J. ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD r's 1112. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 20 NOVEMBER 1920. 5 No. 6. 20 Nov. 1920. itst. Officiëele Mededeelingen AANGIFTE voor de Bevolkingsregisters. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS der Gemeente Middelharnis; Overwegende, dat het van groot belang is, dat de bevolkingsregisters nauwkeurig worden bijgehouden en de krachtige medewerking van de ingezetenen hiertoe een eerste vereischte is; Herinneren aan de volgende bepalingen van het Koninklijk besluit van 27 Juli 1887 (Stbl. No. 141), regelende de verplichting der inge zetenen tot het doen van aangifte voor de bevolkingsregisters. Zij, die op den dag der laatste volkstelling in' den vreemde of in eene der Koloniën of overzeesche bezittingen van het Rijk hebben vertoefd, moeten hiervan ter Secretarie der Gemeente kennis geven binnen ééne maand nè hunne terugkomst. t Zij, die uit eene Nederlandsche Kolonie, 'eene overzeesche bezitting of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene Ge meente binnen het Rijk, moeten hiervan eene verklaring doen ter Secretarie der Gemeente binnen éene maand na hunne aankomst in de Gemeente, vergezeld van het gebruikelijk ge tuigschrift voor hen, die uit de Koloniën of bezittingen, en voor hen, die uit den vreemde komen, van een paspoort of reis- en verblijf- pas of andere door de politie deugdelijk erken de bewijsstukken. Bij alle kennisgevingen moeten de noodige opgaven worden verstrekt voorde inschrijving in de bevolkingsregisters. Zij, die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Nederlandsche Kolonie, eene overzee-sche bezitting of naar den vreemde, moeten hiervan eene verklaring doen ter Secretarie der Ge meente, welke zij verlaten. Zij, die hunne woonplaats naar eene andere Gemeente overbrengen, moeten hiervan eene verklaring doen ter Secretarie der Gemeente, die zij verlaten en waar zij in het bevolkings register zijn ingeschreven, met opgaaf der Ge meente waar zij zich wenschen te vestigen. Het ontvangen getuigschrift van woonplaats- verandering, hetwelk kosteloos wordt afge geven, moeten zij uiterlijk binnen ééne maand na hunne aankomst in de nieuwe Gemeente ter Secretarie dier Gemeente bezorgen. Elk hoofd van een huisgezin moet uiterlijk binnen ééen maand ter Gemeentesecretarie kennis geven van ieder lid, dat in het huis gezin wordt opgenomen of daar uitgaat, inwo nende dienst- en werkboden daaronder be grepen. Hij moet bij de kennisgeving de noo dige opgaven voor de inschrijving m de be volkingsregisters verstrekken.' Onverminderd deze bepalingen is een ieder, door het Gemeentebestuur daartoe opgeroepen, verplicht tot het doen der opgaven, die ver- eischt worden om de bevolkingsregisters in te vullen. Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Tot voorkoming van moeilijkheden worden dc ingezeten ernstig aangespoord hunne ver plichtingen nauwgezet na tc komen. Middelharnis, den 15 November 1920. burgemeester en Wethouders voornoemd, Dc Secretaris, Dc Burgemeester, N1JGH. BOUMAN. MOLLENWET. De BURGEMEESTER van MIDDELHAR NIS maakt bekend, dat den Commissaris der Koningin nog dagelijks bereiken adressen van personen die machtiging vragen tot het van gen en/of verkoopen van mollen. Waar deze laatste soort machtigingen (art. 2 der Mollcn- wet) ingevolge een van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ontvangen aanschrijving niet meer zullen worden ver-' lect\d, worden belanghebbenden, ten einde onnoodigc moeite en kosten van hun zijde te voorkomen* hiermede in kennis gesteld. Machtigingen uitsluitend geldig voor het vangen van mollen, zullen, waar de verlei ding om de mollenvcllen tc verkoopen, den Commissaris der Koningin groot lijkt, niet dan bij hoogc uitzondering worden verleend. Bij het geven van advies in zake dergelijke adressen zal steeds nauwkeurig worden onder zocht, welke de ware drijfveer tot het richten van het verzoek is geweest. Middelharnis, 16 November 1920. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. iaar. 5" De Onderwijzers en de nieuwe regeling. Ymolg en slot Ton blaik. 3 lsto Blsd Ceton wil de staking laten aansluiten bij de L interpellatie-aanvrage. Een dwangstaking kan het niet zijn. Dus moet het een proteststaking zijn. Ceton hechtte blijkbaar nog wel iets aan de interpellatie. Men moet niet vergeten, dat de regeling der ondcrwijzerssalarfssen nog geen Kon. Besluit is. De Kamer kan dus nog critiek uitoefenen in welke richting zij het Kon. Besluit wenscht geredigeerd tc zien. Het gevolg kan dus zijn „verbetering". De vraag is: is het gewenscht, dat dit pogen plaats vindt? Spr. kan zich niet voorstellen, dat er één is, die dit achterwege wil laten. Het beste middel om dit te beletten is te staken. We hebben een stukje geschiedenis achter den rug. Het zou de Christelijke Regeering waar schijnlijk niet onwelgevallig zijn, als men tot een staking zou besluiten. Wat denkt u, dat de Christelijke Kamerleden er voor zouden stemmen 0111 de interpellatie toe te staan, als er gestaakt werd? Men moet een derge lijke beweging niet aanvangen onder den im puls van het oogenblik, .Als Vrijdagavond de zaak met een kalm hoofd onder de oogen gezien is en men besluit dan tot staking, dan is het wat Unders. Wilt ge uw eigen zaak niet benadeelen, dan moet het parool zijn: morgen naar de school., (Applaus). De voorzitter vestigt er hierna de aandacht op, dat men thans geen beslissing kan nemen. Dat kan alleen geschieden in afzonderlijke ver gaderingen der organisaties. Bij de volgende replieken betoogd te heer Ceton nog, het eens te zijn met den heer Os- sendorp, dat men zich nu niet door zijn gevoel moet laten leiden. Niet echter onderschrijft hij het betoog, dat men de zaak landelijk moet aanvatten. Het is wel degelijk van belang, als een vakgroep te Amsterdam in staking zou gaan. Wordt er morgen niet gestaakt, dan ver liest de interpellatie alle waarde. Wat betreft de mogelijkheid van een misluk king der staking door dc kracht der Christe lijke organisaties, voor onderkruiperij behoeft men niet beangst te zijn. In hun hart zijn de Christelijke onderwijzers het met ons eens. In zijn slotwoord deelt de voorzittter nog mede, dat ernstige pogingen aangewend zullen worden de Christelijke organisaties met de te voeren actie mee te krijgen. De stemming over de staking, zooals enkele aanwezigen wilden, kunnen de besturen thans niet aanvaarden. Met de opwekking niet tot individueele stap pen over te gaan, maar achter de besturen te blijven, sloot de voorzitter te twaalf uur de door circa 2500 onderwijzers bezochte verga dering. De salarissen der onderwijzers. Aan de Tweede Kamer is toegezonden een brief van den Minister van Onderwijs, waarin deze dc nieuwe regeling van de onderwijzers salarissen mededeelt. Wij meencn het uitvoerige en eenigszins in gewikkelde schrijven op de volgende manier te kunnen samenvatten. 1. De jaarwedden voor den onderwijzer, in het bezit der gewone acte van bekwaamheid, wordt in minimum gebracht op f. 2200, en in maximum op f. 3600. Dit maximum wordt bereikt in 19 jaren, en in 14 verhoogingen, ieder van f 100. Ongehuwde onderwijzers kunnen echter niet verder komen dan een maximum van f 3200. 2. De aanvang-jaarwedde van f 2200 gaat eerst in op 21-jarigen leeftijd. Voor elk jaar, dat dc onderwijzer jonger is, wordt f 50 afge trokken, Ook de berekening der periodieke j/er- hoogingen begint op het 21e jaar. 3. Dejaarwcdde van de z.g. hufpondcrwii- zeressen acte A., bedraagt in minimum f 1600, in maximum f. 3000, in 19 jaar te bereiken. 4. De onderwijzer, die hoofd eener school voor gewoon lager onderwijs is, krijgt daarvoor een verhoogmg van f 700 tot f 800. i 5. De onderwijzer, die hoofd is ccner school voor uitgebreid lager onderwijs of meer uit gebreid lager onderwijs, krijgt daarvoor een verhooging van f 900 tot f 1.000. 6. De onderwijzer aan een school voor uit gebreid lager onderwijs, en dc onderwijzer van het 7c of hooger leerjaar van een school voor meer uitgebreid lager onderwijs, krijgen een verhooging van f. 300. 7. voor het bezit van bijzondere actes wor den verhoogingen uitgekeerd van 100 tot f 200. 8. Aangezien dc onderwijzers voortaan wor den opgenomen in het Rijksbezoldigingsbesluit, zal voor hun salaris ook gelden de indeeling in gemeenteklassen, zoodat bovengenoemde sa larissen alleen gelden voor dc gemeenten der le klasse. Voor de gemeenten der 2e klasse worden de salarissen verminderd met 4%, voor de gemeenten der 3e klasse met 8 9. Wat het pensioen betreft zal ook voor dc onderwijzers dc regeling gelden, die onlangs voor de burgelijkc rijksambtenaren is bekend gemaakt, zoodat er geen 7% meer wordt af gehouden en van l Januari 1920 af terugbe taling zal plaats hebben van dc gestorte pen- sioens-bijdragc. 10. Ook voor dc kindertoelagen eeklt de nieuwe regeling, die onlangs door ddc regee ring is gepubliceerd, zoodat de bovenvermelde salarissen met de kfndertoelagen zullen wor den verhoogd. Hiermee gelooven wij het voornaamste uit dc regeling te hebben medegedeeld. De nieuwe salarisregeliug zal in haar geheel terugwerkende kracht krijgen tot 1 Jan. 1920. Overwogen wordt nog in hoever wijziging noodig zal zijn in de salarisregeling van die groepen van' Rijksambtenaren, wier jaarwedde automatisch bepaald wordt naar de jaarwedde der onderwijzers bij liet gemeentelijk en ge subsidieerd bijzonder lager onderwijs. PlaalselnU \i*>iiviv MIDDELHARNIS. Donderdag had het zoontje van D Gootjes alhier de aardigheid van den wal op een schuit te willen springen met dat gevolg dat hij j>rec.ies in de kaai terecht kwam. Doordat G. v d Kooj) inde onmiddeiyke nabijheid was. had deze het geluk hem spoedig op den kant te brengen Naar men ons uit trouwbare bron mede deelt, circuleert onder de orthodox Hervormden eene ljjst, ten doel hebbende eene Hervormde Kiesvereeniging op te rich ten. In een onbewaakt oogenblik wist Maan dagmiddag het ruim 2-jarig zoontje van D. Vroegindewey Cz. een flescbje azljn-extract van de tafel te bemachtigen en daaruit te drinken. De onmiddellijk ontboden genees heer constateerde inwendig ernstige brand wonden. De toestand is bedenkelijk. In de laatst gehouden vergadering van Kerkvoogden en Notabelen is het traktement van den organist der Herv. Kerk met ƒ150 verhoogd en alzoo gebracht op ƒ500. Tegen 1 Januari 1921 wordt aan de Bewaarschool een helpster gevraagd op een jaarwedde van 175. Sollicitaties worden ingewacht ter Secretarie tot Maandag 22 dezer. Veiling van Woensdag 17 November 1920. Roode kool per stuk 7—8 cent. Spruitkool per kg 28 cent. Savoye kool per stuk 9-14 cent. Bloemkool per st. 8-9 cent. Boere kool per kroon 2 cent. Peen per bos 5 cent. Andy vie per 100 krop 0,60 tot ƒ2, Knolrapen p. st. 5 cent Tuinknollen per k g. 2-3 cent. Op de Donderdagavond gehouden ver gadering der Geref. School-vereeuiging is besloten niet meer met de Hervormden samen te werken op schoolgebied en tevens dat zal worden getracht de thans bestaande Geref Gestichsschool aan den Langeweg over te nemen. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren: Ds. G van^Velzen, P. H. Mans, M. Gideön, J J de Bakker, C. Esse- link, J. Vroegindeweij Wz. en L. Zeedyk. SOMMELSDIJK. Op Dinsdag 23 November 'savonds half acht zal prof. dr. B. D Eerdmans van Leiden, eene lezing houden in de zaal van Van Leeuwen aan den Langeweg voor de leden van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden op Goeree en Overflakkee en ieder ander die er belang in stelt. Onderwerp: „Het kapitalisme en de Godsdienst". Voor ieder die wil bijdragen in de onkos ten, is gelegenheid iets in het busje te geven ua afloop. De heer P. A. Pen, leerling der Rijks kweekschool voor onderwijzers te Middelburg slaagde deze week voor de acte vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Het hoofd der Chr. School alhier, de heer J. v. d. Poel, heeft z|Jn benoeming te Gouda aangenomen, en hoopt 1 Maart 1921 in functie te treden. Het schijnt de laatste weken in deze gemeente te spoken. Alhier schijnt een per soon rond te loopen, die tracht meisjes aan te randen. Een dochtertje van A. S. werd door hem aangehouden en gevraagd waar Middelharnis lag. Het meisje wist hem echter te ontsnappen Zondagavond evenwel randde hy een dochtertje van Joh. K. alhier aan welk meisje hy in haar arm kneep, zoodat dit lichaamsdeel blauw werd. Alle sporen naar den dader zy'n nog vruchteloos. Zondag 28 November as. des voorm. 10 uur hoopt voor de Vryz. Herv. op te treden ds. E. K. Groeneveld uit Rotterdam in de zaal van dhr. Van Leeuwen aan den Langeweg alhier. MELISSANT. Op het Gemeentesecretarie ligt een verzoekschrift van de heeren bakkers A. v. d. Werff, Jb. Nagtegaal, L. Maaskant en D. Israel voor het verrichten van arbeid tus8chen 's avonds 8 uur en 's morgens G uur. HERRINGEN. De suikerbieten compagne kan, wat den aanvoer der bieten betreft als geëindigd beschouwd worden. Op de fairbanb alhier werden ruim 6a/4 millioen k.g. ge wogen. De statuten der vereeniging tot oprich ting eener School met den Bybel op Geref. grondslag z\jn Koninkiyk goedgekeurd. Op Vrijdag 26 Nov. a.s. des voormid dags 10 uur zal het Centraal Stembureau In bet Gemeentehuis eene openbare zitting houden ter voorziening in een vacature van een lid van den Gemeenteraad ontslaan door het ontslag nemen van den heer M Lokker. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben do vorige week 5 dagen gevischt. Ge middeld werd per dag en per vaartuig 85 KG. aan de pellerijen geleverd. De heer Bil uit St. Maartensdijk, tot tydeiyk onderwyzer aan de openb, School alhier benoemd, heeft deze betrekking niet aangenomen. Van het visschersvaartuigSL. 31, schip per St. KeUzer, is op de visscherlj de mast overboord geslagen. Het vaartuig is door andere vaartuigen binnengesleept. De blazer SL. 19, schipper G. Konyman is aangevaren door Bchipper P. Kok. De boegspriet van Koks vaartuig vernielde het zeil van de SL 19, waardoor de eigenaar een groote schade lijdt De suikerbietencampagne is voor deze gemeente weer afgeloopen. OI'DDORP. Het zoontje van den heer Me- kaai had het ongeluk onder een wagen te geraken zoodat een der wielen over een zyner beenen ging en dit ernstig verwond werd. De Antir. Kiesvereeniging heeft in haar laatste vergadering een motie aangenomen op voorstel van den heer A. Padmos, na een bespreking van den S urigen werkdag enz., in welke motie den wensch werd uitgespro ken, dat Kamerleden en Leden van de Prov. Staten, die tot de Antir. partij behooren, wat meer rekening zullen houden met de verlan gens van het platte land. De stemming voor 3 notabelen in de Ned Herv. Kerk zal plaats hebben op 30 November van nm. 2 6 ure, in de Kerke- kamer. Aftredend zijn de heeren T. Hamee- teman Wz., W/Mastenbroek Klz. enJ. Grin- wis Tz. Aan de hier heerschende besmettelijke ziekte Roodvonk is een meisje van l6Va jaar overleden. De naaivereeniging Dorcas, die gehou den wordt in de Ger. Kerk, ten bate voor het Geuzengesticht to Brielle zy'n ter ver zending gereed 12 lakens, 24 handdoeken, 48 zakdoeken, 24 theedoeken, 14 meisjes hemden, 12 jongenshemden, 6 meisjesborst rokken, 18 jongensborstrokken, 2 onderjurk jes, 2 schortjes, 6 paar kousen. NIEUWE TONGE Door de Heeren D. v. Noord en J. C. Nieuwenhnyzen alhier is een postduif gevangen, gemerkt Borgerhout, F. 0. 61 B 345. Een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Zater dag 20 November 1920, des namiddags om 3 uur. Een koe van den landbouwer A v. E. alhier lag dezer dagen dood in den stal terwyi een koe van den landbouwer M. V alhier moest worden afgemaakt, en het vleesch voor de consumptie werd afgekeurd. Naar men uit goede bron verneemt is door de Heeren IJ. Braber en J.Verolme ontslag gevraagd als ouderling der Ned Herv. Kerk alhier, en door de Heeren J. Niekerk en A. van Alphen Pz. als kerkvoogd. Alhier doet zich een geval van besmet- In deze gemeente zal een Gashouder geplaatst worden, ter vervanging van de thans dienstdoende regulateur, 't Is te hopen, dat de gasverlichting daardoor aanmerkeiyk zal verbeteren, want die is in de laatste dagen weer buitengewoon slecht. Spoedige hulp zal welkom zyn. Tot Kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer J. V. Holleman in plaats van den heer W. J. Rosmolen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De heer A. A Keijzer alhier is benoemd tot beambte bij de Staatsspoor, standplaats Centraal Station te Amsterdam. Door de vier alhier wonende bakkers is een verzoek ingediend om vergunning tot het verrichten van nachtarbeid tusschen 8 uur namiddag en 6 uur voormiddag. De oogstcollecte heeft in de Ned. Herv. gemeente alhier in ééne godsdienstoefening opgebracht de som van 296,35. De veldarbeider S. alhier had het onge luk bij het delven van suikerbieten zijn hand zoodanig te beZeeren, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en hij voor èenigen tijd ongeschikt is tot werken. Gelukkig dat de vereeniging Steunt Elkaar in dergelijke ge vallen hulp verleent. Als bewijs, dat het bietendelven, als ge volg van de groote droogte, met groote be zwaren gepaard ging moge dienen, dat vele landbouwers alhier op het geploegde bieten- land de stukken en staarten laten oplezen. Dat dit de moeite wel loont blijkt hieruit, dat liet zoontje van M. op twee gemeten bieten- land 1400 Koligrain stukken heeft opgelezen, welke hij voor 45 heeft verkocht. Door het college van Notabelen bij de Ned. Herv. gemeente alhier is tot Kerkvoogd herbenoemd de heer T. J. de Wachter. Naar men verneemt zal op Donderdag 25 Nov. a.s. de welbekende heer Huijgens van Bergen op Zoom in de zaal van den heer G. Smits een voorstelling geven. Op verzoek van liet Centraal comtié telyke ziekte „Diphteritis voor, ten huize jieeft ook hier de Anti-Revolutionaire kies- van A. V. in wijk B. no. 6. vereeniging een vergadering gehouden, waar in de Voorzitter Ds. Vesseur in een treffende OOLTGENSPLAAT. Door B. en W. dezer gemeente wden sollicitanten opgeroepen !P voor de betrekking van Havenmeester, tegen een belooning van LO pCt. van de havengel den. Tor-lag van ile Veroudering van de IJsclub Voorwaarts op Maandag 15 November' des avonds 6'/, uur in het Hotel Moolker. De opkomst ter vergadering was slecht. De Vice-Voorzitter opent de vergadering, daar de Voorzitter afwezig is met kennisge ving. Na de opening worden door den Secretaris de Notulen voorgelezen welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarna wordt door den Secretavis-Pen- ninningmeester verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat de Ver eeniging er financieel zeer slecht voorstaat, zelfs zoo, dat er reeds nu een een tekort in kas is van ongeveer 23,—. De rekening wordt door de commissie nagezien en onver anderd goedgekeurd. Daarna wordt overgegaan tot de Bestuurs verkiezing, waarby allen werden herkozen met uitzondering van de waarnemend Secre taris in wiens plaats werd gekozen de heer L. v. d. Vlugt. Inplaats van de twee com missarissen die vertrokken zjjn werden ge kozen de h.h. C. Wielhouwer en J. F. Metaal. Het vorige jaar werd door het Bestuur dei- IJsclub bij de Militaire Autoriteiten een ver zoek ingediend om de Vest van het Fort als jjsbaan voor de IJsclub te verklagen, waarop afwyzend werd beschikt. Thans zal dit ver zoek nogmaals worden herhaald. Voorts wordt overgegaan tot de verloting van een prys onder de aanwezige leden, welke pry's ten deel viel aan J. Dorsman. Voorts wordt besloten om als tweede baan veger aan te stellen R. Troost alhier. Er zullen stappen gedaan worden om de financieels toestand der vereeniging te verbe teren e door de insignes der club te verkoopen tegen een minimumprys van 45 cent, en 2e. door eene circulaire te zenden aan de leden met verzoek hunne contributie vrijwil lig te verhoogen, alsook door te trachten meerdere leden aan te werven Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. DEN BDMMEL. Om een betere verbinte nis te verkrijgen wordt hier een telefoonka bel gelegd door het Haringvliet, die deze gemeente zal verbinden met het eiland Tien- gemeten. Uit deze gemeente zullen 4 personen voor de Nat. Militie worden ingelijfd, n.l. de nummers 1 tot 4. Wordt de nieuwe wet aangenomen, waarbij de sterkte wordt ver laagd, dan komen er slechts 2 in aanmer king. Heeren bakkers, die tusschen 8 uur nm. en 6 uur vm arbeid wenschen te ver richten in hun bedrijf, moeten ten spoedigste hiertoe vergunning vragen by den heer Burgemeester. Bh de landbouwers A. J. de Weerden Job Mys Jz. is Mond- en Klauwzeer onder het rundvee geconstateerd. hulde bracht. HELLEVOETSLUIS. Amende honorable vóór H. VV. Met groote verbazing zullen velen met mij verleden week de jobstijding voor H. V. V. hebben vernomen. H. V. V. mocht als straf voor tlruw spelen" Zondag niet uitkomen tegen Rood-wit-rood van Brielle. Deze straf was door het Bestuur der Rott. Voetbalbond H. V.* V. opgelegd, omdat het klachten had ontvangen van M. A. A. S. van Maassluis. R. W. R. van Brielie en een Brielsch voetbalvriend. H. V. V. stond perplex. Doch het Bestuur beruste niet in dezen onverwachtén en onver diende bestraffing. Onmiddellijk stelde het zich in verbinding met een vijftal scheids rechters der laatste wedstrijden en verzocht deze heeren hun oordeel te zeggen over H. V. V.'s spel. Deze berichten waren zonder uitzondering zeer gunstig. Eén der fluitisten wendde zich boven dien persoonlijk tot het Bestuur der R. V. B., 0111 zijn groote verwondering over het Bestuurs besluit kenbaar te maken. Met deze adviezen heeft de aanvoerder van H. V. V. zich tot liet R. V. B.-Bestuur ge wend niet het gevolg, dat de straf wórdt inge trokken en H. V. V. in eere wórdt hersteld. Over één of twee weken denk ik nogmaals op deze kwestie, die een zonderling en donker licht werpt op de drie aantijgers, terug te komen. Waarschijnlijk met veel en duidelijk sprekend commentair. NIEUW-HELVOET. Woensdagavond hield de heer H. Roest bij Wed. de Pijper een lezing voor een klein maar aandachtig publiek, over de geitenfokkerij in ons land. Met een vijfen twintigtal lichtbeelden werd de voordracht verduidelijkt. Maandagavond 7 uur zal Prof. B. D. Eerdmans in de Ned. Herv. Kerk een lezing houden over „Kapitalisme en Godsdienst." NIEUWENHOORN. Als notabelen bij de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren M. C. v. d. Poel, en gekozen de heeren L. Vijf- vinkel en C. Spoon. De heer P. Poldervaart wilde deze week met twee paarden naar de Gorkumsche markt gaan. In het dorp schrokken de dieren, waar door er een in de punten van een ijzeren hek terecht kwam. Het beest was zoo zwaar ge wond, dat het onmiddellijk moest worden afge maakt. Op de gemeentebegrooting voor 1921 komen als gewone ontvangsten voor 60332,59, als gewone uitgaven 60332,59, als buiten gewone ontvnagsten 20865 en als buiten gewone uitgaven 20500, zoodat de gemeente begrooting Wt een batig saldo van 365 sluit. Ten Gemeentcliuize zijn verkrijgbaar: uittreksels uit het kohier van den Hoofde- lijken omslag, tegen den prijs van 1,50. Sollicitanten worden opgeroepen naar de met ingang van 1 Januari a.s. vacant komende betrekking van helpster bij het onderwijs in de nuttige handwerken, aan de O. L. School in de kom van het dorp.

Onze Eilanden | 1920 | | pagina 5