sehe BARK ilOOpCt. NG «i ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDE N VAN ZATERDAG IS N OVEMBEE 192 0. 5 itpapier. jrkt bedrag ariyk in 25 tloting van aar. r Bank be- ngsfondsen j.887.250, ng. Ct. uits op lim >08, =n« j k Dg. ijk em. ren 1922. boven. EN. No. 4. 13 Nov. 1920. Gedeeltelijke electrificatie van Middelharnis en Sommelsdijk? Het volgende request is verzonden aan de Gemeenteraden van MIDDELHARNIS en SOMMELSDIJK. Middelharnis, 9 November 1920. Ondergeteekende neemt bij dezen de vrjj- lreid U wen Raad te verzoeken wel te willen overwegen of U bereid zoudt zyn eventueel aan hem of aan een door hem daartoe op te richten Maatschappij voor stroomverkoopte Middelharnis en Sommelsdijk, concessie te verleenen voor: a. het plaatsen in een nader te bepalen pand hoogstens twee motoren van 60 P.K. of minder. b. het leveren van eleclrische stroom tot een bepaald kwantum aan particulieren. In bevestigend geval zou ondergeteekende in de eerste plaats in aanmerking willen doen komen de straatverlichting van Mid delharnis en Sommelsdijk. Hij stelt zich voor, met Uw toestemming iu beide gemeenten een bovengrondsch net te leggen dat voldoet aan de eischen van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, en aan de palen daarvan, op door U aan te wijzen plaatsen waterdichte straatlantaarns van 100 Watt aan te brengen. De strooinsterkte zal worden 220 volt. Indien bovengenoemde concessie mocht wor den verleend, is ondergeteekende bereid, op het oogenblik dat op FJakkee algemeene electrificatie tot stand komt, het bedrijf stop te zetten en het bovengrondsche net me't de straatlantaarns Uwe Gemeente of aan de Maatschappij voor electrificatie van Goede- reedo en Flakkee tegen taxatieprijs over te "dragen. De prijs van den stroom voor straatver lichting en voor particulieren zal hoogstens 40 cent per K. W. bedragen. Ondergeteekende verwijst verder naar de hierbygaande toelichting. J. J. L. VAN ZUYLEN. Toelichting. Het hiernevensgaande verzoek om toe stemming voor tijdelijke voorzieniug der Gemeenten Middelharnis en Sommelsdyk van eleetrisch licht, heeft zijn oorzaak gevonden in het in de laatste vergadering der beide Gemeenteraden besprokene, naar aanleiding van het voorstel der Gas Commissie tot uit- breidiug en verbouwing der gasfabriek. De verzoeker meent, dat het in het belang der Gemeenten is, reeds thans tydelyke maatregelen te nemen om diegeu'en, die in de Gemeenten eleetrisch licht of -kracht noodig hebben, in staat te stellen deze te betrekken. Hij denkt b v. aan doctoren, particuliere kleinbedrUven als timmerlieden, schoenmakers en dergelijke. Aan publieke gebouwen, zooals de H. B. S., aau het nieuwe gebouw der Centrale Veiling en tenslotte niet hot minst aan de Gasfabriek zelve, welker Directeur eleetrisch licht byna onmisbaar acht voor zUn bedryf. De voordeden van bovenstaand voorstel zyn duidoiyk. De Geraeonto heeft feiteiyk geen risico, daar ondergeteekende zich voor stelt een geheel nieuwe Maatschappij te vormen met aandeelen van f 60,- en f 100,— waarvan reeds verscheidone by voorbaat zijn besproken. De omzet dor gasfabriek zal door de uit voering van bovengezegd voorstel niet wor den geschaad, terwyi er een aanmerkelijke besparing van gas wordt verkregen, daar de st raat verlichts ug zou worden geelectriftceerd. De algemeene belangen van Goedereede en Plakkee worden niet in het minst geschaad, daar by de concessie kan worden bedongen, dat by den aanleg van algemeene electrifi catie het geheele bedryf moet worden stop gezet. By een prysberekening van 40 cent per K. W. komt een straatlantaarn van 100 Watt op circa 4 cent per uur. Geiyk van zelf spreekt is het bovenstaande nog slechts een zeer voorloopig plan. maar het doel van ondergeteekende la alleen te weten, of Uw Raad in principe bereid is concessie le verleeuen voor het verstrekken van electrischen stroom. Ondergeteekende is gaarne bereid, helzy persoonlijk, hetzij BCbrifteiyk alle verdere inlichtingen te verstrekken omtrent voor gesteld plan. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Doordat van Herv. zyde geen genoegen is genomen om het bestuur der Chr. Nat. school te doun bestaan uit 4 Herv. en 4 Goref. zijn de laatstgenoemden uit de vereeniging gegaan en is van samenwerking geen sprake meer. Woensdagmiddag arriveerdo in de kaai een scheepje met leidingwater uit H'eluis. paar hier de meesten zonder drinkwater zyn, is zulks een ware uitkomst. Onze dorpsgenoot J. Pas behaalde deze weck het diploma A Stenografie (RientB Balt). aan den Ontvanger ter invordering ter hand zy'n gesteld. Op bon 4a en 4b der Winterbrandstof- fenkaart zijn tot 81 Dec. te bekomen kolen of 2 H.L. cokes. Eveneens op bon la en lb der afzonderiyke kaart. Door de heeren L Koote en J. Vroeg- indewey Lz is medegedeeld hun zitting in het bestuur der Chr. Nat. school niet te aanvaarden. Tegen den landbouwer J. B. alhier is door het Kantongerecht te Sommelsdijk ge- êischt 19 X ƒ3 boete subs. 19 X 3 dagen hechtenis, wegens overtreding der Invalidi teitswet. Dinsdagmiddag kwam de huisvrouw van M. Krytenberg bij het verrichten harer huiselijke werkzaamheden zoodanig te vallen, dat haar gezicht ernstig bloedend werd ver wond en de wond moest worden gehecht. Tot Kerkvoogd is herkozen de heer P. v. d Sluljs en tot Notabelen zyn gekozen de heeren J. v. d. Slik Jz. en B. DriesseJz. De Oogst-collecte welke Zondag in de Ned. Herv. kerk is gehouden heeft in beide diensten te samen ƒ861,11 opgebracht. Deze week moest van den veehandelaar D. de Haas een rund uit nood worden ge slacht. Het vleesch is voor de consumptie goedgekeurd. De tuin van den heer Segers aan den Prinses Juiianaweg is gemijnd door Johs, Mosselman alhier op ƒ6210. Van de beugvisschery' is te IJmuiden binnengekomen de vischsloep „Wodan"MA 49 schipper Jan de Koning met ƒ1800. Woensdag geraakte J. v. d. Slik Mz. met paard en wagen aan den Molenweg in de sloot, met dat gevolg dat de spaken uit het wiel moesten gezaagd worden, alvorens1 het dier kon worden bevryd, hetwelk een ernstige wond opliep en voorloopig onbruik baar is. Verder liep dit met eenige schade aan wagen en tuig af. Veiling van Woensdug 10 November 1920. Bloemkool Ille soort per st. 8 cent. Savoye kool per stuk 18 cent. Roode kool per stuk 10 cent. Boere kool per stuk 3 cent. Kroten per kg. 3—5 cent. Knolrapen p. 100 kg. ƒ5. Andy vie per 100 krop 0,20 tot ƒ2,40. Peren: Gieser Wildemanp k g 40—41 ct. Witte kozyn per k.g. 44 cent. Appels: Guldeling per k.g. 30 cent. Zoete Coiupanjev diverse zoete Zure Goudrenet Uitschot per k.g. 4 cent. SOMMELSDIJK Donderdag arriveerde al hier een boot met leidingwater uit Helle- voetslui8, teneinde in bet nypende waterge brek tegemoet te komen. Wordt het nu geen tyd dat hier eens een waterleiding komt! De heer J. v. d. Poel, hoofd der Chr. School alhier, is benoemd tot hoofd eener Geref. School te Gouda. Het kohier van de Pers Belasting no. 8, ovor het belastingjaar 1920 is invorderbaar verklaard en aan den Ontvanger ter invor dering ter hand gesteld. DIRKSLANK. Tot onderwyzer aan de openbare school alhier is benoemd de heer M H. Meyer, thans tydeiyk aldaar werkzaam. REKKINGEN. De bestuursfunctien van de afdeeling het Groene Kruis alhier zyn wederom als volgt verdeeld. Voorzitter de heer C van der Velde JohszSecretaris de heer A. Munters Jr. en Penningmeester- magazyn meester, de heer A W. Kor vink De Gemeenteraad heeft opnieuw afwij zend beschikt om subsidie te verleenen aan de Politieschool te Hilversum. In verband met de inwerking treding dor Arbeidswet is een publicatie gedaan be treffende bakkersarbeid. STELLENDAM. De in de Ned Herv. Kerk alhier gehouden oogsten! lecte heeft opge bracht de som van 112,73, terwyi het 4e zakje opbracht ruim 45,-. Tot tydelljk onderwyzer aan de open bare school alhier is benoemd de heer Bil uit St. M.iartensdyk. De garnalenvisschers hebben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 75 K G. by de pelleryen aan gebracht. Een woning, scheur en erf, toebehoo- rende aan de erven Johs. de Geus is afge mijnd voor A. Polderman op 2900,-. Een huis. schuur en erf, toebehoorende aan Mej. Wed. M van der Linde, ingezet door A. Koese op 2175,—, is aangeloopen. Het gebrek aan drinkwater is zoo groot, dat door vele menschen in onze gemeente welwater wordt gedronken. Met welwater wasschen doen velen reeds sedert lang. Een zoontje van J-. van Dam alhier, viel van een stoel en kwam zoo ongelukkig neer, dat het kind een arm brak. geen kooplust -De Burg. maakt bekend dat de kohieren GOEDEREEDE Schipper G. Tanis heeft l en 8b der Personeele bclastiug over 1920 zyn Blazerschuit onderhands verkocht aan P. Kastelein alhier. Door den donker misleid had Jb. v.d. Linde het ongeluk Donderdagmorgen met den wagen van dyk omver te slaan, met belangrijke schade aan den wagen liep dit ongeval af. Donderdagnacht zou de vrachtscbipper Hokke schipper Sandifort voorbij varen met dat gevolg dat ze naast elkaar zoo klem ge raakten dat zij naast elkaar konden blijven liggen. Van schipper Sandifort werd het zwaard van zyn schip vernield. Met een hoog getij hopen ze vlot te komen. OUDDORP. Onze predikant Ds. J. Bus staat no. 1 op het zestal in de Herv. Kerk te Delft; vacature Ds. B. v. d. Wal. Het zoontje van Jb. Meyer had het ongeluk zoodanig met een riek zijn voet te verwonden dat geneeskundige hulp noodza- keiyk was. De landbouwer Jb. Meijer had het onge luk met een beladen wagen cichoreiwortelen in de sloot te geraken, met veel schade liep het ongeval af. Jan Bakelaar alhier heeft de blazer schuit SD. onderhands aangekocht van C. Slis van Stellendam. Bij de naai vereeniging Dorcas alhier bestaat Dinsdag 16 Nov. nm 3-5 uur gele genheid in do consistoriekamer der Geref Kerk de vervaardigde kleedingstukken te bezien, NIEUWE TONGE. een paard van den landbouwer J. A. B. alhier op hol, met het gevolg, dat de voerman, G v. d. V. van de wagen afviel, en genees kundige hulp noodzakeiyk was. De smid G. N. had Woensdagavond het ongeluk, met zyn rywiel in een sloot met water te vallen. Hij wist zich echter spoedig op het drooge te brengen, en kwam er met de schrik en bemodderd pak af. Woensdagmorgen had het zoontje van W. V. het ongeluk te Battenoord in een volle kaai met water te vallen, door spoedig toe geschoten hulp, werd hij spoedig op het drooge gebracht, en zoodoende van een gewisschen dood gered. Onder de varkens van den landbouwer H. Sneep alhier doet zich een geval van mond en klauwzeer voor. Door den heer L. Braber alhier is ver gunning gevraagd tot het plaatsen van een gasmotor, inwerking brengende een graan- malerij. Op Vrijdag 26 November a s. des voormid- di-gs 10 uur, zal gelegenheid bestaan om be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrit- telijk toe te lichten. OUDE TONGE. Voor de militie lichting 192 L zyn ter inly ving bestemd 14 lotelingen en voor het geval bij de wet verlaging van het contingent plaats heeft wordt bovenge noemd aantal tot negen teruggebracht. Onze vroegere dorpsgenoot D. Kosten werd dezer dagen benoemd tot hoofd eener school te Burgh (Zeeland). De burgemeester maakt bekend dat een spoedeischende vergadering van den gemeen teraad is belegd tegen Zaterdag e.k. v m. 10 uur. Voor de militie lichting 1921 zal J. Stiphout buiten oproeping biyven. OOLTGKNSPLAAT. Een zoon van A. L. Hobbel alhier kreeg tengevolge van een wondje een opgezwollen arm zoodat genees kundige hulp noodzakelijk werd. De dokter constateerde bloedvergiftiging. Ter voorziening in het gebrek aan drinkwater in deze gemeente wordt van het fort water beschikbaar gesteld, hetwelk tegen den prijs van 5 cent per emmer aan belang hebbenden wordt verkocht. Door eenige dames alhier wordt met een lyst gecirculeerd voor het Sint Nicolaas. feest der kinderen van de bewaarschool. Ieder drage het zyne er toe by om de kinderen een prettig feest te bezorgen. Belangheb benden worden er aan herin nerd dat de Rijksontvanger in deze gemeente zitting zal houden op den derden Woensdag dezer maand. In de maanden December Januari en Februari wordt in deze gemeente geen zitting gehouden. Door het bijzonder drooge weer gaat het ryden van de suikerbieten naar de baai zoo voorspoedig dat men het met het ver schepen byna niet b\j kan houden. In langen tyd was de kaai niet zoo overstelpt met suikerbieten als dit jaar. Alhier is een nieuw Bestuur gekozen voor de afdeeling van deNederlandschekin derbond, Volgende week zullen er nieuwe clubjes gevormd worden, waarna men spoe dig weer hoopt te beginnen, dank zij het zich bereidwillig beschikbaarstellen van vele dames alhier. Wie zich voor dit werk nog wil interesseeren geve zich op by de Presi dente Mevrouw van Putten alhier. DEN BOMMEL Hier zyn eenige Oosten- ryksche kinderen aangekomen, waarvan er 3 in de kom der gemeente. De oogstcollecte in de N. Herv. Kerk alhier heeft 394 gulden opgebracht. Bij de verkiezing van 3 notabelen heb ben van de 113 stemgerechtigden 80 hun stem uitgebracht. De drie aftredende leden zyn herkozen, n.l. de heeren J. Bakker. J. Mooyaart en A. Zuydijk, respectieveiyb met 43, 46 en 43 stemmen. Verder werden uit gebracht op de candidaten der arbeidersparty J. Duprée, J. Hokke en A. van der Welle ieder 22 stemmen, terwijl nog enkele andere personen 1 of meer stemmen op zich ver- eenigd hadden. In 't geheel kwamen 18 can didaten uit de stembus. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot tel Iers van de volkstelling alhier zyn aange wezen J. v. d. Boogert, volontair ter Secre tarie en L, van Antwerpen, gemeenteveld wachter. Het mond- en klauwzeer breidt zich alhier nog steeds uit, Wel zy'n reeds eenige dieren genezen, doch van den landbouwer C. v. d. Boogert is een tweede koe aan die ziekte gestorven. De landbouwer P. Arensman Az. alhier kreeg Zondagmorgen een klap van een paard, met het gevolg, dat geneeskundige hulp moe§t worden ingeroepen. Beterschap is ingetreden, doch vervoer naar Rotterdam was reeds overwogen. Bij de Militie zullen, bij bepaling van het contingent op 15000, voor deze gemeente 2 van de 4 lotelingen worden ingelijfd. Bij de Ned. Herv. gemeente alhier zijn tot notabelen herkozen de heeren A. Braber Jz. en L. Braber J.Lz. Het vervoer van de suikerbieten naar de fabrieken gaat hier zeer langzaam Of schoon de meeste boeren reeds klaar zyn met de aflevering, worden thans aangevoerde peeen op een weide van L Braber JLz. afgeleverd, aangezien op de kaai geen plaats meer is. BRIELLE. By de heden gehouden stem ming van notabelen voor de Ned Hervormde Gemeente werden gekozen de heeren Dijk graaf en v. d. Reljden, beide rechtzinnig, met resp. 161 en 158 stemmen. De heeren Moerman en Treffers hadden resp. 134 en 132 stemmen. Mej. J. Kruyt behaalde de acte Vrije en Ordeoefeningen. REEN VLIET. Voor de vacante betrekking van Gemeente-Ontvanger hebben zich 20 sol licitanten aangemeld. De tegenwoordige Ontvanger beeft tegen 1 Januari 1921 eervol ontslag aangevraagd en verkregen, daar door de nieuwe jaarwed- denregeling, het salaris bij vereeniging van betrekking van secretaris ontvanger met plm. 700,— wordt verminderd. Uit den Gemeenteraad van Melissant. ^Woensdag 3 Nov. zyn de vroede vaderen weer eens by elkander geweest, voor zoover als dit dan mogeiyk was. Na de gebruikelijke opening deelt de Voorz. mede dat de heer Kort afwezig is met ken nisgeving. Sieling is ook afwezig, zonder kennisgeving, doch telefonisch is de Secre taris door zijn huisgenooten medegedeeld dat Pa aan 't jagen is. Voor Sielings partijge- nooten een strop, zy hadden toch gedacht in hem de ware Jacob te vinden En nu gaat bij in plaats van naar de vergadering naar de jachtvelden. De tafel voor de pers is ook weer afwezig. Aan de balie was echter een plank bevestigd welke zeker als zoDdanig dienst moest doen. Ik heb er dan ook een ledig sigarenzakje opgelegd, 't welk als aschbak dienst ver richtte. Op schry'ven dat ging niet, het was nog eenige decimeters te hoog voor dit doel. De waarnemende Commissaris der Konin gin heeft den raad medegedeeld, dat tot zetters der belasting zyn herbenoemd de heeren P. Polder en T. Kooman. En niet Sieling en Kort, zooals de raad had voor gesteld. De Gezondheidscommissie heeft medege deeld dat zy het voorstel van den Raad betreffende de bepaling Verbod van vee-dry- ven door de Gemeente niet aannemelijk vindt, maar dringt aan op uitbreiding vau den Reinigingsdienst. De Raad zal echter voor loopig geen nadere bepalingen vast stellen. En Sieling is op de jacht. Wordt besloten op het verzoek van het be stuur der School met den Bybel in te gaan, om by de Kroon te verzoeken om subsidie voor Herhalingsonderwys. En Kort is vee koopen. Een huurcontract wordt vastgesteld voor de gemeente-woningen. En Sieling is op de jacht. De heer van Loo wordt benoemd tot onder wyzer bij het hevhalingsonderwijs. En Kort is vee koopen. Dr. Huisman wordt herbenoemd tot Ge meentegeneesheer Van Dijk had liever een goedkoopere, waarmee de heeren Van dei- Spaan, Kryger en Nieuwenbuizen accoord gaan, maar Sieling is op de jacht. De heeren besluiten bet straatje aan den beneden Molendijk vanaf G. v. Damme tot aan C. Tieleman te vernieuwen; de kosten bedragen plm 320, Krijger vindt het wel duur. Nieuwenhuizen wil wel repareeren; Van der Spaan zag liever den geheelen weg bestraat Van Beek schrikt hiervan want. alles is zoo duur. Van der Spaan zegt dat liet hier altijd maar op de kosten afstuit Van Dijk is voor vernieuwing en Sieling. is op de jacht. Het stuk straat op de heul zal dan ook verbeterd worden v. d. Spaan heeft hier het vorige jaar reeds opgewezen maar toen was 't onzin bij de heeren en nu zullen ze 't maar doen. De gepensionneerde veldwachter Struljk verzoekt om 40 toeslag opzijn pensioen. B. en W. stellen voor Struyk ƒ100 te geven. Van Dijk protesteert hier echter heftig tegenhij kan het niet langer aanzien dat Slruijk zoo wordt behandeld. Struyk heeft al jaren te weinig salaris genoten en hij wil nu de 40 hem weer niet onthouden, v. d. Spaan en Kryger en Nieuwenhuize zijn het met van Dyk eens. Van Beek geeft ook goedkeurend knikje en zoo gaat het voorstel Van Dyk er door en zal Struyk 160 toeslag genieten. Van der Spaan voegt er nog by dat dit van terugwerkende kracht is vanaf 1 Jan. 1920. En Sieling is op de jacht. De Commissie voor de Landarbeiderswet is samengesteld uit de heeren Van Beek, Sieling, Van Dy'k en Kryger. De gemeentebegrooting wordt voorgelezen en vastgesteld. Naar aanleiding hiervan zegt Van Dijk dat hy de post voor straatverlichting wel wat hoog achtte. Volgens zy'n meening kon hier wat af, welk bedrag hy dan wilde aan wenden om het salaris van den nachtwaker en lantaarnopsteker te verhoogen. De lantaarns konden wel wat vroeger uit gedoofd worden, wat veel olie zou besparen. Van Beek is het hierover met hem niet eens Hij heeft er wel eens met de lantaarn opsteker over gesproken en deze zeide dat hy alty'd zooveel olie indeed dat ze op tyd uitgingen. Van Dyk zegt, dat dit dan wel eens te laat gebeurde, daar hij den vorigen winter wel eens een avondje was wezen stoppen en toen hij thuis kwam om 15' minuten voor elven, heel Melissant nog een zee van licht was. Van Beek moest hierom lachen. Van Dijk zeide, dat liy het niet moest ver gelijken met electriek. De zaak zal echter onderzocht worden en Sieling is op de jacht. Op de begrooting komt nog voor een post van 500.— voor duikers (Dit is voor de voorziening van water in de slooten in de kom der gemeente.) Van Dijk is daar niet tegen, maar zag liever dat de polders dit bekostigden. Van Beek slaakt een zucht en zegt dat de polderlasten al zoo hoog zyn. Krijger vraagt of er niet gezorgd kan wro- den voor drinkwater. De Voorzitter deelt mede alles in 't werk gesteld te hebben, maar nog niets is gelukt. En Sieling is op de jacht. Nieuwenhuize wil de brandspuit in laten richten zoodat ze door een motor gedreven kan worpen. Van Beek weet niet of dit wel zou kunnen. De voorzitter denkt van wel de zaak zal onderzocht worden. En i Sieling ie op de jacht. v/d Spaan verzoekt nog of in de vergader zaal in de school de kachel gezet zal wor den 't welk plechtig wordt beloofd, v. Dijk vraagt hoe of het zit met de gemeenteop zichter daar reeds'lang geleden sollicitan- zljn opgeroepen en er nadien niets meer over gesproken is. De voorzitter bromt zoo iets van een regeling of verplichting en dat die zaak dan wel in orde zal komen Niets meer aan de orde zynde sluit de voorzitter de vergadering. En Sieling is op de jacht. Het Achtste. De Rotterdamsche Uandels- en Landbouw- bank. De substituut-officier van justitie nir. Rom- bach heeft Dinsdag met den reehter-com- missaris, mr. Reub, andermaal een bezoek gebracht op het kantoor van de Rotterdam sche Handels- en Landbouwbank, aan den Noord-singel alhier. Het verhoor van de directeuren de heeren K R. van Staal en mr. N. P. Zijderlaan heeft geruimen tijd geduurd. Ook de com missaris der bank, de heer J. de Vries en de te Apeldoorn woonachtige inspecteur der bank, de heer Dingenouts, zyn gehoord. Eenige bescheiden zyn in beslaggenomen. Spionnagc? Aan de grens te Nispen is dezer dagen aangehouden de opperwachtmeester-brigade bevelhebber der Belgische gendarmen G. v. Slambrouck, die per motorfiets iu burger- kleeding de grens overkwam. De Grondwet meldt omtrent deze arrestatie: De reden, waarom van Slambrouck gear resteerd werd, is niet minder dan ernstige spionnage ten nadeele van den Nederland- schen Staat, gepleegd op groote schaal en gedurende ten minste vier jaren De aanhou ding van den Belg staat in nauw verband met de arrestatie van den sergeant der in fanterie Ansems, in garnizoen te Bergen op Zoom en te Roosendaal woonachtig. Ansems werd eenige weken geleden ge vangen genomen wegens valsche ondertee- kening van een verzoek tot doorlating aan den grenspost te Esschen voor een Belg zonder papieren Dit verzoek was ondertee kend met den naam van een Belgisch poli tiechef. Ansems, die reeds jaren rondliep zonder dat. men een recht begrip had, hoe het mogelijk was, dat de man zulke verte- ringeu maakte, schynt door de mand gevallen te zijn en bekend te hebben in nauwe re latie te staan met den Belgischen spionna- gedienst en speciaal met bovengenoemden van Slambrouck. A. zou v. SI. onder meer plannen der ver sterking van Willemstad en Bergen op Zoom de werking van ons recruteeringsstelsel en van den etappendienst, sterkte en indeeling van de marechaussees brigades enz hebben overgeleverd. Van Slambrouck, die een doorloopenden f

Onze Eilanden | 1920 | | pagina 5