4 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 9 NOVEMBER 1921. Oostenrijksche grensplaats aan de Hongaar- sche grens. Het zag er daar uit als een stadje achter het front tijdens den oorlog. De Bruckenaars waren den afgeloopen nacht door de insur- genten aangevallen, barricaden waren op gericht, de spoorwegbrug versperd en een groot gedeelte van het Oostenrijksche leger, dat in totaal 20.000 man telt, was langs de grenzen opgesteld. Angstvallig werden onze passen nagezien, toen wij zeiden naar Gyor in Hongarije te willen. Een gendarme met een Frans Jozef knevel, als alle Oostenrijkers ingenomen met ons, omdat wij tot het lieve, goede, rijke verstandige (alle andere goede adjectieven kunnen hierbjj nog worden ingevuld) Hol land behoorden, smeekte ons haast terug te keeren op dien weg, die naar den dood voerde. Met een actemap onder den arm, waarin we de allernoodigste toiletartikelen hadden, stapten wij voort, de grens over. Een vijfhonderd meter verder over de spoorbrug zagen wij de eerste insurgenten- bende, ook achter een barricade, waar de geweren door heen gluurden Zy waren zoo verbaasd, dat wy den tocht over de spoorbrug gedaan hadden, dat zy vergaten ons een halt toe te roepen, en wij waren reeds midden tusschen een troepje van 40 of 50 man, vóór men eigeniyk vroeg wat wy wilden. En die vraag ging gepaard met een gr{jpen naar de geweren en borst opzetten, enzoo- voort, maar op het tooverwoord „wy zyn Hollanders" vertoonden zij een innemenden glimlach. Hun geheele houding veranderde Wy kunnen het landgenooten, die in dezen tijd in Oostenryk en Hongarije reizen, niet genoeg aanraden, zoodra zy in moeiiykheid verkeeren, zich als Hollander bekend te maken. Vriendeiybheid en behulpzaamheid z(jn dan van ieder te wachten en de vrucht van hetgeen wij voor de Oostenryksche en Hongaarsche kinderen doen, de dankbaar heid, toont zich direct. Die insurgenten, jongelieden in burger uniform, een geweer over den schouder, nagenoeg uitsluitend Hongaarsch sprekend, doch de meesten ook Duitsch kennende, zagen er goed uit. Het was of wy de Hol- landsche volksweerbaarheid voor ons hadden En het was hun ernst! Toen wy het doel van onzen tocht hadden kenbaar gemaakt, werden wy in triomf naar het naaste dorp gebracht De commandant stelde zich voor en er werd voor onze ver- frissching zorg gedragen alsof wy prinsen waren. Met die Hongaren, die de grens van het Burgenland verdedigen, en met verschillende inwoners, hebben wy des avonds gesproken. Ingevolge het verdrag van Trianon behoort dit land volgens de Entente tot Oostenryk. De bewoners, in hoofdzaak Duitschers, die voor jaren hier gekomen zijn, voelen er echter niets voor bij Oostenrijk te worden ingeiyfd Zij spreken Hongaarsch, verdienen, doordat zji in Hongarije wonen, goed bun brood, hebben hun kennissen in Boedapest en in de provincie. Wat zou u doen. vroeg men ons, wanneer men u dwong deelgenoot te worden in een faillieten boedel? Oostenrijk is verloren! Het heeft geen industrie, geen handel. Moeten wij dan mede ten onder gaan Thans hebben wy voedsel. Wy kunnen met het overige Hongarye handel dry ven en onze waren van daar betrekken. De toestand is hier 3lecbt, doch kan beter worden. In Oostenryk is de toestand hope loos De insurgenten bleken jongelieden te zijn, die veelal in krijgsdienst waren geweest tot 1918, en die van heinde en ver gekomen waren om het Burgenland te verdedigen! Een twintigduizend liggen er daar. Officieel wordt hun optreden door de Hongaarsche regeering veroordeeld. Doch tegen hen wordt niets gedaan Geregeld ontvangen zy soldij. Zij worden by de burgers ingekwartierd tegen behoorlijke vergoeding. Waar het geld vandaan kwam, vroegen wy. Uit geheime fondsen door nationalisten samengebracht. De gedachte, dat ook de Staatskas er toe bijdroeg, konden wjj niet uit ons hoofd zetten. Wy begonnen over de politiek. Met den tegen woordigen toestand was men niet geheel tevreden, doch deze was beter dan de roode terreur van vroeger. De terugkeer der Habsburgers werd over het algemeen als niet te wenschen beschouwd. Wel waren er veel monarchisten onder de insurgenten, doch dezen wenschten geen Habsburger op den troon. Nog liever een ander vorst, by- voorbeeld Rupprecht van Beieren of een Hongaarsche afstammeling. Voorloopig moest de tegenwoordige regeering gesteud worden. (Het verloop van de huidige Karlisten-be- weging, waarin de insurgenten zich tegen Karl verklaarden, bewyst, dat onze zegs lieden de vorige week waarheid spraken). Wat. de Entente ook zou willen doen, Bur genland zou niet verlaten worden en de grens tegen de Oostenrijkers verdedigd blyven. Dat hun dit gemakkelijk zal vallen is ons, die het Oostenryksch leger kennen, duidelijk. (Tel.) TIEN JAAR IN DE LUCHT. Duizenden stonden te wachten tot eindeiyk de wind zou gaan liggen, geheel zou gaan liggen, geheel en al zou gaan liggen. Nu hin gen de vlaggen op het vliegveld alleen nog maar slap aan de stokken en de rook uit een hoogen schoorsteen in de buurt dwarrelde alleen nog maar kaarsrecht de lucht in. Maar Olieslagers stond op een stoel en mat den wind en de snelheid ervan en hy constateerde dat de vlaggen nog niet slap genoeg hingen langs de stokken en dat de rook eigeniyk nog niet kaarsrecht genoeg de hoogte inging Dan stapte hy weer van zyn stoel en wachtte. En met hem wachtten vele duizenden toeschou wers en onder die vele duizenden wachtte er een die vol belangstelling Olieslagers overal op zijn reis door Holland volgde en op elke plaats weer opnieuw wachtte toteindelyk Olieslagers de lucht inging. Deze y verige be langstellende was niemand minder dan Wim Versteegh, later onze eminente, Nederland- sche vlieg-officier, die door zyn avontuurlyken aanleg gedreven werd achter de aviatiek aan, jaren geleden verpersoonlykt door Jan Olie slagers in zyn antieke Blériot met den An- zanimotor. En of Olieslagers in Utrecht vloog, of in Amsterdam of in Rotterdam, altyd was Ver steegh onder de aanwezigen en keek dan alles goed aan, vol belangstelling, die groeide tot enthusiasme en tot den wil om ook in zoo'n ding te gaan zitten en er mee naar boven te gaan. Maar dit nu was niet zoo heel gemakkeiyk voor een officier van het 4e regiment Infan terie te Delft, ten tijde dat er nog geen Luchtvaart-Afdeeling bestond en Versteegh trachtte de leger-autoriteiten over te halen hem in het buitenland een cursus voor avia tiek te laten volgen Versteegh slaagde erin, de autoriteiten de formule te doen vinden, volgens welke dit mogeiyk was en zoo ge schiedde het, dat Versteeg als leerling de buteerde op het vliegveld by Wiener Neu- stadt onder leiding van Illner. den invlieger en chef piloot van de Etrich-Taube-Werke. Het was een vry onwaarschynlyk toestel, waarop onze man door de lucht denderde, maar in 1911 behaalde hy ermee het vlieger- t«vet. Versteegh had intusschen van zyn comman dant bevel gekregen naar Holland terug te komen in verband met de manoevres, die in September 1911 aan den Pettelaar by den Bosch gehouden werden en waar voor het eerst in ons land gebruik gemaakt werd van luchtvaartstrydkrachten. In H M.'s dienst vlogen daar Marinus van Meel, Van Bussel, Lütge, Labouchère, Han Bakker en Ter Poor ten en het waren wel heel belangryke en bovendien heel genoegeiyke dagen in de ge schiedenis der aviatiek. Versteeg zou mee gaan als waarnemer, maar hy had weinig veine en kwam niet aan de beurt om mee de hoogte in te gaan. Toch brachten deze manoeuvres hem vele prettige uren en Ver steegh kan nog met enthusiasme vertellen van een eenigszins problematische landing, uitgevoerd door Lütge, die Versteegh later tevergeefs met betere toestellen heeft getracht te imiteeren. Na zyn brevet-vlucht vloog Versteegh met Van Meel in Dusseldorp en er volgden meer dere historische vluchten, zoowel van hem als van anderen. Een ervan was de vlucht van Coblijn, die een aanval ging wagen op het vyf-minuten-duur-record en waaiby de vlie ger zyn toestel verspeelde. Inmiddels was Van Meel bezig op op Soes- terberg - waar Verwey en Lugard de eerste banen in de lucht hadden uitgezet - zyn tweedekker te bouwen onder toezicht van Van Heyst. De Van Meel-tweedekker kwam gereed en in dit toestel, dat door vliegtech- nici „de brik" genoemd werd, maakte Ver steegh een groot aantal vluchten. In October 1913 kwamen de Farman'sop Soesterberg en met deze garnituren deed Versteegh tien maanden later dienst, toen de groote oorlog uitgebroken was. Het was nu meenens Het werd een her haling van de Pettelaar-dagen maar met dien verstande, dat er nu van tyd tot tyd in vollen ernst op het toestel geschoten werd niet alleen aan de Belgisch-Hollandsche gren zen door de Duitschers maar zelfs boven Gilze-Ryen, waar de Nederlandsche auto- collonne onder aanvoering van een bekend Hollandsch sportsman in grooten y ver begon te paffen op Versteegh. die in zyn Farman op 100 meter boven den grond aan het cir kelen was. Dat hy niet geraakt is, schryft hy alleen toe aan den ernst waarmee Dick Bartelink zijn mannen aanspoorde om raak te schieten. Versteegh behoort tot onze beste vliegers Hy behoort bovendien tot de beste vliegers die er bestaan. Niet alleen, dat Versteegh op eminente wyze een toestel vliegt, maar hy begrypt elke machine, bemerkt niet alleen wat de fouten zyn by een nieuw toestel, maar kan ook de oorzaken van de fouten aangeven en de middelen wyzen, waardoor de fouten kunnen worden weggenomen. Hy is verder iemand, die in de tien jaar dat hy vliegt, nog niets van zyn oude enthu siasme heeft ingeboet, maar nog altyd vol toewyding zijn werk doet, in zy'n handen staat te wrijven van genoegen, als er mooi escadrille gevlogen wordt en nog altyd een uitvoerige, zeer speciale, aan duideiykheid niets te wenschen overlatende terminologie tot zijn beschikking heeft als er hopeloos geknoeid wordt. Maar het liefste vliegt hy zelf met zy'n escadrille of probeert wat er uit een nieuwe machine te halen is. Woensdag 2 November 1.1. is Versteegh officieel en officieus gehuldigd om al wat hy in de afgeloopen tien jaar voor de aviatiek 1. Hy is gehuldigd als vlieger en als aviatisch technicus. Maar al deze hulde had bovendien als ondergrond de vriendschap van geheel de Luchtvaart-Afdeeling voor haar Vliegschool-Commandant, den bescheiden Versteegh, den goeden kameraad, die te mid den van de feestvreugde allen ontroerde, toen hy op den Allerzielendag in enkele korte woorden de makkers herdacht, die voor goed waren heengegaan. (Tel Plaatselijk Nieuws. MIUDELHARN1S. By de Vry dag gehouden verkooping van een woonhuis met erf in de Nieuwstraat en een boomgaard aan den Donkeren weg.beidetoebehoorendeaan wyien W. Nieuwland Gzwerd het huis gemynd door C. Koote Jz. op 1165 en de boomgaard door K Vermaas op ƒ1580. In perceel D 74 alhier komt een geval van Roodvonk voor. Wegens den hoogen waterstand voor de buitenhaven kon de stoomboot „Middelhar- nis" Maandagmorgen niet op tyd van hier naar Rotterdam vertrekken en werd te half tien de reis aangevangen. De storm. Zondag woei hier een Noord Westelyke storm. Vooral op het midden van den dag was deze allerhevigst. Van verschei dene woningen zyn de schoorsteenen geheel of gedeelteiyk afgewaaid en veel dakpannen, -ramen en -goten kwamen op de straat terecht of werden van hun plaats gelicht O.a. werd van de teekenzaal der Ambachtsschool een raamkozyn ingedrukt Van den landbouwer J. Verolme woei in den Westplaatpoldereen strooklamp door elkaar en vlogen de bossen als stukjes papier door de lucht, waarvan er velen in en zelfs over de haven terecht kwamen; van de nok der schuur van den landbouwer J. P. Timmers werden eenige planken afgerukt. Ook heiningen en schut tingen bleven niet gespaard. In de haven dreef veel hout, w. o. gedeelten van een boe renwagen en een zykant van een schuurtje. Het natuurschoon moest het ook niet min der ontgelden. Op den Oostdyk werd van een boom de kroon afgeslagen, terwyi op het Kerkplein een boom werd ontworteld Ook verscheidene andere boomen zoowel in als buiten de gemeente hebben aanmerke- lyk geleden, doordat vele tabken zyn afge rukt. Er is dan ook veel verwoest en enorme schade aangericht, teveel om alles afzon- derlyk te vermelden Op sommige plaatsen was het dan ook een ruïne geiyk Gelukkig hebben geen persooniyke ongelukken plaats gehad. Door de Geref. Kerk is een legaat ruim f 1200 groot, ontvangen, welke haar by tes- tementaire beschikking was toebedacht door wyien de Wed. A. Vroegindewey geboren Oudzegel. Proces verbaal is opgemaakt tegen P. D. en J. d. E. wegens overtreding Invalidi teitswet. Velling voor Goeree eu Overflakkee op Maanddag 7 November 1921. Zure appelen 11,50 per 100 K.G. Van den landbouwer D. Peeman Jr. sloeg Maandag een span paarden op hol, be spannen voor een wagen. Bestuurder en wagen geraakten in de sloot. De dieren ren den het dorp in tot op den hoek van het Visschersdyk, waar een der paarden tegen den grond sloeg, zoodat zy daar tot staan werden gebracht. Met eenige schade aan den wagen liep dit af. SOMMELSDIJK. De hevigen N.W. storm, die Zondag woedde, heeft in deze gemeente weer enorme schade aangericht. Van den kerk toren werd een gedeelte van het hekwerk afgerukt, de hooge boomen om de kerk wer den hunne kronen ontnomeD, schoorsteenen ploften op de straten neer. Dakpannen werden als een veertje opgenomen om dan meteen smak tegen den grond te worden gesmeten. HeiniDgen vielen, als van papier, omver. Boo men werden ontworteld Eenige wagens, die op de Kaai stonden, werden door den wind in beweging gebracht en kwamen in het wa ter terecht. Bossen haver en tarwe, welke aan klampen waren gezet, werden meters ver weggeslingerd. Stukgeslagen ruiten van dakvensters enorm. De stoomtram werd tus schen Sommelsdyk en Dirksland uit de rails gegooid, twee tramwagens kwamen in een sloot terecht. Passagiers en de conducteur kwamen er wonder boven wonder met eenige schrammen aan handen en gelaat af. Het dorp was Zondag als bezaaid met puin van dakpannen en schoorsteenen. Voetbal. Wegens het slechte weer van Zondag kon de wedstryd D.I.O.-Dirksland niet doorgaan, zoodat nu deze wedstrijd tot de onderste op 'tiystje is vervallen. Landbouwers (Plattelanders) naar de Tweede Kamer der Staten Generaal. Zaterdag 6 November des namiddags half vyf hield den WelEd. Gestrengen Heer A Braat, lid der Tweede Kamer, een lezing in Hotel Tabbers. Onderwerp: Landbouwers naar de Tweede Kamer. De heer Timmers, voorzitter van „De Plattelandersbond", opende de vergadering, waarna deze het woord gaf aan den heer A. Braat. De spreker zette in een duldelyke be woording het doel en strekking der verga dering uiteen. Het gesprokene of de trekken daaruit ge heel uitvoerig op te nemen, kost aangezien de vergadering 3 uur geduurd heeft, te veel plaats. Mogelijk zoude veel tegenkanting ook een gevolg daarvan zyn, en daarvoor is ge legenheid in ruime mate gegeven ter ver gadering. De opkomst was niet heel groot en tevens ontbraken vele Landbouwers. Het opgeko men publiek bestond uit allerlei standen, vakken en beginselen. Moge het echter veel vrucht afwerpen betreffende de bezuiniging en behartiging der belangen van ons „Plattelanders". Dat de heer Braat op zijn pad, hetwelk hy thans heeft betreden, en voor zyn bezuinigings plannen steun moge vinden in de vooraan staande landbouwers op het platteland. BURGERLIJKE £TAND. Geboren: Jannetje Cornelia, d. y. D. J. Vroegindewey en J. A. Braber. Pieter, z. v Jacob van Zetten en Willempje van den Doel. Ondertrouwd: Domus Schelle vis, 49 j. en Aagje van Nimwegen, 20j. Leendert Korte- weg, 24 j. en Leeutje Roetman 22 j. Overleden: Cornells Dubbeld, 1 j., z. v. Adrianus Dubbeld en Adriana Looy. DIRKSLAND. De storm. Evenals op vele andere plaatsen wel het geval zal zyn heeft de storm ook hier aan de gebouwen veel schade gedaan. Tal van schoorsteenen zyn afgewaaid en de afgewaaide dakpannen zyn ontelbaar, weinig huizen zyn gespaard ge bleven. Van de 60 gemeente woningen zyn 5o schoorsteenplaten afgewaaid en scheelde het by enkele woning weinig of heel het dak waaide weg. Enkele gezinnen yonden het raadzamer een veiliger oord te zoeken. Van de 4 woonwagens die by de landbou wer Poortvliet stonden is er één totaal stuk, zoodat de arme menschen geen dak meer hebben. De tram die om kwart voor één hier moest arriveeren kwam niet aan, doordat zy in de polder Oude Plaat was omgewaaid. Een personenwagen en het postry tuig liggen op hun zyde in de sloot. Gelukkig dat de tram weinig gang had, anders waren zeker dooden te betreuren. Nu waren van de zes personen slechts 3 gewond n.l. de conducteur Wittekoek en P. C. v. Dongen uit Oude-Tonge die door de glasscherven aan de hand ge wond waren en Mr. A. Zaayer die een bloed neus heeft opgeloopen. De beide eersten werden door dr. Sneyders de Vogel verbon den. Aan den personenwagen is veel schade. De locomotief is wonder boven wonder met de voorwielen in de rails blyven staan, want ware het anders, dan zouden machinist en stoker er niet zoo goed zyn afgekomen. De eenige groote boom die nog op het plein der Openb. School stond is thans ook als stormoffer gevallen. By den val verbry- zelde zy vele ruiten en veroorzaakte dus groote schade. De boomen staande op de hofstede van de Wed. L. V3n Rossum en welke boomen in de Septemberstorm 1911 omvergewaaid waren en toen weer overeindgezet, zyn thans nogmaals tegen den grond geslagen. Een wagenhuis van den heer G. Nachte gaal is geheel omgewaaid. MELISSANT. De Oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht 571,56. De storm heeft hier ook veel schade aangericht. Schier geen huis of schuur is vry gebleven, overal zyn pannen, schoor steenen, enz afgerukt. De landbouwachuur van den heer Jb. Sieling is zoo goed als totaal vernield. Ook het warenhuis van den heer S. heeft veel geleden Een zy weeg van de schuur van den heer Joh. Mynders werd zoodanig uitgezet, dat de zoldering instortte en op de koeien neerviel, welke met moeite hier van onder werden bevryd. STELLENDAM. De storm heeft hier ver schrikkelijk huisgehouden Van tal van huizen vlogen de pannen over de straat. Boomen werden ontworteld, gaten in de daken gesla gen. Door het hooge water liep de Woipolder vol. Een schuur werd voor een groot deel vernield. Van de muziektent werd het dak afgeslagen. Voor het vervolgonderwys aan de byz. lagere school hebben zich 7 leerlingen aan gemeld. Van de 10 lotelingen der militie lich ting 1922 uit deze gemeente zullen 7 worden ingeiyfd. GOEDEREEDE. Zondag is hier ook door het ruwe weer veel schade aan huizen en schuren aangericht. Het water steeg zoo hoog, dat de vloedplanken werden gezet. Op de O. L.S. alhier, is eene inzame ling gehouden voor de noodiydenden in Rusland. Opbrengst 36,40. OUDDORP. Zaterdagavond werd door No taris van den Berg ten verzoeke van den heer P. van IJek by inzet verkocht een woonhuis en schuur, hoogste bieder Joh. Breen voor 2980. Alhier wordt door de musschengilde 5 cent voor een musch betaald. As. Woensdagavond 6 uur zal er ver gadering plaats hebben van de anti-rev. kies- vereeniging. Spreker KI. Westhoeve Pz. Door de garnalenvisschers werden de afgeloopen week 120 kilo garnalen per vaar tuig gevangen. Door de aardynvisschers wer den slechts 2 vaten sardyn gevangen en 4000 kilogram kleine vis^ji voor landbouw- bemesting. De storm van Zondag heeft hier ook belangryke schade aangericht aan fabrieken, woonhuizen en schuren. Duizenden dakpan nen werden vernield, enkele schuren werden ingedrukt, aan de korenmolen van Aalbregt- sen werd ook veel schade aangericht. Per sooniyke ongelukken hadden niet plaats. Iloedige redding. Maandagmorgen heb ben de schippers Sperling met 2 visschers- vaartuigen en met behulp van andere schip pers een kloeke redding gedaan van het in nood verkeerende Amerikaansche stoomschip Steadfast by Oost Dyckbank, door de be manning bestaande uit 43 manspersonen, 1 vrouw en een kind van 4 jaar, behouden te Brouwershaven binnen te brengen. Zondag was de vrachtryder C. Akers- hoek met passagiers naar Herkingen gereden en had het ongeluk omver te slaan. Het liep met eenige schade af. NIEUWE TONGE De storm welke j 1. Zondag woedde, heeft aan vele huizen schade aangebracht, alsmede aan de te velde staande tarwehaver- en stroofelampen. De lotelingen der lichting 1922 Willem Drooger (no. 1), Jan Kattestaart (no. 2), Marinus Johannes Hemmink (no 3), zyn aangewezen om in het volgend jaar bij de militie te worden ingelijfd, torwyi Jacob Cornelia Nieuwenhuyzen (no 4), eu Hendrik van Balen (no. 6) niet ter iniyving zyn bestemd. OUDE TONGE. Door den storm van Zon dag j 1. is aan de huizen veel schade toe gebracht vooral aan de daken. Op vele plaat sen zyn de pannen van het dak en de ruiten ingewaaid. Het kohier van den H. O. dienst 1921 ligt voor een ioder op hot Gemeente Secre tarie vanaf heden tot 7 April 1922 ter inzage. De schietoefeningen welke zouden wor den gehouden vanaf de geschutsopstellingen naby het fort in den Sabina Henricapolder in N. W. richting op 8, 9, 10 en 11 Novem ber zullen worden gehouden op 24, 25 en 26 November a.s. Het vervolgonderwys aan de O. L School is begonnen met 21 jongens en 8 meisjes. De cursus voor volwassenen is begonnen met 26 deelnemers. By publicatie is aan de geheele gemeente dank betuigd door de fam. Van Beusekom voor de biliyke behandeling enz. by het stranden van het schip „Bouwina". OOLTGENSPLAAT. Ds. R. de Jager alhier heeft voor het beroep naar de Gereformeerde Kerk te St. Laurens (Walcheren) bedankt. De storm van Zondag j.l. heeft ook in onze gemeente vry grootte schade aangericht. Byna geen huis is oogedeerd gebleven. Vooral den Hoek en het Moleneindje waren als met dakpannen bezaaid. Het dak aan do achterzyde van het Dorpshuis heeft eveneens erg geleden. En het haantje van den toren werd op de Voorstraat geslingerd, terwyi het kruis en den grooten gelen bal aan den torenspits bleven hangen Een dikke boom op het kerkhof knakte middendoor als een rietje. 't Liet zich Zondagmorgen al vroeg aan zien, dat men last van het hooge water zou ondervinden. Daarom sloegen de aan de kaai wonenden bytyds de hand aan het werk en zotten hunne vloeiplanken in het deurkozyo, welker naden zorgvuldig bestreken werden met ebbesiyk. Enkele schepen, waaronder het Stoomschip „Jeannette", koersten onze haven binnen. De polder „Het Rietveld", zoo goed als leeggeloopen, is thans weder in een zee her schapen. BURGERLIJKE STAND. GeborenJacob, z. van Willem Cornells Buscop en Pleternella Fun; Bastlanus Mari nus, z. van Johannis de Waal en Cornelia Moerenhout; Johanna Cornelia, d. van Peter Vinke en Lena Hobbel; Adriana Johanna, d. van Leendert Tieleman en Adriana van D(jk; Petronella Maria, d. van Hubertus Jo seph Campfens en Cornelia Johanna Streef- land. OverledenMaria de Koning, echtgen. van Franciscus Jansen; Zacharias Okker, wedr. van Gerrigje Johanna SigmondJohannis de Vos, z. van Cornelia de Vos en Johanna Hoog moed; Maria Jansse, wed. van Cornelia Ver vloot; Jacobus Overbeeke, wedr. van Geertje BreemanAdriaan Marcus, wedr. van Adriana van der Ploeg; Leendert de Braber, wedr. van Geertje van den Berg. VERSLAG van het verhandelde in de vergadering van den raad der ge meente floltgensplaat op Donderdag 3 November des namiddags 3 uur. Voorzitter de E.Achtb. heer J. G. v. Putten. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en met een kleine wijziging op verzoek van de heer Jacobs werden goed gekeurd. I. Ingekomen: o Een schryven van den gemeenteweger, waarin deze den raad dankte voor de salaris- verhooging. b De goedkeuring van Ged. St. over een genomen raadsbesluit. c. Een schryven van het hoofd der 2do Openb. Lagere school, waarin hij mededeelde, dat hy op medisch advies rust moet houden, en verzocht om ziekteverlof hetwelk reeds door de noodzaak door B. en W. was verleend. In verband hiermede zegt de VOORZITTER dat met het oog op verbouwing van deze school het 't beste zal zijn geen tijdelijke hulp te zoeken, aangezien er toch geen ge regeld onderwys verstrekt kan worden zoo lang de verbouwing plaats heeft. B en W. stellen daarom voor de onderwijzeres de 6 klassen onderwijs te laten geven om beurten met 3 klassen te gelijk. Aldus wordt besloten. d. Een schryven van raej. Mets, verpleeg-

Onze Eilanden | 1921 | | pagina 4