VERKOOPINGEN Er is nic JQPPE Czn. MELIS J.Boeter,Middelh J. A. Dij kei ZAAI-LIJNZ/ A. DE MO Kantoor ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 24 DECEMBER 1919. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik- ken op het adres van het Bestuur der Ver. Ambachtsschool voor Goeree en Overflakkee en van de afd. Middelharnis van den Ned. Bond van Vakschoolleeraren houdende ver zoek om verhooging van subsidie voor de Ambachtsschool doch in beginsel te willen overgaan tot verhooging van subsidie zoodra leerlingen van deze gemeente van de Am bachtsschool gebruik maken, waartoe met 6-algemeene stemmen wordt besloten. Besloten wordt in verband met de over name van de telefoon door het Rijk koste loos in bruikleen af te staan de spreekcel en de schelgeleiding. Bij de rondvraag vraagt de heer Breesnee, of B. en W. voor de gemeente ook keislag noodig hebben, daar hij toch voor polder Klinkerland keislag moet bestellen, De Voorz. zegt dat B. en W. niet veel voor keislag gevoelen, doch dat zij besloten hebben 6 M3. te bestellen, om bij de tram te gebruiken. Ook vraagt de heer Breesnee nog of lantaarn, welke thans voor de woning van J. P. de Wilde staat, verplaatst kan worden voor het slop naast zijn woning, wat veel gerieflijker zou zijn, waarop de) Voorz. zegt, dat met den wensch van den heerjBreesnee rekening zal worden gehouden. De heer v d. Kroon vraagt of het presentie geld van de raadsleden verhoogd kan worden, daar dit jaar wel aan het presentiegeld te kort zal worden gekomen. De Voorz. zou dit punt aan willen houden, daar dan B. en W. dit eerst eens onder de oogen kunnen zien. De heer v. Dorsser zou willen dat er voort gang gemaakt werd met het begrinten der wegen, daar dit slecht opschiet. De Voorz. zegt, dat door samenloop van omstandighe den dit een beetje vertraagd is, doch dat dit zoo spoedig mogelijk zal gebeuren. Niets meer te verhandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Uit de Gemeenteraad van Melissant. De lieeren hebben onder meer besloten, aan D. v. d. Spaan een strook grond in erfpacht te geven aan den Dorpsweg (Westzijde) tegen 50 cent de roede en tegen betaling van f 10, beneficie per tuin aan de huurders. Het stem bureau zal voortaan geplaatst wor den in de openbare school. Met het oog op het grootere aantal kiezers door het vrouwen kiesrecht. Het presentiegeld der raadsleden wordt vastgesteld op f 70,— per jaar. De opcenten der personeele belasting wor den van 50 op 65 gebracht daar de rijwielen en haardsteden voortaan vrij zijn en de belast bare huurwaarde van f 87,50 op f 62,50 is gebracht voor deze gemeente. Op-de aanvraag verhooging subsidie Am bachtsschool wordt afwijzend beschikt, daar de laatste jaren geen enkel persoon uit de gemeente hiervan gebruik maakt. Het weekloon der Wed. Doornheim voor onderhoud kachels en lampen in de openbare school wordt verhoogd van f 1,20 tot f 1,80. Het salaris van den nachtwaker wordt ver hoogd van f 8,op f 12,per week. Hij zal nog in bezit worden gesteld van een over jas en een vuurwapen, daar hem geen andere verdedigingsmiddelen eigen zijn dan een wil gen stokje. De veldwachter zal in het genot worden gesteld van een vrije woning, omdat hy zoo'n goed man is. Van der Spaan en Krijger stemmen op dit voorstel tegen. Ik heb mij zelf dan ook afgevraagd waarin bestaat die goedheid dan toch van dezen man die nog zoo kort hier is? Is het soms omdat hij den eersten Wethouder nooit ver baliseert voor zonder licht te rijden? Of om dat hij een raadslid door de vingers ziet die zonder vergunning een mestput op den open baren weg werpt. Zijn de wetten en ver ordeningen dan niet van kracht voor zulke personen? De gepensionneerde veldwachter Struijk wordt aangesteld voor klokluider en klokke nist op een jaarwedde van f 100,—. Tegen deze jaarwedde zijn nimmer sollicitanten op geroepen. Gaat het dan zoomaar op om iemand dit baantje zoo maar te geven? De oude klokkenist had zich aangemeld tegen f 75,— hem kan men echter niet meer ge bruiken. Om reden hij niet in staat is, het prullige uurwerk, dat eigenlijk thuis hoort bij een hoop speelgoed in een kinderkamer, altijd op het juiste uur te houden. Afijn, men heeft nu een klokkenist als Strujjfc het aanneemt en dan is heel de politiekwestie die de Voorzitter met de oude raad op touw heeft gezet afgeloopen. Hier voor zijn vier geheime vergaderingen ge houden, want zoo iets behandelt de voorzitter nu liefst niet in het openbaar, want dan komt het soms in de kranten hoe men over zijn medemenschen denkt, spreekt en mee handelt. Het meubilair op het Gemeentehuis mag ook wel eens nagezien worden. Er is maar 1 pook voor de twee kachels op de raadszaal, doet een gewone emmer dienst als kolenbak, de kolenschop is tot aan het handvat afgesle ten. De verslaggevers gebruiken de boeken kist die toevallig op de publieke tribune staat voor tafel. En er zijn nog zooveel kleinighe den op het dorp die op verbetering wachten. Moet dan overal om worden gebeden of ge smeekt? Wat zaten de heeren elkander ver baasd aan te kyken toen van Dijk om uitbrei ding vroeg van de verlichting en toen Van der Spaan opmerkte dat twee lantaarns van den geheelen winter nog niet hadden gebrand omreden dat er noch brander noch oliehouder in was. Van Beek merkte nog op, dat hjj Zater dagavond door den nieuwen weg was komen1 rijden en het ging nogal goed met de verlich ting. Maar vraag er de brievenbestellers eens na of die het ook goed vinden, dat betwijfel ik. Nu, ik zal eindigen, niet omdat ik niet meer weet, o neen, boekdeelen zou ik kunnen schrij ven, maar ik mag niet te veel plaats vergen in ons weekblad. HET ACHTSTE. Verslag van het verhandelde in den Raad der gemeente Stad aan 't Haring vliet op 17 December j.l. des namid dags te ld/a uur. Present met den voorzitter de H.H. A. Koppenaal, J. Koert Mz., M.H.vanPaasse, J. C. Elvé en J. van Sprang. Afwezig met kennisgeving de heer L. Braber J. Lz. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde: Ingekomen stukken, Adres Bond Gemeenteambtenaren. Een adres van het hoofdbestuur van den bond van Gemeenteambtenaren inzake de uitkeering van een maand extra salaris aan de Gemeenteambtenaren op denzelfden voet als door het R(jk aan de onderwijzers en ambtenaren wordt uitgekeerd, wordt voor kennisgeving aangenomen. Telefoon. Na voorlezing van een tweetal missiven van den Inspecteur der Posterijen enz. in zake de exploitatie van telegraaf- en tele foonkantoren, iDgaande 1 Januari a.s., wordt besloten, de telefoonkantoorhoudster, den plaatsvervanger en den telegrambesteller met ingang van genoemden datum eervol ontslag te verleenen als gemeenteambte naren, terwijl mede wordt goedgevonden, dat spreekcel en schelgeleiding kosteloos ter beschikking van het Ryk worden gesteld, onder voorwaarde, dat dan ook voor het onderhoud worde gezorgd. Naar aanleiding van de mededeeling dat het telefoonkantoor met ingang van 1 Jan. a.s. alsdan opengesteld zal zijn van 9—12, 2-3 en 67,/2 uur, wordt op voorstel van den heer Koert besloten, te .verzoeken, dat evenals tot dusver ook des Zondags b.v. van 8—9 uur gelegenheid zal bestaan tot telefoneeren met het oog op ziektegevallen of andere ernstige omstandigheden. Voor den telegraafdienst zal het kantoor echter alleen open zijn van 8—101/2,12—1, 2—8 en 6 7 uur. Stemdistricten. Met het oog op de in voering Yan het vrouwenkiesrecht, wat het getal kiezers ongeveer verdubbelen zal, wordt door een voorgelezen circulaire van den Commissaris der Koningin verzocht spoedig 'sRaads beslissing te mogen ver nemen, indien hierdoor ook wijziging van stemdistricten wordt noodig geacht. Wordt besloten mee te deelen, dat geen wijziging wordt noodig geacht, aangezien het getal kiezers slechts 500 zal bedragen. Subsidie Ambachtsschool, enz. Op voor stel van het dagelyksch bestuur wordt be sloten het subsidie bedrag ad. f20 aan de Ambachtsschool niet te verhoogen, aangezien schier nooit één leerling uit deze gemeente die inrichting bezoekt en de toestand der gemeentefinanciön niet rooskleurig is. Naar aanleiding vau deze beslissing wordt een adres van den bond van Vakleeraren, afd. Middelharnis voor kennisgeving aan genomen. Assurantie gemeentehuis. Aangezien de termijn van assurantie van het gemeente huis April a.s. afloopt, zou, nu het ver zekerde bedrag aanzienlijk moet worden verhoogd, ook bij een ingezetene, bv. Mej. de Ruiter, deze post kunnen worden afge sloten. Na eenige bespreking wordt besloten, niet van maatschappij te veranderen. Begrooting 1920. Na kennisname van een desbetreffend schrijven van Ged. Staten ten geleide van de gemeentebegrooting 1920 wordt besloten aan de gemaakte bedenkin gen tegemoet te komen door den post hoof- delijken omslag met f 1500 [te verhoogen en het overblijvende op verschillinde andere posten te vinden. Aan het dagelyksch bestuur wordt de regeling van enkele af- en overschrijvingen overgelaten. Hierna wordt nog besloten: le met het oog op de duisternis ook de lantaarn bij de Chr. school te laten branden. 2e. Kasgeld op te nemen ter uitbetaling van de verhoogde Jaarwedden van het onder wijzend personeel. 3e. goed te vinden, dat de deskundige vanwege de Synode der Herv. gemeenten voor rekening der gemeente de toren on derzoekt. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Gemeenteraadsvergadering van Helle- voetsluis op Woensdag 17 December 's avonds 7 uur. Voorzitter: Burgemeester A. Lindeman. Afwezig: de hb. DE BOO en VAN DORSSER. I. Lezing notulen. De heer KOOT merkt op, niets gehoord te hebben van het voorstel van den heer Haas, aangaande het tuchtscbip. Tevens is verschillende malen in de notulen sprake van voorstellen van den heer Koot, die moet zijn van de C. v. V. De beer BROERE vraagt of er al iets aangaande vischvoorziening is geboord. De VOORZITTER antwoordt ontkennend. De beer JANSEN zegt, dat by de bespre kingen, betreffende de R. T. M. is besloten, dat, wanneer schrijven aan de directie niet hielp, B. en W. zich tot den minister zouden wenden. De VOORZITTER antwoordt hierop, dat dit wel is besproken maar niet besloten. Daarna worden de notulen gewijzigd vast gesteld. II. Ingekomen Stukken. 1. Dankbetuiging van den heer M. v. d. Wiele voor zijn benoeming aan de M.U.L.O. school. 2. Dito van de Vereeniging voor tuber- culose-bestrijding voordetoegestanesubsidie, tevens vermeldende, dat de vereeniging gaarne aan de voorwaarde zal voldoen. 3. Dito van den Alg. Bond van Politie personeel, afd. V. en P. voor de nieuwe salarisregeling der agenten, waarin tevens wordt gezegd, dat het bestuur haar leden in deze gemeente zal aansporen tot trouwe plichtsbetrachting, om zoodoende het politie ambt in een ander en beter licht te doen zien als voorheen het geval was. (Algemeene vroolijkheid). 4. Een missive van Ged. Staten, waarin wordt meegedeeld, dat het Wethouderssalaris by Kon. Besluit d.d. 21 Nov. 1919 No. 43 is gebracht op f 225. 5. Een schrijven van den heer P.v.Driel, hoofd 2e O. L. S. waarin hij meedeelt, dat Mej. E. P. Groen, in leven hulp-onderwijzeres bij het handwerkond. is overleden. Hij advi seert by voorkeur een gediplomeerde te be- noemen. De heer KOOT zegt, dat een gediplomeer de moeilijk zal zijn te krijgen. Bovendien is dit met het oog op de reorganisatie van het onderwijs niet wenschelijk. Spr. heeft één der dames onderwijzeressen aan de 2e O. L. S. gesproken, die tijdens de ziekte van wijlen Mej. Groen, haar klasse op de beurt hebben waargenomen, deze dames zijn be reid, zoolang de reorganisatie -nog geen feit is geworden, gaarne te zullen blijven waar nemen. Spr. adviseert dit aanbod aan te nemen en geen nieuwe hulp te benoemen. Dit voorstel wordt met alg. stemmen aan genomen. 0. Aangehouden adres van den heer Goed hart, in zake lantaarns Kanaaldijk. Na discussie wordt besloten met het oog op mogelijke electrificatie alleen 1 lantaarn te verplaatsen. 7. Een verzoek van de Landstorm-com missie, om door haar uit te schrij ven schiet oefeningen, prijzen beschikbaar te stellen. Bijna zonder discussie wordt afwijzend beschikt. 8. Kort O verzicht van de werkzaamheden van het Comité van Actie inzake de E. T. M. 9. Antwoord van de directie der R.T.M. waarin verzocht wordt om voorgaand schrij ven van B. en W. toe te lichten, daar de Mij. geheel in overeenstemming met haar ver plichtingen, vastgesteld, in de met het Rijk gesloten overeenkomst dagelijks 4 treinen tusscben H.sluis en R'dam in beide richting laat loopen. De heer KOOT zegt, namens de C. v.V., dit antwoord verwacht te hebben. Spr. ver wijst naar het laatste" nummer van „Onze Eilanden",waarin duidelijk gezegd wordt wat de R.T.M. is en wat ze wil. Wij moeten dringend aan regeering ingrijpen verzoeken. Spr. zou tevens gaarne zien, dat die Mij. niet langer steun van onze politie kreeg. Wat het eerste betreft, wordt aldus be sloten. Omtrent de steunvoileening merkt de VOORZITTER op, dat geholpen moet wor den, waar gevraagd wordt. De heer KOOT en de heer JANSEN: alleen binnen de Gemeente. De VOORZITTER zegt na eenige discussie overweging toe en deelt mee, dat hü met d6n Comm. van Politie reeds bezig is een nieuwe regeling te maken en daarbij zal trachten met het verzoek rekeniDg te houden. 10. Dankzegging van het Bestuur der Chr. Bewaarschool voor de toegestane sub sidie van f 600. Het Bestuur verzoekt echter tevens voor 1920 f300 buitengewone sub sidie. Dit verzoek wordt ingewilligd. 11. Een schrijven van de anti-rev. raads leden, de hh. Prins, Kerkhoven en Noorder- meer, waarin zij: le. de poging, uitgegaan vanFlakkeeom een ziekenhuis te verkrijgen, willen steunen. 2e. willen bevorderen, dat dit te H.sluis gevestigd worde. 3e. pogingen willen aanwenden om het Marine-Hospitaal voor dit doel van Marine over te nemen. De heer PRINS licht de verschillende punten toe. Het is, volgens spr., zoo goed als zeker, dat het Min. van Marine het Hos pitaal wil overdoen. Er wordt zelfs al ge sproken om het voor Belastinggebouw te bestemmen, hetgeen zeker verhinderd moet worden. Er wordt besloten zich in verbinding te stellen met het ziekenhuis-comité te Middel harnis, en met het oog op de noodige spoed, reeds Donderdag aan den minister het ver zoek te richten. 12. Een schrijven van den Bond van Gemeente-ambtenaren om een maand extra salaris. Tegelijk wordt in behandeling gebracht een schrijven van Ged. States, waarin ge wezen wordt op het voorstel der Broeder schap van Commissarissen van Politie, om aan dezen titularis een uitkeering te doen over 1919 van 2 maanden salaris met een minimum van f400. Na discussie worden beide tot de geheime vergadering aangehouden. HL Uilbetaling salaris onderwijzers. De VOORZITTER zegt, de b.b. Touwen Lammerse, leden van den Bond van Ned. Onderw. bij zich te hebben gehad, welke heeren aandrongen op een spoedige uitbe taling van bet achterstallige salaris over 1919. Spreker geeft die hh. groot gelijk. De onderwijzers hebben er recht op. Doch er is geen geld. Spr. vraagt machtiging voor het opnemen van kasgeld. Wanneer dit dan door Ged. Staten is goedgekeurd, kun nen de onderwijzers worden uitbetaald. Dit wordt goed gevonden. De beer KOOT zegt, het op prijs te stel len, dat de dames en heeren zoo lang hebben gewacht, en dringt daarom tot den meesten spoed aan. IV. Rondvraag. De heer PRINS, tijdelijk voorzitter der aaneenschakelingscommissie van Hellevoet- sluis en Nieuw-Helvoet, deelt mee, dat deze commissie een bezoek heeft gebracht aan den Burgemeester van N. Helvoet. Tevens heeft hij vernomen, dat op verzoek der commissie daar eveneens een raadscommis sie is benoemd, met het doel om samen te werken. De heer HAAS acht de Helv. commissie te klein, en zou er eenige deskundigen op verschillend gebied aan toe willen voegen. De heer PRINS merkt op, dat de heer HAAS de zaak vooruit loopt. Dit komt later pas. De heer BOERE wenscht op te treden tegen schreeuwende groentenboeren e. d. De VOORZITTER is het roerend met hem eens, en verzoekt de zaak aan hem over te laten. In verband hiermee informeert de heer HAAS wanneer de VOORZITTER denkt de nieuwe politieverordening in den Raad te brengen. De VOORZITTER antwoordt het zeer druk te hebben, maar stelt uitersten termijn 1 Februari. De heer PRINS vraagt, wanneer de be stelde rijst komt. Wethouder SMIT zegt van Beek gespro ken te hebben. Deze heeft hem meegedeeld niets van de rijst gehoord te hebben. Wordt besloten om er nogmaals over te schrijven. De heer HAAS vraagt, of het waar is, dat er 10.000 K.G. aardappelen gekocht zijn. Wethouder SMIT beantwoordt deze vraag bevestigend en zegt dat dit op verzoek van de groentenhandelaren is geschied, geheel voor hun risico. De heer JANSEN spreekt de wenschelijk heid uit, dat er een maximumprijs voor wordt bepaald, wanneer dergelijke inkoop weer mocht plaats hebben. De heer BOERE dringt aan om pogingen in het werk te stellen om den zeedijk naar van Dorsser te verbeteren. Tevens vraagt hij of de Welvaartscom missie en Volkshuisvesting al een lid hebben benoemd voor de commissie, welke tot taak heeft te onderzoeken welke woningen on bewoonbaar verklaard moeten worden. Het is nog niet gebeurd, maar het zal geschieden. De heer KERKHOVEN stelt voor bevroren vleesch in te koopen. Besloten wordt dat B. en W. de meening der slagers zullen hooren. Wethouder SMIT vraagt uitlegging, die de hoer Haas aan de wethouders beloofd had. De heer HAAS deelt dan mee dat de Welvaartscommissio in onderhandeling is geweest met een betonfabriek, doch dat deze zijn misgeloopen, omdat de toestem ming voor den grond te lang uitbleef. Onderhandelingen met een scheepswerf werden afgebroken, omdat deze niet solide was. De heer KOOT zegt dat bij veel publiek de pers op de tribune in het gedrang komt, en verzoekt in dergelijk geval voor baar een plaats aan den zijkant in te ruimen. De VOORZITTER zegt attent hierop te zullen zijn. Daarna gaat de Raad over in besloten vergadering, teneinde besprekingen te hou den over de maand extra-salaris voor de gemeente-ambt. en voor behandeling van reclames H.O. Hellevoetsluis, 17 Dec. '19. L. Verantwoording. In aansluiting aan het de vorige week vermelde over een blind kind verzoekt de beer van Oosteroom ons nog te vermelden, dat bij een verzoek tot den raad heeft ge richt om een jaarlijksche subsidie van f 100 gedurende vier jaar, terwijl de Vader van het kind ieder jaar f50 zal bijdragen. In onze advertentiln nader omschreven. Publieke verhuring op nader te bepalen datum in Januari van Bouw- en Wei land onder Goedereede, Ouddorp en Stellendam, ten verzoeke van den heer D. Breen. Not. Van den Berg. MAANDAG 29 December 1919 te Dirksland, herberg v. d. Doel veiling en MAANDAG 5 Jan. 1920 te Dirksland, her berg Vermeulen afslag, telkens 3 uur van 2 arbeiderswoningen, 3 winkelhui zen, 11 arbeiderswoningen. Notaris Van der Sluijs. DINSDAGEN 6 en 13 Januari 1920 3 uur te Nieuwe Tonge, herberg Holleman, veiling en afslag van woonhuis te Nieuwe ToDge. Mejde Wed. A. v. Noord. Nolaris Van der Sluijs. WOENSDAG 7 Januari veiling en WOENSDAG 14 Januari afslag, telkens 3 uur te Melissant, herberg v. d. Werf. 2 huizen te Melissant. D. Yroegindeweij Notaris v. d. Sluijs. DONDERDAG 8 JANUARI inzet en DONDERDAG 15 JANUARI afslag, telkens S uur in logement de Gouden Leeuw van Bouwland te Qocdeceede ton ver zoeke van Mej. D. C.Zaaijer,'s-Graven- hage. Not. Van den Beig. Op nader te bepalen plaatsen en datums in de maand Februari 1920. Openb. vrijw. verk. Hofstede met Bouw- en Weiland, polder Galathóe en in den Mariapolder te Ooltgensplaat. 4.04.20 H. A. Bouw- en Weiland, in den polder „Het Oudeland" te Ooltgens plaat. 7.25.50 H. A. Bouwland, in den polder „De Tille" te Den Bommel. Hofstede met Bouwlanden, Everdina- polder Sommelsdijk. 46.44.60 H. A. Bouwland in den polder „Het Oudeland", onder Sommelsdijk. 1.74.65 H. A. tuinderij, aan den Lan- geweg te Sommelsdijk. 31.03.88 H.A. Bouwland, in den polder Dirksland te Dirksland. 14 Aren 95 centiaren Grond, aan den Vroonweg te Dirksland. Alles behoorende aan de Erven van wijlen Baron Osij de Zegwaart. Notaris Cols to Antwerpen en Notaris Van der Sluis te Dirksland. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Zondag 28 Decembi NEDERLANDSCH HERVOI liddelbarnis, vm. ds. Alers. iommelsdyk, 's av. ds. Alers 1 )irk8land, vm. ds. Van As. lerkingen, vm. en 'sav. ds. A Itellendam, vm. en 'sav. ds. I jtad aan 't Haringvliet, vm. ds fieuw-Helvoet, geen dienst. Op den 5 Januari 1920 ln ij onze geliefde Ouders en Behi ouders MIDDELHARNIS. GeborenLjjntje Johanna, d. v. Cornell's Alblas en Maria Adrlana v. d. Pas. Leendert, z. v. Frans Albregis en Pieternelia v. d. Waal. Ondertrouwd Jan v. d. Laan20j.teSommels- djjk en Hendrikje Jordaan 20 j. Arend Krijgs. man 39 j., te Sommelsdijk eu LenaDriesse28j. Pieter Groen 22 j. en Cornelia Krijger 22 j. Laurens Doornheim 27 j., van Rotterdam en Jannetje Onderdelinden 19 j. Getrouwd: Gerrit Breur 36 j., van Rotterdam en Lena Koster 37 j. Overleden: Gerritje Buskop74j.,echtgen.van Damrais Vroegindewejj. SOMMELSDIJK. Geboren: Cornelia, d. v. Leendert Vink en Jacomina Springvloed. Maria, d. v. Hendrik Noordyk en Maria Nieuwland. Gerrit, z. van Cornelia van Lente en Lena Breur. Anna Maria, d. v. Bastiaan Pieler Koster en Teuna Vat. Oodertrouwd: Jan van Hulst, jm. 26 j„ te Middelharnis en Catbarina Katteslaart jd. 26 j. Getrouwd: Willem Cornelis Waling, jm.34j. le Dirksland en Janna Cornelia Mast jd, 29 j. OverledenGiesje Mosselman, 35 j. dochter van Andries Mosselman en Arentje Zauijer. Cornelia Vink, 3 dagen, dochter van Leendert Vink en Jacomina Springvloed. Jacomina Springvloed 39 jaar, echtgenoote van Leendert Vink. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Elisabeth, d. van Jacob Hogerwerf en van Joziua Wesdjjk. Cornelia Bastiana Tannetje d. van Anthonie Driesprongen van Maria Melaard. BRIELLE. Geboren: Pieter Cornelis, z. v. S. de Bruin en W. A. Tiggelman. Ondertrouwd: M. v. d. Hoeve en P. L. W. Mollenbrok. C. B. van Rij en W- Onsman. Donderdag (le Kerstdag). NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Alers. Sommelsdijk, vm. ds. Bus uit Ouddorp. Dirkslaud, vm. ds. Van As. Melissant, vm. 9.30 uur ds. Hoogendjjk uil Stel lendam. Herkingen, vm. en 'sav. ds. Addink. Stellendam, vra. leeskerk en 'sav. ds. Hoogendjjk. (Collecte voor bet Hulpfonds). Goederoedc, vm. ds. De Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en 'sav. ds. Bus. Nieuwe ToDge, vm. leeskerk en nm. 2.30 uur ds. Van As uit Dirksland. Oude Tonge, vm. en 's av. ds. Van der Plassche. Stad aan '1 Haringvliet, vm. en 'sav. ds. Polhuys. Nieuw-Helvoet, vm. 9.30 uur ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. 9.30 uur ds. De Voogd van der Straaten. Rockanje, vm. 9.30 uur ds. Wilkop. Oostvoorne, vm. 9.30 uur ds. Poldervaart. Vierpolders, vrp. 9.30 uur ds. Van den Nieuwen- buizen. Zwartewaal, vm. 9.30 uur ds. Van der Does uit Brielle. Heenvliet, vm. 10 uur ds. Trouw. Hekeliugen, vm. 9.30 uur dr. Janssen. Abbenbroek, nm. 2 uur dr. Janssen uit Heke lingen. PROTESTANTENBOND. Brielle (Kerkstraat), vm. 10 uur dr. H. A. van der Meulen uit Bergen op Zoom. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Van Velzen. Melissant, vm. en nm. ds. De Bruin. Stellendam, dhr. Versteegh uit Ouddorp. Ouddorp, vm. dhr. Versteegh. Slad aau 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. Vesseur. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm., nm. en 'sav. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm., nm. en 'sav.leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL. Dirksland, vm. en 'sav. ds. Verbage. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. ds. Rössing. Vrijdag (2e Kerstdag). NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, geen dienst. Nm. 2 uur Kerstfeest viering der Zondagschool in de kerk. Sommelsdijk, geen dienst. Nieuwe Tonge, geen dienst. Nieuwenhoorn, geen dienst.Av. 5.30 uur Kcrst- feestvieriDg kinderen Zondagschool in de kerk. Heenvliet, geen dienst. 'sAv. 6 uur Kerstfeest- viering der Zondagschool. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. ds. Van Velzen. (Zondagschool Zandpad) 'sav. 6 uur ds. Verhage uit Dirksland. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL, Dirksland, vm. ds» Verhage» H. de Geus Hendrika Hollema hunne 25-Jarlge Ecbtvereenlg te herdenken. Hunne dankbare Kind en Behuwd kind. Oolgensplaat, December 19: ^5HSE5B5H5HSHSH5H5i BOERENLEENBA MIDDELHARNI8-SOMMEL! De bank leent gelden aan led' l'/i '/o 'ejaars. Zij neemt gelden 3'/t °/o 'ajaars, ook van niet-lede schotten kunnen dagelijks aan; worden bij een der leden van het Gelegenheid tot inbrengen en taling van gelden eiken Maandag' Vrijdagavond van 6—8 uur ten b den kassier D. JOPPE Cz., teSomme beter dan Am. Lijnkoek me overtreft alle andere lijnkoeken zuiverheid, eiwit- on vocktgel staat veel lager in prijs. Koop uw voordeel Am. Lijnkoek FABRIKANT VAN Cement-Betonwer Speciaal adres voor! Betonlabriek - Middelbar Groote yoorraa< CoüCQrreerende prijzen op aanv TE KOOP, GOEDGEKEl WIT BLOEM en BLAUWE Levering Maart 191 Zend Uwe opgaaf spoedif P. C. DE GRAAFF, Dirl Verkrijgbaar in KALENDERS,ALM, in v Kantoorboeker INKTEN - GLUT P0TL00DEN en PE en de bekende Levering van all' Kapitaal i (Voorstra Agentschap der Kapitaal e

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6