41 RE TWEEDE BLAD ireert! OLDA ONZE EILANDEN scherij 'UTTEN" ONZE EILAN DEN VAN ZATERDAG 24 JÜNI 1922. 5 GEM AKER ERSTRAAT A 90 OETSLUIS I Alles met garantie en spot- 1 goed- koop. igen billijk. diger voor het Overflakkee: mmelsdijk. 6% D03/4°/O 350. aloop iO.OOO. teetcn J. VAN nge. J. P DE \ge. M. BREUR ilaat.i. ROOU VOS te Goc- uNAT.BANK- :r EILANDEN Itusschenkomst Commisslon- Ouddorp bij Bunder. No. 64. 24 Juni 1922. bericht. De commissie van de verkiezing van onaf- lankeRjke Kamerleden schrijft vergaderin- :en uit: te Goedereede op Woensdqg 28 Juni, lude Tonge op Donderdag 29 Juni en Ooit- lensplaat op Vrijdag 30 Juni. Spreker op al leze vergaderingen is de heer J.G.Moojen, ssistent-reaident en candidaat voor de 'weede Kamer, met het onderwerpNeder- and en Indie. Plaatselijk Nieuws. .VOET. ijzen. chgoed. ON Az •XVOET. GEN KOAGSBUO m«. «n Met lui 87% IIGS8U0 nul. (pu MIDDELH ABNIS. Dinsdagmiddag was het tuim 3-jarig zoontje van Johs. Wittekoek jab(j het station aan het hoepelen, toen het ïoepeltje onder een dorschmachine ging die uistzou worden vervoerd Het ventje geraakte net de linkerarm onder een wiel, waardoor [it ernstig werd gekwetst. Nadat een voor- oopig verband werd gelegd, is hy direct met de tram naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd, alwaar het armpje boven de elle- >oog werd geamputeerd. Naar we vernemen gaat het redelyk wel. De voerman treft in deze geen schuld. Het beproeven der brandspuiten zal plaats hebben op Maandag 26 Juni en wel voor de nummers 2, 4 en 5 's av. 7 uur en 1 en 8 'sav. 8 uur. - Voor de S D A.P. zal op Dinsdag 27 Juni 's av. 7.30 uur in de zaal van dhr. S. van Leeuwen optreden dhr. J. Brautigam uit Rotterdam met het onderwerp: DeS.D A.P. :o de aanstaande verkiezingen. - De heer E. de Lint had Dinsdag het jeluk het 2-jarig kind van A. van Gelder van een wissen dood te redden. De kleine was voorover in een ton met water gevallen en zou zeker zyn verdronken daar niemand inders het bemerkt had. De collecte voor den Gewapenden Dienst langs de huizen gehouden, heeft 88,67 opgebracht. Centr. Veiling te Middolharnis op Woensdag 2i Juni 1922. Iropsla ƒ0,50 tot ƒ1,— per 100 krop. komkommers ƒ13,- per 100 st. 'een ƒ5,— tot ƒ8,10 per 100 bos. Postelein ƒ21,- per 100 kg. pRhabarber ƒ0,85 per 100 bos. Bloemkool ƒ1,— tot 16,— per lOOst. Tuinboonen ƒ6,— per 100 kg. Doppers 19,10 tot 19,90 p. 100 kg. 'rei ƒ1,— per 100 bos. Aardappelen (nieuwe) Duce of york 21, per 100 kg. Aardbeien ƒ20.— tot ƒ81,10 per 100 pond. Kippeneieren ƒ7,— tot ƒ8,10 per 100 st. Aanvoer plm. 6266 stuks. 80MMELSDIJK. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft in deze jemeente opgebracht ƒ26,76. - Do fokpaardendag, welke wordt gehou den op Woensdag 28 Juni as. zal worden opgeluisterd door de muziokvereeniging ,Sempre Crescendo". Op de Binnenweg is een aanplakzuil verrezen. Het aanplakken op muren of boomen i3 nu verboden. Men lette er evenwel op, •lat alleen door den gemeente bode op deze tuil mag worden geplakt. HERRINGEN. De yk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente gehouden worden in het Gemeentehuis op Zaterdag 22 Juli as. des voormiddags van 8-10$ uur (N. T.) - Langs de huizen der Ingezetenen wordt collecte gehouden tot leniging van den lood in hongerend Rusland. - Aan Mej. C.J.C. Worrell is met ingang van 1 September a s. eervol ontslag verleend kis onderwijzeres aan de O. L. School alhier, wegens benoeming in geiyke betrekking te s Graven hage. STELLENDAM. De yk en heryk van maten en gewichten zal in deze gemeente 'laats hebben op Vrijdag 14 en Zaterdag 16 Juli a.8. in 't Gemeentehuis. - De leerlingen der hoogste klassen van le Openb. School alhier zullen op Vrydag f Juli a.s. met de motorschuit van schipper waling een pleiziertochtje maken naar Rot terdam. Tegen A. V. uit D. is proces-verbaal 'PRemaakt wegens overtreding der Motor- !n Rywielwet. Het inschryvingsregister lichting 1928 net het daaruit opgemaakte alphabetische egister, ligt gedurende 10 dagen op de ge- aeente-secretarie ter inzage. 3. van W. die kunstmest moest gaan aaien maakte zyn paard aan den wagen T&st. Het dier verwarde zich in de touwen o kwam in de sloot terecht. Nadat het aard uit de sloot was gehaald, bleek de chade gering te zyn. - Het voorloopig bestuur der Chr. Histo- ische Kleavereen. bestaat uit de heeren: J. A. Charbon, P. v. d. Broek, H. v. Eesteren, M. van Dam, J. Nagtegaal, M. Lokker en A. van Oostenbrugge. GOEDEREEDE. De heryk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben in de bewaarschool op 23 Juli vm. 9—12 en van 1-8 uur. In de Pieterstraat is een aanvang ge maakt met de verstrating wat een groote verbetering zal geworden. W. Tanis kocht verleden week een koe in Rotterdam die nu reeds gestorven is. Alzoo voor hem een groote schade. OUDDORP. Meineed. Dinsdagmorgen had zich voor de Rechtbank te Rotterdam wegens meineed te verantwoorden de 36-jarige ver lofhouder L. A. alhier. Op 17 Febr. had hü voor den Kantonrechter te Sommelsdyk, als getuige gehoord onder eede in stryd met de waarheid verklaard, dat hy zekere J. H. op 4 Nov. 1921 met een geweer in de hand in jagende houding op domeingrond had zien loopen. Na een uitgebreid getuigenverhoor eischte het O. M waargenomen door mr. Holstijn 4 maanden gevangenisstraf tegen hem. Uitspraak 28 Juni as. De heryk van maten en gewichten zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juli n m. half twee tot half vyf en op Woensdag 12 Juli van negen tot twaalf uur en een tot twee uur In de openbare school. De maten en gewichten moeien schoon gemaakt zyn. Blikken maten voor droge waren mogen aan de buitenzyde geverfd zyn doch niet aan de binnenzyde.In de koperen gewichten moeten de openingen schoon zyn. IJzeren maten moeten van onderen en van binnen rood gemenied zyn en van buiten grys of zwart geverfd. Gepotloode gewichten wor den afgekeurd. De Collecte gehouden voor den gewa penden dienst heeft ruim 20 opgebracht. By M.Sperling in deWynstraat ontstond een begin van schoorsteenbrand, die echter, met behulp van buren spoedig gebluscht werd. By J. Pikaart kwam uit een ei twee aan elkaar gegroeide kuikens met 7 pootjes. NIEUWE TONGE. Dinsdagavond had het zoontje van den heer A. v. R. alhier, het ongeluk, al spelende in de moddersloot achter diens woning te vallen. Door spoedig toege schoten hulp, werd hy op het droge gebracht en kwam er met den schrik en bemodderd pak af. Dezer dagen lagen by den veehandelaar W. J. T. in deze gemeente enkele varkens dood in het hok, hetwelk voor dezen een zeer groote schadepost is. Met het oog op de aanstaande verkiezing voor Leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, worden de ingezetenen herinnerd, aan artikel 72, 2e, volgens welke ieder die volgens de kiezerslyst bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht is, zich binnen den voor den stemming bepaalden tyd ter uitoefening van zyn kiesrecht aan te melden by het stembureau van liet voor hem op de kiezerslyst aangewezen stemdistrict, behalve by het bestaan van een geldige reden van verhindering. OUDE TONGK. Door Anth. P. de Weerd ia een autodienst geopend van hier op de Bommel8che boot en visa versa. We wen- 8cben hem veel geluk met deze onderneming. De boerderij der Ned. Herv. kerk in de Langeweg, in pacht zynde by de Wed. J. Verwey, is geveild op 6450,- door Job Prince alhier. Arie Blaak Az. had het ongeluk met zyn neus in een lampenglas te vallen, waarby deze erg verwond werd. Geneeskundige be handeling was noodzakeiyk. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht 27,83. Schipper M, Oomcns vaart op 13 Juli a.s. naar de Historische feesten te Zlerikzee met zyn motor-zeiljacht. Retour ƒ2,-. OOLTGEN8PLAAT. Woensdagmiddag heeft de heer B. Noordyk, op zyn erf, een mooie blauwe postduif gevangen. By nadere beschouwing bleek, dat op zyn vleugel Royal Hotel, Rossendale Plynig Club, Waterfoot, Nt, Manchester, 37, gestempeld was. Aan een poot bevonden zich een alluminiumring en een gummiring. Op de alluminiumring stond MC 1992 Nurp en op de gummiring alleen het nummer 408. De collecte voor den Gewapenden dienst heeft opgebracht de som van 17,08$ cent. Doordat zich geen nieuwe leden heb ben aangemeld is de Coöperatieve Brood- bakkery ontbonden verklaard. DEN BOMMEL. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan, z. v. M. Mooyaart en B. Geelhoed; Cornelia, d. v. C. Melissant en M Keuvelaar; Aren, z v. J. de Reus enS. Visser; Jan, z. v L. Hokfee en N. Les. Wilhelmina Cornelia Maria, d. v.Q.J.Buys en J. Brands. OverledenCornilis van Bochove 26 dagen, z. v. I. van Bockhove en L Dekker. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In deze gemeente is mededeeling ontvangen van drie kiezers, die elders, en van twee van van elders die alhier aan de stemming wen- 8chen deel te nemen. De collecte langs de huizen voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht de som van ƒ10,65. In deze gemeente komt in het huis wijk A no. 122 een geval van Diphteritus voor. De collecte voor de zending heeft in de Ned. Herv. Kerk alhier opgebracht de som van ƒ28,10 en in de Geref. Kerk de som van ƒ94,40. HELLEYOKTSLUIS De heer Das, alhier is benoemd tot Instructeur by het Land- stormverband te Uithoorn. De gunning van de aanbesteding van de bouw van 12 arbeiderswoningen, voor „Volkshuisvesting" is opgehouden. Uitslag van de aanbesteding voor het verbouwen van de tonnenloods op 's Rijks werf alhier in een werktuigmakery, gehou den op Maandag 19 dezer aan het Departement van Marine te 's-Gravenhage is als volgt: W. v. d. Knaap, Nieuw-Helvoet 27,850 A. v. d. Hoek, Heenvliet 31,800 P. A. v. Wynen, Dordrecht 31,913 A. Lindhout, Nieuwenhoorn 32,000 P. v. d. Straaten, Hellevoetsluis 32,100 A. v. Pelt, Helder 32,319 P. Kssenberg, Hellevoetsluis 33,100 A. Krynen, Helder 33,170 P. Kunst, Brielle 37,279 D. N. Bout, Brielle 44,960 Maandagavond hield de Anti-Revolutio naire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" een openbare vergadering in de Casino zaal van den heer D. K. v. d. Berg, alhier, welke vergadering uitstekend was bezocht, zoowel door dames als door heeren. Nadat de heer Prins de vergadering heeft geopend met gebed en een korte voorrede, begint de spreker, het kamerlid C. van der Voort van Zyp zyn onderwerp: „De ernst van de a.s. verkiezingen" te behandelen. Hy doet zich kennen als een vlug en goed spre ker. O.m. wijst hij op het z.i. onhoudbare van het tegenwoordige stelsel van evenredige vertegenwoordiging, waardoor allerlei langenpartijtjes candidaten naar de Kamer zien te krygen, die per slot van rekening toch niets uitrichten. Hy neemt als voor beeld de belangenvertegenwoordigers Braat en Henri ter Hall. Hier tegenover plaatst hy de beginselpolitiek van de anti-revoluti onaire party. Nog wyst by op Rusland, waar tegenwoordig volgens hem geen behoorlyke rechtspraak is. Na een korte pauze wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen of tot het voeren van debat. De heer L. Bakker van Nieuw-Helvoet maakt hiervan gebruik. Hy drukt er zyn spyt over uit te moeten zeggen, dat de spreker, waarmede hij anders wel accoord gaat, biykbaar niet op de hoogte is met de Nederlandsche Justitie, bUzelf heeft het by ondervinding, dat ze hier nog slechter is dan in Rusland. „Als men hier iets uit je eigen huis steelt en je je daarover beklaagt, zet men de ge vangenisdeuren voor je open, en moet je hard oppassen, dat je er niet in komt. ik verzeker U, dat hier in deze plaats, als de Commissaris van Politie weg is, de burge meester erger is dan de Czaar van Rusland. Wat hy zegt gebeurt, van recht is geen sprake". De spreker beantwoordt den heer Bakker, door er op te wijzen, dat voor een derge- lyke groote aanval tegen de Nederlandsche Justitie bewyzen moeten worden gegeven, die niet zyn genoemd door den heer Bakker. De heer Bakker wyst op zyn ega en zegt „Het levend bewys zit hier naast my". Door deze opmerking wordt de spreker natuuriyk niet wyzer en naar wy aannemen, ook het meerendeel van het publiek niet. Zeer terecht merkt de spreker dan ook op dat dit geen zaak is, die iets met de a s. verkiezingen heeft te maken. Hy verklaart zich bereid deze aangelegenheid persooniyk met den heer Bakker te behandelen. Onder aanbeveling van de Anti-revolutionaire lyst wordt de vergadering met gebed gesloten. C. v. M., een 20-jarige losse werkman alhier, had ten nadeele van Jan Holm, koop man, 2 peluche tafelkleeden en een paar schoenen verduisterd. Beklaagde bekent vol ledig; h\J is onder invloed van sterkedrank geweest. De officier van justitie acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en requireert een gevangenisstraf van 3 maan den. Mr. Van Sandick wyst er op, dat deze be klaagde tot zyn 12e jaar geen onderwys heeft genoten. Lezen en schrijven kan hjj niet. noemenswaardig. De hoofdgetuige Jan Holm, die, zooals de Rechtbank zeer goed bekend is, van beroep fiesschentrekker is, heeft den jongen allerlei overeenkomsten laten teekenen, zonder dat beklaagde eigen- lyk goed wist wat hy teekende. Hier is een beroepsoplichter opgelicht. Spr. vraagt vry spraak, subsidiair de uiterste clementie van de Rechtbank. Vervolgens stond terecht A. V., die eenige tafelkleeden, eveneens van Jan Holm, ver duisterd had. Beklaagde beweert nog eenig geld te vorderen te hebben gehad van Holm. Getuige Holm bekent ook ditmaal geweten te hebben, dat beklaagde reeds eerder met de gevangenis bennis maakte. Evenals in de vorige zaak verklaart Holm, een vordering op beklaagde te hebben en verzekert be klaagde omgekeerd geld te goed te hebben van Holm. Het O. M acht bekl. uit hetzelfde hout gesneden als zyn patroon Holm. Als ver zachtende omstandigheid kan, gezien de inlichtingen van de politie, niet gelden, dat bekl. het vak zou hebben geleerd van Holm. Spr. vraagt voor dezen bekl. 8 maanden ge vangenisstraf. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt contra P. C. v. W. verdacht van huisvredebreuk. De politie alhier maakte proces-verbaal op tegen H. verdacht van verduistering. Sport. Te spelen voetbalwedstrijden op Zondag a.s. H.O.V. III - Brinio I. Blauw "Wit I Winnaar A. Celer II Verliezer A. Donderdagochtend om ongeveer half twaalf werd de nieuwe school voor U.L.O. geopend. Het woord werd gevoerd door den heer Burgemeester dezer Gemeente, door den Inspecteur van het Onderwijs en door het Hoofd van de U.L.O. school. Door de leerlingen werd een lied, speciaal voor deze gelegenheid ingestudeerd, heel mooi ten ge- hoore gebracht. NIEUW-HELVOET. Door den heer Kruljne hoofd der 2de O. L. S. alhier, is als zoodanig eervol ontslag gevraagd tegen 1 October '22 wegens gezondheidsredenen. De leerlingen van de hoogste klassen der Openbare School in het dorp, zullen Vrydag 30 Juni een schoolreisje naar Rot terdam maken. BRIELLE. Woensdagmiddag had alhier op het Havenhoofd een Brandbluschdemon stratie met het apparaat „Patria" plaats. Een klein houten huisje was gebouwd en van binnen met pek, teer, olie, benzine, enz. bespoten. Daarna werd het aangestoken, en binnen een ontelbaar oogenblik was de brand door eenige personen met de poeder ge bluscht. Ook eenige putten teer en benzine aangestoken werden door kinderen gebluscht. Een talryk publiek was aanwezig, waar onder wy o.a. de Burgemeester van den Briel opmerkten. Eveneens waren er veel hoofdmannen van de brandweer. Het geheel mag schitterend geslaagd heeten. De gewone jaariyksche collecte ge houden langs de huizen voor de Gewapende dienst heeft ruim 30,— opgebracht. Op de Garnizoensbadplaats had Woens dagmiddag een ongeluk plaats. Zekere van L. uit Nieuwenhoorn was hard naar den Briel komen ryden op zyn ry wiel om daar te gaan zwemmen en zweette dientengevolge hevig. Na zich ontkleed te hebben sprong hy van de wip en dook onder, om niet meer boven te komen. Spoedig werd het door de bad meester van den Burgh opgemerkt, die ge kleed te water sprong en hem spoedig boven wist te brengen en tevens de levensgeesten weer op kon wekken. De graven der Gorcumsche Martelaren werden Dinsdag door een processie uit 's-Hertogenbosch bezocht en Woensdag door een uit Moerdyk. Terwyi er Maandag 26 Juni uit Stampersgat één verwacht wordt en Dinsdag 27 Juni één uit Feyenoord. Zondag 25 Juni a.s. 'a middags 5 uur, zal op het Brinio sportterrein een groote Verkiezingsmeeting plaats hebben van de Sociaal-Democratische Arbeidersparty. Spre kers zijn de heer P. de Bruyn wethouder van Schiedam en mevr. C. de Bie-Tiemens, lid van den gemeenteraad te Overschie. Het geheel zal opgeluisterd worden door de mu- ziekvereeniging „Tot steun in den stryd" uit Rotterdam. Dinsdag arriveerden alhier de officier van justitie en rechter-commissaris en gevolg om een onderzoek in te stellen in zake een vermoedelijke kindermoord. Een ongehuwde dienstbode zou, na zy aan de politie meldde, haar kind dat volgens haar zeggen levenloos geboren was in het jaar 1921, ergens in een tuin begraven hebben. Er werd echter op de aangewezen plaats niets gevonden en nog steeds tast men in het duister. 8 p o r t. Voetbal. Zondag 25 Juni a.s. speelt hier B.V.V. I tegen een Sparta-combinatie van Rotterdam. -Uitslag van Zondag 18 dezer gehouden wedstryden: B.V.V. I - V.I.O.D. I 2-8 B.V.V.junior V.I.O.D.junior 8—0 B.V.V.veteranen V.LO.D. II 3—1 B. F. C. I - H. V. V. Ill en IV 1-2 B.V.V. III - Brinio II 3-1 Brinio I Spido I 0-3 Gymnastiek en Atlethiek. Was eerst vermeld dat de dames-afdeeling „Brinio" in de 8e graad een Sen pry's behaald had op de Gewestelijke Uitvoering teSche- veningen, thans is bericht gekomen dat zy een 2en prys behaald heeft. 15 Juli a.s. zal op het Brinio veld een onderlinge atletbiek-wedstryd worden houden. Hengelen. Zondag 1.1. werd door de Hengelaarsclub de Watergeus een onderling hengelconcours gehouden. Over het geheel werd er niet veel gevangen. De uitslag is als volgt le prys C. v. d. Linde. 2e A. Spoor. 8e G. van Heyzen. 4e Joh. de Geus. 5e J. Hoefman. De pryzen bestonden uit huishoudeiyke en kunstvoorwerpen. OOSTVOORNE. Door de muziekvereeni- ging „Volharding", dir. den heer L. de Bruy'n, werd Dinsdagavond van 8—10 uur een uit voering op het Dorpsplein gegeven. Daarvoor was door een uit de schoolkinderen gevormde zangvereeniging, Directeur den hr. Tamme- ling, hoofd der school no. 1 alhier een uit voering gegeven. Het geheel is goed van stapel geloopen en werd door een talryk publiek bygewoond. - Dezer dagen is men klaar gekomen met bet zand storten voor de glooiing. Nu worden de rails aangelegd naar de polder voor de aanvoer van klei. Reeds zyn eenige schepen met steenen en stroo gearriveerd. Met October hoopt men gereed te zyn met het werk, hetgeen dan een goede verbetering voor Oostvoorne zal zyn. - Voetbal. O. V. V. combinatie speelde een vriendschappeiyke wedstrijd tegen een Licurgus combinatie van Rotterdam en won deze wedstryd met 2—1. O. V. V. III-Zwaluwen I 1—2. VEILINGBERICHT van 21 Juni 1922 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 0,40 tot ƒ2,10 per 100 krop. Postelein ƒ0,19 tot 0,21 per ben. Aardappelen (nieuwe) ƒ0,16 tot ƒ0,23 p. kg. Poters (nieuwe) 0,07 tot ƒ0,15 per kg. Aardbeien 0,34 tot ƒ0,60 per kg. Boonen (groote) ƒ0,05 tot ƒ0,12 per kg. (dubb. stam) ƒ0,94 tot 1,04 p. kg. (stamsnD) 0,76 tot 0,82 p. kg. Komkommers (w.) ƒ6 tot ƒ12 p. lOOst. Peen ƒ4,— tot ƒ11,— per 100 bos. Bloemkool ƒ8,— tot ƒ18,— per 100 st. Sjalotten ƒ1,— tot ƒ2,80 per 100 bos. Rhabarber ƒ1,80 tot 2,50 per 100 bos. Doperwten 0,20 tot 0,31 per kg. Peulen 0,28 tot 0,39 per kg. Witte Asperges ƒ0,47 tot 0,58 per bos. Blauwe ƒ0,80 tot 0,37 Tomaten 0,64 tot 0,66 per kg. Eierenveiling. Op de heden (20 Juni) in 't Veilingslokaal Delftschestraat 43, Rotterdam, gehouden Vei ling, werden de volgende prijzen besteed: Kippeneieren 6,05 8,85 idem (klein) 0,— Eendeneieren 6,75 7,40 Ganzeneieren Aanvoer 225.000 stuks. Federatie van Leeraren ter verstrekking van Onderwys volgens het Systeem „Spinoza". Bij de in de week van 12—17 Juni 1.1. in Hótel „Coomans" te Rotterdam gehouden Examens slaagden de volgende candidaten. Machineschrijven: (tienvingersysteem) de heeren R. Rysema, R. Graafland, de dames L. Lossinga, M. van Bezeij, allen uit Rotter dam. Stenographie A: de heeren M. Minnema, F. Minnema, L. S. Jansen, R. Bourgonje, L. Groothuis en mejuffrouw L. de Leever, allen uit Rotterdam en de heer C. Zwart uit Leiden en de heer I. Sissingh uit Maas sluis en de heer J. Kramer uit Rotterdsm. Stenographie B: de heeren M. van der Linde, G. de Zwet, R. du Saar, J. Kramer, L. Groothuis, allen uit Rotterdam, de heer I. Sissingh uit Maassluis en de dames R. van 't Haaff en L. Vulsma uit Leiden. Stenographie C: (snelheids certificaat) de heeren J. Kramer uit Rotterdam en I. Sis singh uit Maassluis, mej. L. M. de Roode uit Den Haag. Nederlandsche Taal en Handelscorrespon dentie: de heer R. Minnema uit Rotterdam, mej. M. Deus uit Vlaardingen. FranscheTaal en Handelscorrespondentie: de heer G. F. Tupker uit Dordrecht, mej. L. de Zwarte uit Gouda. Duitsche Taal en Handelscorrespondentie: de heer F. W. H. Odding uit Rotterdam. Engelsche Taal en Handelscorrespondentie: de heer L. van Embden uit Rotterdam, de heer C. A. Schippers Jz. uit Vlaardingen. Boekhouden Ade heeren G. en F. Franssen en mej. L. Kannegieter uit Rotterdam en de heer Joh. Korpershoek en mej. M. Deus uit Vlaardingen en de heer F. Batenburg uit Oud-Beijerland. Boekhouden B: de Heeren L. Sinnes en F. de Otter uit Rotterdam. Handelsrecht: de heer L. Sinnes, Rotter dam. Algebra: de beer L. van de Meyden uit Leiden. Meetkunde en Trigonometrie: de heeren R. Suza en M. Cohen uit den Haag en Mej. de Geer uit Leiden. Afgewezen16 candidaten. Uitreiking der prijzen aan M.S.V.V. en D. V. V. Maandagavond had deze voorwaar plech tige gebeurtenis plaats in Hotel Zaaier te Middelbarnis. Vele belangstellenden waren opgekomen. Hieronder volgt beknopt het verslag van den zeer gezellig verloopen avond. Als allen zich in de zaal een plaats hebben verschaft, opent de heer H. Haagens als voor zitter vau den Flakkeeschen Voetbal-Bond, de bfieenkomst. Spr. spyt het ten zeerste, dat onze burgemeester, de Ed.Achtb. Heer Den Hollander, niet bij de uitreiking aan wezig kon zyn. Er was bericht ingekomen van den burgemeester, dat hy verhinderd was. Spr. wenscht dan M.S.V.V. hartelijk geluk met de kampioenschap, die z(j ook dit jaar weer heeft behaald. Alle wedstryden, 6 in getal, zijn gewonnen, 21 goals werden gemaakt en nul tegen (Applaus). Spr. feliciteert ook D.V.V. met den be haalden 2en prys. Waren ze verleden jaar

Onze Eilanden | 1922 | | pagina 5