rijgbaar GELD ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 10 DECEMBER 1919. en was diezelfde factor ook ongetwijfeld van invloed geweest op mijn ambitie, toen deze beproefd werd door de aanvankelijke teleur stelling, waar ik bij de reeds korter of langer oefenenden.'vergelekenzoo weinig presteerde, van de ideëele waarde van het turnen had ik toen nog in het geheel geen begrip. Eerst na eenigen tijd door eigen opmerking, doch daardoor slechts flauwtjes, meer echter toen ik met onze vereeniging een paar uitvoe ringen had meegemaakt en door de sprekers bij die gelegenheden over het nut der gym nastiek iets had gehoord, rijpte bij mij meer het bewustzijn, dat het turnen veelgrooter waarde heeft, dan ik had kunnen denken Na twee jaar geturnd te hebben, moest onze directeur wegens uitbreiding zijner werkkring, onze vereeniging vaarwel zeggen. Dat werkte deprimeerend op de werklust der leden, omdat wü niet onze vleugels uit konden slaan, zooals wij dit wilden, doch daar ik eenigszins het begrip bezat van de moreele waarde der gymnastiek, werd op mijn voorstel ingegaaD, om toch iedere Donderdagavond gezamenlijk van acht tot tien uur 's avonds te oefenen. Dit voorstel werd aangenomen en we bleven turnen. Vele misères had onze vereeniging te doorstaan en doordat het meerendeel der leden nog niet met de ideëele eigenschappen bekend waren, die door het turnen worden aange kweekt, bedankten velen hunner by gebrek aan technische leiding, als lid. Ook het Europeesch conflict hielp afbreken, doordat velen onzer leden hun huis en have in de steek moesten laten. Zoo bleef het tobben, tot eindelijk de R. H. B. S. met hare moderne gymnastiek zaal, hare werktuigen en haar leider ons van alle misères verloste. Met een voorloopig bestuur werd de vereeniging weder opge bouwd en het duurde niet lang of ik stond met 24 anderen in Sparta's nieuwe oefen lokaal. Helaas kromp dat aantal spoedig tot do helft, omdat er vele by waren die het minste begrip hadden van het groote nut der gymnastiek en dachten tevens na een paar maal te oefenen gelijk te staan met de meer geoefenden. Om stellen, dat iemand, die nier bereiken^tcaü^l hetgeen hy zich heeft voorgesteld, tenslotte in ambitie verflauwt. Menschen die echter om de een of andere reden niet geschikt zyn om zich tot eerste klas turners te ont wikkelen, behoeven daarom nog niet te wanhopen. Het is zeker aangenaam de vol doening te smaken het door eigen arbeid tot iets te brengen, iets te prestoeren, maar voor wie tot inzicht is gekomen van de zooveel hoogere ideëele waarde van het turneD, is het feit, of hy al dan niet een eerste klas turner kan worden van onder schikt belang. Voor den tyd aan het turnen besteed, acht hij zich ruimschoots schadeloos gesteld door vermeerdering van zijn lichaams kracht, verhooging van zyn weerstands vermogen, door geleerd te hebben aan te pakken en vol te houden en daardoor zyn energie te hebben versterkt.' En daarnaast zal hy hebben ervaren, welk een groote opvoedende en ontwikkelende kracht van het turnen uitgaat. Vooral het laatste jaar zag ik er linksch en onbeholpen by ons aan sluiten, die in de vereeniging ontbolsterd werden, daar tot menschen en mannen werden gemaakt; hoe ontzaggelijk veel hebben zy aan de turnuurtjes en aan den omgang met hun medeturners te dankeD,: al weten zy het dan direct niet te appre- cieeren. Welk een echt gezonde opgeruimdheid vinden wy in onze turnvereeniging. Als het I turnen is afgeloopen en het aankleeden be-1 gint, dan blijft ook de reactie na de inspan- ning van den arbeid niet uit. Druk wordt dan gesproken over hetgeen dien avond geleerd is en welke oefening gelukte en niet gelukte. Hoor dan, daar zijn menschen tezamen, die nieuwe levenslust hebben opgedaan, die hun zorgen, zoo zy ze hadden, voor een tyd hebben'vergeten en voor den volgenden dag goed humeur medenemeü. Hoe het komt, dat ik nog geregeld turn? Moet ik na het voorafgaande nog mede- deelen, dat ik turner ben uit overtuiging. Aan het turnen heb ik zeer veel te danken, ik bedoel daarmee: het turnen iu de turn vereeniging, want daar kan bet eerst alles geven, wat ik hierboven genoemd heb. Aan allen, die zich nog in staat gevoelen zich by een gymnastiekvereeniging aan te sluiten, durf ik toe te roepen„Gaat turnen I" J. R. Mxddelharnis, Dec. 1919. binnenscbippery (Middenstanders) in Juli en Augustus dezes jaars hun kapitaal renteloos lieten liggen omdat zy niet accoord wensch- ten te gaan met een vervoer regeling be krachtigd door Zyne Exellentie den Minister van Landbouw Handel en Nijverheid. Een regeling welke de mogelijkheid, voor dat gene wat nu in Rtdsch. N. Blad. Woe kerprijzen in de binnenvaart wordt genoemd. Ter verduidelijking laten wij het bewuste Art. even volgen. Woekerprijzen in de binnenvaart. Naar aanleiding van een tot ons gerichte vraag of het met het tegenwoordige streven om te komen tot prijsverlaging en bestrijding van de woeker te rijmen is, dat in debin- hen vaart tegenwoordig vrachtprijzen worden gevraagd, die ver boven het normale zyn, hebben wij ons om inlichtingen gewend en vernomen, dat thans werkelijk zeer hooge pry'zen gevraagd worden. Per last wordt thans van Rotterdam naar Groningen f 17 gevraagd, naar Joure f20, naar Deventer f20, naar Almelo f 18, en naar Amsterdam f8, alles per last. De officieele pry's naar Groningen is f 6,30 per last 35 °/0 of f 8,50 het dubbele wordt echter gevraagd en gekregen. Men uitte tegenover ons de mee ning, dat het hoog tyd wordt, dat de Regee ring hier ingrypt, daar ten slotte de consu ment weder de dupe der hooge vrachtprijzen is. Tot zoo ver 't Rtdsch. N. Blad. Rtdsch. N. Blad is toch opmerkelijk laat met deze publicatie, wel iets buitengewoons. Zoo als boven reeds gezegd, waarom kwam zy niet met dit Art. in Juli of Augustus. Nieuwsbladin dit geval begrijpen wy U niet. Gaarne hadden wy gehad, dat gij, die hier de binnenscbippery een blaam oplegt, haar in het oog van Neerlands burgerij gehaat maakt, die burgerij ook hadt ingelicht om trent het hoe, waarom, en door wien deze hooge prijzen in het leven zijn geroepen. Waar het N. Blad (het doek) dat het tooneel binnenvaart bevrachting verbergt, voor den leek (de Consument) een weinig oplicht, zullen wy trachten het geheel te verwijde ren, opdat ook haar lezers de waarheid, en t. voor et ai stelt, keus costi De per i 6 Ja de 1< ven tot een bevredigende oplossiDg te brengen. Tot slot geachte lezer, nog het volgende. De Algemeene Schippers Bond wenscht beurtbevrachting en vaste tarieven. De tarieven geregeld door vertegenwoor digers van Handels en Schippers Organisatie's en bekrachtigt door Zyne Exellentie den Min. van L. H. en N. De A. S. Bond wenscht beurt bevrachting met vaste tarieven, ook voor hetReedery- wezen. In de eerste plaats voor de B. S. Unie daar toch zy, zoo zij niet met geweld in de beurtbevrachting wordt opgenomen, te allen tjjde, de macht zal'bezitten, de door, de Alg. Schippersbond gehate Woekerprijzen, te handhaven. Wanneer naar deze maatstaf; een ver- voerregeling zal zyn ontworpen, kan naar mijn bescheiden meening, ook de particu liere schipper niet meer gekant zijn tegen de schepenvorderingswet, omdat het dan zal zyn, gelijke monnikken gelijke kappen omdat daD niemand in de gelegenheid zal zyn, om hun, oneerlijke concurrentie aan te doen. Ook niet om hen al het werk voor den neus weg te kapen. En wie dan niet wil varen volgens Ministrieele regeling, moet dan ook (gelijk dezen Zomer) in het belang der gemeenschap;maar gedwongen wor den. Wy hopen de burgerij voldoende ingelicht te hebben, wie volgens onze gedachten de eerste steen leggers van Woekerprijzen in de binnenvaartzyn, ook wat de wensch van Alg. Schippersbond isen verwachten, dat zy ods zal steunen, tegen Woeker en voor loonende pry'zen, opdat de particuliere schipperij zich kan handhaven in het bedrijf en overwinnaar blijven over een Reederii en Handels monopolie, tot heil in de eerste plaats van middenstand en Arbeid en verder van allen, die zich (in den volsten zin des woords;) tot lijfspreuk hebben gesteld. De Arbeider ie zijn loon waard. Met alle kracht. Tegen Woeker,... en voor Prijzen. Middelhamis, Dec. 1919. De vertegenwoordiger van Alg. Schippersbond Afd. Sommelsdijk J. v. IJZERLOOIJ. Abbenbroek, 7 December 1919. Aan de Redactie van Onze Eilanden. Naar aanleidiDg van het verslag der ver gadering van den Raad der gemeente Heenvliet in No. 10 van 6 December verzoek ik U beleefd het volgende te plaatsen. Naar aanleiding van het verslag der of zi Gemeenteraadszitting d.d. 6 December in PER HALF ONS No. 10 van Onze Eilanden stel ik er prijs op Perstte verklareD dat door my nooit is beweerd gangdat, met éen uur werk per dag het secre- Yq tariaat van Abbenbroek kan worden waar- ateiij genomen. bekel Wegens mijn korten loopbaan in deze werkkring, zou bet my minder gepast zyn, JVIJ hierin als autoriteit te willen optreden. Gem] Met dank voor de plaatsruimte, D. KRAAIJENBRINK. Secr. Abbenbroek. op Z uitvo leden Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Gunt gij een plaats aan onderstaande. Bij voorbaat reeds, mijn besten dank. Woekeren Prijzen. In het Rtdsch. Nieuwsblad van 28 Nov. j.l. komt onder rubriek Stadsnieuws een Artikel voor, getiteld. Woekerprijzen in de binnenvaart. Niet zoo zeer de belangrijkheid; als wel de tijd waarin dit Art. verscheen trok on- dergeteekende's aandacht. Volgens zijn bescheiden meening had dit Art. moeten verschijnen toen de particuliere tegen 3 om een politiek te gaan voeren die "doet denken aan de legende van de man met de bezemstelen. Waarom heeft N.blad in Juli niet gepu bliceerd dat de binnenvaart woekerprijzen nam. Binnenvaart deed het toen ook, lezers I en als toen het N.blad zweeg als een Mof, waarom dan nu niet? Is zulks omdat toen de kapitalist het alleen deed, en nu de particuliere schipper (middenstander) een handje helpt. Of is het N.blad er werkelijk van overtuigd dat het zoo niet langer kan. Zoo zy niet overtuigd is, wy als Algemeene Schippersbond welDat waren wy trou wens in Juli jl. al, toen de groothandel en B. S. U. hun overwicht in de schaal legden en daardoor de Regeering noodzaakte hun toe te vallen en een vrye bevrachting in te voeren die de heeren der B. S. U. de macht gaf hun eigenbelang Politiek tot in den hoogsten top op te voeren. De vier laatste regelen echter gaan wy ten volle mede accoord Ook ons bestuur werkt nog steeds in de ricbtiog van een ingrijpen der Regeering in den toestand.. Verder hopen wy dat alle leden in de 2de Kamer zooveel in hun vermogen is deze pogingen zullen steunen, on wel in de eerste plaats de heeren v. d. Molen, Schouten en De Zeeuw, zy toch hebben dezen zomer op de vergaderingen der schippers gezegd, al het mogelijke te zullen doen omdezecri9is ly'st noem van s MlDDELnAUNlS- De collecte die de vorige De ve Zondag in de Geref. Kerk alhier gehouden Dec. is ten bate der Diaconie, heeft opgebracht ontva f 55,24. Vrydag 12 Dec. des avonds 6,30 hoopt O. V, de Jongedochtersvereeniging „Ora et labora" Helle] in het Vergaderlokaal de door baar gemaakte I kleedingstukken te vertoonen die aan de DRI behoeftigen dezer gemeente zullen wordeD de kil uitgereikt. By die gelegenheid hoopt ds. Alers Briellteene rede te houden. Een ieder kan daarbij St. tegenwoordig zijn tegen betaling van 10 iDkoa cent. Bchole door Zaterdag had de dochter van M. Zoon het fe het osgeluk met baarbeen en hand tuascheD Ook c eeD staaldraad te geraken en zoodoende haar been en drie vingers af te klemmen. Haar toestand is zorgelijk. - De door den kolenbond „Ons j.l. week ontvangen anthraciet wordt ver kocht voor stukkolenprijs en -gewicht, n.l, f 3,02 per 80 kilo. Vanaf bon no. S zyn voorloopig geen kolen verkrijgbaar. Aan de Gasfabriek zyn parel-cokes te bekomen op vertoon der Brandstoffenkaart zonder bon a f 0,50 per i/a H.L. - Het bestuur van de Christelijke veld- arbeiders-vereeniging alhier is definitief vast gesteld en bestaat uit de heeren: A. H, Krijgsman, Voorzitter; J. de Leeuw Jz Secrectaris; Jac. v. d. Velde, penningmees ter en G. Buth Hz., Commissaris. Allen hebben zich die benoeming laten welgevallen. Door de erfgenamen van wylen den heer A. Struik Sr. is f 100,- geschonken aan de Geref. Kerk alhier. - In de op Maandag 8 dezer geboudeD Kerkeraadsvergadering der Herv. Gemeente alhier zyn de aftredende leden, ouderling H. v. d. Wende en diaken D. J. Beversluis met algemeene stemmen herkozen. Beiden hebben hunne herbenoeming aangenomen. A.s. Dinsdag zal schipper J. de Koning, bevarende de vischsloep „Wodan" M.A. 49 weer ter beugvisschery uitzeilen, Wegens ongesteldheid van ds. Alers zijn, de catechisaties de vorige week niet gehouden. Daar deze weer hersteld is zullen ze weer op de gewone dagen en uren plaats hebben. Jl. Zondag kreeg J. S. een zoodanige trap van een paard dat hy genoodzaakt was geneeskundige hulp in te roepen en eenigen tyd zyne werkzaamheden niet kan hervat ten. Woensdag 10 Dec. des avonds 6.30 uur hoopt ds. G. van Velzen in de Geref. Kerk alhier godsdienstoefening te houden. Na afloop daarvan zal de stemming plaats hebben, uit het opgemaakte 6-tal, voor 2 ouderlingen en 1 diaken. Ook zal aldaar Vrydag 12 Dec. des middags 2.30 uur de huwelijks-inzegening plaats hebben van J. Langbroek en N. Albregts. In een woning aan den WestdQk doet zich bij een kind Diphterities voor. IJk en herijk. Het goedkeuringsmerk op maten en ge wichten in 1920—1921 te bezigen zal zijn: de letter Z. ingewone schrijfvorm, by den Ü'k en heryk van Gasmeters de Koninklijke Kroon. Naar aanleiding van een berichtje in Maas- en Scheldebode over bet stelen van een geweer, verzocht men ons mede te deelen, dat het daarin bedoelde geweer reeds door de politie in beslag was genomen, voor dit berichtje werd geplaatst. In het algemeen verdient het natuurlijk aanbeve ling de politie van diefstallen in kennis te stellen, in plaats van daarover berichten in de bladen te zetten. Sint Nicolaas In de Bewaarschool. Plechtig kwam by binnengestapt, de goede, oude Sint. Vol verwachting staarden bruine, blauwe en gryze oogen naar de lange witte gestalte met de roode myter en de gouden staf, om dan plots uit te jubelen in 'n„daar komt by, daar komt hij de goede Sint." Hun hartjes waren al opgewonden door zien der keurige geschenken op de met witte lakens overdekte tafels. Ja, menigeen had al met 'n schuin oogje gekeken naai de geheimzinnige houten kistjes. Wat of daar wel in zou zitten. Misschien wel lekkers Nu kwam de Sint ze allen een hand geven, zelf genietend van de eerbiedige aandacht van vele kleintjes die schuchter hun handje uitstaken en de dappere vrijmoedigheid van andereu die al uit zich zelf „dag Sinterklaas" zeiden. En toen de Sint beide lokalen met kleintjes begroet had en zy hem wederkeerig hun liedjes hadden toegezongen, werd de Sint door 't hoofd der bewaarschool, de zeker by ieder bekende mej.Sonneveld naar de speelzaal geleid waar de allerkleinsten ook dra binnenkwamen en hun spelletje begonnen. En nu kwam er zóó iets liefs, als alleen heel kleine kindertjes kunnen spelen. Zoo ongekunsteld zoo vol aandacht en zoo heele- maal er in dat 't je je hart wijd voelde opengaan. We zouden de spelletjes graag willen beschrijven maar helaas de ruimte ontbreekt ons. Wat zouden we ze niet graag beschry ven, de kleine schaapjes en dansende boerinnetjes. Ook 't spel van de daaropvol gende klas was keurig. Zoo netjes als die kleintjes werkenI Kleine gymnastes inden dop. De driepas, de pas van zes, rompbuigen voorover en op zy: en dat alles keurig iD de maat van hun eigen gezongen versje, 't Was kranig! En dan kwam de „hoogste" klas, peuters van 4 5 jaar. Wat die presteerden, doet ons diepe waardeering gevoelen voor het grenzelooze geduld en de volhardende toe wijding van mejuffrouw Sonneveld. Het lintenspel zouden we het kunnen noemen. Vry ingewikkeld voor zulke kleine peuters en toch hoe keurig, hoe sierlijk tripten ze onder de kleurige linten door. Hoe precies tipten hunnen voetjes de pas van zes met de maal van 't versje mee. Er waren natuurlijk veel moeders, die gekomen waren om van de vreugd der kleinen te komen genieten. Ja ook Ds. Alers met z'n zoontje mochten we onder de gasten opmerken. Na 't spelen werden de kleintjes de ge schenken uitgereikt en vertrok ieder met 'n blij en opgewonden hartje. En wy willen ons verslag hiermee be sluiten en we spreken ongetwijfeld uit 'thart van de ouders, juffr. Sonneveld en hare helpsters onzen welgemeenden erkentelijk heid en grooten dank voor al 't genotene. De laatste zitdag voor de ontvangst van den hoofdelyken omslag zal gehouden worden op Maandag 15 December 1919. SOMMELSDIJK. Wegens vertrek van ds. Baars naar Oostwoud zullen de catechisaties voor de Vryz. Herv., die ruim 2 jaar door hem alhier zyn gehouden, worden waarge nomen door ds. Van den Nieuwenhuizen uit VierpoldeTS. Wegens het vacant staan dezer ge meente zullen geen periodieke aftredingen plaats hebbeD van Ouderlingen en Diakenen der Ned, Herv. Kerk. MELISSANT- De heer W. Deur Cand. te Gouda heeft voor het beroep naar de Ned, Herv. kerk bedankt. De St. Nicolaasdagen hadden een zeer kalm verloop. De veldwachter vond het zeker wel wat stil en zoekt naar een plaats waar meer rumoer was. Hy bracht daarom een bezoek aan café Fortuin (een half uur buiten 't dorp gelegen). Het wa9 Zaterdag avond 10 uur toen hij er aankwam, maar daar was helaas ook niets te vangen. Geen enkele gast, ja de caféhouder was zelfs niet aanwezig. Op zijn terugreis snapte hy juist nog een wielrijder zonder licht, die moest er nu maar voor boeten. Een jongedame van 30 lentes ontving voor surprise een flinken dikken boterletter. Zij had de huisgenooten op haar vingers opgeteld en nu zou zy met het broodmes evenveel stukjes snijden. Maar o wee, al ras bleef het mes op een hard voorwerp zitten. Nu bleek dat de vulling van bout was. Haar gezichtje betrok weer, by de gedachte dat zy bedrogen was. Andere dames brachten het er beter af. Zy wisten zich voor eenige glimlachjes of zoenen een flink stuk spoor- banket, of wat suikerbeestjes te vermees teren. Verslag der vergadering van de Land- bouwersknechts-vereeniging „Door Eendracht Sterk", gehouden op Don derdag 4 Dec. 1919, des avonds te 6 uur in do zaal van A. v. d. Werff te Melissant. De Voorzitter Joh. Hameete opent de ver gadering en heet de ópgekomenen hartelijk welkom. In 't kort zet hy uiteen, dat de leden zyn opgeroepen naar aanleiding der conferentie met de werkgevers. Deze willen deeischen der vereeniging niet inwilligen. Zij kwamen met een voorstel om een klasse-stelsel in te voeren voor de landbouwersknechts. En dan zou een eerste knecht f 14,50, een tweede knecht f 14,- en een derde knecht f 13,50 per week ontvaDgen. Ook wilden zy het H.L. tarwe niet geven. Na langdurige dis- cusies werd besloten hier Diet op in te gaan. Een klasse-stelsel wil men niet in voeren en niemand zal zich verhuren beneden de door hen gestelde eischen der vorige veigadering. Ook werd er op gewezen dat elke knecht wekelijks zijn kaart zal presenteeren voor de zegels te plakken voor de ouderdoms rente of de werkgevers plakken of niet. Er waren 21 leden, 2 leden hebben bedankt als lid, een kon niet komen daar by een konijn moest slachten. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering en spreekt allen moed in tot volharding. OUDDOilP. De oudste ingezetene alhier, Grietje Akershoek ia Zondag op 93 jarigen leeftijd overleden. In deze gemeente komt in een gezin gevallen van typhus voor in de woaiDg Met ingang van 1 Januari a.s. zal het Telefoonkantoor door het Rijk van de Ge meente worden overgenomen. N1KUIVE TONGE. Vrydag j.l. vertrok onze dorpsgenoot, den heer A. Oorbeek, per s a. „Nieuw Amsterdam" naar Amerika, om aldaar zijn fortuin te zoeken. Door den heer L. v. d. Velde alhier, is by B. en W. een verzoek ingediend, tot het oprichten van een Stoomzuivelfabriek. Aan het tramstation, zijn gedurende suikerbietencampagne gewogen pl.m. 5.500 000 K.G. suikerbieten, en aan de lading plaats bij het z.g. „Langendam", pl.m. 5.000.000 K.G. suikerbieten. De Rekening van het voor Begrafenis fonds „E-gen Hulp" alhier gearriveerdeschip turf ligt op Donderdag 11 Dec. a s. 's avonds van 6 uur in het Logement van den Heor J. van Paasschen ter inzage. De jaarvergadering van de afdeeling Nieuwe Tonge en omstreken der Zuid Hol- landsche Vereeniging het „Groene Kruis is uitgesteld en nader bepaald op 18 Dec. e.k. zelfde plaats en tijd. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe Tonge, op Donderdag 4 December 1919. Tegenwoordig de heeren J. Overdorp, Bur- gem.-Secr., A. Dorst, A. C. Breesnee, C. de Haas van Dorsser, G. van der Kroon, L. Ne- lisse Lz. en M. Vreeswijk. Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Zijn gelezen de navolgende Ingekomen stukken: 1. Schrijven van den heer Dk. Breesnee, houdende bericht, dat deze wegens ongesteld heid verhinderd is de vergadering bij te wonen. 2. Missive van heeren Ged. Staten dezer provincie, houdende bericht, de wijziging en toevoeging in de Politieverordening goed te keuren. 8. Adres van het bestuur der Ambachts school te Middelharnis, houdende verzoek om verhooging van subsidie. De Voorz. vraagt, naar aanleiding van dit adres, wat de heeren van meening zijn, waar na de heer de Haas van Dorsser voorstelt, dit adres aan te houden tot een eerstvolgende vergadering en dan zien wat B. en "W. voor stellen. Thans deelt de Voorz. mede, dat de rekening van inkomsten en uitgaven dezer gemeente, dienst 1918, van heeren Ged. Staten terug i3 ontvangen, met eenige opmerkingen. By on derzoek dezes bleek, dat door den Gem.-Ont- vanger by het opmaken dezer rekening een klein foutje was gemaakt en bij de vaststelling der rekening over 't hoofd was gezien. B. en "W. stellen voor aan de door heeren Ged. Staten gemaakte opmerkingen tegemoet te komen, en de rekening opnieuw vast te stellen. ie gewone inkomsten op uitgaven Batig saldo e buitengewone inkomst uitgaver Batig saldo Van de vorige rekening e gewone inkomsten uitgaven Saldo e buitengewone inkomste uitgaven Saldo Alzoo een verschil van f Al hetwelk wordt goedg De Voorzitter deelt me egrooting van Inkomsten e jmeente, dienst 1920, „va ;aten dezer provincie ter .et eenige opmerkingen. )or aan deze opmerkingen len, en enkele posten te a voorzitter die posten vo> De heer C. de Haas v: it hij bemerkt heeft, dat )0gd moeten worden, en - m post Onvoorziene Uitga De Voorzitter zegt dat er ene Uitgaven is, doch de: i dus deze verhoogingen <n Omslag gevonden moeten begrooting wordt gewijzi gewone inkomsten op uitgaven Batig saldo buitengewone inkomsten uitgaven Batig saldo «B. en W. stellen voor de 'bedoeld in het 3e lid van ai der Wet tot regeling van hi vrtjs, zooals door HH. Gedej ia aangegeven te wijzigen, e art 1 te laten vervallen. W< algemeene stemmen wordt Komt in behandeling de do heffing van Begrafenisrei meenten. IP" Voorz. leest deze, en hoorende memorie van toelic onderwerpt dezelve aan de t Daarna legt de Voorzitter h de oude verordening uiteen. Nadat eenige discussien w segt de heer van der Kroon, (vacht had, dat de lijkkoets tomen, en maatregelen ven; ize meer te gebruiken. De Voorz. zegt, dat niet 'va n den Heer Verwey (gever ig worden afgeweken, en t. jchikbing te stellen, doch den f4,— disponibel is. Na eenige discussion inzak lt de heer A. C. Breesnee t op het convocatiebiljet t, tot een eerstvolgende ve houden. De heer L. Nelisse kan ziel 1 van de heer A. C. Breesn wil dan ook de verordeni Begrafenisrechten aanhoud nde vergadering. Hetwelk nden. iomt in behandeling voetpat )e voorzitter zegt: de heer> In plaats van kaarten. 1DERTROUWD: W. C. WALING J. C. MAST. tKSLAND, MMELSDIJK, welyksvoltrekking, 18 Dec.l 4 December 19 Heden overleed tot onze die] droefheid, onze eenige lievelin KLAAS ANDRIES den nog jeugdigen leeftijd ve tijua 4 maanden. JOHs. VAN REE. P. J. VAN REE-STOLK. Ooflgensplaat, 4 Dec. 1919. Notaris VAN DER SLU DIRKSLAND bericht o kantoor, behoudens v. ingende zaken, op get dere avonden open is, d Dinsdag- en Vrijdagavr n 6—8 uur. 2 ibikbaar voor Voorschotten va 'O,—. Ie en 2e Hypotheek, Bel ten van Grossen en Polissen ibtenaren zonder bor •ven met postzegel voor antwoo ZUIDER CREDIETBANK. Wijnstraat 105» Rotterdam.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 2