ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 6 DECEMBER 1919. Het bewerken van het Register op uitgaande stukken over 1918 t/m 8 Maart 1919. Idem Register Ingekomen stukken over 1918 tot en met 8 Maart 1919. Het inschrijven van alle Publicatiön over 1918 tot en met 8 Maart 1919 in het Register van Publicatiön. Deze bekendmakingen komen in de des betreffende Registers resp. voor onder no. 1 tot en met no. 58 en van no. 1 tot en met 8. Het mede geheel bijwerken vanaf het vertrek van den Heer de Lijster van het register van begraven personen. Door mü moesten nu uit gegevens van den doodgraver worden nagegaan in welke grafruimte, datum enz. de overleden perso nen waren begraven. Het geheel invullen van het secretarie- register van afgegeven bevelschriften voor 1919 met de verschillende Hoofdstukken der Begrooting van uitgaven dezer Gemeente en het geheel bijwerken daarin van de afge geven mandaten. Het register moest uiterlijk 1 Januari 1919 gereed zün, met uitzondering natuurlijk van de afgegeven mandaten, doch deze moesten toch tot 8 Maart jl. zijn ingevuld, onder de desbetreffende Hoofdstukken. Dat natuurlijk ook het secretarieregister over 1918 aanvul ling behoefde, zal niemand verwonderen die het vorenstaande gelezen heeft. Het opmaken van verschillende mandaten over het dienstjaar 1918, die zeer waarschijn lijk reeds in Januari zijn ingeleverd, doch die na het afsluiten van het dienstjaar nog uit een kast ter Secretarie, tusschen ver schillende comptabiliteitszaken te voorschijn kwamen. Het in orde maken der staten en verdere bescheiden, verbonden aan het bekomen van den steun voor nè 14 November 1918 uit dienst gekomen dienstplichtigen, te weten kleedinggeld, en bijslag noodzakelijk levens onderhoud. Bij belanghebbenden alhier, is evenals bjj hun collega's te Abbenbroek m. i. terecht zeer groote ontevredenheid ontstaan doordat de Burgemeester de bekende steun voor de tweede 60 dagen vergoeding niet heeft uit gekeerd. Zooals echter voor Abbenbroek reeds is medegedeeld kon na een half jaar niet meer met juistheid worden nagegaan, wie werke loos waren geweest, en wist de Burgemees ter zich ten slotte van deze aangelegenheid af te maken met de mededeeling dat de bedoelde werkeloosheid niet had geheerscht. Belanghebbenden hebben evenwel schrif telijk aangetoond, dat zij wel degelijk wer keloos waren geweest met vermelding van het aantal dagen, doch op hun,verzoek om steun werd steeds geantwoord. „Geduld, geduld." Een bestuurslid van den Bond van Dienst plichtigen uit Rotterdam, die de belangen der gedemobiliseerden ter secretarie kwam bepleiten, werd de deur verwezen. Dat ook de werkzaamheden aan deze steun regeling verbonden, omvangrijk waren, we gens hot ontbreken van de noodige gegevens, daar belanghebbenden meerendeels reeds half November huiswaarts waren gezonden, behoeft zeker geen betoog. Gedurende de laatste 5 weken werden zelfs nog rappels ontvangen voor het in orde maken van achterstallig werk over 191S n.l. Het toezenden van afschriften van de akte van aanstelling aan het Ministerie van Financiën, van den Heer Jas als secretaris en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, alsmede afschriften der besluiten van ont slag van Mej. A.E. Geilvoet en Mej. M.Serrij als onderwijzeressen in de nuttige hand werken. Het alsnog inzenden van een mutatiestaat aan Heeren God. Staten, betreffende de be noeming van Mej. Boutkan als onderwijzeres en eveneens van Mej. H. J. Kuyper Boone wegens verleend eervol ontslag. De gegevens bedoeld bij Prov. blad no. 103 van 1914, waren evenmin over 1918 inge zonden. Het inzenden aan den Minister van Oorlog van de verzamelstaten waarin de kostwin nersvergoeding verantwoordt wordt na 25 Sept. 1918, dus n.l. over een reeds afgesloten dienstjaar. Deze vergoedingstaten liggen vanaf ver leden jaar ter secretarie, doch de Burge meester vind het niet noodig zich ook met deze werkzaamheden te bemoeien, evenmin als Z.Ed. ooit een hand heeft uitgestoken naar het vele andere achterstallige sscretarie- werk, dat tijdens zijn waarnemen van secre tarisschap is ontstaan en waarvan Z.Ed. toch iedere maand het salaris heeft opge streken. Het medegeven aan den Gemeentebode van deze missive, om aan my uit te reiken, was alles wat ter uitvoering van 's Ministers brief door den Burgemeester werd gedaaD, niettegenstaande Z Ed. natuurlijk zeer goed wist dat het in orde maken van deze ver- goedingsstaten vooral wegens onbekend heid met de financiöele gesteldheid enz. der gezinnen van de betrokken dienstplichtigen na zoo'n groot tijdsverloop voor my haast onmogelijk was. Het is natuurlijk ondoenlijk, om alle achterstallige werkzaamheden te vermelden, te meer, daar mij hiervoor op 't oogenblik de noodige tijd ontbreekt, doch ik ben desge- wenscht gaarne bereid, deze lijst van achter stallige werkzaamheden aanzienlijk uit te breiden. Thans rest nog het vermelden van de wijze waarop de Burgemeester zjjn taak als zoodanig opvat. Deze werkzaamheden zullen Z.Ed. geen zenuwoverspanning bezorgen. Met de contiOle van het Levensmiddelen- bedrijf bijvoorbeeld, heeft Z.Ed. zich nage noeg niet bemoeid, reden waarom de Heer van Gils, controleur van de Distributie bedrijven in deze Provincie volgens diens verklaring nergens zoo'n warboel had aan getroffen als in deze gemeente. Het feit alleen dat deze controleur pl.m, 5 weken noodig had, om dezen Augiusstal te reinigen, zegt m.i. reeds genoeg. 't Ergste is evenwel, dat deze groote na latigheid voor de gemeente aanzienlijke financieele offers heeft medegebracht. Ook hier wist de Burgemeester zich weer meesterlijk uit te redden door de schuld te werpen op den vorigen secretaris, de Heer de Lijster en mede op de Heeren wethouders dezer gemeente. De in deze kwestie meest bevoegde n.l. de Heer van Gils, verklaarde evenwel, dat de Heer de Lijster geen blaam trof, terwijl het voorts alleszins begrijpelijk is, dat de Burgemeester geen vergadering van het Gemeentebestuur belegt, de wet houders toch niet in staat zijD, om de con- tröle die door het college van B. en W. moest geschieden, te doen plaats hebben. Ook zelfs nè het uitbrengen van bet ver nietigende rapport van voornoemden con troleur, en nadat de Burgemeester een ernstige I erechtwijzing had ontvangen,moest van de zijde der wethouders Dog steeds worden aangedrongen op het maandelijks controleeren van het Levensmiddelenbedrijf, daar deze contröle anders weder achterwege zou zijn gebleven. Een zeer sterk staaltje van de absolute onverschilligheid omtrent de Gemeente zaken is ook nog het volgende. Zooals uwen Raad bekend is, zjjn alle inwoners verontwaardigd over de wijze waarop het distributiebedrijf werd beheerd, temeer daar het van algemeene bekendheid was, dat behalve het groot nadeelig saldo, ook nog een aanzienlijk kas-tekort bestond. Nu werd eenigen tijd geleden, de ingelever de -Distributie-rekening dienstjaar 1918 in tegenwoordigheid van den afgetreden Direc teur van het Levensmiddelenbedrijf, door wethouder Wevels en ondergeteekende op de Raadzaal nagezien. De Burgemeester was ook op de zaal aan wezig, daar aldaar tijdelijk zijn lessenaar stond. Ieder sterveling, zal nu natuurlijk wel denken, dat de Burgemeester na al het voorgevallene, zich zal hebben gehaast om deze Distributierekening mede te onder zoeken. Mi3 gerekend Mijne Heeren De mededeeling van „De Heeren zullen het wel vinden, ik ga maar aan mijn werk voor Abbenbroek", was alles wat de Burge meester omtrent deze zeer voorname kwestie meende te moeten doen. Om 12 uur vertrok Z.Ed. en liet Wethouder Wevels met ondergeteekende Wethouder van den Hoek was door omstandigheden verhinderd tot het bijwonen dezer vergade ring achter, tot het in orde brengen van deze vooral in verband met de Gemeente- financien uiterst gewichtige aangelegenheid. Is het niet schandelijk? Evenmin als de Burgemeester zich be moeide met laatstgenoemdeDIstributiezaken, interesseerde Z.Ed. zich ook niet voor de Zooals reeds vermeld, belaste Z.Ed. mij met opknappen van het zeer vele achter stallige werk, doch ook nagenoeg al de na S Maart jl. te verrichten werkzaamheden moesten door mij in orde worden gemaakt, zonder de allerminste medewerking. Ia het tjjdvak van 8 Maart tot heden werden 361 brieven geschreven, zooals in het desbetreffende register is na te gaan. Van dit aantal schreef de Burgemeester er slechts 20 waaronder ook de brieven zijn begrepen over de brandstoffenkwestie die mede in verband met Z.Ed.'s optreden de voornaamste oorzaak zijn geweest, dat deze gemeente 5 maanden zonder brandstoffen heeft gezeten, zooals uwen raad bekend is. De hoogst enkele keer, dat de Burge meester zich nog eens met de Gemeente zaken bemoeide, eindigde dit nog met een ramp voor deze gemeente. Als voorts wordt nagegaan, dat over het geheele jaar 1918, 351 brieven werden ge schreven en over het laatste tijdvak van nog geen 9 maanden, waarbij in aanmerking is te nemen, dat ik door mijn huwelijk, ongesteldheid en daaruit voortvloeiend tijd verlies bijna drie weken heb moeten ver letten, thans reeds door m\j 341 brieven geschreven zijn, zal iedereen vooral in ver band metvorenvermelde achterstallige werk zaamheden enz. enz. erkennen, dat ik het verbazend druk heb gehad. Dat bij dezen zeer grooten achterstand enz. sommige ge meentezaken zeer tot mijn spijt in 't gedrang zijn gekomen, kan natuurlijk niet uitblijven. Er wordt gewerkt, zooveel als mogelijk is, om alles spoedig in orde te brengen, doch ik wensch mij niet verder te overspannen ten gerieve van den Burgemeester, die mij zooveel achterstallig werk heeft nagelaten en nog steeds voort gaal met zich van de Gemeentezaken niets aan te trekken. "Vertrouwende uwen Raad voldoende te hebben aangetoond, dat door mij voor Heen- vliet veel werk is verricht, en onder mede deeling dat ik Heeren Gedeputeerde Staten in kennis zal brengen van alle feiten, hier over vermeld, en dit college tevens zal wijzen op de door den Burgemeester mede gedeelde grove onwaarheden in den aanhef van dit schrijven bedoeld, heb ik inmiddels met verschuldigde hoogachting de eer te zijn van uwen Raad de dw. dnr. de RIJKE Gemeen te Secretaris, De heer Schols merkt hierna op, dat hij nu een andere kijk op de secretariszaken gekregen heeft, doch van meening is, dat de wethouders alvorens hun klacht bij Ge deputeerde Staten in te dienen, eerst den Burgemeester hadden moeten zeggen, dat zij voornemens waren dit te doen. De voorzitter zegt hierop, dat door hem verscheidene malen is aangedrongen op het behartigen der gemeentezaken door den Burgemeester doch steeds zonder resultaat. Alle leden zijn dan ook verontwaardigd over de wijze waarop de Burgemeester zijn taak als zoodanig opvat. Hierna deelt de voorzitter mede, dat het Dagel. Bestuur voorstelt aan Mej. Hoepel f 75 verhooging toe te kennen als handwerk- onderwijzeres welk bedrag na eenige be sprekingen op voorstel van den heer Schols met algemeene stemmen wordt verhoogd tot f100 ingaande 1 November 1919. De heer van der Hoek stelt daarna voor een commissie te benoemen uit vrouwen bestaande voor controle hand werkonderwys waarin de beer Schols geen heil ziet aan gezien door het hoofd der school ook niet wordt gewerkt en men als dan voor het lageronderwys ook een commissie zou moe ten benoemen. Op voorstel van den heer van den Berg zal Oosterlee worden aange vraagd de vuilnisbakken aan den achterweg te Nieuwesluis voortaan tijdig te ledigen. Hierna dringt de heer Roodnat aan op het indienen van de verordening regelende de uitbetaling der onderwijzers ingevolge de wet van 14 Juli 1919 (Staatsblad n. 493). Voorts deelt de heer Roodnat mede, dat de weg vanaf 2e vlotbrug tot van Hees bijna niet begaanbaar is en de wegwerker alleen voor het in orde maken daarvan te veel tijd noodig heeft en verzocht een persoon extra aan het werk te stellen. Deze aangelegenheid zal nader worden onderzocht en zoo noodig daarin verbetering worden aangebracht. Verder merkt de heer Roodnat op dat de wed. Vrij heeft verzocht haar gratis brand stoffen te willen verschaffen daarzy onmach tig is die te betalen. De voorzitter zegt er met het Armbestuur te zullen overspreken. Daarna zegt de heer Roodnat, dat we al zooveel klachten van alle zijden over den Burgemeester hebben vernomen hij zich verplicht acht er nog één aan toe te voegen. De rijksveldwachter te Nieuwesluis heeft n.l. gedurende 25 jaren een gratificatie ge noten van f25 bewezen politiediensten; over de jaren 1918 en 1919 is evenwel nog niets uitgekeerd. De voorzitter zegt hierop, dat in het Dagel. Bestuur deze aangelegenheid is besproken, doch de Burgemeester wilde in afwijking van onze zienswijze niet tot deze uitkeering waarvoor volgens hem hij alleen bevoegd is over gaan. De voorzitter keert deze haDdelwjjs van den Burgemeester zeer af, waarop de heer Roodnat antwoordt, dat de Raad en niet de Burgemeester over de gemeentegelden be slist. Alhoewel alle leden er voor zijn deze uitkeeringen als nog te doen plaats hebben, waarbij de beer Schols nog opmerkt, dat hij dit optreden van den Burgemeester gro velijk onbillijk acht wordt besloten deze zaak verder af te bandelen zoodra de Bur gemeester weder eens een vergadering mocht bjjwonen. Hierna informeert de heer Schols of de brandstoffen niet door de gemeente kunnen worden gedistribueerd daar de kolenleve- ranciers er te veel aan verdienen. De Voorzitter zegt hierop, dat de gemeente geen opslagplaats bezit, waarop de heer Roodnat antwoordt, dat over de opslagplaats van den Steenkolenbond alhier kan worden beschikt. Nadat de heer Van den Berg heeft mede gedeeld, dat A. van Hees geen kolen heeft ontvangen voor zijn bedrijf eQ door den voorzitter hierop wordt geantwoord, dat Van Hees daarom nooit heeft gevraagd, wordt van de kolenkwestie afgestapt. De heer Van Hees wijst hierna op den weg bij Arkenbout, waar een greppel langs dien weg is gelegen, zoodat het zeer moeilijk is, dat twee wagens elkander kunnen pas- seeren, waarop spreker wenscht voor te stellen dien greppel dicht te maken en daarin buizen aan te brengen. De Voorzitter zal deze aangelegenheid onderzoeken. Daar door geen der heeren meer het woord wordt verlangd, sluit de Voorzitter de ver gadering. Gemeenteraadsvergadering te Hellevoet- sluis op Dinsdag 2 dezer. Geopend 7,25 uur. Voorzitter: Burgemeester A. Lindeman. Aanwezig: alle leden. I. De notulen worden gelezen en na een aanmerking van den heer KOOT gewijzigd goedgekeurd. II. Ingekomen Stukken. 1Een dankbetuiging van MejJ. T Sauer voor haar benoeming aan de M.U.L.O. school. 2. Een schrijven van Dr. H. Kerbert, houdende verzoek om kostelooze toelating zijner Russische pleegkinderen op de le O L.S. Dit verzoek wordt na discussie tot de ge heime vergadering aangehouden. 3. Een missive van den Minister van L., N. en H., dd. 25 Nov. 1919, met de mede deeling, dat, voor zoover de onder het Dep. van L. N. en H, ressorteerende diensttakken aangaat, er geen inrichtingen te H.sluis kun nen worden gevestigd. 4. Een missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring der verordening op het school geld. 5. Van dezelfde goedkeuring der veror dening op de Winkelsluiting. De VOORZITTER deelt mee, dat B. en W. hebben besloten om op St. Nic. avond het sluitingsuur vrij te laten. 6. Een verzoek van den Rijkswerklieden- bond tot intrekking der forenzenbelasting, wegens de grove onbillijkheid hiervan. De VOORZITTER: we weten er alles van, maar we zitten in het schuitje. De heer KOOT't Is een gruwelijk onrecht. Velen kunnen hier geen huisvesting krijgen. Na onderzoek is hem echter gebleken, dat herroeping onmogelijk is. De heer PRINS sluit zich hier bij aan. Hij wil echter by de rondvraag nog even het woord hierover hebben. Daarna wordt genoemd schrijven voor kennisgeving aangenomen. 7. Een schryven van den heer Goedhart met het verzoek om plaatsing van 4 lantaarns langs den Kanaaldijk. De heer JANSEN wil dit verzoek inwilligen. Wethouder DE BOO vindt dat ook langs deze kanaalzijde verlichting noodig is. De heer VERMAES wenscht eenige lan taarns uit de nu weinig bewoonde Molen-, straat weg te nemen. Verschillende heeren protesteeren hier tegen. Het voorstel van den heer KOOT om het verzoek in handen van B. en W. te stellen wordt aangenomen. 8. Een verzoek van de Gemengde Zang ver. „Zanglust", om één der schoollokalen voor haar wekelijksche repetities te mogen gebruiken. Onder de bepaling, dat het Bestuur ver antwoordelijk is voor de reinheid enz., wordt dit ingewilligd. 9. Een adres van de afd. der S.D.A.P. om aansluiting by het Verkoopbureau voor gemeentelijke vischvoorziening te IJmuiden, ten einde voor redelijken pry's de burgerij van visch te voorzien. De heer KOOT zegt: Wat wil dat zeggen aansluiting? Zijn wy dan contributie schuldig, of zoo iets? Of zegt dat, dat wij ze steeds daar zullen betrekken? Het is den VOORZITTER niet bekend. Daar ook de 2 afgev. der S.D.A.P. dit niet kunnen toelichten, wordt dit verzoek aan- gehoudeu om eerst verder te informeeren. 10. Een missive van Ged. Staten, waarin de aandacht wordt gevestigd op de wijziging der Kieswet, waardoor de vrouw tot het actieve kiesrecht wordt opgeroepen en daar door herziening noodig is van de verdeeling van de kieskringen en stemdistricten. B. en W. stellen voor de oude indeeling in 2 districten te handhaven. Aangenomen. 11. Een mededeeling van Ged. Staten, dat de verordening op de werkzaamheden der commissie van voorbereiding (C. v. V.) wijziging behoeft in art. 6. Na breedvoerige discussie wordt aan deze wensch voldaan. 12. Verschillende af-en overschrijvingen, aangaande de Waterleiding worden goed gevonden. 13. Twee plannen tot reorganisatie van het onderwijs, nl. van de heeren G. Werkema, hoofd der M. U. L. O.school en G. Gebraad, hoofd der le O .L.S. De eerste wenscht: a. de Muloschool weer uit 6 klassen te doen bestaan. b. het vak, aangeduid onder de letter U (handelskennis) in art 2 der wet op het L. O., onder de leervakken op te nemen. c. dat, indien de M. U. L. O school op 15 Jan. 1920 meer dan 145 leerlingen telt,het personeel op dien datum geacht wordt te bestaan uit S personen en de vacature zoo spoedig mogelijk te vervullen. De heer Gebraad stelt in opdracht van B. en W. het volgende reorganisatieplan voor: De beide lagere scholen worden vereenigd tot één school, bestaande uit 11 klassen, n.l. 2 eerste, 2 tweede, 2 derde en 2 vierde klas sen en voorts één vijfde, één zesde en één zevende leerjaar. De VOORZITTER wenschte dat de Raad zich uitspreekt, of zij er in principe voor is, dan kunnen verdere maatregelen worden ge nomen. De heer KOOT deelt namens de C. v. V. mee, dat zij een breedvoerig onderzoek heeft ingesteld en dat de tegenwoordige toestand der M. U. L. O. school onhoudbaar is. De C. v. V. stelt voor tot algeheele herbouw over te gaan, de M. U. L.O. school op te heffen en in de Barakken by de O. L. School te doen bijbouwen. Verder wordt over deze belangrijke zaak niet meer gediscusseerd, maar in principe tot reorganisatie besloten en aanvraag van de vereischte toestemmingen en subsidies. 14. Het in de vergadering van 31 Oct. aangehouden verzoek der schildersgezellen- bond tot toetreding tot het werkeloosheidsbe- sluit 1917. Aan adressanten zal worden bericht, dat de Gemeente reeds is toegetreden op 29 April 1918. III. Benoeming ondenoijzer aayi de M. U. L. O. school. De heer M. v. d. Wiele wordt met algemeene stemmen benoemd. IV en V. Begrooling Armbestuur en die van het Liefdadighnidsgesticht. (Voor wij verder gaan, willen we eerst de volgende opmerkingen maken: 1. dat alleen die posten behandeld zijn, waarin de sectie's of de C. v. V. niet met B. en W. mee gingen. 2. Dat verschillende posten zeer vlug en vaak onduidelijk werden voorgelezen, zoodat wy ze moeilijk of in 't geheel niet konden volgen. ff. Dat vrij, alleen van elke post het vast gestelde cijfer en niet de verschillende voor stellen zullen weergeven. Dit met het oog op plaatsruimte. Verslaggever). Deze begrootingen waren onderzocht door de hh. Koot en Haas. Zij adviseeren tot aanneming. Het salaris van den Boekhouder wordt vastgesteld op f 250-+-f50 na 2 jaar. Armvader f 865, met inhouding van f 250 voor woning, vuur, licht enz. Daarna wordt deze begrooting met alg. stemmen aange- nometi. VI. Begrooting Waterleiding. Deze is onderzocht door de hh. Noorder- meer en Kerkhoven. Zy adviseeren tot aan neming, doch dringen aan op bezuiniging. De salarissen worden als't volgt geregeld Mol f 1130 -+- vrije woning, deze geschat op f 170. Vau den Hoek f 920 -f- woning, geschat op f 130. Eveneens met alg. stemmen aangenomen. VII. Gemeente Begrooting. Het salaris van den tij del. ambt. ter secr. wordt bepaald op f 1000. De postonderhoud- Raadhuis wordt met f 100 verhoogd. Beis- en verblijfkosten gebracht op f 250. Salaris marktmeester f 930. Geldopbaler waterleiding f 170. Comm. van Politie f 1800 -|- 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100. Agenten f 1400 -+ 4 X f 50, aanteekening nog eens f 60, hoofdagentschap f 50, toelage voor fietsen en burgerkleeding f 50. Voorts vrije bovenkleeding. Vrye woning en huur toelage vervallen. Huurwaarde der woning van de agenten Top en Van der Vaart vast gesteld op f 115. Subsidie Burgerwacht afgevoerd met 6 stemmen: de hh. Haas, Jansen,Koot,Boere, Noordermeer en Kerkhoven. Onbewoonbaarverklaring van vele krot woningen. De Raad spreekt de wenscheiyk- heid uit, dat onderzocht zal worden waar dit moet plaats hebben en dat er tevens gezocht wordt naar terrein voor nieuwbouw. NDERTROU WD et medewerken der let iJJen, om deze dag tot e doen maken? Want zo in!,het niet bly ven. Verst ieken niet eens de weke tflyven liever slenteren ffltlen ze, als ze allen trt |ii uitvoering kunnen g woorden „Sempre Creac ,en blyven. We wenschen 't muziekj mpathieken directeur nc Zaterdagavond had iluk, door de duisterni te loopeD, zoodat ger (zakelijk was, welke ;e ribben zyn gekneus Woensdagmorgen onl I der Schenk alhier de haar 46-jarige zoon Piett stranding van der op de kust van Fr om het leven is geko: jrman en ongehuwd. J.l. Dinsdag is W. 1 de Provinciale Wa'ersta >fd alhier, aan een wisse iji hij zich in een gvliet bevond, bad bi ijner riemen brak en de rivier op dreef. G ij met de eb op een za ,ar by anders waarschy dreven zyn. Nadat by val In plaats van kaarte W. C. WALING J. C. MAAT. MELSDIJK, "j 4 December iwelyksvoltrekking, 18 De j; CORNELIA KORTEWEG L hunne Hij wenscht, dat daartoe een commissie zal worden benoemd, bestaande uit 1 Raadslid, 1 lid der Welvaartsvereen. en 1 lid van Volkshuisvesting. Als Raadslid wordt benoemd de heer Boere met 10 stemmen en 1 blanco, terwijl aan bovengen, vereen, benoeming van een lid zal worden verzocht. Salaris doodgraver f600, Meijer f450 voor onderhoud van parken. Looy f 1190, Voogd f900, Wed. Saarloos f360, Hoogewerf f 450. Herstelling dak gesticht van Liefdadig- Den 8slen December heid f 250. hopen onze geliefde Ouders Kosten Comm. tot wering van schoolver zuim geschrapt. Kosten bijdrage Doofstommen-instituut te R'dam van f 10 gebracht op f 20. Subsidie Wijkverpleging f 200, dito voor tuberculose-besti+jding f 250, mits een lid van B. en W. toegang heeft tot de vergaderingen. Belasting op het sluiten van huwelijken f 100. te herdenken. Post opbrengst kermis. Na de gewone dis Hunne dankbare Kindei cussie van voor en tegen, wordt in stommini OoUgonsplaat, gebracht wie vóór en wie tegen de kermis CORNELIA, is. Vóór de heeren Haas, Smit, de Boo en ELIZABETH, van Dorsser, zoodat deze met 7 stemmen is IJmuiden, afgeschaft en dus ook de post a f 1000 wordt JOHANNIS LAURENS. geschrapt. Zwaagdijk, Daarna wordt de gemeentebegrooting met G. BROUWER (Verloofd 10 stemmen voor aangenomen. Tegende Ooltgensplaut, heer Vermaes. BLAURENS. De VOORZITTER verwacht deze begroo- GEERTRUIDA TANNElj ting, sluitende met zulk eeu groot nadeelig Ooltgemplaat(Langstraat,) saldo, spoedig van Ged. Staten terug. Dit 6 Dec- *919. nad. saldo kan alleen gedekt worden een bijdrage uit de oorlogswinstbelasting en een buitengewone onderwljssubsidie. stelt echter voor een brief bij de Begrooting Heden ontvingen we het treu te zenden met een uitvoerige beschrijving.ericht, dat bjj de schipbreuk? van den ellendigen toestand der gemeente,leo motorschoener„Bosco"is Dit wordt goedgevonden. mgelukt onze geliefde ZooJ VIII. Rondvraag. Jroeder De heer PRINS stelt voor eencommissieHpTPn VilII HPn CPUE in het leven te roepen, die de vereeniginglGIbll Inli ULll oullL der Gemeenten H.sluis en Nieuw Helvoet® Stuurman zal voorbereiden en wel steunende op dendeil ouderdom vanr'uim46ji a. door de Rijksinstellingen en de te ver pE0'C"val>f schenk-! wachten industrie hooren deze gemeenten joh van DERvschenk 1 bij elkaar en grenzen nauw aaneen. ca. van DER schenk-ki b. de hooge regeering wenscht zwakke A. van DER SCHENK, gemeenten te vereenigen. Sa. van DER SCHENK-Gest- c. de onbillijke for. belasting vervalt daa;- PLN. VAN DER SCHENK, door. fej-VANDERSCHENK-BRAt Voor deze Commissie werden de C. v.N.IfeVAlDER SCHENK, en de voorstellers benoemd, dus de h.h. Koot,j' E w utjis SCHENK. Jansen, Kerkhoven en Prins. uaaeiharnis, 3 December 191 De heer HAAS vestigt er aandacht op, Hr. Ms. Noord-Brabant voor tuchtschip is~ bestemd, doch dat er nog geen plaats is voor* uitgekozen. Spreker wenscht, dat er pogingen Heden overleed tot onze di worden aangewend om de keus op H. te doenlroetheid in het Militair hospit vallen. Breda onze innig geliefde N De VOORZITTER deelt mee, dat bedoeldU; verzoek reeds is verzonden. IflrK ill UlltCrS Wz De heer KOOT wenscht op te treden tegenn de R. T. M. en de Regeering op den onhoud baren toestand te wijzen. De VOORZITTER wil eerst een klacht bij de Directie indienen. De hh. KOOT, BOERE en SMIT zijn van meening dat dit niets zal baten. Na verdere discussie wordt het voorstel! van den voorzitter z. h. s aangenomen. Daarna wordt de openbare vergadering te'UDETONGE, 27 November 19 10 voor 12 uur gesloten en gaat deRaadinj comité ter behandeling van reclames H. 0. L. n ouderdom vnn ruim 21 j? A. MUNTERS Dz. A. M. MUNTERS-Fluj D. MUNTERS. P- MUNTERS. W. MUNTERS. J. G. MUNTERS. Aon. MUNTERS. G. MUNTERS. Plaatselijk Nieuws. erichtdoor hetDepartement .MuMommelsdök derMaa «IIDDELDAIiNIS. Woensdag jl. was hel"u' Algemeen, rerl 30 jaar geleden, dat de Muziekvereenlgin?,'. "getocht voorschotten „Sempre Crescendo" Middelhamis—Som r 500. melsdijk werd opgericht. "vragen moeten geschiede Al dien tyd was de WelEd. Heer M. M',f®cretaris-penningmeester J. Vletter directeur dier.vereenlgiug, Deze dag ia atil voorbij gegaan. Zou e

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6