ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1919. 5 No. 46 20 Sept. 1919. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat de broodkaart van't 110de tijd vak (blauw gekleurde) geldig ia van 19 Sept. tot en met 27 Sept. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat voor de week van 22 Sept. 1919, tot en met 27 Sept. 1919 zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 72 3'/i ons Suiker. STAD AAN 'T HARINGVLIET.Deze week wordt gedistribueerd op: Bon 256 3i/i ons suiker. 22 van de kinderkaart 3i/2 ons suiker. NIEUWE TONGE. De volgende week is verkrijgbaar op: Bon 256 3'/2 ons suiker. H ELLE V OETSLUIS. De Brandstoffen- commissie maakt bekend, dat na 30 Sept. de bonnen der Zomerkaart en bon Z der Winterkaart niet meer geldig zijn. NIEU W-HELVOET. Voor de volgende week is verkrijgbaar gesteld op: Bon 47 uit het bonboekje 3>/2H.G suiker. NIEUWENHOORN. Op het distr.bureau z\jn nog eenige tientallen militaire-paren schoenen in verschillende maten voorhanden. ZWARTEWAAL. Verkrijgbaar bij de winkeliers: Van 15 tot 22 Sept. op bon 79 3l/a ons suiker. Van 22 tot 29 Sept. op bon 80 3% ons suiker. Aan het pakhuis is op bon 13 en 14 37'/j K.G. eierkolen le bekomen. Plaatselijk Nieuws. MIDDELI1ARNIS. De heer D. Vroegin- deweij Jz. zou eens hard rijden met zijn motorrijwiel maar opeens daar ging D. en tuimelde tegen den grond, zoodat D. nog al erg zijn been en arm bezeerde en het motor- rij wiei beschadigd werd. Van verschilltnde kanten ontvingen we het verzoek om de inwoners van onze gemeente uit te noodigen, op Maandag 22 dezer, ter eere van den heer Nijgb, te vlaggen. We voldoen hierbij gaarne aan dit verzoek. De jubilaris is het waard. De twee woonhuizen staande aan den Visschersdijk, van de erven A. v. d. Put werden bij publieke veiling ingezet: koop 1 J. van den Hoek Cz. voor S 920 en koop 2 Joh. Dubbeld voor f 310. Woekerprijzen! Dezer dagen kochten de kleinhandelaars alhier de snijboonen voor 2 cent per kilo en verkochten ze aan de inwoners voor 16 en 16 cent per kilo. De heer Mulder, leeraar aan de R.H.B.S. alhier, is benoemd tot leeraar in de Wis- en Natuurkunde aan het Gymnasium te Gorinchem. Een paard van den landbouwer J. C. B. dat beslagen moest worden, viel onder de behandeling dood. - Den 11 October a.s. zullen de heer R. Goudswaart, (commies der posterijen) en echtgenoote, met het stoomschip Prinses Juliana, de reis naar N.O.I. aanvaarden. - Thans is de derde scheepslading turf deze week hier in lossing, zoodat ieder inwoner zich behoorlijk van turf kan voorzien. - 29 October as.zal alhier dejaarlljk8che hengstenkeuring worden gehouden. - Bij Kon. besluit is de woniogbouw- vereeninging „Middelbamis", toegelaten als vereeniging uitsluitend in het belang der volkshuisvesting werkzaam. S0MMELSD1JK. Zaterdag speelde Sommels- dijk II den match tegen de H. B. S.-club I uit Middelharnis. Uitslag was 6-0, een overwinning voor Sommelsdijk. D1RKSLAND- Donderdagavond hadden we het genoegeu do feestelijke vergadering van den Volksbond by te wonen. W0 zyn era! eens meer by geweest, dus we wisten, dat het ijverige bestuur van de afdeeling weer een prettigen avond zou aanbieden aan de bezoekers, En dat baar werk op prijs wordt gesteld, blijkt wel hieruit, dat ditmaal het zelfde programma tweemaal achter elkaar werd gegeven, Woensdag eo Donderdag, omdat anders het publiek niet in de zaal van den heer Vermeulen zou kunnen. Zoodoende dan was het gisterenavond vol, maar niet te vol, en zaten, de menschen aan tafeltjes, waar een vriendelijke hand bloemen op neergezet had. Ook verder was de zaal en het tooneeltje aardig versierd. O, het is niet weelderig, en rijk op zoo'n avond, maar wat veel meer nog je.goeddoet dan alle weelde, dat is de liefde, die je voelt achter al wat zoo'n avond prettig maakt. Het is er zoo goed, omdat de stemming er zoo goed en zoo vriendschappelijk ie. Niet de minste eere hiervoor komt toe aan Mevrouw Boschloo, de voorzitster. Direkt al, met haar eenvoudig welkomstwoord brengt ze er de rustige stemming in. En dan ontbrak natuurlijk ook de D. K. V. niet op het program. De Dirkslandsche Kamermuziekvereeniging gaat hard vooruit, dat is bij elke nieuwe uitvoering, die we bij mogen wonen, te conatateeren. Wiliem Teil werd vlot, we zouden haast zeggen, lekker gespeeld. En het valt te loven, dat de heeren Cohen en Boschloo en de jongejuffrouw CobeD, zich Diet laten smeeken, maar voor zoo'n avond direkt genegen zijn hun mede werking te verleenen. Alle lof voor het dappere clubje. We hooren verder een paar stukken voor piano, ten gehoore gebracht door Mejuffrouw Henriette Cohen. Dat is weer zoo mooi, zoo mooi, dat je mee zit te denken met de tonen, dat je vergeet waar je zit om alleen maar gedachteloos te luisteren. De bloemen, die zelfs uit de zaal werden geworpen, waren welverdiend. Na de pauze komt dan nog een stuk van Mej. Cohen, Hochzeitstag van Grieg, de D. K. V. treedt nog eens op, en dan komt het glanspunt van den avond, een tableau vivant van bloemen. Alleraardigst was dat in elkaar gezet en het effect was verbazend goed. Een tiental meisjes als bloemen verkleed en metdezelfde bloemen als overstrooid, staan op het tooneel en dan gaat over bet geheel Bengaalsch vuurwerk op. De zaal was enthousiast, aan het juichen kwam schier geen eind. Het bestuur van de afdeeling kan tevreden zyn, het ga op dezen weg voort. Wy" wenschen hot veel succes, ook met zyn huisvlytten- toonstelling, die naar we hopen flink bezocht zal worden. Dinsdag had de schildersknecht J. v. D. het ongeluk toen hij bezig was aan de in aanbouw zijnde huizen in de Davinalaan, van de ladder te vallen. Hij kwam met zijn hand terecht op een schlldersmes, waardoor h(j zich zoo verwondde, dat h(j zich onder geneeskundige hulp moest stellen. Door den heer Arr. Schoolopziener is tegen Donderdag 26 September een ver gadering uitgeschreven van onderwijzers en onderwijzeressen in het Arrondissement Mid delharnis te Middelharnis, aanvang 12.30 namiddag met het volgende programma: 1. Onderwerp van den heer K. Ruiter te Middelharnis, „Mea culpa! (Geschiedenis onderwijs en zedelijke opvoeding2. Muziek en zang. 3 Litteraire voordracht van den heer J Kleeuwens te Middelharnis (Pauze) 4. Causerietjes door den heer A. C.T. Pollee te Oude Tonge onder het motto „Schetsjes uit het tijdperk der zeeoorlogen" (naar Joh. H Breen). 5. Litteraire voordracht door den heer Kleeuwens. 6. Muziek en zang. 7. Korte bespreking over het toelatingsexamen voor de R, H. B. S. te Middelharnis, door den heer Pollee. 8. Vlugge bespreking over de regeling van het herhalingsonderwys, door den heer G, van Eek, te Middelharnis. REKKINGEN- De Gemeente-ontvanger zal op Maandag 22 September a.s. des morgens van 10 12 uur speciaal zitting houden tot ontvangst van den Hoofdelyken Omslag. Deze belasting moet voor 1 Octob r a.s. zyn voldaan. De alleenwonende vrouw A. Kaslander werd jl. Zondag dood te bed gevondeD. Vi-rm edelijk is ze reeds Zaterdagavond overleden. STELLENDAM- Do melk is door de melk boeren weer van 16 op 20 cent per liter gebracht. Het krooswerk in de Generale Dijkage van Stellendam is als volgt aaobesteed: Perceel I G. Koenraad voor f 124, n n 76,-, III P. van Seters 120, -, IV A. Brinkman 104,25, V G. Koeniaad 120, GOEDEKEEDE- Door Gebr. 't Mannetje werd met hun motorblazer voor f 800,— aan versche visch besomd, terwijl de andere visschers slechts voor f 160,— tot f 250,— aanbrachten.. OUDDORP- Aan de Chr. School zal vanaf 29 September een herhalingscursus worden gehouden. De najaarsvergadering der onderwijzers en onderwijzeressen in het Arr. Middtlhar nis, zal op 25 Sept. worden gehouden. De zeevisscher M. Sperling, had het ongeluk op de Noordzeevisschery een ge deelte van zijn vischtuig te verliez< n waarbij hij een schade beliep van ruim f800. Donderdag werd hier de eerste veiling gehouden. Er werden 5 monsters aange bracht: nl. een monster pootuien,sjalotten, boooen, kropsla en appelen. Er was weinig handel, alleen word een partijtje appelen verkocht voor 15 cent per kilo. In de weervisscheryen werden de afge- loopen week 4 zalmen gevangen. NIEUWE TONGE- De lotelingeu, lichting 1920, die hun wenschen met betrekking tot de inlyviDg niet by den keuringsraad of op andere bij de geldende voorschriften be paalde wijze hebben kenbaar gemaakt, kun nen alsnog vóór 10 Oct. a.s. van deze wen schen ter secretarie dezer gemeente doen blijken. Onze vroegere dorpsgenoot de heer C. Holleman Azn., adj commies ter gem. secr. te Dordrecht, is aldaar bevorderd tot commies ter gem. secr. Door het polderbestuur van Battenoord zal op Maandag 22 Sept. 1919 ten 6% uur (0. t.) aanbesteding worden gehouden tot het uitdiepen en versteken van plm. 150 M. watering. Die gadiDg beeft kome, en doe zijn voordeel. Alhier arriveerde de zoolang verwachte turf die door het Begrafenisfonds „Eigen Hulp" besteld is geworden. Ds. J. C. Leenman8, Ned. Herv.Pred. te Ooaterwolde (Gelderland) heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gomt. alhier bedankt. OUDE TüNGE. Het huis van den heer J. Suljendijk staande aan de Kerkstraat al hier is onderhands verkocht aan den heer J. v. d. Linde. Alhier worden sollicitanten gevraagd naar de betrekking van nachtwacht. Het land van den heer J. Waare ge legen in de Madalena polder is onderhands verkocht aan den heer J. Hartog. OOLTGENSPLAAT- Woensdag 11 Septem ber j.l. had alhier de feestelijke officieele opening plaats van de nieuwe Klompen- fabriek. In de feestelijk versierde fabriek kwamen een 20 tal genoodigden by een. De heer J. H. Schoonderbeek, kassier te Middelharnis, sprak de openingsrede uit als volgt: Waarde Genoodigden. Wy hebben U hier bijeen geroepen ter officieele opening dezer fabriek. In October van het vorig jaar werden ons plannen voorgelegd om te geraken tot de oprichting eener fabriek voor machinale houtbewerking, Deze plannen waren aan leiding tot een uitgebreid onderzoek naar de levensvatbaarheid en uitvoerbaarheid daar van. Dit onderzoek gaf ons aanleiding meer speciaal de afdeeling Klompenmakerij naar voren te brengen. Onze ijverige Directeur de heer Korteweg, heeft toen een inwerking zijnde fabriek be zocht en bracht onsmede de cijfers, noodigom het financieele gedeelte te beoordeelen. Deze cijfers waren zoo aantrekkelijk, dat wij in die richting ons onderzoek hebben voort gezet. De verdere inlichtingen stemden mede hoopvol. De duurte en acbaarschte van leei ter eener zijde, het geheel verd vynen der Belgische aanvoeren van Klompen tor anderer zijde gevoegd bij de belangrijk lagere kostprijs voor machinale klompen tegenover handwerk, gaf ons de overtuiging dat de machinale klompenindustrie zeer zeker een goede toekomst tegemoet ging. Door ons werd daarna overgegaan tot de oprichting eener N V. Flakk. Klomp. fabr. „Intra Nos" gevestigd te Ooltgensplaat, ge plaatst werd f 50.000 aan aandeelen. De acte werd gepasseerd op 11 Dec. 1918 en de K. B, verkregen op 13 Maart d.a.v. Hoopten wij reeds spoedig te JruDneD werken, van alle kanten pakten zich moeilijkheden samen. Wij wilden Hollandscbe machines hebben. Zeer tot ons leedwezen werden wy echter door hooge prijzen en hooge leveringsDster mijnen, gedwongen ons tot bet Buitenland te wendenen sloten wij eindelijk een order af met de firma AnthonSöhne te Flensburg voor de machines. Deze machines werden zeer tot ons genoegen en op tyd geleverd. De bouw onder de goede zorgen van den architect, den heer H. C. de Ruiter en uitgevoerd door den heer Dorsman leverde echter weder on aangenaamheden V3n verschillenden aard op. Eindelijk begin Juli was de fabriek gereed. De motor, na vele aanvragen bij uitgebreid onderzoek, besteld by de firma Deutz Co, werd zeer laat geleverd, het plaatsen en stellen nam nog veel kostbaren tyd. Het goed geschoolde personeel, dat wy, door verschillende omstandigheden reeds begin Augustus in dienst hadden moeten nemen heeft zich door het maken van monster klompjes en het in gereed brengen van voorraad houtvomen, reeds van een goeden werkzamen kant laten zien. Een woord van dank moeten wy hierin het bijzonder uitspreken voor den Heer Donkersloot. Z'n werkkracht heeft vele moeilijkheden overwonnen en veel bijge dragen aan het tot stand komen van het geheel. Wij gelooven dat wij met genoegen het hier gewrochte mogen bezichtigen. Een pro ductie van 2 tot 3000 paar per week kan worden bereikt. De bevriende N. V.Zaadb. etc. heeft zeer bereidwillig zich beschikbaar gesteld om haar groot agentental voorden verkoop van ons fabrikaat te intresseeren, en heeft reeds veel bestellingen voor ods in handen. Alle bestanddeelen voor een voorspoedig, krachtig leven zijn dus voorhanden. Wij hooren de polsslag van het bedrijf sterk slaan. Laat ons een heildronk heffen op de toe komst van ons jong bedryf. Daarna hadden de aanwezigen gelegen heid het bedrijf in werking te zien. Een boom wordt van buiten de fabriek met een lier aangebracht en onder de afkort- zaag gelegd. Deze maakt stukken op lengte van de klomp. De stukken wordeD daarna met de hand gekloofd en eenigszins ge modelleerd. Men ziet dan reeds de ruwe vorm van de klomp verschijnen. 6 van deze blokken worden dan gezet in de z.g, kopieer machine. Deze kopieert met scherpe messen het model in de blokken. In drie minuten zyn drie paar klompen gesneden. Ze moeten dan nog worden uitgehold. Eerst doet dat de hielboormachine voor de hielholte. Dan werkt de voetboor ze van biDnen verder af. Boven is de afdeeling, waar op een riem zonder eind de klompen worden ge schuurd. Ze gaan hierop naar een ander lokaal, waar een vakman ze verder in en uitwendig afwerkt, en geheel pasklaar maakt zoodat ze aangenaam aan den voet zitten. Bovendien worden er eenige versieringsmo- lieven in gesneden. Een dag of acht moeten ze dan nog in de droogrekken staan, eer ze geschikt zyn voor de aflevering. Het geheel geeft den indruk, een bijzon der interessante en nuttige instelling te zijn. Den oprichters komt een woord van lof toe voor de wijze waarop ze de verschillende en groote moeilijkheden, aan de oprichting verbonden, hebben weten te overwinnen. Ons eiland is verrijkt Wij spreken dan ook den hartelyken wensch uit, dat het de Naamlooze Vennootschap goed moge gaan. Wij twijfelen daaraan niet. Het produkt van de fabriek is zeer gezocht. Reeds de eerste dagen kon niet aaD de talrijke aanvragen worden vol daan. De productie bedraagt niet minder dan 3000 paar per week. By de opening ontbrak natuurlijk de eerewyn niet en ze is verdiend. Dinsdagmorgen viel de motor van een dorscbmachine van de fa. Breur albier, door dat de paarden een zywaartsche beweging maakten in de sloot aan de LaDgeweg. Gelukkig bekwamen de paarden geen odge val en werd de motor niet beschadigd. By Kon. besluit van 28 Aug. zyn aan deze gemeente tegen een rente van 41/4 voorschotten uit 's Rijks kas verleend van ten hoogste f8500,— in 75 jaren te voldoen, voor den bouw van 18 Arbeiderswoningen. DEN B 'MMEL- De landbouwer L. v. P. kreeg Donderdagmorgen een slag van een wagenboom togon het hoofd, die zoo ge ducht aan kwam, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De toestand van den getroffene is ernstig. Maandag arriveerde hier een schip sleenkoleD voor distributie. In korten tyd was de lading gelost en bij de inwoners opgeborgen. STAR AAN 'T HARINGVLIET- Het woonhuis van M. Arensmati M Pz. is door notaris van Buuren geveild en door den heer A. Kop penaal ingezet voor 2610 gulden. De hofstede bewoond door J. Koert Mz. is door de eigenares, Baronnesse van Brienen, onderhands verkocht aan C. Arensman Az. De burgemeester heeft eene plublicatie laten aanplakken betreffende de gelegenheid tot aanmelding voor het onderzoek naar het bewijs van voorgeoefendheid. Personen, die eene groote of kleine jachtakte hebben of eene vergunning voor het schieten van schadelijk gevogelte, wor den er aan herinnerd, dat zoo spoedig mogelijk ten gemeentehuize een bijzonder verlof voor het in bezit hebben van een wapen moet wor den gevraagd, anders wordt het wapen in beslag genomen en kjjrgt men nog een proces verbaal op den koop toe. UELLEVOETSLUIS Met ingang van 16 dezer is benoemd tot klerk bij 's Rijks werven met plaatsing albier, de heer A. Lindhout te Nieuwenhoorn. Door den directeur van 's Rijks Werf alhier is aanbesteed het verrichten van on derhoudswerken aan gebouwen en inrich tingen tot de directie der Marine behoorende. 20 biljetten waren ingekomen.'t Laagst was ingeschreven door P. Essenberg, alhier voor f 20.880, 't hoogst door A. Spoon te Nieuwenhoorn voor f 29.700,—. Eveneens is aanbesteed het verrichten van onderbouds verfwerken. De laagst gel dige inschrijver was P. I. de Smit alhier voor f 3988. Voetbal De uitslag van de jl. Zondag gehouden voetbalmatch tusschen H. V.V. I en V.Y. W. II van Poortugaal Is 2—0. NIEUW RELVilET- De Burgemeester maakt bekend, dat belanghebbenden er aan herin nerd worden, dat zij, die zich wenschen te onderwerpen, aan het onderzoek van voor geoefendheid, ingevolge art. 70 der militie- wet, zich voor 1 October ter Secretarie moeten aanmelden, Zondagavond zal het dansseizoen 1919— 1920 in de zaal van den heer L. Scheygrond feestelijk worden geopend, onder leiding van den heer Reehorst, die in den vervolge eiken Zondag in genoemde zaal als bailetmeester zal optreden. BRIELLE- Door de Centrale Woningbouw- vereeniging alhier werd aanbesteed het bouwen van 10 arbeiderswoningen op een terrein in de Tinte. De laagste inschrijver was W. Klok en P. Zoetermeyer Tinte f49678 de hoogste inschrijver was F. v. Arkenbout Oostv. f61000 de begrooting was f51000. Teilingsbericht der Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Kropsla f 0,20 tot f 1,10 per 100 krop. Postelein f8,— tot f 20,— per 100 K.G. Blauwe druiven f0,26 tot fO,61 per K.G. Pruimen (w.) fO,4I per K.G. Perziken f 0,16 tot f 0,40 per stuk. Moerbeien f 0,83 tot f 0,93 per K G. Braam f0,88 per K.G. Boonen (dubb. st.) f 5,20 lot f 11,70p. ICOKg. Boonen enk. st. f 8,60 tot f 15,70 p. 100 Kg. Boonen stoksuiker f 13,40 per 100 Kg. Boonen perfect f6,10 tot f loper 100 Kg. Boonen Stoksnij f 16,90 tot f 3,40p. 100 K.G. Boonen idem f40 tot f210 per 1000 K.G. Komkommers!w.) f0,70 tot f3,10 p. 100kg. Augurken f 0,23 tot f 0,46 per 100 K.G. Peen f 1,10 tot f 2,80 per 100 bos. Kroten f 1,40 tot f 3,90 per 100 bos. Knolrapen f5 tot f6 per 100 stuks. Kool (roode) f0,80 tot f 4,90 per 100 stuks. -„ (savoye) f 2,90 lot f 10,90 per 100 stuks. Bloemkool 1,60 tut 15,30 per 100 stuks. Andijvie f 0,50 tot f 2,40 per 100 krop. Uien f2,— tot f 2,80 per 50 K.G. Tafelappelen f8,30 tot f 14,80 per 100 Kg. Tafelperen f 4,10 tot f 32,20 per 100 Kg. Keukenappelen f 4,60 tot f 14,40 p. 100E.G. Keukenperen f4,30 tot f 18,p. 100 Kg. Tomaten f 0,11 tot f 0,19 per Kg. Meloenen f 0,02 tot f 0,37 per stuk. ROCKANJE- B(j de erven J. J. Tyl te Zwolle is van de hand van mr. F. L. J. E. Rambon- net, reserve-luitenant der artillerie, thans Burgemeester van Rockanje een brochure verschenen over de vraag: Welk leger heeft Nederland in de toekomst noodig? Het bad Walestein verheugt zich onder de uitstokende behandeling van den Bad arts Dr. B. M. D. Essers in een zoo grooten toevloed van patiënten, dat alle kamers bezet zyn. Voor personen boven 23 jaar bestaat dezen winter gelegenheid een cursus te volgen in voeding en verpleging van het vee of in bemesting. Aangifte voor 23 September bij den cursusleider, den heer J.J. Kolpa. De lessen zullen bij voldoende deelneming aan vangen 16 Oct. Rockanjes vredesfeest is 10 en 11 Sept. gevierd, begunstigd door het prachtigste Septemberweer en trok beide dagen een macht van vreemdelingen. Het fanfarecorps „Ons Genoegen" ving den eersten dag ten 8 ure de feestelijkheden aan, terwijl het dorp zich met de driekleur tooide, met ten reveille, die dadelijk de echte feeststemming wekte. Daarna had de samenstelling van den optocht plaats. Hy bestond uit een histo risch gedeelte: een ridderstoet van 25 ruiters, in 5 groepen, vormende elk op zich zelf een belangiyke periode onzer VaderJandscbe geschiedenis, vanaf de komst der Romeinen lot aan de omwenteling van 1795. Het geheel trok zeer de aandacht door de schitterende costumes en deed den ontwerper, den eere voorzitter, alle eer aan. Ook behoorde tot den optocht een eerewacht van 30paardeD, die er op hun prachtigst uitzagen. Niet minder aantrekkelijk was het alle gorisch gedeelte van den stoet. Aan de wagens, waarop prachtig in beeld was gebracht: de vredesengel, de elf provin ciën, de landbouw, de zuivel, geloof, hoop en liefde, de onschuld, de hODlogwiD, de klom- penfabriek, de tuinbouw met de spróeibri- gade, de Nederlandsche vlag, de flora. Aan de inbeeldbrenging van dit alles was een zorg besteed en hierbij een smaak en een schoonheidszin tentoongespreid, die alle hul de verdient. Natuurlijk namen ook de feest commissieleden en ook het fanfarecorps in wagens deel aan den stoet, zoodat die ruim een kwartier gaans was, maar een lust voor het oog. Voor men uittrok ten ongeveer 10 uur, hield Burgemeester Rambonnet te midden van een groote belangstellend© menigte een boeiende feestrede, die hartelijk werd toe gejuicht en met fanfares begroet. ODder de opwekbende tonen van Rockan jes weer met nieuwe ambitie bezield muziek corps ging de tocht nu onder leiding van den wakkeren commandant den heerL. A. van der Linde en zyn over alles wakende ordonansen de heeren W. van Buuren, C. Klok, C. Koome, J. v. d. Linde, J. Beier, R. Wageveld en L. Kruik in de beste orde langs Middeldijk, Sint Annapolder Naterscbe dijk, Tinte, Lodderlandsche dijk, Waalsche dijk, onder vier eerepoorten door overal toegejuicht en bewonderd en was te 3 uur weer in de dorpskom, zonder één ongeluk, terug. Heel Rockanje was in extase. En terwy'l Oostvoornsche fotografen de prach tige groepen van den optocht kiekten, zond Burgemeester Rambonnet namens feest vierend Rockanje een telegram van eer biedige hulde aan onze geliefde Vorstin voor wat zy in de moeilijke dagen voor Nederland was geweest en ontving van H.M. een telegram van Hoogstderzelver warmen dank terug. Het verder gedeelte van den dag was gewijd aan een genieten van de talrijke amusementen op het feestterrein, de frisch groene weide, waar van 8 tot 10 uur een prachtige bioscoopvoorstelling in de open lucht werd gegeven door afgevaardigden van het leger des heils, zeker wel aan een 1000 menschen. De feestvreugde zette zich in de beste orde en begunstigd door prachtig weer ais den geheeleö dag tot het middernachtelijk uur voort. De politie had geen werk. Den volgenden dag onder leiding van hunne onderwijzeressen en onderwijzers tractatie van de schoolkinderen, gejubel in de school en spelen op het feestterrein; ten slotte een optocht met het fanfarecorps door het dorp. Wat hadden de moeders de kinderen in een keurig pakje gestoken en wat straalden de oogjes van genot. En 's middags voor de ringrijderij met

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5