ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 24 DECEMBER 1919. 5 No. 15 24 Dec. 1919. Officiëele Mededeelingen. SUIKERKA ART EN De Burgemeester ran Middelharnis maakt bekend, dat de afgifte der nieuwe auiker- kaarten zal plaats hebben in het voormalig postkantoor en wel voor hen, wier geslachts namen beginnen met de letter A—R op Maandag 29 December 1919 S-Z op Dinsdag 30 December 1919 telkens des avonds tusschen 6-8 uur. Middelharnis, 22 December 1919. De Burgemeester, BOUMAN. BERICHT. Wegens de hooge exploitatiekosten, die met 1 Januari door verhoogde loonen wedor- om belangrijk stijgen, zien wij ons tot ons leedwezen verplicht, met ingang van dien datum don prijs onzer advertenties belang rijk te verhoogen. Met 1 Februari wordt bovendien het abon nement van f 0,75 op f 1,per kwartaal gobraeht. Waar wy hebben getoond dat niets ons weerhoudt, onzen lezers oen blad te geven, dat steeds interessant is, waar wij met ons blud den vooruitgang van onze eilanden trachten te dienen, twijfelen wij niet of onze adverteerders en lezers zullen zich de kleine opofferingen getroosten, die ons in staat zullen stellen, met ons werk voort te gaan. Directie ONZE EILANDEN. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. In ons raadsverslag stond dat f3500.— was gevoteerd voor straten verbetering. Dit moest zy'n f85000. Op 2en Kerstdag zullen te Middelharnis op de weide van den heer J. C. Bom serie- wedstrijden gespeeld worden, uitgeschreven door de voetbalvereeniging D. O. S. van Middelharnis—Sommeladijk, welke vereeni- ging voor 't winnende elftal een zilveren medaille heeft beschikbaar gesteld en die door den heer Van Zuylen, redacteur van „Onze Eilanden", zal worden uitgereikt. By loting is bepaald, dat tegen elkaar zullen kampen: Van 10—11.30 uur D. O. S. (Middelharnis -Sommelsdyk) tegen N. V. V. (Nleuwen- hoorn.) Van 11.30—1 uur Olympya (Rotterdam) tegen H. V. V. (Sellevoetaluis.) Om 2 uur zal de eindwedstryd gespeeld worden waarin de winners tegen elkaar zullen uitkomen. De toegangsprijs bediaagt 25 cents, 't Batig saldo van deze wedstrijden zal ten goede komen aan de armen van Middelharnis en Sommelsdyk. Op verzoek van eenige jongedochters uit deze gemeente worden door Mevr. Alers pogingen in het werk gesteld eene naaikrans op te richten met het doel onder- en boven- kleeding te vervaardigen voor de behoeftigen alhier. Te IJmuiden zijn binnengekomen de vischsloepen „Albatros" M. A. 42 schipper Joh. de Waard met f5040,— en „Nelly Johanna" M. A. 112 schipper Abr.Jongejan met f4389,besomming aan levende en doode viscb. Wegens het slechte weer is de visch- sloep „Wodan" M. A.49schipper J.deKoning j.l. week niet uitgevaren. De „OranjeNassau" M. D. 11 schipper D. Koster zal dit jaar niet meer uitzeilen. De j.l. Zondag in de Geref. Kerk alhier gehouden collecte ten bate van het supletie fonds heeft f94,32 opgebracht. Vrijdagavond 6 uuf hoopt in het Zon dagsschoolgebouw (Zandpad) op te treden Ds. A. Verhage,pred.bü de Geref. Gemeente te Dirksland. De KerstfeestvieriDg der Zondagsschool kinderen der Geref. Kerk zal gehouden worden in het Vergaderlokaal op 2e Kerst dag des namiddags 8 uur. De Gemeentewoningen te Middelharnis. De heer Dorsman vestigde in de laatste raadsvergadering de aandacht nog eens op den treurigen toestand der gemeentewonin gen aan den Stadschen Dyk te Middelharnis. Wij wenscben z\jn verlangen te steunen, dat er ten spoedigste verbetering gebracht worde in de verlichting. Waarom kunnen niet direkt eenige potro- leum-l&ntarens de straat verlichten? Maar er moet ingrijpender worden ver beterd. De bewoners moeten nu, gelijk de beer Dorsman zeide, dure petroleum gebrui ken voor huisverlichting. Ze hadden al lang van gas moeten worden voorzien. Men verzoekt ons mede te deelen, dat ffiet len Kerstdag en Nieuwjaarsdag de bakkerswinkels gesloten zullen zijn en dat dan ook geen brood bezorgd zal worden. Vrijdagmorgen op de reis van hier naar Rotterdam bemerkte het personeel van de stoomboot „Middelharnis" dat zich op het Haringvliet, even voor het Spui, twee schip breukelingen in nood bevonden, beiden zit tende in de mast die boven het water uitstak. Ze werden door de „Middelharnis" opge nomen en te Rotterdam aan wal gezet. Bij onderzoek bleek dat hun ^scheepje, eenz.g. Westlander, geladen met mest Donderdag avond om 11 uur aldaar was gezonken en zij dus den geheelen nacht iD die mast hadden vertoefd. Zij kwamen uit 's-Graven- zande. Zaterdag is het scheepje reeds gelicht. J.l. week had de vischboopman C. J. het ongeluk in de kreek achter zijn woning te vallen. Hy zoude zeker zy'n verdronken, indien hij niet spoedig door eenige omstan ders op den kant was geholpen. De collecte die alhier langs de huizen is gehouden door Mevr. Alers en Mej. Bever sluis en Hoolboom tot aankoop van Kerst- feestartikelen voor de kinderen der Herv. Zondagschool heeft opgebracht f 240. Tengevolge van den hoogen water stand, veroorzaak door den Noordelijken storm, kon de stoomboot „Middelharnis" Vrijdagmiddag op de reis van Rotterdam naar hier op niet één aanlegplaats of veer aanleggen. Ook voor het Sas alhier moest zy ongeveer een uur blyven liggen voor zij kon worden geschut. In de op 2en Kerstdag te houden Voetbal-wedstryd is eene kleine wijziging gekomen n.l. in de spelers van „D. O. S." Daar L. Gouswaart uit Sommelsdyk ver hinderd is zal voor hem in de plaats treden A. Peeman alhier. De wedstrijd zal gahouden worden op de weide van den landbouwer J. C. Born aao den Westhavendijk. S01UMELSDIJK- Op Dinsdag 80 December a.s. des 'sav. 6,30 uur hoopt voor deVryz. Herv. op dit eiland op te treden ds. J. L. N. ZilliDger Molenaar tot het houden van een Oudejaars-predikatie, in de zaal „Harmonie" van dhr. Van Leeuwen aan den Langeweg alhier. Gemeenteraad van Sommelsdijk. Vrijdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. De heeren Slis en Mys waren afwezig. Een request van den bond van gemeente ambtenaren om toekenning van een maand salaris als duurtetoeslag wordt voor kennis geving aangenomen. Aan de Ambachtschool wordt een subsidie toegezegd van f 50 per leerling uit deze gemeente. De gemeente wordt met het oog op de uitbreiding van het aantal kiezers verdeeld in 2 districten, waarvan wijk a op het raad huis zal stemmen, wijk b en c op de bewaar school. Met ingang van 1 Januari wordt het Jevons- middelenbedryf opgeheven en worden de loopende zaken ondergebracht op de secre tarie. Als lid van het Burger). Armfegstuur wordt de hetr G. Joppe Dzn. herkozen. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim de heer J. Bouman. Herkozen worden voorts de heer KnOps als lid der Gascommissie en de heer Tim merman als plaatsvervangend lid. Goedgevonden wordt een ryksvoorschot te vragen groot f 62000 voor de woningbouw vereniging. Over het volgend punt, een conferentie met den raad van Middelharnis over vere niging der beide dorpen zie men een afzon derlijk artikeltje in dit nummer van ons blad. Ten slotte wordt een bedrag van f46000 uitgetrokken voor verbetering van straten en wegen. DIRKSLAND- Da. A. Verhage, pred. by de Geref. Gem. albier beeft als zoodanig een beroep ontvangen naar Nieuwerkerk op Oos- terland (Zeeland). HERRINGEN- Aan den heer A. "W. Korvink, Mej. A. Korvink, en den Joh. Kalle alhier is wegens overneming door het Rijk van het hulptelegraaf en hulptelephoonkantoor met ingang van 1 Januari a.s. eervol ont slag verleend respectievelijk als kantoor houder, vervangster van den kantoorhouder en telegrambesteller. Aan den Rijksveldwachter alhier is wegens gehouden politietoezicht over 1919 een gratificatie verleend van f 15,— MELISSANT- Tot onderwijzer aandeCbr. School is benoemd de heer G. J. v. Essen te Katwy'k a/d Ryn. De Verlichting. Vrijdag 19 December, er brandt geen enkele lantaarn. Zaterdag 20 December, 12 van 23 lantaarns branden halve kracht. Zondag 21 December, als op Vrijdag zonder licht. Maan dag 22 Dec. de Egyptische duisternis duurt voort. En dat omdat de lantaarn opsteker één zeere voet heeft. Dus door een zwak been zit een gaDscbe gemeente in den donker 1 STELLENDAM- Tot onderwijzers aan de openbare lagere school alhier zy'n benoemd de heeren L. J. v. Zuyen uit Ouddorp en M. Brooshooft uit Dirksland. Aan den heer L. J. Bol, onderwijzer aan de openbare school alhier, is eervol ontslag verleend met ingang van 1 Jan. 1920. Een twee-jarig zoontje van M, van Qoatenbrugge viel van een stoel en brak daarby een elleboog. Het kind werd naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Op den len Kerstdag zal des middags in de Ned. Herv. Kerk de Chr. zangvereeni- ging onder leiding van den heer W. K. Huyzer een uitvoering geven. GOEDEREEDE. Tot notabel en ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen J. Aleman en W. Redert. Uitslag van de verkooping van lande rijen voor rekening van Mej. dewed. A. H. den Boer-Goekoop. Koop 1. Niet gemynd gecomb. L. v. d, 2. Wende Wz. f5000. n 3, gecomb. niet 4. n gemijnd. Koopen 1, 2, 3, 4, gecomb. K. TanisWz. f 10.710. Koop 5. A. de Reus f 1940. 6. Niet gemynd. Koopen 5, 6, 7, door K. Tanis Wz. f 6300. Koop 8. Niet gemijnd i gecombineerd L. 9. Troost Kz. 10. f4800. 11. Niet gemynd. B 12. 13. Joh. Komtebedde f 1490. Koopen 11, 12,13, gecomb. L. v. d. Wende Kz. f 4600. OUDDORP. Ia de afgeloopen week werden door de kuilvisschers van 4 tot 11 duizend kilo bliek gevangen en in het geheel 16 vaten sardyn. Tot bestuursleden der Landarbeiders- vereeniging zy'n gekozeD T. Koek, voorzit ter, T. Breen Cz. secretaris en Joh. Bosland, penningmeester. De collecte gehouden in de Herv. Kerk voor noodlijdende kerken in Nederland heeft t 15 opgebracht. Onze dorpsgenoot G, den Eerzamen is geslaagd voor diploma Boekhouden. NIEUIVE TONGE- Zaterdag werkte op een stuk bouwland van den heer C. Pape de Motorploeg; daar op Zaterdagmiddag door de veldarbeiders niet gewerkt wordt, trof deze zeer veel belangstelling. De uitreiking der broodkaarten zal alhier plaats hebben op Woensdag 24 Dec. a.s. nam. van 2—3 uur. Die nk dezen tijd komen, worden geen broodkaarten meer uitgereikt. OUDE TONGE- Het woonhuis van den heer H. Akkermans, is onderhands aangekocht door den heer W. L. Botermans. Bij den heer Joh. Vreeswijk is door den storm de schoorsteen van bet huis gewaaid en van een arbeiderswoning onder deze ge meente bet dak. De gemeenteraad heeeft afwijzend be schik op een verzoek aan de GemeenteAmb- tenaren, om gelijk da Rijks ambtenaren een duurtetoeslag in den vorm van een maand extra salaris te geven. Tot Gemeente Opzichter is benoemd de heer H. Klok met ingang van 1 Januari 1920. Als een bijzonderheid kan worden ver meld, dat onder de sollicitanten iemand was die den leeftijd van 76 jaren had bereikten toch nog 2 stemmen op zich verwierf. De jaarwedde van den Gemeente veld wachter is geregeld als volgtf1100,— aan- vangsjaarwedde -f 8 verhoogingen d. f50,— f 25,— voor politiediploma vrije won'mg en tuin. Tot correspondent de rintercommunale arbeidsbemiddeling alhier is aangesteld de heer H. Simonse die als zoodanig zitting houdt ter gemeente-secretarie iederen werk dag van v.m. 9—10 uur. Aan den heer M. Wittekoek is op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend. STAD AAN 'T HARINGVLIET- 16 Januari, a.s. moeten uit deze gemeente onder de wapenen komenFrans Huizer, Frans Kaste- leyn en D. A. Smits. NIEUW HELVOET. De Zaterdag gehouden bloemverkoop op „O. N. A.'"3 uitvoering, ten bate van het vaandelfonds, bracht netto ruim f 25 op. Op de uitvoering, die „O. N. A." voor nemens is Woensdag 24 dezer te geven, zal een bloempje ten bate der Weensche kinde ren worden aangeboden. „Excelsior" geeft 2en Kerstdag een uitvoering. Na het muzikale gedeelte zal „Hel licht in den nacht", een drama in 6 bedrijven, worden opgevoerd. Wy herinneren er aan, dat dit anti-oorlogs stuk op 6 Sept. 1919 - zie ons nummer van 12 Sept. - met groot succes te Nieuwen- hoorn door het „Volkstooneel" van Rotter dam is gespeeld. „0. N. A." 's Uitvoering. Ondanks het tegenwoordig zoo gebruike lijke hondenweer, was de zaal van Mej.de Pijper Zaterdagavond, zooals we dat by „O. N. A." gewoon zijn, geheel gevuld. Het zangprogram werd goed afgewerkt. Jammer was, dat de tenor meermalen domi neerde. Het best waren Benedictus en Scheiden. Hel Kerkhofje van Zyderlaan is een aardig nieuw nummer. Het tooneelstuk, Degevolgoi Van een leugen, een blijspel In vier bedrijven van R. Kneisel» oogstte een enorme bijval. Dit was oX een gevolg van het feit, dat het stuk uitstekend was ingestudeerd en niet minder goed werd vertolkt. Maar ook niet weinig was het te danken aan het schitterende spel van den koster. Zy'n optreden was steeds één lach succes. Volgaarne bekennen we, dat we ge noten hebben. „O. N. A." heeft zyn tooneel- roem weer hoog gehouden. Moge het zoo blyven. Met den heer ReehorBt, als leider, had het bal een prettig en goed verloop. L. ROZENBURG- Met 1 Jan. a.s. zal het post kantoor alhier geopend z(jn des v.m. van 8—11 en des n.m.12—1,2—3,6—7 en 8-9. Door den Raad is besloten de gemeente te verdoelen in twee districten. Onder district I (zetelend in het raadhuis) vallen de wyken A en B en 't gedeelte C ten Z.O. van de Zandweg. Onder district II (zetelend in de 2e O. L. S.) valt 't overige van wyk C met inbegrip van Valerius en wyk D. Tot directeur der Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" is benoemd, debeerL.J. T. Zuiderduim, koor- en orkestdirigent te Rotterdam. De godsdienstoefening zal in 't vervolg ook voor de Zuiderkerk aanvangen om half tien, inplaats van tien uur. Tijdens den hevigen storm zy'n Vrijdag op de Vereeniging twee watermolens omge waaid, en by den landbouwer 0. H. M. v. Dusser een wiek van diens molen gebroken; Twee schippers zyn op de Maas door den storm overvallen en met hun boot op 't gors voor de Zuiderhaven geslagen; met levens gevaar wisten zij den dyk te bereiken en zijn door de wed, J. v. d. Ey k liefderijk opgenomen. VERSLAGEN. Vergadering van de afd Nieuwe Ton ge en omstreken van de Z.-Hollandscke Vereeniging „Het Groene Kruis" in de groote zaal van het „Weeshuis" alhier, des avonds 6 '/i uur. De Voorzitter, Dr.[C. van Gelder, opent de vergadering, heet deze welkom, en zegt, dat evenals vorige jaren, niet veel leden zyn opgekomen, waarna hy mededeelt, dat de Heer Dk. Breesnee verhinderd is de vergade ring by te wonen, waarna door den waar nemend Secretaris den E.A. Heer J. Overdorp de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna verzoekt de Voorz. den Waarn. Socr. het jaarverslag voor te lezen; naar aanleiding van dit jaarverslag vraagt de Heer J. P. de Wilde eenige inlichtingen welke door den Voorz. worden verstrekt. De Heer T. Holleman Czn. deelt mede, dat zooveel mogelijk aan de aanvragen der leden wordt voldaan. De Voorz. zegt, dat de leden by gebruik wel te' lang iets in hun bezit houden. Daarna komt in behandeling de Rekening van den Penningmeester over het jaar 1919. Deze Rekening wordt door den Penning meester gelezen, waarna de Voorz. den Heeren de Wilde en H. Schipper verzoekt, deze Rekening na te zien. Na gehouden on derzoek, rapporteert de Heej de Wilde dat er een verschil van l/2 cent is, waarna de Rekening wordt goedgekeurd en vastgesteld In Ontvang op f521.88 In Uitgaaf op f 113.86 En mitsdien met een Batig Saldo van f 408.02 Komt in behandeling de Begrooting voor het jaar 1920; deze wordt voorgelezen, en waaruit blykt dat het salaris, in deze be- grootiDg, van de Hagazynboudster Mej. de Wed. J. Hage, en van den Bode, den Heer E. Kornet is gewijzigd en gebracht op resp. f 35 en f 20. Naar aanleiding van deze salarisverhoo- ging, en op de vraag van den Voorzitter, wat de Heeren wenschten, stelde de Heer de Wilde, na eenige discussién voor, de salarissen te verhoogen met terugwerkende kracht over 1919, hetwelk met algemeeDe stemmen wordt aangenomen, en waarna de begrooting wordt vastgesteld: In Ontvang op f 240,— Uitgaaf f 200,— Batig Saldo f 40.- Komt aan de orde de verkiezing van 3 bestuursleden. Ie In de vacature G. van Driel, 2e aan de beurt van aftreding zijn: de E. A.Heer J. Overdorp, en Dk. Breesnee, welke beiden herkiesbaar zijn. Tot stemming overgaande, blijkt, dat 10 leden tegenwoordig zyn, waarna de Voorz. den Heeren K. Breur en L. Zweerus Sr. ver zoekt tot het nazien der stembriefjes, uit welke blykt dat met de grootste meerderheid zyn gekozen de Heeren J. Overdorp, Dk. Breesnee en G. Th. Rotman. Op de vraag van den Voorz. verklaart den Heer J. Over dorp de benoeming, onder dankzegging voor het in hein,-' gestelde vertrouwen, aan te nemen. Na eenige discussiön, brengt de Heer Holleman verslag uit over de bezittin gen van het „Groene Kruis". De Voorz. houdt een causerie, waarin bij verklaart voornemens te zyn nog eens een cursus te houden voor „Eerste Hulp bij Ongelukken", en een lezing in dezen winter te zullen houden over de gebreken van den mond. Daarna brengt de heer Overdorp ter sprake of het Bestuur niet moet aansturen op het verkrijgen van wijkverpleging. Hoewel het de volle sympathie van de leden heeft, blykt uit de discussien dat het nog wel eenigen tyd tot de wenschen zal blyven behooren. Daarna sluit de Voorz. de vergadering, dankt de leden, en hoopt dat erin een vol gende vergadering meer belangstelling zal zyn dan in de voorbijgegaan zijnde jaren. Openbare vergadering van den Raad der gemeente NIEUWE TONGE, op Vrij dag 19 December 1919, nam. 2 uur. Tegenwoordig de Heeren: J. Overdorp, Burgem.-Secr., A. Dorst, D. Breesnee, G. v. d. Kroon, G. de Haas van Dorsser, L. Nelisse Lz. en M. Vreeswijk. Afwezig de heer A.C. Bree snee. Wordt gelezen een adres van den Ned. Bond van Gem-Ambt. houdende verzoek om toekenning van een extra maand salaris aan de gemeenteambtenaren. B. en W. stellen voor op dit adres afwij zend te beschikken, hetwelk met algemeene stemmen wordt besloten. Wordt door B. en W. nogmaals ongewij zigd ter vaststelling aangeboden een door hen opgemaakte nieuwe verordening op de heffing van begrafenisrechten, welke in de vorige ver gadering was aangehouden. De Voorz. stelt voor deze artikelsgewijze te behandelen, waarop de heer D. Breesnee verzocht, voor de behandeling eenige beschou wingen te mogen houden. Hij zegt, dat er nogal verschil van gevoelen bestaat over de lijkkoets. Hij kon niet begrij pen dat de landbouwers, waar ze vroeger nooit geweigerd hebben, thans weigeren dit te doen hij zou daarom B. en W. willen verzoeken, de gemeente, voor het begraven van lijken, in wijken te verdeelen, en deze door verschil lende landbouwers laten rijden, die, als men ze op hun moreele verplichten wijst, wel niet zullen weigeren. Hij zou ook voor willen stellen de grafrech ten van de 1ste en 2de klasse aanmerkelijk te verhoogen, daar deze haast vol zijn en men weinig plaats heeft om dan te begraven, ter wijl de begraafplaats veel geld kost. De Voorzitter zegt, dat men het begraven met de lijkkoets niet moet verwarren met de verordening. Het voorstel van den heer Breesnee, i.z. het verdeelen in wijken, is hem sympathiek, hij gelooft wel, dat B. en W. hieraan hun medewerking zullen verleenen. Hierna wordt de verordening artikelsge wijze behandeld. Art. 1 en 2 worden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Bij behandeling van art. 3 stelt de heer Dk. Breesnee voor, de grafrech ten in afwijking met de door B. en W. voor gestelde rechten, vast te stellen in de 1ste klasse f 50, f 80,f 20, 2e klasse f 40, f 25,—, f 10, 3e klasse f6, f3, f2, Hy licht zijn voorstel nader toe en zegt dat als de door hem voorgestelde rechten in wer king zullen treden op de 2e klasse minder begraven zal worden; B. en W. kunnen in de memorie van toelichting dan wijzen op de groote onkosten en om grond te sparen. De Voorz. zegt dat er wel degelijk rekening gehouden is met het begraven der 2de klasse en dat op deze klasse niet zooveel lij ken wor den begraven, dat deze spoedig vol zal wezen, zoodat het nog een heele tyd kan duren. De heer Nelisse zegt, dat het hem verwon dert, dat er nog bezwaren tegen de lijkkoets z\jn, nu toch zooveel rechten geheven zullen worden. Hij is het met Breesnee eens wat betreft het rijden door de landbouwerstoch zjjn hier nog wel eenige bezwaren tegenhij zou denken dat het verplicht gebruik der lijkkoets hier nog wel tusschen gelast zou kunnen worden. De Voorzitter zegt dat dan ook de 3de klasse de kosten van de lijkkoets zou krijgen, ter wijl verplicht stellen onbillijk zou zijn, het zou misschien wel gaan, doch de kosten zou den hiervoor groot zijn. Hij ontraadt de kosten van het rijden der lijkkoets op de grafrechten te brengen, Nadat door verschillende heeren hierover nog gediscussieerd was, wordt het voorstel van den heer Dk. Breesnee in stemming gebracht, en met 4 stemmen vóór en 2 stem men tegen, (tegen stemden de heeren Dorst en C. de Haas van Dorsser) aangenomen. De verordening wordt met algemeene stem men vastgesteld. B. en W. stellen voor om op het voorstel van den heer Vreeswijk, gedaan in de laatste raadsvergadering, om aan den Noordl.dijk vanaf A. Brooshoofd tot P. Noteboom Czn. een voetpad aan te leggen niet in te gaan, waarna de heer Vreeswijk nog even zijn voorstel toelicht. De heer Breesnee vraagt, of het de bedoeling is, dat de gemeente al leen het pad aanlegt of gezamelijk met de polders. De Voorz. zegt dat B. en W. een bezoek aan den dijk gebracht hebben, en dat alleen met groote kosten en moeite een pad kan worden gelegd. Nadat door verschillende heeren bet voor en tegen van het aanleggen van voetpaden was besproken, wordt het voorstel van den heer Vreeswijk in stemming gebracht, en met 1 stem voor, en 5 tegen verworpen. Hierna stelt de heer Breesnee voor, voor gezamelijke rekening met de in aanmerking komende polders, aan den Oostkant van den Noordl.dijk een voetpad te maken en de daar aanwezige grintbakken op te ruimen, en daar centrale bakken te plaatsen. DitJ voorstel wordt in stemming gebracht en met 5 stemmen voor, en 1 tegen (tegen stemde Dorst) aangenomen. B. en W. stellen voor de jaarwedde van den Veldwachter met ingang van 1 Jan. 1920 t© verhoogen met f 150,— waartoe met al gemeene stemmen wordt besloten, terwijl besloten wordt, afwijzend te beschikken, op het adres van den Bond van Gem. Veldw., houdende verzoek om verhooging van salaris van den Gem. Veldw.,

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5