ittenfabriek igent ERDAM rteert in ze Eilanden. rolenaar's ntgen Telef. 7911-9142. .SDIJK. dering JDERS, ■hnische „VUL- Iharnis, ent haar derden /an arti- aard in I1IR ie een nieuw Prijs per kwartaal Losse nummers f I,— f 0,076 Advertentiën v. 1—6 regels f 1,50 Elke regel meer. f 0,25 Bij contract aanzienlijk korting. WOENSDAG 18 FEBRUARI 1920. Dit blad verschijnt lederen Woens dag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven onder leiding van J. J. L. VAN ZUYLEN door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 20, Voorstraat A 16 Middelharnïs. Offlciëele Mededeelingen. loverbrenging lat een flinke erscheept en irect leveren. nco geplaatst, skening. JACHT. de commissaris der koningin in de provincie zuid-holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dd. 9 Februari 1920, No. 2; Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 {Staatsblad No. 87); Breogt ter kennis van belanghebbenden, dat by voormeld besluit door Gedeputeerde Staten is bepaald: le. dat het schieten, alsmede het vangen van eenden en duikers, vallende on der art. 16/ en h der Wet van 13 Juni 1857 Staatsblad No. 87), wordt gesloten op Zaterdag 28 Februaria.a. f 2e. dat de uitoefening der jacht op wa terwild, voor zoover die niet begrepen is onder de voorafgaande bepaling, wordt gesloten op Maandag 15 Maart aanstaande; 3e. dat de uitoefening van het weispel van kwartelen met steekgaren of vliegnet (art. 15, la e der bovenge noemde wet) is toegelaten van 23 April aanstaande tot on met 28 Juni daar aanvolgende, docb dat het vliegnet in geen geval tot het tirasseeren van kwartelen mag worden gebruikt; 4e. dat de kooilieden hunne kooieenden in dit jaar moeten opaluiten of op- hokken van 1 Juli tot de opening der jacht op waterwild. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in bet Provinciaal Blad en in de Nederland- sche Staatscourant worden geplaatst. 's-gravenhage, lb Februari 1920. De Commissaris der Koningin voornoemd, SWEERTS. i les nam. 3 uur» iMELSDIJK. Roeten de aandeelen Hen gedeponeerd bij jé BANK te Brielle, hare agentschappen MMÏSSAEISSEN. De Boerenbond. (Slot). Na de pauze zest de VOORZITTER, dat de oppositie tegen de Invaliditeitswet groo- tendeels voortkomt uit onbekendheid met h3ar inhoud. Daarom beeft het Bestuur den heer van der Heijden uitgenoodigd, ons na der te komen inlichten. De wet is er nu eenmaal en moet gehoorzaamd worden. Wel moeten wy er naar streven, de gebreken verbeterd en deleemten aangevuld te krijgen. De heer VAN DER HEIJDEN, het woord verkrijgend, begint met dezelfde opmerking als die van den Voorzitter. De verplichtingen die de wet oplegt, moeten in ieder geval worden nagekomen. En het verzet is grooten- deels te wjjten aan onkunde. Er is geen twyfel aan, of de premifin zullen worden geïnd, ook al plakt men geen zegels. De AANMELDING is overgelaten aan de I. agenten in de verschillende gemeenten. De binnenkomende opgaven zijn zeker niet alle juist. Integendeel, vele zijn totaal onjuist. I Ieder, die arbeid in loondienst verricht, is volgens de invaliditeitswet verzekerings- plichtig. Het Burgerlijk Wetboek bepaalt, wie onder arbeider moet worden verstaan. Over het algemeen vallen alle landarbeiders onder de wet. v Uitzonderingen vormen hoofdzakelijk zy, wier pensioen verzekerd is door Rjjk of gemeente of door een andere instelling. Tot nu toe heeft echter nog geen enkel pensioen fonds voldaan aan de door de wet gestelde eiscben. Wie het niet eens is met zjjn aanslag, wende zich tot den Raad van Arbeid. Tegen diens beslissing bestaat beroep bij den Raad van beroep te Rotterdam en ten slotte by den Centralen Raad van Beroep. Men spreekt van nietigverklaring als het de eerste rentekaart betreft, van vervallen verklaring als het de tweede rentekaart aan- gaal. Natuurlijk is de uitkeering niet zoo groot dat de arbeider er geheel van kan leven. Dat is logisch. Dan zouden de premiön veel hooger moeten worden. Maar de uitkeering is bedoeld als een tegemoetkoming in het noodzakelijk levensonderhoud. Om voor ouderdomsrente in aanmerking te komen, moeten 1248 premiön zijn betaald. Behalve de ouderdomsrente, krijgt een arbeider INVALIDITEITSRENTE, zoodra er 3 jaar geplakt is, en hij niet meer in staat is l/a van het gemiddelde loon te verdienen. Ten slotte bestaat het weduwen-en wee- zenfonds, waarvoor een wachttijd is bepaald van 40 weken Hoeveel bedragen nu de premiön voor arbeideis? Dat hangt af van den leeftijd. Boven 21 jaar is het GO cent, van 18—21 jaar 60 cent en van 14—18 jaar 40 cent. Vrouwelijke verzekerden worden e klasse lager geplaatst dan de mannelijke onder gelijke omstandigheden. Ten slotte de wjjze van premie-betaÜDg. De werkgever moet dat doen, door zegels te plakken. De arbeider krygt beslist GEEN rente, als er niet volledig voor hem geplakt is. Op deze korte uiteenzetting volgde een zeer geanimeerd DEBAT. De heer STRUIJK is teleurgesteld. Hy had een breedere uiteenzetting verwacht. De heer v. d. H. heeft gezegd, dat de uit- keeringen niet hooger zyn, omdat dan de premiön te hoog zouden moeten zijn. Maar hij heeft geboord, dat, terwijl op Flakkee iedere week f13000.— geplaatst wordt, de ambtenaren van den Raad van Arbeid f 9000 per week verdienen. Zoo blijkt de Invalidi teitswet niet te zijn voor de arbeiders, maar voor de ambtenaren. De beer SIBLING van Melissant zou een zoodanige wijziging in de wet wenscben, dat het innen gebeurde door de belasting ambtenaren, dan zou aan de onkosten even goed door bet kapitaal worden betaald als door de werkgevers. De arbeiders zyn soms rijker dan de werkgevers. Dan is er nog een kwestie, die onbillijk is. Er zyn menschen, die uit weldadigheid dezen wintel werk heb ben verschaft. Nu moeten die bovendien nog een boete betalen. Ze hadden veeleer een belooning verdiend! En ten slotte, men heeft boeren, die voor één dag een werkster hadden, maar die het nu wegens die premie zonder doen. Die vrouwen zyn zoodoende werkloos geworden. De heer BOUMAN zegt, overtuigd te zijn, dat op den duur de invaliditeitswet een zegen zal blijken. Niettemin was de rede van den heer v, d. H. voor spr. een doorloopende teleurstelling. Verschillende moeilijkheden zyn niet genoemd. De Raad van Arbeid te Brielle schrijft diDgen voor, die minstens kwestieus zijn. Zoo beeft de Raad aange nomen, dat er verzekeringsplicbt bestaat, als er een ondernemersband is. Hoe is bet dan mogelijk, dat men moet plakken voor inwonende kinderen. FEUILLETON. JOHANNA VAN VRIJENBAN. Oorspronkelijke Roman door JAN VAN GELDER (Nadruk verboden). Johanna moest zich langzaam, maar onfeilbaar laten sloopen, stuk voor stuk zouden de idealen, die haar jonge ziel krampachtig vasthield ineen- I storten en verstuiven voor den onvruchtbaren wind van het lot. Vezel voor vezel zou haar lichaam afsterven en druppel voor druppel de Jiefdesbron van haar hart verdrogen, k Van Vloteo wist dit door ervaring en die peurige zekerheid verbande het weeke verdriet ®»t zijn hart en gedurende de laatste oogenblik- 'Jten vau hun samenzijn werd bjj bitter en vljj- Mend als van ouds. Hy stond op, reikte Johanna He hand en richtte haar overeind. Zijn donkere logen dwaalden over het heerlijke Hollandsche Bmdschap voor hem en bleven rusten op het Ipastbosch achter de hoeve. Hy wees met de Ipand in die richting. 1 rPaaT.zou Nieuw IJselo" gekomen zijn f En bjj lachte met hard, satanisch geluid. Een Weerklank van zjjn stemming hoorde Johanna m hoar eigen ziel, een wreede trek verscheen eaar mond en zij zeide: A Us heb vanmiddag de teekeningen uit Den Haag ontvangen." Van Vloten nam het pakje van haar aan, scheurde het los en schouwde met spottende oogen op de mooie fotogvafiëen cn aquarellen. Hjj wees op den slanken Noor- schen toren, die het gebouw zou gedomineerd hebben en mei valsche scherts merkte hjj op: „En ik arme dwaas, die gehoopt had met jou vandaar uit injjn geluk te kunnen vertellen aan de sterren Toen slingerde hy de platen met njj dig gebaar op den grond en vertrapte ze in den modder. Hij omhelsde Johanna bartstocbtelyk en nog eenmaal blikte zij in zyn vroeger zoo zonnige oogen, waarin nu een koele haat lachtte jegens het onbarmhartig leven. Hjj liep naar de krib, trok hel anker uit de steenen en wierp het in de „Zwaluw". Lang staarde hjj haar aan, eindeljjk greep hy haar hand en drukte die stevig. „Het is een afscheid voor het leven. Misschien zien wy elkander weer daar boven". Johamia gaf geen antwoord, een schroef knelde haar in de keel toe. „Ga naar huis, Johanna. Het wordt donker". Zy schudde het hoofd. Een oogenblik over kwam hem een radeloos gevoel van smart, van toorn en van drift. Met geweld beheerschte hjj zich, gaf de „Zwaluw" een duw, sprong binnen boord en dreef langzaam de rivier af. Rechtop stond hjj aan den achtersteven met den voet op de roerpen en stuurde het vaartuig naar het midden der rivier. Johanna|volgde hem met de oogen, langzaam zag zjj de wegdrjjvende „Zwaluw" kleiner worden in de vallende scheme- Het is onredelijk, dat voor boerendochters met veel geld betaald moet worden, terwijl ze nooit in de gelegenheid zullen zyn om te trekken. Het is gewenscbt, eens een uit spraak van den Centralen Raad van Beroep uit te lokken. Er zou volgens den spreker risico-overdracht, maar geen enkele maatschappij heeft daar nog gebruik van gemaakt. Zou dat laatste niet komen, omdat de bepalingen zoo zyn, dat ze practisch onuitvoerbaar zyn? Het doet voorts veel kwaad, dat de R. v. A. Diet openlijk erkent, dat de zaak van de dag-menachen niet goed geregeld is door de wet. Ook van de zjjde van deD Raad moest op wijziging aangedrongen worden. De R. v. A. moet uit het ontvangen van een onbeplakte kaart niet tot onwilligheid van den werkgever besluiten. 27 Maart moet spr. de kaart van zyn dienstbode opzenden, en die heeft dan haar halfjaarlykscheloon nog niet gehad, dus op de kaart zullen geen zegels zitten. Met het oog op de ouderdomsrente vraagt spreker nog: Is iemand, zelfstandig en boven de 60 jaar niet in betsr positie dan een ver- zekeringsplichtige ouder dan 60 jaar? De werkgevers moeten niet denken, dat de invoering van deze wet voor het rijk een voordeelig zaakje zou zyn. De wet kost jaren lang millioenen aan bet rijk. Het is best mogelyk, dat zal blüken, dat de premies te hoog of te laag gesteld zijn. Het gros onzer arbeiders ontvangt zyn loon alleen in geld. Als ik f600 in een jaar betaald heb, waarom moet ik dan voor f 900 betalen De beer Sieling heeft gevraagdis staats pensioen niet beter? Dat is zeer gevaarlijk. Men komt zoo gemakkelijk van 3 op 5, van 5 op 10, van 10 op 15 gulden. Uit eeD be drijf moeten komen de kosten, die aan dat bedrjjf verbonden zijn. De heer VAN DER HEIJDEN beantwoordt de gestelde vragen. De door den heer Struyk genoemde cijfers berusten op fantasie. Er is geen statistiek van gemaakt. Spr. hoorde onlauga in de tram vertellen dat 85 van de premies aan administratiekosteu weg ging. Dat zjjn lasterpraatjes. Alle admini stratiekosten, dat is 2V2MILLIOEN GULDEN betaalt bet ryk gedurende 75 jaar. Het doel is de vorming van een fonds, voordebelft door bet ryk, voor de andere helft door de werkgevers te betalen. De DAG-ZEGELS. De Raad van Arbeid mag over de redelijkheid daarvan niet oor- deelen. Deze wet is een eerste stap op den weg der arbeidersverzekering. De Raad van Arbeid is er niet om de fouten aan te wij zen. De werkgevers en arbeiders moeten zicb met hun klachten wenden tot den minister van Arbeid. Spr. PERSOONLIJK ziet in die dagzegels wel iets onbillijks. De INWONENDE KINDEREN. Dat voor inwonende zoons, die mee-werken, betaald moet worden, is niet onbillijk. Ook voor inwonende dochters, die een betaalde kracht vervangen, moetgeplakt worden.Inwonende dochters boven 21 jaar vallen gewoonlijk onder de wet, die onder 21 jaar zjjn alle door de controleurs onderzocht, (daverend gelach.) In sommige gezinnen werden 3 dochters opgegeven, alsof die alle 3 betaalde krachten vervingen! Dat is onlogisch. Wat die.ryke dochters betreft, de betaalde premies zijn nooit verloren. Ze blijven altijd daarop recht behouden; de premies worden dan overgeboekt als vrije premiön. Maatschappijen, die voor risico-overneming in aanmerking zullen komen, moeten zeer ring. Hy had den hoed afgezet, daar de wind hem dreigde mee te roeren. Zijn haren fladder den; de golven deden het schip op en neer dansen Al kleiner en kleiner werd zyn gestalte, hij wuif de met den zakdoek, maar zy gaf hem geen wedergroet. Zjj zag de witte zeilen langs den mast omhoog rijzen, en kon ten slotte niets anders onderscheiden dan eeD blanke vlek in de grysbeid van den dalenden nacht. Eindeljjk tuurde zy zich blind in de nevel. Een vreemde kalmte was over haar gekomen, als oi zij sterven giDg. De overmaat van smart maakte baar ge voelloos. Een duizeling beving haar en met gesloten oogen zonk zjj in het gras. Zoo lagzjj geruimen tijd onbeweeglijk als een doode. Rondom haar trokken de duistere schaduwen van den nacht, geweldig ruischte de wind door het wilgenrijs op den oever. Toen zij tot zich zeiven kwam, bracht zy de hand naar de oogen, alsof zij uit een diepen slaap ontwaakte. Naast haar lagen de water ver ft eekeningen, die door Van Vloten vertrapt waren. Een tijdlang keek zjj ernaar, alsof zij niet begreep, hoe die dingen daar geko men waren. Ze haalde ze naar zich toe, veegde het papier schoon en streek het glad, en voor zoover de duisternis het toeliet, bestudeerde zjj schyobaar de constructie van het gebouw. Zjj stond op en blikte in de ricbtiDg van het dennenbosch, alwaar „Nieuw-IJselo" zou verre zen zijn, doch het was te donker en zij bemerkte niets dan een massale silhouet aan den gezicht einder. Langzaam begon zjj de teekeningen in sterk staan. De R. v. A. besluit by de ontvangst van een onbeplakte kaart volstrekt Diet direkt tot onwil. Maar de werkgever ontvangt in zoo'n geval een nieuwe kaart, waarop de achterstallige premiön kunnen' worden be taald. Dat een zelfstandig persoon er vaak beter voor staat dan een verzekeringsplichtige geeft spr. voor vele gevallen toe. De LOONKWESTIE, Er is een klasse-in- deeling gemaakt naar den leeftijd. Indien werkelyk een vast loon wordt uitbetaald zonder emolumenten, moet geplakt worden naar de KLASSE. Wordt b.v. 's winters f 10 en 's zomers f 14 betaald dan moet voor die beide bedragen verschillend geplakt worden 's zomers en 's winters. Geniet de arbeider emolumenten als melk, aardappelen, vrije woniDg enz. dan moet betaald worden naar den LEEFTIJD. AANGENOMEN werk is dat werk, dat bot B. W. als zoodanig beschouwt. Als een bepaald werk wordt aangenomen tegen een bepaalden prys, b.v. het rooien van 20 boo men voor f 25 dan moet de werknemer zelf plakken. Is daarentegen het loon niet bepaald, maar wordt bijvoorbeeld een onbepaald aantal boomen gerooid tegen fl.— PER STUK, dan moet de werkgever de premie betalen. Is er verschil van meening, dan is de werk gever verplicht te plakken, behoudens zyn recht van reklame en eventueel van ver goeding der verkeerdelijk door hem betaalde premies. De heer NELIS vraagt hoeveel hy moet plakken, voor iemand, die minder dan f900. verdient. En of tijdens ziekte,als het loon doorgaat, ook geplakt moet worden? De heer V. D. HEIJDEN antwoordt op de eerste vraagf0,50, op de tweede; NEEN. want het uitbetaalde geld is dan niet te beschouwen als loon, omdat er niet voor gewerkt wordt, maar als een gave. De heer M. DE HAAS zegt, dat hy het zijn plicht heeft gerekend, van de eerste week af, te plakkeD, Een goed staatsburger moet de wet gehoorzamen. Hy is echter uitgelachen. Nu hoort hij vanavond, dat de niet-plakkers vooreerst niet gestraft zullen worden. Heeft hij nu niets voor boven die overtreders van de wet? Spr. weet nu nog niet, of hij Zaterdagavond wel zal plakken De heer van der Hey'den kan natuurlijk niet uitspreken zooals hij wil. Hy staat niet onafhankelijk tegenover de Raad van Arbeid. Wy willen wel betalen, maar we willen niet onredelijk betalen, om onze rechten te weten, hadden we hier een RECHTSKUN DIG ADVISEUR moeten hebben. De heer VAN DER SLIKKE noemt nog eenige voorbeelden van de dwaasheid der wet. Het is niet mogelijk, de wet te gehoor zamen. Als hier velen zyn, die niet plakken, dan is dat geen onwil. We willen wel zorgen voor die oude menschen, maar men moet het aan óns laten. Bij de Laudbouwonder- linge betalen we f13.— per f1000. - en daarvoor zorgt die goed voor de ouden van dagen. Nu moeten we aan het rijk f Su per f 1000. betalen. De regeering vraagt een grondkapitaal van 80 MILLIOEN GUL DEN! Zij doodt het particulier initiatief. Aan particuliere organisaties moet het recht worden gegeven, onder minder bezwarende omstandigheden voor de ouden en invaliden te zorgen. Men schuift tegenwoordig alles op den werkgever. In verschillende deelen v/h land komt een streven, om gezamenlijk te zorgen. Straks hebben we arme boeren en rijke werklui. Wy moeten gezamenlijk de wet zoo gewijzigd zien te krygen, dat ze praktisch uit voerbaar wordt. Het particulier initiatief moet in de gelegenheid komen, te voldoen aan de eischen, die de wet stelt. De heer VAN DER HEIJDEN antwoordt nog den heer de Haas, dat by maar door moet gaan met plakken, want dat by toch niet ontkomen zal aan de plicht om te be talen. De premies kunnen zelfs per dwang bevel worden opgeöischt. Wat de pemoedsbeziouren betreftde arbei ders, die deze hebben, kunnen een bewjjs daarvan teekenen en dan bun loon toch ontvangen zonder dat geplakt wordt. De arbeider kan afzien van het ontvangen der rente, maar de werkgever moet dan toch betalen, desgewenscht op een andere wyze dan door zegels. De wet wil het particulier initiatief zoo veel mogelyk bevorderen. Het is jammer, dat tot heden nog geen maatschappij aan de eischen beeft voldaan. Dat de landbouwonderlinge minder pre mie vraagt is geen wonder: de risico in het landbouwbedrijf is gering. Dat een werkverschaffer ook moet betalen, is jammer, maar er is niets aan te doen. Dat arme boeren voor rijke arbeiders moe ten plakken, dito. Men wende zich met deze klachten tot den Minister. Op een vraag van den VOORZITTER antwoordt de spreker nog, dat onder vast loon wordt verstaan weekloon, maandloon of jaarloon. Dagloon is geen vast loon. De werkgever mag wel uitbetalen,al wordt de kaart niet getoond; hy is daartoe even wel niet verplicht. De VOORZITTER gelooft dat dezen mid dag nuttig werk is gedaan. Hy brengt dank aan den spreker voor zijn inlichtingen. Laten wy nu plakken, zoolang de wet zoo bestaat. Wij moeten de wet eerbiedigen, maar mogen en moeten trachten haar gewyzigd te kry gen. Misschien zijn onze bezwaren ook wel een beetje uitgemeten onder wille van onze portemonnaie. Het blijkt ecbter, dat de Raad van Arbeid zeif niet op de hoogte ia van alle moeilijkheden en bezwaren. Spr. ver zoekt den heer v. d. H. zich in te spannen, om duidelijkheid te verkrijgen. Wy moeten een deputatie zenden naar den Minister om onze klachten kenbaar te maken. De Voorzitter leest ten slotte het volgende request voor, dat ieder opgewekt wordt, te teekenen. De ondergeteekenden zijn overtuigd dat het goed is te zorgen voor invaliden en ouden van dagen, die zelve niet in staat zyn in hun onderhoud te voorzien. Zjj zjjn ook overtuigd dat het goed is het wettelijk te regelen. De wyze waarop in de Invaliditeitswet deze zaak geregeld is, heeft ecbter hunne instemming niet. Zy verlangen in de eerste plaats een alge- beele verandering in de wyze van premie betaling, opdat zy verlost zullen worden van het plakken van zegeltjes, Zy verlangen vrijheid, om by hen inwo nende kinderen wel of niet te verzekeren. Zjj verlangen een grondige verbetering in het opbrengen van de kosten der verzeke ring voor losse arbeiders, daaronder werk vrouwen, naaisters en dergelijke begrepen. Zij verlangen dat onderlinge organisaties ook practisch de gelegenheid zullen krygen de uitvoering der Invaliditeitswet zelf ter stukjes te scheuren eu wierp de snippers in de rivier. De wind voerde ze op in de lucht doch liet ze spoedig weer neervallen, waarna ze door den stroom werden meegesleurd en weldra niet meer zichtbaar waren. Met strakke oogen speurde zjj over bet donkere water, dat alles, wat haar bet liefste was, had weggevoerd naar de onbe kende oneindige verte. Toen wendde zjj zich om en voorovergebogen tegen den feilen voorjaarswind schreed zjj door het weiland naar den straatweg. HOOFSTUK XI. Gedurende drie jaren werd er niets van den grondeigenaar vernomen. Men verdiepte zich in allerlei gissingen omtrent zjjn verblijfplaats, doch niemand wist er het rechte van. De eenigslen, die bericht hadden kunnen geven, waren de beide Labori's, oom en neef, die gezamenljjk het toezicht op den „Dollenkamp" uitoefenden, doch deze bewaarden een diep stilzwijgen. De politie had Van Vloten gezocht en vele nasporingen in het werk gesteld om hem te vinden. Doch hare pogingen waren niet met resultaten bekroond geworden. De havenmeester in Deventer ver klaarde, dat de „Zwaluw" op den bewusten Zondagavond om half acht met gestreken zeilen onder de „klapbrug" was komen doorvaren. Dit werd bevestigd door tal van schippers, die op de IJselkade aanwezig waren geweest. Het vaar tuig was met alle zeilen in top in den krachtigen Z. W. wind vlug Noordwaarts gegaan. Het twee de bericht was van den havenmeester in Kampen, die hem 's morgens, terwjjl de wind was aan gegroeid tot een vliegenden storm, had zien passeeren. Aangezien hjj niet teruggekeerd was, moest worden aangenomen, dat bjj de Zuiderzee was opgevaren en algemeen geloofde men, dat de „Zwaluw" op deze gevaarlijke plas was ten onder gegaan. Doch na veertien dagen kwam er een tijding nit de Lemmer, dat tijdens het noodweer, een pleizierjacht dragende den naam van „Zwaluw" met gebroken kluiverboom de baven was binnengevallen. Het had daar eenige uren gelegen om hersteld te worden. Daarna was het tot verbazing van alle schip pers weer naar buiten gesleept en met ontplooide zeilen in de richting van Stavoren vertrokken. Alle zeelieden waren eenparig van oordeel, dat het vaartuig onfeilbaar naar den kelder moest gaan, maar noch het wrak noch de eigenaar werd ooit gevonden en zjj, die een vast vertrou wen in het gesternte van Van Vloten hadden, verzekerden schouderophalend, dat men dien man ongetwijfeld levend zou terugzien. Uit het dagboek, dat hij gedurende deze dagen trouw bjjbield en waaraan het bewaard bljjven van deze geschiedenis te danken is, blijkt, dat hjj zich ophield op hel eiland IJell van de Shellands- groep, Hjj was tjjdeDS den storm het Maasdiep uitgezeild en had geankerd voor Texel. Zjjn oorspronkelijk plan was zich te vestigen op Hollandsch grondgebied, doch het bleek hem, dat bij daar niet veilig was. Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1920 | | pagina 1