VERKOOPINGEN IjlUsii Correspon ALLES BENUTTEN SAMENWERKEN k Mp- oHoi 6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1919. met dieD van Oostvoorne voor gezamenlijke rekening een school te houwen in den Hel- boeb verklaarde Oostvoorne daartoe zich thans niet bereid als hebbende daarbij geen Door het niet meer toelaten van vee in onze duinen heeft de toch al zoo interes santé duinflora in de laatste jaren nog aan belangwekkendheid gewonnen blijkens be richten van enkele bonatici by ons ingekomen. Die in het bezit waren van 6en nov- maal-margarinekaarten nog geen Z. A. mais- gries hadden, moeten dit niet langer uitstel len,daar het anders aan anderen zal gegeven worden. Het Vredesfeest te Rockanje houdt Woensdag 10 September een optocht. Om deel te nemen aan het historisch gedeelte geve men zich aan bij den Voorzitter dier afdeeling de E. A. Heer M. Rambonnet; voor het allegorisch gedeelte (tuinbouw, land bouw, handwerkslieden enz.) by den Voorz. L. A. v. d. Linde; voor de eerewacht bij deu voorz. J. Snoeij. Donderdag 11 SeptemberWedstrijden en vermakelijkheden, voor knapen van 12—18 jaar aangifte bij voorz. den Heer L. J. Nieuw land; voor wedstrijden van meisjes van 12-IS jaar bij den voorzitter den Heer J. de Vries; voor wedstrijden van degrooten, Ringryden met paard en tilburry.fietsrijden enz. bij den Heer L. Kruik (voorzitter dier afdeeling.) Alle aangiften vóór 6 Sept. OOSTVOORNE- De Raad der gemeente be sloot heden o.a. voor het plan der eleclrifl- catie van V. en P. by te dragen 5 cent per inwoner, een overdekten vuilniswagen aan te koopen f 225, een voorschot te verleenen inzake eentralen woningbouw van fU.""-" voor aankoop en in orde brengen van het terreiir, en van f 50.600 voor den bouw van 10 nieuwe woningen; In plaats van den chef gem. veldwachter den heer G. Noord hoek zal de nieuw te benoemen een salaris hebben van f1200—f1400 met 2 jaarl. ver hoogingen van f50, hij zal tevens zyn con- gierge van het raadhuis met vrye woning en belooning voor schoonhouden van f200; in verband met beperking arbeidsduur wordt besloten tot uitbreiding van gemeenteperso- neel met aanstelling van Oct.—April hoog stens f65 per maand; voor politiedienst op Zondagen krijgt J. v. d. Blink een grati ficatie van f50. Do openluchtmeeting op de wei van Laay j.l. Zondagmiddag trok in verband met het nu erg gunstige weer veel belang stelling. En het openingswoord van Ds. Poldervaart en de toespraken van Ds. de Voogd van Straaten, van Ds. Baar en van Ds. Priester waren bezielend en werden onder stillen aandacht aangehoord. Het plechtige gezang van Excelsior van Zwarte- waal en van Nieuw Leven verhoogden zeer de godsdienstige stemming. RRIELLE- Tot agent van politie alhier is benoemd met ingang van 15 September a.s. de heer M. Helder te Enschedé. Aan onze Rijks Hoogere Burgerschool is benoemd voor het tijdvak 1 Sept. 1919— 31 Aug. 1920 de heer G. H. Verduyn den Boer te Rotterdam. Dinsdagmiddag 53 bij een hevig onweder dat zich boven onze gemeente ontlastte in een geweldige regenbui, de bliksem ingeslagen in het buis van den heer P. Guillonard. Eenige dakpannen werden stuk geslagen, verder is niets vernield. Bij Kon. besluit is bepaald dat de Vredeslegering van het Korps Torpedisten is als volgt; de Staf te Den Haag en de adj. onderofl. instruct., den serg. maj. in struct. belast met magazijasdienat,den mr. geweermaker, de scheepstimmerlieden, kleer maker, timmermansmeden-vuurwerkers en bankwerkers garnizoen zullen houden alhier. Haandagavond komt de oude raad nog eens bijeen om van elkaar afscheid te nemen. Van uitstel komt afstel. Steeds werd de zwemwedstrijd, die hier in het Garnizoenszwembad gehouden zou worden uitgesteld, totdat men eindelijk den datum ging vaststellen. Deze zou Woensdagmiddag gehouden worden en nu wordt deze weer wegenshot enorme slechte weer uitgesteld tot Zaterdag middag kwart over twee. Moge het weer nog meewerken, dan kan het nog eens ge zellig zijn voor de liefhebbers, daar deze wedstrijd sedert jaren niet gehouden werd, ZWARTEWAAL. In een der schoollokalen, door eenige vlugge handen omgetooverd in een allergezelligst salon, hielden de leden van Excelsior hun bazar, waarvan de netto opbrengst zal besteed worden tot betaling van de piano, die nu reeds ter gelegenheid van het feest, bespeeld werd door een der vrouwelijke leden. Vol bewondering liepen do velo bezoekers langs de uitgestalde waren en menigeen zocht zijn geluk in de grabbel ton, waarin van aflos te vinden was. De theetent, waar jonge dames handen vol hadden, om iedereen te bedienen, was knus gezellig iu een hoekje naast de piano, 't Wa3 voortdurend meer dan vol. Men maakte dan ook goede zaken, want menig een, die er heenging, om zijne nieuwsgierig heid te bevredigen, kwam later tot de ont dekking, d3t zijn beurs aanmerkelijk lichter was geworden. De jonge dames, ze hadden er slag van, de waren aan den man te u(B> ie30reen waa voldaan, de kijkers, die opgetogen waren over de prettige oogen- blikken, de leden van Excelsior over hun succes. Hun wensch is vervuld. De piano is nu de hare. 't Was een goede gedachte, deze bazar te houden. De Raad dezer Gemeente zal Dinsdag morgen 2 Sept. a.s. eene openbare vergade ring houden. Op de agenda staat; I Beöediging Raadsleden; II Benoeming Wethouders; III Ingekomen Stukken; IV Verder voorkomende zaken. Tot agent van den Raad van Arbeid te Brielle werd benoemd de heer Jac. Schoor dijk, alhier. De loting van de ingeschrevenen der militie lichting 1920 zal plaats hebben te Heenvliet op 13 September 1919. De woningnood doet zich ook hier ge voelen. Eenige gezinnen, in onbewoonbaar verklaarde buizen wonende, werden opge schrikt, toen een gedeelte van den achter gevel instortte. Andere woningen zyn hier voor hen niet te vinden. Tengevolge van het ruwe weer waren de schokkers genoodzaakt, Dinsdag weer huiswaarts te keeren. De kerkelyk ontvanger der Ned. Herv. Gemeente verzoekt ons mede te deelen dat de zitdag zal gehouden worden Vrijdag a.s. des namiddags van vijf tot zes uur. Beleefd verzoekt hy, op dien dag zoo mogelijk te willen betalen. HEENVLIET- Benoemd tot onderwijzer alhier, de heer De Groot van Dordrecht. Rockanje's Bad Walestein. In het Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde van 11. 16 Aug. komt als feuilleton een zóó waardeerend schrijven voor van den Amster- damschen Hoogleeraar Prof.H.Burgerover Rockanjes geneeskrachtige modder en over het „Bad Walestein" dat die modder ten bate van verschillende patiënten met zoo gunstig gevolg aanwendde dat het nietanders dan het Rockanjesche hart goed doen kan na den vinnigen strijd eenige jaren geleden over het al of niet radium bevatten van die modder. Niet dat dat negatief rapport van Mej. Folmer wat betreft het aanwezig zijn van radium ons geloof in de geneeskracht dier modder eenigszins heeft geschokt. Zelfs als er straks werd beweerd, dat men er zwavel noch koolzuur meer in vinden kon... ook dat zou ons geloof in de genees kracht der modder niet schokken, wyl lang voor dat er sprake was van al deze er in voorradige stoffen wij even gunstige resultaten van genezing door die moddei hebben aanschouwd als in dat feuilleton zoo enthousiastisch wordt beschreven door Prof. Burger die zelf de inrichting bezocht. Wij namen die gunstige resultaten reeds waar toen de inrichting nog zeer primitief was Maar dat neemt niet weg, dat die stryd tusschen geologen en chem ci een opkomen de inrichting zeer had kunnen bemoeilijken, zoo niet met lamheid slaan, als de resul taten niet doorgaand gunstig waren geble ven, wijl zulk een vinnige stryd altijd koren op den molen is van hen, die meenen, dat er uit Nazareth, dat is in dit geval het eenvoudige Rockanje in ons eigen landje, niets goeds kan komen Daarom doet het motto van het feuilleton al zoo aangenaam ons Rockanjerhart aan, ontleend als het is aan een dichterlijke ontboezeming van een dankbare patiente Oct. 1916 uit het boek der genezingen van „Bad Walestein" luidende: „Heerlijk Rockanje, Krom kwam ik an je, Recht ging ik van je, Too veren kan jel" Zoo'n verrukkelijke jubeltoon spontaan opklinkend, uit groote dankbaarheid diep- sten grond moest eigenlijk in den voorgevel der inrichting in gouden letters prijken, van dat keurig gebouw, dat volgens den schrijver aan een Javaansch residentiehuis doet denken. Die gulden woorden dienden dan tegelijker tijd als protest teg9n dat klein gelooven in de afdoende hulp, die voor jicht en rheuma- thieklyders in Rockanje te vinden is, zoodat die patiënten voortaan de door langdurig heid zoo vermoeiende en pijnlijke reizen niet meer behoeven te doen naar het bui tenland. Dit warm te bepleiten is de schoone ge dachte van dit boeiende feuilleton en daar toe ontleende hij aan het „Walesteinboek" waar in tal van patiënten na genezen hun dank in rijm en in onrijm hebben ver eeuwigd bewijs na bewijs. Maar ook aan hetBadarchief vol tevredensbotuigingen van geneesheeren waar patiënten baat vonden. Hierbij gevoegd: van wat de schrijver vermeldt bij zyn bezoek aan Walestein van de doeltreffendheid der behandeling in het modderbad zelf ondervonden en van wat hij van de aanwezige patieuten voor goeds ver nam, dan mogen we in waarheid getuigen, dat „Bad Walestein"schitterend uit de vuur proef is te voorschijn gekomen en alzoo alle aanbeveling verdient. Aan U dan Nederlanders de plicht die echt Nederlandsche geneesinrichting krachtig te steunen. Rock. Uit de Hoofdstad. Vliegen-kermishouden,8takenfeestvieren, belastiDgverhooging-fuivenernst en klucht is het leven, zooals we het nog nooit tevoren hebben medegemaakt. Het eene oogeablik loopen we in deftige zwarte jassen en zetten een somber aansprekersgezicht, het volgende draaien we lustig en onbe kommerd mee in den algemeenen malle molen. Soms vergeten we inderhaast om hoogen hoed en lange jas af te leggen en tollen we la al onze deftigheid als malloten mee in 't rond. Vliegen van den ochtend tol den avond is het motorgedaver niet van de lucht. Je krijgt een stijven nek van het naar boven kijken. En meen je 's avonds je hoofd weer in normalen stand te kunnen brengen, dan wordt je naar boven geroepen op je platte dak, omdat ze nachtvluchten houden met zoeklicht. Overdag zwieren deEltabezoekers boven je bol; er tusschen door kopje-duikelen de moderne luchtacrobaten. Kijk je lang omhoog en keer je tenslotte uit je verrukking tot het aardsche terug, dan heeft een van je medemenschen van de gelegenheid gepro fiteerd om je kapitaal te verkleinen. Van middag was zoo'n duikelaar oorzaak, dat m'n mooie zijden borstzakdoek gegapt kon worden. En 't was nog wel een doux-souve- nirIk ben ontroostbaar. Staken natuurlijk; als je je zin niet krygt, staak je. De gelegenheid is veel te mooi om nu niet te probeeren je zin door te drijven. Is 't in 't eene vak na zoo'n krachtsuiting weer peis en vröe geworden, dan begint 't in een ander vak te borrelen en te gisten. Kookt het op de eene plaats niet over, dan vliegt in een anderen hoek de deksel alweer van de pan. En ouder- tusschen is men elders in de heksenkeuken druk in de weer om de overtollige stoom een uitweg te geven, teneinde te voorkomen, dat er een ketel springt. Typografen, bakkers, schippers, spoor- en trampersoneel, post ambtenaren, ze tollen allemaal mee in den mallen mallemolen. In de schippers huist 't onvervalschte stijfkoppige Hollandsche ras. Ze verdeien 't nu eenmaal om te varen. Naar ik meen vechten ze voor een betere beurtregeling en voor verhoogde taiieven. En onderdehand .hebben ze hun schepen onder water zóó met kabels aan elkaar ver bonden, dat de sterke arm ze niet van elkaar kan plukken om er het recht van requiieeren op uit te oefeneu. Reeds eenmaal maakte de overheid tegenover de eensgezindheid van deze waterratten fiasco en was ze door haar gemis aan gezag in één woord belachelijk. Maandagmorgen j.l. ia alle vroegte kwam dezelfde overheid beter in den stryd en sleept© ze na een zes-uursche worsteling een zevental schepen in de wacht. De dwaaste vertooning hebben Dinsdag de gemeentewerklieden opgevoerd. .In Juli heeft het trampersoneel aleens getoond, dat 't warempel een half uui lang den dienst kon stopzetten. En nu, Dinsdag, hebben alle groepen van werklieden tezamon eens getoond, dat ze 24 uur aan één stuk het werk kouden neerleggen, 't Was een leuke ver tooning, geen enkele tram, één dood enkele vuilniskar, sporadisch een politie agent. Het publiek was verrukt over de grap, het regende flink, dus mochten de kantoor- en andere menschen door den regen plassen, tientallen misten den trein, of konden hun goede geld offeren aan een duur rijtuig of een nog duurdere atax. 't Was werkelijk een heel ernstige staking.'t Ging immers om het gemeentebestuur te doen zien, dat hel meeneus was met den eisch om een allerspoedigste geldelijke uitkeering ter leniging van den nood. De ernst lag op de gezichten van de rondwandelende ge- meeutedienaren t Ik geloof niet, dat de bios copen ooitzoo'n drukken door-den-weekschen dag gehad hebben 1 We zullen deze proteststaking maar be schouwen als een practische nabetrachting van het zilveren jubileumsfeest van de S. D. A. P„ dat Zondag in het Concertgebouw gevierd werd. En voorloopig geen geloof hechten aan de sombere voorspellingen om trent een algemeene werkstaking over het geheele land, als de gevraagde nooduitkee- ringen niet allerspoedigst los komen. Gaat gemeente-, provinciaal- en tenslotte ryks- opnieuw eischen stellen aan het bestuur, ja, dan wordt 't eenvoudig een omkeeren van hot gezag. Dan voeren do partijleiders het gemeentelijk-, provinciaal- en Staatsbewind, en is het oude algemeene begrip „regeering" foetsie-foetsie. Tot schade van de burgerij, die tenleste in dien warwinkel al evenzeer in de verdrukking komt als ouder het schoonste communisme of bolsjewisme. Belasting-verhooging niets natuurlijker dan dit. Och, wat kreunden we vroeger, als wo drie a, vier procent van ons inkomen moesten missen aan belasting. Wat 'n piet luttige cijfers vergeleken by de dertigprocent O.W.-belasting, of by de zestig procent, die de onwillige O.W.-ers te betalen hebben. Wat piepten we over twee gulden belasting van elke duizend gulden vermogen, terwijl we nu weldra dertig procent zullen moeten missen van vermogensvermeerderingen tus schen 1 Mei 1916 en 1 Mei 1919, met het vooruitzicht dat deze heffing om de drie jaar herhaald zal worden. De Amsterdamsche wethouder van finan ciën kronkelt zich in de onmogelijkste boch ten om naar nieuwe bronnen van inkomsten te zoeken of de bestaande ruimer te doen vloeien. Is het ook niet wanhopig, als je voor 1917 de uitgaven raamt op 34 millioen en ze worden byna 43 millioen, alsje voor 1918 taxeert op 36i/2 millioen en 't wordt 57 millioen. De gemeentelijke Inkomsten belasting zal opnieuw een beetje aangezet worden. En verder „raamt" do wethouder de opbrengst van verschillende bronnen voor 1920 maar eens extra hoog. Ook een methode om de zaak te doen sluiten. K. Ingezonden Stukken. Melissant, Augustus 1919. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw blad voor het onderstaande naar aanleiding van het iugezonden stukje in de Maas en en Scheldebode met zyn 8 punten over myn kritiek op de raadsvergadering van 30 Juli te Melissant, onderteekend door Een Aan wezige. 1. Door een der raadsleden is mij gezegd dat B. en W. ter begrafenis van Mr. Zaayer zijn uitgenoodigd. Liegt hij, dan doe ik het in commissie. Gu schuilt achter een misver stand. Maar waarvoor dan de raadsvergade ring 8 dagen uitgesteld? UitDirkslandismen toch ter begrafenis geweest. Was daar geen misverstaud 2. Toen de Voorzitter den heer van Nieu- wenhuize verzocht, zyn eigen geloofsbrieven te onderzoeken, trachtte by zyn abuis te dekken door te zeggen dat er op dat oogen- blik juist eenig verschil was in de provincie Gelderland, tusschen Gedeputeerde Staten en een Gemeenteraad, of het onderzoek moest plaats hebben door de nieuwe of de oude leden. Die laatste wö'ziging waar U van spreekt, was toen dus nog niet van kracht, anders was er geen verschil geweest. 3. U zegt dat het pensioen van Struyk zuiver te berekenen is, waarom deedtU dat dan niet? De Voorz. sprak van hoogstens f400.—, dus niet van een zuivere som. 4. Als er een verbod is om over de Voor straat te rijden met suikerbieten, dan is dit zeker klaar gemaakt voor de vergade ring begon. Want op de vergadering is er niet over gesproken, en voorheen bestond dezs bepaling niet. Hieraan ziet gij weer, dat het bespreken van openbare zaken open baar moet geschieden en niet in een onder onsje, dat aan de openbare vergadering vooraf gaat. 5. Gy zegt, dat hier geen provinciale of rijkswegen zijn. Zouden de beerendanook recht hebben op het gedeelte van den grindweg Sommelsdyk Ouddorp, voorzoover deze iu de kom der gemeente ligt? Vanaf A. van de Klundert tot P. Zorge. En hebben de heeren recht op den Bouwdijk welke eigendom is van den polder Roxenisse? U hebt toch den voorzitter wel hooren voor lezen hoe uitgebreid de kom der gemeente hier is? 6. De rondvraag zou uit den tijd zijn. Ik heb dat niet kunnen merken op de verga dering van 18 Augustus jl. dus drie weken na de vergadering waarover U schryft. Want daar is wel rondvraag gehouden. I... Dat een dorpsvergadering erg gemoe delijk is, vind ik heel aardig. Maar dat de ingekomen stukken niet grondig besproken worden en meestal van slechts eeu zijde belicht, vind ik treurig. Alles beeft een licht en schaduwzijde. 8. Het laat my zeer koud, of men my groet of niet op straat. Tenminste als het is om zaken van algemeen belang. Als ik m|j opwerkte tot een hoogstaand journalist, zoudt gy my niet meer behoeven te groeten, omdat voor zoo iemand geen plaats is iD Uw midden. Is het soms Uw bedoeling, dat ik niet meel verschijnen zal op bet raadhuis? Dan hebt gc weinig kans, want ik blyfkomen en kritiseeren. Waarom plaatst gij Uw naam niet onder Uw stukje? Zyt gy weer dezelfde, die zich voorheen S. noemde? Of is bet de vroes, dat iedere waarde, die men nog aan Uw stukje mocht hechten, in het niet zal zinken by hot hooren van Uw kouden naam? Nu, ik zal U voortaan met rust laten, schryf maar altyd op m|jn kritieken terug, ik verwaardig my niet erop te antwoorden, ik vecht niet graag met onbelichte kometen. Goede manieren kan ik by U niet vinden, anders zoudt gij Uw stukje ook in „Onze Eilanden" hebben geplaatst. Gij zijt in ieder ge val. eon raadslid, als gij de voorzitter zelf niet zyt. Dankend voor de plaatsruimte,teeken ik, H. TIELEMAN Czn. Correspondent van Onze Eilanden. Mijnheer de Redacteur. Zoudt U zoo beleefd willen zyn my de gelegenheid in Uw blad te geven om aan de MELKBOEREN te vragen „waarom zij de melk aan de inwoners „niet kunnen leveren, minder dan voor „20 cents per Liter, en waarom zij de „melk wel voor 12 cents per Liter aan „Van den Bergh's Ltd. kunnen leveren?" Bü voorbaat myn dank. UW ABONNÉ. in onze advertenttën nader omschreven. DINSDAG 2 SEPT. nam. 6 uur (n.t.) te Nieuwe Tonge b|j de schuur van P. van Alphen WOENSDAG S SEPT. nam. 5 uur (nt) te Ouddorp aan het Tramstation; DONDERDAG 4 SEPT. nam. 5.30 uur (n.t te Melissant aan het Tramstation. VRIJDAG 5 SEPT. nam. 5.30 uur (n.t.) te Middelharnis aan het Tramstation. Deur waarder .Groenendijk. WOENSDAG 17 SEPTEMBER VEILING en l/erloofd: WOENSDAG 24 SEPT. AFSLAG, tel-l kens des 'sav. 7 uur (z.t.) bij G. Smitsl LIEN HAAOr. te Stad aan 't Haringvliet van een huist en Erf te Stad aan 't Haringvliet. Not.l van Buuren. j JJABT® Predikbeurten. Zondag 31 Angnslns 1919. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vin. ds. Alers. Sommelsdyk, 'sav. ds. Alers uit Middelharnis. Dirksland, vm. ds. Van As. Melissant, 's av.6.30 uur ds.Van As uit Dirksland. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Hoogendjjk. en dankstond). Goedereede, vm. ds. De Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk door dhr. Kemp en bui. ds. De Gidts uit Goedereede. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds.Van de Pol uit Oollgensplaat. Oude Tonge, vm. en 'sav. ds. Van der Plassche, Ooltgensplaat, vm. ds. Van dc Pol. Den Bommel, nm. ds. Van der Plassche uit Oude Tonge. (Doopsbediening) Stad aan 'l Haringvliet, vm. en nm. dhr. Van Druneu, hulpprediker uit Oostvoorne. Iieilevoetsluis, vm. 9.30 uur ds. Louwe Kooymans uit Baardwijk en 'sav. 6 uur ds. Feenstra uil Oudenhoorn. Nieuw-Helvoet, vm. 9.30 uur ds. Van Weel uit Riet en Broek (Fr.) Nieuwenhoorn, vm. 9.30 uur ds. De Voogd van der Straaten. (Doopsbediening). Oudenhoorn, vm. ds. Feenstra. Rockanje, vm. 9.30 uur ds. Witkop. (Doopsb.) Oostvoorne, vm. 10 uur ds. Poldervaart. Vierpolders, vm. 10 uur ds. Van den Nieuwen- huizen. Zwartewaal, vm. 10 uur den Eerw. heer Oldeman, candidaal tot den H. Dienst le Rotterdam. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav, ds. Van Velzen. Melissant, vm. 9.30 en 'sav. 6.30 uur ds. De Bruin. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Bouma uit Doorn. Ouddorp, vm. en nm. dhr. Versteeg. Stad aan 't Haringvliet, vm. en'sav.ds. Vesseur. Hellevoetsluis, 'sav. 5 uur ds. Verrjj. Nieuw-Helvoet, vm. 9.30 uur ds. Vcrrjj. Rockanje, vm. 9.30 uur leeskerk. Zwartewaal, vm. 10 en 'sav. 0 uur ds. Mol. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NËDERL. Dirksland, vm. en 's av. (Doopsb.) ds. Verhage. OUD GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm. 9, Dm. 2 en 'sav. C uur leeskerk Stad aan 'tHaringvliet, vm.,nm.en'sav.leeskerk. pliddelharnis, 25 Aug Iu plaats van k'. (ONDERTROUWD: A. C. VRIJD Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Maria d. v. Laurus van der Baan en Trijntje Groeneweg. Cornelia Maria d. v. Jacob van den Ouden en Elizabeth van Donden. SOMMELSDIJK. Geboren: Maria, d. v. Adrianus van der M( en Teuutje Gouawaarl. Jacob Cornells, z.v. Jaco bus Mulder en Arentje Albregts. Getrouwd: Machiel Herman Witvliet, jm. 22 j, te Middelharnis en Gerrilje van Erkel, jd. 21 j. DEN BOMMEL. Geboren: Willem z.v. J. de Graaff en M. de Geus. Neeltje, d. v. J. du Pree en D. Timmer. Gerrit z. v. L. VVolfurt en M. du Pree. Jau z. v. R. Bakelaar en E. Tamboer. Anna Grietje d.v. W. Jongeling en M. Groot. OndertrouwdS. de Bruin J25 jr. en W. A. Tiggelman 22 j. OverledenLevenloos aangegeven kind van bel mann. gesl. van D. Donkersloot en N. van Zanten. P. Reinhoud 62 jr. wedr. van E Wesldorp. F. J. Knoop 85 jr. wedr. van A. K. Mast. J. Oorbeek 49 jr. man van A. de Jonge. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Cornelia' d.v. Jobaunis Huizer en Cornelia Osseweijer. HELLEVOETSLUIS. Bevallen: J. L. Tjjmons Janssen z. A. v. d. Giessen Miog z. Ondertrouwd: A. A. Jongepier jm. 24 j. en L. Walbroek jd. 22 j. W. Koster jm. 29 j. e II. W. Vermeulen jd. 25 j. Overleden; C. M- Leading echtg. van J. Ran53j. Vloed. Uit blauw'ge diepte duikt geheimnisvol De vloed, eu rimpelt plots der reuzenspiegel, En woelt, en wekt bet dartelstgolfgewiegel In kleurig schuim straks zettend't zeevlak [hol. Van 't eenzaam strand gevloden loome rust, Waar 't wassend by komt bruischend binnen (breken, Er loopend storm, zich stortend in de kreken Bevloeiend ver en mild de vlakke kust Waar alles voell door 't golfgeklots zich [wekken, Met wond're kracht vernieuwend zich door [trekken Met wellust snuivend 't pitt'ge van den gloed Die volgens onverwrikb're hemelorde Rukt strandwaarts steeds met macht'gi (golvenhorde, Wier krUgskreet heel de kuststrook daav'ren [doet. Bock. IMiddelharnis, |Ylake, Huwelijksvoltrekking 17 Heden overleed jl I kalm, na eeue eng-'! i van slechts enkele w I zaer geachte ZwagejB 1 de Heer Frans Johannis 1 Weduwn, van Adriana I j in den ouderdom v£. Uit aller DE FAMILI: Den Bommel, 27 Ai Voor de vele p deelneming ondevvot overlyden van onze Oom den lieer leendert e betuigen wij onzen dank. L. SLIS. F. SLIS— Oude Tonge, Aug. 1 Voor de vele l deelneming ondervo overlijden van onzfl I Zwager en Oom der LEEUOERT I betuigen wij onzen den dank. I Uil aller D. SI Oude Tonge, Aug. j Herexamen van den Cursus z uitgesteld. Re RireB J. "Ten kantore i: DERWEL&CO.,»| weg C 216 te Nie'. kan een geplaatst worden, ven van zuiver N is vereischte. Bek schrijfmachine sti beveling. Bij voldoende m d zen winter te D< gegeven worden; m UNDBOUWWIH" voor jongensJ voor meisjes. Verei 45 jaar. Aangifte i bii den Landbou J. VAN LEEUWEN, opgericht door het De tl elharnia-So mmelsd tot Nut van 'tAlge onder borstooht vo f 25 tot f 500. Aanvragen moete don socretaris-penni T. C. HIK K4DE, Vraagt gratis p Gr. «J. GER Zwartjanstraat 94a

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6