■HHG lam. 1 TWEEDE BLAD 1EEKBANK Coupons eleeningen kas ypotheken ig-Courant ONZE EILANDEN oltgensplaat. Colenaar's igen Telel. 7911-9142. FEERDERIJ. lajetten. 1 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG IS DECEMBER 1919. EEK) GENSPLAAT Teleloon 7 904 4% 'ARTIJEN. a levereu, heb ik het depót [even, en betrek nu direct daardoor den prijs enorm ingebroken flesschen terug, Bij afname van 25 flesschen 0,00 tot 1,60 2,20 1,40 en 1,60 1,35 en 1,75 I 1,45 1,35 en 1,40 No. 12 13 Dec. 1919. Officiëele Mededeelingen. 1.60 In2. - 1.50 tot 2,0 f 2,50 tot 4,- >0 °/0. verkrygbuar. JDELHARNIS. en I. Mosselman. inistratle en Trustkantoor :ingen verstrekt de Firma ico geplaatst >kening. >ote Kerk. prijzen. •ets. Het LANDWEER. VERPLICHTINGEN VAN VERLOF- GANGERS. De BURGEMEESTER van MIDDELHARNIS brengt onder dc aaudacht van belanghebbenden, dat op degenen, die lot de landweer behooreu en aan wie groot verlof is verleend, de ver- pliehliDgen rusten, welke hieronder zijn om- sclireven. Aanmelding na overgang naar de land weer of na verleend groot-verlof. De verlofganger meldt zich, voorzien vauzyn verlofpas, binnen dertig dagen na deu dag van zijn overgang naar de landweer of na dien, waarop hem de verlofpas is uitgereikt, in persoon aan hij den Burgemeester zyncr woonplaats, ten einde aldaar in het verlofgangersregister te worden ingeschreven. Ten aanzien van den verlofganger, die niet gevestigd is of zich niet vestigt in een Neder- landsche gemeente, is onder woonplaats te ver slaan de Nederlaudsche gemeente, welke tinais zijn woonplaats wenscht beschouwd te zien, mits hij binnen dertig dagen na den dag, waarop hij in de positie van verlofganger der landweer over gegaan is, van dien wensch kennis geeft aan den Burgemeester van de daarbij betrokken gemeente. Doet bedoelde verlofganger deze kennisgeving niet of niet binnen den daarvoor gestcldcn ter mijn, dan is te zijnen aanzien onder woonplaats le verstaan de gemeente, waar bij laatstelijk slond ingeschreven in het verlofgangersregister van de landweer, of van de militie, dan wel, indien hij tevoren nog niet in bedoeld register opgenomen was, de gemeente, voor welke bjj bij de militie weufl ingelijfd. De verlofganger van de landweer, die verblijf houdt buiten zijn in bel eerste lid bedoelde woon plaats. kan ter vervulling van de verplichting, in dat Jid omschreven, binnen den daarin ge- sleldeii termijn zijn verlofpas aan den Burge meester zijner woonplaats bij aaugeteekenden brief toezenden. Dc verlofpas wordt hem door dien Burgemeester by aangeteekenden brief terug gezonden. Verhuizing. De verlofganger, die zich gaat vestigen in eene andere gemeente binnen het Rijk dan die, waar hij in het verlofgangersregislerstaal ingeschreven geeft daarvan kennis aan den Burgemeester van laatstbedoelde gemeente uiterlijk den vijfden dag nadat hij dc plaats, waar hij gevestigd was, heeft verlaten. Binnen dertig dagen na den dag, waarop hjj bedoelde kennisgeving heeft gedaan, meldt hij zich, voorzien van zijn verlofpas, in persoon nan den Burgemeester der gemeente, waarin hij zich vestigt, ten einde aldaar in bedoeld register le worden ingeschreven. De buiten het Rijk gevestigde of zich met toestemming buiten liet Rijk ophoudende verlof ganger, die zich vestigt of weder gaat verblijven in de gemeente, waar bü in bedoeld register staat ingeschreven, meldt zich binnen dertig dagen na die vestiging of na dien terugkeer in persoon aan bij deu Burgemeester dezer gemeente. Verblijf buitenslands enz. De verlofganger van de landweer mag niet aangaan eene verbintenis tot uitoefening van de buitenlaudsche zeevaart of vandezeovisscherij buitenslands, noch zich achtereenvolgens laDger dan gedurende een jaar buitenslands ophouden, zonder toestemming van of vanwege den Minister •au Oorlog. Deze toestemming moei worden gevraagd aan den Commissaris der Koningin in de provincie. Alleen als het vestiging buiten Europa betreft, wanneer tevens vrijstelling van opkomst enz. gevraagd wordt ot wanneer het een officier geldt, moet de aanvraag geschieden bij den Minister van Oorlog. Bjj de toestemming kan de verlofganger worden vrijgesteld van opkomst onder de wapenen en van het by wonen van het jaarlijksch onderzoek. Aan dc toestemming kunnen zoodanige voor waarden worden verbonden als in liet belang van den dienst noodig worden geoordeeld. Strafbepalingen. De verlofganger, die een dezer verplichtingen Diet naleeft of in slryd met deze voorschriften handelt, kan in werkelijken dienst worden ge roepen of gehouden voor den tijd van ten hoogste ééu raaaud. Opgave van adres. Den dienstplichtige wordt in zyn eigen belang dringend aanbevolen, te zorgen, dut zijn nauw keurig adres steeds bij den Burgemeester der gemeente, waar by voor (de landweer staat inge schreven, bekend is, lietzy by binnenslands, hetzij hij buitenslands verblijf huudt. Aan hen namelyk, van wie het adres bij den Burgemeester bekend is, wordt door diens zorg een persoonlijke kennis geving toegezonden van bij openbare kennisgeving te hunnen aanzien gedane oproeping tot opkomst onder de wapenen enz. Middelharnis, 9 December 1919, De Burgemeester voornoemd, BOUMAN, MILITIE. VERPLICHTINGEN VAN VERLOF GANGERS. De BURGEMEESTER van MIDDELHARNIS brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat op miliciens, aan wie groot verlof is ver leend, de hieronder vermelde verplichtingen rusten en dal uit het niet nakomen van deze verplichtingen de gevolgen kunnen voortvloeien, welke eveneens hieronder zyn omschreven. Verplichtingen by vertrek met groot verloP Binnen tien dagen Da den dag, waarop aan een milicien na volbrachte eerste-oefening voor de eerste maal groot-verlof is verleend, moet hij zich, voorzien van zyn verlofpas, aanmelden bij den Burgemeester van een Nederlandsche ge- is verkrijgbaar gesteld: Bon 10 der Rykssuikerkaart 2'/a ons suiker- NIEUW-HELVOET. Voor de volgende week is verkrijgbaar gesteld op: Bon 11 der Rykssuikerkaa^'/g ons suiker. Op het Levensmiddelen bureau zyn kaarsen verkrijgbaar a 60 ets. per pak. ZWARTEWAAL. Deze week is verkrijg baar op: Bon 10 suikerkaart 2'/2 ons witte suiker. Tot Bon 24 van de kolenkaart37'/j K-G- anthraciet. Nog verkrijgbaar zonder bon bruinkool en dennenblokken. meente, teneinde in het verlofgangersregister te worden ingeschreven. De aanmelding moet door den verlofganger in persoon geschieden. Verblijft hij echter in het buitenland, dan mag de aanmelding ook worden gedaan door een ander, die daartoe door den verlofganger schriftelijk gemachtigd is. De aanmelding moet plaats hebben in dc ge meente, waarin de verlofganger gevestigd is of zich vestigt. De verlofganger, die niet in Neder land gevestigd is of zich vestigt of die zich hij zyn vertrek met verlof lijdelijk buitenslands begeeft, mag de aanmelding doen in dc gemeente zjjner keuze. 1-Iy, die als vry williger heeft gediend en daarna als milicien met groot-verlof vertrekt, of die als milicien vrijwillig inwerkelijken dienst isgeweest, en daarna met groot-verlof vertrekt, moet gelyke aanmelding als hierboven is omschreven, doen binnen Lien dagen na den dag, waarop het verlof is verleend. In bet bijzonder verdient tiet de aandacht: fo. dat de aanmelding in den regel maar éénmaal behoeft te geschieden en dus bijvoorbeeld niet behoeft plaats le hebben na opkomst voor herhalingsoefeningen 2o. dat een milicien zich alleen don meer dan éénmaal kan hebben aan te melden, wanneer hij als vrijwilliger heeft gediend of vrijwillig by de militie in werkelijken dienst is geweest; dat de hierbedoclde aanmelding niet be hoeft te geschieden door bem, die in het genot is van uitstel van eerste-oefening. Wel moet hy, die uitstel heeft, de hieronder vermelde ver plichtingen bij verhuizing naleven. Verhuizing. De verlofganger, die zich gaat vestigen in een andere gemeente in Nederland dan die, waar hjj in het verlofgangersregister staat ingeschreven, moet daarvan kennisgaven aan den Burgemeester van laatstbedoelde gemeente uiterlyk den vijfden dag nadat bij de gemeente, waar bij gevestigd is, heeft verlaten. Binnen tien dagen na den dag, waarop hij die kennisgeving heeft gedaan, moet hij zich, voor zien van zyn verlofpas, aanmelden bij den Bur gemeester van de gemeente, waarin hij zich ves tigt, teneinde aldaar in het verlofgangersregister te worden ingeschreven. Een en ander geldt ook voor den verlofganger, die buitenslands gevestigd is of buitenslands verblijft en zich in Nederland gaat vestigen in een andere gemeente dan waar hij in het verlof gangersregister ingeschreven staat. Gaat een verlofganger, die buitenslands ge vestigd is of zich met toestemming buitenslands ophoudt, zich weer vestigen of weer verblijven in de gemeente, waar by in het verlofgangers register staat ingeschreven, dan moet hij binnen tien dagen na die vestiging of na dien terugkeer zich aanmelden by den Burgemeester van die gemeente. De kennisgeving, waarvan hiervoren sprake is, mag schriftelijk worden gedaan, doch dc aan melding in de gemeente, waar de nieuwe woon plaats ot verblijfplaats gelegen is, moet steeds door den verlofganger in persoon plaats hebben. Het is echter raadzaam, ook de kennisgeving in persoon te doen. De verplichtingen, welke betrekking hebben op verandering van woonplaats of verblijfplaats, gelden ook voor hem, die in het geuot is van uitstel vnn eerste-oefening. Verblijf buitenslands enz. Om achtereenvolgens langer dan drie maanden buitenslands le verbtyven of om de buitenland- sche zeevaart of de zeevisscherij buitenslands uit te oefenen, moet de verlofganger toestemming hebben verkregen van of vanwege den Minister van Marine of van Oorlog, naar gelang hij tot de zeemilitie ot tot de militie te land behoort. Deze toestemming moet in het algemeen worden aangevraagd bij den Commissaris der Koningin in de provincie. De aanvraag inoet geschieden bij den Minister, wanneer het betreft een zee- milicien. die in het buitenland wenscht te ver bty ven, of wanneer het betreft een verlofganger van dc militie te land, die zich buiten Europa wenscht op te houden. Den verlofgangers wordt in hun eigenbelang dringend aanbevolen om telkens wanneer zij een der bovenbedoelde verplichtingen hebben te vervuilen, dit zoo spoedig mogelyk te doen en daarmede dus niet den uitersten termijn af te wachten. Gevolgen van nalatigheid. Dc verlofganger, die een van de hierboven oinschreveu verplichtiugeu niet naleeft of in strijd met deze verplichtingen handelt, wordt in werkelyken dienst geroepen of gehouden voor den tijd van ten hoogste twee maanden, en wie niet voldoet aan een oproeping voor den werke lyken dienst, wordt als deserteur behandeld zoodra hij ingevolge den last van deu Minister van Marine, zoo de verlofganger tot de zeemilitie, of van den Minister van Oorlog, zoo hij tot de militie te land behoort, als deserteur is afgevoerd. Opgaaf van adres Den verlofgangers wordt in hun eigen belang dringend aanbevolen, le zorgen, dut hun nauw keurig adres te allen tyde bij den Burgemeester bekend is, betzy zij binnenslands, helzy zij buitenslands verblyf houden. Aau hen namelijk, wie het adres by den Burgemeester bekend wordt bij oproeping in werkelijken dienst, die steeds bij aangeplakte openbare kennisgeving geschiedt, bovendien een persoonlijke kennis geving toegezonden, althans wanneer het geen spoed-oproeping geldt. Middelharnis, 9 December 1919. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. BERICHT. Met het oog op de feestdagen verschijnt ons blad Zaterdag 27 December niet. Wij verzoeken onzen correspondenten en adver teerders hier op te letten. Woensdag 24 December verschijnt een nummer van minstens 2 bladen. De Nood in Oostenrijk. Nog in hartelïjken dank ontvangen van den heer Sf 10, VAN ZUYLEN. Do staking bij de Rotterdamsche Tramweginaatschappij. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Ketelaar, had 21 Nov. jl.de volgende vragen gericht tot den Minister van Waterstaat: 1. Is het den Minister bekend, dat door de staking by de Rotterdamsche Tramweg- maatschappij het verkeer tusschen Rotter dam en vele plaatsen op deZuid-Hollandsche en Zeeuwscbe eilanden öf geheel öf nagenoeg geheel stil ligt? 2. Is het den Minister bekend, dat voor zoover dit verkeer wordt onderhouden, zulks gedeeltelijk geschiedt met voor zyn taak onbekwaam personeel, zoodat het gevaar voor ongelukken zeer groot is? 3. Heelt de Minister wellicht reeds plannen overwogen waardoor aan de afzondering der bedoelde eilanden tegemoet gekomen zal worden? Zoo ja, is de Minister bereid, de Kam ei omtrent die plannen mededeeling te doen? Het antwoord van den Minister (ingezon den 8 dezer) luidt: 1. De Rotterdamsche Tramweg-Maat.ij is er in geslaagd om, ondanks de staking, het volgens de concessie verplichte aantal trei nen te doen loopen, behalve wat betreft de baanvakken Spijkenisse Oostvoorne en Numanadorp—Zuid-Beyerland, waar het ver keer is stil gelegd. Het verkeer met die treinen geschiedt volgens dienstregelingen de vertragingen, welke die treinen onder vinden, zyn onder de huidige omstandighe den gering te noemen. 2. Tegen het laten dienst doen van ver schillende personen als inachinedrijver en stoker op de locomotieven der maatschappij zyn bezwaren ingebracht. De Raad van toe zicht op de Spoorwegdiensten is na ingesteld onderzoek van oordeel, dat geen aanleiding tot ingrijpen bestaat. Uit het bovenstaande blijkt, dat niet gesproken kan worden van afzondering van de Zui<i Hollandscho en Zeeuwsche eilanden. Hieraan kan 'worden toegevoegd, dat Brielle gelegen aan het baanvak Spykenisse—Oost voorne, door den Stoombootdienat vau de Vlaardingsche Stoomboot-Maatschappij be diend wordt. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat de broodkaart van 't 120e tijd vak (zwart-gekleurde) geldig is van 18 Dec. tot en met 26 Dec. Deze kaarten hebben een lichtbruinen ondergrond. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat voor de week van 15 Dec. 1919, tot en met 20 Dec. 1919 zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 11 Rykssuikerkaart 21/» ons Suiker. NIEUWE TQNGE. Voor de volgende week Plaatselijk Nieuws. MIDDELIIAHNIS- Woensdagavond zyn dooi de roanslidmaten der Geref. Gemeente tot ouderling gekozen de beeren M. J. do Bikker en P. H. Mans (aftr.) en tot diaken de heer M. Driese, (aftr.) allen hebben hunne benoe- miog aangenomen. Deze week zyn te IJmuiden binnen gekomen de vischsloepeii „Nelly Johanna" M.A. 112 schipper A. Jongejan met f3200 „Albatros" M.A. 42 schipper J. de Waard met f 3950 besomming aan versche visch. - Dat de Invaliditeitswet ook nadeelige gevolgen met zich brengt, blijkt wel hieruit dat er alhier landbouwers zyn, die hun vaste arbeiders, die jaren werk bij hen ver richtten, ontslagen hebben om zoodoende aan de verplichting tot het zegelplakken te ontkomen. Deze week had J. Blok Jz. bet ongeluk toen hy van zyn veldarbeid huiswaarts keerde plotseling ineen te zakken. In z(jn woning gedragen zijnde, werd de geneesheer ontboden, die er in slagen mocht de levens geesten weder op te wekken. Hij kon eenige dagen het werk niet hervatten. SOMMELSDIJK- De aangiftevoor de militie lichting 1921 zal alhier plaats hebben op Dinsdag 13 Januari 1920, voormiddags van 9—12 uur ter gemeente-secretarie. De kohieren van de Personeele belasting noB. 3 en 3b, over het dienstjaar 1919, zyn invorderbaar verklaard en aan den Ont vanger ter hand gesteld. Ieder daarop voorkomende belasting schuldige is verplicht zynen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voldoen Donderdagmorgen ontstond brand in de loods van den beer C. Joppe alhier aan den Dorpsweg, doordat benzine in aanraking kwam met een brandende petroleum- lantaarn. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. De loods met de zich daarin bevindende dorschmachine en een locomobiel van de Dorpsvereeniging verbrandden geheel. De brandspuit behoefde geen dienst te doen, daar er geen gevaar bestond voor de in de nabijheid staande machinesmederij van de heeren Mosselman-Vis. Ook veel turf werd een prooi der vlammen. Assurantie dekt de schade. Zondag 21 December a.s. hoopt in de zaal vau den heer S. vau Leeuwen aan de Langeweg alhier voor de Vrijz. Herv. op te treden ds, W. A. van der Beheer, em. predikant te Schoten. DIRKSLAND- Op de fairbank aan de kaai alhier zyn in dit seizoen gewogen 11.830.593 K.G. suikerbieten. De heer A. P. van Loo, onderwijzer alhier, komt. voor als No. 2 op de voordracht voor onderwijzer te Hekeudorp. De vorige week werd op de Bewaar school alhier, onder leiding van mej.Heymans het Sint Nicolaasfeest op gebruikelijke wijze gevierd. MELISSANT- Beulpraaljes of Machten van t publiek. Velen klagen over 'tzeer on gelijke grint, dat op de gemeentewegen en dyken ligt. Hoe komt het dat van dit jaar 't grint zoo ongesorteerd is? Wel, bij een grondig onderzoek is my verhaald dat de Heer P. de Grootte Dirkstand reeds25 jaren tang 't grint leverde voor de gemeente. Nu is de burgemeester van den zomer deze gewooute misgegaan en heeft 't grint op een andere manier bier geleverd. Auders kreeg men fyn onderhoudsgrint, nu 2e soort aanleggriut of zoo iets dergelijks. Dit moet dezelfde oorzaak zyn, dat de Bouwdyk heele- maal geen grint heeft. Het is te wenschen dat de raadsleden in de eerste vergadering die plaats heeft, er maar eens goed over praten, dat is toch zoo geen toestand. De heeren moeten hun stemmeu maar eens goed laten hooren. Want het dagelyksch bestuur vindt het zeker zoo goed. Waar bly'ven de borden voor de maximum snel heid? Waar blijven de borden voor het verbod vau rijden over de Voorstraat? Waar blijft de verbetering aanplakbord? Waar blij (t do nieuwe waterplaats? En waar blijft de verlichting? Waar blijft ten slotte de verbetering van het gedeelte straat op de Heul, eu de reiniging der waterplaats? Woensdag was er vergadering van de leden der School met den Bijbel. Deze school is destijds gesticht op Gereformeerden grond slag, maar als men lid wenschte te worden, werd nooit gevraagd tot welke kerkelijke richting men behoorde, een ieder was wel kom. Nu hadden zich in den zomer ver schillende leden aangegeven en nu waren dezen ook opgekomen. Maar het bestuur zeide, dat enkele hunner niet konden worden toegelaten. Op de vraa| waarom niet, werd geantwoord, dat als men lid wenschte te zijn, men er ook naar leven moest. Op merkelijk was het, dat iemand werd toe gelaten, die pas enkele maanden hier woont en tot de Gereformeerde kerk behoort. Die niet werden toegelaten, bëbooren meest tot de Ned. Htrv. Kerk. Zy leven dus zeker niet christelijk genoeg, al hebben zy ook belijdenis des geloofs afgelegd. Zijn dan alle leden gelijk Lot, dat zy zich zonder een maal om te keeren van de zonde en wel lusten des vleesches kunnen afwenden? HERRINGEN- Tot ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren G. H. Eelderink en J. van der Wende, die btidbO hunue benoeming nebben aange nomen. De uitgeschreven bijeenkomst van dienstplichtigen voor het houden van be sprekingen tot aanmelding by de vrijwillige landstorm ging niet door daar de militaire autoriteit op zich liet wachten. STELLENDAM- Door het slechte weer hebben de visscbers slechts 2 dagen kunnen visschen. Gemiddeld werd per dag en per vaartuig 65 kilo aangebracht. 9 L. Troost Kz. 10 dezelfde 11 Kr. Troost 12 L. v. d. Wende Kz. 13 J. v. Splunder Az. 1510 1470 1340 1670 1480 Totaal f 25690 Op de Landbouwvergadering is besloten geen zegels te plakken inzake de Invalidi teitswet, maar voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. Op het Bekaf in d6ze gemeente is een wegwijzer geplaatst ten gerieve der reizigers voor Ouddorp. Voor velen zal dit een uit komst zyn, daar menigmaal verkeerd werd Voor de vacante bei rekking van onder wijzer aan de O. L. School alhier hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. De timmerman As. de Leeuw stak Diusdagavond met een beitel zoodanig in vinger en duim der rechterhand, dat onmid dellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tengevolge van het in de keel blijven zitten van een peekop moest gisteren een koe van A. v. d. Vlugt worden afemaakt, De Heer J. J. Key mei, gewezen secre taris der afd. van deS. D.A. P. alhier, heeft ontslag genomen als lid van den Raad. In zijn plaats is aangewezen de Heer Johs. Roon Pz. GOEDEREEDE- Uitslag van de veiling voor rekening van Mej. de Wed. A. H. don Boer- Goekoop 1 W. Koole f 2610 2 L. v. d. Wende Kz. 2620 3 M. Sperling Wz. 2580 4 dezelfde 2630 5 P. Komtebedde Johsz. 1920 6 A. v. Asperen 2260 7 'Arie de Reus 2010 8 Kr. Troost 1490 De arbeider V, E. had het ongeluk Maandag van een wagen te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp noodig was. üUDDORP. A.s. Maandagavond 6 uur zal erin de oude school vergadering plaats heb ben. Onderwerp: Revolutie en de bestrijding daarvan. Spreker Kapitein C. v. d. Nieuwe- huizen. A.s. Woensdagmiddag 17 Dec. bestaat op het gemeentebuis gelegenheid voor inenting. De zangvereeniging onder leiding van den heer Kemp hoopt op Donderdag 18 Dec. een uitvoering te geven. Tot bestuursleden der Cichorei-drogertj te Ouddorp zyn herkozen de heeren C. K. Lodder Tz. en Job. Tanis. Zondagavond werd door baldadigheid by P. Mast een ruit ingegooid van 9 m.m. dik; den Rijksveldwachter Been mocht het gelukken de dader op te sporen. Veilingsbericht van Donderdag 11 Dec. Uien f7,50 tot f7,S0 per 100 K.G. Aardappelen f4 per 100 K.G. Eieren f 21 tot f 23,70 per 100. NIEUWE TONGE- Een paard van den heer A. van Alphen Hz. kreeg tydens de werk zaamheden een wondje aan zyn poot, waar door bloedvergifting ontstond. L. P. bad het ongeluk met het ver richten harer werkzaamheden een enkel te breken. OüLTGENSPLAAT. Tot ouderling derGer. kerk zyn gekozen de heeren G. v. Kempen en P. Snaauw en tot diaken de heer J. Kor- De Staatscourant no. 251 bevatte de Koninklijk goedgekeurde statuten derR.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze"|te Acht huizen. DEN BOMMEL- Dr. J. J. Preuniger, arts alhier is als zoodanig benoemd te Wolphaarts- dyk- In deze gemeente worden pogingen in het werk gesteld om leden te werven voor den vrywilligen landstorm. Voor dat doel is heden Donderdagavond, een verga dering gehouden in een der lokalen van de Openb. School, waar een spreker het doel uiteen heeft gezet. STAD AAN 'T HARINGVLIET- In de kerk der Ned. Herv. gemeente alhier is nog een gift voor de oogstcollecte ingekomen van f 50. Op het postkantoor alhier is in de maand vooi den postcheque- en girodienst gestort f 9478,28 en uitbetaald f 7842,45®. Het bestuur van den Lieve-Vrouwe- polder maakt bekend, dat op Vrydag 19 December a.s. schouw zal gedreven wor den over toedrachten, slooten, zylen, enz. Door de Antirevolutionaire kiesvereeni- ging alhier zyn als bestuursleden gekozen W. en J. van Sprang en J. Wagner. HELLEVOETSLUIS- De heer J.Koot slaagde deze week voor den rang van 2en stuurman. Voetbal. Zondag, aanvang 13/4 uur, speelt Hellevoetsluis I op het Glacis alhier tegeu U. S. C. Hellevoetsluis II gaat te Oostvoorne spelen tegen O. V. V. vandaar. NIEUW IIELVUET- De Raad vergadert Zaterdagmiddag 13 Dec. 2 uur in Openbare vergadering. NIEUWENnooRN. De heerM.Spoon Blaagde Woensdag voor het examen in delfstof-, aard-, plant- en dierkunde. De muziekvereniging D. E. G. geeft op len Kerstdag een uitvoering in de zaal van den heer Boutkan. Voetbal. De Zondag gehouden wedstrijd van N. V. V. tegen B. V. Y. van Brielle, werd door de Briellenaars met 1—0 ge wonnen. Zondag a.s, is N. V. Y. vry. ROZENBURG. Ia de zitting van 9 Dec. a.s. zal door Prov. Staten behandeld worden het voorstel van Ged. Staten, om't veer Rozen burg-Maassluis voor den tijd van 12 jaar in exploitatie te geven aan de gemeente Rozenburg. De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerken bracht hier op f353,85 t.w. in deZuiderkerk f 314,80 en in de Westerkerk f 38,55. S3 Door B. en W. is het verzoek van Arkenbout alhier, om in het perceel sectie B. 1370 een benzinemotos van 6 P.K.. te.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5