryk publiek, dat helaas, wel wat. luidruchtig werd vooral tegen het einde, waardoor byv. de piano-gedeeltes in de uit gevoerde nummers voor den muzieklief hebber onhoorbaar bleven. Toch had alles een ordeiyk verloop, na het concert, dat mooi op tyd eindigde was de rustin het dorp spoedig weergekeerd De heer De Ryke had voor een flinke ruime tent gezorgd voor de muzikanten. Maar ook de verlichting was prachtig. De heer C. Vis alhier liet biyken voor Sempre ook veel over te hebben door een prachtige lamp in het midden aan te brengen, die haar licht bundels ver in den omtrek verspreidie. Is heel wat beter, dan dat getob met petro leum of carbid-lantaarns, zooals dat hier altyd gebeurde. Voetbal. Zondag a.s. gaat M. S. V. V. II naar Oude Tonge, om aan de door D. I. O. aldaar uitgeschreven serie-wedstryden deel te nemen. MELISSANT. Dinsdagavond kwam de dorschmachine van Gebr. Overweel, getrok ken door een tractor over den havendyk. Doordat de ketting uitschakelde gleed de dorschkast den dyk af, de twee opzittenden sprongen er bytyds af. Persooniyke onge lukken vielen niet voor, met eenige mate- rieele schade liep dit ongeval af. Tegen H. G. en P. v. A. alhier is 6 weken gevangenisstraf geëischt wegens dief stal van aardappelen. Het Kohier No. 3 der Personeele be lasting is den ontvanger ter invordering ter hand HERRINGEN. De verkoop Yan bloempjes ten bate voor het Christelyk onderwys aan schipperskinderen heeft opgebracht de som van ƒ10,85. De melkprys in deze gemeente is weder gebracht van 14 op 16 cent per Liter. In deze gemeente komen vooral onder de zware varkens weder gevallen van vlek ziekte voor. Naar verluidt is er al één onder bezweken. By het bootje varen had een jongetje van H. D. het ongeluk in de kaai te vallen, doordat hy met een stok het bootje wilde laten varen. De stok was te kort en de kaaiput te diep zoodat hy er in tuimelde. Met den schrik en een nat pak kwam hy er af. 't Is misschien niet overbodig de ouders van kinderen toch vooral te wyzen op het gevaar dat hunne kinderen bedreigt by het loopen over de balken der spuibak in de kaai. 'tMag wel wonder heeten dat tot nog toe geen kinderlevens te betreuren zyn. STELLENDAM. De garnalenvisscbers heb ben de vorige week 6 dagen gevischt. Ge middeld werd per dag en per vaartuig 70 Kg. by de pelleryen aangebracht. Zaterdagavond gaf de muziekvereen. .De Hoop" in de tent een uitvoering. Liet het weer zich eerst ongunstig aanzien, toch hield het zich uitstekend. Velen woonden deze goedgeslaagde uitvoering by. Dinsdag vertrokken van hier naar Noord Amerika de broeders B. en W. v. d. Ree, de laatste met vrouw en kinderen. Woensdag maakten de leerlingen der byzondere school alhier een reisje naar Oud dorp. Tegen J. D. P. alhier is door de rijks politie proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der motor- en ry wiel wet. A. van Beters had deze week het onge luk by het siypen van een zeis den ring vinger van zyn rechterhand byna af te snyden. Tegen de dames C. E. V. en A. M.V, is door den gemeente-veldwachter alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het ry den op een flets zonder licht. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J8. Roon, slaagde te Wageningen voor akte landbouwkunde. OUDDORP. Het Muziekgezelschap Apollo van Goedereede, hoopt a.s. Zaterdag 6,80 uur een Concert te geven op Strandlust. P. Bezuyen alhier heeft te Maassluis onderhands aangekocht een Logger om hier in de haven te sloopen. Door den gemeenteraad alhier is besloten om de bestrating op het dorp in orde te laten maken. Hoenderdyk en Westraat worden nieuw bestraat, het overschot van het dorp wordt verlegd. Het werk is opgedragen aan de heer A. Theuns van Woensdrecht en hoopt ongeveer 1 October te beginnen. NIEUWE TONGE. M. J. Hemmink, inge schrevene voor de lichting 1922, is bestemd om den 5 Oct. a.s. te worden ingeiyfd by het 3e halfregt. II Regt. Huzaren. Over do afgeloopen maand zyn aan het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor be handeld: 73 telegrammen; 393 telefoonge sprekken en 18 oproep berichten. Totaal 489 handelingen. OUDE TONGR. Door W. Wittekoek alhier is gemynd 5 gemeten, 117 roeien bouwland van Dr. Arends te Utrecht k 1370 per gemet, gelegen aan den Molenweg alhier. Zondag geraakte een kind van J. A. Bogers in de Kaai. Piet den Rooyen sprong er gekleed by en mocht het genoegen si ken, het kind behouden aan wal te brengen. Een woord van hulde aan den moedigen redder is hier zeer op zyn plaats. Donderdag hebben de kinderen der O- L. School onder leiding van het onderwyzend personeel een bezoek gebracht aan de Dier gaarde te Rotterdam, 's Morgens vroeg wer den ze per as door verschillende landbou wers naar de Middelharnische boot gebracht en 's avonds weder gehaald. Dat ze genoten hadden kon men wel aan hun biyde ge- ten zien. Dinsdag 10 October hoopt mejuffrouw Post den dag te herdenken, waarop ze voor 35 jaar in dienst van deze gemeente trad als hoofd der Gemeente-Bewaarschool. Ouders van 40 jaren zongen dezelfde liedjes op school die nu hun kinderen zingen, werden geleerd door dezelfde onderwyzeres, die nu hun kinde ren onderwy'st Steeds met jj ver heeft ze zich van haar taak gekweten, en thans nog. Dat ze by alle inwoners zeer gezien is, is wel te begrjjpen. Het zou dan ook zeer jammer zijn, als deze dag voor haar ongemerkt voorby- ging. Dit zal echter, hopen we, niet het geval zijn. Groot en klein zal meewerken, om dien dag voor haar zoo aangenaam mogelyk te maken. OOLTGENSPLAAT. De door eenige Oud- Leden en Belangstellenden der vroegere Muziekvereeniging „Uitspanning door Inspan ning" verspreide circulaire, waarin het nut en de wenscheiykheid van de wederoprich ting dier vereeniging duideiyk was uiteen gezet, heeft wonderen verricht. De zaal van Hotel „Moelker" was geheel bezet met lieden van allerlei stand, die allen biyk gaven niets liever te willen dan een spoedige herleving der Muziekvereeniging. De heer G. N. Breur opende op verzoek de vergadering met een kort woord en zette het doel dezer by eenkomst uiteen, waarna de oud-directeur, de heer J. Bol, het woord kreeg. Spreker was vry pessimistisch gestemd en achtte het bestaan eener Muziekvereeni ging afhankeiyk van de wyze waarop het publiek hare medewerking verleent. Deze medewerking, het moreel, doch vooral ook financieel, steunen, had spreker vele jaren tevergeefs gezocht. Hy constateerde wel eenige verbetering, doch het zou moeten biyken, of er genoeg gelden gevonden konden worden om de instrumenten grondig te doen repareeren. Verschillende aanwezigen achtten het beter alvorens tot de definitieve oprichting der vereeniging over te gaan de namen der wer kende leden en donateurs te noteeren en vervolgens te zien over welke middelen men kon beschikken om een hechte basis te vor men, waarop het gebouw onwankelbaar zou kunnen staan. Daartoe werd ter vergadering reeds ƒ183.60 op een lijst geteekend, die van hand tot hand werd doorgegeven Beslo ten werd met een lyst in het dorp en een lyst buiten het dorp te werken, waartoe vier heeren zich beschikbaar stelden. Er bleken 25 nieuwe werkende leden zich te hebben aangemeld, alsmede 40 donateurs en kunst lievende leden. Hierop werd de vergadering De herleving der muziekvereeniging is dus slechts een kwestie van een paar weken Dank zy de juiste manier, waarop men de vergadering deed slagen I DEN BOMMEL. Op het telefoonkantoor alhier zyn over de maand Augustus behan deld 57 telegrammen, 324 telefoongesprekken en 10 oproepingen. Gedurende de maand Augustus teeken- de de regenmeter 69,6 m M. neerslag tegen 28,6 mM. gedurende dezelfde maand van het vorige jaar. Door do politie alhier is proces-verbaa opgemaakt tegen W. V. te Stad aan 't Ha ringvliet, wegens overtreding vandeykwet De beide Oostenryksche zusjes, die sedert het vorige jaar hier verpleegd werden zyn naar hun vaderland teruggekeerd. Te beginnen met 17 dezer zal voorloo- pig kerk gehouden worden in het Gymn. lokaal der le O. L. School, wegens restau ratie der Ned. Herv. Kerk. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In plaats van den heer R. Sterk, benoemd burgemees ter van Nieuwe Tonge is tot gemeente-sec retaris van Myusheerenland en Westmaas benoemd de heer G. Sterk, voorheen alhier werkzaam, thans te Jutphaas. Op 16 October a.s. hoopt Ds. Vesseur alhier afscheid te nemen wegens vertrek naar Numansdorp c.a. De uitslag van de verkooping van huizen op Woensdag 6 September j.l. is als volgt: le koop, ingezet door A. J. Braber op 2640, aangeloopen; 2e koop, ingezet door A. Koppenaal op ƒ1250, gemynd door C. Koppenaal op ƒ1260; koopen 1 en 2 ge combineerd, aangeloopen. Koop 3, ingezet door C. Koppenaal op ƒ2510, gemynd door J. A. Peekstok op ƒ3210. Door het college van notabelen van de Ned. Herv. Gemeente alhier zyn in de vaca turen van wyien A. Arensman Cz. en T. J. de Wachter tot kerkvoogd gekozen de heeren L. Braber JL.z. en M. van den Boogert. Op het telefoonkantoor alhier zyn de vorige maand behandeld 48 telegrammen, 883 gesprekken en 11 oproepberichten. HELLEVOET8LUIS. De persoon, die in een hotel alhier eenige weken geleden een flink maal gebruikte, kiespyn kreeg en zon der betaling verdween en onmiddeiy k daarna een rywiel wist los te krygen, waarvan wy melding maakten in ons blad van 30 Au gustus jl. is door de politie van hier te Rot terdam gearresteerd. Hy bleek te zyn C. H. en gedomicilieerd te Rotterdam. Het bewuste rywiel is later door onze politie, in een café op den Schiedamschen Dyk te Rotterdam in beslag genomen. Het bleek by dien café houder te zyn verpand. By verder onderzoek bleek, dat hy door de politie te Rotterdam ook werd gezocht om reden hy zich aldaar aan oplichting van 200 had schuldig gemaakt. C. H. bevindt zich thans in bewaring op het politiebureau, alhier; het onderzoek wordt voortgezet. Voetbal. Indeeling R. V. B. 2e klasse B. Reserve Se kl. E. V. IJ. W. I. Hellevoetsluis II. Overmaas I. C. V. V. 5 D. H. Z. I. W. R. W. II. sco I. Vreewijk II. W. R. W. I. R. D. M. III. Hellevoetsluis I. V. IJ. W. II. D. J. S. I. O. V. V. II. Te spelen voetbalwedstryden op Zondag a.s. Hellevoetsluis I Overmaas I (2 uurnm.) Hellevoetsluis III - H. O. V. I. O. V. V. II Hellevoetsluis (combinatie). Naar wy vernemen worden er plannen gemaakt tot het oprichten van een muziek vereeniging, bestaande uit personeel van 's Rijkswerf, alhier. Ook zal getracht worden hier een kegel club op te richten. Nadere gegevens hierover zyn o. m. aangeplakt voor „Casino". NIEUW-HELVOET. De heer H. Kruik, die dezen zomer voor kommies geslaagd is, wordt met ingang van l October als zoo danig te Groesbeek by Nymegen geplaatst. Leerlingen voor het vervolgonderwys, dienen zich vóór 24 September a.s. by den heer L. Touw aan te melden. De rustend landbouwer Joh. Sp., die Zaterdagnamiddag by het schoonmaken van een dakgoot, op zoo noodlottige wyze viel, is Maandagnacht zonder by kennis gekomen te zyn, overleden. Hedenmiddag is hy onder groote belangstelling begraven. ROZENBURG. Door de N.V. Electriciteits My. „Voorne en Putten" is tot meteropne- mer aangesteld de heer Jb. Kleywegt Az. Inplaats van den heer K. Kleywegt, die wegens hoogen leeftyd ontslag nam, is tot weger aan de fairbank benoemd C. Oos- terlee Jz. Een dag van onfortuin was den 31sten Aug. voor den heer H. Groenewegen. Eerst geraakte by een gevaarlijke kromming z'n auto in de sloot en daarna ging iemand er met z'n fiets vandoor, zonder adres achter te laten, toen hij te Maassluis naar de feeste- ïykheden van dien dag stond te kyken. De Raad heeft de armen-praktyk tot en met 81 Dec. '22 opgedragen aan den zich pas gevestigden arts, dr. Moree. De heer Vermeer, benoemd hoofd der Hervormde School, is benoemd tot lid der Comm. van toezicht op 't L. O. Van de 17 leerlingen der afd. Rozen burg van den Vryw. Landstorm is aan 16 het bewys van voorgeoefendheid uitgereikt. EieronveiUng. Op de heden (5 Sept.) in 't Veilingslokaal Delftschestraat 43, Rotterdam, gehouden Vei ling, werden de volgende prijzen besteed: Kippeneieren 8,20 ƒ10,90 idem (klein) 7,45 8,10 Eendeneieren Ganzeneieren Aanvoer 155.000 stuks. oefening baart kunst. Hoe komt u er bjj N. dat de Mooy in de gaten gehouden werd, er werd biykbaar door de D.V.V.ers niet om de Mooy gedacht, in plaats van in de gaten te houden, dat zal die zelf wel willen be kennen. Ook stelt u voor N. of dat M.S.V.V. nog een goaltje gemaakt had, maar laat ik u zeggen, dat u het onmogelijk zien kon of de bal de lyn gepasseerd was, dat nu juist niet geval was, en nog juist by tjjds gered werd. Het derde goaltie werd by M.S.V.V. niet gezet door de rechtsbinnen, doch door de rechtsbuiten. Had de doelman met het eerste en het laatste doelpunt zich een betere op stelling in zyn heiligdom gegeven, dan had hij misschien nog wel kans gehad om de ballen te keeren. Zoo is deze wedstrijd dan weer verloopen en is gebleken N. dat D.V.V. met 4 invallers nog al wat kon presteeren. Het is wel jammer N. dat u altyd zoo voor M S.V.V. in 't vuur gaat, maar ja, je moet doen wat je niet laten kan. Een raad geef ik u nog N., verzint voor dat je begint. Dirksland, 6 Sept. Jac. van Dongen. Ingezonden Stukken. iBuiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken ie volgens het oordeel der Redactie niet aan den ei8cb van uiterste beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd. Kopie wordt niet terug gezonden Mijnheer de Redacteur! Mag ik voor onderstaande een plaatsjein uw blad, by voorbaat myn dank. In het blad van Woensdag j.l. komt voor een sportverslag van de wedstrjjd M.S.V.V.— D.V.V. Hoe komt de heer Noordyk aan zoo'n verslag. Men zou haast zeggen, hy heeft zeker de wedstrijd niet gezien, maar ja dat is waar ook, als verslaggever zynde, was hy zoo bereidwillig om nog als grensrechter te fungeeren. Hoe komt u aan saai spel N., dan geloof ik als u die wedstryd saai vond, dat u geen erg best begrip hebt van voetballen, het was integendeel, aan beide kanten werd vurig gewerkt, en zoo dan was het einde dat M.S.V.V. met3 1 ingemaakt werd door D.V.V., die bovendien nog met 4 invaller speelde. Toen D.V.V. het eerste goaltje maakte, zette M.S.V.V. er allesopomdegelykmaker te maken, dus de wil was er by M.S.V.V. wel hoor. N., maar zij konden tegen het vlugge spel van de D.V.V.ers totaal haast niets uitrichten. Hun spel was zoo slecht niet. N., want u doet het voorkomen evenals haast altyd, als M.S.V.V. wint dan vertelt men niet van Roodkapje, maar van een keurige wedstryd, waar M.S.V.V. natuurlijk in zegevierde. Is het dan dat M.S.V.V. in gemaakt wordt, dan steekt u het op het slechte spel, en doet het voorkomen alsof zy niet wilden. Neen N. zooiets loopt toch in de gaten. Bedenk toch M.S.V.V. kan altyd niet winnen, zy krijgen, zooals ook Zondag gebleken is ook hun mannetjes wel eens tegen hun. Voor de wedstrijd hoorde men ook al eenige M.S.V.V.ers zeggen, punten zetten hoor zooveel als je kan. Dus ze waren niet van plan aan D.V.V. zoo maar gewonnen te geven, en dat heeft men ook kunnen zien, de geelblauwen hebben hard gewerkt, vooral Breur, men zou haast zeggen de kerel loopt zich straks nog dood. Jammer voor M.S.V.V. dat de heer Vis het veld zoo vroeg verliet, en dan zoo'n goeie speler, anders had M.S.V.V. het misschien nog wel wat verder gebracht, toch niet sportief van Vis. D.V.V.s keeper werkt onzeker, dat heeft u goed gezien. N. maar dat zal wel beter worden, want VERKOOPINGEN. Op VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1929, by Inzet en Op VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1922, by Afslag, telkens des v.m. 10 uur (zomertyd) te Nieuwe Tonge in het Logement van T. H. Holleman van: 1.98.80 H.A. Bouw land te Nieuwe Tonge, in Duivenwaard. 2.20 80 H.A. Bouwland te Nieuwe Tonge, in den polder Battenoord. 2.75.70 H.A. Bouw- en Weiland te Oude Tonge in het Oude land. Op VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1922, te Stellendam, in het Logement van Mynders, by Inzet en Op VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1922, te Stellendam, in het Logement van Troost, by Afslag, telkens des n.m. 3 uur (zomer tyd) van: 8.39.30 H.A. Bouwland te Stel lendam, zynde kavel 44 van den Een- drachtspolder, en 15.51.98 H.A. Bouwland in den Gabriëllinapolder onder Melissant en Stellendam. Op ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1922, by Inzet en Op ZATERDAG 80 SEPTEMBER 1922, by Afslag, telkens des avonds 6 uur (zomer tyd) te Ouddorp, in het Logement van Akershoek, van: 2.86.40 H A. Bouwland in het Oude Nieuwland te Ouddorp. 2.52.80 H A. Bouw- en Weiland in den Ouden Oostdyk onder Ouddorp. 3.29.20 H.A. Bouwland en Boschhakhout te Goede reede in den Bokkenpolder. Ten verzoeke van den Heer A. van Schou wen te Haarlem. Notarissen VAN ISPELEN, VAN DER SLUYS en VAN DEN BERG. Op VRIJDAG 22 SEPT. 1922, te Oude Tonge in hotel Waare, by Afslag, des namiddags 2 uur (Zomertijd) van de Hofstede „Onge dacht", met Bouw- en Weiland, onder Den Bommel in den Nieuwen en Grooten Blok. In huur by Gebr. Heesterman tot bloot- schoof 1922. Notaris AKKERMAN. Op WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1922, by Inzet in het „Hotel Moelker en Op WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1922, by Afslag, in het „Hotel Hobbel" te Oolt- gensplaat, beide dagen des voorm. 10 uur, (Zomertyd)van Onroerende Goederen onder Ooltgensplaat en Den Bommel; Op WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1922, in het „Hotel Van den Doel" en Op WOENSDAG 4 OCTOBER 1922, in het „Hotel Keuvelaar" te Dirksland, heideda gen des voorm. 10 uur, van Onroerende Goederen (waaronder Bouwhoeve met lan derijen) onder Melissant, Dirksland en Herkingen Op WOENSDAG 11 OCTOBER 1922, in het „Hotel Van den Doel" en Op WOENSDAG 18 OCTOBER 1922, in het „Hotel Keuvelaar" van Onroerende Goe deren, onder Dirksland en Melissant, be- hooiende tot de nalatenschap van den WelEd.Gestr. Heer Mr. C. P. D. PAPE, te 's-Gravenhage, ten overstaan van Notaris VAN BUUREN. Doodgereden. KLOOSTERHAER, 6 Sept. Gisteravond is het 11-jarig zoontje van den werkman Bos- hove, dat vermoedeiyk door onvoorzichtig heid onder het turftreintje van de veendery Crullsveen geraakte, onmiddeliyk gedood. Den machinist treft geen schuld. Het on geluk gebeurde op ongeveer 6 minuten af stand van de ouderiyke woning. MIDDELBURG, 7 Sept. Op het gehucht Othene b(j Terneuzen is een 6-jarig meisje van een wagen gevallen. Ofschoon men eerst alleen een geringe verwonding constateerde is de kleine des nachts aan de gevolgen over leden. Een jongen vermist. UTRECHT, 7 Sept. Sinds Maandag wordt vermist de 10-jarige Simon Weerdenberg, wonende in de Siriusstraat alhier, gekleed in donker blauw marine jekker met koperen knoopen, gestreepte kniebroek, zwarte kou sen en rygschoenen, geruite pet, blauwe sportblouse met rood en zwart gestreepte das. De jongen, die zwart haar heeft en een geelachtige gelaatskleur bezit, is avontuuriyk van aard, doch, daar hy nimmer des nachts uitbleef, vermoedt men, dat hem een ongeluk is overkomen.

Onze Eilanden | 1922 | | pagina 5