yERSLAGEN. VERKOOPINGEN 10 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG- 5 JULI 1919. holland en Zeeland is de stand vrij goed, in Limburg nog iets beter. Zuidholland. Gelderland en Overijssel komen overeen met het gemiddelde, terwijl Groningen en Noordbrabant slechts een maligen stand hebben. Zooals reeds eerder werd opgemerkt moest op vele plaatsen worden overgezaaid; ook de qualiteit van het zaaizaad schijnt in sommige gevallen daartoe te hebben bijgedragen. Uien. De uien staan in Friesland goed, in Zeeland vrij goed, in Zuidholland matig tot vrij goed en in Noordholland vrij slecht. Op Flakkee zijn verschillende perceelen uien uitgoploegd. Cichorij. Van dit gewas is de stand in Zuidhollaiid goed, in Friesland vrij goed tot goed. in Zeeland en Noordbrabanrpry goed. Klaver. De klavers staan over het algemeen vrij goed tot goed. De roode klaver staat goed in Friesland, vrij goed in Noordholland en Zeeland, matig tot vrij goed in Zuidholland, Overijssel en Drenthe. De niet genoemde provinciën komen met het gemiddelde over een zuo ook Groningen voor witte klaver, ■welke voor deze provincie vrij belangrijk is. Grasland. Over het algemeen is de toestand van het weiland iets beter dan die van het hooiland. Het laatste staat, ten gevolge van de onvoldoende ontwikkeling van ondergras. veelal hol; inzonderheid staan de voorge- weide hooilanden slecht. Ook is de hoeveel heid gras in de weiden afgenomen. Aan den Maaskant in Noordbrabant zijn vele gras landen nog nauwelijks eene maand droog en thans bedekt met vuil en vlotgras, het geen de qualiteit zeer benadeelt. De stand van het weiland is gemiddeld matig tot vrij goed en geeft geen afwijkingen van beteekenis te zien. Het hooiland staat dooreengenomen matig. Behoudens Zeeland met vrij goed, Limburg met iets beneden vrij goed en Groningen met vrij slecht tot matig wijken de afzon derlijke provinciën niet veel af van het Resumé. Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarbij 100 uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60-.= vrü goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt. Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven cijfers, onder inachtne ming der beteelde oppervlakte, het cijfer af voor het geheele land, zoo komt men tot het volgende resultaat: wintertarwe winterrogge wintergerst zomertarwe zomergerst. haver erwten bruine boonen vlas kanariezaad koolzaad blau wmaanzaad. karwy mosterdzaad aardappelen suikerbieten uien cichorei roode klaver witte klaver weiland hooiland Ten slotte zij opgemerkt, dat een gemid delde oogst kan worden aangeduid door het cijfer 67. 64,4 62,9 60,9 66,6 61.4 55,8 6§,§ 59.5 50.6 65.8 62.4 57,- 54,3 53,3 62,6 55.9 52,3 67,3 62.5 64,9 64,- 50,9 VERSLAG der Gemeenteraadsvergade ring te Nieuw-Helvoet op Donderdag 26 Juni 1919, 's middags 4 uur. Voorzitter: Burgemeester F. W. van Driel. Afwezig de hh. Langerveld en Van der Schilt. I. Notulen. De heer v. Hartingsveldt heeft een be merking op de notulen der vorige vergade ring. Daarin staat dat hij voorgesteld zou hebben Hellevoetsluis uit te noodigen een gemeenschappelijke vergadering te beleggen. Dit moet zijn: H.sluis en N.hoorn uit te noodigen de heele gaskwestie samen te "Wijziging zal worden aangebracht. II. Ingekomen stukken. 1. Jaarverslag der Gezondheidscommissie. 2. Een schrijven van de N.V. Gasfabriek met afschrift van den brief, die door haar aan B. en W. van Hellevoetsluis is gezonden. In het begeleidend schrijven deelt de N.V. mee, dat de oude prijs gehandhaafd zal blijven tot een nadere beslissing is gevallen. Daar geen der heeren weet wat er Vrijdag te H.sluis in den raad i3 besloten, stelt de VOORZITTER voor dezo brieven voor ken nisgeving aan te nemen. 8. In een vorige vergadering is een ver zoek ingekomen van het onderwijzend per soneel om de salarisregeling ingang te geven met 1 Jau. 1918 inplaats van 1 Jan. 1919. De VOORZITTER licht toe, dat blijkens het verrekeningsartikel der nieuwe onder wijswet, dat dit in de toekomst een schade post zou zijn voor de gemeente. De onder wijzers zouden alleen over 1918 te zameD f 800 meer ontvangen, terwijl de gemeente jaarlijks in de toekomst f800 minder rijks subsidie zou krijgen. De heer VAN HARTINGSVELDT vraagt of dit juist is en tevens wat B. en W. adviseeren. De VOORZITTER: B. en W. adviseeren voor afwijzing van het verzoek. Na gehouden stemming blijkt, dat met algemeens stemmen hiertoe wordt besloten. De VOORZITTER stelt voor aan de burger wacht f 50 subsidie te verleenen, voor ver schillende uitgaven. Hij heeft geen gelegen heid meer gehad, dit voorstel in B. en W. te brengen. De heer KRAMER zegt niet te weten, wat die „verschillende uitgaven" zijn en vraagt inlichtingen. De heer v. d. LINDE eveneens. De VOORZITTER stelt daarom voor, dit verzoek aan te houden. Dan kan hij in een volgende vergadering met cijfers komen. Goedgevonden. Daarna gaat de raad om 4.45 in comité ter behandeling van het kohier van den H.O. voor Rrifille en Verslag der Gemeenteraadsvergadering van Hellevoetsluis op Woensdag 2 Juli 1919, des middags 12 uur. Voorzitter: Burgemeester A. Lindeman, Afwezig de hh. Kerbert en Bruch. Bespreking gasprijs De voorzitter zegt, dat dit punt in gesloten vergadering is besproken en stelt thans voor den gasprijs vast te stellen tot 1 April 1920 overeenkomstig de tabel, bedoeld in bet schrijven van de Directie der Gasfabriek d.d. 5 Moi 1919 en dat iotusschen door een com missie uit den Raad omtrent een nieuwe overeenkomst zal worden getracht tot over eenstemming te komen met de gasfabriek. De heer Benthem wenscht bedoelde commis sie desgewenscht de bevoegdheid te geven zich te laten voorlichten door een rechts kundige, door decommissie zelf te benoemen. Hiertoe wordt besloten. Tot leden der commissie worden nu be noemd: de hb. Benthem, de Boo en Smit. De voorzitter zegt, dat voor verschillende uitgaven bet opnemen van kasgeld weer noodig is en vraagt hiervoor een crediet van f 10.000, hetgeen wordt toegestaan. De heer Prins verzoekt B. en W. in de eerstvolgende vergadering meteen verorde ning te komen tot afschaffing van den nacht arbeid voor bakkers. De voorzitter zegt, dat hierover reeds meer malen is genproken en zal thans het advies der betrokkenen inwinnen. Over 1918 wordt nog een af- een over schrijving toegestaan, groot f63,79, zijnde het ten laste der gemeente komende i/10 van de uitkeeringen ingevolge de steunregeling voor gedemobiliseerden. De heer Haas verzoekt de hand te houden aan de sedert j.l. Maandag in werking ge treden verordening op de winkelsluiting, aangezien enkele winkels na het sluitings uur nog open blijven. De voorzitter zegt toe de aandacht der politie hierop te zullen vestigen. Daarna is de vergadering gesloten. L. Algemeene vergadering gehouden in de Ambachtschool op Vrijdag 20 Juni's avonds te 7 1I2 uur. De heeren De Boo en Kerbert mankeeren. Aanwezig zijn 15 leden waaronder zich 4 dames bevinden. De voorzitter opent de vergadering en zegt dat het nu erg ongewoon is dames op een vergaderiog te zieD, toch vindt hy dit aangenaam, in verband met de oprichting van de vakschobl voor meisjes. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen, en de voorz. dankt de secretaris er voor. Het plan is, aldus de voorz. om het be stuur met 4 dames uit te breiden, en daarom zyn er een 4 tal dames op de voordracht gezet, dit zijn: Mevr. tóoorsma, Mevr. Wes- terveld, Mej. Mulder van de GraafF en Mej. Keuling. De voorzitter heet den nieuwen directeur welkom in deze ledenvergaderingDe heer Dyke die niet alleen kenni3 bezit van de Ambachtschool, maar in Hoogeveen ook secretaris is geweest van een meisjes vak school, komt dit zeker ten goede, daar hij er nu van de oprichting af by kan zyn en dus het bestuur zeker goed kan bijstaan, daar er nog heel wat te regelen is. Daarna leest de secretaris de Koninklijke Goedkeuring voor op de gewijzigde statuten van d. d. 21 Mei j.l. Daarna wordt een verkiezing gehouden van de 4 nieuwe dames leden, en, zegt de voorz. dit naar zyn beste weten te hebben opgemaakt, daar deze voldoende toezicht hebben op de toezicht van het onderwijs. De leden kunnen ook andere dames kiezen b.v. uit den arbeidende klasse. Op voorstel van de andere leden wordt ook Mej. v. d. Chys, voorz. v. d. Ned. Piot. Bond op deze voordracht geplaatst, doch by stem ming blykt, dat het door het bestuur ge stelde dames benoemd worden. Mevrouw "Westerbeek en Mej. Mulder d. Graaff die aanwezig zyn, nemen de benoeming aan. De Vooizitter vraagt of soms iemand nog het woord verlangd, en daar niemand dit wenscht, sluit hy de vergadering. De 2 nieuwe damesleden nemen daarna plaats aan de bestuurstafel. reden verzuimt een vergadering by te wonen, 25 cent boete wordeD geheven. De loonregeling werd vastgesteld als volgt. In den tyd van den oogst, by een dag van half vyf tot 5 uur f3,50 per dag. Overwerk 40 cent per uur. Dorschen met de stoom- dorschmachine 40 cent per uur, te rekenen de uren als men op zijn werk komt tot dat men van zyn werk gaat. Na den oogst bij een dag van 5 tot 5 uur f3,— per dag, overwerk 30 cent per uur. Suikerbieten delven f 3,50 per dag. Overwerk 40 per uur. Na dien tyd tot 1 Dec. f 2,50 per dag. Voor alle tijden te rekenen 2 uren schaft tijd. Werd besloten in de maand Augustus een vrijwillige bijdrage te beffen tot steun der kas. Hiervoor zullen 2 leden van het bestuur persoonlijk by elk lid met een intee- kenlijst komen. In de eerste week der maand Augustus zal een algemeene vergadering plaats hebben; hierop zal de penningmeester verantwoor ding doen der kas en de secretaris verslag uitbrengen van het eerste jaar. Dan zal stemming plaats hebben voor de verkiezing der aftredende bestuursleden, welke zyn: P. v. Dyk, Voorzitter, J. Troost, Secretaris eD Jb. Groolenboer, Penningmeester. Niets meer aan de orde, sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de groote opkomst. Verslag van de vergadering der Land- bouwexBknechts-vereeuiging „Door Eendracht Sterk" te Melissant, gehouden op 26 Juni in de zaal van den heer A. v. d. Werff. De voorzitter Joh. Hameete opent de ver gadering en spreekt zijn teleurstelling uit dat er nu reeds bö de eerste vergadering eenige leden ontbreken. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering voor welke onveranderd worden VERSLAG van de vergadering der arbeiders- vereeniging „Ons aller belang" te Melis sant, gehouden in de zaal van den heer A. van der Werff op 2 Juli 1919. De voorzitter P. v. Dyk opent de ver gadering en heet allen hartelyk welkom. Er waren 92 leden aanwezig. Aan de orde is het voorlezen van het reglement, hetwelk door het bestuur is samengesteld uit 86 artikelen. Na een korte bespreking wordt bet in orde bevonden, en medegedeeld dat elk lid welke een reglement wenscht te hebben tegen den kostenden prys, hiervan De voorzitter deelt mede dat op de confe rentie met den afgevaardigde der werkgevers niet veel is tot stand gekomen enkel dat het overwerkloon waarvoor 40 ct. per uur geeischt was, bepaald is dat dit geregeld en uitbetaald zal worden als bfö de arbeiders is vas'gesteld. Wat betreft de loonsverhooging van f 2,— per week, is geen beslissing ge vallen daar de landbouwers eerst wilden vergaderen. Na dien hebben w\j echter niets meer van hen vernomen waaruit blijkt dat zij liefst Diet meer hierover wenschen te spreken. Alle leden worden nu verzocht per soonlijk aan hun werkgever te vragen, waar-1 om zy niet vergaderen en waarom zij de veveeniging zoodoende niet erkennen. Zijn dan werkgevers die zeggen niet meer swe^torïogmSïs'-Vca''tets der V. D. E. S. worden aangespoord. Verder werd besloten dearbeiders-vereenigingO.A.B. te verzoeken om de vereeniging niet tegen te werken door knechts werk te gaan ver richten, waar zulks door de knechts geweigerd wordt. De werkgevers wenschten in te voeren een drie klassenstelsel voor de knechts waar naar de loonen geregeld zouden worden voor het volgende jaar. Dit wordt met al gemeene stemmen afgeketst. Als 5e bestuurslid in de plaats van C. Nachtegaal Pz. welke hiervoor heeft bedankt, wordt gekozen Jb. v. d. Sluis, en tot plaats vervangende bestuursleden Corn. Doorn en B. A. Keizer, Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering met den wensch dat alle leden trouw zouden blijven aan de vereeniging, en niets onbeproefd zouden laten om tot een goede verbetering van hun positie te komen. die het zich behaaglijk maakte temidden van de fraaie meubelen. De oorspronkelijke bewoners rekenden zich gelukkig, dat men hun de huiskamer, waar ze tevens moesten slapen, en de keuken had gelaten. Op de 5e verdieping woonde een kantoor bediende by een verzekering-maatschappij. Met vrouw en kind had hij een woning van 3 vertrekken, maar moest die nu deelen met een weduwe, die aan een borstkwaal leed en 3 zieke kindereD. De vrouw van den kantoor bediende leefde in groote angst, dat de ziekten van de haar opgedrongen gasten op haar eigen kind zouden overslaan. In de Audrassy straat heeft gravin Szen- chenki-Vanderbilt een prachtig hotel. Zij ver liet de stad vóór deze onder bestuur der sovjets kwam en nu is haar huis betrokken door soldaten. Het minste wat men er van zeggen kan, ia dat deze bewoners weinig waardeering toonen voor de kunstschatten, die het huis bevat. Ik denk, dat, als de gravin terugkeert, zy wel het een en ander zal heb ben te doen om haar huis weer bewoonbaar te maken 1 Ik vroeg den commissaris voor de volks huisvesting, volgens welk stelsel die woon- biljetten werden uitgegeven. Voorloopig geven wij ze maar aan wien er om vraagt, antwoordde hy, maar later zal dat wel geregeld worden. Ook vroeg ik hem naar den ex-aartshertog Jozef, thans burger Jozef Habsburg, die te Boedapest gebleven was. Hy woont hier nu rustig, als vrye burger van de raden-republiek. "Waar? In zijn paleis? Neen ergens anders, waar weet ik niet, maar ik wil er wel eens naar vragen en zal D dan zijn adres geven. Maar de commissaris schynt dat vergeten te hebben, want ik heb niets meer van den ex aartshertog vernomen. Moederlief. Wie wijdde daar der Vrouwe niet een woord, Die liefdevol zijn wank'le schreden leidde; Wier trouwe zorg daar met den dood eerst [scheidde, Wier groote goedheid gold hem onveistoord. En,ach,dezachtheid van haar vroom gemoed Waar beeft hij die op aard ooit weer gevonden; En waar die troost, als van gunst's diepe [wonden Ontlokten hem een bitt'ren tranenvloed? O, moederlief, eenvoudige, eens der aarde, Maar voor uw bind van zoo onachat'bre [waarde, Uw lieflijk beeld rijst immer weer voor mij En is 't niet, of het stygen mijner jaren. Daar moeders beeld meer helder opdoetklarem Als kwamen wij elkander meer naby. Rock. Sommelsdyk, vm. ds. Hoogendijk uit Stellendam. Melissant, 's av. 6.30 uur ds. Add ink uit Herkingen, Herkingen, vm. ds. Addink. Stellendam, vm. leeskerk en 'sav. ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. 10 uur ds. de Gidt9. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. de Gidts uit Goedereede. NieuweTonge, vm. leeskerk door ouderling Braber en nm. ds. Polhuys uit Stad aan't Haringvliet. Den Bommel, nm. 2 uur ds. Alers uit Middel- bamis. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuys. Hellevoetsluis, vm. 9.30 uur ds. Timmer. Nieuw-Hel voet, vm. 9.30 uur ds. Priester. (Doopsb.) Nieuwenhoorn, vm. 9.30 uur ds. de Voogd van der Straaten. Oudenhoorn, vm. 10 uur ds. Feenslra. Rockanje, vm. 9.30 uuv ds. Witkop. Vierpolders, (Evangelisatie) vm. 10 uur ds. Peter uit Zuidland. Zwartewaal, vm. 10 uur ds. Baar. Heen vliet, vm. 10 uur ds.Zillinger Molenaar uil Dordrecht. Abbenbroek, vin. 10 uur ds. de Vries uit Oos- terland (Wieringenj. Zuidland, vm. 9.30 uur ds. Vollenweider uit Stavoreu en nm. 2 uur (Doopsb.j ds. Peter. LUTHEBSCHE KERK. Hellevoetsluis, 's av. 6 uur ds. Duijvendack uit Schiedam. PROTESTANTENBOND. Brielle, (Kerkstraat) vm. 10 uur prof. dr. Groe- newegen uit Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK. Middelbarnis, vm. en 'sav. ds. van Velzen. Melissant, vm. 10 en 'sav. C.30 uur ds. de Bruyn. Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. dhr. Versteeg. Stad aan 't Haringvliet, vm.ds. Vesseur en 'sav. dr. Koppenaal uit Monnikendam. Hellevoetsluis, vm. 9.30 uur ds. Verry, Nieuw-Helvoet, nm. 8 uur ds. Verry. Rockanje, vm. 9.30 uur leeskerk. Zwartewaal, vm. 10 en nm. 2 uur ds. Mol. Zuidland, vm. 10 en 'sav. 6 uur ds. van Lummel. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL. Dirksland, vm. en 's av. ds. Verhage. OUD GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm. 9, nm. 2 en 'sav. G uuv leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm., (Avondmaal) n en 's av. ds. van der Garde. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. ds. Róssing. Bolsjewistische oplossing ran het Woningvraagstuk. Op welk een gemakkelijke wijze het wo ningvraagstuk onder bolsjewistisch bestuur wordt opgelost, verbaalt een buitengewone correspondent van de Brusselsche „Excel sior" te Boedapest. Men weet, dat de Hongaarscbehoofdstad overstelpt werd met vluchtelingen, waaruit als natuurlijk gevolg woningnood ontstond. Geen schooner gelegenheid voor de leiders der bolsjewiki, toen deze meesters waren in de stad, om hun denkbeelden toe te pas sen en zoo ontvingen dan alle daklooze pro letariërs woonbiljetteD, waarop de bour geoisie verplicht was, hen te huisvesten. VaD bezoeken, door den correspondent gebracht aan bourgeoisie-wooDhuizen, waardakloozen waren ingekwartierd, verteld by dan als volgt Ik ging een breede trap op, belegd met een zwaren looper en bel aan op de eerste verdieping. Een vrouw met een blauw schort voor doet open. Zyn hier proletariërs gehuisvest? Ja. Zyn ze thuis? Neen, ze zyn uitgegaan. Gy z(jt zeker de dienstbode? Neen, ik ben de vrouw des huizes. Dienst boden zyn niet meer te krijgen en de Over heid verplicht mij, niet alleen om de pro letariërs ln myn huis te laten wonen, maar hen ook nog te bedienen. Mag ik eens een kykje Deinen? Welzeker. De woniDg was rijk gemeubileerd. In den salon en de studeerkamer huisde een werk- mansgeziD, dat de studeerkamer tot slaap vertrek ingericht had. Schrijfbureau en club fauteuils stonden in een hoek geschoven en midden in de kamer waren 2 ledikanten gebracht. Op een divan met een Perzisch in onze advertentlën nader omschreven. DINSDAG 8 JULI, 7 uur. Verkooping 2 woningen met grond. A. Both Bzu. Notaris van der Sluys. Hei berg A. van der Werf Melissant. WOENSDAG 9 JULI, 10 uur.Paarden,hoorn vee enz. J. van ProoieD. Notaris van Ispelen. Op de bouw woning den Bommel. DONDERDAG 10 JULI 11 uur. Veiling Bouwmanswoning en landerijen en Bouwland Wed. van der Meer Hollaar. Not, van den Bliuk. Koffiehuis Gez. van Driel, Zuidland. 10 uur. Paard, veulen en rijtuig, zak ken en matten J. C. de Gast. Deurwaar der Groenendijk. Aan het Korteweegje Somtnelsdyk. Tot heden aangifte voor den verkoop v«an gewassen te velde. Not. Akkerman in Juli. VRIJDAG 11 JULI. Afslag hofstede „Hoog en Laag" te Oude Tonge. Not. van den Blink en van der Sluys. 2 uut. Rogge en erwten in den van Pallandtspolder. Notaris van Buuren. Hotel Meijer Middelharnis. 6 uur. Wintertarwe en Aardappelen. Joh, van der Bol. Deurwaarder Groe nendijk. Hotel Moelker, Ooltgensplaat. 7.30 uur. Tarwe en aardappelen. J. de Vos Johz. "Not. Akkerman. Café van der Plaat, den Bommel. MAANDAG 14 JULI, 7 uur. Veiling weiland C. Verweij. Notaris van der Sluys. Her berg T. Holleman Nieuwe ToDge. WOENSDAG 16 JULI, half 10. 5 paarden 2 veulens, enz. Mej. Wed. Onderdelinde. Not. van Buuren. Aan den Oudenland- schen dyk, Middelbarnis. VRIJDAG 18 JULI, 11 uur. VeiÜDg Steen fabriek „Rijnstroom," bouwmanswo- ningen „de Hoochkamer"en „Westburg" en diverse landerijen. Notarissen L. A. van Dyk en H. B. E. Blaisse. Stations koffiehuis „Zomerzorg" te Leiden. MAANDAG 21 JULI, 7 uur. Afslag weiland C. Verwey. Not. van der Sluys. Herberg T. Holleman Nieuwe Tonge. DONDERDAG 24 JULI, 11 uur. Afslag Bouwmanswoning en landerijen eD Bouwland Wed. van der Meer Hollaar. Not. van den Blink. Koffiehuis Gez. van Driel, Zuidland. VRIJDAG 25 JULI, 11 uur. Gunning steen fabriek „Rijnstroom", bouwmanswo ningen „deHoocbkamer"en „Westburg" en diverse landerijen. Notarissen L. A. van Dyk en H. B. E. Blaisse, Stations koffiehuis „Zomerzorg" te Leiden. opgaaf kan doen bij den secretaris Jb. Troost, [kleed bedekt lag een in lompen gekleed kind. Voortaan zal van elk lid die zonder geldige In den salon vond ik bet werkmansgezin, Predikbeurten. Sommelsdijk. Zondag 13 Juli des voorm. 9.45 uur hoopt voor de afdeeling van den Pro testantenbond op Qverflakkee en Goedereede op te treden ds. W. A. van der Scheer. Ned. Ilerv. pred. te Tiel, in de zaal „Harmonie" van den beer S. van Leeuwen aan den Langeweg alhier. Burgerlijke Staud. Zondag G Juli 1919. NEDERL AN DSGH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. ds. Alers en 's av. onderling Vroegindewey. MIDDELHARNIS. Geboren: Leendert, z. v. Leendert Blok en Magtelina Hotting. Jobannis, z. v. Johanuis Auperlé en Maria van Antwerpen. Levnlje. d. v. Hendrik van den Doel en Johanna Hagens. Komnierlje Elizabeth Anthouia Christina, d, v. Jan Koert en Hester Warnuer. Johannis, z. v. Jobannis Springvloot Dubbeld en Johanna Kal testaart. Gehuwd: Pieter Zood, 21 jaar en Trijntje van der Weide, 22 jaar. NIEUWE TONGE. Geboren: Tennis, z. v. Adr. Visbeen en Maatje Koppenaal. Johanna Ahetta, d. v. P. v. Alphen en Adriaua Dekker. Abraham, z. v. A.Looyeu T v. d. Veer. OndertrouwdGerrit Theodoor Rotman j.m. 2G jaar, on Withelmina Calbarina de Baan j.d. 23 jaar te Spykenisse. Getrouwd: Cornell's Brooshoofd j m. 26 jaar en Cornelia Donkersloot j.d. oud 24 jaar. OUDE TONGE. Geboren: Jacobus, z. v. C. v. d. Welle en M. Jonker. Jan, z. v. P. Fluit en P. Kik. Leentje, d. v. P. de Vos en P. Bakelaar. Willem, z. v. F. Fluit en J. Drooger. Gehuwd: Anthony Osseweyer 27 j. en Maria de Been 22 jaar. Overleden: Hendrika de Korte 7 m. d. v. C. de Korte en J. van Sint Annaland. DEN BOMMEL. Geboren: Abraham, z. v. J. v. d.Klunderten M. Wagemans. Johannes Cornell's, z. v. J M. van 'tHof en T- Kardux. Lyntje Adriaoa, d. v. A. van Pulten en M. Hokke. Stoffel, z. v. A. Kreeft en A. Donkersloot. Getrouwd: Jacob van Zanten 24 j. en C. v. d. Welle 2-2 j. Jacob Oudzegel 46 j. en A. Lodder 28 jaar. J. Geelhoed 22 j. en A Zuijdyk 19 j. Overleden: Gerrit Bogerman 3 m. z. v. A. Bogerman en A. Borgdorff. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Getrouwd: Jacobus Overbeeke j.m. 25 j. (van Ooltgensplaat) en Kryntje Huixer j.d. 22 j. NIEUW-HELVOET. Geboren: Willempje Pieternella, d. v. II. B. H. Verpoorten en G A. Steijl. Klaasje Piefer- nella, d. v. J. Mosterdyk en N. Kalkman. Pieter* nclla Adriana, d. v. J. L. de Pyperen A. J. Bijl. Ondertrouwd: J. H. Dorsman en A. Spaan. Gehuwd: M. Plooster en W. do Bruin. OverledenMaria Stougje oud 6 m. A. Kouweit- hoven oud 23 j. Pielertje Touw oud 80 jaren, wed. van L. Arkenbouk. Leentje Dyk oud I j. SPIJKENISSE. Geboren: Teunis, z. v. Arie van Dijk en van Kornelia Huysman. Matthijs Coenraad, z. van Arie Avé en Jacoba Neeltje Kitnmel. Ondertrouwd: G. Tb. Rotman, oud 26 jaar en W, C. de Baan oud 23 jaar. Getrouwd: B. P. Hogenboom en Kr. K, Mol. Jac. Emmerzaal en Fr. Dekker. G. Kijzerwaard en W. Stont. Overleden: Johanna Groenereld 23 j. j.d. HEKELINGEN. Geboren: Maria, d. van Marinus Verschoor en Anna Johanna Vos. Jacobus, z. van Evert van Leen en Hendrina Maartje van der Hoek. GetrouwdDirk van Heijzen en Maartje van tHof.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 10