ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 16 NOVEMBER 1921. 3 B(j het nazien van de kas van den Gemeente-Ontvanger, was 1062,53| aan wezig. NIEUWE TONGE. De collecte, Zondag middag in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden, heeft opgebracht de som van f 61,43. De begrooting van inkomsten en uit gaven dienst 1922 is door den Raad dezer gemeente vastgesteld: de gewone inkomsten op f 49.821,85, en de buitengewone inkomsten en uitgaven op f 20.462,01. Van den beurtschipper P. v. d. D. al hier, zyn 3 pakken manufacturen ontvreemd tor waarde van ongeveer f 500,-. De schipper P. Polder, welke alhier in de haven vertoefde, had het ongeluk te vallen, en zyn arm te kneuzen, zoodat ge neeskundige hulp noodzakeiyk was. Naar men verneemt, zullen in de Ned. Herv. Kerk alhier, 60 zitplaatsen worden verhuurd. OUDE TONGE. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat er een open bare vergadering van den Raad is belegd tegen Woensdag 16 Nov. v.m. 10 uur. OOLTGENSPLAAT. De aftredende be stuursleden van de vereeniging „De Voorzorg" zyn in de gehouden algemeene vergadering allen herkozen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: A. de Vos, voorzitter; M. van Oosten brugge, secretaris en B. Noor- dyk, penningmeester. Zondagmiddag werd door J. van Ree Kz een aangespoelde flesch gevonden, waarop in 5 talen vermeld stondBreek de flesch". In de flesch trof hy een bedrukte briefkaart aan met vragen over de plaats waar de flesch gevonden was, op welk tydstip en door wie. Den vinder werd verzocht deze vragen te willen beantwoorden en te zenden aanThe Fisheries Secretary, Ministry of Agriculture and Fisheries, 43, Parliament Street, Londen S. W. 1, England. De num mers 6604 en 20 kwamen op de briefkaart HELLEYÖETSLUIS. Donderdagavond 10 Nov. had de uitvoering van dezangvereeni- ging V. I. 0. L. A. ter herdenking van het 10-jarJg bestaan, plaats in de daarvoor zeer smaakvol versierde zaal van den heerD. K v. d. Berg. De zaal was vry goed bezet. Onder de aanwezigen merkte ik o.m. op de eere leden: Mej. Klop en de Heer Klein en Me vrouw Klein—v. Faassen, ex-directrice vau V.I.O. L. A. Om 8.20 uur ging het scherm omhoog en zag men Helvoet's zangkoor De voorzitter, de heer S. C. Bronwasser, hield een kort openingswoord en schetste hierin het leven van V. I. O. L. A. vanaf hun oprich ting tot heden. Hy wees er op hoe V. I O L. A. was begonnen met eon koortje van zeer jeug dige personen, (van ongeveer 12-16 jaar) onder leiding van don oprichter, den heer Icke en hoe dit koor zich onder do respectie- veiyke directies van: den heer Icke, den heer v. Faasson, Mej. v. Faassen (nu Mevrouw Klein), den heer van der Stelt en ten slotte den heer Vermaat, welke nu nog directeur is, is gekomen tot do bloei van heden. In korten tyd is V. I O. L A. gekomen van doSoprys in de 8e afdeoling tot de le prtfs in de afdee- ling Uitmuntendheid. De voorzitter wyst er ook nog op, dat het ook by V. I. O. L. A. niet altyd rozen zonder doornen 2yn geweest, „want er z(|n verschei done pogingen gedaan om dit koor in een kwaad daglicht te stellen on dit was natuuriy k niet met de bedoeling om V. j, o. L. A er boven op te helpen. Maar V. I. O L. A. is tegon deze duwtjes bestand gebleken." Hy eindigt met con lang leve: F(ooruitgang) i(s) O(dzo) L(ust) .A(ltyd). Hierna biedt mej. Touw uit naam der vereeniging Mej. M. Vermeulen, die het eenigsto lid is, dat vanaf de oprichting aan V. 1,0 L.A. is verbonden geweest en fraai bewerkte koperen vaas met bloemen aan; waarna met hot programma wordt aange vangen. Achtereenvolgens worden de volgende liederen zeor mooi ten gehoore gebracht: V. I. O. L. a-marsch F. Icke. Meizang.van <jer nn(je HemelhuisE. Hullenbroek. Rarhtlled B. Diamant. Een nieuw lied van een meisje en een schipper)Hartog. PAUZE. •s AvondsCh. Vermaat. AvondrodeW. van Thicmen. Zomeravond. H. v.Tusschen broek. V.I.O L A-marsch F. Icke. waarna een pauze van 30 minuten. Na afloop der pauze krygen we 2 aardige toneelstukjes te zien t.w. „Het testament van de Weduwe Poot", klucht in 1 bedrtff door J. J. Cohen Stuart en .Een pootig wyfje", klucht in 1 bedrijf door J. J. Rentmeester, welke vlot en mooi worden gespeeld. Hierna is het programma afgewerkt en besluit men de avond met een gezellig bal, hetwelk de aanwezigen nog tot 2f uur by een houdt. En de avond waarnaar men zoolang met spanning verwacht had, en i e_2elter de verwachtingen nog heeft overtroffen, behoort weer tot bet verloden. - Voortaan zal de waterleiding des Zater dags tot 9 uur n.m. geopend biyven. - Woensdag en Donderdag a.s. zal de uf» ®run(H'hner net zyn bioscoop hier ver- schynen met een schitterend programma. - Voetbalwcd8tryden: D. E. S. II - Hellevootsluis II 1—1. Steeds Hooger 6 Hellevoetsluis 3 niet doorgegaan. ROCRANJE. BURGERLIJKE STAND. Van 1 tot en met 31 October 1921. GeborenJurphaas, z. v. P. van Rietscho ten en M. S. Groeneveld; Jacomynfje, d. y. W. H. Kley burg en M. Baris; Cornelia Wil- helmina, d. v. B. Groeneveld en F. Groene veld; Leendert. Arie, z v. K. Noordermeer en van E. L. van der Nol; Joris, z v. J. Vellekoop en C. O. van Geett; Volkert Rei- nier, z. v. W. de Waal en E. Strik; Cornelis z. v. J. Hoogenboom en D. Klok; Segert, z. v L. W. J. Rietdijk en A. K. Vermeulen; Johannes Marinus, z. v. J. v. Nugteren en M. H. van der Burgh. Ondertrouwd: J. Snoey en C. Beyer; A. Kruik en M. E. Siefers; W. Groeneveld en L. Kleyburg. Getrouwd: C. van den Blink en J. Braven- boer; J. Hoogenboom en D. Klok; W.Stolk en S. P. Langendoen. ZWARTEWAAL. De lijst van rechtigde Manslidmaten ligt gedurende acht dagen ter visie by den secretaris van 't Col lege van Kerkvoogden. Tot notabelen werden herkozen de Hee- ren M. van der Wilt en P M. Meyburg Tot Kerkvoogden werden herkozen deHeerenJ. Emmerzaal en P. M. Hoftijzer. Gekozen werd de Heer P. de Kieviet tot kerkvoogd. Bij B. en W. is een verzoek ingeko men van P. Schoordyk om vergunning tot het oprichten van een spekslagery. BURGERLIJKE STAND. GeborenGeorge Sybrand, zoon van W. van der Vlies en H. Gysberts Rutger, zoon van A. van der Hoek en S. Viskil. Wouter, zoon van J. van der Schalie en C. Meuldyk. Jan. zoon van J. Koene en M. F. van der Hoeven. Ingezonden Stukken. (Buiten verunt woordelijkheid der Redactie.Stukken ie volgens het oordeel der Redactie niet aan deD f'.6ch vuii uiterste liirkuo|itlicld voldoen, worden tersijde gelegd. Kopie wordt niet terug gezonden. Geachte Redactie Met verwondering zag ik de overname van het stuk„Aanval op den Zomertyd" uit de N. R. C van 6 November in uw blad 1 Wat doet dit epistel in Onze Eilanden, een orgaan speciaal bestemd voor deze streek, die byna uitsluitend leeft van den landbouw? Meermalen hebben we tegen elkaar gezegd: „Je kunt merken, die „Zomertyd" is inge steld door stadsmeuschen. Zy alleen hebben er voordeel en gemak van, wy enkel de narigheid." De groote economische voordeelen van de Electrische liclitbesparing in de stad, zien we wel terdege in en deden ons tot nu toe zwygen, (hoe hard het ook valt dat wy hier maar heel stiefmoederiyk alleen met petro leum zyn bedeeld). Immers het materiéele voert in onze huidige maatschappy den bo ventoon 1 Maar het begin van het bewuste stuk wekt ergernis. Getuigt het niet van pedante zelf genoegzaamheid, van oppervlakkigheid. De redactie van do N. R. C. die de voorstanders der „opdoeking" van den Zomertyd zoo hard aanvalt, bezondigt zich zelf aan onkunde en kortzichtigheid. Die heeren zou ik willen toeroepen „Weet u wat voor ons plattelanders die het boeren- bedryf uitoefenen, „Zomertyd" beteekent? .Een periode van verwarring, verdeeld heid, misverstand, disharmonie, met de daar uit voortvloeiende onaangenaamheden Een dageiyks terugkeerende kwelling, een botsing tusschen huisgezin en bedryf die toch zeker in nauw onderling verband tot elkaar be- hooren te staan. Immers onze arbeiders kunnen of willen niet meeleven met den Zomertyd. Zy houden hun „Ouden" tyd en zyn niet te bewegen met den „Nieuwen", zooals by ons algemeen de Zomertyd wordt genoemd, mee te gaan. Of dit nu practisch Ï1 of niet doorvoerbaar is, laat ik in het midden, ik mis de bevoegd heid dit te kunnen beoordeelen, maar de werkgever die in z'n gezin door school, kerk en trein gedwongen wordt met den Zomer tyd mee te gaan, ondervindt er dageiyks den last en do onaangenaamheden van. Met ïydzaamheld en berusting hebben we telkenmale opnieuw het ongerief van den Zomertyd ondergaan. Mot schrik lezen we in 't voorjaar de afkondiging, met vreugde begroeten we de opheffing van het storend element dat men „Zomertijd" heet. Vermoedelijk kennen de heeren der Redac tie der N. R. C. alleen de zonzyde; op óns valt, eiken dag opnieuw, 2 uur donkere schaduw. Was Moeder Natuur zelf dit voorjaar by de intrede van den Zomertyd niet zoo ver bolgen, dat ze d'r grimmigste gezicht trok, iu den vorm van grauwe wolken en storm achtige regenvlagen, terwijl ze den vorigen dag, toen éénheid nog heerschte, heel den dag d'r liefeiyk aangezicht liet blinken? Welke „vermetele" durfde ook aan het machtige raderwerk van „De Tijd" komen. Tot de heeren Schaper, Teenstra, Colljn, Van Rappard, Bakker en Deckers en den „agrariër" Braat vooral niet te vergeten, zou ik smeekend willen vragen: „Heeren, als het zyn kan, verlof ons van dien boozen Zomertyd I" A. A. L. - V, te G. Gemengd Nieuws. Verkwisting. In de garages op de Paardenmarkt te Delft, staan sinds jaar en dag ongeveer 100 automobielen, die in oorlogstyd zyn aange kocht en waarvoor nog geen bestemming is gegeven. Er zijn personen- en vrachtauto's, goede, middelmatige en slechte, heele en kapotte, maar één ding hebben ze alle ge meen ze zijn alle verwaarloosd. Het is een kapitaal, dat daar staat, maar een kapitaal, dat eiken dag kleiner wordt door de toene mende verwaarloozing. Het ministerie van Oorlog heeft te beslissen, wat er met al die wagens moet geschieden, maar het beslist niet. Er is al eenige malen gevraagd of de auto's niet verkocht kunnen worden, doch alles biyft zooals het is. Tot schade voor de schatkist, d.w.z. voor de belastingbetalers. (Dagbl. v. Z.-H. en 's-Gr.) Een bigamist veroordeeld. Joe Kunz, een Amerikaansch oudstryder, moest zich voor de rechtbank te New York verantwoorden wegens bigamie, aldus de Chicago Tribune". In 1919 had hy op de terugreis uit Frankryk een Frausche jonge dame, Renée Brian, leeren kennen. Hij huwde haar en nam haar mede naar New York. Na derhand trok zijn hart hem evenwel weer naar een Belgisch meisje, een vriendin van zyn vrouw, hetgeen ten slotte oorzaak werd, dat hy wegens ontrouw voor den rechter moest verschynen Hij werd veroordeeld om aan zyn vrouw en kind tien dollar per week te betalen voor hun levensonderhoud. Met dit gerechteiyk bevel ylde hij naar zijn Belgische vriendin, maakte haar wijs. dat het een goed keuring tot echtscheiding inhield en trouwde haar. Zijn wettige vrouw kwam er echter achter, waar hij met zyn vriendin woonde en diende daarop een aanklacht wegens bigamie in. De rechter was ditmaal nog geneigd Kunz met clementie te behandelen, wegens zijn over't algemeen goed gedrag, zoodat de beklaagde er dit keer nog met een ernstige waarschuwing afkwam. Toen schreef Kunz evenwel aan ieder van zyn beide vrouwen een brief, waarin hij haar bezwoer, hoe weinig hy eigeniyk om de ander gaf en hoe groot zyn liefde voor haar nog steeds was. Ongelukkig voor hem beging hy daarbij de domheid, de brieven in de verkeer de enveloppen te steken. Ditmaal kende de verontwaardiging der beide andere partyen geen grenzen meer en in plaats er weer met een rechterlijke vermaning af te komen, werd hy veroordeeld tot een lange gevangenisstraf. DE BOMAANSLAG IN DEN HAAG. Allo gearresteerden hebben bekend. - De toedracht der zaak. 's-GRAVENHAGE, 12 Nov. - Zooals reeds werd gemeld, zijn in verband met den Maandagavond, j.l. tegen de woning van het lid van den Krygsraad majoor Verspeyck aan het Frankenslag gepleegden bomaanslag, behalve de 24-jarige Amsterdamsche anar chist J. de Haas, ook nog door de justitie en de poli Lie aangehouden de 28-jarige stu dent in de letteren L. v. d. Linde, reserve- officier, wonende aan het Frankenslag, de by dezen tydeiyk inwonende 80 jarige mon teur P. A. Kooiman en de 20 jarige olectri- cien C. A. Eekhorst alhier. Zooals men weet heeft de Haas voorden hoofdcommissaris van politie, den heer van 'tSand bekend, den aanslag te hebben ge pleegd en voor zijn daad de volle verant- woordeiykheid te willen dragen. De drie andere aangehoudenen evenwel ontkenden by het verhoor na hun arrestatie, iets met de zaak te hebben uit te staan. Politie en justitie daarentegen meenden, dat zy wel degeiyk by den aanslag betrok ken waren en na herhaaldelijke ondervraging hebben de drie genoemde personen dan ook een bekentenis afgelegd. Omtrent de toedracht der zaak kan thans het volgende medegedeeld worden Op Vrijdag 4 November j.l., den dag waar op Herman Groeneudaal )voor den krygsraad alhier terecht stond is ten huize van v. d. Linde door de vier aangehoudenen het plan van den aanslag tegen het huis van den heer Verspeyck beraamd. De Haas zou voor dit doel uit Amsterdam naar Den Haag over komen. Op de afgesproken plaats is het vier tal Maandagavond j.L daarop b(j elkaar ge komen met den bom, welke ten huize van v. d. Linde was gemaakt. In de nabijheid van het Frankenslag heeft het viertal zich gesplitst. Twee hunner heb ben zich naar het huis van Verspeyck be geven en hebben een roostertje onder een raam stuk gestooten. Nadat dit was geschied, hebben de twee andere complotgenooten den bom in de gemaakte opening geduwd. Aan bet feit, dat zij den bom niet ver naar bin nen hebben kunnen dringen, wordt toege schreven, dat de explosie niet een nog ge weldiger uitwerking dan nu, heeft gehad. Nadat de bom eenmaal was geplaatst is de lont, aangestoken en verspreide zich het viertal. De Haas keerde aanstonds naar Am sterdam terug met het bekende gevolg, dat hij by aankomst aldaar direct werd gear resteerd. De aangehoudene v. d. Linde begaf zich naar zyn dicht in de nabijheid aan het Frankenslag gelegen woning. Nauwelyks was hy op zyn kamer of de slag van de ontploffing dreunde. V. d Linde keek uit het raam en moet toen gezegd heb ben; „Ik ga eens kyken, er is zeker een onge luk gebeurd." Inderdaad is hy daarop tot tweemaal toe de straat op gegaan en heeft daarbij op de plaats van den aanslag gestaan tusschen den hoofdcommissaris den heer van 'tSand en den ondercommandant der brandweer, den heer Spoelstra. (Tel). DE LOODSSCHOENER TE DELFZIJL. De inspectie der schepen verwaarloosd? Aan „De Eembode" ontleenen wij het volgende Woensdag hebben een tweetal rijksinge nieurs met den inspecteur van het Loods wezen te Delfzijl een onderzoek ingesteld naar den loodsschoener „Eems III, welke reeds geruimen tyd in het dok in reparatie ligt, en den reserve-loodsschoener, die een paar weken geleden twee zware stormen heeft doorgemaakt en tydelijk aan den dienst is onttrokken om te worden nagezien. Eenige heeren, die zich zeer voor de zaak interesseeren, en met het loodspersoneel ten sterkste hebben aangedrongen op betere schepen, waren verzocht om by het onderzoek tegenwoordig te zyn. Deze heeren zouden den ingenieurs en inspecteurs eens even moeten waar maken, wat zy tegenover den minister van Marine hebben beweerd en hetgeen over den toestand der loodsschoeners in „De Eemsbode was geschreven. De genoodigden vormden tezamen een commissie, waaraan werden toegevoegd een scheepsbouwmeester, die lange jaren houten schepen heeft gebouwd en een oud-gezag voerder, die lang op houten schepen had gevaren. Ook was tegenwoordig de voorzitter van de Vak-Centiale, de heer Perdok. Het resultaat van het onderzoek is voor de commissie geweest, dat en bloc als hare meening uitsprak, dat de schepen niet ge schikt zyn voor den loodsdienst op de Eems. Zij besloot den Minister van Marine te ver zoeken onmiddeliyk de reparatie aan de „Eems III" stop te zetten en een onpartijdige commissie te benoemen om een nauwkeurig onderzoek in te stellen naar den toestand der loodsschoeners te Delfzijl. De commissie kon de gedachte niet van zich afzetten, dat van de zijde der ambte naren 't waren vooral de ingenieur Van Dam en de inspecteur, die daartoe aanleiding gaven, de hoofdingenieur nam tijdens het onderzoek 'n zeer sympathieke houdingaan het onderzoek niet onpartydig geschiedde. De ingenieurs betoogden, dat het heel wel mogeiyk kon zijn de „Eems III" goed zee waardig te makenze zouden het schip echter eerst grondig onderzoeken De inspec teur verzekerde stellig, dat het schip na de reparatie sterker zou zijn, dan toen het nieuw voor 't eerst uitging. Deze verzekering wekte groote hilariteit en zelfs de hoofdingenieur moest den inspecteur er op wyzen, dat deze bewering onzin was. De deskundigen in de commissie verzeker den, dat de schepen nooit weer geschikt voor den loodsdienst waren te maken en dienden te worden afgekeurd. In het magazyn van het Loodswezen, waar de wrakstukken van de „Eem II" werden bezichtigd, vielen harde woorden. De heer Perdok verweet den inspecteur, dat de in spectie der schepen op schandelijke manier was verwaarloosd. De inspecteur ontkende zulks, waarop de heer Perdok antwoordde, dat hij dan den inspecteur voor ondeskundig wenschte te kwalificeeren. De inspecteur schoof daarop de verant- woordeiykheid op de schouders der loods- schippers en verklaarde, dat hij nooit ge weigerd heeft, een aangevraagde reparatie te laten uitvoeren. De commissie was van oordeel, dat dit met de inspectie der schepen niets heeft uit te staan. De heer Perdok verklaarde verder den Minister van Marine volledig te zullen in lichten omtrent den treurigen toestand, waarin de loodsschoeners verkeeren en hem te zullen verzoeken de reparatie onmiddeliyk te willen stopzetten en een on party dige commissie voor onderzoek te benoemen. Bewijsmateriaal heeft de heer Perdok mee genomen. 's Middags is van den romp van den reserve- schoener een koperen plaat weggenomen, 't Bleek, dat het hout op de plaats uitstekend was en het breeuwsel nog zoo goed als nieuw De commissie verwacht, dat haar inzage zal worden gegeven van het rapport, dat de ingenieurs zullen uitbrengen. Vanwege de Handels vereeniging is telegra fisch aan den minister verzocht den houten loodsschoener no. 13 niet naar bier te zenden, doch een yzeren. „Pussyfoot" Johnson. „Pussyfoot" Johnson (de man, die de heele wereld wil „droogleggen") is te Colombo aan gekomen, waar men hem een luidruchtige ontvangst had bereid. Nauwelijks had hy voet aan wal gezet, of een aantal medische studenten namen hem in hun midden. Zy brachten hem in een versierden auto naar de universiteit en dronken daar op zyn gezond heid een mengsel van whisky en brandewyn. Daarop leidden zy hem in optocht naar de plaats waar hy een redevoering zou houden. Tydens den marsch zongen de studenten lie deren van de strekking als „We pakken d'r nog één", „Laat de kraan maar open staan" enz. Een en ander had tot gevolg, dat Johnson meer dan een uur te laat in de vergadering verscheen. Twee kinderen verbrand. Doordat twee zoontjes van een boer naby Reamsville in de Vereenigde Staten op den zolder van een schuur met lucifers speel den, geraakte het hooi in de schuur in brand. De verschrikte jongetjes, drie en vier jaar oud, kropen in het hooi om zich te verber gen voor de vlammen. De vader snelde naar 1 de schuur om naar zyn kinderen te zoeken Hij zag ze evenwel niet, doch bemerkte wel de vlammen, die uit de schuur opste- Toen zyn vrouw hem zeide, dat de jongens zich in de brandende schuur bevon den, viel hy in onmacht op den vloer neer. Men zegt, dat, indien de vader niet was flauw gevallen, hij zy'n twee kinderen gemakkeiyk had kunnen redden. Waar kronen goed voor zyn. Ongestempelde Oostenryksche banknoten van 1 kroon worden, naar gemeld wordt, in een hotel in Pilsen gebruikt voor kwitantie papier. Viermaal weduwe. Naar de „Daily Mali" meldt, kreeg de politie te Calcutta dezer dagen met een huweiyksgeschiedenis te doen, waarin een vrouw uit Purulia (Bihar) achtereenvolgens de echtgenoote van vier Chineezen zou zijn geweest Volgens haar eigen verklaring huwde zij eerst met een Chinees die een theeplantage had te Assam. Na de geboorte van het eerste kind verdween de man plot seling op een geheimzinnige wyze. Zy nam toen een anderen Chinees als compagnon en huwde naderhand met hem. Hy stierf weldra aan de pokken, en werd als compag non en echtgenoot opgevolgd door een derden Chinees. Deze verdween nadat zyn vrouw hem twee zoons had geschonken. De weduwe verhuisde daarop met de drie kinderen naar Calcutta, waar zy een vierden Chinees tot man nam die echter weldra stierf. Tot dusver was alles vry ordeiyk gegaan. Even onverwacht als hij te Assam verdwe nen was, verscheen toen echter de eerste man Manchao weer, en trachtte zich in zijn rang van eersten echtgenoot te herstellen. De viervoudige weduwe was echter minder op hem gesteld geworden en weigerde hem te ontvangen Dezer dagen nu kwam zy bij de politie aangifte doen van het verlies harer beide zoons, die naar zy zeide door haar eersten man gestolen waren. Inderdaad wer den de jongens bij Manchao aangetroffen. Hy beweerde echter, dat zij kinderen van hem waren, en hem derhalve toebehoorden. De politie besloot om man en vrouw de zaak zelf te laten uitvechten. Een merkwaardig schouwspel. De kapel van de vyfde congregatie te Salon wordt in de laatste dagen door een stroom van menschen bezocht, schrijft de „Daily Cronicle" om daar een merkwaardig schouwspel te bezichtigen. Op den muur van de kapel dezer congre gatie waartoe een overleden Mrs. Barnes had behoord, kan men n.l. een byna sprekend geiykend profielbeeld van deze dame zien. Het is alleen onder een bepaalden hoek te zien. Om de coïncidentie nog treffender te ma ken wordt verteld, dat het zich bevindt op de plaats, waar men voornemens was een steen aan te brengen ter nagedachtenis aan de overledene. Het beeld werd 't eerst gezien op goeden Vrijdag door een vriendin van Mrs. Barnes en is sedert steeds duideiyker geworden. Volgens een verklaring van deskundigen was by den bouw der kerk een leiding voor het afvoeren van vuil water in den muur aangebracht. Deze leiding is waarschijnlijk verstopt geraakt en de daardoor ontstane vochtigheid heeft het beeld doen uitkomen. Een rjjke bedelaar. Naar uit Madrid aan het „Journal" wordt gemeld, is daar dezer dagen een oude man gearresteerd, die jarenlang als bedelaar by de straat had geloopen. Toen men hem op het politie-bureau fouilleerde, vond men een bedrag van 1825 peseta's in bankbiljetten op hem. Deze onverwachte vondst wekte arg waan, en de politie ging over tot een onder zoek van de hut, waarin de oude Rodriguez woonde. Zy vond er een bedrag van 50.000 peseta's aan contant geld, en tal van waar den en eigendomsbewyzen, waaruit bleek, dat de oude bedelaar eigenaar was van verscheidene huizen. Het drie millionnairs getrouwd. Dezer dagen heeft de rechtbank te Chicago uitspraak gedaan in een echtscheidingsproces tusschen zekeren Mr. J. S. Joyce en zyn echtgenoote Peggy Hopkins. De scheiding werd toegestaan en Mrs. Joyce kreeg 80.000 dollar in contanten, en 400.000 dollar inju- weelen en andere goederen toegewezen. Vol gens de Daily Chronicle is Mrs. Joyce vroeger koormeisje geweest en is z(j achtereenvol gens de vrouw geweest van drie millionnairs. In Mei j.l. diende zy een verzoek in om haar laatsten man te verplichten in haar onderhoud te voorzien en haar maandelijks 10.000 dollar uit te betalen, terwyi Mr. Joyce vernietiging van het huweiyk vroeg. Zy ontkende de aantijgingen van wange drag in Europa en Amerika, waarvan haar man haar beschuldigde en zeide, dat tijdens haar wittebroodsweken in Frankrijk haar man haar zoo hard in het gezicht heeft ge slagen, dat zy al haar juweelen verloor. Een vloer ingezakt. Toen dezer dagen ongeveer een tweehon derd werkloozen in een zaal op de eerste verdieping van Trade Hall te Londen op de wekelljksche uitkeering wachtten, zakten plotseling de vloer in, zoodat de wachten den naar beneden vielen tot een diepte van acht voet, aldus de „Daily Chronicle". Velen liepen schrammen op, maar slechts een drie tal werd ernstiger gewond. De meeste per sonen bevonden zich op het oogenblik van de catastrophe midden in de zaal. Bijna zonder eenig waarschuwend gekraak zakte de vloer in en lagen de werkloozen op de steenen voor zy nog recht begrepen, wat er aan de hand was.

Onze Eilanden | 1921 | | pagina 3