een BOUWKNI H.H. LANDBOUW 2 ONZE EILANDEN YAN WOENSDAG- 11 FEBRUARI 1920. van den Raad is uitgevoerd, en aan de pol derbesturen een uitgewerkt plan is gezonden. Ook is er een prijsopgaaf gevraagd, waaruit bleek dat de kosten f160.— zou zijn, dus voor iedere polder f40. Daarna wordt de vergadering gesloten. Verslag vergadering arbeidersvereeni- ging Ons Aller Belang", gehouden op Vrydag 6 Febr. 's avonds te 6 uur in do O. L. S. te Melissant. De voorzitter P. v. Dyk is afwezig wegens ongesteldheid. De vice-voorzitter A. v. d. Spaan Jz. opent de vergadering met een welkomst woord aan de aanwezigen. De secretaris Jn. Driesprong leest de no tulen der vorige vergadering voor welke onveranderd worden goedgekeurd. De penningmeester A. Krijger doet reke ning en verantwoording der kas over het afgeloopen half boekjaar. Waaruit blijkt dat de inkomsten z{jn als volgt: Batig saldo vorig half boekjaar f 112,72 Ontvangen contributie f 154,52 Ontvangen vrije giften f 24,90 Totaal f292,14 Uitgaven steun zieke leden f 171,00 Drukwerk, schryfbenoodigd- heden en onvoorziene uitgaven f 39,85 Plaatselijk Nieuws. Totaal f 210,85 Aldus batig saldo f 81,29 Van der Spaan wijst op groote uitgaven ziekensteun en geeft de vergadering in over weging vast te stellen om aan zieke leden niet langer steun uit te keeren dan 6 of 10 achter eenvolgende weken. Na vele en langdurige discusie werd besloten hiertoe niet over te gaan, doch te trachten om de leden te be wegen van Mei tot Nov. een dubbele contri butie te betalen, welk bedrag dan als reserve fonds zal worden geboekt voor de zieken steun. En tevens zal op voorstel van V. d. Spaan voor dit reservefonds een subsidie van de gemeente worden gevraagd groot f 100 per jaar. Aan de orde stemming voor een secretaris in de plaats van Jn. Driesprong welke heeft bedankt. A. Robijn verkreeg by de eerste vrye stemming reeds de volstrekte meerder heid welke na eenige bespreking zyn benoe ming liet welgevallen. Voorzitter: De landbouwersvereeniging heeft verzocht om de loonregeling voor het geheele jaar op een vergadering vast te stellen. Neem dit dus in overweging opdat op de eerstvolgende vergadering aldus ge handeld zal kunnen worden. Dan zal men de loonregeling van half Maart 1920 tot half Maart 1921 kunnen behandelen. Nu volgen eenige besprekingen over het verleenen van werk aan werkeloozen bene den de 18 jaar en het lossen van kunst mest voor de landbouwvereeniging, waarin volgens enkelen onderkruipers aan het werk zijn, die de belangen der vereeniging en personen ondermijnen. De voorzitter zegt deze zaken te zullen onderzoeken of doen onderzoeken. De voorzitter maakt de vergadering attent op een zeer belangrijke kwestie die aan hangig is en waarover reeds een schrijven uit Den Haag bij het gemeentebestuur is ingekomen, namelijk het plan om Melissant en Herkingen le annexeeren bij Dirksland. De leden worden op verschillende schade lijke en lastige gevolgen gewezen, die dit met zich kon medebrengen. En er op ge wezen nooit noch immer dit plan te steunen, doch er met alle man en macht tegen te protesteeren. De heer Krijger voegt er nog aan toe dat men voorzichtig moet zijn en geen lijsten teekenen welke soms van Dirks- landers of andere onbekende personen ge presenteerd worden. Maar zegt by volhou den met protest, eeronze onafhankelijkheid zoover wy die bezitten handhaven en als het kan uitbreiden, alware het dat het tot revolutie moest komen. Het gesprokene vond algemeene bijval en ieder sprak den wensch uit Melissantenaar te blijven. Een sprak zelfs liever geit als bok. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van aansporing tot de leden om voortaan de vergadering by te wonen en dat ieder zyn kameraden zou aansporen mede te gaan. K. NAMELEIT. MORINI KOMT. Door middel van een advertentie in ons blad bebben onze lezers reeds vernomen, dat Zaterdag 21 Februari in hotel Meijer te Middelharnis een voorstelling zal worden gegeven door den heer Morini. Gelijk men weet, heeft eenigen tijd ge leden de heer Rubini, een Oostenrijker, de menschen in de groote steden, ook van ons land, versteld doen staan over wat hjj op het gebied der telepathie wist te bereiken. Een der eerste Hollanders, die bewezen, hetzelfde te kunnen, was de heer Morini. Door een sterken wil en concentratie der gedachten op een bepaalde handeling, is het mogelijk, een ander te beïnvloeden. Van deze gedachte uitgaande, komt de heer Morini tot de meest frappante bewijzen van persoonlijken invloed van den eenen mensch op den anderen en ook op dieren. Wij achten ons gelukkig, den heer Morini voor een avond te hebben kunnen engageeren en vermoeden dan ook, dat de bewoners van ons eiland van alle zijden dien Zaterdag avond zullen toestroomen om van de voor stelling getuige te zyn. MIDDELUARNIS- Door Adr. Taaie Jz. is j.l. week het diploma in Practisch Boekhou den behaald. De vorige week is alhier eene afdeeling van den Cbristelyken Zeelieden-bond opge richt met aanvankelijk 6 leden. Zaterdagmorgen had W. van Driel uit' Nieuwe Tonge, terwijl hy met hit en kar op het Zandpad reed, wegens te korten draai het ongeluk van de kar te vallen en tusschen de muur beklemd te geraken, zoodat zijn schouder ernstig gekneusd was. In het café Hanson binnengedragen zynde, werd door dr. Arends de eerste hulp verleend, waarna hy per as huiswaarts werd gebracht. Door de Rechtbank te Rotterdam is tegen F. v. d. Weide U/i jaar gevangenis straf geéischt wegens huisvredebreuk, ver duistering van een lap katoen en beleediging. Zondagmorgen, toen de ouders naar de kerk waren, had het 4-jarig dochtertje van M. v. d. Slik alhier de onvoorzichtig heid met haar kleertjes over den haard te hangen zoodat deze vlam vatten. Daar andere kinderen spoedig een voorbijganger waarschuwden, die de brandende kleeren van het lijf trok, werd verder onheil voor komen. Aanstaanden Woensdag 11 Februari 's avonds 6,30 uur hoopt ds. G van Velzen godsdienstoefening te houden in de Geref. kerk. Donderdagavond gaf de Zangvereeni- ging „Looft den Heere" alhier, onder leiding van den blinden directeur P.Koudyzer eene uitvoering in het Koor der Ned Herv. Kerk met medewerking der zangvereenigingen uit Sommelsdyk en Middelharnis. Verschillende psalmen en geestelijke liederen werden ten gehoore gebracht Ook psalmen door hem zelf op andere wys gesteld vielen zeer in den smaak. De collecte die gehouden werd, en ruim 22 gulden opbracht, was tot ondersteu ning van den directeur, waarvoor deze allen hartelijk dank bracht. Het gebouw was stampvol. De uitvoering mag wel als ge slaagd heeten daar allen ruimschoots hebben genoten. Te 10 uur was de uitvoering afge loopen. Dinsdagavond hield ds. Aleis in het Zondagsschoolgebouw aan het Zandpad al hier een gloedvolle rede naar aanleiding van Psalm 44 vers 2 (le gedeelte), daar genoemd gebouw 50 jaar bestaat. Ook de heer J. Spee uit Sommelsdyk, die den spreker inleidde, sprak eenige woorden uit het verleden der school. De zaal was stampvol. Voor belang stellenden zal deze feestavond nog lang in herinnering blyven. Donderdavond kwam de landbouwer J. Vroegindewey tot de minder aangename ontdekking, dat een zijner beste werkpaar den dood in den stal lag. De zangvereeniging „Oefening maakt hoopt deel te nemen aan de te geven uitvoering op 12 dezer te Ooltgens- plaat. MORINI. EENIGE DITTREKSELS DER LAATSTE PERSBEOORDEELINGEN. „De Maasbode": „De zoo bekende MORINI heeft gister avond weer eens een zeer interessante séance gehouden, waar hy het publiek andermaal in verrukking heeft gebracht. De feillooze zekerheid waarmede MORINI de onuitge sproken bevelen, zelfs de meest ingewik kelde, van zynen geleider opvolgt is waarlijk verrassend. Ook op gebied der hypnose is MORINI een „Meester" in zyn werk." „Botterdamsch Nieuwsblad": ,,Niet eenmaal faalde MORINI, al waren de opdrachten vaak vrij ingewikkeld. Over hypnose van dieren„Het was frappant te zien tot welk een staat van bewegingloos heid MORINI deze kakelende wezens wist te brengen." „Het suggereeren van dronkenschap by een vyftal heeren door enkele aanschouwing van een ledig bierglas was werkelijk ver bazingwekkend. „Nieuwe Apeldoomsche Courant: De Nederlandsche MORINI blijft van alle telepathen en hypnotiseurs, diein hetpubliek séances geven degene, die het meest weet te boeien. Hij is en blijft het sterkst en hij geeft iets nieuws, dat de belangstelling van het publiek blijft gaande houden." „Prov. Overijselsche enZivolsche Courant „De correcte wyze, waarop MORINI de gegeven opdrachten uitvoerde, ontlokte aan het publiek telkens een welgemeend en zeer verdiend applaus." „Interessant waren de proeven met dieren, het was toch een zonderling gezicht twee kippen en een duif als verstijfd, willoos in de onmogelijkste houdingen te zien liggen." „Het was een succes voor den heer MORINI." „Leidsch Dagblad en Leidsche Courant." „De aanwezigen werden den geheelen avond in spanning gehouden. Opdrachten werden met en zonder contact schitterend uitgevoerd. Meermalen werd gewerkt op korteren en grooteren afstand, geen enkele opdracht bleef onvervuld". „Interessante proeven, op gebied van hypnose en suggestie bewezen hoe MORINI ook anderen beïnvloeden kan, zelfs anderen hypnotiseurs kan maken". „Het Kanton" (Weert). „Toen kwam de mooiste proef van den avond, een schuw duifje werd in de slanke witte handen gevlyd met zachte streelingen en gebaren gekalmeerd en toen in plotse linge verstijving gedwongen." „Tenslotte kwam de suggestie van tal van personen uit het publiek en toen ten laatste een tiental personen waren „omge- tooverd" in dronken lieden, waartegen hun beter ik, krachtig, doch vruchteloos op kwam, daverde de zaal van hei lachen" „Het Zuiden" (Sittard): „Al zyn proeven zyn schitterend geslaagd en wat meer zegt, hy voerde zij allen ge blinddoekt uit, zoodat waarneming van publieksbeweging of reacties was uitgesloten. Zeer interessant waren weer de suggestie- proeven. MORINI heeft met zyn schitterend geslaagde prestaties dan ook enorm succes gehad." „Alktnaarsche Courant „De vierde MORINI-avond was gisteren flink bezocht. Hartelijk gelachen soms gebruld werd er om de staaltjes van sug gestie. Het was echt vermakelijk een drietal jongens te zien liggen geheel verstijfd door een slag op de piano, waarvan het geluid op hen de uitwerking had van een kanon schot. En dan het paardrijden op en met een stoel, neen maar, dat was kostelijk." Ook de andere proeven slaagden uitste kend." „Purmerender Courant „Wat ons allen trof was de verrassende snelheid en zekerheid, waarmede de tele- paath optrad, met een dergelijk succes, dat de meesten in stomme verbazing verkeeideu over de verschillende experimenten die door MORINI werden volbracht." „Tioentsch Zondagsblad" „Almelo heeft nu ook eens een telepathi sche séance gehad. En nog wel een die klonk als een klok. De heer MORINI bleek er een te zyn van de bovenste plank. Somwijlen, wanneer de zender sterk genoeg dacht giDg het als van een leien dakje en liep, neen rende de heer MORINI naar de gedachte persoon of plaats om er het verlangde te verrichten. Het was werkelijk imponeerend. De dieren-hypnose slaagde evenzeer." „Ook de staaltjes van hypnotisme en suggestie gelukten prachtig, waarbij proe ven de bezoekers deden schaterlachen. De slachtoffers" werden ten slotte alleen door het kijken naar glazen met water zoodanig tipsy, dat zy als in een lollige roes arm in arm op het tooneel heen en weer zwaaiden." „Het was een dol komisch tooneeltje." „Tubantia" (Enschedé:) „Met ongekend succes trad hedenavond in de Groote Sociëteit alhier op de bekende telepaath MORINI. Na onderscheiden op drachten vlot te hebben uitgevoerd, werden eenige goed gelukte proeven genomen van dieren hypnose." S0JU1ELSDIJK- Zondagmiddag een gecombineerd elftal van Sommelsdyk en Middelharnis een match tegen een voet balclub van Nieuw-Helvoet op het glacis- terrein te Hellevoetsluis. Eerstgenoemd elf tal won met 1 0. Donderdag a. s. hoopt de Cbr. Zangver eeniging „Wat niet is kan worden", van hier een uitvoering te geven te Ooltgensplaat. Vroege aardappelen. Verleden week werden door den heer S. alhier reeds poters Op Zondag 15 Febr. zal ds. Zillinger Molenaar toch nog optreden voor de Vryz. Herv. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een 2-tal jongens, wegens het beklimmen van een straatlantaarn en het aan- en uittrekken daarvan. SOMMELSDIJK. Geboren: Jan Jacobus, z.v. Arend Appel en Ingetje van Driel. Ondertrouwd: Jan Vijfhuizen j.m. 26 j. en Leentje van der Stolpe j.d. 27 j.; Adrianusvan der Stad jm. 27 j. te Middelbarnis en Anna Zaaijer jd. 23 j.; Pieter Kik jm. 19 j. te Fijnaart en Heijningen en Maatje van der Gjjze jd. 21 j. Getrouwd: Jan Vijfhuizen jm. 26j.en Leentje van der Stolpe jd. 27 j. Overleden: Jannetje Looij,49j.ongeh.(teZalt- Bommel overleden): Jan Timmerman, 70 j. weduwnaar van Elizabeth Dijkers; een als leven loos aangegeven kind van het manneljjk geslacht van Job van Gulik en Elizabeth Lena Kalis. GOEDEREEDE. Van den prys der uien is een heel stuk af. Ze worden op't oogenblik verscheept tegen f3 de 60 K.G. Postcheque en Girodienst. Aan het postkantoor Goedereede werd gedurende de maand Januari 1920 gestort f 126999,96®, uitbetaald wegens cheques f 4173,75. Op de postrekening van dit post kantoor werd bijgeschreven: a. wegens stor tingen f 5911,12', b. wegens overschrijvingen f 2350,26. Afgeschreven: a. wegens over schrijvingen f 2849,31s; b. wegens cheques f 5977,63®. Op den laatsten der maand was het aantal rekeninghouders van dit kan toor 14. Door den raad dezer gemeente is de kermis voor goed afgeschaft. ÜUDDORP. Door de kuilvisschers werden van 1000 tot 3000 Kilo bliek en van 60 tot 600 Kilo Sardy'n per vaartuig gevangen. A.s. Woensdagavond 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Klomp van Rijssen. Onze dorpsgenoot P. Redert Az. is tegen 15 Febr. benoemd tot Klerk bij de Rotter- damsche Bank te Rotterdam. De heer B. Goedegebuure alhier heeft zyn Hötel onderhands verkocht aan den heer J. Flohil van Ellemeet. NIEUWE TONGE- Onze dorpsgenoot, heer L. Kievit L.Mz. is benoemd tot agent van politie te Rotterdam. Zaterdag hadden de slagers W. v. D. en W. T. het ongeluk, terwijl ze van hier naar Middelharnis reden met een wagen var kens, aldaar met den wagen met varkens om te slaan, zoodat v. D. zich erg bezeerde en geneeskundige hulp noodzakelijk was. Woensdagavond zal in de consistorie kamer de verkiezing plaats hebben van 3 Notabelen, aan de beurt van aftreding zijn: S. de Geus, A. Kom en At. Verolme Jz. OUDE TONGE. De heeren J. Los, J. v. d. Berg en W. Ouwens zijn gekozen als leden van het bestuur der Ziekenfondsvereeniging „Door eendracht sterk". Twee schepen brandstof zyn gearriveerd voor de distributie. Als een bijzonderheid kan worden ge meld dat alhier een scheepje met Belgische klompen is aangekomen, welke voor f 1.30 en fl.00 worden verkocht. OUDE TONGE. Geboren: Johanna, d. v. P. Dierkx en J. M. v/d. Capelle; Jan, z. v. G. M. Kanters en J. M. Hobbel; Elisabeth Pieternella, d. van W. Huijsman en W. M. van Es; Hugo, z. van T. Boom N. de Vos; Petrus, z. van A. J. Versaevel en A. Polleman; Johannis, z. van J. Osseweijer en A. Zweerus; Hen drik, z, van J. C. Osseweyer en K. Mulder. Gehuwd: H. M. van Nieuwenhuizen, 24 jaar te den Bommel met L. C. van Prooyen 27 jaar. Overleden: Jacoba ten Hove, 1 maand, d. van H. J. ten Hove en J. Osseweyer; Lena van Zielst, 78 j., gehuwd met Dk. Mooyaart; Mattheus de Korte, 51 j. gehuwd met K. Schilperoort; Hermina C. Baart, 29 j., d. van P. Baart en G. Foekert. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op het tele foonkantoor alhier zyn de vorige maand behandeld 89 telegrammen, 266 gesprekken en 19 telefoonoproepberichten. Uitslag van de verhuring van circa 50 gemeten land voor den tijd van één jaar in deD van Brienenspolder alhier: Perceel 1. 800 roeden, P. Arensman Pz., f275 per gemet. Perceel 2. 858 roeden, A. Koppenaal, f 215 per gemet. Perceel 3. 833 roeden, Joh. Buth (Middelh.), f220 per gemet. Perceel 4. 800 roeden, M. P. Arensman, f330 per gemet. Perceel 5. 737 roeden, Johs. Ooolbergen (Middelh.), f330 per gemet. Perceel 6. 812 roeden, Joh. Buth (Middelh.), f315 per gemet. Perceel 7. 812 roeden, G. v. d. Meyde (Mid delh.), f295 per gemet. Perceel 8. 812 roeden, A. Arensman Cz., f230 per gemet. Perceel 9. 812 roeden, A. Koppenaal, f295 per gemet. Perceel 10. 676 roeden, B. Vroegindewey, f235 per gemet. Perceel 11. 619 roeden, A. Koppenaal, f 220 per gemet. Perc. 12. 1124 roeden, A. Koppenaal, f 305 per gemet. Perceel 13. 887 roeden, A. Koppenaal, f 295 per gemet. Perceel 14. 828 roeden, L. Huizer Jz., f270 per gemet. Perceel 15. 826 roeden, L, Gebraad f276 per gemet. Perceel 16. 819 roeden, P. Arensman Pz., f250 per gemet. Perceel 17. 822 roeden, Joh. Huizer Dz., f265 per gemet. Perceel 18. 872 roeden, A. Koppenaal f305 per - Op het postkantoor alhier is in de maand Jan. by den postchèque en girodienst gestort f 12422,06 en uitbetaald f690 59. UELLEVOETSLUIS- Zaterdag werd Hr. Ms. Mynenlegger „Hydra" op's Rijkswerf opge nomen. Maandagmiddag was het schip weer Voetbal. Zondagmiddag speelde Helle voetsluis tegen Maas van Maassluis. Eind stand 3—3. Scheidsrechter: Veen. Postcheque en Girodienst. Aan het postkantoor Hellevoetsluis en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedureDde de maand Januari 1920 gestort f 216.066.966; uitbetaald wegens cheques f 43 S54,16®. Op de postrekeningen van dit postkantoor werd bijgeschreven: a. wegens stortingen 50.104,85; b. wegens overschrijvingen f 41.927,11®. Afgeschreven: a. wegens overschrijvingen f 36.770,29®; b. wegens cheques f43.250,54®. Op den laatsten der maand was het aantal rekeninghouders van dit kantoor 28. Bijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Hellevoetsluis en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari 1920: Ingelegd f 27.821,77terugbetaald f 27.060,53. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 15038. Aan het dep. van marine is telegrafisch bericht ontvangen, dat Hr. Ms. Zeeland, onder bevel van kapt. ter zee G. F. Noord- hoek Hegt, 4 dezer te Lissabon is aange komen. NIEUW-IIELVOET- Men bericht ons, dat de dansclub „Danslust" a.s. Zaterdag een Bal avond zal geven voor leden en genoodigden. Voor dezelfde club treedt Zaterdag 28 Febr. het gezelschap Van Laar uit Amsterdam op Beide avonden in de zaal van Mej.de Pijper,1 De heeren Langeveld en Schuitmani zijn gekozen tot ouderling der Geref. kerk,' Voetbal. D. O. S. trad Zondagmiddag in het veld tegen Sommelsdyk. Na de rush maakte de laatste club een doelpunt, zoodat! de eindstand 1—0 in het voordeel der Som-I melsd ijkers was. Scheidsrechter: Bron wasser, NIEUWENHOORN- Voetbal. B.V.V. vanl Brielle is Zondagmorgen niet opgekomen omj te spelen tegen N.V.V. BRIELLE- De heer J.Zoetemeyerheeftmefi 1 Maart e. k. bedankt als lid van den gemeen teraad. Ook zyn opvolgster Mevr. Egter van Wissekerke wenscht als zoodanig niet in aan merking te komen. Hierop zal dan de heer! A. Hoen volgeD. Zaterdag was het 25 jaar geleden dat it een Café „De Koophandel" alhier, de vereeni ging „Floralia" werd opgericht. Of de kinde! ren der thans nog bestaande vereeniging eet'" feestje zullen hebben. We hopen het, Gistermiddag gaf de R. K. Vereeniging'; „St. Leonardus" alhier een uitvoering in': lokaal van 't café Dingemans bij de kapel Een groot aantal donateurs gaven blijtf van belangstelling in hun trouwe opkomsi De zaal was met vlaggen versierd. Opgevoerd werd een drama in drie bt drijven „Guido, de Vendeeör", wat heel vet bjjval had. De acteurs waren hunne rolle: goed meester, wat wel bleek uit hun vlot- spel. Na de pauze werd een kluchtspel in eer bedrijf gespeeld getiteld: „Mijn Luitenant' waar dikwijls om gelachen werd. Na afloo; bedankte een der bestuursleden de aanwt zigen voor hun opkomst en de belangstellim in deze gesteld, waarna we allen huiswaarti keerden. Veilingsbericht der Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Van 4 Februari 1920. Prei f0,40 tot fl,70 per 100 bos. Peen (koe) f 3,60 per ICO Kg. Knolrapen f2,30 tot f5,90 per lOOstuksJ Kool (roode) f 1,30 tot f 3.70 per 100 otvfc. Bloemkool f3,— tot f 34,50 per 100 stuks- -w Andijvie f 0,70 tot f 1,90 per 100 krop 1 Uien f 0,15 tot f 3,"" Tafelappelen f Tafelperen f 3, Keukenappelen Keukenperen f 3.1Ö tot f 10,60 p. 100 Kc Spruiten f 0,10 tot f 10,70 per 100 K.G. Knolselderij f 4,60 tot f 6,70 per 100 Kc Seldery f 3,60 tot f 4,60 per 100 bos. Te Sommelsdyk op DONDERDAG 19 Fel Hotel Spee. Hofstede met Bi polder Sommelsd: Bouwland in d<; land", onder Soi 1.74.65 H. A. ti geweg te Sommef Te Dirksland op VRIJDAG 20 FEBRUJ Bruijn, 10 uur. 31.03.88 H.A.Bo „Dirksland" te Di 0.63.10 H.A. Bo Oude Plaat te Soi Alles behoorend wylen Baron Osy Ten verzoeke AntwerpenNot. land. Betaling koopso: 1920. VRIJDAG 13 Februari, VRIJDAG 20 Februari Spee half 7 uur, e melsdyk, erven A Buuren. WOENSDAG 18 Febr. Polder, paarden, 1 inventaris, de hee huijzen Sr. Not. Al' WOENSDAG 18 Febr. ii ders en VRIJDAG 20 FEBRUi hofstede van Jan plaat. Publieke ver (paarden, vee, ger< Jan Gebuijs. Not. A ZATERDAG 21 Febr. 1 openbare verhuring Bouwland te Ouddoi Ouddorp. Not. v. d. WOENSDAG 25 Febr. afs telkens 5 uur van wi Dr. J. Breen Tiel. Tuinland te Stelle:- lendam. Not. v. d. WOENSDAG 25 Febr. 10 paarden, hoornvee,) de heer D. Mooijaar 'DONDERDAG 26 Febrq' Ad verten' GEVRAAGD door i Westdijk B 1(54, MiddI een net Me leeftijd '1820 jaar SOMMIS! GEVRAAGD terstond t tevens kunnende melken ABR. TOUW, Nieuw VERKOOPINGEN in onze advertentiën nader omschreven. WOENSDAG 11 Februari, paarden, hoor: vee en landbouwgereedschappen, 10 ui Wed. K. L. Buth. Not. Akkerman. MAANDAG 16 FEBRUARI, afslag Hot' Vermeulen, half 7 uur Dirksland. Woon- en winkelhuis te Dirkslan Mej. v. d. Schenk. Not. v. d. Sluis. Verhuring by inschrijving van Bouwland polder Oudeland te Sommelsdyk voi Mej. B. de Graaff S'd(jk. Inschrijving] biljetten vóór 10 Februari. Kantoor Nol van Buuren. Verhuring bij inschrijving van Bouwlar^ nabij Langendam in polder bet Oud< land. Inscbry vingsbiljetten vóór Ifl Februari kantoor Not. v. Buuren. WOENSDAG 18 Februari afslag 7 uur, H tel Meyer villa en bouwland David e\ Haas. Not. van Buuren. DONDERDAG 19 Februari afslag Hotel Ho! bel, lO'/g uur Hofstede met Bouw- en Weilar polder Galatbée en in den Mariapold- te Ooltgensplaat. 4.04.02 H. A. Bouw- en Weiland, DIENSTBOl GEVRAAGD een BODE, liefst van buite MEI of vroeger. lm zeer g. get. voorzien, 400 gulden. Mevr. :i 174, Rotterdarj Fotografi S. V. d. PLA I0BBEM ASTRAATMIDDE (5 minuten van het Si Billijkst en soliedst ad 'to's en vergrootingen, gekleurde fotogr welke^ te bezichtigen ziji la 't atelier opname weersgesteldheid. Tot het CONTRACTEER alle soorien ZADEN voor Staande seizoen waaronde den polder „Het Oudeland" te Ooltgetl gelwortelen, Voederbieten plaat. bieten, Gras, Boonen, Rad, 7.25.60 H. A. Bouwland, in deD poldl nazie, Erwten (lang- en ko „De Tille" te Den Bommel. "filauwmaanzand, Koolzaad, riezaad, Karwyzaad, Most On Klaverzaad wende men v, d. Wekke Dirksland. Vertegenwoordiger van d ERKMANS ZAADTEELT 'ypskerk (Gr.) Vraagt Inlichting. Verder verkrijgbaar: KLAVERZADEN MET H( kiemrracht. PharmaceDtisclie-Geneesmid Vraagt gratis prySCOura GERR1TS1 AWartjanstraat 94a - ROTTEI Hoofdkantoor Jericbolaan 63,

Onze Eilanden | 1920 | | pagina 2