8 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 12 JULI 1919. dien voorlaan even waardig te willen bezet ten als Mr. Egter dat zooveel jaren als Burgemeester van Rockanje had gedaan. De heer Rambonnet plaats hebbende genomen betuigt H. M. zijn dank voor zijn benoeming, naaarookdankthyRockanjes inwoners voor de eer hem door die zoo feestelijke inhaling aangedaan. Hij wist wel iets van het plan maar toch heeft alles zijn verwachting verre overtroffen. Zijn streven zal zijn Rockanjes bloei krach tig te helpen bevorderen. Van de twee stroo mingen. die er thans door de wereld gaan, die van afbreken en die van opbouwen heeft de laatste zijn volkomen sympathie. Helpen opbouwen wil hij gaarne tot heil der ge meente; den versnelden polsslag Van den tijdgeest waarvan H. M. in de troonrede gewaagde hierbij niet uit bet oog verliezende. Ook den minderbedeelden een mensch waar dig bestaan te helpen verzekeren zal ook hem een feest zijn en daartoe rekent hij tenslotte op aller mede werking. Applaus. Niemand meer iets te vragen hebbende sluit hij nu de vergadering waarna weth. Snoeij aan Burgemeester degemeeute-arab- tenaren, en de leden v.in de feestcommissie gaat voorstellen waarmede de plechtigheid is afgeloopen. De ruiters waren inmiddels in de gelegen heid om zich in de café's wat te verfri3schen, waarna ieder een aardig meisje bij zich te paard nam, en weg reed. 's Middags werd het weer guur. Aan allen die mede werkten tot het formeeren van dien gezelligen installatiestoet - namens de feestcommissie hartelijk dank. Jam mer dat ons fanfarecorps ontbrak. Laat de feestcommissie nu toch gauw het geld bij elkaar zien te krugen om te verhoeden dat we „Ons Genoegen" voor altijd kwijt zijn, en dat de Raad jaarlijks mei een subsidie van minstens een paar honderd gulden het corps steunt. Maar biunen een week moet alles in orde zyn, want anders is „Ons Genoegen" zooveel jaren: Rockaujes roem, Rockanjes trots maar niet het minst. Roc kanjes hulp ter opluistering van al onze feesten en ter verschaffing van zooveel gezel lige winteravondjea overleden en dat zou diep treurig zijn onverantwoordelijk A)s bewjjs van ontwakend leven op industrieel gebied gilt de stoomfluit van de Klompenfabriek af en toe over Rockanje. Zyt gegroet vriendelijk geluid. Moge de tramfluit weldra volgen. Dat zou de schoon ste dag in Rockanjes bestaan zyn. Naar wij vernemen kan de Klompenfabriek iedere dag 200 exemplaren leveren. BlllELLC- De prijs der zoetemelk is thans met 1 cent per liter opgeslagen, alzoo kost ze thans 17 cent. Op verzoek, is aan den heer Mr. H.P. Hermans, eervol ontslag verleend als Voor zitter der plaatselijke commissie voor de ongevallen verzekering. Zondag werden de graven der Gorcum- sche martelaren bezocht door een processie uit den Briel, Woensdag door een uit Delft en Donderdag door een uit Rotterdam. Postkantoor Brielle. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn terug ontvangen in de tweede helft der maand Juni Gepost te Biielle. Brieven binnenland. J. 't Hart Rotterdam. Briefkaarten C. Braar Kralingen (R'dam). Een groot bezoek aan onze St. Catharinekerk In veroand met de restauratiewerken aan onze kerk, bezochten Donderdag 3 Juli Dameus de regeering, de heeren Berlage, dr. Jan Kalf en prof. K. Siuyterman deze kerk. Er hing zelfs veel vaD hun bezoek af, want het was de vraag of de kroon op het werk gezet kon worden door het aanbrengen van een boogvormig gewelf in het schip en het voor den dag brengen van het middel- eeuwsche bouwwerk dat reeds eeuwen lang achter het orgel verborgen zit, en alle ver dere veranderingen die hieruit voortvloeien. Dit schoono bouwwerk maakte zulk een diepen indruk op bovengenoemde deskun digen, dat er veel hoop is, dat in gunstigen zin aan de regeering geadviseerd zal worden. Vele duizenden guldens zal dit werk kos teD, waarvan er zeker vele van in den Briel zullen blijven. Onze kerk zal dan een der mooiste kerken van Nederland worden. Moge daarna ook de toren nog eens een beurt krygen, om hem op de goede hoogte te kunnen afmaken, dan zou deze pracht- kerk byna volmaakt worden. Maandagmiddag ten 12 ure werd op de ouderwetsche manier de kermis alhier in geluid. Nauwelijks was hy geëindigd of onze klokkenist den heer J. de Klerk Het zijn nummers hierop volgen. 's Middags om 4 uur waren de school kinderen nog niet uit school of de draai molen draaide er al lustig op los. Ook op de kaai was 't erg levendig. Dinsdagavond werd de stoommolen ge opend. Den heer Jac. van Rij is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot bode van de zieken- en begrafenisbus „Eendracht en en Vlyt." Alhier zijn eenige vletten van het korps Motor- Vaar en Voerwezen aangekomen uit Delft. Ze zyn voorzien van buitenboord motoren. RuZENBURG- Het zielental dezer gemeente op 1 Januari 1919 bedroeg: M. 1228, Vr. 1222, totaal 2450. Aan de Noordbank alhier is een myn aangespoeld. Militairen van 't fort H. v. H. hebben het ding onschadelijk gemaakt. De jonge juffrouw C. Mol, alhier, leer linge der H. B. S. te Brielle is bevorderd van de 2e naar de 3a klasse, J. M. en B. M. zyn wegens peleediging, door de rechtbank veroordeeld respectievely k tot f 30 boete of 15 dagen hechtenis en f 25 boete of 10 dagen hechtenis. ZIVAHTËWAAL- Hendrik Bruijn, varende op de logger K. W. 131, is per auto met een gebroken heen vervoerd naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden. Zijn toestand is vry ernstig. De boekhouder van de Steenkolen ver- eenigin „De Volharding" maakt bekend, dat leden, die gebruik wenschen te maken van een spaarboekje zich 's Maandags kunnen aanmelden des avonds tusschen 8 en 9 uur. De prijs van de melk werd verhoogd met 1 cent per liter. Ze wordt nu verkocht voor 15 cent per L. Toen Mej. V. twee vechtende honden scheiden wilde, werd ze door één dezer zoo ernstig in de hand gebeten, dat geneeskundi ge hulp noodig was. Nadat we onze gemeenteklok lange tyd hebben moeten missen, heeft ze heden haar plaatsje aan 't gemeentehuis weer in genomen. We hopen, dat het nu, van langen duur zal zijn. Belang hebbenden woiden er aan herin nerd dat de Penningmeester van den Polder Zwartewaal den 18en dezer terRaadhuize alhier zitting zal houden van 's morgens 10 tot 121/2 uur 's middags. Betaling van den aanslag van het geheel of voor de helft op deD eersten zitdag wordt dringend verzoekt. ti 0 'STV»»0RNE- De heer J. Moree kassier der Coöperatieve boerenleenbank is gekozen als kerkelyk ontvanger. Wie wil toetreden tot een hier op te richten vioolclub kan zich aanmelden by den heer W. v. d. Blink president der zang- vereeniging „Oostvoome". Veilingsboricht van 9 Juli 1919 der Coöperatieve Tuinbouw-en Veilingsver- eeniging „OOSTVOORNE". Andijvie 100 ct. per 100 krop. Kropsla f 0,85 tot f 1,per 100 krop. Radys f 3.50 per 100 bos Aardappelen f 5,60 tot fll per 100 Kg. Poters f5,— tot. f 9,50 per 100 Kg. Aardbeien f 0,89 h f 0,58 per Kg. Frambozen f 0,55 tot f 0,74 per Kg. Bessen (roode) f 0,39 tot f 0,59 per Kg. (zwarte) f 0.73 per Kg. Kruisbessen (ryp) f0,42 tot f 0,43 per Kg. Blauwe druiven f 4,30 per Kg. Perziken f 0,08 tot f 0,19 per stuk. Boonen (groote) f4,— tot, f4,20 per 1000. Boonen dubb. st. f 0,55 f 0,63 per Kg. Boonen stamsny f —,34 tot f ,39p. Kg. Peterselie f 3.50 per 100 bos. Zuring f —,28 per krat. Komkomm. (witte) f 10,80 h f 11,90 p. 100. Peen f 1,90 k f 5,40 per 100 bos. Kroten f 2,90 per 100 bos. Bloemkool f 9,50 a f 13,60 p. 100 stuks. Uien poot f 2.40 per 100 Kg. Uien f 1,40 tot f 2,90 per 100 bos. Rbabarber f 0,05 per bos. Doperwten f 0,11 tot f 0,14 per Kg. Peulen f 0,16 f 0,26 per Kg. Tomaten I f 1,07 tot f 1,36 per Kg. II f -,87 tot f 1,19 per Kg. Ruikers f —,18 per bos. GEERVLIET- By Kon. besluit van4dezer is aan J. van Beek 'alhier op verzoek eervol outslag verleend als hoogheemraad van het hoogheemraadschap van de Bernisse provin cie Zuid-Holland. ABBENBROEK- Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier, door Ds. C. de Jongh te Nieuwveen. HEKNVLIET- Bijna de geheele gemeente zit zonder brandstoffen. Er zyn gezinnen, die in weken hun spijzen niet hebben kunnen koken. Wanneer zal toch eens in deze be hoeften worden vooivien? Concours hippique te Niouwesluis- Heenvliet op Zondag 6 Juli 1919. 't Was de eerste tuaal, dat de Commissie voor het concours hippique goed, ja prachtig weer trof en daarmede was het succes vaü dit in alle opzichten goed verzorgd en goed geregeld concours verzekerd. Een zeer groot en hoogst tevreden publiek was aanwezig, een zeer voldoend aantal ingeschreven dieren, er waren weinig thuisblijvers, verschenen aan den start. Het terrein zeer mooi gelegen was tot in de puntjes ia orde en bood een feestelyken aanblik. Wat het hippisch ge deelte betreft is de commissie zeer V9el dank verschuldigd aan den heer Klebe Directeur der Rott. Manége, die als hoog staand vakman zyn stempel op het geheel drukte. We hoorden het dit jaar wederom „een vlot concours van vlotte menschen" en wanneer we eenige namen van deelne mers noemen, dan weet ieder die een open oog heeft voor de schoonste aller sporten de paardensport, dat hij werkelyk iets extra's n.m. het allerbeste der huidige concoursen te zien kreeg. We denken aaD Stokvis, Cohn, Hoboken, Oly, Kloppert, Scheffer, Middendorp, verder aan Dr. Bemelmans, Hiemstra Blom, van As en zooveel anderen. Er zat gang in het geheel er werd vlot beoordeeld en vlot gesprongen. De uitslag van dit concours was als volgt: Concours eenspannen voor landbouwtuig paarden, Hackneys uitgesloten, le prijs f76 en zilveren beker, aangeboden door den heer Cb. F. Stokvis te 's Hage, A. Jansen Coolen, Tilburg, met LenioDe; 2e prijs f50 en eeD stel rytuiglantaarns, aangeboden door den heer J. W. Boers te Heenvliet., E. Oly Pzn., Haarlemmermeer met N. N.; 3e prijs f25, W. Dam van Ridderkerk. Zeer eervolle vermelding L. Dirkzwager te Rozenburg, met Ada V. Idem P. Jas, te Dubbeldam, met N. N. Concours eenspannen open klasse, le prijs f 100 en zilveren beker, aangeboden dooi H. J. baron v. Doorn v. Westcapelle, Cb. Stokvis, van 's Hage, met Jeanne Sbipton; 2e prijs f 60, Chr. Stokvis, te 's Hage, niet Queen of Scotland; 3e prijs f 25, Fr. Scheffer te 's Hage, met Bill. Zeer eervolle vermelding M. Cohn, R'dam, met The Star of the North. Eerv. vermelding Abr. van Hoboken, van 's Hage, met Granaat. Idem A. Kloppert," Scbeveningen, met Nelly. Concours tweespannen, le pry's f100, eereprys groote verg. zilveren medaille aan geboden door den heer P. Lamaison, van Heenvliet, Chr. Stokvis, te 'sHage, met Jeanne Shipton en Queen of Schotland; 2e prijs f60, Abr. van Hoboken, 'sHage, met N. N. en N. N.3e prys f40, M. Cohn, Rotterdam, met Cora en Jack. Zeer eervolle vermelding H. J. A. Mid- dendorf, R'dam, met Lady en Arthur. Eervolle vermelding E. Oly Pzn., Haar lemmermeer, met N. N. en N. N. Springconcours Handicap voor springpaar den voor officieren en particulieren, gereden door Heerrijders. le prijs f 150 en zilveren oeker, aangeboden door eenige heeren der Rotterdamache Manége, luit. P. C L Blom, te Tilburg, met Never Mind; 2e prijs f 100, graaf van Limburg Stirum, van Ginneken, met Diana; 3e prijs (60, R. J. J. Hiemstra, 'sHage, Tik Tak; 4e prijs f 25 luit. J. J. van Diepenbrugge, Breda, met Puck. Zeer eervolle vermelding luit. v. d. Croon, 's Hertogenbobch, met Ludendorf. Eervolle vermelding dr. BemelmanB, Til burg, met Black Paddy. Jachtrit achter den jagermeester, 2800 meter met eind-wedloop voor paarden van officieren en particulieren, gereden door Heerrijders. le prys f 100, zilveren beker, aangeboden door J. van As J.Jzn., Rotter dam, R. J. J. Hiemstra, 'sHage, met Tik Tak; 2e prys 150 luit, Marei, Tilburg, met Annemon; 3e prijs f25 luit. v. d. Croon, '3 Hertogenbosch, met Ludendorf. Eervolle vermelding luit. J. J. v. Diepen brugge, Breda, met Puck. De jury bestond uit de heeren H. J. baron van Doorn van We3tcapelle te 's Hage; H. de Bruyn TenbergeD, te Yelp; W. baron van Voorts tot Voorts, te 's Hage en M. C. van Buuren, te Zuidland. De commissie mag trots zijn op haar prachtig geslaagd feest, 't Wordt door de goede leiding en de werkelijk breede opzet een concours dat mede gaat tellen en dat op veler steun mag rekenen. Reeds zyn voor het volgende jaar wederom prachtige eerepryzen ter beschikking gesteld. Raadselen der Beurs. Woensdagavond, 9 Juli 1919. De gunstige stemming die verleden week in byna alle afdeelingen der beurs viel op te merken, hield ook deze week aan en hoewel den laatsten dag een sterke terug gang valt waar te nemen, zyn toch nog sterke verbeteringen te vermeiden. Zooals wy reeds de vorige week schreven, laat de beurs zich op hetoogenblik niet beïnvloeden door de politiek, noch door de minder gun stige of liever gezegd ongunstige toestand in de verschillende landen van Europa. En niet alleen fioantieel is deze toestand ongunstig, ook de industrie wordt voorloopig nog aan banden gelegd, eensdeels door het gebrek aan fioanciön om het bedrijf t0 h01" vatteD, anderdeels door de hooge looneischen der werklieden, waardoor bet onmogelijk wordt het product zoo te fabriceeren dat het met redelijke winst verkoopbaar is. En de spoorwegstaking in Duitschland breidt zich ook meer en meer uit, waarbij nog valt te bejammeren het verbranden van zooveel spoorwegmateriaal, waaraan al een groot gebrek bestaat en de vernietiging van zooveel kostbare levensmiddelen. Ook hel probleem der flnantieele kwestie voor de verschillende Europeesche landen is nog niet opgelost. Wel zal Belgiö geholpen worden door een voorschot gelijk aan de vergoeding ad frs. 21/2 milliard, door Duitschland aan Belgiö te betalen, maar omtrent Frankrijk is Dog niets naders bekend. En de vraag naar dollars om Amerika te kunnen betalen wordt steeds grooter, waardoor hier te lande een ongekende koers van f 2,62 werd be reikt. Deze ry'zing der dollarkoers was van gunstigen invloed op de afdeeling der Ame rikanen. Nog steeds blijft hier de grootste belangstelling bestaan voor Industrieelen, welke in navolging van New-York verder in prys verbeterden. Nu binnen enkele dagen de staat der Steel trust zal worden gepubliceerd, zal uit de onuitgevoerde orders blyken of inderdaad zulke groute bestellingen zyn binnengekomen, als beweerd wordt en waarop de rijzing heet gebaseerd te zyn. Steels verbeterden ruim 6 Hide Leather en Central Leather konden flink verbeteren. Anaconda hooger op de verdere verbetering van den pry's van het product. Advance Rumely konden zich herstellen van het verlies der vorige week. Cigars verbeterend op geruchten van samensmelting met andere maatschappijen. Pittsburg Coal eveneens tot opgaande prijzen verhandeld. Spoorweg shares met minder belangstel ling, doch eveneens vast gestemd. De meeste vraag bestond voor Southern Rails die van 28'/a tot 31 konden verbeteieo terwyl de laatste dagen Frisco's een zeer vaste tendens toonden. Bonds gezocht doch met weinig handel. De Cultuurmarkt was deze week aan ver schillende invloeden onderhevig. Werd reeds de vorige week bij geruchte verspreid dat de maalcijters zouden tegenvallen, thans kwam nog daarbij dat de Indische Regeering plan heeft een uitvoerrecht op suiker te gaan heffen. Wel werd dit bericht tegen gesproken doch officieel wordt deze tegen spraak weder tegengesproken. Verwonderen doet ons deze belasting niet want ook Indie zit op zware lasten en zal dua moeten zorgen dat zij aan hare ver plichtingen kan voldoen, en waar thans deze uitvoerrechten op suiker worden voor gesteld is bet slechts een kwestie van tijd dat ook andere producten op deze wyze zullen worden belast. De aandeelen toonden een zwakke stem ming, om echter later, bij tegenspraak der geruchten, weder te herstellen en byna de koersen te bereiken van de vorige week. Op beden echter ging dit herstel weder grootendeels verloren en werd de markt op de laagste prijzen verlaten en toonden voor Cultuur en H. V. A. weinig verandering bij een week geleden. Companhia 10 hooger, Kali Bendo 14 en Serdeng Cul tuur 13 Daarentegen verloren JavaCul tuur 20 °/0, Kalibago.r 20 °/0 Ngredjo 10%, Pagottan 16 en Pangoon gredjo 25 Van Petroleumaandeelen waren het weder Koninklijke en de aan haar gelieerde My., die de meeste belangstelling trokken en opnieuw een scherpe verbetering ondergin gen. Koninklijke verbeterden van 720 tot 885 om op 772 te sluiten. Rekent men hier de claim van ca. f,1600, dan maakt dat 930 uit of byna 100 hooger dan een maand geleden. Dordtsche verbeterden 30% en Moeara Enim 15%. Van de RumeeDsche soorten bly'ven Consols na eenige up and dorws precies als een week geleden. Orion en Steaua ook vrywel onveranderd. De Rubbermarkt toonde aanvankelijk een zeer vaste stemming, doch op het gerucht dat ook voor dit product een uitvoerrecht zou worden geheven, ging het behaalde avans weder te loor en zijn er per saldo meerwndeel verliezen te vermelden, die echter van beperkten omvang zyn en van 1 tot 10 varieeren. Even plotseling als onverwacht bestond er deze week een uitgebreide vraag voor Tabaksaandeelen en alsof er geen aandeel meer te krygen was werden er de dolste prijzen betaald. Even spoedig echter kwam er aanbod, uitgelokt door de hooge prijzen en toen was het met de vraag ook grooten deels gedaan en trad terstond reactie in, hoewel voor enkele soorten een flink avans behouden bleef, zooals uit onderstaand staat je blykt. Amst. Deli 275 - 820- 292, Deli Bat 510 550-626, Deli Cultuur 188—219 1991 /g, Medan 240-249-240%, Rott. Deli 325 334-318, Senembal 540—545—526. Een afdeeling die eveneens de aandacht trok was die der Scheepvaartaandeelen. De opgaande bewegiDg reeds de vorige week ingezet maakt verdere vorderingen en by uitgebreide omzetten gingen de koersen flink naar boven. Ook hier trad de laatste dagen een reactie in die heden aanhield en op de laagste koersen van den dag werd de week verlaten. Deze slotkoersen ver schillen voor de meeste soorten niet veel bij een week geleden, alleen verbeterden v. d. Eb 15 Holl. Lloyd 10 0/0,Unie20%, Rott. Lloyd 20 0n Nederland 10 °/0. Daar entegen verloren Holl. Stoomboot 10 Voor Theeaandeelen bestond de laatste dagen een ongekende belangstelling waar door de koersen flink konden verbeteren. Het meest waren gevraagd Amsterdam en West Java. Bankinstellingen by voortduring in zeer vaste stemming en waren het vooral Handel Mij. en Koloniale Banken die het meest ge vraagd waren. Van Industrieele soorten waren Calvé Delft gezocht evenals Jurgens. Verder waren Philips en Stokvis hooger, terwyl ook Ned. Beton IJzer een tiental procenten konden opkomen. Staatsfondsen voor Russen afbrokkelend door gebrek aan belangstelling. Oostenrijkers vrywel onveranderd. Ingezonden Stukken. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur I Vergun mij s.v.p. een plaatsje in uw blad voor het. volgende. In het begin der maand Mei had de land- bouwvereeniging „Ons Belang" alhier een vergadering gehouden iD de zaal van den beer A. v. d. Werff. Daar ik hier van niet vooraf wist, ging ik den dag na de ver gadering naar den secretaris der vereeniging den heer M. W. Struyk, en vroeg hem of ik by volgende vergaderingen mocht tegen woordig z\jn als verslaggever van „Onze Eilanden". Hierop antwoordde deze, er over te zullen spreken met het bestuur. Hy' was er persoonlijk niet op tegen. Het wasjuist Donderdag, dus zou op de beurs te Dirksland de bespreking plaats hebben, en als dat goed liep zou ik de noodige inlichtingen nog van hem ontvangen, om een verslag op te maken van de genouden vergadering. De8 avonds ging ik dus weer naar Struyk, waar my" werd medegedeeld, dat er niets op tegen was, als ik geen namen noemde van per soonlijke zaken die eventueel behandeld worden. En als ik het verslag ook in andere bladen plaatste, b.v. in de Maas en Scbelde- bode. Hierop heb ik geantwoord niet voor de M. en S. te werken maar dat ik alleen maar ben aangesteld voor O. E. Nu de heer S. was welwillend genoeg mij de noodige inlich tingen te verstrekken voor een verslag van de gehouden vergadering. Maar nu was het Vrijdagavond 4 Juli weer vergadering. Ik ging er natuurlijk heen, daar ik er toch permissie voor had. De voorzitter, de heer D. Sieling, opende de vergadering en sprak toen de volgende woorden: „Ik verneem dat bier een verslaggever is. Nu vind ik het niet noodig dat deze vergadering publiek wordt; ik ben er zelf op tegen dat een ver slag van deze vergadering in de bladen wordt geplaatst, waarom ik den verslag gever verzoek te vertrekken." Hierop sprak ik den voorzitter toe: „Ik kom hier niet ongevraagd, daar ik er te voren reeds met den secretaris over heb gesproken en deze my zeide, na er met het bestuur over gesproken te hebben, dat er niets op tegen was."De secretaris: „Dat heb ik niet gezegd, ik had er met den voorzitter alleen over gesproken. De voorzitter: „Het is geen persoonlijke maar een zakelijke kwestie, d&t u niet toegelaten wordt. Ik zal er op deze vergadering over spreken daar ik er alleen niet over mag beslissen. Nu, sprak ik, dan zal ik weggaan. Toen ik nog maar een schrede over den drempel was, kwamen onwillekeurig de woorden in myn mond van den 58ste psalm. Maar nu zeg ik het volgende: Die jonge voorzitter, die daar zooveel knapper schijnt dan al zijn andere collega's had zich in Mei het recht toegeeigend om een verslag te laten plaatsen, onder de vermelde voorwaarden. En Vrijdag nam hy weer het recht, om my weg te sturen. Ja, hy is brutaal genoeg, dat heeft hij al op meer en grootere vergaderingen laten blijken. Ik mag misschien nog blij zyn dat hy geen zetel in de gemeenteraad heeft veroverd, anders nam by daar misschien ook nog het recht om mij weg te sturen als het vergadermg is. Na afloop der vergadering sprak ik nog eveD deD secretaris der vereemging en die deelde my mede dat by stemming'besloten was geen verslaggever toe te laten. Dit vraagteeken achier stemming staat daar niet voor niets, want die secretaris vertrouw ik ook al niet meer. Hy doet alles zoo Detjes voorkomen vau zijn kant en nadien heeft hy het niet gezegd. Nu mijnheer de redacteur, zoek bet zelf maar uit waar of het in zit dat u verslag gever niet werd toegelaten. Ik denk er het mijne van. Dankend voor de plaatsruimte teeken ik Uw. dw. dn. H. TIELEMAN Cz. Correspondent van O. E. Melissant, Juli 1919. Men zie voor ons antwoord het hoofd artikel van deze week. REDACTIE. Predikbeurten. Zondag 13 Jall 1919. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vin. ds. Alers. Sommelsdijk, 's av. ds. Alers uit Middelharnis. (Collecte voor behoeftige gezinnen). Dirksland, vm. ds. van As. Melissaot, 's av. 6.30 uur ds. van As uit Dirksland. Stellendam, vm. ds. Hoogendyk en 'sav. leeskerk. Goedereede, vm. 10 uur ds. de Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. Hoogendjjk uit Stellendam. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds. Polbuys uit Stad aan 't Haringvliet. Den Bommel, vm. 9.30 en 'sav. 6 uur ds.Langhout uit Mydrecbt. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuys. Hellevoetsluis, vm. 9.30 en 'sav.6uur(Doopsb.) ds. Timmer. Nieuw-Helvoet, vm. 9.30 uur ds. de Voogd van der Straaten uit Nieuwenhoorn. Nieuwenhoorn, vm. 9.30 uur ds. Poldervaart uit Oostvoome. Oudenhoorn, vm. 10 uur ds. Feeustra. Rockanje, vm. 9.30 uur ds. Witkop. Oostvoome, vm. 10 uur ds. Priester uit Nieuw- Helvoet. Vierpolders, vm. 10 uur ds. van den Nieuwen- huizen. Zwartewaal, vm. 10 uur ds. Baar. PROTESTANTENBOND. Sommelsdyk, (Langeweg) vm. 9.45 uur ds. van der Scheer, Ned. Herv. pred. te Tiel. Brielle, (Kerkstraat) vm. 10 uur Jougeliedenkerk (van 10—16 jaar) mej. van der Chys. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Jansen uit Doorn. (In beide diensten collecte voor de Zending onder de Joden). Melissant, vm. 10 en 's av. 6.30 uur ds. de Bruin. Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. dhr. Versteeg. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. Vesseur. Hellevoetsluis, 's av. 6 uur ds. Verry, Nieuw-Helvoet, vm. 9.30 uur ds. Verrjj. Rockanje, vm. 9.30 uur leeskerk. Zwartewaal, vm. 10 en 's av. 6 uur ds. Mol. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL. Dirksland, vm. en 's av. ds. Verhage. OUD GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm. 9, nm. 2 en 'sav. 6 uur leeskerk. Stad aan t Haringvliet, vmnm.eu'sav.leeskerk. Nieuwe Tonge. Donderdag 17 Juli 's av. hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden de beroepen leeraar ds. B. van der Wal uit Delft.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6