nterc. telef. 210 ten theken oners TRS - Kipstraat 76-78 Tolenaar's ingen Telef. 7911-9142. [NG ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 11 OCTOBER 1919. 5 in iYensYerzekering ger, Goedereede dat U in FRASCATI oedkoop kan dineeren. J altijd klant blijven. en groenten tte een half pond wegen. ;baaral3 cent per glas. M. jeten? anco geplaatst, eekenlng. •ingen voor Watervoor- ?ek enz. te verrichten, L en levering van prima lat men zich zelf SOLIDE Aanbevelend, JAC. VRIJ. WEST-USELMONDE. OUDE TOSGE. No. 49. 11 Oct. 1919. Otfidëtle Mededeelingen. Bewoning van Woonwagens en Woonschep-n. De BURGEMEESTER vau MIDDELHARNIS vestigt de aandacht van belanghebbenden op onderstaande bepalingen der Wel op woonwagens en woonscbepen 19lo (Staatsblad uo. 492), waar van de in werkingtreding bepaald is op 15 Oc tober 1919. Voor bet gebruik van een woonwagen ol woonschip als woning Is scbrlltelijke vergunning noodlg. Formulieren voor vergunningsaanvragen zyq kosteloos verkrijgbaar ter secretarie van de gemeenten, door den Commissaris der Koningin aangewezen, waaromtrent ter secretarie dezer gemeente desverlaogd nadere inlicbtingen wor den verstrekt. De aanvrager dient de aanvraag in ter secre tarie van een der aangewezen gemeenten door deze persoonlijk te overhandigen aan den Burgemeester of aan een door dezen aangewezen ambtenaar. Deze verstrekt zoo noodig nadere aanwijzingen en hulp, wanneer het formulier niet behoorlijk is ingevuld De aanvraag wordt gericht aan den Commis saris der KoningiD in de provincie, waar de aanvrager woont. Heeft deze geen woonplaats hier te laude, dan richt hy de aanvraag in twee- vond tot den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, onder mededeeling van de gemeente waar de schouw van den woonwagen of het woonschip zal kunnen geschieden. De woonwagen of het woonschip moet n.l. aan be paalde eischen voldoen. Aan hen, die op 2 September 1918 een woon wagen of een woonschip bewoonden en die vóór 15 Januari 1920 een aanvraag om vergunning richten tot den Commissaris der Koningin in de provincie, waar zjj ten tijde van bet doen dier aanvraag wonen, kan de Commissaris der Koningin echter vergunning verleenen dien woon wagen of dat woonschip te blijven gebruiken, ook al voldoen deze niet aan de wettelijke eischen, mits de aanvrager en de medebewoners ten tyde van het doen der aanvraag voldoende middelen van bestaan hebben of in hun levens onderhoud op voldoende wijze wordt voorzien. Niet-nakoming of overtreding van de voor schriften, met betrekking tot woonwagens en woonschepen gesteld, kan worden gestraft met geldboete van ten hoogste driehonderd gulden of hechtenis van ten hoogste drie maanden, ter wijl dit mede oorzaak kan zijn van inbeslag neming, vernietiging, onbruikbaarmaking of ver beurdverklaring van den woonwagen of het woonschip. Middelbarnis, C October 1919 De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. VerbrygbnursleJliiig Regeeringskousen. De Burgemeester vaü DIRKSLAND maakt bekend, dat a.s. Maandag, 13 October des v.m. 9—12 uur (sn het voormalige distri butiebureau aau den Ring) voor personen wier inkomen volgens den Hoofdelyken Omslag niet meer dan f 1200,- bedraagt, Regeerings kousen verkrijgbaar worden ge steld n.l. voor Kindereu (Maat 3) f 1,25, Kinderen (Maat 4) f 1,40, Jongens (MaatB) f 1,65, Meisjes (Maat 6) f 1,90 en Vrouwen (Maat 7) f 2,- per paar. Dirksland, den 8 October 1919. De Burgemeester voornoemd, DE WINTER. Uitreiking Broodkaarten. De Burgemeester van DIRKSLAND maakt bekend, dat de uitreiking van broodkaarten voor de 29e periode zal plaats hebben in het voormalige distributiebureau aan den Ring, en wel a.s. Dinsdag 14 October n.l. voor de huisnummers van 1 tot met 350 van 9—12 en voor de huisnummers van 350 lot en met 544 van 2-4 uur. Zy die hun broodkaarten niet afhalen, zullen geen broodkaarten van genoemde periode worden verstrekt. Dirksland, den 8 October 1919. De Burgemeester voornoemd, DE WINTER. Degenen die eigen broodgraan hebben, en laten bakken of zelf bakken, worden be leefd verzocht. GEEN broodkaarten meer te nemen, als zynde geheel in stryd met de billijkheid, en de bedoeling der Regeering. Nieuwe Tonge, October 1919. De Burgemeester, J. OVERDORP. tot 3i/a uur, kunnen op de Secretarie brood kaarten worden afgehaald. NIEUW-HELVOET. Voor de volgende week is verkriigbaar gesteld op: Bon 2 der Rjjkssuikerkaart21/2ons suiker. ZWARTEWAAL. Verkrijgbaar bij de winkeliers op: Bon 2 v/d suikerkaart 21/2°D8 suiket a 15 cent. Winterranrsoen steenkolen Op bon 11,12,13 en 14 37'/a K.G.eierkolen. ROCKANJE In de week van 13 Oct. tot en mm. 20 October is bon no 2 van de nieuwe suikerkaart geldig. Een ieder wordt aangeraden de oude bonhoekjes zorgvuldig te bewaren. - Z\jdie binnenkort goedkoope hemden katoen willen betrekken (f 0,50 per el) kun nen de opgave daartoe doen op het distii- butiebureau: 13 en 14 October van 9 12 en van 2—4, ouder op»ave van het aantal verlangde ellen. Ook zijn alsdan nog verkrijgbaar eenige paren kousen, maat 3, 4 en 5 alsmede een beperkt aantal pakken kaarsen, vooral rijtuigkaarsen. Plaatselijk Nieuws. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, maak! bekend, dat de broodkaart van't 113de tijd vak (oranje gekleurde) geldig is van 16 Oct. tot en met 24 Oct. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelbarnis maakt bekend, dat voor de week van 13 Oct. 1919, tot en met 18 Oct. 1919 zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 2 Rykssuikerkaart 2'/i ons Suiker. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aange zien de winkeliers geeD suiker kunnen be komen, is in de laatste twee weken alhier geen suiker gedistribueerd. Zaterdagnamiddag, 11 October, van 1 Foto's Vliegdemonstraties. In den gang van ons kantoor hebben wij een elftal foto's op briefkaarten opgehangen. De volgende week is gelegenheid bij ons hiervan exemplaren te bestellen tegen voor uitbetaling van 25 cent per stuk. MIDDELIIAKXIS. Bij het laden Van goede- reu op de Middelharnissche boot te Schie dam had de stuurman W. van Wijk het ongeluk in dc Maas ie vallen. Gelukkig werd ti spoedigop het droogs gebracht en bekwam daarbij geen letsel. Te IJmuiden zyn binnengekomen de vischsloepen „OraDje Nassau" sch. D. Koster en „Albatros" sch. J. de Waard met een besomming van resp. f 1840 en f 2280. De heer J. Verbrugge slaagde te Rotter dam voor de vrije- en ordeoefeningen. Meldden wy de vorige week dat alhier een To ineelvereening „Onderlinge Vriend schap" was opgericht, thans bunnen we mededeelen, dat Woensdag 1.1. een groote vergadering is gehouden van werkende en kunstlievende leden waar de door 't Bestuur, dat echter als voorloopig Bestuur wilde optreden, ontworpen Statuten en Huishou- d lijk Reglement werden behandeld. Behou dens enkele kleine veranderingen werd alles goedgekeurd. Overgaaude lot. de verkiezing van een Voorzitter volgens 't nieuwe regl ment werd gekozen de HeerG J. H. Deger hart. De overige voorloopige b-'stuursleden werden alle herkozen. De functies werden als volgt verdeeld: Mej. T. Dijkers,secreta resse; H. A. van der Meer, peDningm. en L. Goedegebuur en Mej. M Rietmulder, com missarissen. Nieuwe vorm van bolsjewisme. Naar men uit zeer betrouwbare bron ver neemt is door het Bestuur van de Ambachts school aan hun Directeur verboden, het woord te voeren op de vergadering van de alhier opgerichte Consumenten-vereeniging. Het ligt er nu nog maar aan hem het lid worden te verbieden. liet Horhalingsonderwys. Als laatste punt op de agenda van de Arrondissementsvergadering van 't Onder wijzend personeel op Plakkee, waarvan 't verslag in dit nummer ook voorkomt, stond een bespreking te houden door den Heer O. van Eek alhier, over de regeling van 't Herhalingsonderwfjs. 't Is jammer, dat deze bespreking wegens 't ver gevorderde uur niet meer gehouden kon worden, 't Zou goed geweest zijn, indien meer licht hierover verspreid had kunnen worden, 't Herhalings onderwijs is vooral ook op't platte land van hooge waarde. Wordt in de steden door de schoolvrije jeugd 's avonds herhalingsschool geloopen om 't geen op de school geleerd werd, wat te onderhouden, in sommige opzichten iets uit te breiden en ook wel om de jeugd, die dan in de gevaarlijke jaren verkeert, van veel kwaad af te houden, door de gelegenheid daartoe te ontnemen, op 't platteland is 't nog iets anders. Hier wordt door zeer veel leerlingen, zoo wel jongens als meisjes, in de zomermaan den landbouwverlof genomen. Het gebeurt wel, dat vele kinderen den geheelen zomer door de school niet bezoeken en in plaats daarvan den ganschen dag op 't land mee helpen. De gevolgen hiervan z(jn voor 't onderwijs nu niet zoo rooskleurig. De land bouwverlof nemende kinderen geraken na tuurlijk op 'n schromelijke wflze achteruit met de lessen. Als ze na den zomer weer terugkeeren moet de onderwijzer noodwen dig alles herhalen met 't gevolg, dat 't onder wijs aan de overige leerlingen, die geen landarbeid verrichten, achterop raakt. Om nu 't onderwijs op 't platte land niet geheel achteruit te stellen bij dat in de ste den, is een goed gegeven en flink bezocht herhalingsonderwijs noodzakelijk en dit voor al voor de leerlingen, die zooveel landbouw verlof genieten. Door dat onderwjjs kan 'tach- tergeraakte ingehaald worden, zoodat de kin deren toch voldoende onderlegd 't leven in kunnen gaan. Dat is dus m.i. 't voornaamste doel van 't herhalingsonderwijs op 't platte land, waarbij natuurlijk nog't zelfde bereikt kan worden, als waarmee 't in de steden gegeven wordt. We bunnen de ouders dus niet genoeg op 'thart drukken hun jongens niet alleen, maar vooral ook de meisjes, met 'toog op 't handwerken, van 't herhalingsonderwijs ge bruik te laten maken. Ze moeten niet alleen huh kinderen sturen, die pas de school heb ben verlaten, maar ook hen, die reeds 1 of 2 jaar niet meer onderwijs genieten, want volgens de Wet kunnen bij voldoende deel name 3 klassen gevormd worden, dus kunnen alzoo leerlingen van 12 tot 15 jaar van dat onderwijs profiteeren. We hopen met dit schrijven bereikt te hebben, dat alle ouders de belangen hunner kinderen zullen inzien en in grooten getale aan den oproep van de beide H.H. School hoofden gehoor geven. OMllELSDIJK- Alspelende had het zoontje vau J. v, B. het ongeluk met zyn hand in prikkeldraad te vallen, waardoor hy zoo- daniüg werd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Onze oudste inwoDer de heer E. van Antwerpen, herdacht 1.1. Donderdag zijn 94e geboortedag. Voor de acte vrije- en ordeoefeningen slaagden te Rotterdam de heer C. de Bruin en Mej. A. Joppe, beiden alhier. DIRKSLAND- Namens den Heer Minister van Onderwys, Knnsten en Wetenschappen, vestigt de Arrondissementsschoolopziener er de aandacht op, dat de besturen der bijzondere scholen iagevolge artikel 4 van het Koninklijk besluit van 11 September 1919 (Staatsblad no. 565) voor 1 October of zoo spoedig mogelyb daarna door middel van de daarby vastgestelde nieuwe formulieren, model B, C, F en G, alsnog nadere gegevens zullen hebben te verstrekken aangaande hei onderwijzend personeel, terwijl de besturen der bijzondere scholeD, waar in dit jaar herhalingsonderwijs werd gegeven, volgens artikel 6 van dit Koninklijk Besluit, eveneens ten spoedigste nadere gegevens zullen hebben te verstrekken, aangaande dit ouderwijs. Zy die gedurende den winter hun kinderen op de Openbare School kosteloos of tegen verminderd schoolgeld wenschen te doen bezoeken, moeten zich op Woensdag 15 of Donderdag 16 dezer des avonds van 6 7 uur in het Gemeentehuis aanmelden. Tevens zal aangifte moeten worden gedaan voor het bezoekeD der Herhalingsschool. Gedurende de maand October bestaat voor hen, die zich nog niet bij den Raad van Arbeid hebben aaDgemeld, daartoe nog gelegenheid bij den agent dhr. J.O. Lodder die iederen werkdag van des vm. 9 12 uur op de Gemeente-Secretarie zitting houdt, Mej. M. Rooy alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de le openbare lagere school te Ouddorp. De heer M. Brooshooftalhierisbenoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te Sommelsdijk. Dinsdag slaagde voor het examen in de vrije en ordeoefeningen der gymnastiek de heer D. Binkhorst alhier. MELISSANT. Op het Hulplelegraaf- en Telephoonkantoor werden over de maand September behandeld 108Telegrammen, 137 Telephoongesprekken en 12 Telephoonop- roepberichten. Op het Gemeentehuis is rijst verkrijg baar voor zieken. Reulprautjes of klachten van het publiek. Wij zitten nog steeds zonder straatverlich ting. In het ingezonden stuk in M. en Sch. werd beweerd dat er hier een verbod is voor het rijden met suikerbieten over de dorpstraat. De laatste dagen getuigen echter dat dit uiet zoo is, daar het pas vernieuwde gedeelte Voorstraat hier reeds veel door heeft geleden. Of is er soms al te weinig politie toezicht? Woensdag deed Burgemeester de Winter gevolgd door den Secretaris een wacdeliDg door de gansche gemeeDte. Dit is de eerte keer dat de' vader der gemeente ons met zoo'n bezoek vereert. HERRINGEN- Schipper C. Verschoor, die de vorige week met zyn houten tjalkachip suikerbieten laadde, bekwam met zyn schip zulk een lekkage, dat door voortdurend pompen zyn schip boven water moest worden gehouden. Het is hem nog gelukt met de gedeeltelijke lading aan de fabriek te komen. De WelEerw. Heer J. W. J. Addink predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier komt als no. 1 voor op het alphabetisch viertal ter beroeping naar de Gemeente Nieuw-Weerdinge (Drenthe). A.s. Maandag van 6 71/3 uur 's avonds zal ter GemeeDte Secretarie zitting worden gehoudeu tot aanvrage om schoolconsenten tot kosteloos schoolgaan en tot aangifte voor herhalingsonderwijs. STELLENDAM- Zaterdagmiddag tusschen 2 en 4 uur kunnen aan de gemeentesecretarie de bestelde kousen worden afgehaald. Woensdagmiddag van 2 4 uur zullen de nieuwe broodkaarten worden uitgereikt. Door Andr. v. Oostenbrugge alhier is vergunning aangevraagd om in zijn timmer- manswt rkplaatseen motor temogen plaatsen Landbouwers, die aardappelen aan de regeering wenschen te leveren, moeten vóór 15 October a.s. opgave doen van de hoeveel heid by den regeeringscommissaris. Alhier is een nieuwe Landbouwver- eeüiging naast de bestaande opgericht, ge naamd „Eigen Hulp" met aanvankelijk 30 leden. De garnalenvisschers zyn de vorige week 5 dagen uitgeweest. Gemiddeld werd per dag en per vaartuig 70 KG. aangebracht. A. de Jager alhier heeft aangekocht het jacht Maassluis 26, welk vaartuig ter garnalenvangst wordt gereed gemaakt. 0UDD0RP- De heer Jb. Lodder Johz. is benoemd tot boekhouder van de Cichorei- fabrlek de Eendracht. De maandeiyksche collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten bate der Chris telijke School bracht slechts f 29,53 op. By Kon. besluit van 27 Sept. is be noemd tot vertegenwoordiger van het Molen gors te Stellendam de heer O. Tanis Cz. alhier. Onze dorpsgenoot L. van Zujjen is tot tijdelijk Onderwijzer benoemd aan de O. L. School te Ooltgensplaat, en tot Onderwij zeres aan de Openbare School alhier Mej. L. Rooy van Dirksland. Op Maandag 13 Oct. en Dinsdag 14 Oct. vm. 9 12 en nm. 2—4 uur bestaat voor belanghebbenden gelegenheid om per soonlijk aau het gemeentehuis nieuwe broodkaarten te halen. Op de gehouden veiling werden ver kocht Appelen en Peren van 6 15 cent per kilo. Eieren 16 cent. Sjalotten f 6,50 tot f 7,20. Aardappelen f 6,50. Hazen f 2,50 tot f 3,60. A.s. Zaterdagmiddag van 2—3 uur door den heer Van Eijk in café Akershoek besprekingen gehouden worden voor even- tueele aanspraken op een Ouderdomsrente. Onze dorpsgenoot Mathijs Boslooper Cz. is aangesteld als Conducteur bij de R.T.M. In de afgeloopen maand werden aan het Telephoonkantoor 294 telegrammen be handeld, terwyl 512 gesprekken werden gevoerd. Vergadering van den Gemeenteraad van Ouddorp op Donderdag 2 Oct. des voorin 10 uur. De Voorz., de EdelAchtb. Heer van Vessem, opent de vergadering met het voorlezen vau het gebed. De voorz deelt mede dat enkele stukken zijn ingekomen met getuigschriften van onderwijzeressen. De stukken worden in geheime zitting behandeld. Als de ver gadering weer geopend js, gaat men over tot stemming tot het benoemen van een onderwijzeres. Met 5 stemmen wordt Mej M. Rooy van Dirksland als zoodanig benoemd. In de rondvraag neemt Westhoeve het woord. Spr. wensebt de Achterweg be strooid te zien met keislag. Burgemeester zegt toe dat hierin voorzien zal worden. Vervolgens vraagt Westhoeve inlichtingen over het opbreken van den weg achter de begraafplaats. Voorz. antwoordt, dat deze weg door kwaadwilligheid is opgebroken, doch dat die weg inmiddels weer is afge sloten. Daarna wordt de vergadering gesloten. NIEUWE TONGE- Op Maandag 13 Oct. 1919 zal er des nam. van 2—3 uur ter Gemt. Secr. gelegenheid bestaan tot bet afhalen van broodkaarten. Men wordt beleefd verzocht op dien datum te komen; die na dezen datum komen, worden geen broodkaarten meer verstrekt, en dus gerekend te zijn als in de publicatie (zie rubr. offlcieele mededeelingen van dit blad en aanplakbord), Zondag herdacht de heer B. Dekker den dag, waarop het 25 jaar geleden was dat hij in functie trad als Voorlezer in de Ned. Herv. kerk. Als gedachtenis werd hem des morgens een geschenk gebracht, be staande uit een gouden bril. Na het uitgaan van de kerk werd ook nog door den organist gespeeld de bekende zegenbedeuitPsalm 134. Tot leden van het kiescollege zyn her kozen: de Heeren H. Hoogstraate, L. Zwee- rus Sr., C. Verweij en Abr. van Alphen W.Azn. OUDE TONGE- Aan de weekmarkt waren aangevoerd 16 stuks hoornvee en eenige manden biggen. De jongeheer D. C. Slis, candidaat der Ryksiandbouwwinterschool te Dordrecht., is geslaagd voor het toelatingsexamen le klasse. Aan P. A. vau deu Berge alhier is verlof verleend voor den verkoop van alcohol houdenden anderen dan sterken drank, in het perceel Stationsweg 39a. Postcheque eu Girodienst. Aan het postkantoor Oude Tonge en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand September 1919 gestort f 251.085.53 uitpetaald wegens chèques f 27.608,49 op de postrekening werd bijge schreven: a. wegens stortingen f 207.229,195 b. overschrijvingen f 9.552,39. afgeschreven a. wegens overschrijvingen f 169 003,73 b. chèques f 56,003,4S5. Op den laatsten der maand was het aan tal rekeninghouders van dit kantoor 18. OOLTGENSPLAAT- Tot tydelyk onderwij zer aan de O. L. School alhier is benoemd de Heer J. L. van Zuyen te Ouddorp. By publicatie is bekend gemaakt, dat het herhalingsonderwijs voor jODgens aan vangt 3 November a.s. en voor meisjes 5 November e.k. Zy, die dezen cursus willen volgen, zullen zich hiervoor vóór 27 October by het hoofd der herhalingsschool moeten opgeven. STAÜ AAN 'T HARINGVLIET-Zy die dezen inter aan de openbare school aan het Herhalingsonderwijs wenschen deel te nemen moeten zich daartoe vóór 25 October a.s. aanmelden by het hoofd dier school. Aan de bijzondere school is het Herhalingsonder wijs reeds aangevangen. Onze dorpsgenoot de heer Ohr. Polhuijs is tydel(jk benoemd tot onderwyzer aan een bijzondere school te Ditixperlo. HELLEVOETSLUIS- De heer C.J. v.Zoest, tijdelijk kantoorbediende der P. en T. is als zoodaning vast 2e klasse aangesteld. De heeren C. Nooteboom en M. Bron wasser, kantoorbediende der P. en T. legden met goed gevolg betaanvullings-examen af. Mej. J. van KraliDgen is aangesteld tot telefoniste 2e klasse der P. en T., alhier. De heer A. de Jong, scbryver by 's Ryks Werf, is met iDgaug van 16 Oct. aan gesteld tot kantoorbediende der P. en T. te Rotterdam. De plaatsing van off; mach. 3e klasse J. de Jong a. b. van het gouveruements- stoomschip. Gemma is ingetrokken en met 8 dezer is a. b. van genoemden bodem ge plaatst de off. mach. 3e kl. W. de Jong. Voetbal. Zondag speelde Hellevoet9luis I tegen Saturnus III te Rotterdam. Onze plaatsgenooten wonnen met 3—0. Ter aanvulling van ons bericht der vorige week, aangaande de concerten te geven door bet Mandoline Sextet „Erato" van Amsterdam, kunnen we nog vermelden, dat deze gegeven zullen worden in de zaal van den heer van den Berg, Zaterdag 11 Oct. a.s. 'b avond te 8 uur, tegen een entree van 30 een'; en Zondagmiddag te half drie voor inteekenaren der lyst. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Hellevoetsluis en de daaronder ressorteereude bulppostkan- toren werd gedurende de maand S«pt. 1919. Ingelegd f16877.78. Terugbetaald/"20088.08. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10926. Postcheque en Girodienst. Aan het postkantoor Hellevoetsluis en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand September 1919 gestort f 89575.88; uitbetaald wegens che ques f 82691.25. Op de postrekeningen van dit postkantoor werd bijgeschreven a. wegens stortingen f 32846.26; b. wegens overschrijvingen 29429.935. Afgeschreven: a. wegens overschrijvingen/"17656.185; b. wegens cheques f 81943.686. Op den laatsten der maand was bet aan tal rekeninghouders van dit kaDtoor 27. Dezer dagen is hier een dansclub onder leiding van den heer Reehorst opgericht. Een prijsvraag, uitgeschreven onder de damesleden voor een gescbikten naam had tot resultaat, dat door de drie heeren jury leden met algemeene stemmen werd geko zen „T. A. N. G. O." (Tot amusement, nevens goed onderricht). De lessen worden gegeven in de bovenzaal van Hötel van Engelen. De secretaris van ODze voetbalclub Hellevoetsluis, deelt ons mee dat de veertien dagen geleden gespeelde match tegen V. O. C. door het Bondsbestuur ongeldig is verklaard, wegens gepleegde fraude door V. O. C. zoodat deze wedstrijd alhier moet worden overgespeeeld. NIEUW HELVOET- De heer T. Daggerman is aangesteld tot kantoorbediende der P. en T. te Rotterdam. De gemeentebegrooting 1920 ligt voor een ieder ten gemeentehuize ter visie. In onze Gemeente bestonden reeds eenigen tijd plannen, om de onmiddellijke omgeving van het kerkgebouw in een beteren toestand te brengen. Zooals het nu is, mag het niet langer en daarom werd naar mid delen omgezien, om dezen toestand te ver beteren. Waar de kerkvoogdij niet in staat is, alles uit eigen middelen te bekostigen, heeft zich eene Commissie gevormd, bijge staan door een Dames Comité, om gelden tot dit doel (in de eerste plaats het aan brengen van een degelijk hekwerk en plant soen) bijeen te brengen. Reeds eenige belang rijke giften, van de kerkvoogdij kwamen tot dit doel in. Oox bestaan plannen, om binnen eenigen tijd een Bazaar te houden, waarvoor een werk-Comité is benoemd, dat in dezen de leiding zal nemen. Nadere bijzonderheden zullen Dog worden meegedeeld. Doch nu reeds houden de Dames van genoemd Comité zich aanbevolen voor de toezending van gelden of cadeautjes. Zy hopen, dat ook buiten de gemeente, in het bijzonder by oud-

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5