6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1919. Derhalve noodigen w(j onze Eilandbe woners uit, zoo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór Maandagmorgen 10 uur aan ons Bureau op te geven, indien nieu een kaart wonscht te besproken, hetzy voor oen vlucht (f 25,hetzy voor toegang tot het terrein (le rang een der beide dagen f2, beide dagen f3,— 2e rang, één dag f 0,50, beide dagen f 0,75). By ongunstig wedor worden de demon straties uitgesteld en gaan ze zoo spoedig mogelyk door. Jubileum van den Heer A. W. Nijgh. Het was Maandag 1.1. groot feest voor onze gemeeDte: men herdacht n.l. den dag dat de heer A. W. Nijgh 25 jaar geleden als gemeente secretaris werd geïnstalleerd. Deze dag kon onmogelijk onopgemerkt voorbij gaan,voor wie den Heer Nijgh kennen is dat gemak kelijk te begrijpen. De eigenlijke herden kingsdag viel op Zondag 21 September, maar de feestelijkheden had men op Maannag gesteld. Zondag was het den geheelen dag door een komen en gaan van talrijke be zoekers die den geachton jubilaris hun ge- lukwenschen kwamen aanbieden. Een groot aantal mooie bloemstukken getuigde van veler sympathie. We kennen onzen secretaris allen als iemand, die voor ieder steeds een vriendelijk woord over beeft, als den heel eenvoudigen man, die allen hoogachten om de minzaam heid, waarmede hij met ieder omgaat en zooals de Burgemeester, de Heer Bouman, het in zijn feestrede zoo kernachtig zeide, de werklust, de nauwgezetheid, de vriende lijkheid van den Heir Nijgh zijn spreek woordelijk geworden. Dat de jubilaris een sympathieke en zeer geziene figuur is in de gemeente, dat heeft de dag van Maandag overtuigend bewezen. Een ieder, die in de gelegenheid was om die dag toteenonver- getelyken voor den feesteling te maken, heeft daartoe uit alle krachten mede gewerkt. Er was een versieiingscommissie gevormd met als technisch leider de Heer C. Tiemens, die in alles de noodige aanwijzingen gaf. Reeds een week van te voren werd eiken avond door een ijverig groepje jonge dames hard gewerkt aan het maken van allerlei zaken noodig voor een flinke versiering. Nu die commissie kon met voldoening op haar werk neer zien, de geheels burgerij was vol lof over al het moois door haar tot stand gebracht. We willen in het kort een en ander ervan mededeelen. De secretarie, het kantoor, waar de jubilaris zoo langen tyd reeds heeft doorgebracht, was bijna niet meer te herkennen: een mooie eereboog, veel guirlandes, vlaggedoek, dat alles gaf een heel ander aanzien. De groote vestibule van het Gemeentehuis prykte ook al met slin gers, maar het mooist van al was toch de versiering buiten. Bij de deur was een eere boog aangebracht met daar boven in groote letters de woorden: Hulde aan onzen Secre taris. Aan weerszijden waren in groote cijfers de jaartallen 1894 en 1919, verder natuur lijk ook weer veel groen, enz. In 't dorp was verder veel gevlag, Wat de feestelijkheden nu betreft, Maan dagmorgen werd om half negen, de geachte jubilaris door 't secretarie-personeel van huis gehaald en naar de secretarie geleid waar hem namens de versieringscommissie door1 de jongedames Berta de Haas en Cornelia Nipius een bloemstuk werd aangeboden, waarna door die versieringscommissie den secretaris eenige liederen werden toege zongen.Hierna dankte de feesteling voor de hem gebrachte hulde. Nu was 't de beurt aan 't eigen personeel van den jubilaris, dat van de Secretarie. Namens dat personeel werden door den heer Zaaijer, als oudsten ambtenaar, de volgende "woorden gesproken: Geachte secretaris en familie, Het is thans 25 jaar geledeD, dat gij tot gemeentesecretaris werdt aangesteld in de plaats van uw overleden vader, en een ieder mag met gerusten blik terugzien op alles door u in dien tijd verricht, vooral In de jaren, die nu achter ons liggen, die van den moeilijken oorlog, is er veel van u geöischt, wy zijn er getuige van geweest hoe gij 't niet altijd even vriendelijk publiek zooveel in uw vermogen was, hebt geholpen. Thans z\jn die slechte tijden voorbij en moge 't u gegeven zijn nog vele jaren onder rustiger werkzaamheden te kunnen arbeiden, want wij allen zijn nog te veel afhankelijk van u, om u nu reeds te missen, uwe hulp hebben wij nog te veel noodig, voor welke hulp wij dan ook onzen hartelijken dank betuigen, terwyl wij tevens den wensch uit spreken nog lange jaren onder uwe leiding te mogen werkzaam zyn. Om u onze erken telijkheid te betuigen, hebben we gemeend onze hulde te moeten brengen in den vorm van dit geschenk, dat aan uw ambt onaf scheidelijk verbonden is. Hierbij werd den jubilaris een prachtig inktstel aangeboden. De heer Nijgh dankte hartelijk voor de woorden van den heer Zaaijer en voor 't mooie geschenk, waarvan hy nog langen tyd hoopte gebruik te maken. Hierna vertrok de feesteling met familie weer naar huis. Om half 10 was een plechtige gemeente raadszitting uitgeschreven. De tribune was geheel gevuld met nieuwsgierige toeschou wers. De voorzitter, de Edelachtbare Heer Bouman, verzocht den Heeren Esselink en Knöps den jubilaris in te halen. Op verzoek van Ds. van Velzen wordt den geacbten Secretaris bij zijn binnentreden door alle i aanwezigen staande toeg-zongen „Dat 'b Heeren Zegen op U dale", waarna alle raadsleden met den Voorzitter aan't hoofd den heer Nijgh gelukwenscben. Deze neemt plaats op 'd mooi versierden zetel. Nu neemt Burg. Bouman 't woord. Het is mij als voorzitter een groote eer U te mogen feliciteeren. Wij staan aan 't eind van een reeks van 25 jaren, waarin heel wat voor gevallen is. 26 jaar is 't geleden, dat gij in 'n plechtige gemeenteraadszitting als secretaris werd geïnstalleerd. Wel waren 't voor U droevige omstandigheden toen, want gij hadt uwe benoeming te danken aan den dood van uwen vader, die ook langen tyd zich verdienstelijk heeft gemaakt in 't belang van de gemeente. Gij werdt door de 10 raadsleden van toen met algemeene stemmen benoemd, van die 10 leden is niemand meer in den raad, alhoewel er nog 7 van in 't leven zijn. Er is dus zeer veel veranderd, maar Uw werklust, Uw ijver,Uw nauwgezetheid,Uw welwillendheid zyn niet veranderd, zy zyn als 't ware spreekwoordelijk geworden. Geachte Jubilaris, Gij hebt in die 25 jaren de gemeente zien veranderenGij hebt haar zien vervormen van vissehersdorp in land- bouwdorp; Gij hebt tijden van verval in de gemeente medegemaakt; Gij maakt nu 'n tijdperk mede van betrekkelijken bloei ;Gü ztft nog omringd van Uw vrouw en kind, die U altijd een goede steun zyn geweest in Uw loopbaan, 't Is te hopen, dat God U in de toekomst de krachten moge geven om nog lange, lange jaren werkzaam te zyn voor Middelhamis. Om onze voldoening uit te spreken over Uw ijverig plichtsver- vullen in 't belang van Middelhamis, hebben wij gemeend 'n stoffelijk blijk van waar- deering voor Uw arbeid te moeten aanbieden. Hierby werden de jubilaris twee prachtige Delfsche vazen van hooge waarde namens d9n Gemeenteraad aangeboden. De heer Nygh zeide hierop, dat de eerste ontvangst en huldiging van dien morgen indrukwekkend was, maar dit niet minder. De voorzitter heeft, volgens hem, niet alleen gesproken namens deD raad, maar ook namens een belangrijk deel der gemeente; hij dankt den heer Bouman voor 't gespro kene en zegt, dat aan dezen dag zeer vele herinneringen voor hem verbonden zyn. Al wat in zyn leven gebeurd is, gaat nu zyn blikken voorbij. Als jongen trad hy reeds in dienst van de gemeente en werkte toen samen met zyn vader, maar 't noodlottig oogenblik kwam, dat de dood 'n einde maakte aan 't leven van zijn vader, die ook zijn 25-jarig ambts-jubileum had mogen vieren, ja, die 39 jaar in dienst van de gemeente als secretaris was werkzaam ge weest. En nu zijn weer 25 jaar voorby en dat geeft den jubilaris aanleiding om 'n blik te slaan in 't verleden, in 't heden en de toekomst. Ziet hy naar 't verleden, dan gaan allen, die aan zijn zyde hebben gewerkt, maar nu naar elders zyn vertrokken of die uit dit leven werden weggerukt, zijn geest voorby. Talryke inwoners heeft hy de ge meente zien verlaten, anderen kwamen zich hier vestigen. Ziet hij in 't heden, dan merkt hy op de groote belangstelling, die bem nu ten deel valt. En de toekomst, wat zal die brengen? Niemand weet, hoe de dag van morgen zal zijn, maar hy hoopt, dat hy'nog lange jaren mag werken tot bloei van de gemeente Middelhamis. Hierna neemt Ds. Van Velzen 't woord, als voorzitter van de feestcommissie. Hij wenscht ook den jubilaris van harte geluk met dezen zoo gewichtigen dag en de sym pathie, die de heer Nygh geniet, is nu wel zoo ondubbelzinnig mogelijk gebleken. Met blijdschap moet ons deze dag ver vullen, we moeten dankbaar zyn voor wat God heeft geschonken. Geruimen tijd reeds heeft de jubilaris zyn krachten gegeven aan de gemeente en 'tis te hopen, dat hij'tin de toekomst ook nog lang mag doen en vervolgens wenscht de Hooggeachte spreker den feesteling in 't hiernamaals van harte 'n welverdiende ruste, een eeuwige ruste, toe. De burgerij waaruit deze feestcommissie is gevormd en wier tolk spreker is, heeft gemeend den beminden secretaris'n stoffelijk blijk van waardeering te moeten aanbieden, met blijdschap zyn de giften daarvoor door allen bijeengebracht, maar om de namen van de milde gevers niet aan de vergetel heid prys te geven, heeft men die op 'o oorkonde verzameld, 't Geschenk van de burgerij bestond uit'n prachtigameublement: 4 stoelen met 2 crapeau's. De feesteling dankt, ook mede namens zyn vrouw en kind voor de hem gebrachte hulde, by hoopt, dat de wenscben, geuit door de hooggeachte sprekers om nog lange jaren zich verdienstelijk te maken voor de gemeente, in vervulling zullen gaan. Hij draagt Ds. van Velzen op de geheele burgery zijn dank over te brengen en vervolgens breDgt hij nog eenB in berinnering alles, wat in z'n leven zoo gewichtig is geweest voor hem en z'n familie. Hierna werden door de aanwezigen de mooie geschenken bewonderd en kwamen velen uit 't publiek jubilaris en familie nog gelukwenscben. Veel aandacht trok ook de mooie oorkonde, geteekond door den heer C. A. Tiemens. In prachtige letters prijkten boven de letters: Aan den Weledelgeboren Heer A. W. Nijgh. Namens de Burgers van Middelhamis ter gelegenheid van zijn 25-jarig Jubileum als Secretaris. Dat nog vele jaren door Hem 'tambt moge bekleed worden is de wensch van hen, die hebben mogen bij dragen om den 22 Sept voor Hem tot een onvergetelyken dag te maken. De Heer Nygh was intusscben met zyn familie weer naar huis teruggekeerd. In den middag werd om 1 uur nog 'n groote foto genomen van den jubilaris met familie en versieringscommissie, 'twas 'n mooie groep, die daar op de trappen van 't Raadhuis stond. Om 3 uur kwam by den beer Nygh aan huis nog 'n deputatie van Heeren Burge meesters en Secretarissen van't Eiland, die een cadeau aanboden, bestaande uit 12 champagneglazen en 2 bloemvazen. Om kwart, over vieren werd de feesteling ge huldigd in de secrc-tarle door alle Ambtena ren van de gemeente. Namens hen sprak de heer K. Ruiter als volgt: Als ambtenaren mogen ook wy niet nalaten van onze be langstelling te doen blyken, vele woorden van sympathie zijn reeds tot U gesproken, als 'n zeer belangrijke dag zal deze in Uw geheugen gegrift worden. Natuurlijk behoort ook weer by 't geschenk, dat wy U moeten aanbieden, de gebruikelijke oorkonde, 't Be hoeft geen betoog, dat zij die door den aard van hun betrekking meer met. U in aan raking komen, beter in staat zyn Uw ver diensten te huldigen, wy weten, dat U van geen vleiery gediend ztft. In beeldspraak wil ik 'n korten blik slaan in de toekomst. Waait van daag de wind aan de stuuiboordzyde van uw scheepje, morgen aan bakboordzijde, Gij houdt stevig 't roer omklemd, 't kompas, dat U reeds 25 jaar aan boord hebt gehad en U steeds in die goede richting heeft geleid, moge U ook verder den juisten weg wyzen,'t kom pas, dat tot randschrift draagt de woorden: Licht en geweten. We bledeD U nu 'n klok aan, en hopen, dat U by 't slaan daarvan, steeds zult denken aan dezen dag, maar meer nog aan hen, die U gehuldigd hebben op dit oogenblik. De Heer Nygh gevoelt groote behoefte te kennen te geven, dat by diep getroffen is voor de vele bewyzeD van sympathie en hulde, zoowel vau overheid als onderge schikten, Nu ia hij echter gehuldigd door zijn medoambtenaren van de gemeente en brengt daarvan dan ook z'n hartelyken dank ook voor 't mooie cadeau, dat- 'n waaidige plaats in zyn woning zal innemeD. Des avonds was 't feestelijke illuminatie van 't Raadhuis, tientallen vetpotjes prijk ten tusschen 't groen en deden de beide jaartallen 1894 en 1919 duidelijk uitkomen. Honderden stonden iu de Voorstraat te kijken naar 't mooie gezicht, dat 'tRaadhuis du bood. Om half acht vertrok'n fakkeloptocht gevolgd door 't muziekgezelschap „Sempre Crescendo" onder 't spelen van 'n vrooly- ken marsch naar de woning van den fees teling. Deze kwam met zyn familie en de raads leden, die bij hem genoodigd waren, naar buiten, waar hem door de muziek een sere nade werd gebracht; eenige stukjes werden ten beste gegeveu, o.a. La perle róuge (valse) en 'tWilhelmus, enz. Onderwijl maakten eenige kwajongens de Voorstraat onveilig door midden in 'tdichtopeengepakte publiek, vuurwetk te slingeren. Aan welke gevaren zij de meDSchen blootstelden,daarvan hadden die onbedachtzame bengels natuurlijk geen voorstelling, 't Was anders gevaarlijk genoeg, want de Voorstraat was zwart van de menschen. 't Was 'o fantastisch gezicht'al die lampions in den donkeren avond. Ge heel Meneerse was uitgeloopen om mede getuige te zyn van de grootscbe huldiging, die den heer Nygh ten deel viel. Na 't spelen van eenige stukjes, vertrok de muziek weer met de fakkeldragers, om stuwd door een luid joelende en schreeuwen de menigte, die de tonen der muziek geheel overstemde. Waar 't muziekgezelschap en de fakkelpracht zoo gauw aren gebleven, weet ik Diet, maar ik geloof, dat de gebeele schare uiteengeslagen is door de menigte, waarin het opgeschoten goed ruimschoots vertegenwoordigd was, eu die alles omver liep. Den geheelen avond door was 't nog 'n joelen en schreeuwen van geweld. Langen tyd leverde 't verlichte Raadhuis nog 'n sprookjesachtigen aanblik op. Gemeenteraadsvergadering te Helle- voetsluis op Donderdag 25 September 's avonds half acht. Voorzitter: Burgemeester A. Lindeman. Aanwezig alle leden. I. VoorleziDg notulen. De heer DE BOO merkt op, dat bij niet de belofte, doch de eed heeft afgelegd. Zal worden gewyzigd. II. Ingekomen Stukken: 1. Adres van den Bond van Ned. Onder wijzers, houdende verzoek aan HareMajes teit te verzoekeD, hot hand verbenonderwijs gely'k te bezoldigen als het herhalings- onderwys. Goedgevonden. De heer KOOT verzoekt een wijziging in het ageDda aau te brengen en eerst te stemmen over punt 6 - herstemming over besluit niet-goedkeuring der distr. rekening. Toegestaan. Na stemming blijkt, dat dit voorstel wordt verworpen met 6 stemmen. Dit muisje zal dus geen staartje hebbeD. 2. Een verzoek der Vakschool voor meisjes te Brielle om subsidie. Na breedvoerige discussie wordt in be ginsel besloten tot geven van subsidie, doch het bedrag pas by de Begrooting 1920 vast te stellen. 3. Een verzoek van de gemeente-ambte naren Mol, van der Hoek, Looy en Meijer om loonsverhooging. Wordt aangehouden tot de Begroot,ing. 4. Een adres van B. en W. van Nieuw- Helvoet, houdende verzoek om kinderen, uit forenzenbelaslingbetalende gezinnen niet het volle schoolgeld voor de M. U. L. O. school te doen betaler.. De VOORZITTER wil het laten zooals het was Desnoods kan Nieuw Helvoet aan de ouders van zulke kinderen steun verleenen. De heer HAAS acht dil onbillijk. Evenzoo de heer KOOT. Spr. heeft art. 245 der Ge meentewet eens ingezien, en daarin staat, dat for. bel. wordt geheven, wanneer per sonen uit andere gemeenten aandeel hebben in de voordeeleo van een gemeente. Wat profiteeren de Nieuwhelvoeters nu van de lusten dezer gemeente? De heer SMIT: Laat N. H. onze school subsidieeeren. De heer PRINS: Dat zal N. H. niet doen. Na verdere discussie wordt toch besloten om de verordening te wijzigen en de kinderen van for. bel. betalers gely'k te stellen met ingezetenen, ingaande i Jan. 1920. III. Verschillende af- en overschrijvingen. De heer KOOT verzoekt den voorzitter ook deze stukken ter kennis te stellen van de Commissie van Voorbereiding, opdat behoorlijk de verschillende getallen kunnen woTden nagegaan. Wordt ingewilligd. De beer HAAS wenscht deze af- en over schrijvingen te verhoogen met f 18,10, zijnde het nadeelig slot der Feestcommissie van 2 Sept. Aangenomen met 8 stemmen voor, 2 tegen (de hh. Boere en Jansen) en 1 blanco (de heer Koot). IV. Vaststelling Gemeenterekening 1918. De commissie die deze rekening heeft nagezien, adviseert, tot goedkeuring. Deze rekening wordt goedgekeurd. De heer KOOT teekent protest aan, om dat de heer Vermaes heeft meegestemd. V. Winst en Verliesrekening der Waterleiding. Het bevreemdt den heer KOOT, dat deze rekening, een onderdeel der gemeente- rekening, nu ter goedkeuring wordt aan geboden, terwyl het geheel juist goedgekeurd is. Spr. wenscht deze goedkeuring weer in te trekken. Dit geschiedt. In de commissie tot het nazien der onder 6 genoemde rekening worden de hh. Prins, Haas en Boere benoemd. VI. Verkiezing voorzitter der Comm. van Voorbereiding (C. v. V.) Met 9 stemmen wordt uit de C. v. V die bestaat uit de hh. Koot, Kerkhoven en Jansen,de eerste gekozen. 2stemmen blanco. De VOORZITTER stelt voor, dat de C zelf een concept reglement voor haar in elkaar zal zetten. Aangenomen. VII. Directie Distributiebedrijf. De heer SMIT zegt zich vergist, te hebben toen hy meeDde da: het distr. bedrijf niet veel meer om het lijf had. Het vordert te veel tyd, daD dat hy bet kun waarnemen. De VOORZITTER. B. en W. stellen voor deD heer van Beek weer te benoemeD. Na discussie aangenomen met 11 stemmen. VIII. Verordening uitbetaling onderwijzers- salarissen. De VOORZITTER stelt de volgende wijzi gingen voor: dat by overlijden nog 1 rund. salaris zal wordun uitbetaald en dat de gehuwde onderwijzeres, die een bevalling verwacht 3 mod vóór en 2 mnd. na de bevalling ongevraagd verlofzal worden verleend. Nadat het woord „gehuwde" is geschrapt, wordt de le wijziging met algemeene ut) de 2e met 10 stemmen voor aangenomen. Tegen de heer Prins. IX Reglement armeninstellingen. Wordt tot een volgende vergadering aan gehouden, dat het nog niet in B. en W is behandeld. X. Wijziging art 22 H. O. De Voorzitter deelt als voorstellen van B. en W. mee, den aftrek van noodzakelijk levensonderhoud van f 500 te brengen op f 700 en een aftrek van f 50 per kind bene den 16 jaar toe te staan. Wordt eveneens aangehouden. XI. Rondvraag. De heer VAN DORSSER vraagt of de nieuwe straat in de Kerkstraat al is goed gekeurd. Deze is brzonder slecht. De heer SMIT deelt mee, dat goedkeuring nog niet is gebuurd. De heer KERKHOVEN zag gaarne verbe tering gebracht in de boekhouding van het distributie-bedryf. De hoer SMIT: alles zal opnieuw worden opgezet. De heer JANSEN klaagt over de buiten- lantaarns, die Dog steeds niet branden. En verder verzoekt hy volledig- bekendheid te geven, wanneer er door de distributie arti kelen verkrijgbaar worden gesteld. Dit in verband niet kousen en sokkeu. De heer HAAS wil wijziging in de ver ordening op de winkelsluiting. Er wordt veel geknoeid. BesloteD wordt, dat hy er met den Comm. v. Politie over zal spreken. De heer BOERE heeft ook nog iets over de kousendistributie. Er zijn 4 wiukeiiers om 500 paar te verkoopen en de heer Meijer heeft maar 30 paar gekregen Dat is toch geen eerlijke verdeeling. Spr. verzoekt den directeur van bet distr. bedrijf hierop te wyzen. De beer KOOT zou gaarne in de volgende vergadering het werklieden reglement be handelen. De voorzitter deelt mee, dat B. en W. er druk mee bezig zijn. Daarna gaat de vergadering in comité, opdat de VOORZITTER, op verzoek van den beer Koor, aan den nieuwe raadsleden verschillende mededeelingen doet in zake het distr. bedrijf. 25 Sept. 1919. l>. Predikbeurten. Zondag 2S September 1919. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelhamis, 's av. 6.30 uur ds. Van As uit Dirkslaud. Sommelsdyk, vm. en 'sav. dhr. Van der Pauw, Godsdienstonderwijzer te Gieseudaro. (fn beide diensten extra collecte). Dirksland, vru. ds. Van As. Melissant, vui. 10.30 uur ds. Rus uil Ouddorp. llerkingen, vm. ds. Addink. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Iloogendyk. Goedereede, vm. ds. De Gidls. (Doopsbediening) Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds Bus. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds. Polhuns uit Stad aan 't Haringvliet. Oude Tonge, vm. en 'sav. ds. Van derPlassche. Ooltgensplaat, vm. ds. Van de Pol. De Langstraat, (gem. Ooltgensplaat) vm.ennni. dhr. Hack. Den Bommel, nm. 2 uur ds. Van de Pol uit Ooit. gensplaat, Slad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuys. Hellevoetsluis, vm.-9.30 en 'sav. G uurds.Timmer. Nieuw:Helvoet, vm. 9.30 uur ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. 9.30 uur ds. De Voogd van der Straaten. (Doopsbediening). RockaDje, vm. 9.30 uur ds. Witkop. (Doopsb.) Oostvoorne, vm. 10 uur ds. Poldervaart. Vierpolders, vm. 10 uur ds. Van den Nieuwen- huizen. Zwartewaal, vm. 10 uur dhr. Bonga, Doopsgez. prop. te Fjjnaart. GEREFORMEERDE KERK. Middelhamis, vm. (Voorb. Avondmaal) en 'sav. ds. Van Velzen. Melissant, vm. 10.30 en 's a v. 6.30 uur ds. De Bruin. Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. dhr. Versteeg. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. De Jager. Den Bommel, vm. en nm. ds. Vesseur uit Stad aan 't Haringvliet. Stad aan 't Haringvliet, vm. leeskerk en 's av. ds. Vesseur. Hellevoetsluis, vm. 9.30 uur ds. Verrjj. Nieuw-Helvoet, nm. 5 uur ds. Vcrrij. Rockanje, vm. 9.30 uur leeskerk, Zwartewaal, vm. 10 en nm. 2 uur ds. Mol. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL. Dirksland, vm. en 'sav. leeskerk. OUD GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm. 9, nm, 2 en 's av. 6 uur leeskerk. Herkingen, vm. en 'sav. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm., nm. en 's av. ds. Hubrecbtse. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. ds. RössiDg. Sommelsdïjk. Zondag 5 October vm. 9,45 uur hoopt voor de Vrijz. Ilerv. op te treden ds. A. vau Herson uit Dordrecht in de zaal van dhr. S. van Leeuwen aan den Laugeweg alhier. Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Gerrit z. v. Jacobus Wielaard en Arendje Koning. GehuwdJacobus van IJzerlooy 33 jaar en Arendje Krijgsman 20 jaar. SOMMELSDÏJK. Geboren: Aren Jacques z. v. David Johannis Vroegïudewey en Jacomyna Adriaantje Braber. Overleden: Jan Blok 79 j. echtgenoot vanTona van der Valk. MELISSANT. Gehuwd: Abraham de Vogel 31 jaar en Maatje Schans 29 jaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Getrouwd: Anthonic Westdyk. j m. 20 j. en Dingena Maria van Kumpt, j.d. 17 j. Geboren: Bastiuanlje, d. v! Joh. van der Sterre en van Bastiaantje Hoboken. HELLEVOETSLUIS, van 12—25 September 1919. Bevallen: N. S. Steehouwer—Velders, z.; C, Eggemond—Renard, d. Ondertrouwd: L. v. Voor ene j.m. 25 j. en L. C. LaDgeveld, j.d. 20 j. Overleden: (verbeterd) J. D. van Leuwen wedr. van H. H. Baggerman 83 j.; G. H. de Ruiter echtg. van C. van Dintel 68 j. ROCKANJE. 1—16 September. Geboren: Jan z. v. K. Braven boer en A, Hein- dyk; Marinus z. v. J. Bravenboer; Arendje d. v. J. Poldervaart en A. van Lint. Ondertrouwd: J. G. J. Kwak en T. G. Klok. HEENVLIET. Overleden: R. Koekendorp 55 j. wed. van C. Speelpenning; Joanna Zeelenberg 67 j echlge- noole van Kryn Noordermeer. ZUIDLAND. 1 Augustus—15 September 1919. Geboren: Hendrik, z. van C. Jongejan enL. J. de Knecht; Neeltje Maria, d. van A. Vreeswijk en M. Zoon: Willem Hendrik, z. van H. Velgers- dyk en A. de Knegt; Leendert, z. vanJ. A. van der Wal eu P. WeedaGerrit, z. van J. Vlielan- der en T. LandmanMarinus, z. van M. Breemau en P. van Meurs. Gehuwd; Pieter Alphenaar en Johanna Catha rine Meert; Hendrik Jan Gerardus Dijkers en Elizabeth Bezemer; Tekko Reinder Meiburg en Hendrika Luymes. Overleden: Abraham van Gijzen, 83 j. wedr. van Pietertje Touw; Pieter Leendert Kraayen- brink, 7 jaar. De nieuwe winkel te Melissant. Een nieuwe winkel is verrezen, Speciaal in harde zeep. De wasch kan dus weer helder wezen, Twintig centen kost een reep. De winkel zonder etalage of bel, Is iederen dag vyf uren opeD, Voor den bediende kan dit wel, Dat 't goed gaat mag men hopen, 't Is in ieder zyn belang, Want de winst, dit weet men vast, En biervoor ben ik ook niet bang, Komt in de gemeente kast. Opdat niemand is abuis, En weet waar men zyn zeep moet halen, Wijs ik u naar 't Gemeentehuis, En contant moet men betalen. Elk gaat zeker om een reep, En niemand bljjve ihuis, Men vrage Aardbol huishoudzeep By Liesje op 't Gemeentehuis.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6