ONZE EILANDEN No. 69. 9 Juli 1921. TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 9 JULI 1921. 5 Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Op zulke klanten is men niet erg gesteld! Dinsdagmiddag wist de hond van den vischkoopman H. Matze een rollade uit den slagerswinkel van Krijgs man te bemachtigen en rende er mee de straat op. Het dier liet het zich nogal goed smaken en toen men hem te pakken kreeg, was het precies verdwenen. Onze dorpsgenoot de jongeh. W. Vroeg- indewey Jz. slaagde voor het overgangs examen van de le naar de 2e klasse van het Gymnasium te Doetinchem. Woensdagmiddag ontstond een begin van brand bjj de varkenshokken op het Ge dempte Spui, doordat eenige kinderen met lucifers speelden. Door vlugge opmerking van eenige aldaar in de buurt wonende personen, gelukte het hen, door een 25-tal emmers water op het vuur te werpen en met een riek het brandende stroo van het schuurtje weg te halen, erger te voorkomen, daar dat brandje belangrijke schade had kunnen teweeg brengen. Te IJmuiden zijn binnengekomen de vischsloepen MA. 42- „Albatros" schipper Johs. de Waard met 1440 en MA. 56 „Maap" schipper M. Langbroek met 28u0 besomming De afzonderlijke jachten op Waterwild zullen dit jaar worden geopend op Maandag 1 Augustus De jachten mogen alleen wor den uitgeoefend op en langs het water, mitsgaders op moerassige gronden. Wegens ongemak aan den tram van Donderdagavond uit richting Ooltgeusplaat, kwam deze eerst 8.80 uur hier binnen en vertrok zoodoende ruim een uur over tijd naar de haven. Ook de post werd een ge- rulmen tyd later bezorgd. Zoover bekend kwamen geen ongevallen voor. By do gehouden publieke verkooping van het Heerenhuis aan de Voorstraat met daarachter gelegen pakhuis, alles behoorende tot den faillieten boedel van den gewezen grossier J. C. Officier, werden deze ingezet als volgt: Koop 1, Heerenh. door Dd. Slis alh.op 9300 2, Pakhuis idem 2400 Te samen ƒ11700 De Muziekvereenlglng „Sempre Cres- 8ondo" hoopt Woensdagavond 18 dozer, by -gunstig weer,een concert te geven in de tent. Veiling voor Hoeree en Ovorflakkee op Woensdag 6 Juli 1921. Bloemkool ƒ9,00 tot ƒ16,00 p. 100 st. Perziken ƒ8,00 tot ƒ10,00 per lOOstuk. Komkommers 8,80 tot ƒ12,60 p. lOOst Andijvie ƒ8,40 p. 100 krop. Kroten ƒ8 00 tot ƒ10,00 per 100 bos. Peen ƒ10,10 per 100 bos Frambozen ƒ60,30 p. 100 pond. Doperwten 18,Oo p. 100 pond. Peron ƒ27,00 p. 100 k g. Roode bessen ƒ64,- p. 100 kg Postelein ƒ22 10 tot ƒ24.60 p. 100 kg. Kruisbessen ƒ86,40 p. 100 k g. Aardappelen (nieuwe) ƒ4,00 tot 18,00 per 100 k g. Poters ƒ8,00 tot ƒ6,00 p. 100 k.g. Kriel ƒ8,80 per 100 k.g. Zwarte bessen 9,00 p. 100 k g. 80MMBLSDIJK. Het zoontje van S. V. had het ongeluk zoodanig van een paard te vallen, dat hij bewusteloos werd opgenomen en geneeskundige behandeling noodzakelijk was. Woensdagavond geraakte het 7-jarig zoontje van H. V. onder een motorrijwiel, bestuurd door den heer Zoeteman, Het knaapje viel tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Gewond aan 't hoofd en been werd b(j opgenomen en naar den geneesheer ge dragen, waar het been, welke een gapende wonde vertoonde, werd gehecht. De toestand van het ventje is thans redelijk. De motorrijder draagt niet de minste schuld aan het ongeval. Zondag 17 dezer, des morgens 10 uur, hoopt voor de Vrijzinnig Hervormden op te treden ds. P. Eldering, Rem. predikant te Rotterdam, in de zaal van den heer Van Leeuwen aan den Langeweg alhier. DIRKSLAND. De werkeloosheid is in onze gemeente buitengewoon groot. De hoofdoor zaak ligt in het droge weer waardoor haast geen onkruid in de gewassen voorkwam. Anderdeels echter ook doordat er hoegenaamd geen vlas is uitgezaaid en dit gewas juist werk verschaft tusschen het wieden en den oogst. De oogst geeft ook ftl voor de arbei ders weinig vooruitzicht op werk omdat door de stevigheid van het stroo het zich uitste kend leend om met de machiene gemaaid te worden. Voorts Is de bewerking met landbouwmachienes ook wel een factor van eenige beteekenis. Exportvruchten z(jn wei nig uitgezaaid hetgeen ook mee werkt de werkloosheid te vergrooten. Zoo zien we dus in dezen tjjd heele groe pen arbeiders den dag doorbrengen op de kaai en te bespreken onder elkaar de toestand die allesbehalve rooskleuris is. Wen8cheltjk waren dan ook, dat Polder en Gemeente de werken die toch moeten gebeuren, thans ten uitvoer brachten, want iets zai er toch gedaan moeten worden om de werkeloosheid met als gevolg armoede te beteugelen. - Onderstaand lazen we in het S. D. A. P.- dagblad „Voorwaarts", d.d. 6 dezer: DE BURGEMEESTER VAN DIRKSLAND. Een despoot! Omtrent het optreden van Dirkeland's bur gervader, den a.-r. burgemeester de Winter, schrjjft onze correspondent daar ter plaatse Zooals bjj de nieuwe Onderwyswet is be paald moet aan iedere openbare school een Ouder-Commissie benoemd worden, die be doeld een schakel te zijn tusschen de ouders en de school. Bjj de samenstelling dier com missie heeft onze Edelachtbare alles gedaan wat mogeiyk was om onze partijgenooten uit die commissie te weren, hetgeen echter jammeriyk mislukt is. Zelfs werden onze p.g. Poortvliet en de Bonte, resp. tot voorzitter en secretaris dier commissie gekozen. Vanaf de invoering vaD den zomertijd waren de schooltyden gebracht van 9—12 uur '8 morgens en van 2 - 4 's middags. Plotseling is daar een eind aan gemaakt, is de schooltijd een half uur later gezet en dus geheel ge bracht op den ouden tyd. Een groote categorie ouders, n.l. kantoormenschen en ambachts lieden werken echter op den zomertyd,zoodat deze een half uur te laat moeten eten en zich dus moeten haasten om op tyd weer aan het werk te kunnen. Door velen hunner werden dan ook de kinderen uit de school gehaald. Doordat het onderwys daardoor in het gedrang kwam, hoeft het hoofd der openbare school in samenwerking met deouder-com- missie getracht daarin verandering te brengen en heeft de O.-C. by den inspecteur hare bezwaren tegen die regeling uiteengezet. Na verschillende soorten van bemoeilijking van de zyde van burgemeester de Winter, werd een conferentiegehouden ten Gemeente huize alhier, waarop alle voorzitters der patroons- en arbeidersorganisaties waren uit- genoodigd, die tevens allen partygenooten van des Heeren De Winter waren. Niet tegenwoordig was echter de voorzitter der O.-C. Met opzet was deze van de conferentie uitgeschakeld. Zoodoende kon de Edelacht bare heer zich de vryheid veroorloven op de meest laffe wyze dien voorzitter aan te vallen en daarby gebruik te maken van leugens, die alleen en uitsluitend in het brein van den burgemeester kunnen ontspruiten. Onze voorzitter der O.-C. heeft hem daar voor in zyn kwaliteit als voorzitter ter ver antwoording geroepen, waarop de burge meester zich met wat algemeenheden en nieuwe leugens uit de zaak trachtte te redden Heel deze kwestie is het bewijs, dat de O.-C. weinig beteekent en menschen als burgemeester De Winter do geheele commis sie gemakkeiyk kunnen negeeren als dat in hun kraam te pas komt. MELISSANT. Volgens de gehouden vee- telling zyn hier 407 paarden, 688 stuks hoorn vee, 163 schapen, 818 varkens. - De collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht 26,26. - Maandagmiddag viel een zwerm byen' neer aan den Molendijk naby de timmermans werkplaats van C. fPieleman. De zoon van Jb. Sieling heeft de diertjes geschept en opgeborgen. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 6 dagen gevischt. Ge middeld werd per dag en per vaartuig 85 K G. bij de pelleryen aangebracht. Een 100- tal manden werd voor eigen rekening naar het buitenland gezonden. - E van Seters heeft een jongen zeehond gevangen. Het diertje, dat nog gevoerd moet worden is zoo mak, dat het zyn eigenaar overal na kruipt. - Voor den tyd van 2 jaren is de vis- SChery in de Generale Dljkagie van Stellen dam vorpacht Er werd ingeschreven tot een bedrag van 286 per jaar. - Toestand van den veestapel. Aantal paarden boven 3 jaar 111. onder 41 Sprlngstieren 6 Melk- en kalfkoeien 119 Mestkal veren 1. Jongvee boven 1 jaar 97. onder 1 149 Lammeren 22. Geiten en bokken 72 Varkens boven 6 weken 807. onder 36. kuikens 802. kippen 1687. ff byenkorven 8. - WH verwyzen onze lezers, in hoofdzaak de ingezetenen van Stellendam, naar het ingezonden stukje, voorkomende in dit, num mer. Wy hopen, dat het hun ter leering zal strekken. Gemeenteraad STELLENDAM. Ver slag van het verhandelde in de vergadering van 7 Juli des nam. 8 nur. Voorzitter, burgemeester Charbon. Alle leden aanwezig met uitzondering van den heer J. Koon. Voorzitter opende de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgel «en en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen 1. B. en W. hebben kas opgenomen van den Gem.-ontvanger en in orde bevonden, 't saldo bedroeg 2904.89J. 2. Request tot instandhouding van den Engelschen cursus aan de Openb. School. VOORZITTER deelt mede dat B. en W. dit grondig onderzocht hebben en zeer ge- wenscht is dat deze cursus blijft voortbestaan, wyst echter mede op de kosten welke hieraan verbonden zyn, zynde ƒ600. waardoor B. en W. na eenige overweging niet met een voorstel ter tafel kunnen komen en laten de beslissing geheel aan den raad over. VOGELAAR vraagt of 600.— het maxi mum is voor dezen cursus, en waarom nu juist Engelsche les moet worden gegeven en waarom geen Fransch of Duitsch. Spreker wyst mede op de mogeiykheid dat over een poosje misschien weer naai' andere vakken zal worden gevraagd, en stelt daarom voor dezen cursus in het herhalings- onderwys te laten vallen. Het herhalingsonderwys, aldus spreker, wordt in vier vakken gegeven, waarvan 2 verplicht en 2vrye, en vraagt of het mogeiyk was dat die vrye dan door een paar talen werden vervangen, dan kost dit de gemeente niets en wordt door het rijk betaald. VOGELAAR gelooft niet dat dit, een En gelsche cursus, de wensch der gemeente is, doch dat de onderwijzers hiervan hun voor deeltje willen plukken. VOORZITTER, deelt mede dat dit verzoek niet van de onderwyzers uitgaat, doch dat wel degeiyk dit de wensch van de ingezete nen der gemeente is. VOGELAAR bepleit de bezuiniging en houdt zich aan zyn voorstel, en zag gaarne dat gedurende de lesuren die er voor stonden, les gegeven werd, concludeert dus, dat die tyd vermorst werd. VOORZITTER zegt, dat indien een talen cursus aan het herhalingsonderwys verbon den werd, de andere vakken daardoor onher roepeiyk schade zullen lyden. HOLLEMAN deelt mede, dat als er op één dorp in onze omgeving Engelsch noodig is, hier Stellendam toch zeker de voorkeur moet hebben. Spreker vindt het gesprokene door den heer Vogelaar zeer beleedigend voor de onderwyzers. VOGELAAR vindt het absoluut niet belee digend en klemt zich steeds vaster aan zyn inzicht en deelt aan den heer Holleman mede, dat by zich laat gebruiken door eenige onder wyzers om deze zaak door te dry ven, ook al reeds in de vorige vergadering. HOLLEMAN deelt ook nog even mede dat de heer Vogelaar van een dergelyke besmet ting ook niet vry is en zeer zeker door den heer Holtman in deze wordt geleid. (Holtman is het hoofd der Byz. school) Hierover ontstaat nog een hevige strjjd, zoodat Voorzitter sommeert deze vergadering te schoreenechter werd niet voldaan te zwygen, zoodat Voorzitter ten tweede male schorsing der vergadering uitroept; eindeiyk hielden de debatteerende heeren hun monden en werd geschorst. Een kort maar nydig gesprek weid nog gevoerd door de Heeren Holleman en Voge laar betreffende deze zaak, (tydens de schor sing). Toen de gemoederen een weinigje gekalmeerd waren en het gesprek beëindigd werd na een aansporing van den voorzitter, werd de vergadering weer geopend. Na nog een kort debat werd dit onderwerp in stemming gebracht. Voor Holleman en Koese, tegen Nagtegaal, Biemond, Vogelaar en Van Eek, aldus verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Dus kunnen we geen Eng. les sen meer ontvangen. 8 Benoeming voor de commissie tot het nazien der Balans en verlies- en winstrekening voor het Levensmiddelen bedryf en de reke ning van het Algem. Armbestuur. Verleden jaar hadden de heeren Van Eek en Vogelaar zitting in deze commissie en nu stelt de voorzitter voor de h h. Biemond en Koese in dit college zitting te laten nemen, hetwelk eenparig werd goedgekeurd, beide aanvaarden deze taak en zullen hiervan hun meening aan den Raad mededeelen. 4. Begrooting 1921. VOORZITTER deelt mede dat wederom de begrooting retour gekomen is, tegeiyk een schrijven van Ged. Staten, inhoudende dat Ged. Staten zich genoodzaakt zagen de salarissen van Burgemeester, Secretaris, Wethouders en Gemeente ontvanger in over eenstemming te brengen met de vastgestelde regeling en evenzoo het salaris van den Gemeente veldwachter in overeenstemming te brengen, bedoeld in een circulaire inge komen Jan. 1921. De salarissen zyn nu als volgt door Ged. Staten op de begrooting gebracht, Burgem. 2720, Wethouders elk ƒ120, Secretaris ƒ2860 en Gem.-Ontv. ƒ1250, waaraan ver bonden is de jaariyksche verhooging. Alzoo moeten de ontvangsten verhoogd worden. Ook moet nog een bedrag worden uitge trokken voor de onvoorziene uitgaven waar voor ook nog een ontvangst moet worden tegenover geplaatst- Voorzitter deelt mede dat indien de raad hierover geen goedkeuring geeft, de gemeente in groote flnantieele moeilijkheden zal komen. Van Eek vraagt, waarom deze salarissen moeten verhoogd worden, of voor behoefte van het gezin of verkwisting van gelden, en deelt spr. Vogelaar even mede, toen deze een opmerking had, dat Vogelaar geen inzicht heeft in deze zaak. Met de inwoners kan dan evengoed ƒ1000 voor levensonderhoud worden afgetrokken dan ƒ400. Aldus sprekers principe. B. en W. stellen voor de begrooting goed te keuren, maar aangezien de raad er niet. mede accoord gaat, brengt de voorzitter dit in stemming en wordt de goedkeuring ver worpen met 5 tegen 1 stem. Vóór Holleman. 5. Een circulaire tot aanbeveling van den Engelschen cursus van de ouder-commissie wordt voor kennisgeving aangenomen. 6. Het stuk van eenige inwoners be treffende het hard rijden door den heer Van Rossum by nacht en ontijden over de Molen kade, wordt eveneens voor kennisgeving aangenomen. 7. Rioleeringsplan Voorzitter deelt mede dat B. en W. een onderzoek hebben ingesteld en een begroo ting hebben opgemaakt. Volgens gemaakte begrooting zou dit grapje f 10.000,— kosten. Voorzitter wijst op het flnancieele gedeelte, de gemeente moet zeer zuinig zijn, en daar om adviseeren B. en W. hiermede te wachten tot betere tyden. Holleman is overtuigd dat de ty'd ver andert en een rioleering bovendien geen afdoende maatregel is en stelt daarom voor om de polderbesturen te verzoeken een paar keer per dag water in t« laten ter verfris- sching der slooten en wijst bovendien op het gevaar dat by een eventueeleu brand de gemeente zonder water zit, indien zoo iets niet gebeurt. Biemond gelooft niet dat het wenscheiyk is om water in te laten met het oog op het vee. Vogelaar is van dezelfde meening en vreest dat dan enkele gedeelten der gemeen te onder water zullen komen te staan. Holleman vraagt of het met mogelijk is om te laten meten hoe hoog het water kan komen. Op van Eek na, wordt éénparig besloten dit te laten geschieden. 8 Rondvraag. Holleman vraagt of het niet mogelijk is, dat de vergaderingen van B. en W. elke week op een bepaalden dag worden gehouden. VOORZITTER deelt mede dat dit op een B. en W. vergadering zal worden besproken. Holleman legt zich hierby neer. VOGELAAR vraagt of het mogeiyk is dat de ingekomen stukken, welke zeer dik wijls nog niet door de raadsleden zyn in gezien, kunnen biyven liggen tot een eerst volgende vergadering. VOORZITTER antwoordt dat indien men in den raad niet tot overeenstemming kan komen dit toch altyd gebeurt. VOGELAAR stelt nog voor om B. en W. te machtigen tot een onderzoek om den Engelschen cursus, hiervoor genoemd, in het herhalingsonderwys op te nemen. Hetgeen wordt besloten, en zullen B. en W. met een advies in de eerstvolgende vergadering ter tafel komen. HOLLEMAN komt nog even terug op een gesprek van Vogelaar en deelt mede, dat Holleman in de vorige vergadering de be slissing wilde bespoedigen, omdat de onder wyzers van den Engelschen cursus reeds een onlieugelijkeu tijd les hadden gegeven, zonder salaris te ontvangen en te weten dat dit niet ontvangen zou worden Daar hierna niemand meer het woord verlangt wordt de vergadering gesloten en gaat in geheime zitting over. GOEDEREEDR. Door J. van Splunder werd op het strand een zilveren dames horloge gevonden. OUDDORP. P. Voogd met zyn vrouw en kinderen reed met wagen en paard, en had het ongeluk, doordat het paard schrob, in de sloot terecht te komen. De vrouw was by- tyds nog van den wagen gesprongen met haar kind. Verder liep het met eenige schade af. Van den landbouwer P. Mastenbroek lag een 4jarig paard dood in den stal; dus een groote schade. - Woensdagmiddag ontstond op het wei land by P. Mey'er een begin van brand, die zich spoedig over de lengte van een gemet uitbreidde. Wegens gebrek aan water is het met groote moeite met zand gebluscht. NIEUWE TONGB A v. P. had Woensdag middag by het grassnyden het ongeluk in de Kerkgracht te vallen. Hy wist zich ech ter spoedig op het droge te brengen,zoodat hy met een bemodderd pak huiswaarts kon keeren. Het bezoek van Generaal h. d. C. J. Snyders aan ons dorp. J.l. Woensdagmiddag werd ons dorp onver wachts bezocht door Generaal Snyders, den vroegeren Opperbevelhebber van onzestryd- krachten tijdens den wereldoorlog. Het was 63 jaar geleden, dat by zijn geboorteplaats voor 't laatst betreden had. Tevergeefs zoe kende naar zijn sinds verdwenen geboorte huis, werd hy al spoedig herkend, al was hy thans in burgertenue. De tallooze malen, dat Generaal Snijders in de geïllustreerde tijd schriften te zien was, in uniform tydens de mobilisatiejaren, hadden zyn sprekend figuur blijkbaar ook bjj den gewonen man bekeud genoeg gemaakt Daar de Burgemeester onge steld was, en ook den naby wonend lid van 't Dageiyksch bestuur afwezig was, ging de ongewone bezoeker die vergezeld was van zijn zoon en diens vrouw een wandeling ondernemen naar Battenoord Op den terug tocht hier heen werd hy opgepikt door onder- geteekende die toevallig vernomen had welk bezoek onze gemeente gekregen had en die de eer en het genoegen had het gezelschap eenige oogenblikken in zijn huis te ontvangen om wat uit te rusten en zich wat te ver- frisschen. Dit laatste was voor zyne Excel lentie echter niet noodig Blykbaar was hy nog zoo frisch als een hoentje. Inderdaad ziet de generaal er bizonder goed en krachtig uit voor zy'n leeftijd en vertoont hy het echte type van langlevende en levendige menschen kort en niet zwaarlijvig Behalve een lichte hardhoorigheid schijnt hij nog in het geheel geen last te hebben van den ouden dag. De krachten van zyn lichaam en geest, waarvan hy altyd bekend was schijnt hy nog onge rept behouden te hebben, ondanks zyn kolos salen staat van dienst. Hoe boog bij als militair stond aange schreven bij de regeeringen legerautoriteiten bleek reeds voor den oorlog toen bij jaren lang Chef van den Generalen-Staf van ons leger was, maar voor de meesten werd dit pas bekend, toen Generaal Snijders in Augus tus 1914 werd aangewezen als de man in wiens handen het opperbevel over al onze strijdkrachten te land en ter zee het best kon worden toevertrouwd, toen ook ons vaderland dreigde meegesleurd te worden in den oorlogs orkaan, die half Europa ging verwoesten En wie weet, hoeveel ons land in dit opzicht aan Generaal Snyders te danken heeft, die ook in het Buitenland bekend stond als uitstekend militair, getuige van zyne be noeming destyds als deskundige in de questie van de grensvesting, op de grens van Zweden en Noorwegen, toen dit laatste land zich van het eerste had afgescheurd, 't Was nu aardig te zien, hoe iemand, die zoo'n geweldige positie bekleed had, in een zoo uiterst ge- vaariyk tydperk, zoo gemoedelijk met ge wone dorpsmenscben kon zitten praten over den vroegeren tijd. Generaal Snyders gevoelt blykbaar in 't minst geen behoefte om uit te laten komen, dat bij een der voornaamste Generaals is, die ons land in dezen tyd ge had heeft Zijn eenvoudig voorname omgang doet denken aan Boerhave'szinspreuk:Sim plex veri siqillum: eenvoud het kenmerk van het ware. Op mijn vraag of hy er nog niet aan dacht wat rust te gaan nemen, zeide hy my lachend, dat hij daaraan nog volstrekt niet dacht, dat bezigheid in allerlei vereeni- gingen hem werk bezorgden en dat werken voor hem leven was. Een antwoord, dat ik van zoo'n energiek persoon wel verwachtte. Zoo iemand, die na zijn aftreden als Opper bevelhebber, zich vol vuur als Voorzitter van de Elta ging toeleggen op de bevordering der luchtvaart, om ons land in dit opzicht niet te doen achterbly ven en die daarna weer een reis ging maken naar onze Oost, om tropisch Nederland betere middelen van ver dediging te bezorgen, zal wel blijven werken, zoolang 't dag is voor hem. Nu, die energie heeft by „van niemand vreemd". Oude inwoners van Nieuwe Ton ge hebben me wel eens verteld van de moeder van Generaal Snyders als van een vrouw met een sterk karakter. En zyn vader, Dok ter Snyders, had na zijn vertrek van hier, te midden van de dagelijksche en nachteiyke beslommeringen van zijn practy k te 's-Graven- zande op hoogen leeftijd nog studie-lust en wekkracht. genoeg, om een geneeskundig proefschrift te schreven ter verkryging van den Doctorstitel. Die geest, die werkkracht schijnt dus wel een erfstuk te zyn. Merk waardig is ook, dat al de talryke zoons uit dit gezin zich een voorname plaats veroverd hebben in het Maatschappelijk leven en dat niet door „booge komaf" of „kruiwagen", maar door eigen energie. En niet 't minst kunnen wy onzen bezoeker beschouwen als een merkwaardig lid van een merkwaardig Doktersgezin En 't was me ook een behoefte in den zoon, den vader, den vroegeren ambts broeder, te eeren, die onder lang niet ge makkelijke uitwendige omstandigheden, zoo een flink gezin had groot gebracht. v. G. OUDE TONGE. Donderdagavond geraakte naby Oude Tonge een locomotief der R.T.M. defect. Daar het gerucht liep dat men mis schien laat zou vertrekken, verlieten enkele passagiers den tram en gingen te voet ver der. Toen een andere locomotief kwam kon men verder rfo'den. - Dezer dagen is tweemaal een schip water aangekomen. Een goede uitkomst voor vele inwoners, die zonder drinkwater waren. - Naar wy' vernemen zyn de weegbrug gen I en II dezer gemeente goedgekeurd. - De Burgemeester maakt bekend dat een openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Maandag 11 Juli as. vm. 10 uur fn t OOLTG ENSPLA AT. Maandagavond, na het lossen van een voer hooi op den Molendyk, sloegen de paarden van Mooyaart op hol en overreden op het "Weespad een dochtertje van J. Hujjer. Dadelijk werd Dr. Endtz ontboden, die het meisje onderzocht en ver- k'aarde dat men niet voor het ergste behoefde te vreezen. - De uitslag van de gehouden veiling van Huizen met Erven in de z g.n. Dubbele Zes aan het Weespad, bewoond door J. van Nim- wegen, J. Slis. W. Dutjm, Osseweljev, B de Vos en Tiggelman in 6 perceelen, ten ver zoeke van J. van Ree Kz. is als volgt: Perceel I. Joh. Korteweg voor 1230. Perceel II. Hendr. de Ruiter voor 650.— Perceel III. W J. Buth voor 600.— PerceellV. W. J. Buth voor 700.— Perceel V. Leend. Hobbel Cz voor 600.— Perceel VI. Joh. Korteweg voor 1150. - De uitslag van de gehouden veiling van het Burgerwoonhuis met tuin aan den Mo lendyk, ten verzoeke van G. W. van Kem pen, is als volgt: W. J. Buth, voor f 5460. DEN BOMMEL. Door den heer M A.v.d Sluys is, ingevolge de hinderwet, toestem ming gevraagd voor het plaatsen van een

Onze Eilanden | 1921 | | pagina 5