ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 6 JULI 19 21. monopolies, de douane, benevens met de dominiale bosschen en 4 hypotheken op de onroerende eigendommen van den Staat. Dit flnancieele mechanisme blijft onder geschikt aan de voorwaarde, dat de Oosten- rij ksche hypotheken binnen twintig jaren door de hypotheekhondende mogendheden zullen worden teruggegeven. Engeland, België, Frankrijk, Japan en Tsje- cho-Slowakije hebben dit beginsel aanvaard, op voorwaarde, dat de andere betrokken re geeringen eveneens hun goedkeuring er aan zullen hechten. Hanotaux heeft gezegd, dat het de eerste practische toepassing is van het ontwerp der internationale credieten, we'ke toepassing door den Volkenbond wordt beoogd, ten einde verbetering te brengen in de flnancieele malaise, welke op Europa drukt. De kwestie-Wilna kon niet worden opge lost, omdat de Litausche gedelegeerden eerst ruggespraak meenden te moeten houden met hunne regeering. De zitting van den raad is thans gesloten. De kwesties betreffende de Aalands-eilanden, Danzig en het Saargebied zijn opgelost; die nopens Wilna en Albanië nog niet De zitting zal in September worden hervat. HET LEVEN IN WARSCHAU. Croesus-droom. De ontgoocheling Hooge prijzen. Een mark zonder waarde.— Straattypen. WARSCHAU, Juni 1921. Wie in deze dagen, als Hollander, dat is te zeggen als bezitter van waardevol in den valutahandel zwaarwegend geld, in de hoofdstad van deze merkwaardige republek komt, verkeert de eerste oogenblikken na zijn aankomst in de prettige illusie zijn leven, althans voorloopig, op Rockefellerschen voet te kunnen inrich ten. Hij is een bankgebouw binnengestapt, hij heeft voor zijn bankje van honderdeen dik pak Poolsche Marken ontvangen 22 briefjes van duizend en hij denkt, zoo zoetjes bi) zichzelf: „Nu, nu, het leven moge hier duur zijn, voorloopig zal ik het met 22000 Mark toch wel stellen kunnen". Och ja, die gedachte is vergeeflijk, vooral als de betref fende Polenbezoeker eenige weken te Ber lijn doorbracht en met de Duitsche prijzen en de Duitsche marken vertrouwd raakte. Maar binnen een paar uur is hij uit zijn Croesus-droomen ontwaakt. Het stootje, dat hy in Bentschen, het Duitscb-Poolsche grens station kreeg, toen hij een kaartje naar Warschau kocht en daarvoor byna 1300 Mark neerlegde, was niet voldoende hem uitzijn zoeten rijkdom-dommel op te schrikken. Zoo'n luxe-trein, de express-Parijs Berlijn Warschau vraagt nu eenmaal behoorlijke prjjzen. Daarvoor zit men dan ook op ver schoten fluweel, in coupe's, die op 't eind van de reis. dank zy de voortreffelijke ap- pétit van eenige internationale reizigers meer op stallen dan op weelderige trein- kamertjes gelijken Daarvoor krijgt men dan ook van temperamentvolle Fransch Poolsche dametjes geagiteerde verhalen vol douane ellende en grens-moeiiykheden te hooren en zuigt men urenlang tweedehands den rook in van zoete Amerikaansche tabak. Neen, vóór Warschau gevoelt men zich met zyn Hollandsche guldens en zelfs met zyn veel gesmade Duitsche Marken, die twaalfmaal meer waard zyn dan de Poolsche zusjes, nog altijd man-in-boDis. Maar een paar uren in de Poolsche hoofd stad zyn voldoende om elke gedachte aan rykdom grondig te verjagen. De étalages, de slecht-voorziene winkels maken een arm zaligen indruk en zyn uiterst leerzaam. Een paar schoenen, heel gewone zwarte heeren bottines, staat geprysd voor 650ü Mark, een zakdoek 150 Mark, een tablet chocolade 70 Mark, een klein luxe-broodje 30 Mark. De spijskaart van het restaurant, waar onze Hollander de vermoeienissen der reis hoopt weg te eten, is lang genoeg. Er is keus uit vele gerechten en het biykt hem dra, dat de porties zeer voldoende zyn, bet voedsel van uitstekende kwaliteit en goed toebereid. Maar de pryzen I Voor een bordje kreeften soep legt hy 75 Mark neer, voor de twee miscropisch kleine stukjes brood, die hy er bij krijgt, nog 20 Mark extra. Byna alle gerechten, vleesch of visch, met wat groen ten en aardappelen kosten 176 Mark, een extra portie groente, die geen overbodige luxe heeten mag, vraagt nogmaals 60 Mark en het kleine glaasje koffie après wordt k raison van 26 Mark berekend I Dit toch zeer eenvoudige maaltje, zonder bier of wyo, zon der nagerecht komt op 300 k400 Mark te staan. Na zoo'n restaurant-bezoek verwondert men zich over niets meer. Een doosje zeer slechte „papierosy-cigaretten „70 Mark, me neer Een brief naar Holland 10 Mark, aan- geteekend en het is in dezen tyd wèl zoo veilig correspondentie met het buitenland te doen aanteekenen 20 Mark. Eenige hon derden Marken aan postzegels heeft men in enkele dagen verschreven. Een tiental ansichten 100 Mark. Een glas thee met een pa3r gebakjes 70 Mark. Zoo gaat dat door. heel den dag. In een oogen- blik is men 1000 Mark armer, terwyi men dan nog slechts voor eenige uren den honger gestild heeft. Maar ook een nachtverbiyf is noodig. En wio dat met moeite gevonden heeft, dank zy een aantal 100 Markbriefjes, die kwistig op de hoofden van gebenedyde hotelportiers neerdalen, hoort dat het logies 400 600 Mark per nacht kost. Daarbij is dan geen ontbyt inbegrepen, noch zelfs een paar ge poetste schoenen o, neen dat alles kost schaarschte is enorm, en het is volstrekt niet vreemd als iemand in de „kawiarnia", het café, een schoensmeerdoosje met suiker uit zyn zak haalt en voorzichtig een lepeltje van den zoeten inhoud in zijn glas stort. In zijn glas, ja, want kopjes gebruikt men hier niet. Dat gaat hier Russisch toethee, koffie, chocolade, alles drinkt men uit glazen, en als men er aan went, is dat volstrekt niet onaangenaam. Thee in 't byzonder smaakt uit een glas zeer goed. Zoo zy'n de prijzen hier belacheiyk hoog. Nominaal is de Mark de Poolsche munteen heid. Maar, eilieve, wat kan men voor één Mark koopen Niets, absoluut niets, bedelaar geeft men minstens vyf Mark, en als vele kleintjes niet een groote maakten, had die man aan dat bedrag al evenmin iets. In werkeiykheid rekent men hier meteen eenheid van 10 Mark en men behoeft niets byzonders te koopen om onmiddeliyk in betalingen van honderden Marken te ver vallen. Is het wonder, dat in deze stad, in de hoofdstad der jonge republiek veel ar moede geleden wordt? De pryzen zyn zelfs voor een Hollander, die toch altyd het voor deel van zyn fabelachtige valuta heeft, vol strekt niet laag Niemand behoeft Maas- en Amsteloevers te verlaten om aan de Weich- selboorden zyn voordeel te zoeken, maar hoe moeten diezelfde pryzen dan wel in Poolsche ooren klinken Is het wonder dat de Poolsche chic hier niet voorkomt? Uit den aard van karakter en levensopvatting is de houding van den Pool gentlemanlike en de zwart harige Poolsche heeft veel van de élégance van haar Parysche zusters, maar alle tooi en opschik, om nu maar niet te spreken van kostbare costuums, is zoek. Dure man nen en vrouwen, die toch ook onze Hol landsche steden wel aan te wijzen hebben men zoekt ze hier op straat tevergeefs. Wat men niet te vergeefs zoekt, zijn de bedelaars, kolossaal wat een aantal. Oude mannen en vrouwen meest, met lompen bedekt, met of zonder armen of beenen, sommige op bloote voeten, maken by dozy nen de straten onveilig. Het is hard al die ellende te zien en niet te kunnen helpen. Men moet voorbyioopenmen moet veinzen niet te zien de beverige, uitgestoken armen, de arme geresigneerde oude stemmen niet te hooren. Men kan niet geven. Als men elk maar vyf Mark gaf, zou men 's avonds zelf niets meer hebben om zyn hotelkamer te betalen. Maar het is hard, heel hard die arme oudjes zoo dikwyis te moeten voor- bygaan. Naast den bedelaar, is de militair bet type, dat de Warschausche straten bevolkt. Zeker iedere derde man, die men ontmoet, is sol daat. De Polen zyn nog steeds „das Volk lm Waffen". Het is voor dit land zeven jaar lang niet anders dan oorlog geweest. Eerst de wereldoorlog. Polen had terrein van den stryd. Verscheuring overal. Polen in de Duitsche legers, en de Russische, en de Oostenryksche, Polen, die elkaar bevochten. Later de strubbelingen met Rusland. Politie agenten doen hun dienst met het geweer op schouder en de stad is verwaarloosd. Het houten plaveisel zit vol gaten en kuilen. Een rit in een huurrytuigje is een marteling. De stadstram heeft slechts een beperkt aantal motorwagens in gebruik De rest is defect en kan, by gebrek aan materiaal, niet gemaakt worden. Het treinverkeer is gebrek kig. locomotieven en wagons zyn kapot of gestolen en de lage wisselkoers belet nieuwe te koopen. Het i3 zoo gemakkeiyk van „Polnische Wirtschaft" te spreken, zoo goedkoop, maar óók zoo onvoorzichtig. Wat wil men van Polen? Wat verlangt men van een land, dat zeven jaar lang op gruweiyke wyze van den oorlog geleden heeft, dat allerlei nieuwe diensten uit den grond heeft moeten stam pen, dat te kampen heeft met een wissel koers zoo ellendig, dat van alle landen alleen Sovjet-Rusland Polen in dat opzicht over treft? Wil men. dat het Poolsche Gouver nement desniettemin voor een modelstaats inrichting zorgdraagt? Zoo ja, dan verlangt men het onmogelijke. Consolidatie-processen volstrekken zich slechts langzaam en het Poolsche is juist begonnen. Wat in Polen groeien zal, kan niemand nog zeggen, maar wie thans reeds „FinisPoloniae" zou willen roepen, geeft blijk slecht op de hoogte te zyn. king is gegeven, aan Ged Staten niet was gebleken dat de Commissie Mys niet aan hare opdracht beeft voldaan. Ik merk hierby echter op dat het oordeel daarover niet by Ged. Staten was. Goedereede, 2 Juli 1921. P. T. van den Berg. Ingezonden Stukken. (Bolton verantwoordelijkheid der Redactie.Stukken ie volgen» het oordeel der Redactie niet aan den '.8ch van alterate beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd. Kopie wordt niet terug gezond- Mijnheer de Redactenr! Ik stel er prys op te verklaren dat de Uw blad van 2 dezer voorkomende „Mede- deelingen van de Commissie van den Berg in zake Provinciale weg" niet van die Com missie afkomstig zyn, doch waarschyniyk door een der leden dier Commissie op eigen initiatief zyn gelanceerd. Dit spijt my, omdat daardoor de stryd, dien ik als geëindigd be schouwde, dreigt in het openbaar te worden voortgezet en ik hem meer geëigend vind om in de vergaderingen van polderbesturen en die van ingelanden te worden beslecht Overigens geven de „Mededeelingen" het op de conference's met Gedeputeerde Staten behandelde in hoofdzaak wel juist weer; slechts zou de - om der rechtvaardigheids- wille ze nog willen aanvallen met de slotopmerking van den Voorzitter der Com missie uit Ged. Staten, dat. waar de Com- WJJÊ missie van den Berg niet heeft kunnen aan opnieuw geld zelfs een schepje suiker in de toonen dat aan de Commissie Mys een andere koffie wordt berekend. De suiker- en melk- opdracht of een opdracht van wydere strek- Redactie, mogen wy over een plaatsje beschikken in het eerstvolgend nummer van uw blad? By voorbaat onzen dank. Waarde Medeburgers en Burgeressen Hiermede hebben wy het oog op de Her vormde ouders in onze gemeente, die zich aangesloten hebben by de Oud Gereformeer den of Afgescheidenen, zooals wy ze hier noemen, om een Christeiyke school te stich ten op Oud-Gereformeerden grondslag. Hervormde Ouders, mogen wy een ernstig woord tot U spreken? Weet gy dat gy door die aansluiting een tweeslachtige houding aanneemt? Gij zyt leden der Hervormde kerk; gy hebt U een eigen zitplaats in die kerk gekocht; gy hebt voor een deel uw beiydenis in die kerk af gelegd; gy liet en laat er nog uwe kinderen doopen; sommigen uwer zy'n lid geweest of zyn het nóg van een college in die kerk. Ondanks dat alles siuit gy U nu aan by de secte der Afgescheidenen. Merkt gy niet, dat gy zoo twee heeren dient? Wy gelooven vast. dat gy een keuze moet doen, dus of by de Hervormden geheel biyven, of U aansluiten by de Gereformeer den. Hebt gy wel eens goed nagegaan in welke verhouding gy tot de Gereformeerden staat door uw aansluiting? Het aantal kinderen, dat zy aan de te stichten school hun school), op het oogen- blik kunnen leveren is van zuiver Gerefor meerde ouders negen, dat uit gemengde huwe- lyken is acht. En verder levert gy de rest, ongeveer een veertigtal En hoe staat het nu met het bestuur dier school vereeniging? Zyt gij daarin evenredig vertegenwoordigd? De cjjfers kunnen dit alweer bewyzen. Er zyn in uw bestuur zeven zuiver Gerefor meerden, een gemengd, en een Hervormd lid. Hoe lang zullen die laatsten daarin nog geduld worden? Men verwacht, dat die wel geheel en al over zullen gaan. Denk over ze dingen nog eens goed na. En nu komen wy tot U met de volgende vraag: Wat heeft de Openbare School in onze gemeente voor kwaad gesticht op godsdien stig gebied? Zyt gy niet allen oud-leerlingen dier school? Zyt gy op godsdienstig terrein niet steeds den weg kunnen gaan, waarin uwe ouders u wilden leiden? Zult gy zelf in staat zijn uwe kinderen naar uwe beginse len op te voeden, als gy ze afstaat aan een 3ecte-school, terwyi gy by de Hervormde kerk biyft? Verder mag er ook wel op gelet worden, dat onze arme gemeente, nog zwaardere lasten zal te dragen krygen, wellicht boven haar krachten. Alles wat dus door de stichting der Oud- Gereformeerde school tot nadeel van U zelf, uwe kinderen en uwe belastingbetalende medeburgers voortvloeit komt ter uwer ver antwoording. Gunnen wy dan niet ieder zyn school? Zeker wel. Als zoo'n stichting maar uit zuiver beginsel geschiedt. Maar zooals de zaken tegenwoordig hier staan, ïykt het meer op een dwingen, een tegen alles vol houden, zoodat men nergens een biyk ziet van een beginselzaak. In één woord, de heerschzucht, de hartstocht is aan het woord. Wy hopen, dat gl) na lezing dezer woor den een keuze zult doen en niet langer zult eten van twee schotels. Herkingen, 6 Juli '21. Namens de Afdeeling Herkingen van Volksong ertoys HET BESTUUR. Plaatselijk Nienws MIDDKLHARNI8. Op 1 Juli jl. is de helft der Grondbelasting en der Personeele belasting verschenen, zoodat de belasting schuldigen worden uitgenoodigd hun belas ting geheel of gedeelteiyk te voldoen, daar anders tot vervolging moet worden over gegaan. Zitdagen worden gehouden te Melissant op 12 Juli 1921te Herkingen op 13 Juli 1921; te Dirksland op 14 Juli 1921; te Sommelsdyk op 20 Juli 1921. In de maand Augustus worden geen Zit dagen gehouden. - By Konlnkiyk besluit van 22 Juni is met ingang van 1 dezer de heer J. J- Slis alhier opnieuw benoemd tot lid en plaats vervangend voorzitter van het College voor de Visscheryen. - Zaterdagavond geraakte een koe van den veehandelaar J. C. Bom in de sloot by de weide achter den Sasdyk. Het was reeds Zondaemorgen half drie toen het dier eruit was, zoodat dit voor het personeel van B. een aardige verrassing is geweest. - Als voorschot op afbetaling der brandstof voor het a.s. winterseizoen kunnen zoowel leden als niet-leden op het erf van den Kolen- bond iederen werkdag minstens /0,25 inleg gen, tegen ontvangRt van bewys. Tevens wordt ieder lid aangespoord zijn brandstof zooveel mogelyk van den bond te betrekken, daar alleen afnemers in de revenuen zullen deelen. - Van de beugvisschery is te IJmulden binnengekomen de vischsloep „Nely" MA 67 schipper Abr. Jongejan, met 2350 besom ming aan versche visch. Onze predikant maakt een zeereis. Maandagmorgen is ds. G. Alers van hier naar IJmuiden vertrokken, om vandaar met de vischsloep „Letty" MA. 55 schipper M. Taaie een zeereisje te maken naar Maassluis Woensdag hoopt hy weer op reis te gaan met de Jongedochter3-vereeniging, teneinde Den Haag en Scheveningen te bezoeken. In het landbouwbedryf is het hier zoo geweldig slap, zooals het in verscheidene jaren niet is voorgekomen. Er zy'n hier arbei ders die sinds de suikerbieten-campagne byna niets hebben verdiend, terwyl door de aan houdende droogte telkens nog meer menschen zonder werk geraken. Naar alle waai schijn- ïykheid zal deze werkeloosheid aanhouden tot dat aan den oogst wordt begonnen. Onze dorpsgenoot de heer J. NipiusT.Cz., lid van de Voetbal-en Atlethiek vereeniging „Sparta" te Rotterdam, behaalde te Rotterdam den Sen prys met speerwerpen (42 13 Meter). Gevonden voorwerpen. By den nacht waker P. Korteweg is gedeponeerd een ring met 6 sleutels. De eigenaar kan dezelve by hem terugbekomen. Veiling voor Goeroe en Overllakkee op Maandag 4 Juli 1921. Bloemkool ƒ1,00 tot ƒ16,00 p. 100 st. Kropsla ƒ1,00 tot ƒ1,40 per 100 krop. Perziken 3,00 tot 6,00 per 100 stuk. Frambozen ƒ47,60 tot 49,00p. 100pond. Aardbeien ƒ33,10 tot ƒ33,20 p. 100 pond. Komkommers ƒ7, tot ƒ11,10 p. lOOst. Kroten 3,00 tot ƒ7,20 per 100 bos Kruisbessen ƒ35,30 p. 100 k g. Doppers ƒ11,60 p. 100 pond. Peulen ƒ16,00 per 100 pond Aardappelen (nieuwe) 6,00 tot ƒ18,00 per 100 k g. Poters 4,20 tot 6,00 p. 100 k.g. Kriel 3,20 per 100 k g. Roode bessen ƒ60, tot 68 p. 100 k.g. Andijvie 2,50 p. 100 krop. SOMMELSDIJK Het zoontje van M. de R had het ongeluk van een flets te vallen en daardoor zyn arm te breken. Onze dorpsgenoot de heer F. A. Pen is benoemd tot tydelljk onderwijzer aan de O. L. S. te Nieuwe Tonge. SPORTNIEUWS. VOETBAL. M. 8. V. V. II D. I. O I. Voor de zooveelste maal kan M. S. V. V. weer een overwinning boeken. Haar 2e elf tal wist nameiyk Zondag j.l. D. I. O. I van Oude Tonge met een 6-0nederlaag naar buis te zenden. Is er nou niet eene club op 't eiland, dat M.S. V.V. kan slaan. We gaan 't gelooven. We moeten 't gelooven, we zien het herhaaldeiyk. Wanneer men toch Zondag hun spel weer zag, wat moet men er, op enkele uitzonderingen na, op aanmerken? Het was nog wel niet het spel, dat kan ook niet, maar werd er niet goed gewerkt. We moeten, of we willen of niet, instemmen met het lied, dat zelfs een kleine jongen op straat uitgalmt: „M.S. V. V. is kampioen, daar is nu niks meer aan te doen". De lezer dezes vergeve myn weinigje partydige fan tasie. Ik kan het niet helpen Dat ik wel eens wat party trek, waarom zou ik dat niet doen, het wordt me soms als een kluitje modder naar het hoofd gegooid, doch ik heb er steeds een medaille van gemaakt, en die met een keurig lintje in het knoopsgat van myn jaskraag bevestigd. Dit is dan ook de eenige medaille, dien ik tot nog toe heb ver diend Zondag dan had de vriend3chappeiyke ont moeting van genoemde clubs plaats op het terrein aan de Langeweg. Als gewooniyk trok ook deze wedstrijd weer veel belangstellenden, wat den spelers beslist goed doet Ieder ziet daar onder die aanwezigen of hun vader of moeder, hun ge liefde of andere familieleden, en onwillekeurig wyden zy, die op het voetbalveld hun voet balspel in praktyk breng», hunne beste krachten aan deze match. Zoo was het ook. AlsD I. O aftrapt tegen zon, breken ze direkt door, maar Zaayer en De Haas zyn op hun post. Krachtig wordt gewerkt en M. S. V. V. neemt al spoedig het offensief over. Steeds In den aanval poogt M. S. V. V. voorhoede het geel-witte doel te naderen, doch Botermans in D I O.'s gele deren weert alle schoten Het spel gaat dan cenigszins gelijk op, maar dan komt M.S V.V weer opzetten, en wordt het D 1.0 doel bestookt Van Ommeren. D I O's doel man, houdt zyn doel nog schoon, maar als Pen een scherp achot op doel lost, en de hal tegen de paal stuit en verder voor de doeliyn huppelt, is Witvliet er als de kippen by, en bezorgt. M S. V. V de leiding 1 0 Nu komt er fut in 't spel. Van beide zij den wordt hard gewerkt. D I O.'s voorhoede, n I Van Vugt is niet wat hy op andere wedstrijden was Onmogelijk was het hem, de achterhoede van de rood-wit-b!auwen te, en. Ook M S V. V.'s half linie was goed. vooral de spil en de links balf Voort durend voedden ze de voorhoede, die prach tig combineerend. het leer naar voren bracht. Als weer het D. I. O -doel in gevaar wordt gebracht, ontstaat voor doel een ophooping. Van Ommeren loopt uit, maar Witvliet, is hem te vlug af. en keihard wordt het tweede punt gemaakt 2-0. Vol vuur houden de geel-witten gasten vol. Meyer en Vink ze spelen keurig samon, maar Van Vugt raakt niet op dreer Het spel ver slapt aan beide zyden. De links-buiten der rood-wit-blauwen geeft nog verscheidene prachtige voorzetten, maar worden niet be nut. Pen krygt nog een pracht kans, daar hy geheel vry voor doel stond, doch schiet naast. H. Haagens onderneemt dan een ren, maar komt in botsing met Hammelburg, die het veld moet verlaten. D. I.O. speelt nu met een invaller. Doch voor de rust wordt niet meer gedoelpunt. Na de rust gaat het er vuriger op. D. I. O. komt meer in actie. Botermans werkt uit stekend Jammer voor D. I O. was hun ach terhoede niet zoo in orde, er kon op hen niet gerekend worden. M. S. V. V. komtook meer op. Hun massieve voorhoede werkt keurig. Van Hemert als rechts^buiten brengt verscheidene mooie kansen tot doelpunten, maar 'tlukt niét erg. Eindeiyk ziet Pende kans schoon en geeft Van Ommeren voor de derde maal 'tvisschen 8-0. By degeel- wjtten komt nu Botermans in de voorhoede, wat door de M.S. V. V.-achterhoede en doel man merkbaar is Eenige gevaariyke oogen blikken spelen zich voor 't rood-wit-blauwe doel af, maar Boomsma, die wel wat meer vertrouwen inboezemt by de spelers, duldt □iet, dat de bal hem passeert. Keurig wist hy sommige ballen testoppen Wanneer het leer door Botermans en Van Vugt tot op eenige meters van M. S V. V. doel is gebracht, schietVanVugt keihard naast. Van M S. V.V.- zyde wordt steeds beter gewerkt. Na eenig spel komt een hoekschop in 't voordeel van M.S V. V., welke prachtig door H. Haagens wordt voorgezet, en even prachtig vergroot Pen de voorsprong door de bal langs Van Ommeren te zenden 4-0. De geel-witten geven het niet op. Moedig vallen ze aan, doch vinden in de taai ver dedigende achterhoede een ware struikelblok. Botermans tracht nu met een ver vliegend schot het M. S. V. V.-doel te doorboren, maar Boomsma laat zich op de bal vallen en redt op die wyze schitterend. Weer gaan de rood wit-blauwen er met het leer van door, en wordt Van Ommeren geducht aan de tand gevoeld. Van de vleugels zoowel als van uit het midden worden schoten op hem gelost. Een tameiyk hard schot van S. Haagens wordt hem juist in de handen geschoten. Enkele malen maakt laatstgenoemde het den D.I.O. doelman lastig door by hem in te loopen, wat echter geen succes had. Totdat, als Kastelein een out-bal ver het veld ingooit, en het leer tot op het vyandelyke doel wordt gebracht, Pen weer een prachtige gelegen heid tot schieten wordt geboden, en deze het 5e doelpunt door doel kogelde 6-0. D. I. O. stelt alles in 't werk om toch nog de eer te redden. Het kon hun helaas niet gelukken. Er werd hardnekkig weerstand geboden. Als nog eenmaal het D. I O. doel wordt bestookt, krygt Pen nog gelegenheid tot doelpunten, doch zoekt het doel te hoog. Eindeiyk klinkt het fluitje en wint M. 3. V. V. II met 6—0. De scheidsrechter was goed. M. J N. DIRKSLAND. Het heeft allen schyn dat Sommelsdyk veel belhamers telt die het den schoolbezoeksters der R. H. B. S. uit deze gemeente herhaaldeiyk lastig maken en zich niet ontzien de meisjes van de flets te trekken of met steenen te gooien. Wonder boven wonder is tot heden alles nog al goedafge- loopen. Maandag echter, om kwartover vier, werden het dochtertje van D. P. en van dr. Sn. de V. even buiten Sommelsdyk, door 3 jongens van ongeveer 16 jaar plotseling vastgegrepen en van de flets getrokken Het dochtertje van So. de V. kwam er zonder kleerscheuren af, maar het andere meisje viel zoodaDig dat niet alleen haar kouson stuk maar bovendien haar knieën geheel bebloed waren. Evenzoo het binnenste ge deelte van de handen en nog een klein wondje by haar oog. Ook de flets was er niet al te best afgekomen. Daar de meisjes niet weten hoe de naam der jongens is, kan misschien een der lezers eenige inlichtingen geven aan D. Poortvliet te Dirksland. Het gaat toch waariyk niet op dat de kinderen op allerhande wyze worden lastig gevallen en zelfs mishandeld. Een paard van den landbouwer L. van Beek kreeg Zaterdag jl. zulk een klap van een ander paard, dat de achterpoot totaal stuk was. Daar genezing was buitengesloten, is de oude klepper - die al meer dan 20 jaar had dienst gedaan - met een revolver schot afgemaakt. HERRINGEN. De vorige week viel van den landbouwer de B. een voer vlas op de kade omver. Belangrijke schade werd daar door aangericht aan den wagen. Den voer man gelukte het bytyds nog van het voer tuig af te springen. Ook in deze gempente begint de werk loosheid onder de veidarbeiders toe te nemen. WRLIftSANT De door Notaris v.d Siuys alhier verkochCè woningen zyn ingezet als volgt: Pecc. I. Adr Both f 2000.- perc. II Joh. Tleleman f 1600, -"V perc III Joh. Tieleman f 776, Zaterdagavond j.l. gaf de muziek Vjer- eeniging van hier een uil voering in de tent. Ook het Stellendamsch muziekkorps was gearriveerd en heeft mede bygedragen tot een welgeslaagde uiivoering. Aan publiek ontbrak het dan ook niet, van alle zyden was het saamgestroomd Politiemaatregelen moesten b\J een vol gende opvoering wel wat strenger worden. 't Was een oorverdovend lawaai van- ver schillende z g. in hun oogen aardige jongens. Wat echter die voor het Aunsflievend pu bliek waren, kan men begrijpen, 't Ware te

Onze Eilanden | 1921 | | pagina 2