Je Nieuwe Mei wensc j. vai> j. h. s( ONZE EILANDEN VAN DONDERDAG 1 JANUARI 1920. Donderdag 15 Januari a.s. 's [avonds 6 uur in het Weeshuis. lste jaarvergadering IJsclub de „Schaats' op 10 Dec. 1919 te Oude Tonge. Aanwezig vijftig leden. De Voorz. C. Osseweijer zet in 't kort uiteen, het doel der Yereeniging en het genot dat een goed rijder op schaatsen heeft indien er een goede IJsclub bestaat en opent de Vergadering.Daarna wordt het reglement voorgelezen bestaande uit 19 Art. wat goed gekeurd wordt. Daarna volgde Rekening penningmeester, die door 3 leden wordt nagezien en goed bevondeD, de Voorzitter dankt den penningmeester voor de goede orde der boeken. Daarna verkiezing van twee bestuursleden. Aftredend Voorz. en T. Fluit. Uitslag der stemming was, dat de Heeren, I. Mesritz en J. Buskop werden gekozen en hunne benoeming aannameD. Daarna ,'volgde uit reiking der insignes en betalen der contri butie voor het jaar 1920. Niemand in de rondvraag het woord verlangend dankte de Voorz. voor deze opkomst en sprak den wensch uit op een volgende vergadering meerdere leden aan te treffen. DEN DOMMEL- Tot tijdelijk secretaris ont vanger in de gemeente Heerjansdam is bc- noomd de heer A. Woudstra alhier. Door het bestuur der Gereformeerde kerk alhier is een stuk grond aangekocht om daarop een pastorie te bouwen. Door de meisjesvereenigiug „Dorcas" albier zyn een 60 tal gomaakte kledingstuk ken tor beschikking gesteld van de minder bedeelden. STAD AAS 'T HARINGVLIET. Door Se politie is procesverbaal opgemaakt tegen J.K. alhier wegens overtreding van art. 54 van de politieverordening (rustverstoring) op den avond van den len Kerstdag j.l. Op den tweeden Kerstdag vierden de kinderen van de Zondagschool de3 namid dags in het kerkgebouw van deNed.Herv. gemeente alhier Kerstfeest. By afwisseling van vertellen en het zingen van Kerstliede ren met begeleiding van het orgel, werden de kinderen ruim onthaald op chocolade melk en speculaas, terwyl ieder nog een boekgeschenk mee naar huis kreeg; door milde bijdragen van ingezetenen was men daartoe in staat gesteld. NIEUW CELV0ET- Gisteravond hield de Vereeniging Wijkverpleging een ledenver gadering in de zaal van de Wed. De Pijper. Als gewoonlijk was de opkomst bedroevend. Met groote moeite kon men de 15 leden, die volgens het Reglement vereischt worden, bijeen krijgen. Ruim 8 uur opende de Voor zitter, Burgemeester Van Driel, de vergade ring, en heette de aanwezigen welkom en verzoekt den Secretaris de notulen voor te lezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens kwam de begrooting aan de orde die als volgt luidt: j Afdeeling Wijkverpleging. ONTVANGSTEN. Contributie jaarleden f 800.— maandleden 475.— Subsidies 450.— Tariefhulp 25. Rente 42.50 Terugbet. gebroken instrum. 10.— Tuberculosebestrijding 885.— Totaal 2687.50 UITGAVEN. Jaarwedde zuster f 1063.— Ziekteverzekering 60.73 Ongevallenverzekering 14.15 Pensioenverzekering 116.15 Brandassurantie. 1-25 Jaarwedde bode 150.— Aanbrengen leden 10.— Jaarwedde bewaarder 75.— Aanschaffen verplegingsart. 200.— Onderhoud 20.— Vergaderingen 10.— Drukwerk 30.— Administratiekosten 20.— Gasverbruik 16.— Tuberculosebestrijding 885.— Onvoorzien 17.22 Totaal f 2687.50 Afdeeling Tuberculosebestrijding. ONTVANGSTEN. 1. Subsidie Ryk f 250.— 2. provincie 100.— 3. Hellevoetsluis 250,— 4. N.-Helvoet 150.— 5. Verkoop Emmabloem 135.— Totaal f 885.- UITGAVEN. 1. Salaris huisbezoekster f 250.— 2. Sputum prophylaxus 15.— 3. Bevordering algem. kennis 50.— 4. Administratie 10.— 5. Verbeter, woningtoestanden 75.— 6. Verkoop Emmabloem 50.— 7. Contributies 17.50 8. Materiaal en verpleging 417.50 Totaal f 885.— Naar aanleiding van de begrooting werden verschillende vragen gesteld, die door den penningmeester werden beantwoord. Lang durig werd gesproken over het salaris van de verpleegster, dat algemeen te laag werd gevonden. Besloten werd, nogmaals bij de leden aan te kloppen om vrijwillige contri butie verhooging. Tot leden Yha de commissie tot het nazien van de rekening werden benoemd de heeren G. S. Langerveld, Kerkhoven en Das. In de plaats van den heer J. H. v. Kampen, die naar Den Helder is vertrokken, werd met algemeene stemmen gekozen de heer A. Spuybroek albier. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. 8RIELLE- Begin Januari zal hier een auto worden verhuurd, een vervoermiddel wat we hier wel kunnen gebruiken, want b.v. de omnibusdienst Brielle—Hellevoetsluis is sedert lang opgeheveD. De brieven- en telegrambesteller C. Wel- tevrede van hier is overgeplaatst naar Dordrecht. Vanwege de Modevakschool alhier, deden met goed gevolg examen de dames J. Dedert, M. Langeveld en P. Spoon voor Costumière, terwyl Mej. A. Krook examen deed voor Coupeuse. Tot notabel der Ned. Herv. Gemeente werd gekozen de heer G. M, van Krieken. Verslag van den gemeenteraad van Brielle op Dinsdag 23 Dec. des nam. 2.30 uur. Alle leden tegenwoordig, behalve P. v. d. Wallen, die thans in Amerika is. Een verzoek van A. W. Kriens, over uitbetaling van extra loon aan zyn werk lieden, wordt afgewezen. De muziekvereeniging Libertatis Primitiae vraagt een verhooging van subsidie, zoodat deze wordt f200. Op voorstel vanB. enW. wordt dit gebracht op f100 voor een jaar. Tevens werd er op gewezen, dat genoemde vcrconiging te zorgen heeft voor openbare concerten. Een verzoek van de vereeniging Oost- voorne Vooruit om een lagere gasprys, waaraan wordt besloten niet te voldoen. Eveneens wordt het verzoek van den Inspecteur van Politie afgewezendie meende een grootere tractementaverhooging te heb ben gekregen. Ook het verzoek van den Bond van ge meente-ambtenaren om een maand extra loon, wordt afgewezen. Het request van den brugwachter J. Betist wordt aangehouden. Een verzoek is ingekomen van de ver eeniging tot afschaffing van sterken dratik om op oude en nieuwe jaar geen drank te doen tappen. Met meerderheid van stemmen wordt het voorstel van B. en W. om wel te tappen afgewezen, dus Brielle zal dan drooggelegd worden. Een verzoek van den Gemeente archivaris om meer tractement wordt aan B. en W. gezonden om advies. Aangehouden wordt het verzoek van Rozenburg (gemeente) om een stukje grond als erfpacht te mogen hebben. Ingevolge een opmerking van Ged. Staten moet den H. O. voor 1920 nog met f 5000 worden verhoogd. De Gemeente heeft by de Ned. Bank een crediet gehad tot f 75.000 voor de Gasfabriek. Er blijkt een tekort te z(jn waardoor het gebracht wordt op f 100.000. Do Voorz. stelt voor de gasprys vanaf 1 Januari te stellen op 20 cent per M3. waarop alleen de S. D. A. P. tegen stemde. Tot schoonhouder van school No. 1 wordt benoemd T. Dijkgraaf, tot schoonhouder der Begraafplaats "W. v. d. Burg. De aanbesteding voor gemeentewerken wordt aan de laagste inschrijver gegund, evenals van de school- en schrijfbehoeften. Ook wordt gewezen op de noodzakelijkheid van het uitbaggeren der haven, wat onder zocht zal worden. Tot schoolartsen worden benoemd voor den tyd van 1 jaar de heeren J. de Snoo en J. v. d. Meulen. De verbetering van het slagveld, wat f 2100 zou kosten, wordt aangehouden. Gisteravond is 't voor de kinderen van de Nederl. Prot. Bond een mooie avond ge weest. Ze vierden Kerstfeest, en wel in de kleine kerk. Daar stond voor hen een reuze kerstboom, versierd en verlicht. Er waren ook veel toehoorders gekomen. Na geopend te zyn met gebed, werd de GemeentezangEv. Gez.230:1,5,6 gezongen. Daarna volgde een toespraak tot de kinderen en deed Mej. v. d. Chys een Kerstverhaal en Kerstvertelling, wat voor de kinderen heel mooi bleek te zjjn. Dit werd afgewisseld met zang door de kinderen, waarna ze zoo nu en dan getracteerd werden. Na het slotwoord volgde Gemeentezang No. 152 uit Bundel Prot. Bond. Waarna een verrassing volgde en allen verheugd huiswaarts koerden. Vergadering van den Raad der gemeente Stellendam op Donderdag 18 Dee. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Burge meester. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze is geopend, worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van den heer J. J. Key mei een schrijven, dat hij ontslag neemt als lid van den Raad. Een schrijven van het Departement van Arbeid, houdende de mededeeling, dat aan deze gemeente wordt toegekend een voor schot voor den bouw van arbeiderswoningen van ten hoogste f48000. Een adres van den Algem. Bond van politie personeel, daarby verzoekende, het salaris van den gemeente-veldwachter te willen vaststellen op minimum f1600 met 5 een- jaarlijksche verhoogingen van f 100 dus tot een maximum van f2100. Aangezien deze jaarwedde pas verhoogd is, geven B. en W. in overweging, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Dit ge béurt. Ook de voorafgaande ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen. Daar met ingang van 1 Januari 1920 alle hulptelegraaf- en telefoonkantoren door het Rijk worden overgenomen stellen B.enW. voor den heer F. v. d. Vlugt eervol ontslag te verleenen tegen dien datum. Aldus ge schiedt. Daar 't aantal kiezers door 't verleenen van kiesrecht aan vrouwen veel grooter is geworden, geven Heeren Ged. Staten in over weging de gemeente in stemdistricten te verdeelen. B. en W. stellen voor dit niet te doen met het oog hierop, dat geen 2e stemlokaal aanwezig is en er bovendien geen 2e stem bureau mogelijk is. 't Voorstel van B. en W, wordt aangenomen. Door den Heer L. J. Bol was een verzoek ingediend hem tegen 1 Januari a.s. ontslag te verleenen als onderwijzer en dat wegens zyn benoeming te Middelburg. Dit verzoek wordt ingewilligd. De heer A. P. van Loo te Dirksland verzoekt hem over den tyd, gedurende wel ken hij in deze gemeente als tijdelijk onder wijzer is werkzaam geweest de verhooging volgens de nieuwe salarisregeling uit te keeren alsook de duurtebyslag over 1918. De voorzitter is van meening, dat dit adres niet aan den raad behoort te worden gericht en stelt voor het aan te nemen voor kennisgeving. Aldus geschiedt. Volgt een adres van J. W. Lekkerkerker e. a. daarbij verzoekende de verordening op de winkelsluiting op te heffen. Wordt in handen gesteld van B. en W. voorpraeadvi8s. Wordt voorgelezen een verzoek van het Bestuur der Vereeniging Ambachtsschool op G. en O. te Middelharnis om de subsidie te verhoogen, teneinde het salaris van het personeel aan die inrichting te kunnen ver hoogen. Hierbij gaat een adres van de Afd. Mid delharnis van den Ned. Bond van vakschool- leeraren en -leeraressen waarbij wordt ver zocht dit verzoek spoedig te behandelen en het noodige geld beschikbaar te stellen. B. en W. stellen voor de subsidie van f 30 op f 50 te brengen. Wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen (Nagtegaal en Bie- mond.) Volgt onderzoek der geloofsbrieven van bet pasbenoemde raadslid, den Heer Johs, Roon Pz. Na onderzoek wordt besloten tot toelating. Komt aan de orde: benoeming van een onderwijzer. De voordracht is: L. J. van Zuy en, Ouddorp, M. Brooshoofd, Dirksland, E. A. SDy'der, Herkingen. Na stemming blijkt, dat No. 1 heeft verkregen 5, No. 2 2 stemmen. Aldus is de heer v. Zuijen benoemd. De voorzitter deelt mede, dat het wensche- lijk was nog een onderwijzer aan testellen, daar dit het onderwijs zeer ten goede zou komen. En waar dit kan zonder bezwaar voor de gemeentekas, stelt hij voor, tot be noeming van een onderwijzer over te gaan. De heer Biemond informeert, of de ge meente daaraan moet betalen. De voorzitter antwoordt, dat het Ryk het betaalt. De heer Vogelaar is tegen het voorstel. Hy zegt, dat het hem hetzelfde is het als Inkomstenbelasting of als gemeentebelasting te moeten betalen. De heer V. Eek vraagt, of het de bedoeling is een werkkracht over te hebben, zoodat de andere onderwijzers wat gemakkelijker met verlof kUDneD en of er toch niets anders achter zit, b.v. het bijbouwen van een lokaal. De voorzitter antwoordt van niet. Wordt tot stemming overgegaan over het voorstel, dat wordt aangenomen met 6 tegen 2 stemmen (Nagtegaal en Vogelaar.) De heer Holleman zegt, dat Nagt6gaal op de wethouderavergadering voor het voor stel was en nu tegen. De heer Nagtegaal antwoordt veranderd te zyn. Volgt de benoeming. Op de voordracht staan: M. Brooshooft, Dirksland, J. Dirkx, Aardenburg en E. A. Snyder, Herkingen. Uitslag der stemming is No. 1 5 st., No. 3 1 stem, torwijl 1 blancobiljet is ingeleverd. De heer Brooshooft is dus benoemd. Alsnu worden B. en W. gemachtigd tot het doen van enkele wijzigingen in de be grooting voor 1919. Komt in behandeling een adres van W. Grootenboer e.a. waarbij wordt verzocht dat de gemeente zal toetreden tot het Werke- loozenfonds. B. en W. stellen voor aan te sluiten, aangezien het voor de gemeente beter is toe te treden, daar het de gemeente dan niet zooveel zal kosten als by niet toetreding. Bovendien kan in geval van aansluiting controle worden uitgeoefend in 't tweede geval niet. En betalen moet de gemeente toch. De heer Vogelaar is tegen aansluiting. Door deze regeling worden werkeloozen gemaakt, meent hy. Nu heeft de werkgever al niets meer te zeggen, maar dan loopt het erger. Bij 't minste legt men het werk neer en men krijgt toch een daggeld. Die werken wil, kan werken. Er is werk volop. De voorzitter meent, dat, zoo er weinig werkeloozen zyn, dit des te voordeeliger zal zijn, en voegt er by, dat hy scherpe con trole zal uitoefenen, of men werkelijk zonder werk is builen schuld, dan wel onwillig. De heer Vogelaar blyft bij zyn meeniDg en zou liever het Armbestuur zoodanig steunen, dat behoeftigen van dit bestuur ondersteuning konden krijgen als bedeeliBg. De heer Keijzer vindt ook, dat de ver houding tusschen werkgever en werknemer niet is, zooals ze zou moeten zjjn. Hy verwacht van controle niet veel. Toch zou hy voor het voorstel kunnen zyn, als hy zeker was dat er geen werkloozen door zouden komen. H(j zal er voorstemmen, daar by meent, er toch aan to moeten gelooven. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 3 stemmen (Biemond, Vogelaar en Van Eek.) In geheime vergadering worden behandeld het huurcontract voor de verhuring der gemeen tewoningen en de reclames Hoofde- lyken Omslag, alsmede de straatreiniging. Na heropening der vergaderiDg wordt met algemeene stemmen een huurcontract vast gesteld en wordt de straatreiniging gegund aan M. Klink Hz. voor f 700 per jaar. By do rondvraag betoogt de heer Keijzer do noodzakelykheid de verordening op de beffing van den Hoofdelyken Omslag to wijzigen en den aftrek voor eerste levens onderhoud en den kinderaftrek te verhoogen. Van f 100 kan op 't oogenblik niemand leven. Op een vraag van den voorzitter zegt de heer Keijzer, dat het niet zyn bedoeling is direct met een voorstel te komen, doch dat hy gaarne zag, dat B. en W. deze zaak eens ter hand namen. De voorzitter zal deze zaak met de wethouders besprekeD. Daarna zegt de heer Keyzer, dat het nood zakelijk is de lantarens aan de haven on de nachtbranders in de gemeentemet opkomen de maan niet zoo vroeg uit te doen, daar dit gevaar doet ontstaan. Ook zag hij gaarne, dat de lantaarn bij de brug van Kavel Elf bleef branden by nacht. De voorzitter zal onderzoek doen en zoo mogelyk met sprekers wenschen rekening houden. De vergadering wordt daarna gesloten. VERSLAG van liet verhandelde in de Openbare Gemeenteraadsvergadering van Herkingen op Vrijdag 19 Dee. 1919 des voormiddags te 101J4 uur. Tegenwoordig alle ledOD behalve A.Mans. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. De heer van Weel merkt op dat in de notulen staat dat de vergadering met gebed wordt geopend. Hy vindt dit niet juist daar hij dit geen gebed noemt omdat slechts een formulier wordt gelezen en een gebed uit het hart moet voortkomen. De Voorzitter merkt op dat desty da door den Raad ditgebedis vastgesteld. Ie. Volgt mededeeling ingekomen stuk ken: a. Een schryven van Ged. Staten waarby machtiging wordt verleend tot onderhand- sche verhuring van een strookje grond van het Ambestuur. b. Twee goedgekeurde raadsbesluiten tot wijziging van do Gomeentebegrooting. c. Een schry ven om aan de Zuid-Afri- kaanscho Bevolking dank te betuigen voor de gezonden maisgries, wat B en W reeds hebben gedaan. d. Proces verbaal van opname van boeken en kas van den Gem. Ontvanger, Boekhou der van het Algemeen Ambestuur en Direc teur van het Distributiebedrijf welke boeken en kassen in orde waren bevonden. e. Goedkeuring van deGemeenterekening over 1918. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Een scbry ven van Ged. Staten om na te gaan of het noodig is om de Gemeente in stemdistricten te verdeelen in verband met de uitbreiding van bet aantal kiezers wegens invoering van het vrouwenkiesrecht. Dit wordt niet noodig geacht: 3. Wordt de Gemeente begrooting dienst 1920 overeenkomstig den wensch van Ged. Staten nader gewyzigd in verband met spoe dige leening tot dekking van bet nadeelig saldo van het Distributiebedrijf. 4. Een schryven van het Bestuur der Telegraphie om aan het personeel van het hulptelepboonkantoor met ingang van 1 Januari a.s. ontslag te verleenen wegens ryksoxploitatie van dezen dienst, waartoe conform wordt besloten. B. en W. hebben voorgesteld aan bet Ryk voor die in 1917 gemaakte kosten aan dat kantoor de helft als schadeloosstelling ter rekening te brem' gen. Aldus besloten. 5. Een schryven van Ged. Staten om by meerdere heffing dan 50 opcenten op de Personeele Belasting de heffingaverordenicg te herzien. Besloten wordt niet meer op centen te heffen. 6. Op twee adressen om meerder subsidie te verleenen aan de Ambachtsschool te Middelharnis wordt afwyzend beschikt. 7. Op twee adressen van den Ned. Bond van Gemeente Ambtenaren le om zoo noo dig voor de Gem. Ambtenaren woningen te bouwen 2e om aan die Ambtenaren evenals dit thans geschied voor de Ryks ambtenaren oen maand extra salaris uit te keeren. Beide adressen worden voor kennisgeving aange nomen. 8. Een adres van den Ned. Bond van Politie ambtenaren om de jaarwedden van de Politie-Ambtenaren te herzien en bet salaris van den veldwachter te brengen op f1600-f2000. Hierop wordt besloten aan den Gem. veldwachter een tractement te geven van f 1000 emclumenten inbegrepen. 9. Wordt goedgekeurd eene wyziging in de Gom. Begrooting 1919. 10. Voor gehouden politie toezicht aan den Rijksveldwachter J. v. Helden een grati ficatie te verleenen over 1919 van f 15. Hierna gaat de Raad in geheime vergade ring over en wordt de openbare vergadering gesloten. VERSLAG van de Kerstfeestviering der meisjesvereeniging „Dorcas" te Den Bommel. Woensdagavond vierde de meisjesvereeni ging „Dorcas" haar Kerstfeest, onder leiding van Mevr. Preuniger—Verhorst en Mevr. vaD Leeuwen—Andeweg. Als vertegenwoor diger van de pers ontvingen wy een uit- noodiging, waaraan wy natuurlyk gaarne gevolg gaven. By het binnentreden der keurig versierde feestzaal vonden we alle plaatsen bezet door de leden en de talrijke genoodigden, en het was duidelyk te merken dat er een ernstige, doch bly'de stemming heerschte. Nadat onder leiding van den heer van Leeuwen een psalmvers was gezongen, kreeg Dr. Preuniger het woord. In een keurig gestileerde en vlot uitge sproken rede schetste spreker de moeilyk- heden, die overwonnen moesten worden en het vooroordeel, dat moest worden bestre den, toen de vereeniging dezen zomer werd opgericht en hy legde in het bijzonder den nadruk op den ernst van het oogenblik, de groote beteekenis van het Kerstfeest voor de Christenwereld, waarna by da vergade ring opende met gebed. Afgewisseld door gezang, werden verschil lende voordrachten en samenspraken ten beste gegeven, die op verdienstelijke wyze werden voorgedragen, en die getuigden van goede voorbereiding, onder degelyke leiding. Aan het slot werd nog het woord gevoerd door Mevr. van Leeuwen, door den heer Verhorst, Burgemeester van Wissekerke, die als gast het feest by woonde, door den heer van Leeuwen en door Mevr. Preuniger, ter wyl Dr. Preuniger de slotrede uitsprak en met dankgebed de vergadering sloot. Daarna bleef men nog een oogenblik samen en het was een moeilyk oogenblik, om afscheid te nemen van bet echtpaar Preuniger, dat onze gemeente gaat verlateD, om zich, dit jaar nog, te Wolphaartsdyk te vestigen. Hier bleek teD duidely kste, dat allen het gevoelden, wat den Bommel aan zyn dokter en diens eega zullen misseD. Niet alleen de zieken, maar ook de gezonden betreuren dit heen gaan allen gevoelen het als een groot ver lies. Was by by zyn patiënten bemind, en was het hem nooit te zwaar, waar het 't belang zyner zieken gold, ook in het maatschap- pelyk leven was hy een niet genoeg te waar- deeren stuwkracht in de goede richting. Zyne vele vrienden zien hem noode ver trekken. Burgerlijke Stand. Ïv.« VOORSTRAAT 23 Koloniale en MIDDELHARNIS, 1 Janua MIDDELHARNIS. Geboren: Adriaanlje d. v. Pieter v. d. Velde en Maria Grootenboer. Kornelis z.v. Jan Spee en Dingena Koote. Overleden: Leendert Blok 1 j. z.v. Marinus Blok en Willempje Freea. Marines 3 mnd. z. v. Matlbijs Onder de Linden en Maatje YVielaard. DIRKSLAND. Geboren: Hermanus, z. v. Maarten Zoon en Jannelje de Visser. Janna, d. v. Willem van 't Hof en Johanna Engelina van Wezel. Cornelia Anna, d. v. Nicolaas Jan Geldhof en Johaona Brooshooft. Jan, z. v. Barend Arie van Lenten en Adriaanlje Kosteleyn. Aaltje, d. v. Jacob Walraven en Susanna Martyntje Peters. Cornell's, z. v. Pieter Zoon en Tryntje van der Weide. Lambertus, z. v. Cornelis Oversier en Anthonia WilleminaDijk- graaf (Goudswaard). Jacomina, d. v. Krjjn Witvliet en Maria Zoon. Teunis, z.v. Marinus Grooten boer en Jannelje Elizabeth Lugtenburg. Gehuwd: Pieter Dijkgraaf j.m. 25 j. en Adri aanlje Maria de Jong j.d. 23j. Hendrik Willem Wissing j. m. 32 j. en Basliana Arendje van der Linde j. d. 23 j. Marinus ran der Wekke j. m. 26 j. en Cornelia van Lonten j. d. 23 j. Overleden: Jannetje Dolk, 76 j. weduwe van Lambertus Cocnranie. Abraham Hendrik Broos hooft, 5 maanden z. v. Laurens Marinus Broos hooft en Neelljc Lokker. Klaas de Jong 72 j. echtgenoot van Adriaanlje Schilperoord. Pieter Leendert van der Wekke 7 mnd. zoon van Ma rinus van der Wekke en Jannelje Cornelia Nieuw- land. Cornelia van der Schenk 73 j.r d. van Gerrit van der Schenk en Kommerlje van der Vliet. Jannelje Wesdijk, 66 j. echlgenoote van Daniël Robyn. Willemina van Bodegom, 29 j. echtge- noote van Marinus Ruysaard. Marinus Visbeen 81 j. echtgenoot van Neeltje Koster. Corneiis van Es 15 j. z. v. Willem van Es en van Ilester Maria van Es. Neellje Bakker, 95 j. weduwe van Cornelis Verhagen. DEN BOMMEL. Geboren: Simon Jacobus z.v. J. Breeman en J. Hameete. Ondertrouwd: W. Guddens jm. 18j.en A. v.d. Made jd. 19 j. Getrouwd: M. de Korte jm. 25 j. en L. du Pree jd. 21. j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Adriaantje Elisabeth d.v. Cornelis Vroegindewejj en Maria Donkersloot. Arendje Maatje d. v. Jan Leendert Timmer en Sientje Donkersloot. Middelbar) Th. v. d. SPAAN en Ech Mr. Schilder. Melissant. L. Mijnders Johz. en Ech Veekoopman. Melissant. A. DE VOGEL en Echtt Winkelier. Melissant. A. v. d. KLUND Café Restaurant Tramstc Melissant. C. BAKKER Jztfl Den Bommel. 1 Jan. 1920. H. C. VAN ROSSC M. VAN ROSSUM-v. PR Den Bommel. 1 Jan. 1920. F. V. D. PLAAT Café. Den Bommel. 1 Jan. 1920. J. v. d. ZANDE en Ec Mr. Wagenmaker en Rijtuij Den Bommel. 1 Jan. 1920. A. LOKKER Az J. LOKKER-JONGE Den Bomme). Familie, Vrienden, Kennis gunstigers een gelukkig 1 Jan. 1920. B. JONG EL INC. Commissionair, Den B 1 Jan. 1920. J. P. MAST en Echtg Den Bommel. 1 Jan. 1920. GEBR. GEELHC Mr. Smeden, Den B( Veel heil en zegen aan fan den en begunstigers. I A. SMITS. Den Bommel. I Jan. 1920. H. VAN GENT en 1 Den Bommel. 1 Jan. 1920. Haoldkantoor Jericholaaa 63, KQIIERD1M. M. MOOIJAAR Mr. Timmerman, Den Familie, Vrienden en E Hveel heil en zegen toege^ 1 Jan. 1920. I D. MOOIJAART en E Logement, Den Bon 'Compliment van den dag. S. VAN NIEUW; Metselaar, Den Bc Familie, Vrienden en E nieuwjaar. JOB MIJS A C. MIJS-VAN DE Den Bommel 1 Jan. 1920. J. VAN DEN T Horlogemaker, Oude I wenscht zijn vrienden I een gelukkig Nieuwjaar. C. VAN DEN BE I Brood-, Beschuit-en Klei ■Oude Tonge. C. B. SIMON Boekbinder, Oude Mijn geachte klanten ge spoed toegewenscht. [d. DE ROOIJEN en 1 Logement, Oude lunchroi

Onze Eilanden | 1920 | | pagina 6