Overland iutt teliM 8 Zat 6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1919. examen aan de Ned. Modevakschool voor Diploma B. Coupeuse, Mej. L. de Boo te Hellevoetsluis, en voor Diploma A. Cos- tumière Mej. P. v. d. Ban, alhier en Mej. P. Vlietland te Ouddorp. Allen waren leerlingen der Ned. Mode vakschool alhier, directrice Mevr. E. Klop- Demmers. In verband met de vermindering van werkzaamheden wordt het salaris van den directeur van hetlevensmiddelenbedrijf met ingang van 1 Sept. van f 1000 gebracht op f600. Aan alle houders van normaalmarga- rinekaarten worden hier zakjes met 7'/i ons mais—griesmeel als geschenk van het Zuid- Afrikaansche volk gratis uitgereikt. De heer H. Touw slaagde deze week te Rotterdam voor het einddiplomaö j.H.B.S, Op Zondag 24 Augustus as. des namid dags te drie uur zal te Oostvoorne eene openluchtsamenkomst worden gehouden van vrijzinnig-godsdienstigen. Als sprekers zullen optreden Da. J. P. C. Poldervaart, die het openings- en slotwoord zal spreken. Verder zullen zich laten hooren ds. W. de Voogd van der Straaten te Nieuwenhoorn met het onderwerp „Wat heb je aan geloof?", ds. W. D. M. Baar over: „De grooterevolutie" en Ds. A. Priester van Nieuw-Helvoet over: „Het geloof der toekomst". Verder zullen door twee zangkoren liederen ten gehoore worden gebracht. R0CKAVJE- 1.1. Zaterdagavond vergaderde in het Café „Duinoord" Rockanje's feest commissie en nam het besluit by toe stemming van het Edelachtbaar hoofd der gemeente 3 en 4 September e.k. een tweedaagsch feest te organiseeren, ten einde leiding te geven aan de begeerte van Roekan- jes ingezetenen, om van hun groote vreugde te getuigen, over het voorrecht, dat ons land niet alleen gespaard werd voor de diepe ellende van den wereldoorlog, maar door den gesloten vrede thans met iederen dag meer en meer aantal van ontberingen en moeielükheden ontkomt, die het leven gedurende de oorlogsjaren niet weinig heb ben beangstigd. Maar voor de vreugde-uiting op die beide dagen door het houden van een optocht, volksspelen, openluchtbioscoop voorstelling, muziekuitvoering is geld noodig; ter inzameling hiervan zal de feest commissie door een 20-tal jonge dames lijsten door de gemeente doen circuleeren ter onderteekening. Na afloop der vergadering werd door de Feestcommissie een drietal heeren Joh. Mo ree, L. v. d. Polder en J. v. d. Linde ten huize van den heer L. Goudswaard den president der feestcommissie - afgevaar digd, om hem bij gelegenheid van zijn 40- jarige -echtvereen'ging als blijk van waar deering 'een zilveren vulpen namens de Commissie te vereeren. De heer J. Moree sprak den Jubelaris hierbij recht vriend schappelijk toe, en uitte den wensch, dat hij met die pen nog tal van jaren de feest- plannen der Commissie mocht helpen ver wezenlijken. De heer G. bedankte voor de vriendelijke woorden en de vriendelijke daad, waarna, men eenige uren gezellig bijeen bleef. Bij L. Posthof kwam 1.1. Maandag een blauwe postduif aanvliegen met een aluminumringetje aan iederen poot. Op het eene ringetje |stond Z, 854; op het andere stond 4574; no. 22. Adjudant Grundlehner komt hier a.s. Maandag in het lokaal „Duinoord" met de bioscoop van het Leger des Heils en geeft een avondvoorstelling voor grooten en een middagvoorstelling voor kinderen. Op de openbare lagere school begint de zomervacantie' a.s. Zaterdag en duurt drie weken. Onder de kundige en toewijdingsvolle behandeling van Dr. B. M. D. Esssers. Bad arts van het Bad „Walesteyn"stemmen de resultaten van prachtige genezing tot groote tevredenheid. Het schijnt voor Rockanje van de week de postduivenweek, wyl er bij C. van Nug- teren nog een blauwe duif aan kwam vlie gen gemerkt: no. 2, 19 X 4&74 °P eeD ringetje en op 't andere Z 854; ook nog een postduif bij den heer J. Bulaard met onder de vleugels: C. Diets, Van Egmondstraat 42 Den Haag; 770 no. 319 X 770. OOSTVOORNE- Er bestaat hier groote on tevredenheid dat hotel- en caféhouders zoo beperkt worden in het geven van muziek- en zanguitvoeringen. Het fanfarecorps „Volharding" wenscht 2e Pinksterdag 1920 een groot nationaal concours voor harmonie- fanfare- en zang verenigingen te houden. Rotterdam-Oostvoorne. De vereeeni- ging tot het geven van prachtavonden in dit seizoen doet 2 Augustus optreden de heer Speenhoff en echtgenoote, 6 Augustus Antoinette van Dijk en 9 Augustus telepaat Morini. De Vereenigiug „Vreemdelingenver keer" verzocht den Raad bruggetjes over de steenen dammen aan bet strand te willen maken dat toegestaan werd. De Raad in zijn laatste vergadering besloot aan de Vereeniging tot behartiging der belangen van de Ned. Herv. Kerk het oude schoolgebouw te willen overdragen voor f 1000,—. Waar is de tyd toen wy uit volle borst op school zongen: „Wel zon wat kunt gU branden „'kBen meer dan half gestoofd, „Als water zyn myn handen, „Mijn pet smelt op mijn hoofd." Bij de droevige ervaring, in de tegen woordige zomers klinkt zoo iets als uit een sprookje. BRIELLE- Van onze R. H. B.S. deden met gunstig gevolg het eindexamen de heeren H. J. van Andel, C. B. de Vries en de dames A. A. Lodder en M. J. E. van der Wallen; allen van Brielle. Voor het tijdvak 1 Sept. 1919—1920 zyn by Kon. besluit van 9 dezer benoemd tot leerares aan de Rijks Hoogere Burger school alhier Mej. S. L. de Sterke en tot leeraar de heeren M. Spoon, S. Anholt en P. C. de Jonge. De heer C. v. d. Blink alhier slaagde voor het tweede gedeelte Notarieel Staats examen. Tot hoofdopzichter aan denhouw van de nieuwe H. B.S. in de Plantage alhier is benoemd de heer Bellaart, die in gelijke betiekking is aan de R, H.B. S. te Oud- Beyerland. Mej. W. Reesink is bestemd voorden dienst in Ned. Oost-Indie als onderwijzeres 3e klasse bij het Openbaar Europeesch lager onderwijs. De benoeming van den heer Mr. N. C. Mulder alhier, naar het kantongerecht te Hoorn is ingetrokken. Onze klokkenist, de heer J. de Klerk alhier, heeft weer een nieuw wijsje op het uurwerk der torenklok gemaakt. Met heel slag speelt het „Als de zwaluw ons verlaat" en met half slag „Het lied van den nieuwen burgemeester", woorden van den heer Joh. H. Been, en muziek van den heer J. de Klerk. VERSLAG van den Zwemwedstrijd gehou- kouden door hot Detachement Vesting Artillerie alhier op Maandagmiddag. Al lang was het in de pen, om toch onder onze soldaten een wedstrijd uitte schrijven", en zoo kwam men op dit idee. Men had nog met dien wedstrijd willen wachten tot alle soldaten thuis waren, want de militairen van de Torpedo die mee zouden doen, waren op detachement voor deheer- schende scbipperstaking, maar aangezien dit nog wel lang kon duren en het seizoen dan wel eens voorby kon zijn, besloot de militairencommissie die zich hier voor spande, deze wedstrijd dan te houden voor de hier liggende compagnie der Vesting Artillerie. Aangezien ook het meerendeel van het muziekkorps vertrokken was, besloot men dan dat de gramophone bet zyne er dan maar aan doen moest om er dan nog wat vroolykheid onder te brengen. Het weer was tamelyk gunstig en de zon scheen over hot terrien, ook had men er een klein buffet getimmerd voor de ver- verschingen, welke den deelnemers werden aangeboden. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: 1. 30 M. snelzweramen: le prijs milicien v.Ryst in 26 sec. 2e pry's mil. Ras in sec. 2. 30 M. rugzwemmeu: le pry's mil. Ras in 32 sec. 2e pry's mil. Pik in 341/2 sec. 3. 30 M. waterloopenle prijs mil. Pitstra in 273/4 sec- 2e prijs mil. Hauser in 273/4 sec. 3e prijs mil. Lavaleye iu 28 sec. 4. Duiken naar zandzakjes: mil.v.Ryst in 13 sec. 5. Hinderniszwemmenmil. van Nieuw- kuyek in 33 sec. 6. Trekkamp: le pry's vryw. korporaal Schultz en mil. van Pelt. 2e prijs mil. Rid derhof en mil. van Nieuwkuijck. 7. Springdemonstratie: le pry's milicien van RyBi. 2e prys Vryw. Sergt. Halaema, waarna als slotnummer volgde een gecostu- meerde voordracht, die voortdurend het lachsucces van alle verwekt heeft. Kranige redding. Maandagavond ten 7 ure viel de 6 jarige H. Hoftyzer op het Maarland bij de Waterpoort te water. De bewoner van het Poortgebouw van Henuik dit ziende, sprong onmiddellijk zonder aarzeling het kind na. Het kind pakte daarop zijn redder om den hals, die hierdoor belemmerd zijnde te zwemmen, om hulp moest roepen, wilde hy tenminste niet ver drinken. De zeilmaker P. van Waardenberg sprong eveneens te water en met mede hulp van den beer C. Veenenbos, door toe reiking van een stok, mocht het hen geluk ken de kleine drenkeling te redden 00 hem behouden en wel op 't droge te brengen. ROZENBURG- Sinds 9 Juli is de treinenloop gewijzigd. Tot nu toe paste de veerdienst Maassluis—Rozenburg steeds daarbij aan. Thans echter is de dienst van het veer nog gebaseerd op de vorige spoorwegdienst. Het is wenschelyk, dat hierin spoedig wijziging gebracht wordt. Ds. H. W. Velderhof, predikant bij de Geref. gem. alhier, zal in September zyn 25-jarig ambtsjubileum vieren. Waar Ds. Velderhof in en buiten zijn ambt,doorzijn beminnelijke eigenschappen, zich de hoog achting en sympathie van heel Rozenburg heeft verworven, zal dit jubileum ongetwij feld niet ongemerkt voorbijgaan. De tweede zitting van den militieraad voor deze gemeente voor de lichtingen 1918—'19—'20 zal plaats hebben te Brielle op 8 Augustus 1919 voormiddags lls/4uur. Aan Mej. M. de Jong Wed. B. Lievaart, beklaagd van fraudaleus slachten van een varken, zyn deswege gestorte gelden it f250— op last van den Ambtenaar van het open baar Ministerie bij het kantongerecht te Brielle, terug gegeven. Voor het seizoen 1 Juli '19 tot en met 30 Juni 1920 zijn alhier afgegeven 54 be perkte buitengewone machtigingen voor het schieten van schadelijk gedierte. Op de centrale Rykspremiekeuiing te Rotterdam behaalde de drie jarige merrie Clara van den heer A. Boogerd, een onder- scheidingsbedrage van f100. Er wordt hier sterk verlangd naar droog weer, daar het er anders met het hooi en de veldgewassen slecht voor komt te staan. Droogte kan de late aardappelen nog vrij waren voor ziekte, welke in de vroege aard appelen reeds is geconstateerd. Den heer K. de Wildt alhier is benoemd tot Ambtenaar voor de uitvoering der Inva liditeitswet voor deze gemeente. De 1500 K.G. voor de consumptie afge keurde regeeringsmeel. dat volgens machti ging van bet Rijksgraanbureau voor vee voederkon worden verkochtheeftopgebracht f 325,25. By Kon. Besluit van 27 Juni 1919 no. 37 is aan den militieplicbtige A. A. Berkhout wegens verblijf in de Koloniën, voor één jaar vrijstelling verleend van den dienst by de Militie. NIEUWESLUIS- Voor hen, die geregeld de godsdienstoefeningen in het Evangelisatie lokaal der Ned. Hervormde Gemeente te Nieuwesluis bijwonen, was het Woensdag 23 Juli jl. een dag van groote blijdschap. En die blijdschap was geheel gemotiveerd. Den 23on Juli toch was de datum, waarop het nieuwe evangelisatielokaal plechtig zou worden ingewijd. Moest tot nog toe steeds worden vergaderd in een klein bokrompen lokaal, thans is een gebouw verrezen, luchtig en ruim en naar een der sprekers by de inwijding terecht opmerkte, in overeenstemming met de groote Boodschap die er zou worden gebracht. Van de inwijding het volgende: Een tamelyk groote schare was opgekomen om getuige te zyn van deze plechtigheid. Onder de aanwezigen waren velen van elders. Ds. de Lange Hervormd predikant van Woerden en voorzitter der Confess. Ver eeniging in Zuid-Holland had de leiding der bijeenkomst. Na te hebben laten zingen Ps. 68 -. 10 en te zyn voorgegaan in gebed, hield deze de openingsrede. Verslag te geveD van deze rede on van die der andere sprekers, waarvan wy noemen den Heer Henckeman van 's-Gravenhage, penningmeester van genoemde Confess. Vereeniging, den Heer Schalekamp evan gelist te Nieuwesluis, Ds. Kroon vau Stryen e. a. zou te ver voeren en bovendien te veel ruimte in beslag nemen. Begrijpelijk is het dat het steeds terug- keerend thema in alle spreken dankbaar- beid was. Ds. Ozinga van Pernis sloot deze samen komst met dankzegging nadat eerst nog was gezongen Gez. 96 1. Tijdens de bijeen komst werden nog enkele liederen ten ge hoore gebracht door een zangkoor, dat onder leiding stond van den Heer Schalekamp van Nieuwesluis. ZWARTEWAAL- De Heer W. H. Nieuwdorp slaagde te Rotterdam voor het eind-examen H. B. S. 5-jarige cursus. De schoolvacantie begint 2 Augustus Dinsdag 26 Augustus zullen de lessen weer een aanvang nemen. Het 4-jarig, dochtertje van den Heer A. K. geraakte spelende in een sloot. Reeds was het zinkende, toen de vrouw van Adr. Sluimer erby sprong en het kind behouden op het droge bracht. Mej. A. Kieviets slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Costumière. Zondagavond zullen de godsdienst oefeningen in de Ned. Herv. Kerk'3 avonds om half zeven aanvangen, daar Ds. Baar denzelfden morgen voor de vrijzinnig, Herv. te Sommelsdyk zal optreden in de zaal van den Heer Van Leeuwen aan den Langeweg aldaar. De bazar, waarvan de netto opbrengst dienen zal tot aanschaffing van eene piano voor de zangvereeniging „Excelsior" zal gehouden worden, 24, 25 en 26 Augustus a.s. in de school. ABBENBKOEK- Naar wy vernemen beeft do Heer Boers, burgemeester dezer gemeente bedankt voor de betrekking van secretaris van Abbenbroek. Beroepen alhier Ds. F. C. de Vries te Oosterland (eiland Wieringen). IHÏENVLIET. Zondag 3 Aug. a.s. zal des morgens 10 uur in de Ned. Herv. Kerk de doopsbediening plaats hebben. Doupouders hebben gelegenheid zich daartoe op te geven de pastorie op Vrydag van 7 tot 8. Te Nieuwesluis is op 74 jarigen leeftijd overleden de WelEd. Heer D. Noteboom, oud-directeur vau het Post- en Telegraafkan toor alhier. In hem verliest de gemeente een achtenswaardig burger. Toestanden: Naar ons wordt medege deeld, hebben de ingezetenen van Heenvliet nog geen brandstoffen ontvangen van hun zomerrantsoen en weten zij bijna geen mid delen meer om hun eten gekookt te krijgen ja er zijn er zelfs die hun winterrantsoeu nog niet eens hebben ontvangen. Al hun klagen en vragen bij het brand- atoffenbureau helpt niets aangezien er geen steenkolen in de gemeente aanwezig zijn en meu zelfs spreekt, dat het zomerrantsoen niet meer te verkrijgen is. Moeten de ingezetenen alzoo een speelbal worden van de heeren der brandstoffencom- missie of zijn zy onkundig of onmachtig aan brandstoffen te komen. Naar men ons verder mededeeld is de vorige maand een schuitje steenkolen groot 10 ton aangevoerd door schipper Vonk van uit Rotterdam en te Nieuwesluis gemeente Heenvliet door G. Kortleve veikocht aan zyn vrienden tegen f4,70 per HL. dus alzoo brandstoffen buiten de distributie. De heeren Vry en Roodzant, respectieve lijk voorzitter en secretaris van de coöpe ratieve steenkolenvereeniging „Ons Belang" te Nieuwesluis gem. Heenvliet, hebben aan den heer Burgemeester verzocht een onder zoek daaromtrent te willen doen instellen en daarvan Procesverbaal op te maken. - Heeren raadsleden ontvingen van den heer Burgemeester een uitnoodiging tot het bijwonen van een proefles, te geven door sollicitant-onderwijzers in de O. L. 6chool, op Dinsdag 29 Juli 1919 van 9Vj-12V2 en van 2—4 uur. Naar men ons heeft medegedeeld heeft geen der raadsleden aan die uitnoodiging gevolg gegeven. Waarom niet? Art. 29—8 wet L. onderwijs zegt: „De benoeming van onderwijzers geschiedt uit eeue voordracht van minstensdrie bevoegden opgemaakt door burgemeester en Wethouders iu overleg met den Arrondissementsschool opziener, na ingewonnen bericht van het hoofd der school, waaraan de benoeming geschieden moet". De lezers begrijpen nu wel, dat de raads leden daar gewoon voor kwajongens hadden gestaan, of was het den burgemeester daarom te doen, of is by met de wetten zoo slecht bekend Er zyn volgens mededeelingen 5 sollici tanten geweest. Laten we eens aannemen dat do raadsleden sollicitant D een zeer goed onderwijzer vinden en zy hem gaarne willen benoemen. In de a.s. raadsvergadering brengt de voorzitter een voordracht ter tafel voor be noeming en de heeren bemerken, dat solli citant D daarop niet voorkomt, dus benoe ming is uitgesloten. Welk resultaat hadden de raadsleden nu? Onze Fiuancieele Zelfkant Met genoegen vermelden wij het door ons ontvangen jaarverslag van de N.V. Zaad- handel en Zaadteelt voorheen A. Hobbel, Het blijkt steeds meer, dat wü in deze maatschappij een zeer belangrijke onder neming mogen begroeten, vooral sinds zy bet vorig jaar in h3ar nieuwen vorm als Naamlooze Vennootschap optrad. Het ver slag, dat hier volgt, spreekt verder voor zichzelf: Ingevolge art. 25 der statuten heeft de Directie de eer U hiermede verslag uit te brengen over den staat onzor Vennootschap gedurende het afgeloopen boekjaar. De oorlogstoestanden en de daarmede gepaard gaan de regeeri n gsmaatregelen deden ons dit boekjaar weinig boopvol tegentreden. Het vaststellen van prijzen door de over heid, de distributie van verschillende zaden, het teeltverbod, de onmogelijkheid van in voer van Buitenlandsche zaden waren alle, dikwyls onoverkomelijke hindernissen voor een reöele handel. Onze inbooptyd,samen vallende met de oprichting der Vennoot schap, baarde ons dan ook dikwijls de grootste zorg. Zeer groote voorzichtigheid diende betracht. Waren de resultaten dan ook niet in verhouding tot dat wat onder normale omstandigheden bereikt had kun nen worden, dank zij de activiteit onzer vertegenwoordigers, on de medewerking van alle belanghebbenden, kunnen wy toch niet ontevreden op het afgeloopen seizoen terug zien. De zaadbandel was, zelfs tot laat in het seizoen, levendig voor groentezaden. Onze omzetten hierin kunnen dan ook normaal worden genoemd.Voor landbouwzaden waren de tijden lang zoo gunstig niet. Roodö Klaver stond onder rijksdistributie; Hoppeklaver was niet invoerbaar; Lucerneklaver kwam pas in Maart;Engelschegrassoorten kwamen eveneens zeer laat in bet seizoen. Voor Mangelzaad werd een maximum prijs gesteld. Aangezien dit artikel roeds een jaar te voren wordt gecontracteerd en er toen nog geen regeeringspryzeD bekend waren, is dit voor de meeste zaadbandelaren een zeer onvoordeelig product geweest, wy echter hadden weinig mangelzaden gecon tracteerd en konden na het bekend worden der prijzen onze voorraden tegen veel lageren prijs aanvullen; dit artikel heeft echter niet tot den winst bijgedragen in verhouding tot vorige jaren. De teelt werd in hoofdzaak beperkt tot uienzaad en wat stoksnijboonen. Het uien zaad (Rijnsburger en Bruin Zeeuwscb) werd op contract verkocht. Alle contractanten kwamen hunne verplichtingen na. Boekjaar. Het boekjaar loopt van 1 Juli tot 30 Juni d.a.v. Dit eerste boekjaar loopt van 15 Sep- tember 1918 tot 80 Juni 1919 (dus 91/2 maand.) Debetzyde dor Balans. Zaden. De magazynvoorraad op 30 Juni; verdeeld over 261 soorten. De prijzen hier van zyn belangrijk lager dan de inkoop prijzen van het afgeloopen seizoen. Voorts hebben wy onder dit hoofd opgenomen do zaden in depot gegeven; verdeeld over401 agenten. Ook deze zaden hebben wy laag getaxoerd. Een gedeelte hiervan is reeds verkocht. Aangezien de opgaven van de verkoopen echter eerst circa September iu ons bezit komen, hebben wy alle depot goederen als voorradig aangenomen. Debiteuren. Nog te ontvangen van parti culieren. Gébouweïi. Onder dit hoofd zyn opgenomen a. Het magazijn, b. drie droogschuren en c. drie uienrennen. Kantoor Inventaris. Hieronder is het kan toormeubilair, een Trousselot brandkast, twee Hammond-schrijfmachines etc. opge nomen. Materialen. Hieronder zijn alle vlottende benoodigdheden opgenomen, als jute en lin nen zakken, papieren zakkeD, touw, man- deD etc. Agenten. Restanten halfjaarlykscbe af rekening. Het grootste gedeelte dezer posten wordt in Juli betaald. Inventaris. Hieronder zijn alle machine- riêen, werktuigen enz. opgenomen. Teelt 1919. De onkosten voor deze teelt gemaakt, zyn op dit hoofd geboekt. Creditzijde der Balans Crediteuren. Nog te betalen rekeningen en inkoopen. Controle rekeningen werden by alle crediteuren ter verifleering aan gevraagd. Debetzyde Verlies- en "Winstrekening. Onkosteh. Vrachten, porto's, enkele nage komen oprichtingskosten, enz. Salarissen. Op dit hoofd zyn de salarissen van het kantoorpersoneel en de arbeids- loonen van het overig personeel geboekt. Intrest. Te betalen voor opgenomen gelden by onze kassiers. Creditzijde Verlies- on Winstrekening. Teelt 1918. Dit hoofd werd by de over name gedebiteerd voor f 10.000,- zyndede geschatte waarde. Deze waarde werd be paald door de toen reedsloopende verkoop contracten. Bygeboekt werden de hierop vallende onkosten. De verkoopen werden in het credit geboekt. Het restant per 1 Januari 1919 werd tot inkoopprijs over geboekt op het hoofd zadeD. Kade». Verschil tusschen verkoopen,onder aftrek van provisie, en inkoopeD. Loondrogerij. Provisie van zaden, voor derden, schoongemaakt en gedroogd. Voorstel winstverdceling. Dividend 11 °/0 f 11.660,- Winstbewyzen f54,per stuk 1.080,— Statutaire reserve 1.080,13 Reserve materialen 6.000,— Buitengewone uitgaven 1.000,— Afschrijving Gebouwen 2.500,- Inventaris 500,— Kantoorinventaris 316, Tantièmes2.170,26 Dividend saldo winstbewijzen 5,13 r aandeelhouders 150,81 Vooruitzichten. Het nieuwe seizoen dat aanstaande is, toont helderder beeld dan het afgeloopene. Alle regeeringsmaatregelen bebooren vrijwel tot het verleden. Het teeltverbod is opge heven. De uit- eu invoer gaat weer tamelyk regelmatig. Plannen tot uitbreiding van afzetgebied en te verhandelen artikelen zyn in voorbereiding. Het bestuur der N.V. Zaadhandel en Zaad teelt v/b. A. Hobbel te Ooltgensplaat heeft besloten tot uitgifte van 144 nieuwe aan- deeleD, recht gevende op het volle dividend over het boekjaar 1919/1920, tot den koers van 108 °/0 voor aandeelhouders en 112 °/0 voor vrye inschrijvers. Oprichting. De vennootschap werd opge richt 4 October 1918. Ingebracht werden door den Heer A. Hobbel Jr. alle bezittingen en relaties der Firma A. Hobbel. De zaken werden geacht, vanaf 15 September 1918, voor rekening der vennootschap teloopen. De zaak, opgericht in 1838 door den Groot vader van onzen tegenwoordigen Directeur, 1901 uitgebreid door de overname van den zaadbandel van den Heer Jac. A de Vlieger teOud-Beyerland, werd zonder eenige goodwill ingebracht. Van deoprichtenskos- ten werd een gedeelte door inbrengers ge dragen het overige is afgeboekt op de reke ning onkosten. Zooais dan ook blijkt uit de navolgeDde balans, is deze geheel vrij van fictieve activa. Alle taxaties zyn zeer voor zichtig geschied. Bedrijf. De vennootschap beeft op vele plaatsen in ons land agenten. Deze worden met de grootste zorg uitgekozen en op elke wyze bij hun werkzaamheden, gesteund en voorgelicht. Op heden werkt de vennootschap met meer dan 1000 ijverige en productieve ver tegenwoordigers. Telken jare worden door deze organisatie ongeveer 70.000 prijscou ranten uitgereikt. Boekjaar. Het boekjaar loopt van 1 Juli tot 30 Juni daaraanvolgende. Het eerste boekjaar liep over het tijdvak 15 September 1918-30 Juni 1919 (9l/2 maaDd). Kapitaal. Het pas verschenen Jaarverslag zegt o.a.: „De oorlogstoestanden en de daarmede .gepaard gaande regeeringsmaatregelen, deden ons dit boekja "tegentreden. Het vasi "door de Overheid, de 'schillende zaden, b "onmogelijkheid van 1 "landsche zaden ware" "overkomenlijke hind- "reöelen handel." fn verband daarmede ipitaal zoo klein mogel den loop van hetseiz de activiteit onzer v zaken van grooter 01 ii hadden mogen verw l7j0 bankiers steeds bei agon voor te schieten.' Het boyengenoemd Ja it einde: Het nieuwe seizoi ia', toont helderder b 'loopene. Alle regeerit "hooren vrijwel tot het "verbod is opgeheven "gaat weer tamelijk r 'tot uitbreiding van at "handelen artikelen zy Het komt ons dan 00 azonde financieole politi ij hot kapitaal breng vercöDstemming metde 3EBOREN: Cornells van Mark 1RKSLAND, 27 Juli Voorstraat 14. rpJT Hartelijk dank lie blijken van belaj I raven bij de gelegeij lus Zilveren feest. A. SMITS M. SMITS'.- VAN DE Den Bommel, 31 Jul Met dank aan de Sc voor hun genomen m het Bestuur der Gen watering van DIRKSl mede, dat tot Sluiskil noemd de heer C. AT te Stad aan 't Harm tuigsefcriften worden terug gezonden, als I schriftelijk wendt tol taris van hot Water ileer J. ROOIJ, dn I wezigheid eerst den daaraan kan voldoen; Dirksland, 1 Aug. Dienstwijz Op Donderdag 1919 zal de Stooml delharnis" van Ro vertrekken te acht uur s DE BIB" Verlore een gouden dames-: met initiale Terug te bezorgen ning op hetBureauOrft Tc KOOP aan in prima staat vei 5 persooi Proefrit toegestaan^ te bevragen bij S. "VP WE1J, Dirksland. VOORRADIG direct leverbal i. HÜRTQG k, 01 BLAUWE DE PERZIKEN,Bi en alle soort weder vorkrygl J. van der Westdl]h - Mid< Pharmaceotische-Gei Vraagt gratis pr| G. J GERR Zwartjanslraat 91a -

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6