1 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 24 MEI 1922. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARMS. De heer H. v. d. Wende die bedankt heeft voor ouderling in de Ned. Herv. kerk, is op zijn genomen besluit terug- gekomen en weder als zoodanig toegelaten. Vrijdag is van den landbouwer D. Pee man Jr. een best werkpaard tengevolge van de kramp gestorven. Voorzeker een aan zienlijke schade. Van de 44 lotelingen der lichting 1922, zijn afgekeurd A. Beversluis en L. Hartog. Maandagmorgen stortte een gedeelte van het dak in van de schuur van den heer J. C Born, wat in het Kerkepad terecht kwam. Gelukkig bevond zich niemand in de nabijheid, zoodat het zonder ongelukken afliep. Zaterdag 3 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zyn dat de heer C. Bakker als koetsier bij de Firma Wed. Kolff alhier in dienst trad. We hopen en vertrouwen dat dezen dag niet onopgemerkt voor hem voorbij moge gaan. Ds. Bouthoorn uit Wapenvelde heeft bedankt voor het beroep naar de Nederl, Herv. Gemeente alhier. Centr. Veiling te Middelharnis op Maandag 22 Mei 1922. Spinazie ƒ2,20 tot 5,20 per 100 k.g. Postelein ƒ20,50 tot ƒ23,60 per 100 kg. Kropsla ƒ12,- tot ƒ12,40 per 100 krop. Rhabarber 0,96 tot ƒ2,— per 100 bos. Radijs ƒ4,- per 100 bos. Bloemkool ƒ6,— tot 32,40 per 100 stuks. SOMMELSDIJK. Op de alhier gehouden veiling van bouwland en een woonhuis in eigendom toebehoorende aan den heer C. van Oorschot alhier, is ingezet: Koop I op ƒ1230 per gemet of ƒ2411 in geheel. Koop II op ƒ1250 per gemet of ƒ2596 in geheel. Koop III op ƒ1220 per gemet of 2428 in geheel Koop IV op ƒ1220 per gemet of ƒ2493 in geheel. Alles door den heer C. Snijder Pz. te Oude Ton ge. Koop V het woonhuis door den heer A. C. van Driel te Sommelsdijk op 12300. Koop VI een woonhuis van den heer M. Joppe Jz. alhier op 740 door den heer C. Snijder Pz. te Oude Tonge. De afslag is bepaald op Vrijdag 26 Mei as. des namiddags 7 uur. SPORTNIEUWS. VOETBAL. D.V.V.-M S.V.V. 0—3. Gelukkig, deze wedstrijd is achter den rug. Nu geloof ik wel, dat M S.V.V. welverdiend gewonnen heeft als voor de derde maal dezen wedstrijd moest worden gespeeld, en het heeft maar een haar gescheeld, of dezelfde incidenten van de vorige wedstrijden herhaal den zich, erger nog. Doch het liep goed af. 3-0, het cijfer, waarmee D.V.V. werd inge maakt. Bijzonder fraai is er niet gespeeld van beide zijden, wat waarschijnlijk wel aan het warme weer is toe te schrijven, maar des te fraaier werden de goals door M S V.V. gemaakt, goals waar totaal geen houden aan was voor D.V.V.'s doelman. Kwart voor drieén blaast de heer Campfens uit Oude Tonge beginnen. M S.V.V. speelt tegen zon en wind. Direkt na aftrap is het D.V.V die den eersten aanval onderneemt en de M.S.V.V.-achterhoede in actie roept. Doch met het vaste vertrouwen op de backs, draaien we ons weer om, en reeds is de M S.V.V.-voorhoede al in het bezit van het leer en brengt ook een bezoek aan D. V.V's doel, als waarschuwing, er komen er nog meer. Het is moeilijk uit te maken, welke party nu wel het sterkst is, want het spel gaat vrywel van doel tot doel. Het warme weer doet ook veel afbreuk. Vreeseiyk saai, zelfs vervelend, wordt gespeeld, en vooral by M.S.V.V. schynt geen fut te zitten. Wel dringen ze soms goed combineerend op, maar kracht zit er totaal niet achter en het kost den D.V.V. backs weinig moeite zich meester van den bal te maken en hen weer naar het andere doel te retoumeeren. D.V.V. hetzelfde. Alleen dry ven ze niet zoo dicht op doel, de kans daartoe is gerin ger, want achterhoede en midden zitten hun soms leeiyk in de wielen. Boomsma wordt dan ook op verre schoten vergast, maar geeft geen schyn van kans. Zoo genieten we dan van het saaie heen en weer loopen, totdat je er op't laatst zelf moe van wordt en het even waagt een anderen kant uit te zien, waar het publiek zich een schaduwryke plaats heeft gezocht. Alles wat maar schaduw gaf was bezet. En zoo wordt er door gespeeld, onder doodsche stilte, snikkend heet. Totdat we, twee minuten voor de rust weer worden wakker geschud. Alsof de wind het vuur wat aangewak- kert breekt M. S. V. V. zich los. Er wordt gespeeld op M. 3. V. V. doel en een corner wordt keurig weggewerkt Het leer komt daarna in het bezit van M. S. V. V.'s links binnen, die er mee naar voren rent, op keurige wyze half-linie en achterhoede pas seert, even fraai zet hy het leer voor, Witvliet is op zyn plaats en onder daverend gejuich deponeert hy den bal in D. V. V.'s doel, 0—1. Dit alles gebeurd*» in één minuut, want toen Er heerscht nu echter een prettige stem ming by spelers en publiek, en de links binnen zoowel als de goal-maker hebben werk om al de handen te drukken, die hun worden toegestoken. Na de rust is M. S. V. V. wel iets in de meerderheid. D. V. V. echter zit ook meer op den bal, zoodat het spel gelukkig wat beter wordt. Als de rood-hem- den het M. S. V. V. doel naderen, klinkt het fluitje en wordt een penalty ten voordeele van D. V. V. toegekend. We houden ons hart vast, als we den bal op penalty afstand van het M. S. V. V. doel zien geplaatst. D.V.V.'s back plaatst zich achter den bal het fluitje klinkt, keihard stuift het leer naar den uitersten linker beneden hoek, dan zien we dat Boomsma zich met een smak boven op den bal laat vallen en het leer wegwerken, 's Jonge jonge is me dat een prachtig moment. Zooiets maakt je niet veel mee hier. Is het wonder dat deze M. S. V. V.-doelman door zyn club-leden flink de hand werd geschud, zelfs van de tegenparty bleef dit niet uit. Dan zien we de geel-blauwen weer op D.V.V.'s helft, en na eenige oogenblikken komt ook M. S V. V. in het voordeel van een penalty. Hetzelfde van zooeven herhaalt zich, maar nu van andere zyde. Ook D.V.V.'s doelman houdt zich gereed tot een uitval, doch krygt geen schyn van kans wanneer de mid-voor een schot levert, dat het net doet opstuiven, 0-2. Vol vuur wordt gewerkt nu door beide partyen. Het warme weer schynt by allen vergeten. Het wordt spannend. Dirksland raakt ook meer op dreef, maar als ze de geel-blauwe verdediging naderen, keeren ze onverrichter zake terug. Vooral Struik is in vorm. Ook de half-linie voedde voortreffeiyfc. M S.V.V is steeds in de meerderheid en D.V.V.'s doelman wordt voortdurend bezig gehouden. Dan komt een hands-bal voor M.S.V.V. die prachtig door de mid-voor wordt genomen maar de lat scheert Niet erg, want even later, na een prachtige combinatie is het de links-binnen die uit een keurig geplaatst schot van H. Haagens no. drie tusschen de palen schiet, 0-3. De vreugde by het publiek is groot. Is het wonder. D.V.V. zet nu alles by. Alles stellen ze aan 't werk, om een kans tot doelpunten Een paar verre schoten komen naast of over doel. Boomsma moet nog 's weer in actie, want een gevaarlijken boog-bal dreigt te scoren. Geen denken aan, want reeds springt hy op en slaat het leer over de lat. D.V.V. ziet wel in, dat het voor hun ver loren is, en ze de meerderheid van M.3.V.V. moeten erkennen. Intusschen nadert het D.V.V.'s doelman krygt nog werk genoeg, maar niet ééne bal passeert hem meer. zoodat als het eindsignaal klinkt, M.S.V.V. welverdiend wint met 3—0. Hiermede zjjn voorM.S.V.V. de wedstryden in deze competitie afgeloopen. Zy is kampi oen, en heeft den wisselbeker voor een jaar in haar bezit Als men nagaat heeft M.S.V.V. er voor gewerkt ook. Door haar werden in de com petitie 21 goals gemaakt, terwyi niet één tegenpunt werd gemaakt. Gefeliciteerd M.S.V.V. houdt je zoo. Zie in de serie-wedstryden te Hellevoetsluis ook weer een prys in de wacht te sleepen! M. J.N. DIRKSLAND. Als bijzonderheid diene dat van de 38 gekeurde militie-plichtingen alhier, slechts 2 afgekeurd zyn. A.s. Vry dag's namiddags 3 uur (zomer tyd), houdt de Polder Dirksland e a. haar gewone algemeene verg. ter vaststelling der Rekening 1921 en begrooting 1922. De verg. wordt gehouden in Hötel v. d. Doel. Door den Heer H. Kooman wordteen z.g.n. ajuinloods geplaatst. Blijkens het aan gevoerde hout zal die loods weinig bydragen om de schoonheid van het station en om geving te bevorderen. HERRINGEN. De stemming voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zal plaats hebben op 5 Juli a s. van 's mor gens 8 tot 's middags 5 uur (N. T.). J.l. Zaterdag zyn van naby deze ge meente 2 echtgenooten overgebracht naar het Krankzinnigesticht te Loosduinen. De verlofgangers der lichting 1916 en die der lichting 1920, voorzoover zy behooren tot de bereden artillerie of tot de Maarten April groepen der cavalarie worden opge roepen tot het houden van inspectie op Woensdag 28 Juni 1922 te Dirksland in de O. L. School. STELLENDAM. Zaterdagavond gaf de fan fare De Hoop in de muziektent haar eerste zomerconcert, dat zeer goed geslaagd mag worden genoemd. Niettegenstaande er veel publiek was, ook van buiten onze gemeente, was het zeer rustig en ordeiyk. Trouwens, men was het vroeger ook nooit anders ge woon. Hemelvaartsdag zal in de Geref. Kerk optreden ds. Bouma uit Rysenburg. In de Herv. kerk zal leeskerk worden gehouden. J. Moyses Jz. kreeg van een paard een zoodanigen klap tegen zyn arm, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. GOEDEREEDE. By enkele melkverkoopers is de prys van de melk gebracht op 12 cent per liter. Van den werkman S. Erkelens is e weer werd afgetrapt blies de scheidsrechter varken gestorven aan longpest, wat een rust. igroote schade voor hem ls. De arbeiders van Joh. Lodder, die als gewoonte hun brood mee nemen naar het land, hadden dit op het eind, met eenige kleedingstukken er by neergelegd. Er waren een paar koeien opgekomen en hadden al het eten opgegeten, zoodat ze genoodzaakt waren dien middag zonder eten te doen ook de kleeren waren verscheurd, zoodoende een schadelyken dag voor die werkmenschen. Alhier is voorgekomen een geval van Diphteritus bij een 3 jarig kind van J. de R. met doodeiyken afloop. OUDDORP. Vorige week werden door de garnalenvisschers 170 kilo garnalen per week gevangen, terwyi van 3—4 mandjes werden gevangen voor het buitenland. De zeevisscher A. v. d. Klooster had het ongeluk een gedeelte van zyn vischnetten te verliezen. Eén schade van 150. In de weervisscherijen werden de afge lopen maand 15 zalmen gevangen. Op de vergadering van den Boerenleen bank alhier werd tot bestuurslid gekozen de heer KI. Voogd, tot raad van toezicht de heeren C. Breen Pz. en tot voorzitter heer C. Tanis P. K.z. J. Westhoeve heeft zyn schuur en tuin staande op den Goudsmyn, onderhands ver kocht aan Jan Komtebedde. NIEUWE TONGE. Zaterdagmorgen om elf uur, had alhier onder zeer vele belang stelling de ter aarde bestelling plaats van den op 16 Mei j.l. te Rotterdam overleden Burgemeester J. Overdorp. Op de begraaf plaats werd gesproken door Ds. P. Kruyt, Ned. Herv. Pred. alhier, door den E.A.Heer L. J. den Hollander, burgemeester van Mid delhamis en Sommelsdijk, als Voorzitter van de Vereeniging van Burgemeesters en Secre tarissen op Goeree en Overflakkee, door den heer S. de Haas uit Rotterdam, door den heer C. Warnaer uit Dirksland, door den heer Key'zer uit Melissant en ten slotte door Ds. Vesseur, Ger. Pred. te Stad aan 't Ha ringvliet. Hierna dankte den Weled. Heer J. van der Poel, neef van den overledene, de aanwezigen, voor de laatste eer aan den overledene bewezen. In den nacht van Vrydag op Zaterdag werd ons dorp opgeschrikt door het luiden der torenklok en het geroep „brand! brand!" Spoedig kwamen wy tot de ontdekking, dat de turfschuur van de Coöp. Broodbakkery en Verbruiksvereeniging „Voorwaarts" alhier in brand stond. Daar de brandweer spoedig ter plaatse was, was men den brand spoedig meester, en werden verdere ongelukken voorkomen. Een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Woensdag 24 Mei 1922, des namiddags otn 4 uur (n.t). Het jaariyks onderzoek voor verlof gangers der Militielichting 1916 en 1920 (gedeelteiyk) zal voor deze gemeente plaats hebben op 28 Juni a.s. des vm. 9 uur (n.t.) in de O. L School No. 1 aan het Weespad te Ooltgensplaat. A.s. Donderdagavond (Hemelvaartsdag) hoopt in de Ned. Herv. Kerk 6 uur (o.t.) op te treden Ds Kruyt. OUDE TONGE. De keuring voor den dienstplicht der ingeschrevenen dezer ge- meente lichting 1922, zal plaats hebben op Vrydag 26 Mei a.s. in de Bewaarschool aan het Weespad te Ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT. De heer C. J. T. Polée heeft zyn benoeming tot hoofd van School VI te Sliedrecht aangenomen. Ds. J. J. van de Pol heeft toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Kerk te Oud-Alblas. Aan den heer R. Kievit, hoofd der Chr. School, zal wegens ziekte een jaar ver lof moeten worden gegeven. Op Donderdagmorgen (Hemelvaartsdag) zullen 14 nieuwe lidmaten der Ned. Herv. Kerk worden bevestigd. In de R.K. kerk te Achthuizen heeft men van Vrydag op Zaterdag, des nachts, toegang weten te verkrygen door een achter deur en aldaar eenige kostbaarheden en offerbussen ontvreemd. Vrijdagavond sprak voor de S D A P. Mevr. De Bie-Tiemens over het onderwerp „Het vlammend zwaard". De zaal was stamp vol, eigenlijk te klein. Enkele antirevolutio nairen stelden vragen, die tot groote tevre denheid door spreekster beantwoord werden. HELLEVOETSLUIS. Hedenavond (24 Mei) houdt de Afd „Nieuw-Helvoet en Omstreken" van de Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken eenhuishou deiyke vergadering ten huize van den heer C. v. d. Keilen, alhier Hedenavond wordt het feestterrein van het concours geopend door de feestvierende vereeniging V.I.O.L.A. Er zal ook een con cert worden aangeboden door het fanfarekorps Excelsior" van Nieuw-Helvoet. Aanvang 8 uur. Toegang vry. By het opstellen der aan het concours deelnemende vereenigingen op het Tramsta tion alhier (ongeveer 11 uur v.m.) zal door 4 vereenigingen welke allen staan onder directie van den WelEd. Heer A. Winterberg een zangnummer worden ten gehoore ge bracht. „Concordia Fides et Amicitia"Rotterdam, Gem. koor. „Nieuw Leven" Nieuwerkerk a/d IJssel, Gem. koor. „Zanglust" Kralingscheveer, Mannenkoor. „Door eigenkracht saamgebracht" Bolnes, Gem. koor. Vrydag 19 Mei hield de Afdeeling Hellevoetsluis van den Vryheidsbond een openbare vergadering in „Casino". Verschei dene malen reeds was deze vergadering ge publiceerd en telkens wederom afgelascht, door verhindering van den spreker Jhr. R. R. L. de Muralt, lid van de Tweede Kamer. De vergadering was goed bezocht en werd door den heer D. de Boo geopend, waarna de spreker zyn redevoering afstak. Het moet ons van 't hart dat de spreker te vlug sprak om door het geheele publiek met aandacht te kunnen worden gevolgd. In zyn ongeveer 21/2 uur lange redevoering behandelde hy zeer vele kwesties, waarmede hy voor- nameiyk trachtte aan te toonen, hoe de Vryheidsbond zich heeft gevormd uit de verschillende liberale fracties en hoe hun program eigeniyk door alle partyen in het geheim en onder andere termen wordt overgenomen. Voornameiyk kamde hy hierby af, soms op humoristische wyze, de VryzinnigDemo- kraten en de S D.A.P. Bijzonder trok onze aandacht zyne nadrukkelyke bewering, dat met alle macht zou dienen te worden ge streefd naar het bereiken van de rooskleu rige toestand van voor 1914. De toestand van weelde onder de arbeiders, die een gevolg is van den wereldoorlog zal dienen te verdwynen. De arbeiders zullen armoede ïyden aan kleeding, meubilair en alle dingen welke eenige gedachte aan weelde veroor zaken. Er zal harder en meer intensief moeten worden gewerkt voor minder loon en met langere arbeidsduur om de wereld weer op te heffen. De toestand van voor de wereldoorlog zal dit geslacht niet meer be leven. Ons ïykt dit standpunt toch wel ge zien van uit een zeer kapitalistisch oog. Met de verklaring, dat hy is gekomen om de vryheidsbonders warm te maken voor hun mooie zaak, geeft hy de gelegenheid tot debat. De heer G. Werkema wenscht een op merking van de spreker over „socialisatie' in het program van de Vryz. demokraten recht te zetten. De heer J. Smit Jr. (Vryz. dem.) acht de Vrijheidsbond een reactionaire party. Hy wyst er 0. m. op, dat by de stemming over de tabakswet van de 13 vryheidsbonders in de Kamer er 9 afwezig waren. De spreker heeft de Vryz demokraten „an tiek" genoemd, omdat hun program nog steeds hetzelfde is als toen zyn in 1901 be gonnen. Zy hebben echter vastgehouden aan hun beginsel, zegt de debater, en de Vry heidsbonders zyn beginselloos. Hy acht zich niet bekwaam om een behooriyk debat met de spreker aan te gaan, maar verzoekt deze eens terug te willen komen voor een politiek duel met één der voormannen van de Vryz. Dem De heer Baai (Vryheidsbond) vindt dat de Bezuiniging zou dienen te worden be gonnen in 't Parlement. Waar Jhr. Muralt verklaarde, dat door een bekwaam econoom becyferd, dat een arbeidersgezin van: man, vrouw en vyf kinderen kan bestaan van 700.— per jaar en de heeren Kamer leden hun salaris wenschen te zien uitgebreid van 3000.- op ƒ5000.- per jaar, dan acht hy dat contrast wel wat te groot. Hy wyst nog op de Commissie voor de Vlootwet en de Commissie voor bezuiniging op Oorlog en Marine, die misschien ook hier wel zal komen. De spreker beantwoordt daarna de debaters vry uitgebreid. O.a. vindt hy 3000.- voor een kamerlid veel te weinig Heel goede krachten kunnen zich dikwyis niet beschik baar stellen, omdat zy zonder andere bron nen van bestaan van de ƒ3000.—niet kun nen rondkomen Ook deh h.Smiten Werkema beantwoord hy. Op de vraag van den heer Smit om terug te komen tegen een voorman van de Vryz. Dem. zegt hy daaraan niet te kunnen vol doen. „Als je goed spreekt, zooals ik dan is het altijd hetzelfde deuntje: kan U niet terug komen tegen een voorman van myn party". Wy kunnen niet nalaten op te merken, dat men van een beschaafd man als Jhr, de Muralt toch niet zou verwachten dathy goed spreekt. Bedoelt hy echter dat hy in korten tyd er een ontzaglijk aantai woorden kan uit flappen (de kwaliteit laten we buiten be schouwing) dan heeft hy zeker gelijk. Ongeveer 12 uur werd de vergadering, waarvan wy geen zeer gunstige indruk kon den krygen, gesloten. Filmnieuws: Deze week had de Casino bioscoop wederom een prachtprogramma. Verschillende fllm, waaronder hyzonder opvalt: „Fransje en deOnderzeeör'Vworden vooraf gespeeld. Daarna het hoofdnummer: „Li-Hang", de wreedaard. Deze 6-acter is beslist eenig in zijn soort. Met aandacht en afschuw beschouwt men de wreede Chinees, met zyn eeuwige grynslach, en menigeen voelt zich voldaan, als hy eindelijk door een slang, welke zyn wraakplan ten uitvoer moest brengen, werd vermoord. SPORT. Zondag werden de volgende wedstryden gespeeld. Hellevoetsluis IV N.D.O. L 3—0. III - Celer II. 1-4. I II comb. Brinio.2—0 BRIELLE. Chr. Bioscoopvoorstelling. Woensdag 17 Mei, Donderdag 18 Mei en Vrydag 19 Mei gaf den heer J. W. Gründ- lehner uit Dordrecht, een bioscoopvoorstelling in hötel de Doelen. Alle drie de avonden was de zaal stampvol, wat ook geen wonder was, want zooals altyd had de heer Gründ- lehner weer een prachtig program. Eerst volgde een natuuropname „Kykjes in den dierentuin", daarna een komische „Dupin en zyn vrienden", welke de lachspieren hevig in bewegiDg deed brengen, vervolgens een drankbestrydingsfilm „De Verstootelinge", welke by allen diep insloeg, en deed zien hoe gevaariyk het toch is sterken drank te gebruiken. Eindeiyk volgde het belangrykste gedeelte „de Inneming van den Briel" Deze film was in twee afdeelingen verdeeld, le afdeeling. Bezoek van de Kon. Familie; 2e afdeeling. Het Feestspel van 1 April 1922. Schitterend zyn de opnamen hiervan en toen de portretten van de Kon. Familie den Burgemeester, en den heer Been, verschenen, kwam er aan het applaus haast geen einde. Vervolgens werd vertoond „De dochter van den brandweerman" en „De hongerige Muskiet" waarop het hoofdnummer volgde „De vreeseiyke aardbeving". Drama in 3 afdeelingen van de wereldschokkende gebeur tenis te Francisco. Na hetgeen wy die avonden gezien hebben twyfelen wy dan ook niet, dat wanneer de Gründlehner a.s. Donderdag op Oostvoorne zal komen, dat ook daar de zaal vol zal zyn en kunnen wy den heer Gründlehner ten zeerste aanbevelen. Met ingang van 1 Juni is de heer D. Zoutendyk alhier benoemd tot Ryksklerk by de Registratie. Donderdag is door den heer A. van Marion, lid der Lunaparkcommissie aan de schutters een gezellig avondje aangeboden in de achterzaal van café de Koophandel. Piano en viool was aanwezig, afgewisseld door voordrachten, welke zeer goed by de jongens in den smaak vielen. Daarna volgde een tombola. Omstreeks 1 uur ging men opgewekt naar huis. Pogingen worden in het werk gesteld de schuttersvereeniging te doen biy ven bestaan. Sport. W. R. W. I - V. F. C. II 3-2. B. F. C. I en II - N. V. C. I 1-3. Brinio I - H. V. V. I 0-2. VEILINGBEBICHT an 19 Mei 1922 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingvereenlging „Oostvoorne Kropsla 2,20 tot ƒ7,— per 100 krop. Radys ƒ1,90 tot ƒ4,— per 100 bos. Postelein V16, tot ƒ21,- per 100 kg. Spinazie ƒ1,— tot ƒ6,per 100 kg. Aardappelen ƒ14,20 tot ƒ15,60 p. 100 les- Poters ƒ10,40 tot ƒ11,— per 100 kg. Peen 19,- tot 80,— per 100 bos. Bloemkool ƒ10,— tot 86,— per 100 st. Witte Asperges 0,49 tot ƒ0,68 per bos. Blauwe ƒ0,29 tot ƒ0,48 Seldery ƒ4,30 tot ƒ,450 per 100 boa. Eieren 6,10 tot ƒ6,90 per 100 st. Veilingbericht van Vrydag 19 Mei 1922 der Coöp. Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Kropsla 6,70 tot ƒ10,40 per 100 krop. Radys ƒ1,70 tot 1,80 per 100 bos Prei 3,70 per 100 bos. Postelein ƒ14,80 tot 17,70 per 100 kg. Spinazie 2,60 tot ƒ5,- per 100 kg. Aardappelen ƒ0,80 tot ƒ1,60 per kg. Poters ƒ0.80 per kg. Aardbeien ƒ2,50 tot 8,60 per kg. Peen 20,40 tot 27,80 per 100 bos. Bloemkool ƒ10.20 tot 40,- p. 100 st. Rhabarber ƒ8,80 tot ƒ5,10 per 100 bos. Witte Aspergus ƒ0,63 tot ƒ0,68 per bos. Blauwe ƒ0,33 tot 0,43 per bos. Eieren 6,80 tot 6,90 per 100 st. Gemengd Mieuws. DE TURKSCHR WREEDHEDEN IN KLEIN'AZIK. Een 1 Mrs. Mary Can automobielongelulfc W.^T^5 Jaar geled uit Wales naar a daar een schatrii trouwd. ZU laat 0 bedrag verdeeld u Vreesoiyke bijzonderheden. De „Daily Mail" schryft nog het volgende dokwerker "Tb^lS over de Turksche wreedheden in Klein Aziearbeider in een tir De deportaties begonnen ongeveer in een arme weduwe Maart 1921. De mannen werden het eerst weggevoerd. Onder hen bevonden zich de Vermoord fljde intellectueelen en welgestelden. De meeste De Albaneeschep mannen zyn naar men aanneemt van ont- bevond zich met bering, zwaar werk, honger of ziekte, omge- dochter van kolom komen. hOwo)y)cgrei8 jn 1 Na eenigen tyd stond men den Amerl- paar van n kanen toe om voor de zieken te zorgen. Er broodsweken on f kwamen zeer talryke typhusgevallen voor brongen. Onderwee en men vreesde voor een epidemie. De Ame yflluig aangelioudei rikanen mochten echter de patiénten zoo koetsier A bout nort kort mogelijk by zich houden; de herstel- zUnrevolveroDden 1 lenden werden weggehaald en aan het werk den man met een gezet, voordat zy er nog geschikt voor waren h|j miste echter met het gevolg, dat ze eenvoudig omkwamen, het hart getroffen Later kwamen vrouwen en kinderen in bezwijmende bruid groepen van 2000 tot 3000. Zy waren feiteiyk daarop met alle b naakt, en soms moesten zy tot aan de knieën slachtoffers. H{| is door de sneeuw gaan en waren zy in lom vonden, pen gehuld. Men vermoedt, dat zy onderweg door de gendarmen, die hen begeleidden, geroofde Por waren beroofd Tot 12 Februari kwamen 12 RIGA, 18 Mei. - groepen aan. 1® S°viet-regeering De overlevenden werden van Kharpoet ver- ;ende tot de leide: der gezonden naar Bitlis en zoo mogeiyk :yn bezig een uitge werden zy by slecht weer en storm op ouw te zetten tei transport gesteld. Minstens 20.000 van deze Jereld te bewijzen bannelingen kwamen door Kharpoet op weg folen van de Pool

Onze Eilanden | 1922 | | pagina 2