ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN V^AN ZATERDAG 14 JUNI 1919. 5 No. 32 14 Juni 1919. Distributie van Levensmiddelen. BROODEAART. De. directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat de broodkaart van't 99ste tijd vak geldig is van 12 Juni tot en met 20 Juni. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat voor de week van 16 Juni 1919, tot en met 21 Juni 1919. zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 58 3'/i ons Suiker. NIEUWE TONGE. Iu de week van 10 Juni tot en met 17 Juni is bij H.H. winke liers verkrijgbaar op: Bon 240 31/2 ons suiker. 241 2 pond Amer. spek. STELLENDAM. Voor de volgende week wordt verkrijgbaar gesteld op: Bon 176 en 7 der kinderkaart 3'/i ons suiker. 2 der kindermeelkaart 5 ons kinder meel. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Deze week wordt gedistribueerd op: Bon 241 ons suiker. 8 van de kinderkaart 31/2003 suiker. ZWARTEWAAL. De komende week is bij de verschillende winkeliers verkrijgbaar op Bon 65 3'/i ons suiker. 40 K.G. steenkolen en 20 K.G. turf voor ieder gezin. NIEUW HELVOET. Voor de volgende Op bon 9 der Suikerkaart H.G. ROCKANJE. Volgende week verkrijgbaar: Bon 22 31/2 ons suiker. Plaatselijk Nieuws. MIIWIELHAIIXIS. De zaugvereeüiging „De Volkszang" alhier behaalde op het te Brielle gehouden concours den 3 prijs in de eerste afdeeling. Maandag werd de hond van den heer J. C. Zoon door een automobiel overreden. Het dier moest worden afgemaakt. Door D. Koster Cz. is een woonhuis aan de Eendrachtstraat onderhands aange kocht. Donderdagmorgen by het vertrek der stoomboot geraakte een touw van een visschersboot in de schroef, waardoor de stoomboot een half uur vertraging onder vond, het zal dientengevolge voortaan ver boden zijn, visschersbooten op sleeptouw te nemeu. Doordat de Motorvaartuigen van scb. G. Zoon en J. de Wachter 2e Pinksterdag een reis van hier naar Brielle maakten, waar door voor het publiek gelegenheid bestond de .reis mede te maken, was het vroeg druk op de straat. Door vele personen werd van die gelegenheid gebruik g?maakt. Verder was het hier den geheelen dag zeer kalm, zelfs buitengewoon stil tot'savond om tien uur de boot van Rotterdam terug keerde, en het buitengewoon druk op straat werd. Een ijzeren dakraam van J. Nieuwland werd door den storm van Donderdag los- gerukt en viel op straat te pletter. By de gehouden verkooping van de landbouwschuur van KI. v. d. Velde werd deze iDgezet op f1560 door M. v, d. Velde Kl.z. en de schuur van de Weduwe H. Born, staande aan den Oostdyk, werd ingezet op f680 door H. Bom Jz. Alhier ligt in lossing een groot vaartuig met zoogenaamd turf, blijkbaar is het niet veel meer dan waardeloos goed, voorloopig wordt het opgeborgen op de kolenerf van „Ons Belang". Wy zullen hopen dat zoo spoedig mogelijk de handel in brandstofFen vrykomt. Naar men verneemt bestaat het plan dat de Muziekvereeniging „Sempre Crescendo" deel zal nemen aan het concours teNoord- wyk aan Zee. SOMMELSDIJK- Uitslag van de gehouden Militiekeuring, lichting 1920. GESCHIKT zijn: J. de Boer, A. Buis, L. Gouswaart Cz., A. van der Gyze, Joh. Kastelein, J. Lodder, H. Landheer, L. v. d. Polder, P. Peekstok, L. Roetman, M. v. d. Sluis, J. Spee, C. Spee, L. van Saarloos, C. SI ui, Jan Troost Lz., Jan Troost Jz., A. Vis, P. van der Veer, L. Wesdyk, A. Wesdijk. ONGESCHIKT zyn: J. Butb, J. Dambruin, S. Hartensvöld, J. Knape, M. J. Noordyk. Donderdag werd bij gerechtelijke ont ruiming een huisgezin bestaande uit 12 personen uit hun woning gezet. Van S. H. alhier werd een varken uit nood geslacht, welke voor de consumptie werd goedgekeurd en voor civielen prijs is verkocht. DIRKSLAND- Toen Maandag de landbouwer V. uit Nieuwe Tonge met zijn familie voor plezier uit rijden was, had hy het ongeluk dat aan den Staakweg alhier de burrie uit pikte. De wagen zwikte en reed pardoes in de sloot. De inzittenden waren gelukkig spoedig op het droge, doch voor de vrouw moest nog geneeskundige hulp worden inge roepen, daar zij zich aan het hoofd ver wond had. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Joh. Koenraad legde deze week met gunstig gevolg het candidaatsexamen geneeskunde te Leiden af. Door B. en W, zijn sollicitanten opge roepen voor de betrekking van helpster der openbare bewaarschool en in de nuttige handwerken op een salaris van minstens, f 120, aanmelding op ongezegeld papier vóór 21 Juni a.s. Te beginnen met Zondag a.s. zal de torenklok 's Zondags niet meer van gemeen tewege worden geluid. Op de overige dagen zal de klok slechts eenmaal per dag en wel 's middags om 12 uur (gedurende den zomer tyd in 1919 om één uur) geluid worden. Bij de gehouden veiling van vier huizen en een perceel bouwgrond van den heer F. Nieuwland werd perceel I ingezet door P. Ruit op t 1205; perceel II door P. Ruit op f 1200; perceel III door H. Kleinod op f 1200; perceel IV doorM.Langejan op f1260; perceel tuingrond door Joh. Holleman op f 80. De woDing van wijlen Wed. Zorge werd ingezet door J. G. B. Labeur op f 5570. MELISSANT. Oplichting. De vorige week Donderdag vervoegde zich een persoon van omstreeks 19 jaar by den herbergier J. C. Hy gaf voor te zijn een zoon van den land bouwer J. M. van Stellendam, kwam van de paardenmarkt te Dirksland en moest naar huis om f 40 te halen want hy moest te Dirksland hiervoor een veulen koopen. Alles deed hij zoo netjes voorkomen, dat J. C. hem de f40 leende, welke hy dan den volgenden morgen zou terugbrengen en dan behoefde hy nu toch niet naar Stellendam want er was veel haast bij. Het werd echter Zaterdagmorgen en er was nog niemand geweest om het geleende geld terug te brengen. C. de zaak niet meer vertrouwende ging op oDderzoek uit. Nu bloek het niet een zoon van M. te zijn geweest maar een achterneef uit N. Tonge die Donderdag by M. was geweest. Naar N. Tonge gegaan zynde en den bewusten persoon opgespoord heb bende, werd C. verteld, dat het geld niet voor het veulen besteed was, maar zou dienen om in gezelschap van een jonge schoone, welke in dienst is by J. M. de Pink sterdagen gezellig door te brengen. Deze poging werd nu echter verijdeld. Het boefje had nog f30 van het geld in zyu bezit, welke C. terug ontving, met de belofte van den vader, de rest later te zullen toezenden. Misschien weer door tusschenkomst van den zoon?? Maandag 2e Pinksterdag zyn door een passagier der tram welke 7,53 uur alhier het dorp passeerde: twee ruiten ingegooid met grindkeien welke in het woonhuis te recht kwamen. Er moeten toch passagiers zijn die dat gezien hebben. Waarom maken zulke menschen er geen werk van, dat het kwaad gestraft wordt? Naar men zegt heeft de landbouwer A. T. een kat gekocht voor den hoogen prijs van f20. Een eerste klas muizenvaDger, wat trouwens ook wel mag. Jb. v. Velzen milicien der lichting 1919 zal zich 20 Juni a.s. moeten vervoegen to Rotterdam in het Algemeen verkooplokaal om ingelyfd te worden by het le Comp. Ille Bat. 4 Reg. Vest. Art. den Helder. De dorpsklok is sedert langen tyd ernstig ongesteld. En waar het inzit weet niemand. In de stemming toch ook niet want toen was het al van dien aard dat een raadslid in de vestibule kwam staan van hot raadhuis, met zyn horloge in de hand om te luisteren of zij wel op tyd zou slaan. Dat ging toen toch nog. Maar het geachte raadslid zeide dat er toch wel niets meer aan zou helpen. Waarop een ander zeide, dat een grint werker haar niet meer zou kunnen herstellen. Ja zoo iemaud had er al eens 3 dagen over gedokterd, en als hij zyn hand er op hield dan ging hy goed maar ,'als zyn hand wegging, dan was het weer over. Nu na Pinksteren isklokkelina glad van Btreek. Woensdag was hy zoo erg dat er niet eens geluid is om 8 uur want men had haar niet hooren slaan. Nu slaat zij alweer, zoo nu on dan eens, soms heel als het half moet zijn, soms om het uur en dan weer om het kwartier. Wy zullen er het beste maar van hopen. Misschien is er nog wel een goed vakman op dat gebied in Nederland? STELLENDAM-Een huis met wagenmaker#, eigenaar de heer W. v. Oostenbrugge, iDge zet door H. Roodzant te Dirksland op f 3500, is deze week by afslag verkocht en aange loopen. Woensdag werd ten verzoeke van den Heer M. C. H. de Leeuw teVaassen by op bod verkocht 9,33,35, H.A. of 20 gemeten en 97 roeden Voornsche maat, bouwland. Door verschillende koopers werd het in gezet tot een gezamenlijk bedrag van f43975, dus op ongeveer f2200 per gemet, Hierbij komen nog de onkosten. Dat is dus niet voor de poes. Op de klaververkooping deze week ge- houd, werden zeer hooge prijzen besteed. Er werd tot f300 per gemet betaald. De keuringsraad voor de ingeschre venen der militie lichting 1920 zal voor deze ge meente zitting houden te Ouddorp op Woens dag 18 Juni des voormiddags 10 uur. CÖEDEREEDE- De Noordzeevisschers heb ben ten gevolge van het onstuimige weer weinig gevischt en slechts van 200 tot 300 gulden besomd. Schipper J. 't Mannetje is met zijn blazer (eig. Gebr. 't Mannetje) naar de werf vei trokken, waar een motor in dit vaartuig zal worden geplaatst. Dit is het 2e visschersvaartuig, dat voor zien zal zyn van een motor. De heer D. Lodder, die tot lid van den gemeenteraad is gekozen, heeft dien ten gevolge ontslag gekregen als oppei brand meester. Het eenjarig dochtertje van J. Hoog moed, dat een kan kokende koffie over het gezicht en het lichaam kreeg, is dien ten gevolge zoo gebraad, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Donderdagmorgen sloeg een span paar den van den heer D. Lodder op hol. By een hoek der straat kwamen de paarden tegen een lantaarnpaal terecht, die afbrak, Een der paarden viel daarbij en brak den nek. Het dier was niet verzekerd. Aldus een leelijke schadepost. Door den heer Versteeg, leeraar bij de geref. gemeente te Ouddorp, zal voortaan dienst worden gehouden in de Bewaarschool alhier. OUDDURP- De heer K. Westhoeve alhier is benoemd tot Kantonnier by de zee weringen van den Rijkswaterstaat. Maandag 2e Pinksterdag werd het strand alhier zeer druk door vreemdelingen bezocht. Het strand was makkelijk te bereiken daar een autodienst was ingesteld om de bezoekers erheen te brengen. NIEUWE TONGE- Zondagmiddag 2 uur nam Ds. P. Kruyt afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier, met een tekstwoord uit Daniel 9 vers 18. De scheidende leeraar werd na de godsdienstoefening toegesproken door Ds. F. F. J. van der Plassche uit Oude Tonge, en werd toegezongen psalm 121 vers 4. Terwyl hy van den kansel j^lom, werd hem nog toegezongen psalm 134 vers 3. Na afloop van de godsdienstoefening brach ten velen hem hunne groeten. Het kerk gebouw was overvol, velen moesten zonder plaats huiswaarts keeren, ook bleven velen onder de openstaande ramenluisteren.Onder de schare werd ook nog opgemerkt Ds. G. Alers uit Middelharnis. P. M. had 2en Pinksterdag het ongeluk met zyn fiets in een sloot met water te vallenhy kwam er met den schrik en een nat pak af. In de door het vertrek van Ds. P. Kruyt ontstane predikantsvacature, treedt als con sulent op Ds. F. F. J. van der Plassche uit Oude Tonge. Onder het vee van den landbouwer A. Buys, wy'k C no. 9 doet zich een geval van mond- en klauwzeer voor. De burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat, met het oog op hetheerschen van het mond- en klauwzeer onder het vee, noodzakelijk iu de melk te kooken. Woensdagmiddag was het zoontje van zekere van D. uit Oude Tonge aan hetz.g. zeekraal snijden geweest op het gors, en wilde eens baden. Hy ging te water en kreeg plotseling een golf tegeD zyn lichaam, waar door hy omvervïel en byDa dacht te ver drinken. Door toegeschoten hulp werd hy nog bijtijds gered, en kon hij na een poosje aan den dijk gezeten te hebben met zijn broertjes huiswaarts keeren. 11 Juni promoveerde te Amsterdam op proefschrift „Doof3tomheid en Retinitis pigmentosa" de heer Pieter Adriauus de Wilde, geboren te Nieuwe Tonge. Dit feit is te meer vermeldenswaard, daar de heer de Wilde by een zeer drukke praktijk en na 20 jaren arts geweest te zyn, tyd heeft kunnen vinden voor het schrijven van een wetenschappelijk werk, nu door de wet- Limburg ook personen met eind-examen H.B.S. den doctorstitel kunnen verwerven. OUDE TONGE. 17 Juni; zal van hier een motorschip varen naar de tentoonstelling te Goes. In deze gemeente heerscht onder het vee mond- en klauwzeer. De jongeheer F. Rommelse reed ver leden week met de fiets pardoes te water. Hij kwam er met de schrik en een nat pak af. Verleden week Zaterdag had deiand- bouwer M. Jacobs het ongeluk doordat zyn paard schrok, met paard en veerwagen in de sloot te geraken. De inzittenden kwamen er met de schrik af. De hofstede, bewoond door wed. W. Waare, is onderhands aangekocht door de bewoonster. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Van de 10 voor de militie ingeschrevenen, lichting 1920, zijn er twee vrijgesteld wegens broederdienst en twee afgekeurd. Het primitief kohier van de honden belasting ligt voor ieder ten gemeentehuize ter inzage. H. de W. die acht jaar geleden naar Noord-Amerika vertrok, is Maandag voor eenigen tijd bij zijne familie teruggekeerd. Ter voorziening in de groote behoefte aan drinkwater is dezer dagen docr den beurtschipper gelegenheid gegeven tonnen bij hem aan boord te brengen, ten einde met zijn motor leidingwater te halen te Oud- Beijerland. Door de heeren Koppenaal en van Rumpt alhier is het dorsclHStel van den heer Nieuwland van Middelharnis aangekocht, om hiermede dezen zomer het loon dorsch- bedryf te kunnen uitoefenen. UELLEVOETSLUIS. De heer H. W. Spoon alhier is met ingaDg van 5 dezer benoemd tot adjunct-commies bij 's Ryks werf. Met ingang van 8 dezer is aan de ambtenaren van het distributiebedrijf, eervol ontslag verleend, met uitzondering van den beer Van Beek die met de behandeling der loopende zaken is belast. Met ingang van 1 Sept. a.s. is de heer J. C, van der Does van hier, thans hoofd eener Christ, school te Amsterdam, benoemd tot leeraar in geschiedenis en Ned. taal aan een dan te openen Christ. H. B. S. aldaar. Op len Pinksterdag zou hier een voet balwedstrijd tusschen H. V. V. van hier en V. IJ. W. van Poortugaal om een bronzen medaille plaats hebben. In den morgen van dien dag kwam evenwel een telegram van Poortugaal dat V. IJ. W. verhinderd was. Zaterdagavond arriveerden hier onder aanvoering van een len luitenant een afdee ling padvinders van Rotterdam, die 's nachts op front Haerlem een onderdak vonden. Maandag, 2en Pinksterdag heeft ons Gemengd Koor „V. I. O. L. A." directrice Mej. M. C. v. Faassen op schitterende wijze de Helvoetsche eer op het Brielsche concours hoog gehouden. Met 99 punten, terwyl er 87 voor noodig waren veroverde het een eersten prijs in de tweede afdeeling. Vermelden we nog, dat dit daarna in den eerewedstryd met 98 punten wederom een eersten prys verwierf, dan behoeven wy zeker niet te zeggen, waarom wy trotsch zijn met ons Koor. Hulde bovenal aan zyn jeugdige directrice die het koor tot zulk een trap van kunst wist op te voeren, maar ook hulde aan de leden zelf, die door zulk een ijverige studie die successen wisten te verkrijgen. Ten slotte wenschen wy zooals de ver schillende zustervereenigingen reeds deden „V. I. O. L. A." hartelijk geluk met dezen, gunstigen uitslag en geven wij de verzeke ring, dat wij gaarne onze persuitnoodiging voor het a.s. tuinconcert zullen aannemen. Woensdagmiddag is het Zwembad van 's Rijks werf naar zijn gewone ligplaats in het Kanaal gebracht. Zwemkaarten zijn d 75 ct. verkrijgbaar op 's Ryks Werf bureau Arsenaal. De leerlingen der 3 hoogste klassen der le O. L. S,, hoofd de heer G. Gebraad, zullen op Vrijdag 27 Juni a.s. evenals vorige jaren een schoolreisje maken. Dit jaar naar den Haag. Het plan is met de spoorboot van 7 45 uur 's morgens te vertrekken naar Vlaardingen. Vandaar per trein naar Den Haag, waar ondermeer een der paleizen zal worden bezichtigd. Na voorts eenigen tyd in den speeltuin „De Bataaf" vertoeft te hebben zal er naar Scheveningen getramd worden. De terugreis zal geschieden van het Kur- haus met de electr. trein naar Rotterdam en van daar per R. T. M. naar huis. Wij behoeven zeker niet te zeggen, dat dit daagje zoo vol afwisseling, door de jeugd met verlangen wordt te gemoet gezien. Wij vernemen, dat het Mandoline-ge zeischap „Euterpe", directeur de heer P. de Bak, waarschijnlijk op 30 en 31 Aug. a.s. een concours uit zal schrijven, alleen voor mandoline-gezelschappen. Donderdagavond. Zooeven vernemen we, dat de tram van 4.55 uur uit Rotterdam, bij Biert is gedérailleerd. NIEUW HELVOET. Onze 9I-jarige koster, de heer A. Hoogkamer, der Ned. Herv. Kerk zal na ruim 60-jarigen dienst zyn betrekking neerleggen en zal als zoodanig worden opge volgd door zyn zoon den heer A. Hoogkamer. Ds. D. E. van Weel, vroeger predikant alhier, thans te Noordbroek fGr.) heeft het beroep naar Ried by Franeker aangenomen. Zaterdagavond kwam hier een troepje Dordtsche padvinders aan, die gedurende de Pinksterdagen in de Duinen bivakkeerden. NIEUWENDOORN. De gemengde Zangver- eaniging „Nieuw Leven", directeur de heer M. E. Kat, behaalde op 2en Pinksterdag te Rysoord een 3en pry's in de 3e afdeeling. ROCKANJE. Gedurende de Pinksterdagen werd ons dorp door tal van toeristen be zocht. Vooral het duin was het verrukkelijk aantrekkingspunt. Het mond- en klauwzeer wordt ook hier hevig. Kalvers en varkeus zyn er zelfs door aangetast en sterven er van. Met de veldproducten staat het er nu niet zoo mooi hier voor, ten gevolge eerst van het overdadige koude nat en nu daarop die felle droogte. Alleen van de tarwe kan men zeggen „vry goed!" Van de pootaard- appelen zijn er nog al in den grond verrot, vandaar in het aardappelland zooveel open plekken. Ook de fruitoogst zal tegenvallen door de droogte en de rupsen en tal van andere vijanden, die bij het zoolang uitblijven van regen bijzonder goed tieren. Eindelyk beeft ook de Eerste Kamer de wet goedgekeurd ter onteigeningen van de gronden ten behoeve van het tramlijntje Oostvoorne—Rockanje. Wat gaan al deze dingen toch den slakken gang. Hoe lang is men met dat lijntje op het papier nu al niet bezig. En wanneer zal men er nu eens echt aan gaan beginnen Zoo zitten wij ook dag aan dag uit te kijken naar de burge meesters benoeming. Heel RockaDje zendt zijn wensch ten hemel, dat het de heer L. Trouw zal zijn! De vergadering door de Lichtcommissie hier 1.1. Donderdag tegen 7 uur in „De Rots" uitgeschreven was goed bezet. Het doel er van was de Electr. Techn. Ingenieur van de Algem. Electr. Mij te hooren over de wijze, waarop RockaDje vry snel electrisch verlicht kon worden en onder welke finan- cieele voorwaarden. Aan deze toelichting werd toegevoegd een demonstratie van elec- trïsche ornamenten, lampen, gebruiksappa- raten enz. De geachte spreker deed zijn uiterste best door duidelijke uiteenzetting de vergadering voor zyn plan te winnen. Maar bij de discussie bleek er een sterke oppositie in de zaal, die het beter vond de uitvoering van het groote plan der Rott. Centrale af te wachten, dan ontijdig met een particu liere, maatschappij in deze van wal testeken. Door de voorstanders van het plan van de Ingenieur werd er op gewezen, dat het minstens 7 jaar duren zou eer dat het groote plan werkelijkheid werd en in die lange tijds ruimte de Algem. Electr. My. ons des winters al vast aan prachtig licht kon helpen enz. Maar de oppositie meende dat 7 jaar foutief was toe gelicht en 2 jaar moest zijn en daarom raadde zy de vergadering ernstig te wachten tot dan over 2 jaar met subsidie van ryk en provincie door verwezenlijking van het groote plan men goedkooper dan nu niet enkel voldoend electrisch licht maar ook voldoende electr. kracht zou krygen. Na veel heen en weer praten besloot men ten slotte te onderzoeken, wat er waar was van dat 2 of 7 jaar. De Heer J. Snoeij do leider der vergadering sloot met een woord van dank aan spreker en vergadering voor de betoonde belang stelling. Gedurende Mei werd door den regen waarnemer alhier van het Koninkl. Ned. .Meter. Instituut te Bilt afgetapt 29,1 mM. aan neerslag. Wegens ziekteverlof aan den heer L. Goudswaard is als plaatsvervangend onder wijzer aan de openbare lagere school alhier benoemd de heer C. van Toledo. Mejuffrouw M. E. Bijlaard alhier,leer linge der Brielsche Normaalschool, legde heden met goed gevolg bet examen van onderwijzeres af bij het lager onderwijs. OOSTVOORNE- L.l, Zaterdagavond gaf ons fanfarecorps in de muziektent op het dorps plein een prachtige uitvoering, die begnnstgd door uitekend weer, veel belangstelling trok. De vereeniging tot bevordering van het vreemdelingbezoek heeft van de R. T. M. gedaan weteD te krijgen, dat ook nu de sneltram op werkdagen in Juli en Aug., als gepasseerden zomer zal gaan. De vereeniging „Libertatis Primïtiae" van Brielle geeft Zondag 15 Juni in het verrukkelijke park van het Pension-Hotel „Ons Genoegen" een concert van half vier rot 6 uur natuurlijk bij goed weer. Wijl „Lib. Prim." zeer gunstig bekend staat, verwachten wy veel belangstelling. De benoeming van onzen nieuwen Burgemeester door den Raad tot Secretaris, is bij Koninklijk Besluit nader bevestigd. BRIELLE- Op het secretarie alhier is een schrijven ingekomen vay de heeren Mr. Egter van Wissekerke, L. P. v. d. Blink (U.L.) en den heer A. Labrie (S. D. A. P.), dat zij de benoeming als lid van den Raad niet zullen aanvaarden. In hun plaats komen dan de heeren M. Zaaijer en J. R. Overbeeke (U. L.) en A. Oudwater (S. D. A. P.). Een zekere G., die de'omgeving alhier onveilig maakte, door bestellingen aan te nemen van portretten, daarna eerst de men schen liet betalen, en dan niets meer van zich liet hooren, is te 'sGravenhage gear resteerd en tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Moedige redding. Toen na afloop van het Concours, Maan dagavond een van de vele motorbooten met een muziekgezelschap vertrok, viel op eeu

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5