IKERS IJK. ilDDELHARNIS ii is, i-cmmm. in beton en gewapend bete ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD NEERBUIZEN iccessiezaken 5 - 's-Hertogenbosijj DIRKSLAND BAREN ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 21 JUNI 1919. 5 i in kruidenierswaren een f of Pern» uchtenwJjnen, heer- •edkoop van prijs. - Eilanden te richten aan de /straat, Middelhamis. Middelhamis. No. 33 21 Juni 1919. :t Waterpasinstrumeni lanvrage. I /IBTENAAR DER REGISTRATIE, >IEN EN SUCCESSIERECHTEN. TELEF. INTERC. 2048. tappen. Opmaken van ille Burgerlijke Acten. nroerende goederen. irief van Notarissen te komen conditiën, or een opdracht, gratis.- <ELDY, HAARLEM. RAAT 33 TELEFOON 659. ulders-'s Bosch. ïvoederpotten, Grom ad, Gegalv. Krammeii eer, Wagensmeer. CENTRIFUGE-I ■en-touwwerken. s GROOTE SOR- E s\. TEERING EURS E R S •METERS ENZ. ENZ. ER SPOEDIG ITERCOIHimUNAAL TELEPHOON 4 ;en en Coupons eening op effecten. Ï0"| UMATRA Sigaar. DBLAD SIGAAR. aar bij: izljn - miDDELHARNIS. lOfiiciëele Mededeelingen. JACHT. De Commissaris der KoniDgin in de Pro- Ivlncie Zuid-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dd. 11 Juni 1919, no. 302; Golet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1887 (Staatsblad no. 87); Brengt tor kennis van belanghebbenden, dat by voormeld besluit door Gedeputeerde Staton is bepaald, dat de afzonderlijke jach ten op waterwild voor dit jaar zullen worden geopend op Zaterdag 19 Juli aanstaande, en dat m tsdieu vanaf dat tijdstip de uitoefening dei jachtbedrijven, vermeld in art. 15 lilt. cl. f en h der Jachtwet, is geoorloofd; wor dende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van bet Reglement op de uitoefening dor jacht in deze provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaatshebbon dan op en langs het water, mitsgaders op moerassige landen. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Noderlandsche Staatscourant worden geplaatst. 's-Gravenhage, 14 Juni 1919. De Commissaris der Koningin, voornoemd, SWEERTS. Distributie van Levensmiddelen BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor do Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat de broodkaart van 't 100ste tijd vak geldig is van 21 Juni tot ea wel 29 Juni. M1DDELHARNIS. De Burgemeester van Middelhamis maakt bekend, dat voor de week van 23 Juni 1919, tot on met 2S Juni 1919 zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 59 3'/j ons Suiker. SOMMELSDIJK. Gedurende het tijdvak 23 Juni t/m 28 Juni is verkrijgbaar op: Bon 285 31/2 ons suiker. 5 kindërkaart 3'/2 ons suiker. STELLENDAM. Voor de volgonde week wordt verkrijgbaar gesteld op: Bon 177 en 8 der kindërkaart 3'/j ons suiker. 3 der kindermeelkaart 6 ons kinder meel. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Deze week wordt gedistribueerd op: Bon 242 3t/j ons suiker. 9 vau de kindërkaart 31/2 ons suiker. ZWARTEWAAL. De komende week is bij de verschillende winkeliers verkrijgbaar op Bon 66 8'/i ons suiker. Zomerrantsoen steenkolen. NIEUW HELVOET. Voor de volgendo week Op bon 8 der Suikerkaart 3'/, H.G. Zij, die nog een paar militaire schoenen wenschen to ontvangen, kunDeu zich op het distributie-bureau vervoegen, waar nog 7 paar voorhanden zijn. ROCKANJE. Volgende weok verkrijgbaar: Bon 24 31/2 ons suiker. Plaatselijk Nieuws. KIDDBLOARHtS- Te IJmuiden ziin binnen gekomen de vischsloepen „Oranje-Nassau", schipper 1). Koster, en „Albatros", schipper J. de Waard, met een besomming van f 3200 en f 3020. - De huisvrouw van P. O. had het ongo- luk in de kelder te vallen en haar been te kneuzen. Zondag jl. werd in de Geref. Kerk alhier ten bate voor de zending f 66,40 ge collecteerd, terwijl voor de armen een extra gift van f 25,— werd gecollecteerd. Tegen B. K. uit deze proces-verbaal opgemaakt wegens het staan tegen een ijzeren hek voor een woning aan bet Zandpad, zonder daarvoor de noodige vergunning te hebben. Door de bakkers zijn nu bij onderlinge overeenkomst de prijzen van het brood met 6 en 4 cent verhoogd. Donderdag verschenen ten huize van den heer P. P. aan den Oostdijk alhier, eenige familieleden uit Rotterdam die de vrijmoe digheid hadden een gedeelte goederen waar zy meenden recht op te hebben in een zak te stoppen, met het doel het mee te nemen, gelukkig verscheen de politie in tijds wiens hulp was ingeroepen om het een en ander te beletten, en ze uit de woning te ver wijderen. Voor het toelatingsexamen voor de Rijks Hoogere Burgerschool hebben zich 42 candidaten aangemeld. Waarschijnlijk zal in 1920 voor toelating tot de Hoogere Burgerscholen kennis van Fransch niet meer geeischt worden. Gemeenteraad van Aliddolharnis. Donderdagmiddag heeft de raad der ge meente vergaderd. De heer de Bakker was met kennisgeving afwezig. De heer van Schelven had een verzoek ingediend, om het rijden van motoren en rijwiolen over den Westdijk gubeel te ver bieden wegeDS het daardoor ontstane gevaar voor kinderen. De Burgemeester meent, dat door dit ver zoek in te willigen het euvel slechts verplaatst zou worden naar de Nieuwstraat. Om even wel tegemoet te komen aan den wenscb van van Schelven, stelt hij voor, het verbod uit te breiden, en de Westdijk alleen open to stellen voor motoren en rijwielen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. De heer Bruggeman is voor het algeheele verbod. Nu wordt er ook in de verboden uren gereden met rijwielen; per avond hebben er minstens 40 overtredingen plaats. De heer Krijgsman is het daar mee eens. Er wordt soms zoo snel gereden, dat men niet eens kan zien, wie de oveitreder is. De heer Koote vindt het voldoende, wanneer de snelheid beperkt wordt in de uren dat het verkeer open staat. De heer Struik wil alleen voor motoren de Westdijk sluiten. De heer Esselink wil de toestand laten zoo als hij is. De Westdijk is, een hoofd verkeers weg. Er wordt veel meer beneden den dijk gespeeld dan er boven. Het is nu eenmaal geen weg voor kinderwagens, enzoovoorl. Depolitiemobtbetertoezienopovertredingen. De voorzitter acht het door den beer Brug geman genoemde aantal overtredingen sterk overdreven. De heer Bruggeman noodigt den Burge meester dan uit, maar eens een avond in zijn voorkamer te komen zittenals er geen 40 fietsen langs komen, zal hij trakteeren. De voorzitter gaat verder. Er wordt stellig dikwijls te snel gereden. Maar dit is zeer moeilijk te constateeren. Hó blijft erbij, dat het kwaad zou verplaatst worden naar de Nieuwstraat. We moeten de zaak laten zooals ze is, óf het verkeer beperken tot de schooluren. De heer Born zogt, dat de politie beter moet toezien. Het voorstel-Esselink komt in stemming. De stemmen staken, zoodat het wordt aan gehouden tot de volgende vergadering. Dan worden verschillende stemmingen, herstemmingen, en nieuwe vrije stemmingen gehouden. Voor 4 leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim worden gekozen (vac. Nygh) de heer Nygh, (vac. van Eek) de heer Alblas (vac. Snijder) de heer Esselink, (vac. Vink) de heer Vink. Tot onderwijzer en onderwijzeres worden respectievelijk benoemd de heer P. Prins en Mej. A. T. v. d. Tol. Tot lid der schattingacommissie in de vacature, ontstaan door het bedanken van den beer J. J. Slis wordt benoemd de heerl Doornbosch. De geloofsbrieven der nieuwgekozen raads leden worden nagezien door een daartoe I benoemde Commissie. Namens die commissie deelt de beer Vroegindeweij mede, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden; tusschen de hoeren Knöps en Bom bestaat echter zwagerschap zoodat de heer Born niet kan worden toe gelaten, daar de heer Knöps ouder is. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag vestigt de heer Struik de aandacht op den treurigen toestand van de goot iD de Nieuwstraat, de heer van der Slik zegt eenige onverstaanbare dingen over de nachtwakers. Bovendien wil hij dat geen vuilnis meer zal mogon worden geworpen in de sloot voor den tuin van het Weeshuis. Daar moet een bord geplaatst worden en dan moeten overtreders geverbaliseerd worden. De Voorzitter deelt mee, dat dat verbali seeren reeds nu kan plaats hebben. Het dichtmaken heeft bezwaar voor de afwate ring van hot achtergelegen land. De heer Esselink acht het tijd, den toestand van de Nieuwstraat grondig te verbeteren. Bovendien vraagt hü naar aanleiding van de klachten die ook nu weer geuit zijn over de politie, of er nu geen afdoend middel te vinden is om het politietoezicht te verbeteren. Er moeten strenge maatre gelen genomen worden. De politie ziet niets maar dan ook niets. HU vraagt den voorzitter als hoofd der politie, of hij van plan is, verbetering te bewerken. De Voorzitter zegt, dat hy op deze wijze niet bemoeiing met zijn zaken kan toelaten. Het is zijn zaak en niet van den raad. Hij is dan ook niet van plan, thans mede te deelen, of en hoe hij verbetering zal trachten aan te brengen. Hierna sluiting. SOMMELSDIJK- Op Donderdag 3 Juli a.s. des namiddags ten 2 ure zal ten huize van den geneeskundige S. Knöps alhier gelegen heid bestaan tot kostelooze inentiDg en her inenting. Aan C. Plohil is toestemming verleend om in het pand, kad A No. 1192 een brood-, beschuit- en kleingoedbakkerU op te richten. Woensdagavond had het 6 jarig zoontje van C. den Eerzamen Pz. hot ongeluk zoo danig op zijn arm te vallen, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Het ventje is naar een ziekenhuis vervoerd. OVDDORPDoor Notaris v. d. Berg werd bijna 8 gemeten bouwland bij inzet verkocht voor f8310.— Onze dorpsgenoote Baaltje Spee hoeft met goed gevolg het examen afgelegd als pleegzuster en zal te Hoogeveen in betrek king komen. Alhier zijn klavers verkocht voor den kolosalen prijs van f 1,60 per roede. Door do garnalenvisschers werden van 70 tot 90 KG. garnalen per vaartuig gevangen In de weervisscheryen werden 10 zalmen Ten huize van J. A. v. d. B. is een geval van'besmettelijke ziekte (roodvonk) geconstateerd. Onder de varkens doen zich gevallen voor van z.g. longziekte. De dieren welke door die ziekte worden aangetast zyn binnen enkele uren dood. Bij den landbouwer D. H. is onder het vee mond- en klauwzeer uitgebroken. Ten gemeentehuize kunnen door land bouwers verzoeken worden aangedaan tot bekoming van vogelwetvergunniDg. Onze straatroiniger S. V. had het on geluk met kar en paard in sloot te geraken en werd spoedig het zaakje door behulpzame handen weer op het droge gebracht. Persoon lÜkeoDgelukken hadden gelukkïgniet plaats. DlllkSLAXD- De heer en P. Vis en B. J. Mooijaart alhier zijn benoemd tot tijdelijke onderwijzers te Oude Tonge, de heer A. P. van Loo tot tijdelijk onderwijzer te Nieuwe Tonge en de heer M. J. Brooshoofttot tijdelijk onderwijzer aan de openbare school alhier. MELISSANT. Uitslag keuring Nat. Militie lichting 1920; Goedgekeurd: Nic. Polder, Jb. Joppe, H. Wieiard, P. Goedegebuurt, A. du Pree, Joh. VroegindeweU, Joh. H. Bechton, J. Bestman, B. Bette, W. Kopponal, en Jac. v. d. Klundert. Afgekeurd: K. H. v. Beek. Tegen don 18-jarigen Jacob v. d. M. is proces-verbaal opgemaakt wegens mishan deling, van de 17-jarige Cornelia S. welke bij mei eeu schrepel een diepe wonde toe bracht in den linkerarm. De muziekvereeniging die gedurende de mobilisatie heeft stil gelegen zal weder worden in het leven geroepen. Waardoor weer eenige afwisseling zal komen in ons stille dorpsleven. Beroepen naar de Ned. Herv. kerk alhier ds. F. v. Asch.te Eetben. Het distributiebureau alhier is geopend alleen op Maandag Woensdag en Vrijdag. Door den heer S. v. Damme is smederij met woonhuis onderhands gekocht te Terueuzen (Zeeuwsch-Vlaanderen). Deze week deden zich eenige gevallen voor van longziekte onder kalvers met doodelijken afloop. Heden werd verkrijgbaar gesteld 76 K.G. turf voor f 2,10. Nu werd de turf niet vlug afgehaald door verschillende omstan digheden, als niet noodig zynde, te duur of te slecht van kwaliteit. Nu werd gezegd die geen turf haalt krijgt ook geen kolen meer op zijn kaart. Ieder was dus verplicht om de slechte turf voor veel geld te halen ofschoon nergens op de kolenkaart staat dat men verplicht is al de brandstoffen te halen die verkrijgbaar gesteld zullen wor den. Wie hebben het recht om zoo te han delen? Zijn het regeeringsmaatregelen of van de brandstoffen-commissie. Dan is het verregaande dat 3 gemeenten zich to vreden moeten stellen met de voorschriften van enkele personen. Door eenige ingezetenen dezer gemeente is op de Tentoonstelling te Goes aangekocht een van het allerbeste systeem zynde Dorsch- kast, die gedreven wordt door een Deutz- motor van 16 P.K.T9 leveren door de Firma Boeke en Huidekoper. Hiermede zal het loondorschbedrijf worden uitgeoefend onder leiding van C. Overweel. Toen hedeumorgen de landbouwer H. Rossum met zijn knecht een rytoertje zouden maken naar Dirksland met de veer- karos bespannen met een hengst, sprong bet dier van den havendijk af in bet land. R. en de knecht vielen uit den wagen. Het paard met de wagen achter zich bolde nog een eindje weg, doch bleef staan doordat de leidsels om het wiel vast geraakten. Alles liep zonder ernstige verwondingen of materieele schade af. HERRINGEN- Foor de betrekking van help ster bij de nuttige handwerken inde O. L. school alhier hebben zich 3 sollicitanten aangemeld. Door den Keuringsraad, die j.l. Maandag vooV deze gemeente te Dirksland zitting hield is slechts één persoon ongeschikt be vonden. Door het polderbestuur Oud Herkingen zal op 23 Juni a.s. des morgens om 10 uur nieuwe tyd ter gemeente-secretarie publiek worden verkocht het gras gewas staande aan den Zeedijk van dien Polder. STELLENDAM- De garnalenvisschers heb ben de vorige week maar 3 dagen voorde pelleryen -gevischt. Overige dagen gingen ze voor eigen rekening uit. Deze laatste vangsten werden naarEageland verzonden. Er werd gemiddeld per dag 100 kilo aan gebracht. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden collecte voor de zending heeft opge bracht f 9,90. GOEDEREEDE- Door de Noordzeevisschers is de vorige week tot f 250 aan versche viscb besomd. Onder deze gemeente zijn klavers ver kocht om 2 keer te maaien tegen den reusachtigen prys van f 450 per gemet. Onder het vee, dat aan de dijken weidt, heerscht in hevige mate mond- en klauwzeer. De collecte voor de zending, in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, heeft opge bracht de som van f 11,59. Op het verzoek van P. Troost om in het perceel kad. Sectie A No. 360 een gar nalenpellery en zouter# op te richten is door B. en W. afwijzend beschikt, daar door buren l bezwaren waren ingebracht. NIEUWE TONGE- Ds. Kruyt overgekomen van Nieuwe Tonge, die bet beroep naar de Ned. Herv. Gemt. van Staphorst aannam, wei d Zondagmorgen j.l. tot zyn dienstwerk aldaar ingeleid door Ds. A. Oskam van Rouveen met een predikatie over Jer. 21:8. Des namiddags verbond Ds. Kruyt zich aan zyn nieuwe gemeente predikende over 1 Cor. 4: 1 en 2. Nadat zijn Eerw. duidelijk had aangetoond den lastbrief van Paulus aan de Gemt. Cor., hoopte hy ook naaiden- zelve in zyn nieuwe gemeente werkzaam te zijn om de verborgenheden van het Koninkrijk Gods ook in die gemeente bekend te maken. Daarna sprak zijn Eerw. den consulent Ds. Oskam, Ds Zoete van Avereest als vertegenwoordiger van den Ring en de geheele gemeente toe. Daarna aprak Ds. Oskam een opwekkend woord en zong men den nieuwen leeraar Psalm 119: 17 toe. Het Kerkgebouw was overvol. Van de heeren D.Breesnee.C. d. Haas v. Dorsser, G' v. d. Kroon, A. Dorst, A. C, Breesnee. M. Vreeswyk en L. Nelisse Lz. is by B. en W. kennisgeving ontvangen dat zij hun benoeming als leden van den Ge meenteraad aan nemen. Uitslag van de verkooping van het Bouwland van den Heer C. Warnaer en cons. Hot bouwland heeft bij veiling opgebracht als volgt: Perc. 1, J. Mosselman f2810 per gem. 2, id. 2530 3, id. 2400 4, C.Snyder O. Tonge „2560 6, C. Pape „2580 6, J. Wittokoek 2570 7, id. 2660 8, A. v. d. Sluys 2910 9, C. Snijder O. Tonge 2750 10, J. Wittekoek 2860 11, id. 2870 12, J. M. Breeman 1760 13, id. 1830 14, A. v. d. Sluys 1870 16, C. v. Zielst 1670 16, id. 1770 17, id. 1870 15, Mr. Zaayer D'land 1800 19, G. v. d. Kroon 1710 20, A. Knops 1710 21, Mr. Zaayer D'land 1780 22, C. van Ziolst 1780 23, C. Pape 1830 24, I. Mosselman 1380 25, J. Wittekoek 1350 26, A. Knops 1630 27, Johs. Dekker 1660 28, Johs. Mosselman 1620 29, id. 1620 30, J. van Paaschen 1630 31 J. Buth Jzn. 1620 32, id. 1640 33, Arend Knops 1630 34, A. Verseput 1420 35, J. van Paaschen 1410 36, J. Koppenaal 1070 37, P. Keyzer 1050 38, C.Snyder0. Tonge 1030 39, W. v. Driel 1120 40, A. v. Eesteren Lzn. 1240 41, L. Nelisse Lzn. 1140 De WelEd. Heer A. Verwey te Heken dorp, heeft bedankt voor zyn benoeming als onderwijzer met verpl. hoofdacte aan de O. L. school alhier. Ter gemt. secr. ligt een verzoek met bylagen ter inzage van den Heer Machiel Breur, alhier om vergunning totoprichtiDg eener smederij op het perceel Sectie A. no. 883. Op Donderdag 3 Juli a.s. des v.m. 10 uur, zal ter gemt. secr. gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen. De herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud van krygsvolk in aanmerking komen, ligt gedurende 14 dagen van 20 Juni tot 3 Juli a.s. vooreen ieder ter inzage. Tot tydelyk onderwijzer aan de O.L. school alhier is aangesteld de Heer A. P. van Loo te D'land. Toen Zondagavond eenige dames uit Oude-Tonge per rywiel door deze gemeente kwamen gereden, werden zy aan het einde van het z.g. Kortewegje, door baldadigen zoodanig gegooid, dat een der gat in het hoofd bekwam. Het busje bestemd voor de te sluiten huwelijken, in de zaal van het gemeehtehuis, is 18 Juni geledigd, en heeft opgebracht de som van l 11,48 voor het Algemeen Armbe stuur alhier. Dondermiddag viel de hit, gespannen voor den wagen van den slager J. K. uit Oude-Tonge omver, persoonlyke ongelukken kwamen niet voor. Daar het kort by een schoen- en laarzenmaker gebeurde, kon na het een eu ander te zyn hersteld, K. weder verder ryden. Wegens de droogte, is het tot nader te bepalen datum streng verboden water uit de Kerkgracht te halen. OUDE TONGE- Door de vleeschhouwers is alhier het vleesch met 20 cent per kilo ver- Door het vertrek van Ds. P. Kruyt van Nieuwe Tonge ontstane predikants-vacaturo treedt als consulent op Ds. F. F. J. van der Plassche van alhier. Tot nachtwacht is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd Adrs. Luyondyk alhier. Door den onderwijzer H. Molendijk is wegens benoeming als zoodanig te Rotter dam, ontslag gevraagd. Alhier zyn tot tydelyke onderwyzers benoemd de heeren Vis en Mooyaard van Dirksland, in do plaats van de Heer en Mej. Polee, die tydelyk de school niet mogen bezoeken, doordat hun zoontje lijdende is aan Roodvonk te Hoogkerk. Aan den heer A. Blaak alhier is inge volge de Hinderwetvergunning verleend tot het oprichten eener broodbakker#. DEN BOMMEL- By den landbouwer A. Lokker is mond- en klauwzeer uitgebroken. Het kohier der hondenbelasting, door H.H. Ged. Staten goedgekeurd, ligt voor belanghebbenden ter Secretarie ter inzage. De vorige week werd hier aanbesteed het bouwen van 16 arbeiderswoningen. De uitslag was, dat timmer- en metselwerk zal worden uitgevoerd door niet ingezetenen, terwijl het smidswerk enhetschilderswerk is aangenomen door de ambachtslieden dezer gemeente. Als architect treedt op den heer P. Mast van Sommelsdyk, terwijl den heer M. Mooijaart tot dagelyksch opzichter is benoemd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het vervoer der grint voor den Nieuwe Stadsche polder is aangenomen door Adr. Schuurman. Zondag werd in de Ger. Kerk meege deeld, dat in den collectezak een briefje van f 25 was gevonden. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer G. Keyzer is op de secretarie in de gemeente Amersfoort bevorderd tot adjunct-commies. Naar men uit goede bron verneemt is het huis van Mej. A. Kamp,onderhands verkocht aan B. v. Pelt. AlsbUzonderheid kan worden vermeld, dat hier in het Haringvliet enkele dolfijnen zyn waargenomen. - Deze week zyn van hier vier militairen ingelijfd b# dezelfde compagnie van het 8de Infanterie te Bergen op Zoom, wat voor die jongelui prettig en 1 Het was voor vele ingezetenen een uitkomst., dat deze week het water uit den regenbak der O. L. School beschikbaar werd :eld. Ieder gezin kreeg voorloopig één emmer drinkwater. - Er is hier ter voorkoming van vlekziekte verlof aangevraagd en verkregen tot inenting van varkens. Woningnood! Gisteren werd A.K., na herhaalde aanmaning om zyn woning te verlaten, met z(jn inboedel en gezin aan den dijk gezet. Het gezin kwam by familie onder dak en de inboedel kon in een pakhuis wor den opgeborgen. Op de O. L. School is als volontair toegelaten de heer C. M. Polhuys en als kweekeling de leerling der R. Normaalschool te Middelhamis, W. Braber. UELLEVOETSLUiS- Hr. Ms. „Koningin Regentes" onder bevel van kapt. ter zee Fock is 16 Juni op de thuisreis naar Neder land, te Colombo (Ceylon) aangekomen. Het vortrek van Hr. Ms. „Buffel" naar VJissingeu is bepaald op 2 Juli. De nog hier blyvende manschappen zullen indeMarine- cantine, en de Duitsche matrozen op Hr. Ms. Zeehond" worden ondergebracht. De hoofdoff. van gezondheid der 2e kl. F. M. R. Schmitz, chef van het marine- hospitaal alhier is met ingang van 3 Juli geplaatst te Amsterdam en belast met de betrekking van chef van den geneeskundigen dienst der Zeemacht aldaar. Met ingang van 3 Juli is de hoofdoff. van gezondheid der 2e klasse P.J.Vastenou belast met de betrekking van chef van het marine-hospitaal en van den geneeskundigen dienst der zeemacht alhier. Onze vroegere plaatsgenoot de heer K. v. Hartingsveld, is bevorderd van ryks- klerk 3e kl. tot ryksklerk 2e kl. bü den dienst der directe belastingen te Dordrecht. De op 2en Pinksterdag uitgestelde voetbalwedstrijd tusschen V. IJ. W. yan

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5